Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

invitel 4/256 net zyxel p335wt felperc elteres:
iCel 1.3 ~650ram:

3k+ Semp 512ram:

udv

neduddki

mod: nem fer ki egymas mele:- (

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#3252) looserboy


looserboy
csendes tag

hello
en ma rendeltem online egy 1Megas internetet havi 1288 Ft fel evig.
sztem nagyon megeri ha tenyleg jon 1 Megaval a cucc.
Igaz hogy nem tul nagy a savszelesseg viszont ha ejjel nappal be van kapcsolva a gep akkor lejon hamar minden.
viszont volna valami amit nem ertek.
ugyebar ma azaz jun 24.-en rendeltem meg.
az akcio jun 30 -ig tart ,es a szerzodeskotesi feltetelekben a tovabbi all :
""adsl szolgaltatas megrendelese eseten, amennyiben a megrendeleskor megadott cimen es telefonszamon az adsl szolgaltatas csak az akcio hataridejenek lejartat kovetoen valik elerhetove, ugy elofizeto hozzajarul hogy a szolgaltato mindenkor ervenyes ajanlata szerint jojjon letre a szerzodes!""
jol sejtem hogy ez azt akarja mondani hogy ha a heten nem jonnek es nem inditjak el a szolgaltatast a szerelok, akkor mivel lejar a juniusi akcio , nem 1288 ft-ot fizetek hanem az akcio nelkuli 5490 Ft-ot havonta ??????

(#3253) #41635072


#41635072
törölt tag

Szomorúan tapasztalom, hogy az InviTV-ben nincs Cartoon Network. :(

(#3254) Ch3wbacca


Ch3wbacca
tag

SEVASTOK!

Szal. Van egy fasza Invitel ADSLem, franc tudja hány megás kb 430kb/s a max letöltés. De ez lényegtelen. A lényeg az az, hogy kb egy hónapja randomban ledob a netről, és csak a router resetelésével tudok újra visszajutni a netre /VOLT modem, ÉS router csere IS!!/ a hiba maradt! Nem vagyok nagy P2P-s szóval nincs terrabájtos adatforgalmam /ok 1-2 filmecske vagy ilyesmi becsusszan, de az vesse rám az első követ akinek nem/
Vkinek vmi fantsztikus ötlete?
kösi előre is.
u.i: azt hallottam, hogy az ISPk szándékosan csinálják, pontosan az FTP, és p2p letöltések nagy adatforgalmának kiküszöbölésére. ez mennyire igaz szerintetek?

[ Szerkesztve ]

"You do not know pain, you do not know fear. You will taste man-flesh." -Saruman

(#3255) Norbi.Sz válasza Ch3wbacca (#3254) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Nekem is volt hasonló problémám az Invitel-el... Több hónapon keresztül szenvedtek rajta (DSL modemcsere, szűrőcsere, kábelcsere, újrakötés, vonalvizsgálat, sebességcsökkentés, stb.), de semmire nem jöttek rá. Aztán elkezdtem keresgetni a neten, és találtam valahol egy leírást, mégpedig a DSL modemekről. Sajnos már nem tudom, hogy hol, de azt tudom, hogy pont arról a típusról, ami nekem volt (D-Link DSL 360R), azt olvastam, hogy nem valami stabilan tartja a kapcsolatot, eldobálja. Aztán ugyanebben a cikkben volt szó arról, hogy van egy nagyon stabil (picit gyengébb vonalon is nagyon stabilan tartja a kapcsolatot), gyors, megbízható modem - ez pedig a D-Link DSL 380T. Ezen felbuzdulva vásároltam egy ilyen modemet, ami tényleg bevált :) Kb. 6 hónapig szenvedtem a kapcsolat eldobálásával, viszont a 380T modell megvétele óta talán 1x sem volt netszakadásom a modem miatt... Ha tudsz szerezni legalább kipróbálásra egy ilyen modemet, próbáld ki, megoldást jelenthet.

[ Szerkesztve ]

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#3256) Ch3wbacca válasza Norbi.Sz (#3255) üzenetére


Ch3wbacca
tag

Riszpekt, kösi a tippet, nekem is ez a 360-asom volt, arra is cseréltem ki. Ezelőtt egy Dialcomom volt, ami egy villámcsapás következtében átköltözött az örök modemmezőkre.

Azzal nem is volt baj sose. ez a 360-as is sokáig jól működött kb fél éve cseréltem. Mindenesetre kipróbálok más típust

kösi

"You do not know pain, you do not know fear. You will taste man-flesh." -Saruman

(#3257) Norbi.Sz válasza Ch3wbacca (#3256) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Ha tudsz szerezni egy próba erejéig, nézd megy a D-Link DSL 380T-vel... Nekem ő bevállt :D

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#3258) hitoshi


hitoshi
csendes tag

Üdvözletem

Komoly és jelenleg megoldhatatlannak látszó problémám van, az Invitelnél ez nem újdonság de ilyesmi még nem nagyon volt. Vázolom

Tegnap reggel óta szórványosan van net. A csatlakozás tökéletesen megy, az MSN viszont egyáltalán nem kapcsolódik és egy rakat oldal sem töltődik be. A freemail levelezése elérhetetlen, a port.hu, a quart meg a hozzá kapcsolódó T-birodalom oldalinál kiakad az adserver elérésénél így az oldalt sem tölti be. A munkahelyi weboldalunkat tökéletesen elérem de amikor postolnék valamit (ergo parancsot küld) ott meghal az egész. Levelet sem tudok küldeni SMTP-n keresztül. Próbáltam másik PC-vel, próbáltam közvetlen kapscolattal és nem routeren át, ugyanez az eredmény.

Az Invitel helpdesk szokás szerint rendkívül segítőkész, szerintünk nincs gáz, kijönni enm jönnek max akkor ha a csatlakozás sem megy. Azzal epdig nincs probléma, az X360 is tökéletesen működik a LIVE-al, de a tényleges böngészés már más.

A VNET / Invitel mindige ljátsoztt olyat másfél havonta h 1 napra meghalt ak ülföldi oldalak elérése, aztán másnap reggelre magától helyreállt de ez most nem történt meg. Tegnap reseteltem a routert 4x, újra megcsináltm a beállításokat is, ADSL modem reset is megvolt (D-Link, fél éve lett cserélve). Kábelcsere is megvolt, a routerben is cseréltem LAN portot de semmi eredmény. Ugyanezek a gépek más netkapcsolattal tökéletesen mennek, tehát a jelenség nem szoftveres és hardveres, valami a modemmel - kábellel - kapcsolattal lehet a gebasz.

Tipp, ötlet javaslat? Már feladtam minden reményt, itthonról dolgozom de így nem tudok.

(#3259) grafikus17


grafikus17
senior tag

talán ez segít, de nem biztos.
[link]

Xiaomi Redmi note 7

(#3260) hitoshi válasza grafikus17 (#3259) üzenetére


hitoshi
csendes tag

A szolgáltatónál volt a hiba, de azért kössz.

(#3261) Gabró


Gabró
tag

Sziasztok!

Tegnap óta lassú a netem (350/200 kilobit/sec és 4M-es csomag) másnak is van hasonló tapasztalata? 28-as körzet, Veresegyház.

(#3262) Gabró válasza Gabró (#3261) üzenetére


Gabró
tag

Tárgytalan, helyreállt.

(#3263) xcbiker


xcbiker
addikt

Üdv!

Használ valaki D-link DSL-380T (Annex B)modemet invitel területen (dunakeszi), t-online előfizuval?
Hogyan kell működésre bírni a modemet?

Köszi!

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#3264) Khelben


Khelben
nagyúr

sziasztok
lejár egy másik szolgáltatónál a hűségem és az invitelnél szimpatikus áron vannak az adsl csomagok. arról viszont nem találtam infót, hogy van-e forgalmi korlát. Valaki tudja esetleg?

(#3265) Frenky89 válasza Khelben (#3264) üzenetére


Frenky89
őstag

Az Invitel honlapján szépen le vannak írva, hogy melyik csomaghoz milyen feltételek tartoznak. Régebben nem volt divat náluk a letöltési korlát, de most újabban 1 illetve 5GiB korlátos csomagokkal kísérleteznek, azonban ezek olcsóbbak is valamivel a korlátlan megfelelőiknél, persze csak addig amíg nem léped túl az adott korlátot, utána már csak a szolgáltató jár jól.

(#3266) KillHates


KillHates
nagyúr

Sziasztok!
Egy kicsit visszaolvastam, de nem találtam konkrét választ, ezért szeretném a segítségeteket kérni.
Vettem egy Corega (nem röhög! nem műfogsor tabletta! ) WLBAR-AB típusú routert amiben a modem is be van építve.

Persze hiába írtam be a router-be az ADSL logint és password-öt nem működik, pedig kiírja a diagja a routernek, hogy 1024/128 az ADSL, de a net nem megy rajta. Gondolom még egyéb beállítás is szükséges, de nem találtam erre semmi utalást az előfizetői űrlapon (csak login és pass).
Inviteles büntetés van itt nálunk, a szolgáltató által hozott modem tökéletesen működik, de szeretnén a routert és a modemet egy eszközre cserélni. Ha tudnátok segíteni, hogy mi kellhet még; ISP beállítások, esetleg MAC address a modemből, nem tudom. Segítségeteket előre is köszönöm!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3267) xcbiker válasza KillHates (#3266) üzenetére


xcbiker
addikt

lehet ez a modem is annex B-s és az invitel nehogymár ugyanolyat használjon mint a Té.
Annex A-s állítólag a köcsög invitel.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#3268) KillHates válasza xcbiker (#3267) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ehem! Tehát, a modem más szabványú? Gyanítottam, hogy a bzui franciák variáltak valamit. :O Akkor ez a különbség a Corega WLBAR AA és AB között (AnnexA és AnnexB) Na most mehetek kicserélni...

Na közben megkugliztam a mostani modemet: Alcatel gyorsérintés 350i és úgy néz ki annexB-s!

"The Speed Touch 350i is compliant with multiple ADSL standards, including both ETSI TS 101 388 and ITU G.992.1 (G.dmt) Annex B, which supports ADSL over ISDN. G.dmt Annex B is the International Telecommunications Union's standard for ADSL on top of copper lines carrying ISDN Basic Rate Access services. Alcatel worked extensively with the industry to help establish end-to-end interoperability of the G.dmt Annex B standard"

Akkor most mi lehet a variálás?

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3269) xcbiker válasza KillHates (#3268) üzenetére


xcbiker
addikt

nekem 530-as speedtouch van és azzal megy, de pl egy d-link 380t-vel nem. Még a szereldmagados csomiban lévővel sem.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#3270) KillHates válasza xcbiker (#3269) üzenetére


KillHates
nagyúr

Attól tartok, hogy valami mac address-es vagy firmware-es sunnyogás lesz.
Holnap felhívom az ügyfélszolgálatot, de gyanítom fingjuk nem lesz arról sem, hogy miről beszélek!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3271) KillHates


KillHates
nagyúr

Megvan a megoldás:

A T-Com hálózatokban:
VPI = 1
VCI = 32

Az Invitel hálózaton:
VPI = 8
VCI = 35

minden más default
(login/pass persze szükséges :D )

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3272) xcbiker válasza KillHates (#3271) üzenetére


xcbiker
addikt

Ezt már néztem.
Nem jó akkor sem.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#3273) KillHates válasza xcbiker (#3272) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem jó lett; most is az új modem-router-wlan bigyulával netezek! (egyébként nagyon jó, csak ajánlani tudom!)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3274) Thommy2112


Thommy2112
csendes tag

Sziasztok!
Olvasgattam vissza IP TV témában és nekem is hasonló problémám lenne, szintén Veresegyházán: az Invitel által adott Tilgin nevezetű "multikütyü" fél óránként dobálja el az ADSL kapcsolatot. Tegnap volt szerelő, aki feltett egy új splittert, ami már ISDN-hez (???) való, mert véleménye szerint ettől volt az egész... Megtörtént a csere, de amíg ott volt és a saját eszközét használta, ismét volt legalább 2 szakadás! Akkor ment tovább: Tilgin modemes routeres kütyü csere, majd miután ez sem vezetett eredményre, lecsökkenttette (de szép magyar szenvedő szerkezet, ha valaki mást utasít az ember, hogy csökkentsen le valamit :) ) a központjukban a sávszélességemet, mondván, hogy nem bír ennyit a vonal ( sávszélességre gondolt... :Y ). Szerintem annyit bír a vonal, amennyi kijön a végén belőle... Mindegy, amikor megtörtént a csökkentés, akkor kb. pont addig ment folyamatosan a szolgáltatás, amíg a szerelő el nem ment. Háromszori teljes újraindítást követően tudtam is 1 órát tévézni, majd miután már nem volt min idegeskednem, lefeküdtem aludni. Ma reggel megnézném a Híradót, nincs kép egyáltalán... Szokásos: megyek a routerhez: hát ott meg egyik LAN LED sem világított, pedig rá van dugva a set-top-box, meg a wifi routerem is (ugyanis a kütyü wifi része is egy nagy sz@r)... Kétszer újraindítottam, de csak a bekapcsoláskor találja meg az egységeket, amikor már DHCP-znie kellene, nem talál magán eszközt... Szerintetek rajtam segítene egy saját ADSL-es router vásárlás? Ha igen, milyen márkát és típust vegyek, hogy tényleg nézhessek TV-t is, ha már sikerül érte havi 14e HUF-ot fizetnem... :O

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv.: Thommy

Üdv.: Thommy

(#3275) KillHates válasza Thommy2112 (#3274) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Rohadt bzui faccopó invitel!
Én Tökölön lakom és itt csak ez a link csigazabáló csűrhe van. Engem is megőrjített, hogy képtelen volt a gépem egy-másfél óránál tovább online maradni. Már vagy a negyedik routert vettem, de mindig insatbil volt a net. Ez sima netezéskor nem is zavart (annyira) de esténként mikor letöltöttem volna nagyon gáz volt. Mindig ledobált a szerver és csak kézzel tudtam újra csatlakozni. Aztán itt a PH-n vettem észre, hogy ha megszakad a net akkor mindig újra be kell jelentkeznem, mert IP címet váltott a modem.
Végül földhöz vágtam az invitel modemet, dühömben és vettem egy a fenti hozzászólásaimban említett Corega modem-router-wlan kombót 9.690,- Ft-ért. Mióta ez van sokkal gyorsabban jönnek be az oldalak (illetve ugyanolyan lassan, mert csak 1M-os előfizetésem van, de gyorsabban reagál a linkre a net)
Ja, és a fos modemjüknek a mindig tűzforró 15W-os tápját is kihúzhattam!!
Szerintem cserélj modemet valami jó fajtát. A lényeg, hogy kérdezd meg az ügyfélszolgálatot, hogy ANNEX-B vagy ANNEX-A rendszer van nálatok. (mondjuk ez sem lesz egyszerű feladat, mert nekem is halálosan meg kellett az ügyfélszolgálatost fenyegetnem, hogy megmondja a VPI VCI adatokat...)

Sok sikert!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3276) Triumph


Triumph
tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy új gépet kötöttem egy régi helyére és nem akar menni a netem. Nem a hálókártya a rossz, mert azt is kicseréltem és azzal sem megy.
A UPC-nél találkoztam MAC addres regisztrációval lehet hogy itt is kell? És ha igen hogyan?

A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#3277) Reag3nS válasza Triumph (#3276) üzenetére


Reag3nS
senior tag

invitelnél biztos nincs olyan mint chellonál... akármilyen hálókarit berakhatsz, mennie kell! Arra van a felhasználónév és a jelszó. Én gépemben 2 hálókari van mindkettőn tökéletesen megy.

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#3278) Alpi válasza svajcineger (#3164) üzenetére


Alpi
tag

Itt mindent megtudsz róla: Manual

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#3279) dirkam


dirkam
tag

Hali!

Nem tudjátok, hogy változott valami az Invitel SMTP-vel vagy valami? Csak mert egyik pillanatról a másikra a thunderbird nem fogadja el a jelszót levélküldésnél. Nem állítottam semmit, nem is értem a dolgot. Valami ötlet?

Bocsi, ha esetleg ez nem egyedüli probléma és már volt szó erről, de most nem volt időm visszaolvasni.

Előre is köszi a segítséget.

Üdv.

(#3280) iversonpeter válasza dirkam (#3279) üzenetére


iversonpeter
csendes tag

INVITEL WEBMAIL

Itt olvasható valami jelszómizéria, nem tudom érint-e téged.

Tisztelt Előfizetőnk!

Biztonságos jelszóval a biztonságos szolgáltatásért!

Az utóbbi időben megnövekedett az e-mail postafiókokkal való visszaélések száma. A támadók olyan postafiókokat választhatnak ki, amelyek jelszava könnyen kitalálható, majd ezen postafiókokon keresztül SPAM-et (kéretlen levél) és vírust (vagy más nem kívánt programot) tartalmazó leveleket küldenek ki, ezzel kárt okozva a postafiók tulajdonosának, a többi felhasználónak és a szolgáltatónak egyaránt.
Célunk, hogy megakadályozzuk az előfizetőinkkel szembeni tömeges visszaéléseket, ezért amennyiben Önnek a felsorolt feltételeket nem teljesítő jelszava van, a biztonságos jelszó beállításáig az Ön postafiókja védelmében a levélküldés és a webmail elérés korlátozásra került úgy, hogy a beérkező leveleit továbbra is akadálytalanul fogadhatja.
A korlátozás csak addig tart, amíg az Invitel jelszócserélő oldalán a felsorolt szempontokat figyelembe véve egy biztonságos jelszót állít be a postafiókjához.
Kérjük, hogy jelenlegi jelszavát szükség szerint módosítsa! Segítséget a 06-80-880089-es zöld számon kérhet.

Együttműködését előre is köszönjük!
Invitel Zrt. Ügyfélszolgálat

Üdv,
Péter

[ Szerkesztve ]

(#3281) dirkam válasza iversonpeter (#3280) üzenetére


dirkam
tag

Köszi. :R

(#3282) tusi74


tusi74
őstag

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy a sötétkék színű (ennyi az infó) Inviteles modem milyen márkájú? Az egyik barátom nem tudja, én meg nem akarok most ezért átmenni hozzá.

(#3283) Reag3nS válasza tusi74 (#3282) üzenetére


Reag3nS
senior tag

majdnem mind sötétkék :/

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#3284) tusi74 válasza Reag3nS (#3283) üzenetére


tusi74
őstag

Hát akkor marad a találgatás. :) Modnjuk le is tudná olvasni.

(#3285) Reag3nS válasza tusi74 (#3284) üzenetére


Reag3nS
senior tag

le :) vagy csinál egy képet róla és megmutatja, azzal lehetne kezdeni valamit, ha nincs rá írva semmi...

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#3286) finest


finest
őstag

Nagyon alacsony pár napja Szentesen az ADSL kapcsolatom sebessége, 3.5Mbit helyet ca. 900Mbit. Tapsztalt valaki ilyet mostanság?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#3287) RidDiCh


RidDiCh
tag

ezt a jelszócserélős cuccot én is kipróbáltam , THX

(#3288) finest válasza finest (#3286) üzenetére


finest
őstag

Srácok, nagy respect az Invitelnek, tegnap este küldtem hibabejelentőt és mostanra ki is cserélték a modemet.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#3289) Reag3nS válasza finest (#3288) üzenetére


Reag3nS
senior tag

igen a modemcserét marha gyorsan megcsinálják, azzal sosem volt gond!

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#3290) Biaggio


Biaggio
őstag

Pantel / Invitel ADSL-em van, a problémám két hete kezdődött, a D-link routerem adaptere tönkrement, mivel csak drágán találtam új adaptert, így inkább egy olcsóbb Edimax routert vettem. Az ADSL modem egy D-link 380T.

A hibajelenség az, hogy a routeren keresztül nem megy a net, egyszerűen nem kap IP címet. Ha közvetlenül a gépet dugom a modemre, akkor is gyakran szenved az IP cím kiosztásával. A szolgáltató azt mondta, ha egy eszköz több mint 6 órát van fent, akkor automatikusan kap új IP-t. Az új router azonban hiába volt fent ennél jóval többet is, se kép, se hang. Az ügyfélszolgálatos végigvezetett a modem beállításainak lépésein is (VPI, VCN, bridge mód, stb.), de még mindig nem megy stabilan... :(

(#3291) radamsky


radamsky
senior tag

Egy kis segitéget szeretnék kérni, mert lassan megörjit a dolog.

Ugye elő lett fizetve az Trio csomagba. Szépen kaptam egy Tilgin nevezetü csoda dolgot

A pontos tipus : Tilgin Vood 452w

eddig ok. A wireless-t szépen beállitottam, letitkositottam, semmi bajom nincsen vele, nem dobálj el a hálot meg miegymás

De hol a turoba tudom beállitani a port forwardingot??? Előtte Linksys azelőtt meg egy SMC volt soha nem volt gond egyértelmü volt minden. De ezen ???
Dc miatt lenne érdekes, valaki magyarázza már el

Arrol nem beszélve egy nyamvadt leirást se találok a netten

Csendben megjegyzem, nekem a tv része mükszik semmi baj nincs vele. Szép a képe és egyelőre mindig van. Picit lassu a váltás, a DPG része pedig naponta 1x lefagy, mikor a rögzitést birizgálom, nem mindig, de napi 1x elöjön a hiba és akkor áramtalanitani kell a médiaboxot:))

(#3292) e.vid


e.vid
senior tag

Sziasztok!

8/512-es netem van és szeretnék előfizetni a Trió csomagra. Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy 2 tv egyidejű használata mellett kb. mekkora leöltési sebesség várható? Rendszeres a 2 tv és 2 pc egyidejű használata, ezt tudni fogja vajon gond nélkül?

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#3293) radamsky válasza e.vid (#3292) üzenetére


radamsky
senior tag

2 tv megy rajta és 1 Mbites a vonalom én nem láttok problémát
van mikor 3 pc osztozik a tv mellett

engem a portforwarding érdekelne

(#3294) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Hárman versenyben a Hungarian Telephone and Cable dán üzletrészére [link]

Nocsak ez érdekes. A TDC már hosszú évek óta próbál szabadulni a hazai HTCC érdekeltségétől és nemrég elszánta magát arra újra meghírdeti. Ami érdekes az a 3 licitiálóból kettő azon cég aminek már most is van érdekeltsége Mo-on. A Telenornak a Pannon által, így most vezetékes szolgáltatást is kínálhatnának a mobil mellé. Ezen kívül a Pantel és Invitel országos optikai gerinchálózata is elég értékes számukra, hisz mind a mobiltornyok későbbi LTE fejlesztéseinél, mind a vezetékes terjeszkedésnél komoly szerepe van. Az RDS is érdekes, ők idehaza a Digikábel révén vannak jelen. Számukra szintén az Invitel+Pantel országos és nemzetközi optikai gerinhálózata a legértékesebb elem, hisz most is ettől a cégtől bérlik a gerinchálózati optikai kapacitásaikat.

(#3295) Peat;)


Peat;)
veterán

Üdv

Lenne pár kérdésem amire nem találtam választ az invitel honlapon. Az adsl netet hány felé lehet osztani wifis routerrel? Vagy nincs megkötés náluk? Illetve a korlátlan adatforgalom mindenre vonatkozik, vagy a torrentet nem nézik jó szemmel(pár sorozathoz kellene a torrent, így nem extra mennyiség)?

Aki meg ráér az tudna nekem ajánlani egy megoldást, 3 gépre lenne majd a net (ha ennyi felé megoszható) wifi-vel, plusz néha madzagosan egy x360 konzolon. Ehhez kérnék segítséget hogy egy stabil megoldás miben áll. Pl. Csak egy wifis routert kell vásárolni akkor? Vagy kell modem is, vagy amit ők adnak az jó? Vagy van egybetípus is, ami modem is és meg is osztja a netet wifin, illetv a játékkonzolra?Típusoknak is örülnék mert tök analfabéta vagyok, fentebb olvastam hogy dlinkből t380 a jobb, na kb ennyit tudok most erről, slussz. Köszönök minden választ

(#3296) Chip válasza Peat;) (#3295) üzenetére


Chip
aktív tag

Saját lakásodon belül szerintem annyi fele osztod amennyit te szeretnél. Engem még nem bántottak pedig néha én is sok "sorozat bemutatót nézek a youtube-on" . Volt már 100 GB felett is a havi forgalmam.

Router választásáhogy csak olvasni valót tudok adni , wifis routerrel még nincs tapasztalatom.

Milyen routert? topik.
[link]

Bon3ss Logout írása
[link]

A közeljövöben én is fogok venni egyet, Edimax BR-6204WG-re esett a választásom. Az általam olvasott vélemények szerint stabil nem melegszik nem szakadozik. Mivel nem értek a Linuxhoz nekem egy ilyen egyszerűbb is meg fog felelni.

Vehetsz olyan wlan routert amiben van DSL modem is de szerintem nincs rá szükséged igazán, mert Invitel eszközét ingyen használhatod, ha meg elromlik kicserélik gyorsan. De a routeres topikban sokkal tapasztaltabbak véleményét is elovashatod.

(#3297) Peat;) válasza Chip (#3296) üzenetére


Peat;)
veterán

Köszi, a linkelt fórummal és írással már boldogulok majd :)

(#3298) szacsee


szacsee
nagyúr

Üdv Urak!

Valószínű Invitel ügyfél leszek. Az egykori Hungarotel területén lakom, így csak Invitel telefonvonal+adsl jöhet szóba. A választásom a Mono ADSL-re esik. A kérdésem, hogy milyen modemet lenne ildomos venni, vagy jó-e az Invitel által adott modem?
DSL 360R-t adnak most is?
Mit érdemes venni, ha nem tőlük veszem? :R

(#3299) Reag3nS válasza Peat;) (#3295) üzenetére


Reag3nS
senior tag

Nem csak lakáson belül oszthatod akár hány felé, ha jól tudom akkor oszthatod, ha nem kereskedelem céljából osztod.

Nekem Linksys WRT54GL routerem van és mind lanon mind wifin nagyon jól működik. szomszédban egy rakat falon át is látom a routerem, (én a szomszédét nem látom valami gigabyte...) csak ajánlani tudom.

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#3300) Reag3nS válasza szacsee (#3298) üzenetére


Reag3nS
senior tag

Nem érdemes befektetni saját modembe. Ha netán meghalna nagyon gyorsan kicserélik. Még hétvégén is! Nekem egyszer szombaton halt meg (folyamatosan újraindult) És volt pár másodperc, amíg el tudtam küldeni (kb éjjel 1 körül lehetett) és vasárnap hívtak, hogy jöhetnek e.

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.