Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-07 15:56:53

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, fusd át ezt a bevezetőt, mert lehet, hogy megtalálod a kérdésedre a választ, illetve itt mindig a legfrissebb információkat kapod készhez. Ha még mindig nem kaptál választ, akkor a kérdés feltétele előtt használd a keresőt. Ha csak nem valami specifikus a probléma, akkor meglesz a válasz a fórumban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34251) bigdady válasza #05304832 (#34249) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hidd el Fb fiókod volt ha most csináltad a napokban mert fél éve nem engedik csak a mobilszámost. Ezért nekem nincs ilyen menüpont.

[ Szerkesztve ]

(#34253) bigdady válasza #05304832 (#34252) üzenetére


bigdady
nagyúr

Csak Fb fiókkal van rá menüpont mondom :) Csináltam egyet utána lett

(#34254) Syl válasza #05304832 (#34252) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem kicsit vagy naiv. Azért mert ott a törlés gomb, hétszentség hogy semmit nem fognak törölni. Legfeljebb belépni nem fogsz tudni. De még az se biztos. Múlt héten kaptam emailt, hogy az évekkel ezelőtt törölt kamu fiókomhoz én kértem-e jelszó-emlékeztetőt... :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34255) vadászcsiga válasza Syl (#34254) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mondtam. Maffia

(#34257) moleculez válasza galaxys80 (#34250) üzenetére


moleculez
veterán

Nem engem kérdeztél, de válaszolok: az anyacég miatt. Meg az istentelen mennyiségű adatgyűjtés miatt, szerette is enni az akksit. Adatot mások is gyűjtenek, de legalább eggyel kevesebb helyre menjen. Nem beszélve a reklámokról :W . Töröltem, a fb fiokommal együtt, egyáltalán nem hiányzik. Ott van helyette a whatsapp ami szintén FB termék, de nincs reklám, nincs hozzárendelve semmilyen pofil, csak a telszámom. iOS meg rendezi alatta a többit privacy vackot.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#34258) Gsx-rr válasza galaxys80 (#34250) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mar leirtak, es a tobbi uzenetkuldo alkalmazas szerintem jobban mukodik.
Arrol nem beszelve van elet a facebookon tul is, sok helyen nem favorizaljak, masik platformot preferalnak. Nalam is csak egy folosleges dolog, olyan emberek uzennek ott akikkel nem tartom a kapcsolatot es csak Facebook ismerosok vagyunk. Tehat nagyreszt erdektelen uzenetek a szamomra.

(#34259) antocskin


antocskin
tag

Üdv!

Az miért van, hogy se a Viber se a WhatsApp nem hajlandó biztonsági mentést csinálni?

Elmennek 94/70 %-ig aztán csak pörögnek maguknak.

iCloud-on van hely és engedélyezve is vannak. Időnként szoktam menteni, de egyből sikerült mindig. Ilyennel még nem találkoztam. :F

(#34260) galaxys80 válasza Gsx-rr (#34258) üzenetére


galaxys80
veterán

Azt értem, hogy van másik platform ami jobban bejön. Sokan vannak ezzel így. De amiket leírtál továbbra sem ad magyarázatot arra, hogy mi az amiért ki nem állhatod.
Szerintem semmi gond a FB-al. A gond azokkal az emberekkel van akik minden létező adatot önként és dalolva feltöltenek oda. Normálisan kell használni, beállítani.
Rólam van 1 db profilkép és 0 poszt.
Ismerősöm is csak az akit valóban ismerek.
Reklámok. Utálom őket. Viszont ha már jön ( mert mindehol jön) , akkor legalább olyan jöjjön ami érdekelhet is.
WhatsApp pedig pont ugyanúgy a Fb tulajdona, mint a messenger.

[ Szerkesztve ]

(#34261) Gsx-rr válasza galaxys80 (#34260) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Valahogy mellettem csak a gyerekek uzengetnek messengeren.
Amugy meg a whatsapp mivel be van integralodva az eletunkbe(mas helyen mar leirtam)
szolgaltatok is hasznaljak,kolonbozo oldalakba is integralva van igy az az alap
Magyarorszagon meg a viber. Ha barmi kell egybol azt hallom atkuldom Viberen(foleg mivel ha valakinek a szama megvan is sokkal kezzelfoghatobb mint a messenger(tudom azt is lehet telefonszammal regisztralni), mert a sok kontakt toredeke ismeros a facebookon

Facebook uzengetesre ta vagyok kenyszeritve(ceges dolgok)de az a Pages-en keresztul megy, az meg egy alap valami

Kozben beleptem a messengerbe.
Alapban ugy gaz ahogy van.
Csak chat lehetosegek vannak nincs kulon hivas ful, whatsapp ennel sokkal fejlettebb. Egybol tudok hivni barkit akivel elozoleg beszeltem fuggetlen,hogy van-e irott bezelgetesunk.

[ Szerkesztve ]

(#34262) galaxys80 válasza Gsx-rr (#34261) üzenetére


galaxys80
veterán

Egyetlen gombnyomással lehet hang vagy videó hívást indítani. :) Valamit félrenézel.
Én sajnos nagyon régen voltam gyerek, de az ismeretségi körömben szinte mindenki messengeren kommunikál. Van néhány viber-t IS használó. Viszont egyetlen whatsapp-ot használót nem tudnék mondani.
De nem is ez a lényeg. Mindenki azt használ ami neki tetszik.
Csak azt látom, hogy az utóbbi időben divat lett a messengert fikázni. De igazából még egyetlen komoly
érvet nem hozott fel senki ellene.

[ Szerkesztve ]

(#34263) Sungoo válasza galaxys80 (#34262) üzenetére


Sungoo
addikt

Én a minap futottam bele egy érvbe :). A kolléga átküldött egy pikáns képet a messengeren. 1 hét fb, és 72 óra messenger tiltással jutalmazták. Ennyit a “privát” beszélgetésekről. :N

[ Szerkesztve ]

(#34264) Nkboy válasza Sungoo (#34263) üzenetére


Nkboy
senior tag

Az nem létezik! Akkor engem már, legalább 50 évre tiltottak volna. :D :DD   

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#34265) galaxys80 válasza Sungoo (#34263) üzenetére


galaxys80
veterán

Ez max viccnek volt jó.
Te sem gondoltad remélem komolyan.

[ Szerkesztve ]

(#34266) dptrsk válasza galaxys80 (#34265) üzenetére


dptrsk
addikt

FB messenger ellen?
Akksizabáló, reklámokkal teli, ha túl régi a beszélgetés nem lehet benne rendesen keresni, mert bezáródik az app.

Az én ismeretségi körömben a Telegram messenger terjedt el, miután a Whatsappot felvásárolta a facebook. Ez sem tökéletes, de nincsenek reklámok, nem eszi az akksit.
Aki csak messengeren van, és el akar érni vagy vár vagy letölti a telegramot az első alkalommal, amikor 2-3 napot kell várnia a válaszra, mert csak böngészőből használom.

(#34267) Gsx-rr válasza galaxys80 (#34262) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Hol lehet? Egy adott beszelgetesen belul?
De nem akarok szoveges uzenetet csak hivast!
Hol a hivaslista messengerben?

Dptrsk: ez regionkent valtozik. Hiaba favorizalsz Vibert ha senki se hasznalja adott otszagokban.
Whatsappot tengerentulon nem tudod nelkulozni
Mindenesetre par orszagban eltem, sok mindent hasznaltak csak messengert nem

[ Szerkesztve ]

(#34268) Sungoo válasza galaxys80 (#34265) üzenetére


Sungoo
addikt

Teljesen komolyan írtam. Ez első lépés az, hogy a kép tűnt el a beszélgetésből. Utána pedig telefonon hívott, hogy már nem tud írni.

[ Szerkesztve ]

(#34269) galaxys80 válasza Sungoo (#34268) üzenetére


galaxys80
veterán

Figyelj. Ha ez tényleg így működne, akkor engem ( és gyanítom rengeteg embert) 100 évre tiltottak volna már. De komolyan ne már. Ezek után szerinted ki használná a messengert? Én mindent elfogadok. Van aki ezért vagy aki azért nem szereti. De, hogy cukiberg majd joskapista üzeneteit olvasgatja.... Ez már paranoia.

Dptrsk

Reklámok ellen AdGuard. Keresési problémám sosem volt. Aksiból meg akkor eszik sokat, ha sokat használom. Ez nem android. A háttérben nincsen engedélyezve.

[ Szerkesztve ]

(#34270) Gsx-rr válasza galaxys80 (#34269) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Tegnap ismerosom facebook posztjat toroltek, amiben az volt a vilagban az allamok hany szazekban vallaljak at a munklatatok terheit.
Pedig ez csak Magyar vonatkozasban volt kinos

[ Szerkesztve ]

(#34271) galaxys80 válasza Gsx-rr (#34270) üzenetére


galaxys80
veterán

Ne keverjük már ide a nyilvános FB posztokat a privát Messenger üzenetekhez.

(#34272) Gsx-rr válasza galaxys80 (#34271) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Szerinetd van meg olyan,hogy privat?

(#34273) Sungoo válasza galaxys80 (#34269) üzenetére


Sungoo
addikt

Pedig így történt. Lehet hinni, nem hinni, ez van. Sőt, vele másodszor játszották el, ugyan ezzel a képpel. Ez mellet mi is szoktunk másokkal baromkodni, soha nem volt gond.

(#34274) vadászcsiga válasza Sungoo (#34273) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Most már kiváncsi vagyok arra a képre, tedd már be ide.

(#34275) Sungoo válasza vadászcsiga (#34274) üzenetére


Sungoo
addikt

Nem tudom, mondom hogy törölték. A mostani fb-s kihívás paródiája volt. Egy anyuka lógatott egy babát a kád felett, csak térdig ért a pélója. Hétköznapi mém volt, valamiért ugrott rá.

[ Szerkesztve ]

(#34276) Gsx-rr válasza Sungoo (#34273) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Akit mar egyszer tiltottak Facebookon azt kiemelten figyelik.
2 ismerosomet is mar szinte barmiert tiltjak 2-3 hetre.
Van aki fiokot valtott es azota nincs ilyen gondja.

(#34278) Gsx-rr válasza #05304832 (#34277) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Amiert meg nem birom a google-t.
Van egy email fiok telefonazammal regisztraltam. Telefonszam most nem elerheto, megvaltoztattam egy masik szamra.
Helyreallito sms a regi szamra megy.
Barmit is akarok csinalni a megerosito kod szinten. Tele a net a problemaval megoldani nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#34279) devil-k válasza #05304832 (#34277) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az apple sohasem volt tolakodó ha az adatainkról volt szó.

Most ezen felnevettem. Üsd be bármelyik keresőbe, hogy Apple adatvédelem botrány (angolul, magyarul stb) és látni fogod, hogy a jó öreg Apple sem egy fehér lovag. Apple, Google, Facebook stb. egykutya.

Akinek meg paranoiás aggályai vannak, hogy leghallgatják, fürkészik a webes dolgait az ne használjon okos telefont sem egyáltalán, ne legyen bankszámlája stb... Gondolj abba bele, hogy amikor bemész a bankba pl ügyintézésre és az ügyintéző ránéz a pénzforgalmi számládra, akkor látja, mikor és mire költöttél stb. ;)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#34281) devil-k válasza #05304832 (#34280) üzenetére


devil-k
nagyúr

Adatvédelemből, magánélet védelméből és hasonló okosságokból írtam a disszertációmat, ilyen területen is dolgozom. Kicsit többet tudok erről a területről, mint te, no, de peace. :R

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#34283) bbmt válasza devil-k (#34281) üzenetére


bbmt
senior tag

Amikor reggeli kv közben elkezdek gondolkozni, hogy mit jelent latinul a "no de peace"...aztán leesik, hogy mit írtál :D

A kanál a gyengék villája

(#34284) galaxys80 válasza #05304832 (#34277) üzenetére


galaxys80
veterán

Aranyos ez a naivitás, hogy az Apple teljesen más. Gigacégek egy kutyàk. De ha nektek így jobban esik akkor nyugtassàtok magatokat csak. :)
HVG tech- inkább te sem olvasd. :)

(#34285) vadászcsiga válasza bbmt (#34283) üzenetére


vadászcsiga
félisten

:DD

(#34286) moleculez válasza #05304832 (#34280) üzenetére


moleculez
veterán

Én próbálok egyensúlyt keresni abban, hogy kihasználjam a technika adta vivmanyokat, de közben lehető legkevesebb adatot szolgáltassam ki. Okosan választani böngészőt, mapot, különböző szolgáltatásokat. Pl engem a kp forgalomam nen aggaszt (nincs :DDD ), csak online fizettek, plusz contactless, sokszor hónapokig nem látok 1£ casht sem.
Ennek a része az i-rendszerek használata, azt gondolom, hogy a kisebbik rossz mint a többi.

Ha komolyan vesszük a dolgot, akkor igen gyorsan eljutunk addig, hogy semmilyen kütyüt ne használjunk--> alufôlia sisak.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#34288) moleculez válasza #05304832 (#34287) üzenetére


moleculez
veterán

Zárásként azt hiszem kiegyezhetünk annyiban, hogy nincs jó oldal, csak rossz, és kevesbe rossz. :R

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#34289) galaxys80 válasza moleculez (#34288) üzenetére


galaxys80
veterán

Ugyanezt próbáltam elmagyarázni.:)
És egyáltalán nem biztos, hogy a világ legprofitorientáltabb cége a kevésbé rossz.😉

[ Szerkesztve ]

(#34290) nord_ válasza galaxys80 (#34284) üzenetére


nord_
veterán

Azért az felmerül az emberben, mi alapján gondoljátok azt, hogy Google, FB = Apple. Mert eddig tényeket nem, csak kinyilatkoztatásokat olvastam...

(#34291) Giovan! válasza nord_ (#34290) üzenetére


Giovan!
addikt

Jaj már, nagy cég az Apple is, szóval biztos ugyanazt csinálja, mint a többi nagy IT cég. Nem kell itt további logikát keresni, csak fogadd el, hogy így van, és kész :DDD

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#34292) galaxys80 válasza nord_ (#34290) üzenetére


galaxys80
veterán

Csak gondoljuk. Ahogy ti az ellenkezőjét.😉
De teszek fel egy kérdést?
Ha tudvalévő, hogy a Fb és a Google az egyedüli rossz. Miért is engedi a szent Apple, hogy a gépein fusson?
Hiszen nekik minden a felhasználók biztonsága.

[ Szerkesztve ]

(#34293) Giovan! válasza galaxys80 (#34292) üzenetére


Giovan!
addikt

Már miért ne engedné? A user saját felelősségre azt tesz a telefonjával, amit akar.

Ettől még privacyt tekintve az Apple messze jobb a fent említett cégeknél, mivel az ő üzleti modellje nem a userek adataival történő kereskedelemre épül. Ennek belátáshoz elég megnézni a negyedéves pénzügyi jelentéseket, hogy miből jön össze a Google és a Facebook, és miből az Apple profitjának legnagyobb része.

De persze tudom, el kell hinni, minden nagy IT cég ugyanolyan rossz...

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#34294) galaxys80 válasza Giovan! (#34293) üzenetére


galaxys80
veterán

“A user saját felelősségre azt tesz a telefonjával, amit akar.“

Biztos, hogy mi ugyanarról a cégről beszélünk. 😂

(#34295) Giovan! válasza galaxys80 (#34294) üzenetére


Giovan!
addikt

Ok, nyílván nem olyan lehetetlen dolgokra kell gondolni, mint egy tengeralattjáró összeszerelése, vagy a rendszer animációk kikapcsolása, neadjisten az alkalmazások automatikus ABC sorrendbe történő rendezése, hanem arra, hogy az Apple biztosította kereket között tesz azt a user a telefonnal, amit akar :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#34296) Totheground válasza galaxys80 (#34294) üzenetére


Totheground
addikt

“ Ennek belátáshoz elég megnézni a negyedéves pénzügyi jelentéseket, hogy miből jön össze a Google és a Facebook, és miből az Apple profitjának legnagyobb része.”

Erre vajon miért nem reagáltál? ;]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#34298) galaxys80 válasza Totheground (#34296) üzenetére


galaxys80
veterán

Bocsáss meg, hogy ez a rész pont kimaradt.
Véleményem szerint nincs jelentősége egy olyan cégnél, ahol minden dollár centet úgy fognak mintha az életük múlna rajta.
Félreértés ne essék. Minden termékem Apple. Szeretem is a termékeit. Ettől még nem ringatom magam nem létező álomvilágba velük kapcsolatban.
Gond nélkül engedik a fenti cégek kémkedéseit mivel nekik ebből is pénz jön. Innentől viszont pont ugyanolyan ludasok ők is.

[ Szerkesztve ]

(#34299) Sungoo válasza galaxys80 (#34298) üzenetére


Sungoo
addikt

Na, csak kilyukadtunk ide. Tegnap még baromságokat beszéltem.

(#34300) Giovan! válasza galaxys80 (#34298) üzenetére


Giovan!
addikt

Dehát mit tehetnének? Tiltsák ki az App Store-ból a Facebook és a Google appjait? Csak annyit érnének el vele, hogy a vásárlók kerülni fogják a készülékeiket.

Most is használhatja mindenki a telóját Google és Facebook mentesen. A felhasználókra van bízva, hogy odaadják-e az adataikat a fent említett cégeknek, és szerintem nagyon jól teszi az Apple, hogy rájuk bízza ezt a döntést.

Ettől viszont továbbra sem lesz egy szinten velük a privacyt tekintve, hiszen ők nem az adataiddal folytatott kereskedelemből élnek, hanem a magas haszonkulccsal árult termékeikkel folytatott kereskedelemből :D

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.