Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) bombibmw válasza qad (#18847) üzenetére


bombibmw
veterán

Szerintem kevesebb fesszel is beérik a HT-s procik,ha ki van rajtuk kapcsolva,lásd Cinebench-es tesztem,ami simán lefutott 5GHz-en,HT offal,de HT onnal csak olyan 1,48V körül tudná,amit viszont már nem erőltetek inkább. :D

Most átállítottam a Cache Voltage-ot 1,05V-ra és a VCCIN minimuma megemelkedett.
Így már csak 1,680-1,696V közötti értékek vannak.
1,7V-ra lőttem be a VCCIN-t egyébként.

(#18849) Joshi:
A pi..ába,nem! :W :D
Na most kipróbálom már azzal is.

[ Szerkesztve ]

(#18852) Joshi


Joshi
titán

Most már biztosan vicc kategória a Linx. Beállítottam normál módra levittem a memóriákat 1.510V@9-9-9-24-1T értékre és 151Gflops értékeket kaptam 1.200V@4.6Ghz-es órajelen. Ez simán lefutott volna de ennek már tényleg nem látom értelmét. Gyakorlatilag olyan értéket dob amilyet sikerül. ;]

[ Szerkesztve ]

(#18853) laychi válasza bombibmw (#18851) üzenetére


laychi
veterán

Normalon teszteljetek... realtime az jóhogy eldobja a procit :)
Szerintem alspórajelen gyári beállítások mellett is kiütné a gépet :)

Joshi
Ha az IBT ugyanezt a linkpakot tartalmazná,akkor az is szar lenne :)
Ugyan azt csinálja mindkét progi.csak a linx avx 2-vel és lehet érzékenyebb,ezért nem mindegy milyen a beállításod,meg az sem,hogy mennyi ramot használ.Ezért jöhetnek ki különböző gflops értékek.
Amúgy meg nem biztos,hogy lefutott volna :)
Az is lehet,hogy az enyém is elszállna 25 kör alatt...csak az a biztos,hogy 10 kör lement,de az már vagy 3x-4x különböző beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

(#18854) qad válasza bombibmw (#18851) üzenetére


qad
senior tag

Nebamá.... Na hétvégén kitesztelem HT on és off között mi a feszkülönbség. Jó hogy most telepítettem új rendszert, tele fogom megint BSOD-ni .....A bloomfield procimnál játszottam a HT-val, ott on és off között 0,002V a különbség feszben. Elhanyagolható. Neked mik a tapasztalataid a 4790K-val?

(#18853) laychi

Ezt nem tudtad volna hamarább mondani amikor rávettél hogy linxes tesztet nézzek?
Tönkre akartad tenni a lelki világom és megvártad mig BSOD-ol a rendszerem és csak utána árulod el a trükköt hogy ott nem kell mindent kokszá húzni?

[ Szerkesztve ]

(#18855) Joshi válasza laychi (#18853) üzenetére


Joshi
titán

Be kell látni hogy a Linx egy kaki program. ;]

(#18856) laychi válasza qad (#18854) üzenetére


laychi
veterán

Nem mondtam senkinek,hogy realtime-ban teszteljen.
Én annyit mondtam,hogy linxen belül vannak állítási lehetőségek,illetve,hogy kipróbálom.

(#18857) bombibmw válasza qad (#18854) üzenetére


bombibmw
veterán

Nem nagyon használtam HT offal,csak az említett Cinebench-ben teszteltem.
Ott jóval több fesz kell HT-val,mint nélküle.

(#18855) Joshi:
Semmi baj vele,csak a Real Time-ot kell elfelejteni és Normal-on kell tesztelni.
A mérőprogik megálltak,mint a hal szeme,utána kékhalál nélkül újraindult a gép,ennyi. :D

(#18856) laychi:
Kipróbáltuk. :D

[ Szerkesztve ]

(#18858) Joshi válasza laychi (#18853) üzenetére


Joshi
titán

Az a program amelyik C meghajtó Program filesből nem fut megfelelően az már gyanús. Ha ez normális akkor miért nem tudunk róla?

(#18857) bombibmw: akkor ezek szerint simán bebizonyosodd az a tény hogy a Prime95 is az IBT is elég a kitesztelésre nem kellenek extrém módok. Én eddig még mindig azt tapasztaltam hogy játékoknál alacsonyabbak voltak a hőfokok mint ezeknél a stress progiknál. Márpedig ha egy 10 körös IBT lefut egy bizonyos feszültségen "normális" hőfokok mellett akkor ott játékoknál se lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#18859) laychi válasza Joshi (#18858) üzenetére


laychi
veterán

pl a rog realbench is kiírta valakinél,hogy a program files mappába tette,helyezze át,nem is ment a progi,ahogy kiszedte onnan jó is volt.

És generáltam is ezt a hibát,parancsolj :)

[ Szerkesztve ]

(#18860) bombibmw válasza Joshi (#18858) üzenetére


bombibmw
veterán

Persze,hogy elegek,csak valaki erre esküszik,valaki meg arra.
Játékok alatt jóval hűvösebb lesz a proci.
Nálam BF4-ben,Crysis 3-ban max. 50 fok a proci 4,6GHz-en,egy linx-ben meg láthatóan 68-ig is felmegy.
Én egyébként egy-egy szintetikusból szoktam egy keveset tolni(nem félreérteni! :DDD ) és utána jöhetnek ezek a játékok,mert ezeket élvezem és ki is tudják hozni a hibát,ha valami nem kerek.

[ Szerkesztve ]

(#18861) HSM válasza bombibmw (#18835) üzenetére


HSM
félisten

A gyakorlat mást mutat. Ez alapján az 1866CL10-el is alig lehettem volna gyorsabb, mint a gyári 1600CL9-el, miközben határozott gyorsulás volt tapasztalható mindenben. ;) Először a régi 1600CL9 kitem próbáltam húzni én is, de sajnos nem volt szerencsém, az nem bírta 1800CL10 felett tartósan.

(#18862) Joshi válasza laychi (#18859) üzenetére


Joshi
titán

Ez is én voltam de a Real Bench legalább kiírta ellenben a Linx-el. Ezen felül még az is furcsa hogy van mód ami senkinél nem fut le de akkor kérdezem én hogy mire jó? :F

(#18863) laychi válasza Joshi (#18862) üzenetére


laychi
veterán

Vedd fel a szoftverfejlesztővel a kapcsolatot,hátha tud adni érdemleges választ,mert én nem tudok :)
Ez egy olyan dolog,minthogy HD kódolásnál eszközölsz x,y beállítást,amivel egy fullhd filmet mondjuk 8 óra alatt megcsinálsz,ellenben vannak olyan beállítások,hogy napokig eltarthat,pedig ugyan olyan beállítást használsz a procinál,meg ugyan olyan bitrátát adsz meg a videóanyagnak.
És szemmel szinte vagy teljesen észrevehetetlenek a különbségek.
Csak ott időben jelenik meg a különbség,itt meg rendszerösszeomlást eredményez :)

(#18864) brumi1024 válasza laychi (#18863) üzenetére


brumi1024
veterán

Persze, hogy előfordulhat, mert nem mindegy milyen algoritmussal jön ki az az eredmény HD anyag. Például alapszintű felesleges ciklusok is megdobhatják jelentősen az időt, ha sok van belőlük.

Más: Szerintetek érdemes lecserélni egy TR Macho 120-at egy Noctua NH-D14-re, nem kupakolt proci esetén? Befér a Noctua is, és ugye egy 4790K-t kellene hűtenie.

[ Szerkesztve ]

(#18865) Joshi válasza laychi (#18863) üzenetére


Joshi
titán

Mondjuk IBT maximum beállítás is háklis na mind1. Akkor mi a konklúzió?

(#18866) bombibmw válasza Joshi (#18865) üzenetére


bombibmw
veterán

Az,hogy hagyd a linx-et a pi..ába! :D
Egyébként a maximum linx-el semmi baj nincs akkor,ha a maximum elérhető hőmérsékletre kíváncsi a user,vagy a stabilitás gyors ellenőrzésére,mert azért elég gyorsan kidob(~5 kör),ha nem stabil a cucc.

(#18864) brumi1024:
Semmi értelme,ha nem kupakolsz.

[ Szerkesztve ]

(#18867) laychi válasza brumi1024 (#18864) üzenetére


laychi
veterán

Ez így igaz,de csak példának hoztam fel,hogy mennyi minden múlhat egy-egy beállításon.

d14 jó hűtő,machoval nincs tapasztalatom,tehát passz,de a d14 vs cm hyper 212 esetén 15 fokkal jobb volt a noctua nem delidelt procin linx alatt :Y

(#18869) scomcomputer
Szerintem,ha magasabb szorzót állítassz,azzal már alapból felül van írva a funkciója,de egyébként meg tedd Disabled-re

[ Szerkesztve ]

(#18868) abridabri válasza brumi1024 (#18864) üzenetére


abridabri
veterán

macho 120 jo huto ,en nem cserelnem le ,foleg ha nem kupakolt procirol van szo.

(#18869) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Egy kérdés, az Asus multicore e.... ki kell kapcsolni, mert a videón asus bácsi azt mondja: ki kell overclock esetén?
Ti hogyan csináljátok?

:F :F

(#18870) ffodi válasza ScomComputer (#18869) üzenetére


ffodi
veterán

Ha jól emlékszem, akkor a multicore enhancement-nek akkor van jelentősége, ha nonK CPU-d van. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#18871) ScomComputer válasza ffodi (#18870) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igen,igen ép most olvasgatom a ROG fórumot... :R :R

(#18872) Joshi válasza bombibmw (#18866) üzenetére


Joshi
titán

Hát ez az hogy mi számít stabilnak? A hőmérsékletek nálam Linx Real-Time ~80C° fok és most inkább felfele kerekítettem. Nincs Throttling csak egy idő után kékhalál. Én nem konvertálok és nem kódolok semmit meg aztán egy átlag user nem is tesz ilyet, ha igen akkor sokkal jobb ha alapon használja a konfigját mert úgy legalább nem lesz hibás a késztermék.

(#18873) bombibmw válasza Joshi (#18872) üzenetére


bombibmw
veterán

Az stabil,amit hosszabb távon semmilyen program nem dobott el,amivel a hétköznapokban használod a gépet.
A cpu igényesebb játékok,szintetikus tesztek csak meggyorsítják,vagy lerövidítik azt az időt,amit instabil rendszerrel töltenél,ergo időt spórolnak és teljesítményt aknáznak ki,ha úgy vesszük.
Persze,sokféleképpen lehetne keresni az értelmét ezen teszteknek,én így gondolom. :)

Egyébként,ami érdekes,hogy a linx real time-ban nem emelte meg a feszt.
Maradt az,ami be van állítva a cpu-nak és egy dekával se emelt be.
Persze csak addig,amíg nem dobott ki.
Az első körben 180gflops-ot adott HT-val.

[ Szerkesztve ]

(#18874) Joshi válasza bombibmw (#18873) üzenetére


Joshi
titán

Nekem ezek a teszt módok olyannak tűnnek hogy a végtelenségig terhelik a hardvert, gyakorlatilag nincs olyan hogy stabil fogalom hanem olyan van hogy meddig bírja. :D

(#18875) brumi1024 válasza bombibmw (#18866) üzenetére


brumi1024
veterán

és (#18867) laychi és (#18868) abridabri: Értem, köszi. Az még hozzátartozik a dologhoz, hogy a Macho-t egy 120 Wing Boost 2-vel használom, és a csere nagyjából 7-8k-ba lenne.

(#18876) Thusor


Thusor
őstag

Abban kérném a tanácsotokat, hogy hogyan tudnám kihasználni optimálisan az intel xeon e3-1225v3 processzorom mind a 4 magját. Számítási feladatokat végzek, a szoftware elméletileg támogatja a több szál és több mag használatát. Beállítottam hogy 4 magot használjon, de ezzel szemben egyszerre csak egy mag 100%-os és dobálja a 4 mag között. Lehet, hogy a turbo boost miatt csinálja ezt? Érdemes lenne kikapcsolni? Másik gépemben intel xeon w3520 van, ott mind a 4 magot használja egyszerre.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#18877) laychi válasza Thusor (#18876) üzenetére


laychi
veterán

Próbáld meg ezt a Core parking managert,hátha beválik nálad is a progidnál:
[link]
Meg ugye override móddal,ahogy az ábra mutatja :)

[ Szerkesztve ]

(#18878) qad válasza Thusor (#18876) üzenetére


qad
senior tag

Esetleg a TDP limit nem szólhat bele?

(#18879) Thusor válasza qad (#18878) üzenetére


Thusor
őstag

Köszönöm a válaszaitokat. TDP limit biztos nem játszik közre. A progit nem tudom kipróbálni, azt elfelejtettem mondani hogy Ubuntu 14.04.1-et használok. Ezen kellene valahogy megoldani a dolgot. Nem értem hogy miért dobálja a feladatot a magok között, ahelyett hogy mind a 4 magot járatná egyszerre. Másik gépen ugyanezen beállításokkal mind a 4 mag mind a 8 szálát kihasználja egyszerre.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#18880) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Nem dolgozom a hetvegen, beprobalom az 4.8-5Ghz-t es Cinebench-et! :DDD Majd meglatom, hogy mi is sul ki belole, de mivel eleg alternativ feszeken stabi a procil, nekem is alternativ "sör"feszultseg mellett kell stabilnak maradnom! :D :D

[ Szerkesztve ]

(#18881) mazacar


mazacar
tag

Sziasztok!

Szeretném egy kicsit tuningolni a rendszerem...de teljesen amatőr vagyok benne..ha nem írjátok le pontról pontra a mikéntjét az se baj..csak szimplán egy stabil proci tuningot szeretnék..:)

i5 4670k
maximus VI GENE lap
16 gb corsair vergance 1600 mhz ramok és egy corsair TX850 táp áll rendelkezésre..:)

várom válaszaitokat!

(#18882) Lacielvtárs válasza mazacar (#18881) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia, szerintem keress rá a topikban, mert úgy rémlik tele van neked megfelelő eredményekkel :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#18883) mazacar válasza Lacielvtárs (#18882) üzenetére


mazacar
tag

Rendben, köszönöm!

(#18884) ScomComputer válasza qad (#18878) üzenetére


ScomComputer
veterán

Na realbench tesztnél egy picit feljebb kellet vinni a vcore-t 1.168-ról 1.183-ra ezzel többször is lefutott:
Viszont most már kezdek rájönni, hogy a biosban mi micsoda,mit befolyásol,mit állít stb....olvasgatok vazze.. :DDD

:R :R

[ Szerkesztve ]

(#18885) Joshi válasza ScomComputer (#18884) üzenetére


Joshi
titán

Nálam is a RealBench 1.180V-al stabil volt de szerintem te is inkább használd 1.200V-al nehogy véletlenül elszálljon.

(#18886) qad válasza ScomComputer (#18884) üzenetére


qad
senior tag

Nem rossz így sem hogy emelned kellett a feszt. A lényeg ne az e-péniszt nézd hanem hogy tényleg stabil legyen, főleg ha renderelni akarsz majd. benchmarkot állítsd infinitire és futtasd azért le 2x -3x teljesen. Szerintem ez és az aida64 teljes tesztje a legjobb tesztelő progi.

(#18887) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Persze nekem is az a lényeg, hogy stabil legyen, lenne még néhány kérdésem,kíváncsi vagyok mindenki véleményére,tanácsára!
1. Az LLC-t mire érdemes tenni auto v. 1-9-ig

2.Ha turbo-t kikapcsolom

akkor a szorzó visszakerül autora,tehát a szorzó csak turboval működik

3.Ha az "additional turbo mode cpu voltage" auto-n van semmit nem ér az adaptive, mivel ezzel fixálod le azt a feszt amit max ad a lap turbo módban,és ugye ebből minuszolod, vagy plusszolod a megfelelő feszt,ez nálam így működik,és most már értem is hehe

:K

(#18888) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Csatlakozok az Inteles társasághoz egy i5 4460 cpu-val. Amd Phenom II x4 945 cseréltem le.
Olyan kérdésem lenne hogy most a proci 3,2GHz-n megy a turbo 3,4GHz. Hogyan lehet a turbot kapcsolni? Biosban auton van. Alaplap: GA B85M D3H.
A hőfokokkal elégedett vagyok :K
Szoba 20 fok. Cpu alapon 20-21 fok, prime95 alatt 44 fok.
Az Amd alap 38-40 fok, prime95 48-50 fok volt.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#18889) Eduardo89 válasza dewil666 (#18888) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Biosban a Turbo módot tedd disabledre.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#18890) Trailblazer


Trailblazer
addikt

De miért is kéne a turbo-t kikapcsolni?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#18891) Joshi


Joshi
titán

Monitorozás ~1.5h Assetto Corsa játékkal.

(#18892) Lalaboy


Lalaboy
őstag

No itt tartok a Cinebench-el! Az 5Ghz leghutessel 1.4V felett maceras! De legalabb haladok.... :D

Ez a proci teljesen mas feszbeallitasokat ker, mint a korabbi procik! Azert nem is hasznaltam a GTL-t! Igy nem latni nehany feszt, amik csak szamomra fontosak.......

[ Szerkesztve ]

(#18893) brumi1024 válasza Lalaboy (#18892) üzenetére


brumi1024
veterán

Szép! Hőfokok?

(#18894) Joshi válasza Lalaboy (#18892) üzenetére


Joshi
titán

Na mi van csak nem lehűlt a levegő? ;]

(#18895) Eduardo89 válasza Trailblazer (#18890) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Ha feleslegesnek érzi, szíve joga kikapcsolni.
Én sem bántanám de van aki nem szereti maxra járatni a procit. :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#18896) Lalaboy válasza Joshi (#18894) üzenetére


Lalaboy
őstag

:D Nem, de reszben igaz! A Cinebench soha nem melegitett tul deliddelt procival! :K

[ Szerkesztve ]

(#18897) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Az 5Ghz nagyon nehez egy olyan kozepes procival, mint az enyem! Nagyon konnyu azt hinni, hogy 100Mhz-t emelek es minden OK! A nagy lofutyit! Most jon a neheze..... :D :D

(#18898) bombibmw válasza Lalaboy (#18897) üzenetére


bombibmw
veterán

A 4,9 is szép tőle.
Majd segíthetnél privátban egy 5GHz-eshez nekem is. :)
Csak megpróbálnám már én is. ;]

(#18899) dewil666 válasza Eduardo89 (#18889) üzenetére


dewil666
őstag

Nem az a baj hogy bekapcsol hannem auton van és prime teszt alatt 3,2GHz megy. Nem kellene akkor 3,4-én mennie? Azt szeretném ha a proci haszmálva van (játék) akkor turbón menjen.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#18900) Eduardo89 válasza dewil666 (#18899) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Vagyúúúgy, kikapcsolni-t olvastam! A Biosodban milyen opciók vannak ? Elvileg Auto,Enabled,Disabled kell, hogy legyen. Ha Auto-n nem emeli akkor tedd Enabled-re és próbáld ki. :)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.