Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36601) Gorneck válasza dízelracer (#36600) üzenetére


Gorneck
titán

Invitelt néztem, ahol 15\5öt kínálnak 5,3-ért...de csak meglévő telóelőfizu esetén...nos nekem még csak kábel sincs behúzva... :D

Egy példa:
ADSL XXL csomag - 25Mbit - 6 599 Ft
Csupasz ADSL XXL csomag - 25Mbit - 8 099 Ft

Gorneck#1239

(#36602) hackeeeee válasza Gorneck (#36599) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Fizesd ki az anyagárat, hát nehogymár.. :) Bár sztem az lenne a legjobb, hogyha már csavart érpárra nem is kötnének be új szolgáltatást.. :U

Mivel az Invitel pl. errefelé már lakossági optikát épít. És pl. a 25/10-es csomag ennél olcsóbb. 25 Mbit/s 3990,-Ft/ hó

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#36603) Gyuri27 válasza dízelracer (#36600) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az adsl mindenhol szar. Akkora elméleti maxokat írnak rá, hogy el sem tudod olvasni.
Nekem a kábelnet jön 15 megával (erre is fizetek elő). Az adsl 15 mega nem kevés mindentől függ, de jó esetben lenne 8.
Szóval nézd meg mennyi a garantált minimum. Nehogy csöcs legyen belőle.

Amd - Radeon - Ryzen

(#36604) Gorneck válasza hackeeeee (#36602) üzenetére


Gorneck
titán

Hogy őszinte legyek, inkább magam húzom be az oszlopról, ahogy a koax-val is tettem...mint havi szinten 2-3k-val többet fizessek.

Örülök neki, hogy nálatok van ilyen...csak sokan elfelejtik, hogy vidéken nincs fejlesztés...falvakba nem húz senki semmit...van teló és van koax és ennyi...
Thome-os ismerős majdnem kinevetett mikor kérdeztem, hogy optika felénk? Kb 10 év... :D

Szal az eredeti kérdésem még mindig adott, hogy miért is kell 2-3k-val többet fizetnem havonta a netért, mert nincs telóvonalam...ha lemondom, akkor mi lesz? Felmegy a net ára?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#36605) Gorneck válasza Gyuri27 (#36603) üzenetére


Gorneck
titán

Többnyire ezé is nézelődöm ADSL előfizu után:
Csomag neve: PR20
Hozzáférés típusa: Kábeltelevíziós hálózati hozzáférés
Biztosított kábelmodem: 1 db
E-mail: 3 postafiók
Web tárhely: 50 MB tárterülettel
korlátlan
Maximális le- és feltöltési sebesség:
Garantált le- és feltöltési sebesség:
Maximális számítógépek száma: 1 db
Havi előfizetési díj: 14.400.-Ft + ÁFA = 18.000.- Ft
Kedvezményes havi előfizetési díj: 9.660.-Ft + ÁFA = 12.000.- Ft

Mondjuk most lesz náluk 6\1es vonal is 4,4k-ért...majdnem ennyi zséért most 120\10es vonalat kapok...

Gorneck#1239

(#36606) F34R válasza Gorneck (#36605) üzenetére


F34R
nagyúr

ismerős, azzal megfejelve hogy hogy 5/0,5 4k a t-gánynál.
siralmas hogy panelben meg ennyiért majdnem 80/25 adnak.

(#36607) Gorneck válasza Gorneck (#36605) üzenetére


Gorneck
titán

A PR20: 20 Mbps/3 Mbps vonal...

(#36606) F34R: És ez még a kisebbik baj, de sok helyen ingyen megy a TV, mert olyan a szerelő, hogy egy kis mellékesért ráköt...

Akkor most mi fasz van? Ha normális szolgáltatásokat szeretnék költözzek tömbbe mert a koszos szarházi elősködő banda nem hajlandó fejleszteni? Háááát köcce, de kihagynám...ezek is pont úgy viselkednek, mint a koszos bűdös szemét tolvaj cigó politikusaink...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#36608) hackeeeee válasza Gorneck (#36604) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Invitel épp olyan helyre fejleszti a lakossági optikát, ahol a többi szolgáltató ezt nem teszi. Elvileg szeptemberig tervezik teljes csongrád megyét lefedni.

Nem felejtettem el, csak a 2 szálas kábelt nem arra találták ki, hogy a telefonon kívül más is menjen rajta. Ezért olyan sok helyen a szolgáltatás minősége, mint amilyen...

Az a baj, hogy nem tudom, hogy ha Te oszlopról behúzod, és pl. bármilyen kötést v bármit kell csinálni, akkor azt elfogadják-e úgy, hogy nem ők csinálják..

Ezért, anyagár, kiépítés költsége, stb, stb.. Plusz számodra központilag új vonalat kell kiadni.

Amúgymeg, igen, vagy kifizeted a szolgáltatónak, hogy húzzák el hozzád az optikát. :DDD

(#36606) F34R: Igen, ad a Digi pl. 80/25-t ennyiért, aztán örülhetsz neki, amikor 10/10-en megy, városon belül. Van amikor az álltalad leírt sávszélességet is épphogy eléri... :U Szal, az, hogy mennyit kapsz papíron, az egy dolog, csak sajnos nem egyenesen arányos ezzel a szolgáltatás minősége.. És sajna ezt nem egy embertől hallom.. De ez a T-re is ugyan így igaz, sajnos.. Bár a T-nél sok olyan gond is van, hogy maga a házon, lakáson belüli kábelezés is sz@rul van megcsinálva, csatizva, és rengeteg jel elveszik..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#36609) F34R válasza Gorneck (#36607) üzenetére


F34R
nagyúr

hmmm igen DigiTv-nél is voltak érdekességek , nem fizettek a plusz csatornáért .
Valószínű mire országos lefedetségg lesz a nagyvárosok megint csak előrébb járnak e tekintetben.

Hehe egy kis politika ,rozsdás párttól ne is várj mást.

(#36608) hackeeeee

Nem olcsó az üvegszál még pecabotra sem :DDD

nálam még nem volt veszteség lehet ha csomagot válltanék más lenne a helyzet. A hivatalba is invitel van ott megvan a 15/1 ténylegesen!
A másik dolog ha belépek felhasználói felületre irányítószám utca és a 25 megásat már fel sem dobja , holott még adsl-ben elérhető :U

(#36610) hackeeeee válasza F34R (#36609) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Annak idején még amikor Nekem is 8/0,5-ös Invitel-es ADSL-em volt, ment is ekkora sávszéllel, bár kicsit pocketloss-os volt. :DDD De ez a bruttó meg nettó sávszélesség akkoriban még nem volt. Ez még akkor volt, amikor többször duplázták a sávszélt.. Annó 512/256kbit-esről dupláztak fel 8/0,5-re. Annak idején ezt untam meg, és ezért váltottam, mert volt rá példa, hogy egy 192kbit-es rádiót nem tudtam hallgatni...

Az lehet, hogy arra a környékre már nem adják ki, mert túlterhelt maga a hálózat is, bár ez csak tipp.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#36611) Gorneck válasza hackeeeee (#36608) üzenetére


Gorneck
titán

Csak felénk semmiféle szolgáltatás\hálózat fejlesztés sincs...azon kívül, hogy a digi beleköpött pár helyen a UPC levesébe, ahogy a tré is probálkozik ezzel...de kb ennyi...itt ki is fújt a történet...
Szal egy nagy megalol ami ezen a téren is folyik az országba...

Gorneck#1239

(#36612) hackeeeee válasza Gorneck (#36611) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha már itt tartunk, akkor nem csak ez a lol.. Hanem az, hogy több helyen már szinte csak lakossági optika van, más nincs is, ehhez képest itt még sokhelyen csavart érpár van.. :U

Véleményem szubjektív...

(#36613) Gorneck válasza hackeeeee (#36612) üzenetére


Gorneck
titán

Nem baj, lesz ez még így se...csak azt sajnálom a többieket nem verték bilincsbe és zárták be őket örökre...

Holnap gooo BP...hozom haza a házimozim... :) Sub meg majd később...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#36614) hackeeeee válasza Gorneck (#36613) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

;)

Véleményem szubjektív...

(#36615) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Mi azért váltottuk le az ADSL-t mert drágább volt, és sok volt a kimarádas (igaz aszem jobb a garantált sávszélessége, de eddig nincs gondom szerencsére).

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#36616) darál0w


darál0w
Jómunkásember

kellemes délutánt.

bnő nagyanyámnál gyomorrontásig ette magát. :DDD

illetve addig tömték :D

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#36617) Gorneck válasza darál0w (#36616) üzenetére


Gorneck
titán

:D :DDD

Gorneck#1239

(#36618) hackeeeee válasza darál0w (#36616) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tömték, persze...

Evett az magától.. :DDD Ha nem kívánom akkor mondhatják azt, hogy egyélmég egyélmég, akkorsemeszek. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#36619) darál0w válasza hackeeeee (#36618) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nem találkoztál még angyanyámmal...angyali hangu, de ördögi :D:D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#36620) hackeeeee válasza darál0w (#36619) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mint a mamák nagytöbbsége.. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#36621) F34R válasza darál0w (#36616) üzenetére


F34R
nagyúr

ne is mond , ünnepek alatt minimum +2 kg feljön :DDD

(#36613) Gorneck23

hmmm majd írhatnál róla kicsit többet is ha meglett.

(#36622) Gorneck válasza F34R (#36621) üzenetére


Gorneck
titán

Pio VSX-520
4db Proson Stadium 6 [link]
1db Proson Stadium Center [link]
Sub meg vmikor február március környékén, de lehet előbb nemtom még...

Próbálni is kb akkor fogom...költözés után lesz majd kicsit több tapasztalatom róluk...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#36623) hackeeeee válasza Gorneck (#36622) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak másik lett? Én még nem ezeket láttam. :)

Véleményem szubjektív...

(#36624) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Fail.. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#36625) zoltanz válasza hackeeeee (#36624) üzenetére


zoltanz
nagyúr

3000 GHZ, mondtam, hogy mennek ezek a P4-ek, de hogy ennyire azt álmomba sem hittem volna. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#36626) darál0w válasza hackeeeee (#36624) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

földim... :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#36627) hackeeeee válasza zoltanz (#36625) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lipi papának való proci! :DDD

Véleményem szubjektív...

(#36628) lipi67 válasza hackeeeee (#36627) üzenetére


lipi67
veterán

:C

Szép estét!!!!!!!!!!!!!!

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#36629) hackeeeee válasza lipi67 (#36628) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Viszont. :)

Véleményem szubjektív...

(#36630) shteer válasza Gorneck (#36622) üzenetére


shteer
titán

úúú :)

na ha januárban (max február) megyek héreg-tbánya felé beugranék meghallgatni :))

..szerintem jónak tűnik

(#36631) shteer válasza lipi67 (#36628) üzenetére


shteer
titán

hello papa :) mi a helyzet a vga-val? :B

..szerintem jónak tűnik

(#36632) hackeeeee válasza shteer (#36631) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jó a kérdés!

Véleményem szubjektív...

(#36633) shteer válasza hackeeeee (#36596) üzenetére


shteer
titán

kideríted azonnal :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#36634) hackeeeee válasza shteer (#36633) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hónap megnézem. :D

Véleményem szubjektív...

(#36635) lipi67 válasza shteer (#36631) üzenetére


lipi67
veterán

MEGÉRKEZETT!!!

Most a lapot hesszelem, jó lenne ram meg cpu is, de a 775-öt sajnálom eladni... Majd 1-2 hónap és összejönnek ..időm van

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#36636) Gorneck válasza hackeeeee (#36623) üzenetére


Gorneck
titán

Csont üres volt a stream...csak a brutál drága cuccokból volt nekik rakin bármi is...így is olcsósítva kaptam...volt még 1 szett belőle... :)
Amit linkeltem neked abból semmi se volt...csak egy használt sub...nagyon jó áron, csak nem akartam januárt úgy indítani, hogy le vok nullázva így a drágább komponenst vettem...subot egyszerűbb vadászni...
2-3 eladóval beszéltem ők ajánlották ezt...azt mondták lelépi az újabb szettet.

(#36630) shteer: Attila, addigra sztem nem lesz összerakva, max félig meddig, akkor még javában itthon leszek...

(#36635) lipi67: Az jó ha megjött...gondolom ő is és a posta is balfasz volt...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#36637) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Asztali erőgép a kézben PlayStation Vita :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#36638) lipi67 válasza Gorneck (#36636) üzenetére


lipi67
veterán

Ahogy mondod.
Érdekes..A Fatal1ty lapomat szerda du. feladta LeC és csütörtökön itt volt... ;)

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#36639) Chaser


Chaser
titán

Ahoj! Ezt hallgassátok. Vettem egy asrock h61m-hvs lapot, cel G530, 2x4GB kingmax. Optikám nincs, haver feltette pendrive a 7-et, de tel. közben mindig kékhalált dobott a gép. Bad sectoros hitachi hdd, betudtam ennek. Vettem egy 2.5-es hdd-t, mondom havernak nem akarok otthon szenvedni vele, tegyük rá a rendszert, neki is ugyanaz a lap+cpu van. Feltesszük, itthon már NTLDR is missing felirat fogad bootkor :W Jó, nekiállok felnyomom pendrivere a wint, fel is megy szépen az ultimate, utána látom meg hogy 32 bites:D Jó, reinst prof x64-gyel. Bazzz megint kékhalál telepítés közben mint a bades vinyónál, tehát nem az volt a baj akkor se. Kiveszem az egyik ramot, felmegy a win szépen. Aztán visszarakom a másik ramot és már nincs gond. Még a frissen zsákmányolt GB 5750 silentet is beleraktam ennek örömére. Nincs gond, sőt még PP is működik :)) Az 5750 nélkül win alatt 25-30W a gép:) prime alatt 40-45. Nem is számítottam ilyen jó értékekre. Nesze neked brazos.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36640) zoltanz válasza Chaser (#36639) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Memtest nem jelzett hibát?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#36641) dízelracer válasza Chaser (#36639) üzenetére


dízelracer
senior tag

Brazos? Az szép és jó, hogy keveset fogyaszt de CPU-ban vagy 40-45%-al gyengébb mint egy 2007 tavaszán kijött azonos órajelen járó E2140. Baszhatom a jó fogyasztást ha fél napot szöszmötöl egy ~400GB-os könyvtár kicsomagolásával. :( A Sandy Bridge i3/Pentium/Celeron megjelenése óta egyébként is felejtős az összes ilyen bővíthetetlen/fejleszthetetlen energiatakarékos kompakt cucc.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#36642) hackeeeee válasza Gorneck (#36636) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hehe, teljesen jogos. :)

Kíváncsi vagyok, hogy majd mit mondasz, lehet még 5.0-ban is jó lesz. :)

Véleményem szubjektív...

(#36643) zoltanz válasza Chaser (#36639) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A Barzos PCI-E 2.0 x4 verzót támogatja max ami már érezhetően visszafog egy Radeon HD5750 -et.
Itt egy teszt (hasonló karikkal): [link]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#36644) Chaser válasza zoltanz (#36640) üzenetére


Chaser
titán

Nem. Azóta volt egy restart, úh esélyes hogy az egyik modul vagy a dimm hibás, de majd kiderül.

dízelracer: Ezt mondom báttya':) a kis g530 alig eszik, de tudásban ott van mint egy x2 250 kb. Nekem nem brazos van:D Jól mutat az intel gyári hűtő mellett a GB b@szott nagy passzív bordája:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36645) F34R válasza Chaser (#36639) üzenetére


F34R
nagyúr

hmmm érdekes , pont iylen konfra akartam váltani még néhány hónapja .
g620 4gb ram és ugyanaz az a AScrock lap. hehh

(#36646) zoltanz válasza Chaser (#36644) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mondjuk a 40-45 érdekes mert a proci maga 65 W TDP-s. :U (SSD-vel, ODD nélkűl is 100 W körűl kéne lennie.)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#36647) Chaser válasza F34R (#36645) üzenetére


Chaser
titán

Nem bántad volna meg sztem. A G620-ért nem akartam felárat adni, kb ugyanaz a G530 is csak 200mhz-cel lassabb meg L2-ből 1 megát levettek. IGP meg kutyát nem érdekli, abból a HD3000 ér valamit az meg csak K cpu-ban van, dxva-t meg a g530 is tud. Ramból is csak azért kapott 8 gigát mert kurta olcsó volt. Vga-t meg majd eladom, csak kíváncsi voltam rá. Amúgy ilyen kicsi mATX lapot én még nem is láttam:D Majd kap egy ssd-t, meg egy kisebb vga-t, nekem csak 1280-ra kell kártya de max 1-2 játék erejéig. Cpu ahogy elnézem ezzek a hűtőnek látszó tárggyal is elmenne passzívan, majd ki is próbálom.

zoltanz: Komolyan mondom ha nem topikos lennél elküldenélek a *****-ba:D Mit jelent a 65W? Azt jelenti kérlek szépen, hogy az adott cpu semmilyen körülmények között nem éri el ezt az értéket. Most meg már ebben ugye benne van az igp, az NB is. Attól hogy max 65-nek adják meg, lehet max 30 is nem? Ez egy gyűjtőérték..gondolom feltűnt hogy érdekes mód sokkal magasabb órajelű i3-nak is ennyi a TDP kerete pedig ott +2HT is van. Lehet i5 is van 65W-tal. Nyilván a kis cerka 2 valós maggal alacsony órajellel nem fog annyit enni mint egy i3 v i5...

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36648) zoltanz válasza Chaser (#36647) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Jó, lehet én hibám is, nem vagyok benne annyira a témában. (ezeket tudtam mondjuk amit leírtál, csak ezt nem, hogy ekkora difik is lehetnek a TDP-éktől.)
A RAM is 10-20 Watt darabonként, ODD és HDD (hagyományos)10-20 W (azaz 20-40 összesen) terheléstől függően, plusz a táp tápegység sem 100% hatásfokkal dolgozik tehát arra is számolhatunk 10-20 Watt-ot.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#36649) F34R válasza zoltanz (#36648) üzenetére


F34R
nagyúr

hmm hát jóh de akkor sem 95-105 watt mint a Phenom II-nél :DDD

(#36650) zoltanz válasza F34R (#36649) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Phenom II proci is van tudtommal 65W TDP -vel és 125 -el is. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.