Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18951) ilba válasza dinnyesgabor (#18949) üzenetére


ilba
tag

Lehetséges, hogy Exit, majd advanced menu. Mintha...

(#18952) dinnyesgabor válasza BomiBoogie (#18950) üzenetére


dinnyesgabor
tag

A legfrissebb van fent

(#18953) dinnyesgabor válasza ilba (#18951) üzenetére


dinnyesgabor
tag

Advanced menü, abban kellene lennie, de nincs benne

[ Szerkesztve ]

(#18954) laychi válasza dinnyesgabor (#18949) üzenetére


laychi
veterán

lehet,hogy ezt a funkciót csak K-s prociknál adja ki.
Pilu85-nél sincs meg az msi lapban a Enhanced turbo a Xeon Procijánál,nekem meg a K-s procival kiadja az opciót.
Drenadar
Nem szükségszerű a kupaklevétel.
Be lehet érni kisebb tuninggal,meg ki kell tapasztalni a hűtőt,megnézni,hogy egy általad biztonságosnak vélt hőfokon hány watt a package power terhelés alatt és tbp linitet állítassz be.
Akkor avx progik alatt nem megy feljebb,leskálázza inkább a proci órajelet.

[ Szerkesztve ]

(#18955) dinnyesgabor válasza laychi (#18954) üzenetére


dinnyesgabor
tag

Hát azért köszi a segítséget! Akkor felejtős, amíg nincs tuningolható proci, na meg XMP profil memoria modul (EXtreme Memory Profile)

[ Szerkesztve ]

(#18956) laychi válasza dinnyesgabor (#18955) üzenetére


laychi
veterán

Minek XMP-s ram? Mi az összefüggés?

Drenadar
Skythe árából ajánlottam volna [ezt],de úgy tűnik késő,de van fent 14k-ért is,tuti alkudható annak is az ára.

[ Szerkesztve ]

(#18957) dinnyesgabor válasza laychi (#18956) üzenetére


dinnyesgabor
tag

http://www.manualslib.com/manual/440319/Asus-P8h61-Mx-Usb3.html?page=47#manual Ebbe benne van, nagyon is sok köze van hozzá Google fordításban: A konfigurációs lehetőségek ebben a szakaszban függően változnak a CPU és DIMM modelyou telepített az alaplapon. • A tétel Ai Overclock Tuner jelenik meg a menüben, ha Ai Tweaker egy XMPmemory modul telepítve van a motherboardTarget CPU Turbo mód Sebesség: xxxxMHzDisplays a jelenlegi CPU Turbo Mode speed.Target DRAM Sebesség: xxxxMHzDisplays a jelenlegi DRAM speed.2.4.1Ai Overclock Tuner [Auto]

[ Szerkesztve ]

(#18958) bandi0000 válasza dinnyesgabor (#18955) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Nagyon gyenge alap kis tuningot lehet talán vele csinálni, HA lehet de ahhoz is minimum K-s proci kell mert ezeknél pár 100 mhz-et tudsz húzni de azt is csak BCLK-val ami nem is annyira jó dolog, amúgy is gyenge a porocid nem tudsz belőle csinálni I7 verőt...
igazából csak 3 dolog kell a tuninghoz, jobban mondva 4,

Jó Z-s lap
Jó K-s proci
Jó hűtő
És szerencse hogy minél jobb procit fogj ki, ebből neked egyik sincs meg

Sőt ahogy néztem a linkedet, ott azt írja akkor jelenik meg ha XMP-s memóriád van, akkor elhet még K-s procival se lehet bűvészkedni, hanem csak a memóriát tudnád piszkálni

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#18959) dinnyesgabor válasza bandi0000 (#18958) üzenetére


dinnyesgabor
tag

Procit is lehet, ugyanis láttam róla egy youtube videót. De mindegy, már le is tettem róla. Igen egyébként az XMP profil memoria modult mondtam én is

[ Szerkesztve ]

(#18960) bandi0000 válasza dinnyesgabor (#18959) üzenetére


bandi0000
nagyúr

akkor linkeld be légyszíves, mert ha tovább olvasod a használatit csak a memóriára tér ki hogy ott lehet állítgatni, olyan opció nincs amilyen egy tuning lapba van

Xbox One: bandymnc

(#18961) laychi válasza dinnyesgabor (#18957) üzenetére


laychi
veterán

Ez csak annyi,hogy ha xmp-s ramod van,akkor nyilván azt kijelzi a bios,,illetve a ram gyártója által beállított órajelet,feszt és időzítéseket használ majd.
Nem xmp-s ramnál meg magad állíthatod be ezeket az időzítéseket és feszeket.

Tuningolni nem fogsz,csak az előző hszbe leírt 4 pont alapján :)

[ Szerkesztve ]

(#18962) dinnyesgabor válasza bandi0000 (#18960) üzenetére


dinnyesgabor
tag

Már nem tudom melyik videó volt az, de megemelte a procit is 3900-ról 4500-ra. De megértettem, nem tuningolok

[ Szerkesztve ]

(#18963) laychi válasza dinnyesgabor (#18962) üzenetére


laychi
veterán

Ja csak abba K-s proci volt. NonK procit NEM tudsz tuningolni.
Meg egyébként nem minden H81/87,B85 lap engedélyezi K végű prociknál a non Z OC-t

Most nézem,hogy G2030 procid van...az nem is haswell. Ivy topicban a helyed :)

[ Szerkesztve ]

(#18964) dinnyesgabor válasza laychi (#18963) üzenetére


dinnyesgabor
tag

Értem, mostanában úgysem veszek procit, se ramot ezért nincs tuning. Nem baj elég gyors így is

(#18965) laychi válasza dinnyesgabor (#18964) üzenetére


laychi
veterán

Mindegy,rossz topicban vagy,ivynál h-s lapban meg nem volt engedélyezett a non Z oc,szerintem te h81-es lapról néztél videót,neked meg h61 van. Nem????

(#18966) dinnyesgabor válasza laychi (#18965) üzenetére


dinnyesgabor
tag

Biztosan, de az én lapom adatlapja is mutatja, hogy van ilyen funkció, de mindegy, már nem is foglalkozom vele, legfeljebb nem tuningolok. egyébként, valaki ajánlotta ezt a topikot, ezért jöttem ide, de akkor már távozom is.

[ Szerkesztve ]

(#18967) laychi válasza dinnyesgabor (#18966) üzenetére


laychi
veterán

Az enhanced turbo annyit tesz,hogy a turboboostot 100%-ban ki lehet terjeszteni az összes magra(4 magos proci esetében),de az is szerintem csak K-s prociknál lehetséges.
Nem legfeljebb nem tuningolsz,hanem egyáltalán nem.
Mert H61 chipset,meg egy mezei pentium proci.
Nem tudom mit nem lehet ezen érteni hogy nem kivitelezhető...:)
Na de hagyjuk is inkább :D

[ Szerkesztve ]

(#18968) bandi0000 válasza dinnyesgabor (#18966) üzenetére


bandi0000
nagyúr

most nehogy te sértődj már meg, egyrészt nem is ide tartozik a procid, másrészt mit akarsz már tuningolni max 25k-s lap+cpu-don? Most nem lenézésből írom ezt, hanem irreleváns elvárásod van, add el és vegyél AMD-t ott orba szájba rákenheted a +1-2Ght-et az más kérdés hogy semmit nem érsz el vele :DD

laychi: Most nézem neked Noctuád van, mit bír az a hűtő a procival? :D

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#18969) dinnyesgabor válasza bandi0000 (#18968) üzenetére


dinnyesgabor
tag

Ki mondta, hogy megsértődtem? Tuningolható ez, csak proci, kell, meg ram, de én inkább maradnék az intel-nél

(#18970) dinnyesgabor válasza laychi (#18967) üzenetére


dinnyesgabor
tag

De valamennyire lehet, az más kérdés, hogy mennyire, de hadjuk is inkább

(#18971) laychi válasza dinnyesgabor (#18970) üzenetére


laychi
veterán

Nem is vitatkozom veled,mert legyőzöl a rutinoddal :)
(max 100mhz bclk emeléssel,ami a ramodra pci eszközeidre és sata cuccaidra is kihatással van...)

bandi0000
Most telórol vagyok,melóból.
Majd reggel küldök képeket privátban.

[ Szerkesztve ]

(#18973) Picturemaker válasza ALONSO11 (#18972) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Az egyik (vagy talán A) legjobb B85-ös lap. Semmi minőségi és sebességbeli hátrányod nem lesz.
Ilyenkor inkább a csatlakozók száma és típusa határozza meg, hogy megfelelő e a lap számodra, a chip fajtája nem fog akadályozni.
Szerintem jó választás.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#18974) bandi0000 válasza laychi (#18971) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Rendben kösz :R

Xbox One: bandymnc

(#18975) beci43


beci43
senior tag

Hello!

Vettem egy Giga G1.Sniper Z97 lapot,4790K párossal.A BIOS-ban beállítottam neki 4.6 GHz-et.Az uncore frekvenciához beállítottam szintén 4.6-ot.
Tesztek alatt mégis visszaveszi az órajelet 4 GHz-re.
Mit kéne még kikapcsolnom a BIOS-ban?
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#18976) beci43


beci43
senior tag

Készítettem egy képet AIDA-val.4.5-ön megmarad a tuning.A BIOS-ban fixre tettem a feszültséget,azért vett vissza valószínűleg.De ha vannak ötletek,szívesen veszem.

(#18977) akoska07 válasza MPowerPH (#18930) üzenetére


akoska07
nagyúr

Küldd el nekem,majd én megszerelem a procidat. ;)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#18978) pilu85 válasza beci43 (#18975) üzenetére


pilu85
őstag

gondolom valami tdp limitet kapcsolj ki. meg minden fajta energia gazdálkodási funkciót.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#18979) beci43 válasza pilu85 (#18978) üzenetére


beci43
senior tag

Köszi!Időközben kísérletezgettem,aztán rájöttem.Most fix 1.290 voltra van beállítva,TDP limitet kitoltam,4.7 GHzen 1.272 volt kell neki,alig melegszik.Előzőleg 4670K-m volt,4.6-ra kellett neki 1.412 volt.Kazán volt...

(#18980) ScomComputer válasza akoska07 (#18977) üzenetére


ScomComputer
veterán

Haza mikor jössz?
:F

(#18981) akoska07 válasza ScomComputer (#18980) üzenetére


akoska07
nagyúr

November kozepetol otthon leszek 3 hetig,majd karacsonyra ujra haza megyek. Ha nem felejtem el akkor este nelo utan felrakom ujra a hirdetest a proci javitasrol.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#18982) Trailblazer válasza beci43 (#18979) üzenetére


Trailblazer
addikt

Már sokadszor olvasom ezt itt a fórumban, de nálatok melyik opció jelenti ezt a "TDP limit kitolást"?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#18983) trancemusic válasza beci43 (#18979) üzenetére


trancemusic
senior tag

Hali! :)
Ezt a tesztet megismételnéd úgy,hogy csak az fpu van kipipálva? :)
Nekem vízhűtő ellenére 95 c° fölé is felmegy. :(
1.23v 4.6ghz-en.
Tiéd meg "alig melegszik"!

[ Szerkesztve ]

(#18984) beci43 válasza trancemusic (#18983) üzenetére


beci43
senior tag

Csak fpunál 80-83 fokig megy fel.

(#18986) qad válasza Trailblazer (#18982) üzenetére


qad
senior tag

Pl. asrock alaplapnál wattban van megadva, asusnál(legalábbis amiket itt olvastam) meg %-ban. 120-140%.
Nálam a maximálisra van téve, 1000W....xD Véletlenül se kavarjon be semmi féle beállításba. Ha minden igaz csak a turbo bekapcsolásakor fog a TDP limit számítani valamit, de majd a többiek pontosítanak, hogy adaptive tuningra is igaz-e a limitálás vagy override módra is hatással van-e.

[ Szerkesztve ]

(#18987) bandi0000 válasza ALONSO11 (#18985) üzenetére


bandi0000
nagyúr

intel alá olyan lap hogy rossz, nincs, B85 H97 H87 stb stb mind jó, bár ezek közül én inkább az asust venném

Xbox One: bandymnc

(#18988) beci43 válasza qad (#18986) üzenetére


beci43
senior tag

Nálam 145 W a beállítás,szerintem az bőven elég...

(#18989) beci43 válasza trancemusic (#18983) üzenetére


beci43
senior tag

De mindegy is,mert 4.4 felett egy grammot nem gyorsulnak a játékaim,elképesztő ez a proci... :Y

(#18990) beci43 válasza trancemusic (#18983) üzenetére


beci43
senior tag

Majd dobok stress tesztet is

[ Szerkesztve ]

(#18991) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Van egy Z87 ASUS MAXIMUS VI FORMULA alaplapom.Nemrég jelent meg a Z97 ASUS MAXIMUS VII FORMULA.
Az alaplapomhoz letöltöttem a Z97 ASUS MAXIMUS VII FORMULA -hoz tartozó segédprogramokból ezeket,és teljesen kompatibilis a Z87 ASUS MAXIMUS VI FORMULA alaplaphoz.Hiba nélkül futnak a segédprogramok,amik szerintem jobban kivannak dolgozva és más a kezelőfelületük,valamint több információval szolgálnak.
ROG GameFirst III

ASUS AI Suite .

Az eredetivel,az autó tuning-nál 4.6GHz 1,232v,a mostanival 4.6GHz 1.216v kell neki ugyan olyan beállítások alatt.

[ Szerkesztve ]

(#18992) Trailblazer válasza qad (#18986) üzenetére


Trailblazer
addikt

Akkor már sejtem miről van szó, köszi. Be is lett tán állítva, legalábbis a jelenlegi értéken stabilnak tűnik.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#18993) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Megjött az új hűtő, adtam is egy kis kakaót a procinak plusban. Ez a fesz még belefér a 24/7-be?

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#18994) laychi válasza Cthulhu Dawn (#18993) üzenetére


laychi
veterán

Jó hőfokok.
Mivel hűtöd?
Nekem noctuával kb 90 fok.

Szerintem mehet a 24/7.

Érdekes,hogy 114W a package,nekem ezen az órajelen ibt alatt 130W 1,296V-tal.
Mondjuk nekem 3900Mhz a ring.
VCCIN mennyire van beállítva?

[ Szerkesztve ]

(#18995) Lalaboy válasza Cthulhu Dawn (#18993) üzenetére


Lalaboy
őstag

A RAM-ok alapon mennek?

(#18996) laychi válasza Lalaboy (#18995) üzenetére


laychi
veterán

Ha a saját tesztjeimből kiindulok,és figyelembe veszem,hogy 4 giga rammal tesztelt,nem maximummal,én azt mondom 2133-2400MHz-en megy a ram.

(#18997) Cthulhu Dawn válasza laychi (#18994) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Cryorig Ultimate, de lényegtelen, mert ez minden csak stabil nem. 20-30 perc BF3 megöli, feszt meg bírná a hűtő, csak ha jól rémlik ennél nagyobbat már nem ajánlottatok állandóra. VCCIN szerintem auto-n van, legalábbis nem rémlik, hogy hozzányúltam volna. Ramokat egyébként még nem tuningoltam, alap 1866-on mennek cl8-as időzítéssel. Teszt közben böngésztem egyébként azért furák a gflopsok. (itt senki nem alszik? ;] )

[ Szerkesztve ]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#18998) laychi válasza Cthulhu Dawn (#18997) üzenetére


laychi
veterán

Akkor az időzítésnek köszönhető ez a gflops

Én melózok és unatkozom,Lalánál meg most van délután :)

Próbáld meg vccin emeléssel stabailizálni.
Amúgy a ring fix fesszel van beállítva vagy az is auto?

(kipróbálnám a lapodat a procimmal,hogy azzal a lappal többet tudnék e kihozni belőle,mint a kis g43-al)

[ Szerkesztve ]

(#18999) Cthulhu Dawn válasza laychi (#18998) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

1.04-et állítottam.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#19000) laychi válasza Cthulhu Dawn (#18993) üzenetére


laychi
veterán

Csináltam egy tesztet én is 1866MHz rammal 4,7Ghz-en
Minden adat látható a képen,ram időzítés 9-10-9-18 cr1

VCCIN-AUTO(1.760v)
VCORE 1,28V-->1,296V ADAPTIVE
VRING 0,960V-->0,976V

VENTIK: 2db Enermax Magma Advance(újak) 1000-1500rpm beállítás +-10%

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.