Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) stellaz válasza D1Rect (#500) üzenetére


stellaz
addikt

Egyrészt a tendencia nagyon aggasztó, másrészt az oktatás nagyon kritikus pont.
De talán a menekülés helyett azt gondolom talán jobb lenne a kiállás, cselekvés.

(#502) D1Rect válasza stellaz (#501) üzenetére


D1Rect
félisten

Az első pont lenne az elmúlt 30 évben a tanári pályára szorult alkalmatlan munkavállalók eltávolítása az oktatásból.
De valahogy ezt senki nem akarja.

(#503) Parci válasza D1Rect (#497) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jelezni akartam, hogy a "amerika micsoda egy szar" elég leegyszerűsítő duma, és az itthoni portán is van mit sepregetni. amúgy meg a volt egyetemi évfolyamtársaim kétharmada (!) már évekkel ezelőtt sem volt itthon, szóval az, hogy én itt ragadtam, a világon semmit sem bizonyít. nem olyan triviális dolog országot váltani egyébként, két gyerekkel, családdal itthon, de ami engem illet, abszolút tudnám magam jól érezni máshol, hiszen éltem is már máshol.

és nem az a kérdés, hogy itthon teljesen élhetetlen-e minden, hanem az, hogy mik a tendenciák, mit kezdtünk az elmúlt bő 30 évünkkel. nem sok jót. a propagandán nevelkedett emberek zéró empátiája már társadalmi csoportokkal például az egyik ok, ami miatt szar itthon..................

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#504) Parci válasza stellaz (#501) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

országot váltani rohadt nehéz, tényleg. elveszted minden gyökered, szociális kapcsolataid, mindent. odakint örökre outsider maradsz. az a váltás igazából inkább a gyerekeidről szól.

megváltoztatni viszont egy folyamatosan széthulló társadalmat viszont talán még nehezebb. pikturunk nem valami súlyos balszerencse, hanem a lenyomata mi magunknak. és mivel a társadalomnak ez így megfelel, annyira mindenképp, hogy ne álljon ki és változtasson, ezért a mozgástér... minimális.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#505) Ezekiell válasza D1Rect (#502) üzenetére


Ezekiell
veterán

így van, rúgjunk ki még több tanárt, amikor így sincs elég, az egy jó kezdés

ez ilyen kásleri-szintű zsenialitás

talán esetleg, esetleg azzal kellene kezdeni, hogy megteremtjük az anyagi-tárgyi feltételeket a jó oktatáshoz, megteremtjük a normális szakmai feltételeket (modern NAT és hasonlók), megteremtjük a színvonalas pedagógusképzést, és után kezdünk csak el rostálni...

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#506) dabadab válasza D1Rect (#502) üzenetére


dabadab
titán

De valahogy ezt senki nem akarja.

Leginkább a kormány, ugye.
Mert hát az eltávolításnak feltétele, hogy legyen helyettük más, annak meg feltétele, hogy legyen valamennyire vállalható fizetés, valamiféle megbecsültség és hogy az állam ne akadályozza minden erejével a normális szakmai munkát.

Akkor már csak azt kellene megfejteni, hogy a kormány miért zülleszti le direkt az oktatást és miért hajt arra, hogy a tanári pozíciók többségét arra teljesen alkalmatlanok töltsék be.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#507) benedekco válasza D1Rect (#500) üzenetére


benedekco
addikt

Jaja. Qrva Brüsszel, nélkülük már rég fehéroroszországi magasságokban lenne az ország. Amúgy tényleg nem olyan rossz, csak ne legyenek elvarasaid ha tanulni akarsz vagy a gyerekeidet akarod tanítttani. Legyen nalad állandóan egy váltás ruha törölköző meg egy guriga papír arra az esetre ha épp rosszul lennél es kórházba szállítanának. Nem olyan rossz. de félreértés ne essék máshol sincs tökéletes világ ellenben törekednek egy élhetőbb rendszerre.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#508) D1Rect válasza dabadab (#506) üzenetére


D1Rect
félisten

"Leginkább a kormány, ugye."
Nekem azért rémlik valami arról, hogy a frissen elmúlt államcsőd árnyéka után az elsők között volt az akkor jelentős béremelés és az oktatás átszervezése. (2011-12?)
Legutóbb fontosabb volt az orvosok bérének duplázása, mert éppen mindenkit a halálos covid fenyegetett.

(#509) D1Rect válasza Parci (#503) üzenetére


D1Rect
félisten

"a propagandán nevelkedett emberek zéró empátiája már társadalmi csoportokkal például az egyik ok, ami miatt szar itthon.................."

Szerintem ez kifejezetten javult az utóbbi években, pl. a cigányság elfogadottsága is sokat jobb.
(mármint az olyan helyeken, ahol tényleg élnek a cigányok, mert a budai hegyekben mindig nagyon magas volt)

(#510) benedekco válasza D1Rect (#509) üzenetére


benedekco
addikt

Igen? Nekem idén mikor otthon voltam pont az tűnt fel, hogy mennyire romlott a szitu és már mennyire nyíltan gyűlölnek mindent az emberek. Soros, Brüsszel, Fidesz, cigányok, bevándorlók, feketék, zsidók. Valakire mindig jött egy kedves megjegyzés.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#511) D1Rect válasza benedekco (#510) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen.
Nekem teljesen más a tapasztalatom.

(#512) dabadab válasza D1Rect (#508) üzenetére


dabadab
titán

Nekem azért rémlik valami arról, hogy a frissen elmúlt államcsőd árnyéka után az elsők között volt az akkor jelentős béremelés és az oktatás átszervezése. (2011-12?)

2013, messze nem az elsők között volt és az emelés nagy része leginkább számmágiából állt, ahogy az orvosi fizetések "duplázása" is, nem pedig tényleges fizetésemelésből (értsd: a fizetési papíron egyes tételek emelkedtek, míg mások csökkentek vagy eltűntek: összességében még az is előfordult, hogy a "brutális fizetésemelés" után emberünk kevesebb pénzt kapott). Szóval legyél kedves, ne nézzél mindenkit hülyének azzal, hogy a kormány propagandahazugságait mondod fel (meg hát ha csak ilyen vacak csúsztatásokkal tudsz operálni, az azt mutatja, hogy igazán nincs valós ellenérved).

És persze volt ott kb. egy évtizednyi nagyon erős világgazdasági konjunktúra, ami vitte a hátán Magyarországot meg ott volt a bőségesen ömlő EU-s pénz is, amiből nagyon sok értelmetlen beruházásra ment a pénz: tulajdonképpen még az volt a jobb, ha simán ellopták, mert ha építettek valamit, akkor annak a fenntartása is pénzbe került utána, hasznot meg nem nagyon hozott.

És hát persze messze nem csak a pénzről van szó, az pl. nem kerülne pénzbe, hogy értelmes szakmai munka folyjon a minisztériumban (vagy hol, ha már oktatásügyi minisztérium nincs) vagy hogy a tankerületi vezetők szóba álljanak a tankerület pedagógusaival.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#513) stellaz válasza D1Rect (#502) üzenetére


stellaz
addikt

Kevés a jó szakember, mert kevés a pénz, de mivel kevés a jó szakember, ezért kevés a pénz.
Eredmény: egyre szarabb és szarabb oktatás.
Taps, függöny.

(#514) D1Rect válasza dabadab (#512) üzenetére


D1Rect
félisten

"ahogy az orvosi fizetések "duplázása" is"
Most konkrétan nem tudom, de a nővérem pl. jelentős béremelést kapott lehet tényleg csak +70% volt és nem +100%.
Majd legközelebb megkérdezem.

(#515) D1Rect válasza stellaz (#513) üzenetére


D1Rect
félisten

Dehogy, a tanárok mindegyike a szakma legkiválóbbja, akit kizárólag a szeretet és a kötelességtudat motivál, egyedül a gonosz felsőbb hatalom miatt nem lehet fantasztikus az oktatás.
(mert ugye most nagyon jó, hiszen az oktatásban dolgozó tanárok kivétel nélkül kiválóak)

(#516) dabadab válasza D1Rect (#515) üzenetére


dabadab
titán

Jó, ahogy látom, teljesen kifogytál az érvekből, csak képtelen vagy elismerni, hogy nincs igazad, ezért vad szalmabábozásba kezdtél.

Más érvelési hibát is be tudsz mutatni?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#517) D1Rect válasza dabadab (#516) üzenetére


D1Rect
félisten

Azt állítod, hogy az orvosok fizetésének duplázása pusztán számmágia.
Én ennek az ellenkezőjét hallottam, számomra megbízható forrásból, felvetettem, hogy majd akkor megkérdezem, hogy mi az igazság.

Ezt pedig mint érvelési hiba kívánod beállítani.

(#518) ddekany válasza stellaz (#513) üzenetére


ddekany
veterán

Plusz a tananyag borzalom. Pl. bemagolni a szilva, paprika, stb. részeit olyat szinten, amit én se tudnék, stb. A gondolatébresztőbb dolgok, a lényeg meg sokszor kimarad. Mi hogyan működik, miért van úgy ahogy, hogyan alakult ki, stb. Egyszerűen szemetek, és nem gondolkodni szerető, érdeklődő embereket akarnak gyártani. Mondjuk a más országokban lévő anyagot nem láttam.

Amúgy valószínűleg jellemzően az megy tanárnak, aki a fenti gondra vak. Tehát ez a kontraszelekció is hozzájárulhat ahhoz, ha azt mondjuk, hogy nem túl jók a tanárok.

[ Szerkesztve ]

(#519) stellaz válasza ddekany (#518) üzenetére


stellaz
addikt

Munkám okán többször járok iskolákba, még órákra is beültem néha, a feleségem is pedagógus.
Azt kell mondanom, hogy nagyon sok elkötelezett és néha kiemelkedően felkészült pedagógussal találkozom (vagy eleve csak azokkal talalkozok), de persze van mindenféle. Az iskolák között pedig olyan különbségek vannak, akár egy egymástól párszáz méterre is, hogy arra szavak nincsenek.
A kisfiam nagyon tehetséges, kimagaslóan jól teljesít sok mindenben, elsős korában már gyorsabban olvasott nálam (és jobban is emlékezett, hogy mit olvasott), nagyon jól számol, programozni tanul otthon saját érdeklődésből és egész jó dolgokat tud összehozn, tavaly elsőben már harmadikos könyvből dolgozott magyar órán, stb.
Jó iskolába jár, országos rangsorban talán huszon valahanyadik az iskola, az épület is szép, de a felvételihez(!) képest szinte minden tanára többször is cserélődött (pedig alsóban összesen 3 illetve 4 tanáruk van) elment a német tanár is, az osztályfőnök pedig megkért, hogy jó lenne ha a gyerek nem tanulna már otthon semmit, mert a különbség csak nő a többiekhez képest és az iskola erre nincsen felkészülve, ezt nem tudják kezelni.
És most akkor képzeljünk el egy random lerohadt körzetes iskolát.

A tananyag meg tényleg gáz, irodalom helyett is irodalom történetet oktatnak itthon, kötelező olvasmányok.... nem tudom, hogy ki és milyen okból ragaszkodik ehhez bárki is.

[ Szerkesztve ]

(#520) D1Rect válasza stellaz (#519) üzenetére


D1Rect
félisten

"A tananyag meg tényleg gáz, irodalom helyett is irodalom történetet oktatnak itthon, kötelező olvasmányok.... nem tudom, hogy ki és milyen okból ragaszkodik ehhez bárki is."

Néha tényleg úgy érzem, mintha pont az lenne a cél, hogy az egészet megutálja a gyerek és véletlenül se vegyen könyvet a kezébe élete végéi.

(#521) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Akkor idézném a topic címét: "Irodabezárás: törésponthoz érkezett a Twitter" ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#523) Donki Hóte válasza D1Rect (#520) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nemrégen pakoláskor előkerült a padlás sarkából egy jó régen odarakott doboz. Ahogy szedem ki a dolgokat belőle, előkerült egy szép kék papírba (amilyenbe régen az iskolakönyveket csomagolták) csomagolt könyv, rajta én macskakaparás betűimmel megírt címke, a nevemmel, meg hogy 8. b. osztály, meg hogy Magyar Irodalom.

El is öntött a büszkeség, hogy gondos gyerek voltam, bele is néztem gyorsan. Hát, a könyv bizony Rejtő Jenő 14 karátos autó c. könyve volt :C

Nem emlékszem már, hogy az otthoni tanulás ellógása, vagy az iskolai nyugodt olvasgatás érdekében csomagoltam így, de akkoriban sem volt nagy sikere a kötelező olvasmányoknak, akkoriban is inkább mást olvastunk :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#524) stellaz válasza D1Rect (#520) üzenetére


stellaz
addikt

és az a kemény, hogy amikor ezt a listát kitalálták a hatvanas években, akkor állítólag az még frissnek és progresszívnek számított, csak azóta eltelt hatvan év ugyebár

az meg, hogy az olvasmányok esetében nem tesznek különbséget fiúk és lányok között már egészen apróság annak tükrében, hogy kompletten ki van hagyva a sci-fi, a kalandregény és a fantasy, ami (irodalom oktatás) így már nem is tudom, hogy hogyan üti meg az általános irodalmi műveltség alap szintjét

[ Szerkesztve ]

(#525) Ezekiell válasza D1Rect (#522) üzenetére


Ezekiell
veterán

a small group of top-level execs decided to label the Post’s story as “hacked material” without any evidence

A jobboldali újságírás mintapéldája :D Van benne igazság (a small group of top-level execs decided to label the Post’s story as “hacked material”) de egy jó nagy hazugsággal felöntve (
without any evidence) - az evidence magában a cikkben volt benne, ők maguk ismerték be, hogy jogosulatlanul jutottak a laptop tartalmának birtokába, a felhasználó hozzájárulása nélkül nézték meg a fileokat, ez bizony kimeríti szépen a hacked material fogalmát.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#526) benedekco válasza D1Rect (#511) üzenetére


benedekco
addikt

Fehér bőrű magyar vagy? Mert akkor értem miért.
Van a családban félvér, fekete és mióta a kormány nagyban tolja a migráns programját azóta sokkal több kommentet kap mint előtte. Nem egyszerű neki az élet, ráadásul Pesten lakik nem valami kisvárosban.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#527) Sanya válasza dabadab (#512) üzenetére


Sanya
nagyúr

Köszönjük a felmondott DK-s kiskátét :D Valami konkrétum, nem politikai lózung van még?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#528) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

no, emberek, twitter a téma. volt egy usában élés mellékszál, ami full off, de ez a belpolitikai vonal már duplán full off és tilos is. úgyhogy... vége.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#529) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Az alkalmazottak számának radikális csökken(t)ése lehetővé tette Elonka néni számára, hogy a twitter irodaházában egyes irodákat hálószobává alakítson át annak érdekében, hogy a megmaradt rabszolgák lelkes alkalmazottak az extremely hardcore munkavégzés során nem menjenek haza még aludni se :(

Ugyanitt szállásolják el a más Musk cégektől (Tesla, SpaceX) a twitter2.0 elkészítésére átvezényelt alkalmazottakat.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#530) vicze válasza Donki Hóte (#529) üzenetére


vicze
félisten

Lassan kezed egy Foxconn iPhone gyárra hasonlítani. ;]

(#531) Donki Hóte válasza vicze (#530) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ja, de már a kínai Foxconn se a régi. Képzeld el, volt pofájuk fizetésemelést kérni :Y

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#532) vicze válasza Donki Hóte (#531) üzenetére


vicze
félisten

Hát Twitterneél ezt senki se meri megtenni. :DDD

(#533) Donki Hóte válasza vicze (#532) üzenetére


Donki Hóte
veterán

De a jó munkájukért majd kapnak egy hold földet a Marson :DD

(Rendesen keverednek az égitestek a mondatomban ;] )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#534) moleculez válasza Donki Hóte (#533) üzenetére


moleculez
veterán

1 hold földet a marson" :DDD :C

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#535) ddekany válasza Donki Hóte (#529) üzenetére


ddekany
veterán

Gondolod sok ember van ott csak munka vízum miatt, aki túlélte az eddigi mészárlást, de mégsem rendelkezik olyan tudással, hogy már talált másik helyet, vagy megkockáztasson egy felmondást? (Mert hogy nekik hamar kell találni másik munkahelyet.) A többi az meg önkéntesen vállalja, mivel bármikor felmondhat, tehát nem "rabszolga". Azért ezek fejlesztők, tán USA-ban is kiskirályok, mint itt...

[ Szerkesztve ]

(#537) syberia


syberia
veterán

TWITTER FILES, PART 4

https://howbad.info/

(#538) dabadab válasza syberia (#537) üzenetére


dabadab
titán

Már Trump az elnök?

DRM is theft

(#539) Ezekiell válasza dabadab (#538) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ivermectint nekik, az meggyogyit mindent is!

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#540) Parci válasza syberia (#537) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Miközben Twitter files néven sorozatot indított kedvenc csalónk, hogy szerinte hogyan korlátozták a szólásszabadságot politikai okokból (spoiler: sehogy, a szabályokat alkalmazták), Jack Sweeney-t, azaz Elonjetet (aki Musk repülőit követi) visibility filteringnek vetették alá a múlt héten, nyilván a szólásszabadság jegyében." (nemes dani fáccse)

megfigyelésem, hogy aki egy döglött lóra felszáll fordítva, az összesre felszáll, syb :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#541) ddekany válasza Parci (#540) üzenetére


ddekany
veterán

Tűzzel tűz ellen? (Ferdítéssel ferdítés ellen, trollkodással troll ellen, stb.)

(#542) Ringman válasza Parci (#540) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#543) Parci válasza ddekany (#541) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

please elaborate!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#544) ddekany válasza Parci (#543) üzenetére


ddekany
veterán

Pl. hogy nem elfogultak, hiszen csak betartották a szabályokat... Ez már milyen érv? Ők hozák a szabályokat, ás nem mindegy mik azok. Nem mindegy mennyire gumi szabályok. Nem mindegy hány esetre nem húzták rá, ahol megtehették volna, és hányra húzták rá úgy, hogy már kellett hozzá erőlködni. De mindegy... mert tudjuk mi van. Mindenkinek előre megvan a véleménye, vagy érdeke. Pl. blog esetén látogatottság, pártok esetén a saját maffiájának segítése. És sz*rnak bele, hogy mi az objektív valóság. Annál mindig lehet jobbat kitalálni, vagy átszínezni.

(#545) Parci válasza ddekany (#544) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

részben igazad van, részben meg ez ilyen általánosításra tolt terelés. volt szabályrendszerük, amihez igyekeztek igazodni. most szemmel láthatóan full kamu van.

sajnos elég jellemző, hogy ha adott egy rendszer, ami nem hibátlan, akár álságos dolgai is vannak, akkor az ezen nagyot hőzöngő társaság már egyben olyan vallás lesz, hogy ott az ordítóan kilógó lóláb is belefér. ergo pont azt csinálja, ami ellen kézzel-lábbal, és főleg a fejlemények tükrében aránytalanul tiltakozott.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#546) syberia válasza dabadab (#538) üzenetére


syberia
veterán

Hidegen hagy hogy ki az USA aktuális elnöke.

https://howbad.info/

(#547) ddekany válasza Parci (#545) üzenetére


ddekany
veterán

Meglátjuk, politikailag hova fog beállni az inga pár hónap alatt, mikor a sokk utáni káosz kezd elmúlni. Az meg ismert, hogy Musk nem tűri az ellentmondás a cégen belül, szóval nem azon a területen fog megmutatkozni a szólásszabadság, az tuti.

(#548) Parci válasza ddekany (#547) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

politikailag... egyre inkább altjobbra húz musk...

de engem ez a szódásszabaccságos rész IT-sként kevésbé érdekel most (miközben az is egy izgalmas téma lenne, bár musktól teljesen függetlenül, hiszen nála az ajtóküszöbön elbukott az egész), inkább az, hogy kiderül a zseniről, hogy szélhámos is :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#549) ddekany válasza Parci (#548) üzenetére


ddekany
veterán

Szélhálmosság alatt itt nem tudom mire kell gondolni. Talán csak hogy saját magának kreált imázs, a történet hamis, de azt eleve erős naivitás volt készpénznek venni. Nyilván nem annyi érdeme van, és főleg nem az az érdeme, mint amit a hívők gondolnak. Ő egy vezető, ami "people skills". Lehet ezen felröhögni, de láttuk, eddig működött. Eddig... Nekem inkább olyan szempontból érdekes az ügy, hogy mennyire nincs meg a magához való esze mostanában. Vagy, ki tudja, pár év múlva meg is lepődhetünk, hogy mégis csak működött ez a stílus...

(#550) Parci válasza ddekany (#549) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

arra, hogy a teszlával kapcsolatban például hosszú évek óta hazudozik konkrétan... fsd, a semi dolgai. közben a twitteres bejegyzéseiből kiderül, hogy egyre gázabb az ember, az viszont visszahat a többi dolgára is. csak a tőzsdemanipulációs dolgaiért téged vagy engem már börtönbe zártak volna.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.