Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) DoItYourself válasza Cinibn (#3245) üzenetére


DoItYourself
addikt

Zotac ZBOX RI323

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#3252) Cinibn válasza #79335424 (#3246) üzenetére


Cinibn
csendes tag

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, segítséget!

Attól félek, hogy az USB-LAN adapterek nem rendelkeznek elegendő sávszélességgel.
Hogy értsétek, mind a két LAN csatlakozón UHD stream-et szeretnék a géppel nézni, két külön alhálózatból. A fórumtársak tapasztalatai alapján nem igazán bízok az USB-s LAN adapterekben, de hogyha valakinek vannak pozitív tapasztalatai, akkor kérem ossza meg velem, velünk is.

(#3253) interstate76 válasza #79335424 (#3250) üzenetére


interstate76
addikt

Jó ötlet. Szerintem.

(#3252) Cinibn Mekkora sávszél kell hozzá?

Ill. jól értem, hogy egy mini PC-n szeretnél nézni párhuzamosan 2 db UHD anyagot?

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3254) Cinibn válasza interstate76 (#3253) üzenetére


Cinibn
csendes tag

Szia!

Igen jól érted, de nem egyszerre, hanem egyszer az egyiket, egyszer a másikat. Sajnos a wifi-s hálózat ezt nem bírja. A két alhálózat meg köszönőviszonyban sincs egymással sajnos, routolni sem lehet sehogy, viszont a winfos alatt egy egyszerű route add paranccsal elintézhető.

(#3255) #79335424 válasza Cinibn (#3252) üzenetére


#79335424
törölt tag

Évekig használtunk ilyen adaptereket az Androidos miniPC -khez. Azok 10/100 -asok voltak. Nagy fájl másolásnál 64-80Mb/s -t (8-10MB/s) lehetett összehozni. De, léteznek USB3 -as portra Gigabites adapterek is.

[ Szerkesztve ]

(#3256) interstate76 válasza Cinibn (#3254) üzenetére


interstate76
addikt

Értelek. Mindenesetre ettől függetlenül a topik névadójánál jóval erősebb vasra lesz szükséged, de ezzel te is biztosan tisztában vagy.

Ill. csatlakozom Somatomhoz: az usb to lan adapter használata olyan szinten kiszélesíti a választási lehetőségeidet, hogy szerintem bőven megéri bevállalni. ASIX chipeset kell vásárolni és kész is vagy - nálam évekig használatban volt 1 ilyen, azt hiszem, az utolsó stickemmel együtt adtam el (kiszolgált vagy 5-6 mini PC-t). Nincs az a magas bitrátájú anyag, amivel ne tudna megbírkózni. Vagy legalábbis én nem tudok ilyenről.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3257) #79335424 válasza interstate76 (#3256) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egy kicsit bekukkantottam a színfalak mögé. A Bay Trail, Cherry Trail SOC -ok, de még a Vorke V1 -ben levő J3160 sem tartalmaznak integrált LAN -t. Vagyis, a LAN portjuk mögött egy USB - LAN adapter van.

(#3258) interstate76 válasza #79335424 (#3257) üzenetére


interstate76
addikt

Jó, hogy utánanéztél, mindig is gyanús volt! Egyszer valaki kérte is, hogy nézzem meg a wintelben, hogy oldották meg, de az aktuális példányt épp nemrég raktam össze és akkor emiatt nem szedtem szét. De nem is tudom, hogy láttam volna-e, amit kell. :D

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3259) Cinibn


Cinibn
csendes tag

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget. ezek között vacillálok:
[link]
[link]
[link]
Na meg természetesen az USB-LAN konverteren.

(#3260) interstate76 válasza Cinibn (#3259) üzenetére


interstate76
addikt

Az alis eladó rendben van, de az eBayestől ne vásárolj semmit - összesen 2 értékelése van.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3261) djnice válasza Cinibn (#3259) üzenetére


djnice
veterán

Broadwell-t HTPC-nek ne vegyél, Braswell-t pedig ennyiből itthon is össze tudsz rakni.

(#3262) Cinibn válasza djnice (#3261) üzenetére


Cinibn
csendes tag

Szia!

Annyira nem vagyok képben ezekkel a gépekkel, miért is ne vegyek Broadwell-t HTPC-nek, ill. Braswell-t tudsz segíteni összeállítani?
Köszönöm!

(#3263) szbarna1 válasza interstate76 (#3247) üzenetére


szbarna1
csendes tag

Szia! Letezik dupla LAN-os is, Nekem tobbek kozott ilyen is van [link]
2x Gigabit-es LAN van benne.

(#3264) djnice válasza Cinibn (#3262) üzenetére


djnice
veterán

A Broadwell még nem tud hardveresen HEVC dekódolást.
ASRock N3150-ITX alaplap ~ 25k vagy ASRock J3160-ITX alaplap ~ 29k
LC-Power LC-1340mi ház táppal - 12k

(#3265) interstate76 válasza szbarna1 (#3263) üzenetére


interstate76
addikt

Jah, közben már láttam többektől dual lanos gépek linkjét - mindig tanul az ember! :K

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3266) robi1979 válasza Cinibn (#3262) üzenetére


robi1979
aktív tag

Én is vacilálok, valaki a hozzáértők közül nem írna egy cikket az ajánlott HTPC-kről?

(#3267) windlord


windlord
őstag

Netezgetesre, office programokra keresek egy kis masineriat szuleimnek.
Van ajanlott darab kis(ebb) penzert?

(#3268) interstate76 válasza windlord (#3267) üzenetére


interstate76
addikt

Wintel Pro.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3269) Janaboy válasza interstate76 (#3268) üzenetére


Janaboy
veterán

Szerintem egy hasznalt notival jobban jarna, foleg h ehhez meg kell kijelzo bill-eger, esetleg hangszoro.

Janaboy

(#3270) windlord válasza interstate76 (#3268) üzenetére


windlord
őstag

Volt anno egy Pipo X7.
Hozza kepest milyen?
Ott ugye gazos volt a hutes, de azt moddoltam.

Janaboy: an hozza minden. Asztali masina szunne meg.

[ Szerkesztve ]

(#3271) interstate76 válasza Janaboy (#3269) üzenetére


interstate76
addikt

Ha talál egy ilyesféle masinát, az jó lehet, de 30 ezer Ft alatt nehéz alternatívát mutatni, még akkor is, ha levonod a HDD és a RAM árát. A kérdés az, hogy kell- e a kijelző, a HDD, a RAM, az akksi a billentyűzet és az egyéb dolgok, amiben pl. a linkelt ACER erősebb egy Wintelnél. Felhasználófüggő. Ha nem kellenek, akkor a Wintel best buy. 50 ezer Ft felett szerintem egyértelműbb a helyzet: pl. most vettem egy ilyet 55 ezer Ft-ért, 16 hónap Lenovo garanciával, miközben az Alin ennyiért van ugyanezzel a CPU-val mini PC.

(#3270) windlord A Z8300 kevésbé melegszik, de személyes tapasztalatom még csak tabletben van ezzel a CPU-val, és az sem volt meg sokáig. Szóval - elvileg - kevésbé melegszik és kicsivel erősebb, mint a Z3736F. Netezésre és egyszerűbb irodai feladatokra bőven elég (a Wintel W8-asaim is simán megugrották ezeket a "kihívásokat").

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3272) TromF válasza interstate76 (#3268) üzenetére


TromF
tag

Sziasztok!

Egy ilyen eMMC-s minipcre ra lehet mokolni egy linux disztribuciot? A fogyasztasa miatt az otthoni szerverem valtanam le vele.

(#3273) #79335424 válasza TromF (#3272) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen. Pl. az Intel Compute Stick alapból rendelhető volt Win, vagy Linux kivitelben.

[ Szerkesztve ]

(#3274) TromF válasza #79335424 (#3273) üzenetére


TromF
tag

Koszi. Es en is tudok telepiteni, vagy csak gyarilag elotelepitett? :)
A stick kicsi lesz nekem, valami olcso, atomos dobozra gondoltam, minel tobb USB es (e)Sata porttal, ha letezik ilyen, termeszetesen minel olcsobban, min 8-16GB tarhellyel.

(#3275) #79335424 válasza TromF (#3274) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez már bonyolultabb kérdés. Az első gond az, hogy az Intel cseszte megcsinálni a 64bites UEFI -t. Ezért a 64bites Bay Trail procin 32bites Win fut. A Linux -nál ezzel trükközni kell, hogy működjön. A hang drivere is problémás lehet, de ez egy szervernél nem probléma. Az már inkább, hogy az csak egy dolog, hogy a kütyün csillivilli portok vannak kivezetve. Natívan ezek nincsenek a SOC -on. Vagyis, szart sem ér egy SATA, vagy 4 LAN kimenet, ha mögöttük egy-egy USB adapter van. Az USB átviteli képessége lesz a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

(#3276) TromF válasza #79335424 (#3275) üzenetére


TromF
tag

Koszi!

Es mi a helyzet a CherryTrail-el? Ott mintha az updatelt tableteken 64bites OS futna.
De a 32/64bites mizerian tul akkor megvalosithato az uj OS felrakasa, BIOS-bol tiltani lehet a secure boot es UEFI funkcioka ugyanugy mint egy laptopnal pl?

Szoval a SoC USB-t tamogat csak, minden eszkoz azon keresztul csatlakozik hozza, kiveve talan a videot. Ez uj info, koszi ezt is, akkor tenyleg felesleges barmi port, nem leszek veluk elorebb, mint egy USB hubbal.

(#3277) #79335424 válasza TromF (#3276) üzenetére


#79335424
törölt tag

Konkrétumokat nem tudok írni, mert saját tapasztalatom még nincs ilyenekkel, csak igyekeztem alaposan tájékozódni. Sztem ezek otthoni tinglitangli feladatokra lettek kitalálva. Ha komoly szervert akarsz, arra kevés ez a vonal. Ha viszont csak egy soho kütyüt szeretnél, arra jó az ARM vonal is. Zyxel NAS -okra lehet faragni Debian -t. De, a dev. board világ sem ér véget a málnánál. A Rockchip kütyük is Linux barátok. A Rikomagic forgalmaz alapból Linuxos kütyüket. Szintén RK -s a Radxa Rock. Aztán ott vannak a Hardkernel Odroid -jai, Amlogic és Exynos alapokon. De, akár a Geekbuying saját márkás cucca, a Geekbox is érdekes lehet. Ez alapból Ubuntu/Android dualbootos, és árulnak hozzá egy un. Landing Shipet, amin van GPIO, és SATA port is. Ha jól tudom, akkor ez natív port. Mindegyik kütyünek van közösségi háttere, utánuk lehet olvasgatni.

[ Szerkesztve ]

(#3278) htom127


htom127
tag

Üdv
Egy Beelink Z83 win10 home minipc órája állandóan elállítódik, (a dátum pontos, csak az óra késik, minden szinkronizálás után pár órával) automatikus időbeáll, időzóna környékén már mindent állítgattam, gombelem ok, kimérve. Segítenétek, mi lehet a gond ?
Esetleg van a kütyünek külön topicja ?

" Bazinga !"

(#3279) Cinibn


Cinibn
csendes tag

Szevasztok!

Na csak az lett a vége, hogy vettem egy USB-LAN adaptert. Kellemeset csalódtam, tökéletesen működik, nem akad nem szaggat, kiváló. A telepítéssel voltak gondok, de sebaj.
Köszönöm még egyszer a jó tanácsokat! :R

(#3280) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Erre [link] lehetseges win7-et tenni?

Es, 64 biten mukodnek a 32 bites driverek, ha nem, lehet 32 bites w10-re cserelni, win7 meg jobb lenne.

Koszi

[ Szerkesztve ]

(#3281) tlala válasza tordaitibi (#3280) üzenetére


tlala
addikt

Kérdezz esetleg rá a gyártónál, de szerintem 90%, hogy 32 bites Windows 10 van rajta.
Viszont annak esélye, hogy ennyire új cucchoz, amit eleve w10-zel adtak ki, visszamenőleg írjanak w7-es drivereket, gyakorlatilag 0.

(#3282) #79335424 válasza tordaitibi (#3280) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem az a "support Win10" gyanús. Máshol sem tesz utalást a Win -re (pl. hogy aktivált, vagy sem). Sztem erre neked kell felszenvedni az OS -t. Ez ugyebár pont a driverek miatt lehet zűrös.

(#3283) tordaitibi válasza tlala (#3281) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ilyesmi mini pc-k jottek w7, w8, w10, 4.4 droiddal,
ugy gondolom elegge egyformak hardverileg,'ezert bizakodok hogy drivergond nem nagyon lehet.
Persze lehet oriasit tevedek.
Proci gpu az tuti egyforma, usb vezerlo, bt wireless, haat.. A fene tudja.
Benevezek egyre, a fiam megrendeli ebayrol, ha megerkezett, ugyis itt fogok a mini pc topikba nyuglodni hetekig, sose volt dolgom ilyen mini pcvel, es w10-et is csak messzirol lattam.

(#3284) fotosjani válasza tordaitibi (#3283) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Sziasztok!
A Windows-os MiniPc-k esetén hogyan működik a gyári állapotra való visszaállítás?
Van bennük ilyen menüpont, mint az Androidos kütyükön?

(#3285) interstate76 válasza fotosjani (#3284) üzenetére


interstate76
addikt

Van szoft és hard reset is, de nekem az utóbbi elcseszte a dual bootot a Wintel W8-ason. Ne kérdezd, miért - elvileg hozzá sem kellett volna nyúlnia.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3286) fotosjani válasza interstate76 (#3285) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Köszi.
Lehet belevágok én is egybe...

(#3287) Lelkiatya


Lelkiatya
újonc

Sziasztok,

próbáltam visszaolvasni de nem találtam a választ arra, hogyan tudnék egy backupot csinálni a Pipo X7-esemről (az alaplapi "HDD"ről) win 10-re való frissítés előtt, ha mégsem válna be az új oprendszer.

A Clonezilla, Rufus nem látja a Pipo HDD-jét, gondolom, mert nem satán, vagy a megszokott felületeken csatlakozik.

Esetleg, hogyan tudom visszaállítani a gyári állapotot vész esetén?

Köszi előre is, ha valaki tud okosat ez ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#3288) interstate76 válasza Lelkiatya (#3287) üzenetére


interstate76
addikt

A windowsnak van biztonsági mentés funkciója, le tudod menteni az egész C: meghajtót, ha akarod. Ill. windows 10 esetén 30 napig fennáll a lehetősége az előző rendszerre való visszaállásnak, ha nem tetszene.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3289) Lelkiatya válasza interstate76 (#3288) üzenetére


Lelkiatya
újonc

Köszi, így fogok eljárni :)

(#3290) interstate76 válasza Lelkiatya (#3289) üzenetére


interstate76
addikt

Szívesen!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3291) DoItYourself


DoItYourself
addikt

Most kaptam hírlevélben: Tronsmart Ara IZ37 2G/32G dual boot $64
Please note: The Tronsmart Ara IZ37 is equipped with an authorised and licensed version of Windows 10.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#3292) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Megrendelve a Cenovo Z8300 4G/64G mini pc, eddig 25600-ba fajt, nem tudom erre meg mennyi jon majd ra, mire kezbekapom.
Kozben kicsit kutakodtam, de semmi supportot nem talalok hozza,
vagy en guglizok rosszul, vagy nincs abszolut gyartoi tamogatas ehhez.
Egy-ket orosz oldalon forumoznak rola, jellemzoen driver gondokkal, es bios problemakkal, de amugy sehol semmit nem lelek, lehet kisse elhamarkodtam?

[ Szerkesztve ]

(#3293) robesz107


robesz107
csendes tag

Z83 (bár nem z3735f, hanem z8300, de szerintem jó helyen lesz itt)

A box gyári állapotában is használható volt, de közel járt a határhoz. Az órajeleket akkor sem vette vissza soha, de jobb a békesség. Így bátran terhelem, nem kell monitorozni a hőmérsékletet, hogy esetleg mégis túlhevül ebben az elmebeteg melegben.

Alaphelyzetben 45 fok körül mozog most.
4K youtube videó 55-65 fok.
Ebben a felállásban 72 fok fölé nem sikerült vinni stresszteszt alatt sem. Szobahőmérséklet 29 fok volt

A gyári rézhűtőre egy s478-as cpu hűtő került megfaragva. Oldalairól le lett vágva pár lamella, így a doboz teteje szorítja rá a rézhűtőre. Kettő között hőátadó szilikon lap van (vagy miaz, egészen vékony szürke cucc)

Alul szintén a doboz szorítja rá ugyanilyen kialakításban. Ott egy fémlap volt, így tökéletesen felfeküdt, itt pasztát használtam.

A wifi jelerősségével nem volt különösebb bajom, de ha már szétszedtem... Egy kivezetést tettem rá. Nemsokára jön egy jobb antenna is hozzá. Több falon keresztül használom a wifit, így nem árt egy kis nyereség neki.

Maga a box teljesen jó. Regisztrált win10-essel érkezett. A magyar nyelvet rá kellett tölteni. Angol volt. Usb 3.0 hozza az elvártat, ahogy a gigabites lan is. Tápja 12V - 2A. Eddig android boxot használtam, de ez ég és föld ahhoz képest. Egyedül az optikai hangkimenet hiányát tudom felhozni ellene.

(#3294) interstate76 válasza robesz107 (#3293) üzenetére


interstate76
addikt

Így jár el egy igazán gondos mini PC-tulajdonos! :C Szép munka!

Megkérdezhetem, hogy mennyibe került? Mármint nem a hűtés, hanem maga a mini PC.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3295) tordaitibi válasza robesz107 (#3293) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A wifihez azt a pigtail kabelt honnan lotted?

(#3296) robesz107 válasza tordaitibi (#3295) üzenetére


robesz107
csendes tag

ebay
rp sma

(#3297) robesz107 válasza interstate76 (#3294) üzenetére


robesz107
csendes tag

Köszi. ebay-ről lett rendelve. Kb gearbest-es ár volt. Csak nekik volt is akkor raktáron.

(#3298) kukszi1


kukszi1
tag

Na a stick is kapott egy kis hütést :) Nem birta az Iron tank játékot. Most 52 -57 fok a max.

(#3299) Upo válasza kukszi1 (#3298) üzenetére


Upo
addikt

Így válik értelmetlenné a stick formátum...
Most eszembe jutott, hogy vettem anno egy ezresért egy CyberHome dvd lejátszót. Tápegység, alaplap és egy szabvány PC méretű IDE dvd meghajtó van benne. 5 és 12V-ot ad a tápja, simán meg lehetne csinálni hogy kidobom a belét, a mini pc alaplapját simán bele tudom rakni, még agyonbordázva is táncolva belefér, a meghajtó helyére meg egy dvd vagy BD meghajtót, usb átalakítóval a gépre dugva. Ez simán elfér a TV szekrényben a többi cucc között. (egyébként hasonló célból vettem, csak media playert akartam beletenni, de azóta már vannak mini pc-k is)

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#3300) kukszi1 válasza Upo (#3299) üzenetére


kukszi1
tag

Miért lenne értelmetlen. Csak viszapatintom a fedelet az kész nincs odaragasztva.Most épp extrém terhelésen van kell neki a hűtés. Enyi,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.