Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3101) idegen lény válasza Upo (#3098) üzenetére


idegen lény
őstag

Én sem szívesen rendelnék Kínából, de hol kapok közelebb PIPO X9S-t? :F

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#3102) robi1979 válasza Solten (#3100) üzenetére


robi1979
aktív tag

Ez már elég játékra is?

[link]

(#3103) idegen lény válasza robi1979 (#3102) üzenetére


idegen lény
őstag

Ez csak egy félkész gép, operációs rendszer sincs rajta. Milyen játékra? Csak játékra egy konzollal sokkal jobban jársz.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#3104) idegen lény válasza idegen lény (#3103) üzenetére


idegen lény
őstag

Ebben nincs se ventilátor, se videókártya, se szellőzés; nem tudom, mit akarsz ezzel a kis géppel játszani. WoW-ot, WoT-ot, LoL-t meg ennél sokkal gyengébb gépen is tudsz játszani.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#3105) djnice válasza idegen lény (#3104) üzenetére


djnice
veterán

Nem is kell venti, ez passzív ház és így tökéletes.
Amúgy meg ezekkel a játékokkal tud játszani, ha követi az optimális beállításokat: [link]

(#3106) idegen lény válasza djnice (#3105) üzenetére


idegen lény
őstag

Elnézést kérek, ezt nem gondoltam volna, hogy egy I3-as processzorral ilyen komoly játékokkal lehet már játszani! Nagyon jó ez az oldal! Azért rákerestem a Z8300-ra is, de arra nem adott ki egy játékot sem, pedig ezek közül biztos vinne néhányat az is.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#3107) interstate76 válasza idegen lény (#3106) üzenetére


interstate76
addikt

Az 5005U-t (Intel HD 5500-assal) és a Z8300-at nem lehet egy lapon említeni. Utóbbin is eldöcög ez-az, de teljesen másik ligában játszik.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3108) robi1979 válasza djnice (#3105) üzenetére


robi1979
aktív tag

Ezek szerint ez tényleg egy komplett asztali PC minibe? Photoshoppal megbirkózik vajon? :Y

[ Szerkesztve ]

(#3109) interstate76 válasza robi1979 (#3108) üzenetére


interstate76
addikt

Igen, az 5005U CPU és az Intel HD 5500-as integrált GPU egy elég kraftos párosítás, de azért azt ne feledd, hogy 130 USD + ÁFA + vámeljárási illeték = kb. 50e Ft + RAM + HDD, és a gépre csak kínai garid lesz.

Photoshopnál az sem mindegy, mit szeretnél vele csinálni. Kérdezz itt, ha biztosra szeretnél menni!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3110) idegen lény válasza varmi2 (#3067) üzenetére


idegen lény
őstag

Ekkora értéknél nem kell már a vámmal számolni? Mert nem szeretnék érte az áránál: 43 ezer forintnál többet fizetni. A bankkártyaszámot egybe kell írni, mind a 16 számot? A Shipping Insurance ugye nem olyan fontos? És ez: "Drop Shipping Order (Remove Banggood logo from the package.)"? Kaptam 50 Banggood pontot a regisztráció megerősítéséért, az mire jó?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#3111) varmi2 válasza idegen lény (#3110) üzenetére


varmi2
nagyúr

Minél nagyobb az érték, annál nagyobb az esély, hogy megvámolják. A bankkártya számra nem tudom a választ, én paypalt használok. Nekem mindig be van pipálva a remove banggood logo. A pontokat beválthatod vásárláskor. De lehet, hogy csak a következő vásárláskor.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#3112) idegen lény válasza varmi2 (#3111) üzenetére


idegen lény
őstag

:R Ezek szerint a szállítási biztosítást (Shipping Insurance) nem szoktad igénybe venni.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#3113) varmi2 válasza idegen lény (#3112) üzenetére


varmi2
nagyúr

Álltalában nem. Egyedül egyszer vettem igénybe, mikor tabletet vettem onnan.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#3114) robi1979 válasza robi1979 (#3102) üzenetére


robi1979
aktív tag

A HDMI CEC ezeknél az eszközöknél működik? Vagy a Wintel Pro-nál?

[ Szerkesztve ]

(#3115) varmi2 válasza robi1979 (#3114) üzenetére


varmi2
nagyúr

Egyik windowsoc terméknél sincs cec alapból. De egy usb cec adapterrel kiegészíthető, amiután már működik a cec. Íme

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#3116) tvamos


tvamos
nagyúr

Refurbished W8-as Intel Compute stick meger 19 ezer Ft-ot?
Meddig lehet ezeket W10-re upgrade-elni?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3117) idegen lény válasza tvamos (#3116) üzenetére


idegen lény
őstag

Úgy tudom, hogy még júliusban is lehet.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#3118) idegen lény


idegen lény
őstag

Mit jelent ez: "Ethernet 10/100M (Only for router function)"? [link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#3119) idegen lény válasza tvamos (#3116) üzenetére


idegen lény
őstag

Túl sok negatív vélemény van róla: [link] [link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#3120) idegen lény válasza interstate76 (#2624) üzenetére


idegen lény
őstag

És egy ilyen használt laptop tud annyit, illetve ugyanúgy használható, mint egy új mini PC ugyanennyiért? Gondolok itt például a HDMI csatlakozóra, hogy TV-re lehessen kötni. Gondolom, ezeknek a rákfenéje a garancia hiányán kívül az, hogy nem lesz a képük Full HD-s egy Full HD-s TV-n, míg a mini PC-knek igen.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#3121) interstate76 válasza idegen lény (#3120) üzenetére


interstate76
addikt

Amire válaszoltál, ott munka célú felhasználásról volt szó. Ha médiaplayer és megosztási központ kell, non-stop működéssel, akor nyilván nem egy többet fogyasztó subnoti a mini PC alternatívája, hanem egy passzív hűtésű, alacsony fogyasztású noti.

Egyébként a laptopoknak miért ne lenne full hd-s kimenete? Még egy sok éves Lenovo X201 dokkolóján is van display csatlakozó, újabb, garis gépeket meg nem is nagyon lehet kapni hdmi nélkül.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3122) idegen lény válasza interstate76 (#2859) üzenetére


idegen lény
őstag

Itt hasonlítottad össze a két alternatívát. Nekem csak böngészésre kell egy olcsó windowsos megoldás.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#3123) interstate76 válasza idegen lény (#3122) üzenetére


interstate76
addikt

Sztem fuss neki még egyszer, előzményekkel együtt, és ha még mindig nem világos valami, akkor írj privátot!

Elég sokszor leírtuk, hogy - ha nem kell dual boot, akkor - wines mini PC-ből a Wintel Pro a jelenleg leginkább javasolt gépecske. Mi a kérdés ezek után?

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3124) idegen lény válasza interstate76 (#3121) üzenetére


idegen lény
őstag

Hát az én laptopomon csak VGA volt, és az nagyon silány felbontású képet továbbított a Full HD-s TV-nek. Ezért gondoltam, hogy csak a monitor felbontásának megfelelő képet tud a TV-re lőni. Nem gondoltam volna, hogy HDMI-n keresztül bármilyen felbontású laptop képes a Full HD-re, de akkor ez örvendetes tény.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#3125) idegen lény válasza interstate76 (#3123) üzenetére


idegen lény
őstag

Elég hosszasan ecsetelted pontokba szedve, hogy mennyivel jobb választás egy árban ugyanannyiba kerülő használt laptop egy mini PC-nél böngészéshez. Engem meggyőzött az elemzésed. Csak hát az mégis már egy használt laptop, de elgondolkoztatott, hogy nem-e lenne nekem az mégis jobb választás. A Z8300-ról meg többször is megjegyezted, hogy az még nem igazi áttörés a Bay Trail-es processzorokhoz képest. Azt majd a Z8500/Z8700-ak hozzák majd el. Ezekhez képest a Wintel Pro elég gyengécske, ráadásul van nála olcsóbb Z8500-as mini PC is. Látod, figyeltem! Kétszer-háromszor is átolvastam a topikot, és rendkívül hasznosnak találom! :R

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#3126) #79335424


#79335424
törölt tag

Lehet, hogy én keveset olvastam vissza, de úgy tűnik, hogy valami kimaradt a Z8300/8500/8700 összehasonlításból. A 8300 csak egy csatornán kezeli a RAM -ot, míg a másik kettő dual channel. Sztem nem mindegy.

(#3127) idegen lény


idegen lény
őstag

Ez vagy ez nagyobb tudásúak, mint a Z8500-as mini PC-k? Van egy i7-4790K vadiúj, sosem használt processzorom, meg egy EVGA GOLD minősítésű moduláris tápom. Ezekbe jók lehetnek szerintetek?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#3128) #79335424


#79335424
törölt tag

Most vettem észre a specifikációban, hogy az ár egy próba Windows -t tartalmaz. Tudja vki, hogy mennyit kéne fizetnem egy "rendes" Windowsért, amit esetleg frissíthetnék 10 -re (már, ha van értelme).

(#3129) varmi2 válasza #79335424 (#3128) üzenetére


varmi2
nagyúr

Innen válogathatsz jogtiszta kulcsokat.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#3130) tibcsi0407 válasza #79335424 (#3128) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én pont tegnap rendeltem ezt a fórumtárstól.

https://utdetailing.hu/

(#3131) #79335424 válasza tibcsi0407 (#3130) üzenetére


#79335424
törölt tag

És varmi2:

Köszi az infót!
Még egy 30 -ast nem fizetnék egy Winért, de ezek a 7-10 rugós árak még beleférnek.

(#3132) tibcsi0407 válasza #79335424 (#3131) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem is. Az eladó pedig korrekt srác. Nekem is kellett egy Win 7 itthonra a 3 Win 10 mellé, mert vettem egy régebbi programot, ami eléggé zavarosan megy a 10-es alatt.

https://utdetailing.hu/

(#3133) DoItYourself


DoItYourself
addikt

Intel Atom x7-Z8700 (Cherry Trail) vs Intel Celeron N3150 (Braswell) Benchmarks Comparison & cnx-software.com

Beelink BT7 (Atom x7-Z8700) teszt.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#3134) tibcsi0407 válasza DoItYourself (#3133) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Na, itt már az iperf teszt sincs agyonlimitálva. Jó az irány. (mire az Atom eltűnik a piacról...)

https://utdetailing.hu/

(#3135) DoItYourself válasza tibcsi0407 (#3134) üzenetére


DoItYourself
addikt

30%-os gyorsulást vetítgetnek az Apollo Lake-hez, ami a Braswell utódja lesz.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#3136) interstate76 válasza idegen lény (#3125) üzenetére


interstate76
addikt

Amikor pontokba szedtem egy laptop előnyeit a Wintel W8-hoz képest, akkor egy ilyennel hasonlítottam össze (ami ugyan használt, de 1 év ahzai garival hirdették, ami finoman fogalmazva is többet ér a kínainál), te pedig egy olyan hsz-emre válaszoltál, amikor munka célú felhasználásról volt szó és egy Lenovo X201 került szóba. Ez 2 külön téma volt, időben sem egyszerre zajlottak, de mindegy, hagyjuk.

(#3126) Somatom Úgy rémlik, te említetted egyszer korábban, de valóban nem egy elcsépelt téma, pedig tényleg fontos különbség.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3137) tibcsi0407 válasza DoItYourself (#3135) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mindig az ár az érdekes. :)

https://utdetailing.hu/

(#3138) DoItYourself válasza tibcsi0407 (#3137) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ott sztem túl sok jóra nem lehet számítani. Ha jól sejtem 150-200$ lesz az alsó határ mini PC ügyben.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#3139) tibcsi0407 válasza DoItYourself (#3138) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szomorú, ezért is vettem végül egy Celeron 847 HTPC-t használtan. Persze továbbra is figyelem a miniPC-ket, mert lesznek még érdekes darabok.

https://utdetailing.hu/

(#3140) Suparman


Suparman
csendes újonc

Na en meg is rendeltem ezt [link] kivancsi leszek, vam nem lesz Emiratusba elek :)

[ Szerkesztve ]

(#3141) idegen lény válasza #79335424 (#3126) üzenetére


idegen lény
őstag

Ebből az következik, hogy Z8500 esetén már elég lehet 2 GB memória is a Windows 10-nek, míg Z8300-nál ez még kevés? Nem is értem, hogy 64 bites Windows 10 mellé hogyan rakhatnak csak 2 GB memóriát! :Y Hiszen ugye azt mondják, hogy a Windows 10-nek legalább 4 GB memória kell. Vagy mini PC-be elég 2 GB memória is? Eddig ezért csak a 4 GB-osokat néztem, nem sok van belőlük, és mind sokkal drágább, mint egy 2 GB-os. Használatban van észrevehető különbség? Ér ennyit az a plusz 2 GB RAM?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#3142) #79335424 válasza idegen lény (#3141) üzenetére


#79335424
törölt tag

A pontos választ nem tudom, de úgy rémlik, hogy ez is vmi Intel korlátozás. Egyébként a 64 bitesek már az újabbak, a Bay Trailek még 32 bites rendszert futtatnak, ami nem is tudná lekezelni mind a 4GB -ot. A dual channel nem a RAM mennyiségére van hatással, hanem az elérési sebességére. Hiába van sok RAM -od, ha nem tudsz elég gyorsan hozzáférni.

[ Szerkesztve ]

(#3143) idegen lény válasza #79335424 (#3142) üzenetére


idegen lény
őstag

Így gondoltam én is, hiszen a mennyiségére nem is lehet hatással.

"Hiába van sok RAM-od, ha nem tudsz elég gyorsan hozzáférni."

Ezt behelyettesíthetem úgy is, hogy: Hiába van 4 GB RAM-od, ha Z8300-as a procid, nem tudsz elég gyorsan hozzáférni. A kérdésem is arra irányult, hogy ennél lehet, hogy jobb kombináció egy Z8500-as processzor 2 GB RAM-mal? Mert ilyenhez jóval olcsóbban hozzá lehet jutni.

Hivatalosan még a Z8300-as sem tudná kezelni a 4 GB-ot, mégis tudja: [link] Azt is írják, hogy a Z8500-as már 8 GB memóriát is tud kezelni. Sokat érünk ugyan vele, amikor még 4 GB-ot sem raknak mellé a mini PC-kbe! Talán már nem is fognak soha ilyet csinálni, hiszen nem gyártanak többet.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#3144) #79335424 válasza idegen lény (#3143) üzenetére


#79335424
törölt tag

Megmondom őszintén, hogy én eddig csak arm miniPC -kkel foglalkoztam, ez nekem új irány. Az volt a tervem, hogy inkább Tabletből veszek egy dual bootos Z8500 -ast (Teclast X16 pro. Nézd át a linket, reklámozzák benne, hogy a 64 bites rendszer mennyi RAM -ot lát a 32 biteshez képest, és a dual channel RAM elérés különbségét is fitogtatják).
Csak közben a héten odalett az arm miniPC -m, és ekkor akadtam rá a 220V -nál arra, amit korábban linkeltem. Tudom, hogy ez sokkal gyengébb, mint egy Z8500, de nekem a Windows jóformán csak az Androidos eszközeim flasheléséhez kéne. Évek óta csak Androidot használok (asztali környezetben is), számomra már az a természetes, hogy a jobb egér gomb a "back", nem pedig a helyi menü. :)

[ Szerkesztve ]

(#3145) idegen lény válasza #79335424 (#3144) üzenetére


idegen lény
őstag

A dual bootos Wintelt már nem árulják, csak a Z8300-as Wintel Pro-t: [link] Ezen már Windows 10 van, de csak az, a nevével ellentétben. Ugyan aktiválva van rajta a Windows, de aktivátorral (KMS).

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#3146) #79335424 válasza idegen lény (#3145) üzenetére


#79335424
törölt tag

Na, ez bukta. Vasárnap még a Lehel téri boltjukban készleten mutatta a webshop. De, azért még nincs minden veszve, vannak más források is, és ha azok sem válnak be, akkor haladok az eredeti terveim szerint és kerítek magamnak egy Odroid C2 -t.

[ Szerkesztve ]

(#3147) idegen lény válasza #79335424 (#3146) üzenetére


idegen lény
őstag

Gondolom, a Wintel Pro azért nem jó neked, mert nem dual bootos. De akkor ez miért nem jó? [link] A PIPO-kon jogtiszta, eredeti Windows van, és a minőségük is élvonalbeli: [link]

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#3148) #79335424 válasza idegen lény (#3147) üzenetére


#79335424
törölt tag

Itt nem épp ezt írják. A hűtés mókolás egy dolog, az még belefér. Viszont amit az Androidról írnak, az elég gáz. Hogyhogy nem telepíthető a GPSZ? Ilyet még nem is hallottam. Anélkül is lehet Android, csak minek? Meg 4GB marad a 32 -ből az Androidnak? Ez még viccnek is rossz. Sosem értettem a Windows helyigényét. Puppylinux -hoz vagyok szokva, ahol párszáz megán elfér az alap OS.

[ Szerkesztve ]

(#3149) idegen lény válasza #79335424 (#3148) üzenetére


idegen lény
őstag

Mire gondolsz? Nem tudok angolul. Nem jó a hűtése? A "GPSZ" nem tudom, hogy mi. De itt a topikban több embernek is van ilyen gépe. Majd ők beszámolnak róla. A PIPO-k gyenge pontja állítólag a driverfrissítés.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#3150) #79335424 válasza idegen lény (#3149) üzenetére


#79335424
törölt tag

A tesztben képekkel illusztrálják a hűtés mókolásának folyamatát, amitől működni fog a turbo mód, mivel gyárilag a túl meleg proci miatt ez nem aktiválódik.
GPSZ = Google Play Szolgáltatások. Ez minden Google -dolog alapja. Pl. a Play -é is. Enélkül nincs alkalmazástelepítés a Play -ről.

"Pipo doesn’t offer Google Play Services and we haven’t found a way to install them. This basically means that Android is useless. "

Én sem vagyok túl jó angolból. Én ezt úgy értelmezem, hogy a GPSZ nem volt előtelepítve, és a tesztelők nem találtak módot az utólagos telepítésére. A "useless" pedig szó szerint használhatatlant jelent, és ezt az Androidra vonatkozólag írják.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.