Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-07 15:56:53

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, fusd át ezt a bevezetőt, mert lehet, hogy megtalálod a kérdésedre a választ, illetve itt mindig a legfrissebb információkat kapod készhez. Ha még mindig nem kaptál választ, akkor a kérdés feltétele előtt használd a keresőt. Ha csak nem valami specifikus a probléma, akkor meglesz a válasz a fórumban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34701) moleculez válasza #05304832 (#34700) üzenetére


moleculez
veterán

én 0.79£ fizetek havonta (!) az 50gb iCloudért. Ami nagyrészt bizt. mentéseknek, meg appoknak van, meg néhány file, de azt se tudom mi. Na ezt ha eljátszák csak 1 millió userrel (nem ennyi van, csak úgy példa képp). Hát ez van. Ha egyszer kipofozzák, akkor lemondom a másik 2-t, de egyelőre nem opció (nekem).

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#34703) #30610944 válasza #05304832 (#34702) üzenetére


#30610944
törölt tag

Onedrive-ot en is hasznaltam de tetu lassu. Most nextcloud-ot hasznalok. Itt korrekt a sebesseg. Biztonsagosabb is, az arak valtozoak de nem veszesek.

(#34705) #30610944 válasza #05304832 (#34704) üzenetére


#30610944
törölt tag

Open source platform, ha nagyon akarsz tudsz sajat felhot is krealni de en sajna nem ertek hozza, pedig az lenne a tuti.

(#34706) Zozo0525 válasza szekra (#34676) üzenetére


Zozo0525
őstag

Jó reggelt itt egyszeri költség van (1790) vagy havidíjas? ezt nem igazán értem, ha havidíj akkor ki sem próbálom

(#34707) pethYeti válasza Zozo0525 (#34706) üzenetére


pethYeti
addikt

Egyszeri költség. Ami havidíjas benne, ha azt akarod, hogy automatikusan behúzza a bankodtól az adatokat.

(#34708) Zozo0525 válasza pethYeti (#34707) üzenetére


Zozo0525
őstag

Köszi, így érthető :R :R :R

(#34709) Zozo0525 válasza pethYeti (#34707) üzenetére


Zozo0525
őstag

Szia
nincs ennek valami teszt verziója? hátha nem tetszik?

(#34710) pethYeti válasza Zozo0525 (#34709) üzenetére


pethYeti
addikt

Lehet visszatérítést kérni itt is. Csak meg kell várni a számlát amit emailben küldenek, abban van olyan hogy probléma jelentése azt hiszem és ott simán tudsz visszatérítést kérni.

De egyébként, én kb az összes ilyen appot kipróbáltam és magasan a legjobb, legtöbbet tudó.

(#34711) Zozo0525


Zozo0525
őstag

mivel tud többet mint pl egy ingyenes? :R gondolkodom

(#34712) pethYeti válasza Zozo0525 (#34711) üzenetére


pethYeti
addikt

Én a helyedben megvenném, 2 napig nyomogatnám, ha nem tetszik, vissza kérem a pénzt.

(#34713) Zozo0525 válasza pethYeti (#34712) üzenetére


Zozo0525
őstag

rákeresek youtube,... ha szimpi megveszem. Köszi :-)

(#34714) Zozo0525 válasza pethYeti (#34712) üzenetére


Zozo0525
őstag

most nézem google áruházban ki lehet próbálni, ez tetszik.... már veszem is, köszi a segítséget

(#34715) moleculez


moleculez
veterán

Oceanhorn2 kapott 60fps módot, meg kiegészítőket. Az irányítás kicsit idegesítő még mindig, de alakul ez. Több ilyen cím kéne az Arcade alá :K

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#34716) Giovan! válasza moleculez (#34715) üzenetére


Giovan!
addikt

Az Arcade only cím, igaz? Gondolkodtam rajta hogy rászánom azt a pár dollárt egy előfizetésre, hogy lássam mennyit fejlődött december óta, de én általában utazás közben játszom mobilon, arra meg mostanában nem nagyon volt alkalmam. De azért örülök neki, hogy fejlődik a kínálat.

Más: A My Vodafone appban nem lehet beállítani valahogy, hogy belépéskor kérje az ujjlenyomatot? A banki appok és a Wallet is kér legalább egy ujjlenyomatot, mielőtt hozzáférést biztosítana a pénzedhez, szóval logikusnak tűnik, hogy a Vodafone appjában is kell lennie ilyen lehetőségnek, de én nem tudtam eddig ráakadni.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#34717) tboldi válasza pethYeti (#34659) üzenetére


tboldi
nagyúr

Most próbálgatom én is a kettőt, és ugyanezt tapasztalom AirPods-on és az autóban lévő, szintén AAC-s Tunai Firefly-jal is. Falco Out of the Dark c. dalánál pl. nagyon szembetűnő (vagy fülbetűnő? :D) a különbség az Music javára. :K

Egyébként én még nem találtam olyan dalt a repertoáromból, ami ne lenne meg egyik platformon sem.

szerk.: Még egy érv az Music mellett - van rendes Watch app, nem csak egy távirányító. Ráadásul a telefontól függetlenül is tud működni, azaz át lehet másolni a zenéket az óra tárhelyére.

[ Szerkesztve ]

(#34718) Noxy válasza Giovan! (#34716) üzenetére


Noxy
veterán

Jól látod, hogy ha megadod a b.kártya számot nem kér semmit, csak fizetsz.
Nincs rá mód az app-ban, hogy akár PIN-t, vagy touch id-t kérjen fizetéskor.
Megoldás az, hogy a banki app-ból intézed a Voda felé a fizetést vagy a feltöltést.
A régi iCsekk app-ban és kért legalább egy PIN kódot fizetés előtt.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#34719) tboldi válasza tboldi (#34717) üzenetére


tboldi
nagyúr

Na, találtam egyet, a Jazz+az Kalózok c. albuma hiányzik az Apple Music-ról. :O Pedig az Egynek jó megvan. :D

(#34720) r3dsnake válasza tboldi (#34719) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Hatalmas veszteség. :D

(#34721) pethYeti válasza tboldi (#34719) üzenetére


pethYeti
addikt

Ha ekkor Geszti fan vagy, valahol biztos meg lehet venni digitálisan és fel töltheted Apple Musicba. Igazából ez is egy érv az AM mellett :DDD

(#34722) tboldi válasza pethYeti (#34721) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az túlzás, hogy fan lennék, de a Jazz+azt éppenséggel kedvelem. Amúgy megvan már régóta. :B

Eddig mindent (~1800 fájlt) számítógéppel másoltam át telefonra, csak most azon dolgozok, hogy több szabad tárhelyem legyen, ezért váltanék valamelyik streamelős szolgáltatásra.

(#34723) Giovan! válasza Noxy (#34718) üzenetére


Giovan!
addikt

Értem, hát ez eléggé rossz hír, tekintve hogy amúgy egész kényelmes kis appnak tűnik (legalábbis arra a két dologra alkalmas amire én használnám), de akkor kénytelen leszek a banki appból utalgatni. Mindegy, azért kösz az infót.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#34724) #30610944


#30610944
törölt tag

Valaki meg tudna mondani mennyi a max ido amig meg vissza lehet kerni a penzt a megvasarolt appert?

(#34725) tboldi válasza #30610944 (#34724) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha minden igaz, 14 nap.

(#34726) #30610944 válasza tboldi (#34725) üzenetére


#30610944
törölt tag

Koszi

(#34727) sztanozs válasza Giovan! (#34716) üzenetére


sztanozs
veterán

Telekom app ugyanez, de szerencsére csak számlát lehet vele fizetni.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34729) moleculez válasza tboldi (#34725) üzenetére


moleculez
veterán

És hogy néz ki a process? Sosem kértem még AppStoreban refundot. :F Egyáltalán az AppStoreban van ilyen opció? Nem is láttam még.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#34730) pethYeti válasza moleculez (#34729) üzenetére


pethYeti
addikt

Amikor veszel valami akkor kb 1 napra rá küld az apple számlát. Abban van probléma jelentés azt hiszem ami egy link. Azt követve lehet kérni a visszatérítést.

(#34731) tboldi válasza pethYeti (#34730) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#34732) #30610944 válasza pethYeti (#34730) üzenetére


#30610944
törölt tag

Nekem nem jott mail de online megcsinaltam.
Azon a linken amit tboldi betett. Egyelore pending meg.

[ Szerkesztve ]

(#34733) #30610944


#30610944
törölt tag

Hihetetlen, hogy nem talalok egy normalis idojaras appot.
DarkSky
Carrot Weather
Hello Weather
Partly Sunny
Windy
Cats &Dogs
Eddig ezeket neztem/probaltam.

DarkSky:
Minimalista, pont ahogy szeretem, pontos elorejelzes DE
A radar csak ket dolgot tud mutatni, es az esot is egy orara elore mutatja csak.
De a legnagyobb banatom, hogy a widget nem mukodik location nelkul. En meg egy weather appnak nem engedelyezem. Ezert ez az app buko nalam.
Carrot Weather:
Nagyon frankon nez ki, atlathato, pontosan jelez szinten. Rengeteg adatot kepes mutatni, tetszreszabhato a widgetje DE
Nem eleg, hogy nagyon draga az app de meg elo is kell fizetni es nem keveset ha mindent latni akarok.
Ennyit mar nem er meg.
Hello Weather:
Tok jo, hogy ingyenes, tok jo a widgetje, minimalista, pontosan mutatja az idot, sok adatot kepes mutatni DE
elofizeteses. Megvennem en az egyszeri osszegeset elofizu helyett de nagyon draga es maga az elofizu bar olcsobb mint a Carrot ugy is sokallom.
Partly Sunny:
Fainul nez ki ez is. Dark Sky-ra alapoz igy pontossaggal nincs gond.Design 10-bol tiz. mindent mutat amit en akarok latni, az ara is okes az elofizu ara az eddigiek kozul a legolcsobb. Szoval ugy nez ki eddig klappol minden DE
Total ugy nez ki el van felejtve, mert fel eve egy frissitest nem kapott. Gyanus nekem.
Windy:
Ez csak azert tetszik, mert a sok grafikon latvanyos, rengeteg informaciot le lehet olvasni roluk de nem tudnam elkepzelni, hogy ezt hasznalom default idojaras appkent. Ezert erre elo sem fizetnek.
Cats & Dogs:
Egy szo van ra, cuki. Kb. ennyi. Pontosnak pontos, DarkSky-ra alapoz ez is, de inkabb probal cuki lenni mint professzionalis. Sok mindent nem tud. Ezt csak olyan tamagocsis emlekek miatt hasznalom. :DDD

A fene vigye el, hogy ez az elofizetes a divat mindenhol. Par eve meg volt ingyenes app tele reklammal es volt egy pro verzioja amiert egyszer kellet fizetni, manapsag meg minden havidijas. :W

(#34734) dptrsk válasza #30610944 (#34733) üzenetére


dptrsk
addikt

"Par eve meg volt ingyenes app tele reklammal es volt egy pro verzioja amiert egyszer kellet fizetni, manapsag meg minden havidijas."

Egy időjárás app, ha fizetős modellben gondolkodom mindenképp havidíjas, nem egyszeri díjas. Ha megbízható adatokat akarok folyamatosan fizetnem kell nekem is, ezt akkor tudom üzletileg biztosítani, ha nekem is folyamatosan fizetnek. Én nem örülnék neki, ha ki kéne fizetnem párezer forintot az appra, ami 2 hónap múlva nem tudja frissíteni az adatokat, mert elfogyott az új ügyfélbázis, s nem tud fizetni az adatokért, esetleg ingyenes adatforrásra vált, ami nem olyan megbízható.

Egy offline játék már más kérdés, ott egy adott időre szóló "élményt" árulnak, kevésbé jó a havidíjas megoldás, mert a játékot egyszer kijátsszák.

Plusz mindkét fenti esetben ki kell fizetni az appstore megjelenésért a díjat évente.

(#34735) #30610944 válasza dptrsk (#34734) üzenetére


#30610944
törölt tag

Ertem en amit irsz de neha ugy erzem kicsit sokat kernek. Nezd meg a Carrot-ot amit felhoztam peldanak. 4.99 dodo maga az app ha jol emlekszem es a TIER 3, 7.99 dollar havonta. Ezt kicsit tulzasnak erzem.

(#34736) moleculez


moleculez
veterán

No offense, de mi az az élethelyzet, amikor percre és méterre pontosan kell tudni az időjárás adatokat? :F Komokyan kérdem.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#34737) #30610944 válasza moleculez (#34736) üzenetére


#30610944
törölt tag

Mintha csak a csajom hallanam.
:D
Engem speciel erdekelnek az adatok csak mintha a fogam huznak mikor latom az arakat.
Altalaban mindig azt szoktak mondani ilyenkor, jaj ha volt penzed iPhone-ra akkor itt ne fukarkodjal mar.
Na ja erre mondom:
Ha reklam mentes YouTube-ot akarsz, fizess elo
Zenet akarsz fizess elo
Biztonsagot akarsz, fizess elo VPN-re vagy AdGuard meg a tarsaikra
Akarod nezni a repcsiket es tudni roluk mindent ha erdekel, fizess elo
Idojaras fizess elo
Filmeket szereted, fizess elo
De szeretsz olvasni is, fizess elo
Ja mindezekhez sok net is kell, fizess elo
esatobbi, azt a sok kicsi sokra megy. Ez a tendencia ami nem a legjobb velemenyem szerint, ami regen nem volt igy, ezert is sirom vissza azokat az eveket.
A fent felsoroltak kozul mind erdekel de ha mindre elofizetnek az jocskan beleharapna a penztarcamba. Sajna nem unlimited ami benne van.

(#34739) vadászcsiga válasza dptrsk (#34734) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Pont az időjóslás az ami nem megbízható, több napra előre csak jósolni lehet.

(#34740) devil-k válasza moleculez (#34736) üzenetére


devil-k
nagyúr

Lassan már csak röhögni járok ebbe a topikba. ;]

- mozi bolondéria -

(#34741) moleculez válasza #05304832 (#34738) üzenetére


moleculez
veterán

Biztos van olyan munka hobby, tevékenység, ahol ez hasznos, arra voltam kíváncsi mi lenne ez. De a kollega szimplán csak kíváncsi, nincs ezzel semmi gond. Ez olyan, mint Apple Watchon a Naprendszer aktuális helyzete: azon kívül, hogy jól néz ki, minek?! :F

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#34742) #86564352 válasza #30610944 (#34735) üzenetére


#86564352
törölt tag

Tier 1 nem elég? Tier 3 extra adatok valószínűleg úgysem elérhetők Mo-on, ha itt élsz. Ők sem ingyen szerzik az adatokat, ha órára pontosan tudni akarsz minden esőcseppről, folyamatos üzemeltetéshez folyamatos bevétel kell.

A Dark Sky úgy látom egyszeri vásárlás, ott a location engedély miért is probléma? Megvette az appot az Apple. Magadnak csinálsz már problémát.

(Ennél jobban nem ástam bele magam a témába, nekem minden telefonomon elég volt a gyári időjárás, azt se nézegetem sokat, Mo. klímán én nem is érzem szükségét órára pontos adatoknak. Hét elején megnézem, egész hétre felhős idő várható időnként esővel, pólós hőmérséklet kész.)

(#34737) LiVeGa:

YT: ne az appot használd, hanem Safariból dobd ki home screenre a youtube.com ikonját és Safarihoz tegyél fel reklámszűrőt pl. ingyen Adguard for iOS, vagy egyszeri 700 forintos Wipr stb.

VPN: nekem nincsen, még élek, egyáltalán nem létszükséglet

Zene: Spotify van ingyenes reklámos módban is és szoktak küldeni évente többször 5 euró/3 hónap prémium ajánlatot, az Apple Music először 3 hónapig ingyenes, akinek fontos a zene úgyis fizeti a prémiumot

Ha fontos a zene és a reklámmentes YT, akkor a YT Music pont erre van kitalálva egy havidíjért zene is és reklámmentes videók is.

(új készülékhez egy év ingyen Apple tv+ is jár)

A többihez: az egyszer fizetsz modell fenntarthatatlan, ha folyamatos szolgáltatásról van szó. Mégis mit szeretnél, egyszeri vásárlással megvenni zene, film, időjárás stb. appokat és aztán ingyen kapni az új és új tartalmakat hozzá? :D
A fos reklámokkal finanszírozás sem jó megoldás, sem az állandó in-app-purchase nyaggatás, ezért is lett játékoknál az Apple Arcade havidíj. Egyszerűbb, tisztább.

Igaz sok kicsi sokra megy, akkor kell átgondolni melyik előfizetés fontos neked és nem mindenfélére költeni. Létszükséglet az időjárás app legdrágább Tier 3 csomagja, hogy minden esőcseppről tudni akarsz? :F Létszükséglet a repülőfigyelő radar app extra funkciói? :F

Most vagy költ minden bizbaszra az ember és akkor ne panaszkodjon, vagy egyszerűsíteni kell, ha sajnálja rá a pénzt. Redditen is bírom amikor mindenki akkora vezérigazgató, hogy a beépített email és naptár túl fapados nekik, az ingyenes Outlook se megfelelő, viszont a Fantastical milyen jó ám miért fizetős? :)

Nálam elég spártai a helyzet: wifi miatt csak 3 GB mobilnet, mobiljáték hidegen hagy, icloud 300 Ft 50 GB csomag elég, és a Spotify 5 euró. Ez a három dolog kb. 4 ezer forint havonta.

(#34743) Zozo0525 válasza #05304832 (#34738) üzenetére


Zozo0525
őstag

Mi az a mai nap nézet?ja megvan

[ Szerkesztve ]

(#34745) #30610944 válasza #86564352 (#34742) üzenetére


#30610944
törölt tag

Kar volt felhozni a temat ugy latom. A bekesseg kedveert inkabb annyit mondok igazad van. Nincs kedvem tovabb ecsetelni. Lapozzunk.

(#34746) #86564352 válasza #05304832 (#34744) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ismétlődő naptári bejegyzés: Igyál! :D

(#34747) col válasza #05304832 (#34744) üzenetére


col
addikt

Pedig nem "beteg". Ugyanis nem egy app létezik, amivel be tudod állítani a neked megfelelő mennyiségű (testsúly, magasság, nem, stb. alapján szímított) napi folyadék mennyiségét és azt elosztja az adott napra a program, és ennek megfelelően figyelmeztet, mikor kell innod ismét. Nagyon sok problémát okozhat amúgy, ha nem iszol elég folyadékot vérnyomás, kiszáradás, stb. Szóval csak óvatosan az ilyen "beteg" kategóriával. :W

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#34748) #86564352 válasza col (#34747) üzenetére


#86564352
törölt tag

Kockáknak még az is jó, ha valami emlékeztet, hogy állj fel óránként a gép elől és járkálj kicsit, igyál, nézzél távolba, pislogjál stb. Akinek gyógyszert kell beszedni stb. ilyenekre jók az emlékeztetők.

(#34750) devil-k válasza col (#34747) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én ennyivel megoldom. :) 1 ivás = 5dl víz
A “nulladik” ivás ébredés után.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.