Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Shadowbull


Shadowbull
addikt

Mesterterv meg 4D-sakk.
:))

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#2) somogyib


somogyib
őstag

Mi lehet a cél?

Azért ilyen szintű leépítés elég durva.

[ Szerkesztve ]

(#3) FattyDove válasza Shadowbull (#1) üzenetére


FattyDove
őstag

Majd mindjárt jön szazbolha meg a haverjai és megmagyarázzák, hogy végig ez volt a terv és így szüntetik meg a szélsőbalos véleményterrort :DDD

(#4) azbest


azbest
félisten

most arról szól a hír, hogy péntekre kaptak szabit?

(#5) Ádám16 válasza somogyib (#2) üzenetére


Ádám16
addikt

Engem az érdekelne igazán, mekkora lehetett a szar, ha ekkorát kell menteni?
Valami nagyon félremehetett a cégnél nagyon sokáig.

(#6) dabadab válasza somogyib (#2) üzenetére


dabadab
titán

Láthatóan az az elképzelés, hogy Musk teljesen átszervezi a céget és ezt a lehető legradikálisabban és leggyorsabban meg akarja csinálni.

DRM is theft

(#7) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Musk elmondhatja (a régi viccet kicsit kifordítva), hogy az átalakítás sikeres volt, a Twitter meghalt :R

Csak azt a 2000 alkalmazottat sajnálom, akik mégis úgydöntöttek, hogy maradnak, pár hét múlva nekik is menni kell, mert a cég bedőlt.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#8) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Hölgyek, urak! Stratégiai nyugalmat kérek! ;) Semmi konkrétum (ill. csak annyi, hogy nov. 21-ig bezárják az irodákat) nem hangzott el, de már megy a találgatás.
Ne süllyedjetek EU parlamenti képviselők (pl. Cseh Katka) szintjére. ;)

(#9) Lokids


Lokids
addikt

Amúgy egy twitternek miért volt 13000 alkalmazottja? Az üzemeltetéshez elég pár ember.
A programozást is kétlem, hogy 100 embernél többen csinálták főállásban. Mi a fenét csinált a többi?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#10) RangerFox válasza Lokids (#9) üzenetére


RangerFox
veterán

Látszik, nagyon nem vágod, hogy működik a szoftverfejlesztés nagyvállalati környezetben.

(#11) miqlas


miqlas
őstag

Musknak elmentek otthonról ... persze nem most! ;] ;] ;]

42

(#12) lo_jo válasza <Adamsky> (#8) üzenetére


lo_jo
senior tag

Persze, persze. Aztán majd akinek hétfőn nem nyitja a kártyája az ajtót, az meg így járt. Pénzügyi-tőzsdei világban jobban félnek a próba tűzriadótól, mint az igazitól, mert bevett szokás, hogy vissza már nem mindenki mehet, maximum a biztonságiakkal, hogy a személyes holmiját elvihesse kartondobozban, de közben még csak nem is köszönhet a mostmár volt kollégáinak. Nagyon nem lepődnék meg, ha itt is ilyen “váratlan fordulat” lenne hétfőn.

(#13) <Adamsky> válasza lo_jo (#12) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... vissza már nem mindenki mehet, maximum a biztonságiakkal, hogy a személyes holmiját elvihesse kartondobozban ... "
Ebben semmi újdonság nincs. Ez bizony így megy sok helyen. Sz@r ügy, de ezen megsértődni, vagy felháborodni nem érdemes. Ha logikusan belegondolsz, te se tennél másképp a vezetőség helyében.
Szóval lesznek (további) kirúgások? Nagy valószínűséggel igen. Láttunk már hasonlót más vállalatnál? Igen? Az ilyen leépítést minden esetben a cég bedőlése követi? Nem?
Szóval én csak azt mondom, hogy nem kellene ezt az ügyet tovább habosítani.

(#14) Lokids válasza RangerFox (#10) üzenetére


Lokids
addikt

Na akkor meséld el kérlek. Mert nem tudom elhinni, hogy főállásban 100-nál több programozó van és a többi nem freelancer projekteken...

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#15) dabadab válasza Lokids (#14) üzenetére


dabadab
titán

A dolog eleve ott kezdődik, hogy nem csak programozók vannak, sőt, a többség biztosan nem az.

DRM is theft

(#16) Donki Hóte válasza <Adamsky> (#8) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem az a lényeg, hogy bezárják az irodákat, hanem az, hogy minden belépőkártya érvénytelenítve lesz.

Hétfőn kiderül, hogy ki léphet be az irodaépületbe :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#17) vicze


vicze
félisten

This shit is getting better day by day.... :DD

"Please continue to comply with company policy by refraining from discussing confidential company information non social media"
Tiszta szerencse hogy ez 1 valakire nem vonatkozik. :)

[ Szerkesztve ]

(#18) Lokids válasza dabadab (#15) üzenetére


Lokids
addikt

Tudom, hogy a többség nem az. De mi a fészkes fenét csinált 13000 ember?
Ok, van marketiung, desing, meg pár egyéb osztály, de azok általában 10-20 főnél nem tartanak több embert.
És tulajdonképpen egy honlapról van szó.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#19) vicze válasza Lokids (#18) üzenetére


vicze
félisten

Ez talán ad egy kis magyarázatot arra, hogy mi kerül ezen a fotelen 6000Ft-ba?

"És tulajdonképpen egy honlapról van szó."
LOL, oh. Fú ez kiütött.

Alapvetően semmi baj nincs a leépítéssel és egyszer minden cég át kell essen ezen, csak úgy nagy általánosan nem úgy történik, hogy kirúgsz mindenkit válogatás nélkül egy ultimátummal...
Amit Musk csinál egy vicc semmi más.

(#20) gabor7th


gabor7th
addikt

Twitter az egy magáncég, sokkal inkább mint korábban, hisz nincs a tőzsdén. Tehát azt csinál Musk vele amit akar, mit ez a nagy aggódás... amúgy is ő a világ legnagyobb zsenije volt éveken át. Hirtelen ilyen buta lett? Meg ez már látszik az első pár napon?

Trump bejelentette, hogy újra elnök akar lenni. A Twitter fel fog robbani, óriási pénzeket keres majd vele Musk. Ehhez pedig az kell, hogy nem cenzúrázza egyik oldalt se. A haladó oldalnak meg kell szoknia, hogy vitázik ezután ott, nemcsak kitörli egyből azt akik nem értenek egyet. De ez jót tesz a demokráciának.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#21) RangerFox válasza Lokids (#18) üzenetére


RangerFox
veterán

A Twitter több, mint egy sima weboldal. Csak viszonyításként, ahol én dolgozok, az sokkal kisebb cég minden szempontból, de csak az IT részlege 1500 fő, annak kevesebb, mint 25%a contractor (tehát a maradék főállásban dolgozik, határozatlan idejű szerződéssel). Pedig lényegében az átlag user ebből is csak egy weboldalt lát, nem gondolna bele, mennyi minden van a háttérben.

(#22) lo_jo válasza Lokids (#18) üzenetére


lo_jo
senior tag

És tulajdonképpen egy honlapról van szó.

Ez után szerintem ne várd, hogy bárki leáll veled a témában komolyabban vitázni, mert nem lehet ekkora hiányosságokat egy fórumon pótolni.

(#23) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Ha Elon valahogy tényleg beleállítja a Twittert a földbe, akár szándékosan, akár téves üzleti döntések folyományaként, 3d nyomtattatok egy Musk szobrot, kézzel kifestem, és örökké a szekrényem tetején fogom tartani, díszkivilágítással. :D

A Twitter lemészárlójánál már csak egyféleképpen lehetne ember menőbb, a Meta beszántásával. ;]

(#24) Shadowbull válasza gabor7th (#20) üzenetére


Shadowbull
addikt

"Ehhez pedig az kell, hogy nem cenzúrázza egyik oldalt se."

Ez eddig sem történt meg, ez simán konteo. Az uszító, gyűlöletkeltő, rasszista, stb. tartalmat törölték, nagyon helyesen.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#25) Lokids válasza lo_jo (#22) üzenetére


Lokids
addikt

Lehet, nem használom a twittert. Amit én láttam belőle az nem több egy üzenetfalnál amiben a felhasználók megtudják jelölni kiét szeretnék látni.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#26) Narxis válasza gabor7th (#20) üzenetére


Narxis
nagyúr

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#27) btprg válasza RangerFox (#21) üzenetére


btprg
senior tag

Egyébként én is kíváncsi lennék a válaszra. Amiket multinál dolgozó ismerősök köréből lehet hallani, az alapján a nagyobb cégeknél bőven vannak olyan emberek, akik szinte semmit nem csinálnak. Olyan cégeknél, ahol gyártanak is valamit. Szerintem nem jogtalan a kérdés, hogy egy olyan cégnél, ami semmi fizikai produktumot nem hoz létre, "tulajdonképpen csak egy honlap" (ezen akadt ki a másik kommentelő), mit csinál tízezer ember?

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#28) gabor7th válasza FoxiestFox (#23) üzenetére


gabor7th
addikt

A Twitternek is lehetne szobrot állítani ha össze tudja törni Musk álmait, mint például, hogy össze kell kötni az agyunkat a felhővel, mert ha nem az AI kiírt minket mint hasztalanok stb.. Vége lehetne már a szabad gyilkolási licenszének is, hogy az utakra engedhet félkészse termékeket mint önvezető autők stb.. Dolgok amik nem voltak problémák, sőt akkor még ünnepelt zseni volt. Cenzorokat kirúgni az már vörösvonal.

Ha így csinálják ki, hát így.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#29) gabor7th válasza Narxis (#26) üzenetére


gabor7th
addikt

Kit érdekel, magáncég, ővé. Tegye tönkre.

Bár amikor egy cég rosszul teljesít pénzügyileg és kirúgnak onnan emberket, akkor ha vannak befektetők akkor örülnek. Most amúgyis sok techcég leépit.

Hol van már a vakbizalom. Pár éve itt még vérremenően védte szinte mindenki, hogy ő egy zseni, most meg pár napot se kap, és mostmár idióta, meg gonoszos is... igazából azért mert cenzorokat rúg ki és ez fáj.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#30) Parci válasza gabor7th (#29) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

semmi köze a cenzorokhoz, ami meg amúgy is politika, szóval légyszi engedd el ezt a vonatot itt

szerintem érthető, hogy mindenki csak pislog, amikor besétál a cégbe és közli, hogy a kódban lévő processzek 80%-a fölösleges és aznap nekiáll kikapcsoltatni őket és hasonló, hajmeresztő dolgokat csinál. érted, még a prohardver kódja is olyasmit, amit anno lezso hónapokig tanulmányozott, mielőtt nekiállt bármit csinálni. és akkor ez egy konkrét, kiragadott példa.

a sajtószabadságról egyáltalán nem szól ez az egész, az csak duma musk részéről, hogy ha máshogy nem bírja menteni az arcát, betolja politikai síkra az egészet, mert onnantól egy fél ország vallásosan védi (a másik fele meg vallásosan gyűlöli, de úgy látszik, ez még mindig jobb neki, mint hogy kollektíve hülyének nézzék)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31) lo_jo válasza Lokids (#25) üzenetére


lo_jo
senior tag

De ha nem használod és látszólag kicsit sem értesz hozzá, akkor miért kételkedsz abban, hogy hány ember kell hozzá? Értem, hogy meg tudod állapítani egy kenyérről, hogy az jó vagy rossz, de ha te sosem sütöttél még, akkor inkább ne kérdőjelezd meg a péket, mert csak magadat minősíted.

Kicsit olyan a hozzáállásod, mint amikor a biológiából, fizikából, kémiából csak épp meg nem bukottak hirtelen virológusnak hiszik magukat és jobban akarnak tudni mindent, mint azok, akik évekig tanulták és évek óta csinálják.

(#32) Hadeska22


Hadeska22
aktív tag

Azt mondja "lehet". Ember. Leírták fentebb, de azért toljad tovább. Halvány fogalmad sincs, hogy működnek a dolgok de azért mindent kétségbe vonsz és hülyeségeket állítasz. Szerintem nyugodtan kérj meg 1 darab freelancert itt (Fiverr), hisz egy idővonalat és azt hogy valaki megjelölheti kit szeretne követni meg lehetne csinálni $500-ból is ;]

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#33) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

"törésponthoz érkezett a Twitter": mint a Kréta...
;]
#6: "Musk teljesen átszervezi a céget és ezt a lehető legradikálisabban és leggyorsabban meg akarja csinálni.": a spacex kezdeti szakaszában is volt olyan, hogy gyors és radikális áttervezést hajtott végre a rakétán...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) gabor7th válasza btprg (#27) üzenetére


gabor7th
addikt

Egy dolgozó így írta le a körölményket:

https://www.youtube.com/shorts/sycQMQUV6kE

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#35) Lokids válasza lo_jo (#31) üzenetére


Lokids
addikt

Dolgoztam nagy multinál (IBM) üzemeltetőként.
Tény, hogy datacenterként csak üzemeltetéssel (meg az üzemeltetők üzemeltetésével)foglalkozott ~1500 ember és ebből még volt pár európában. De ott jóval nagyobb rendszerek voltak.

#34 gabor7th: Nos így már érthető mit csinált ott annyi ember. :)

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#36) <Adamsky> válasza Donki Hóte (#16) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... minden belépőkártya érvénytelenítve lesz." - ezt, hol olvastad? Csak mert én ilyet ebben a cikkben nem láttam.

#20 gabor7th
+1

#24 Shadowbull
" ... ez simán konteo."
Ahogy Trump tiltása és a Hunter Biden-es sztori cenzúrázása. Tényleg hagyjuk már ezt!

(#37) dabadab válasza <Adamsky> (#36) üzenetére


dabadab
titán

Lécci, ne nyomd már annyira fullba a kretént, hogy szerinted Trumpot csak azért rakták ki, mert a nézetei.

Nekem kínos ezt így olvasni.

DRM is theft

(#38) Shadowbull válasza <Adamsky> (#36) üzenetére


Shadowbull
addikt

Szerintem is hagyjuk. Trumpot az erőszakra való felhívása miatt vágták ki, a Hunter Biden sztori 90%-a meg nettó hazugság. Kábé mint a pizzéria pincében tobzódó pedofilok.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#39) Ringman válasza Parci (#30) üzenetére


Ringman
nagyúr

Sikerült kilőni a 2FA-t is egy kis időre véletlenül

(#40) Oplex válasza dabadab (#37) üzenetére


Oplex
tag

És pontosan miért is rakták ki?

A konkrét tweet-ek, ami miatt elvileg kitiltották - szerintem - nem buzdítottak direkt erőszakra.
Méltatlan volt, ovis szint (szóval csak a szokásos), de bármennyire is próbálom belelátni az erőszakot, nem megy.
Az pedig, hogy sokan "hogy értelmeznek" bizonyos üzenetet (mert ez a feltételezés volt a fő ok a tiltásra), nem tudom mennyire az ő hibája.

(#41) <Adamsky> válasza dabadab (#37) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A minősítgetés helyett, inkább írd meg kérlek, hogy mi volt akkor az ok.

#38 Shadowbull
" ... az erőszakra való felhívása miatt vágták ki ... " - ezt mondod te meg még páran. Egy csomó ember pedig teljesen mást gondol erről.
De, nézzük a másik irányból! Bizonyítást nyert ez az állítás? Elítélték, megbüntették, vagy történt bármilyen retorzió? Nem, csak a Twitter és a Facebook önkéntes rendőrködött.
Mindeközben tényleg veszélyes emberek, terrorista csoportok simán fenn vannak.

" ... sztori 90%-a meg nettó hazugság." - akkor várnám a 10% igazságot belőle, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#42) dabadab válasza <Adamsky> (#41) üzenetére


dabadab
titán

A minősítgetés helyett, inkább írd meg kérlek, hogy mi volt akkor az ok.

Nézd, te is tudod, ott a hozzászólásodban, csak fullba nyomod a kretént.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#43) Tuomas válasza azbest (#4) üzenetére


Tuomas
addikt

Ne zavard össze az embereket ilyen kérdésekkel. :DDD

We were here

(#44) Shadowbull válasza <Adamsky> (#41) üzenetére


Shadowbull
addikt

"Elítélték, megbüntették, vagy történt bármilyen retorzió?"

Nyugi, fogjuk még Trumpot börtönben látni.

"Nem, csak a Twitter és a Facebook önkéntes rendőrködött."

Marhára nem érted a világot. Nem meglepő amúgy, konteós jobbosokra jellemző. Ugyanarròl a tőrōl fakad mint az antivaxxerista, putlerista rajongás.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#45) vicze válasza <Adamsky> (#41) üzenetére


vicze
félisten

Csak egyetlen ici pici apróságra válaszolnál?

Amennyiben Musk a szólás szabadság keresztes lovagja és a világ megváltója, akkor Trump miért nem tért vissza a Twitterre? :F

(#46) dolon75


dolon75
aktív tag

Twitter: number of employees 2021 | Statista
Ez alapján a 2000 fő, aki marad, kb. 10 évvel ezelőtti létszám lehet.
Vissza a kályhához. :)

Sajna nem találtam olyan statisztikát, hogy ezen belül milyen az egyes szakmák eloszlása.

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#47) Tuomas


Tuomas
addikt

Csak egy kérdés. A dolgozói létszámot nem lehet pótolni új alkalmazottakkal? Vagy mi?
Most szabadul fel néhány ember a Metától. :DDD

We were here

(#48) Glenda válasza Tuomas (#47) üzenetére


Glenda
addikt

Gépelni bárki tud. A know how ér sokat. Minél több ember megy el, annál többet ér azoké, akik maradnak és annál nagyobb veszteség minden fő, nyilván súlyozva azok, akik többet tudnak.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#49) Shadowbull válasza Tuomas (#47) üzenetére


Shadowbull
addikt

A gond az hogy ki a fene akar ennek a csávónak dolgozni?

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#50) Drizzt válasza Tuomas (#47) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nyilvan lehet. De ha azert rugtak ki egy valag embert, hogy koltseget csokkentsenek, akkor nem sok valoszinusege van annak, hogy ujak felvetelere meg szannak majd penzt. Nyilvan ha szeretne, egyeb cegei reszesedesenek eladasabol tudna befektetni a Twitterbe, de erre jelenleg kb. semmi nem utal.

I am having fun staying poor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.