Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) ChME válasza Gery15 (#4128) üzenetére


ChME
tag

Nincs neki semmi baja. Gyárilag ilyen. Arról van szó, hogy ha AVX/AVX2 utasításkészletet használó kód fut, akkor megemeli a saját feszültségét. Bizonyára nem véletlenül. Le lehet tölteni pl. az Intel stressz teszjét, ami nem használja a fenti utasításkészleteket, így alatta végig a 'beállított' feszültségen hajtja magát a proci.

Valamennyire megértem, miért nem kedvelik ezt az emberek. Mindenki szereti fogni a gyeplő végét. De ettől még ez nem hiba, ez nem maga a gonosz. Csak figyelembe kell venni, ha az ember adaptív fesszel akarja tolni.

Amúgy nekem az volt a tapasztalatom, hogy adaptív fesznél inkább a feszültségváltásoknál tud belehalni a rendszer, ha egyébként az ember belőtte már a megfelelő fesz. szintet AVX-hez vagy bármihez. Ezen is segít pl. a fix fesz. beállítása. És az órajelet terhelés hiányában ugyanúgy visszaveszi fix fesszel, mint adaptívval, ezért nem nagy a fogyasztásbeli különbség. Lehet a stabilitás többet ér.

(#4152) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Lehet,hogy nemsokára váltok Haswell-re és a kérdésem a következő lenne.
Mennyit megy egy jobb tuningpotenciállal rendelkező 4670k/4770k és kb. milyen fesszel?
Természetesen húznám is majd és ahogy kiteszteltem,venném is le a kupakot. :)
Sajnos amit olvastam,az nem túl meggyőző,sem órajelben,sem feszben.
Köszi a választ. :R

(#4153) Hoorus válasza bombibmw (#4152) üzenetére


Hoorus
őstag

Nekem 4,6, 1,36 V kell neki... Éhesebb, mint az ivy, de legalább hasít rendesen... :( Kupakolni mindenképpen kell.. Linxet nem is tudok futtatni :DD

(#4154) bombibmw válasza Hoorus (#4153) üzenetére


bombibmw
veterán

OK,de egy tuningos proci hogy megy? ;] :D :R
Érdekel,mert vannak érdeklődők a procimra,meg a lapomra is és döntenem kell,hogy eladjam őket,vagy sem. :)
Egyébként minek hajtod 4,6-on?

(#4155) Gery15 válasza ChME (#4151) üzenetére


Gery15
addikt

Ezt eddig nem tudtam. :B Valahol gondoltam, hogy összefüggésben lehet az új utasítás készlettel, mert eddig nem találkoztam ilyennel. Pl régebbi Prime95 vagy AIDA-nál, valamely játékoknál sem tolta fel a feszt. Nem hiába mondtuk már sokadszor, hogy tuningot úgy kezdünk minden energiatakarékos cuccot kikapcsolunk és a turbot is majd fix feszen toljuk neki. Mihelyst van egy stabil beállítás, akkor lehetséges apránként visszarakni az energiagazdálkodási cumót és folyamatosan tesztelni.
Még anno s775 korszakban mindig, így tuningoltunk és sokszor okozott gondot az, hogy visszavette az órajelet, ez elég is volt hogy összeomoljon a rendszer.

Ajánlatos lenne már tényleg összehozunk az első hsz-t vagy szerkeszteni. :U

HyperX

(#4156) Hoorus válasza bombibmw (#4154) üzenetére


Hoorus
őstag

Kinek mi számít tuningosnak? Nekem már ez is az, de nyilván vallak jobbak.. :) Haveromnak 4,2-t is alig vitte 1,3 V-al...

Csak próbaképp megy annyin.. 4,2-n megy.. Majd kupakolás után megkapja ami jár neki.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#4157) NFree válasza bombibmw (#4152) üzenetére


NFree
addikt

Szerintem, és nem lebeszélni akarlak, de nem soká jönnek az új cumók és akkor válts 3570k ról felesleges lenne, kb lenne 5-10% javulás, teljesítményben azonos órajelen.
A tuning meg elég lutri, szinte mindenki 4.4ghz környékén hajtja, mert kigyullad csórikám s feszek ben is nagy szórás van de általában 1.25 megálítja mindet a meleg miatt, de ha megkupakolod s jó példányt fogsz ki akkor talán összejöhet 4.6-4.8ghz környéke is, de ritka mint a fehér holló.
Az a baj apróban is kevés a kitesztelt jó darab =0, én max a helyedben csak arra mennék rá.
Én lasan 3 hete várom a lapomat, ha tudom ennyit szopok vele , még várok kicsit s én is az új platformra szavazok.

[ Szerkesztve ]

vga

(#4158) Hoorus válasza NFree (#4157) üzenetére


Hoorus
őstag

Honnan vettél lapot alá, hogy ilyen sokat vársz rá? :S

(#4159) bombibmw válasza NFree (#4157) üzenetére


bombibmw
veterán

Amennyiben egy jobb darabot fognék ki,már kapnám is le róla a kupakot és menne rá a Liquid Ultra.
A 3570k-n is az van jelenleg.
Egy közepes darabom van,a 4,4-et 1,216V-tal(24/7) viszi,58 fokos maximum maghővel Linx alatt.
Azért is kérdeztem,mi számít ezeknél a prociknál tuningosnak,mert azonos órajelen ugye 8-10% különbség lenne,viszont nekem ezért már megérné váltani,kevés pénzből.
És még nem eldöntött,hogy 4670k,vagy 4770k lenne-e.
Állítólag csak év végén jön az új gen.,akkor váltanék megint. :)

(#4160) NFree válasza bombibmw (#4159) üzenetére


NFree
addikt

Te tudod az abaj nem láttam itt még elképesztően sok procit ami jól ment volna van 1-2 de az kevés, az átlag meg kb 4.2-4.4 et tud . De ismered a modást aki kockáztat lehet nyer. Én remélem nyertem , de ha nem az se baj e5300-ról ég s föld lessz, de mind1.HA így adod elő akkor miért nem 2011? azok tán jobban mennek.

(#4158) Hoorus
asszem beszéltük már inen ph-ról, de amit most nézek az használt és innen lessz , ha holnap sem lesz az embernáél a lap, nem várok tovább , megőrülök :W

Más
srácok be fogom tudni röffenteni a rendszert a régi tápommal chieftec gps 500 ab, remélem nem fog megszopatni , még ez is .

[ Szerkesztve ]

vga

(#4161) Hoorus válasza NFree (#4160) üzenetére


Hoorus
őstag

2011-nél minimum 50 000 Ft a lap, kell venni még 2 ram modult a 4 csatorna miatt, ráadásul a legolcsóbb 4820K gyengébb a 4770K-nál és még IGP sincs benne, pedig egy árban vannak.. Akkor vegyen az ember 2011-et, ha van pénze valami normálisabb 6 magos cuccra.. Alatta nem érdemes.. 4820K = 4 mag.

(#4160) NFree: Rendelj már egy UD3H-t Iponról!! ;] :)

[ Szerkesztve ]

(#4162) Gery15 válasza NFree (#4160) üzenetére


Gery15
addikt

Mennie kell. :K

HyperX

(#4163) NFree válasza Gery15 (#4162) üzenetére


NFree
addikt

Kössz :R

(#4161) Hoorus
Hát az lenne a legjobb, de az egy kicsit fapados nekem, ud4 vagy 5 lessz, holnap kiderül :K
mivel lehet ez lessz az úcsó nagyob gépupgrade, meg majd egyszer szép sorjába 2 db vga, és megvagyok talán.

vga

(#4164) Howkeddlee válasza Hoorus (#4153) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Nekem 4,6ghz-hez ennyit kér: ;) (1,261v)

[ Szerkesztve ]

(#4165) aleister válasza NFree (#4157) üzenetére


aleister
veterán

Én is ezért döntöttem a 4770 non-K mellett, mert annyira kevés potenciál van a K-ban, hogy nem láttam értelmét. A PH-s tesztben egész jó órajelet fogtak ki (tán 4.7-et), de 50% plusz fogyasztásért a kb 20% plusz teljesítmény szvsz elég karcsú.

Ha minden igaz a napokban kerül hozzám 4db K-s. Kíváncsiságból megnézem mit tudnak, de így látatlanban azt mondanám, hogy maradok a nem kiherélt (vt-d, tsx, stb) 4770-nél. A munkámból adódóan többet profitálok ezekből az utasításkészletekből, mint némi lutri MHz-ből.

Ennél a generációnál az Intel valamiért nagyon nem kedvez a tuningosoknak. Az i7-860-am alapfeszen 2.8@4 Ghz egyetlen árva szorzó állítással. Az a tippem, hogy a Haswelleket egész egyszerűen annyira tökéletesítették, kimaxolták, hogy nem maradt benne tartalék a tuningnak.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#4166) NFree válasza aleister (#4165) üzenetére


NFree
addikt

Én sajna kicsit tuning őrűlt vagyok, igen a haswell egész karcsún teljesít tuningban, de én még reménykedek, hogy azért ki lehet belőlle csikarni elég sokat , csak a fránya hőmérséklettel kell majd kezdeni valamit. :R
Habár jéggel meg neg nitroval tuti nem fogom hűteni, szerintem egy kupaktalanítás +polír sokat segíthet az ügyön. és máris ha jó darbot fogtam ki akkor reménykedem közel az 5ghz- hez én ennyit várok tőlle, de lehet nagyon le fog törni az arcom.

vga

(#4167) aleister válasza NFree (#4166) üzenetére


aleister
veterán

Őszintén kívánom, hogy sikerrel jár! Majd linkeld az eredményt! :)

Én egy MSI G45-Gaming-ot tettem a non-K alá. Az elsődleges szempont nekem az iGPU munkára fogása a Lucid Virtu-val volt, de legalább így tudok tesztelni K-s procikat is. A 8 fázis nem tudom mire lesz elég, de majd kiderül. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#4168) Hoorus válasza aleister (#4167) üzenetére


Hoorus
őstag

8 fázis mindenre elég.. ;) anno asrock Z77 pro4 ben (4 fázis) 3570k siman ment 4,8at :)

(#4169) aleister válasza Hoorus (#4168) üzenetére


aleister
veterán

A próféta szóljon belőled! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#4170) Gery15


Gery15
addikt

Hogy ne csak a szám járjon, hanem a processzorom is. :B

HyperX

(#4171) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

Tegnap beállítottam a procimnak (i7-4771 non k) biosban a feszt normalra, ill. -0.050 v offsetet. Így min 0,671 V a vcore, a max 1,179 V. A procinak egyébként 1.123 a normal vcore. Jó ez a beállítás? Vagy esetleg offsetben legyen -0.060 V?

A turbo frekihez elég a normal 1.123 V, vagy mindenképp kell a plusz fesz?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#4172) viktor82 válasza Gery15 (#4170) üzenetére


viktor82
őstag

Skalpold le mindjárt hűvösebb lesz és 1.272-n simán menni fog 4.5ghz-en :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#4173) Gery15 válasza viktor82 (#4172) üzenetére


Gery15
addikt

Tudom nagyon jól. :) 1,266v-on tolja a 4,5GHz-et. :B Csak nem nagyon tudom hűteni. Gondolkodom/gondolkodtam a skalpolásban, de játékok alatt nincs ennyi.

HyperX

(#4174) viktor82 válasza Gery15 (#4173) üzenetére


viktor82
őstag

Játék alatt nekem se ment fel 70főlé viszon kitesztelni nem tudtam,igy már nyugodtabb vagyok tudom ,hogy tuti stabil nincs semmi anomália!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#4175) Gery15 válasza viktor82 (#4174) üzenetére


Gery15
addikt

Így van, én fosok a magas hőfoktól 90+, de még a 80+tól is. Viszont inkább azt a 10-20 perc linxet ráengedem az a biztos, ha ott nem hal meg akkor "sehol".

HyperX

(#4176) sb


sb
veterán

Sziasztok!

Haswell alulfeszeléssel kapcsolatban kérdeznék.
Egy G3420-al próbálkozom, cpu feszt csökkentettem, de ahogy nézem itt 1155-höz képest egy rakás más feszt is lehet állítani. Van jelentőségük fogyasztás terén?

Load Line Calibration állítás nem igazán módosított semmit, ugyanazt az idle/load feszt kapja a proci cpu-z szerint. De gondolom ez inkább lapfüggő. Egy Asus H81I-Plus-ról van szó.

(#4177) aleister


aleister
veterán

Urak, az iGPU használatához kell valami drivert telepíteni?
Innen leszedtem a graphics drivert, de azt írja ki a program, hogy a számítógép nem felel meg a követelményeknek. Természetesen W7 64bit-es verziót használtam.

Az eszközkezelőben nem látok fel nem ismert hw-t.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#4178) -szabi-


-szabi-
őstag

Feltettem az új bios-t Asus maximus VI hero alaplapra, azóta túlfeszeli a processzort (i7-4770k).
Előző bios beállításainál manual VCore 1.18V, VCache 1.18V, VSystem agent offset +0.150, LLC:L8, Power Phase Control: Optimized.
Erre jött ki terhelésre VCore: 1.20V.
Most új biossal ugyanezen beállításokra VCore: 1.28V
Ennyit a frissítésről.
Esetleg másnak valami tapasztalata erről?

üdv
szabi

(#4179) aleister válasza aleister (#4177) üzenetére


aleister
veterán

Tárgytalan.
Ha nem a processzorok fülről szedtem le a drivert, hanem a videókártyák alól, akkor érdekes módon működött.
Mondjuk továbbra sem értem, hogy miért kaptam "nem támogatott operációs rendszer hibát), amikor a megfelelő verziót töltöttem le, de sebaj...a lényeg, hogy működik.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#4180) Gery15 válasza aleister (#4177) üzenetére


Gery15
addikt

-

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#4181) -szabi-


-szabi-
őstag

Fentebbi hozzászólásom tárgytalan, látom nem mindegy mivel terhelem.
Sima x264 benchmark-ra minden jól működik.
Ennél gépigényesebb alkalmazást meg nem futtatok.

üdv
szabi

(#4182) Gery15 válasza -szabi- (#4181) üzenetére


Gery15
addikt

Az offset miatt dob rá több feszt, mindjárt megkeresem feljebb volt szó róla.

HyperX

(#4183) Gery15 válasza -szabi- (#4181) üzenetére


Gery15
addikt

Itt van. ;)

HyperX

(#4184) -szabi- válasza Gery15 (#4183) üzenetére


-szabi-
őstag

Igen ezt olvastam én is azért írtam, sima x264 benchmark-kal nincs ez a feszültség ugrás.
Egyébként manual vcore módban használom, nem kedvelem sem az adaptive sem az offset mode-ot. :)

(#4185) sb válasza sb (#4176) üzenetére


sb
veterán

Erre valaki?

(#4186) Gery15 válasza -szabi- (#4184) üzenetére


Gery15
addikt

Helyes én is abban bízom a legjobban. Semmivel sem melegszik jobban és 1-2w-tal eszik többet az meg pont nem érdekel. ;)

sb (#4176): CPU Vcore-ból vegyél el vagy offsettel vagy pedig manuálisan.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#4187) Gery15


Gery15
addikt

Nagyon be vagytok punnyadva, vagy mindenki tuningol? Az enyémnek itt a vége, de tesztelni sajnos nem tudom. 1,4v-al 4,8GHz-en nem bootolt tovább meg nem is erőltettem. :))

HyperX

(#4188) n3m3r3 válasza -szabi- (#4178) üzenetére


n3m3r3
tag

Ha fix vcore-t állítottál, az a 0.1 nagyon sok. Max + 0.001 pluszt tapasztaltam. Írd le mit változtattál, az a legegyszerűbb. A system agent V-ot hagyd fixen.

(#4189) n3m3r3 válasza n3m3r3 (#4188) üzenetére


n3m3r3
tag

"A system agent V-ot hagyd fixen." vagy auto-n

(#4190) -szabi- válasza n3m3r3 (#4188) üzenetére


-szabi-
őstag

Fentebb beszéltük, néhány stresszprogram esetén jelentkezik csak ez a túlfesz dolog.
Mindenkinél így van.

üdv
szabi

(#4191) Xerxész


Xerxész
őstag

Lehet, hogy nem idevaló téma, de azért megkérdezem, hogy pl. játék (vagy egyéb program) alatt milyen programmal lehet valamelyik felső sarokba kiiratni a processzor sebességét és hőfokát?

(#4192) B.Á.L.!.N.T válasza Xerxész (#4191) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

HWinfo. Vagy afterburner (ott csak a kihasználtságot meg a hőfokot.

(#4193) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Ebben tud valaki segíteni? (A szomszéd témában próbálkoztam, de ez a procis, inkább itt folytatom.)
i3-4130-am van, abból itt 3 témát is találtam, de azt hiszem, ez az enyém, mert LGA1150-es, a másik kettő nem az.

(#4194) sb válasza Gery15 (#4186) üzenetére


sb
veterán

Az megvolt. Ezt a részt ismerem, mert ez ua. mint Sandy-n vagy Ivy-n.

Akkor a többi fesz nem érdekes ilyen szempontból? Nincs érezhető hatása fogyasztásban?

(#4195) Gery15 válasza sb (#4194) üzenetére


Gery15
addikt

Én úgy gondolom nem. :N

HyperX

(#4196) sb válasza Gery15 (#4195) üzenetére


sb
veterán

Kösz! :R

(#4197) n3m3r3 válasza -szabi- (#4190) üzenetére


n3m3r3
tag

Értem. Akkor örülök hogy nem tartozom a mindenki közé hogy fix vcore-ral ráhajítson 0.1V-ot pl linx alatt. :)

(#4198) -szabi- válasza n3m3r3 (#4197) üzenetére


-szabi-
őstag

Igazából te vagy az első akinél ez nem így van.
LinX-ből az AVX utasításkészleteset futtatod?

üdv
szabi

(#4199) NFree


NFree
addikt

Sziasztok, na megjött ma a lap du 4-óta pöcsölök az átépítéssel. Egy kicsit szomorú vagyok, mert elég magas a vid 1.1v felett :O jelenleg hőfokok terhelten alapjáraton max 60fok csak nem tudom a jó linx-el nézem e 0.6.5.(11.1.1) , Vízel, hát nem sok jót nézek ki magamból egyenlőre minden kína :W kell 2-3 nap, hogy összhaverkodjunk.

vga

(#4200) Gery15 válasza NFree (#4199) üzenetére


Gery15
addikt

Nyugi segítünk! ;) Milyen proci van benne és milyen lap lett végül? Mivel néztél videt? Igen azzal a linxel kell tolni vagy Prime95-ből 27.9-essel.

[ Szerkesztve ]

HyperX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.