Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#3151) KZ_3D válasza Mawerik (#3147) üzenetére


KZ_3D
tag

Privát ment...

(#3152) kisspista


kisspista
senior tag

Az újabb Primo az egy Update, amivel felül kell írni a már meglévő rendszer fájlokat! Ez tuti nem hivatalos, hiszen a már meglévő Primo-t kell felülírni, tehát erősen warez szagú!
A Primo 1.2est várjuk már nagyon, bár sokat nem hallani....

(#3153) TRob1 válasza kisspista (#3152) üzenetére


TRob1
veterán

Én meg nem várom annyira az 1.2-t, ezzel is bőven meg lennék elégedve (skinnel meg főleg)... inkább én jobb ill. teljesebb térképeket és pontosabb, bővebb poi-kat várok a térképgyártóktól.

És ne gondold hogy az új nem hivatalos mert "csak" felül kell írni a régebbi fájlokat (ez az updatek lényege). Emlékeim szerint az előző (vagy az azelőtti) is csak ilyen formában jött ki, csak hamar elterjedtek a teljes, updatelt csomagok, és max hozzád már úgy jutott el :Y .

¤ R'n'R ¤

(#3154) kisspista válasza TRob1 (#3153) üzenetére


kisspista
senior tag

Én azért kíváncsi vagyok, sőt érdekes Eszter TTS újabb hangja, ami pontosabban mondja ki az információkat és olvassa fel az eseményeket! Pl. ha Primo 1.1-ben Eszter az mondja, hajts fel az M1 autópályára, akkor ezt így mondja: "Hajts fel a MEGY(!) autópályára". Sajnos vannak benne hibák.

Épp most tettem fel Plajos legújabb skin szópárok fordítását, kicsit másabb lett a fordítás, de sokkal egyértelműbb lett! :) Köszönjük!

Találtam egy iGO Emulátort a weben, hasznos lehet még! :)

(#3155) kirillhun


kirillhun
csendes tag

beraktam a sys.txt be ezt :

[sound]
dynamic_volume_type=1
dynamic_volume_maxspeed=100
dynamic_volume_minspeed=40
dynamic_volume_os_volume_max=255
dynamic_volume_voicemaxspeed=80
dynamic_volume_voice_volume_max=100

Tulajdonképpen ez a a sebbeséggfüggő hangerő?gurjon 2.20 plajos skinnel is müködik?
valakinek tapazstalat van ebben?

Én nem vettem észre semmi változást,bár ma nem nagyon lehetett száguldani még a 70 km/h se értem el egész nap :D

(#3156) kirillhun


kirillhun
csendes tag

gurjon skin 2.20 használok plajos változat :B :K

(#3157) hovajk válasza kisspista (#3152) üzenetére


hovajk
tag

Próbaképpen felmásoltam egy üres kártyára ezt az uj Primot üres save könyvtárral , és sys.txt nélkül és rendben elindult , és működött , lehet hogy nem Update .

(#3158) formasu válasza hovajk (#3157) üzenetére


formasu
tag

Bocs, de szerintem meg Update! Az előző változat data.zip, és xxx.exe fájlját kell lecserélni vele, és a sys.txt-t.A többi fájl, könyvtár az előző változaté!

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#3159) hovajk válasza formasu (#3158) üzenetére


hovajk
tag

Sys.txt nem volt a telepítésnél és azóta sem használok , data.zip-em 14 db van , 13659 kb. és 59683 kb. közötti méretben , de ettöl még csak 5 Primo.exe van . Akkor ezek alapján melyik az Update és melyik nem .

(#3160) TRob1 válasza hovajk (#3159) üzenetére


TRob1
veterán

A data.zip-jeid nagyrésze nem eredeti, hanem buherált. Az exe-hez meg nemigen nyúlnak (persze van kivétel)
Egyébként gyűjtöd őket? :DD

¤ R'n'R ¤

(#3161) hovajk válasza TRob1 (#3160) üzenetére


hovajk
tag

Igen.

(#3162) successkozo válasza hovajk (#3161) üzenetére


successkozo
csendes tag

Csatlakozom hovajkhoz a problémámmal.

Kb. 3 hete próbálom minden nap legalább 1-2 órát rászánva beállítani a tmc-t primo alatt. A készülékem hovajkéval megegyező típusú. Mindent próbáltam már én is amit hovajk leírt esetleg még többet is, mivel tényleg rengeteg időt rászántam és mindenféle verziót, file-t , configurációs beállítást cserélgettem már. Gyanítom, hogy primo és rubin tmc ügyben nem fér össze. Halvány reménysugár, hogy igo8 (igaz csak eddig egyetlen verziót találtam) alatt és egy kis tesztprogrammal is szépen működik a tmc a vason. Primo alatt azonban nem. Talán a Windows Ce 5.0-ra írt alapprogram megfelelő alkalmazásaihoz nem tud szépen csatlakozni a Primo. Egyébként pl. a bluetooth-hoz és az fm transzmitterhez sem tud. Wayteq készülékek- ahogy olvasom - klasszisokkal jobbak ilyen szempontból.

Kedves hovajk sajnos sorstársak vagyunk.

Kérem akinek szintén rubinja van és sikerült beállítania írja le hogyan tudta megcsinálni.

Az eddig itt leírtak segítettek valamelyest, de egyik sem a legjobb beállítás szerintem.

Ameddig én jutottam:

sys.txt-be

[tmc]
source="avanteq"
saved_config_available = "1"
saved_config_classname = "NMEA_GPSTMC_ROYALTEK"
saved_config_portname = "COM"
saved_config_port = "4" ;(akár a 7 is jó, ezt használja egyébként a gps is)
internal_tmc_name="avanteq"
auto_tuning = "1"
saved_last_frequency = "1037" ;(nálunk ezen a frekin jön a Petőfi)
show_all_provider_list=1
saved_last_tuning_mode = "1"
ignore_all_events = "1"

nekem eddig ez a legjobb, mert más értékekkel ki sem írja a "Keresés:" után a frekvenciát. Gurjon 2.20-al és ezzel a configgal szépen kiírja:

Keresés: (ez átvált Traf_Nav-ra ha rábökök a szolgáltatók listájában de pár mp és vissza)
(0.0 MHz)
Nincs TMC-jel
---------------------
TMC-
szolgáltatók listája

Gondolom azt kellene elérni, hogy a 0.0 folyamatosan seek-eljen, de ezt az egyet nem tudom. Vagy az mindig 0.0 csak Bp.-en behozza így is a Petőfit az 94.8-on, mert az van a tmc_privider_list.txt-ben? Kinek mi a tapasztalata? Egyébként szerintem ezzel a file-al lesz valami gond, valaki esetleg tudja mi mit jelent benne?

Méglenne pár kérdésem:
Gurjon 2.20 alatt , hogyan kell valmit is varázsolni a külső programokba?

Kinek van fullos (értem ez alatt Magyarországra az összes létező poival, a jelenleg legfrissebb) Poi adatbázisa?

Ugyanígy kellene nekem speedcam+vasúti átjáró+sulizebra is, melyik a legpontosabb és a legbővebb?

Köszönöm előre is a segítséget és a fórumtagoknak azt a rengeteg munkát, amivel ennyit tudtak nekünk mezei usereknek már eddig is - akár infoval akár valamilyen tartalommal - segíteni.

Ui.: hovajk ne adjuk fel!

(#3163) hovajk válasza successkozo (#3162) üzenetére


hovajk
tag

Nem adjuk fel!! Ezért gyüjtöm az exe(5) , data(14) atmc_ce.dll(4) branding(15) gpstmc.dll(2) tmcgps.dll(4) file-okat hátha valamelyikkel összejön . A sys.txt-t próbáltam avanteq , royaltek , gnsport beállításokkal , és az összes porton de sajnos nem megy .

(#3164) hovajk


hovajk
tag

Ugy tudom a TMC vevő típusa GNS TC 6000

(#3165) aswna válasza hovajk (#3163) üzenetére


aswna
csendes tag

5×14×4×15×2×4=33600, ha csak 1 másodpercet fordítasz 1 konfigra, akkor is eltart 9-10 óráig. Hajrá! :C

(#3166) rolmillion


rolmillion
csendes tag

Én is felraktam az új Primot, de a régi sys.txt-mmel. Fut is. De vannak a sys.txt-ben számomra ismeretlen sorok, azok az új funkciókhoz kellenek?

(#3167) hovajk válasza rolmillion (#3166) üzenetére


hovajk
tag

Kellene látni hogy melyik sorokra gondolsz . Ez a felrakott 3 file a sys.txt beállításai alapján ausztráliából származhat .

(#3168) rolmillion válasza hovajk (#3167) üzenetére


rolmillion
csendes tag

Ez van a sys.txt-ben:
[gps] ;ezt értem ez GPS függő
port=7
baud=57600

[power]
backlight_manage_values = 1
backlight_manage_keys = 1
backlight_min = 1
backlight_max = 5
backlight_methods = 14
backlight_events= 1,2

[rawdisplay] ;értem felbontás
screen_x=480
screen_y=272

[device]
sdcard_dsk_num = 2

[feature]
signpost_coloring=1

;[local]
;language_lcid="3081"

[tts]
always_say_road_names=1
skip_road_numbers=1

[route]
has_carpool=0

[warning]
send_warn_event=1
speedcam_soundtype=2
speedcam_need_approach_beep_on_section_cameras=1

[interface]
drive_carefully=1
clearcity=1

[regional] ;ez gondolom az Ausztrál beállítás
default_language="english AUS"

Ahol nincs gondolat azokat passz, hogy mik.

(#3169) kisspista válasza hovajk (#3163) üzenetére


kisspista
senior tag

Nem lehet, hogy a készüléketek nem megfelelően kezeli a COM portokat?
Előfordulhat az, hogy a TMC vevőt a készülékkel összecsatlakoztatva nem találja a vevőt? Esetleg más porttal?

(#3170) m.jeno válasza kisspista (#3169) üzenetére


m.jeno
senior tag

Beépített a TMC vevő

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3171) hovajk válasza kisspista (#3169) üzenetére


hovajk
tag

Beépített TMC vevője van , és egy Igo8-as programmal hibátlanul működik a TMC (94.8 MR2 Petőfi , 95.8 INFO és 100.8 Neo.Fm alatt is) .Ha belépek az Igo8-nál a TMC beállításokhoz , a teljes frekvencia tartományban végighaladva kiírja az összes adót és leteszteli hogy tartalmaz e TMC információkat(Mária rádio , ClassFm , Roxy , Tilos stb...) . A működö Igo8-ban lévő gps és tmc beállításokkal nem megy a prímo alatt a TMC!! Ez a baj . Már kipróbáltuk az összes port-ot , azzal a lehetőséggel is hogy a gps beállításoknál van egy olyan lehetőség is ha beírjuk a set_messages lehetőséget ha azonos port-ra állítjuk a gps-t és a tmc-t lehet változtatni az elérhetőséget .

Type "0" nur GPS (kein TMC Empfänger)
Type "1" kombinierter GPS/TMC Empfänger (gleicher COM Port)
Type "2" getrennter GPS TMC Empfänger (unterschiedliche COM Ports)

Sajnos eddig még nem sikerült rájönnünk a megoldásra . Vannak akik azt mondják hogy a hardware megeggyezik a NavGear RS 50 3D-vel és azon már van működő TMC-s Primo . A SignalQ v.3 nevű teszt programmal is működik a TMC .

(#3172) qqriq95


qqriq95
csendes tag

Egy másik fórumon ( http://gpsforum.hu/drupal6/node/160 ) szintén foglalkoznak tmc beállítási problémával.
Ott találtam egy állítólag jó megoldást:

"Beküldő: nvidia26. Beküldés időpontja: p, 10/22/2010 - 09:37."

Esetleg ezt próbáld ki, bár kissé ködös a hsz, hogy mit hova kell írni. :F

(#3173) qqriq95 válasza hovajk (#3171) üzenetére


qqriq95
csendes tag

Ha jól értem, akkor 95.8 INFO és 100.8 Neo.Fm alatt is van tmc adás ?

Ezt hogyan, milyen formában kell kell hozzáadni a \...\save\tmc_provider_list.txt -hez ?

- - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Egyébként is: a tmc_provider_list.txt-ben a sor elején vagy $ vagy # jel van (nálam legalább is). A #-os sorban van a 94,8 -as (Bp.) MR2 és a Traf_Nav hivatkozás. A többi Magyarországi MR2 adó sora viszont $ jellel kezdődik.
Valaki leírhatná itt, hogy hogyan is műxik ez a fájl ? Lécci lécci lécciiiiii ... :D

[ Szerkesztve ]

(#3174) m.jeno válasza hovajk (#3171) üzenetére


m.jeno
senior tag

Csak és kizárólag a M2 Petőfi rádió ad TMC adást !!! :K
Az info és a neo a trafik-nav híreit mondja be, az is TMC adás csak szóban :C

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3175) kisspista


kisspista
senior tag

Én is arról tudok, hogy az MR2 Petőfi rádió közvetít TMC jelet, de az a hír járja, hogy más csatornák is próbálkoztak a sugárzással....

(#3176) qqriq95 válasza m.jeno (#3174) üzenetére


qqriq95
csendes tag

Boncolgassuk csak tovább a kérdést !

A MR2 Petőfi csak és kizárólag a bp-i 94,8-on adja a tmc adást, vagy a többi adón is a tmc jel (Szeged: 104,6; Kékes: 102,7; Miskolc: 102,3 stb. - lásd a tmc_provider_list.txt első 17 sorát) ?

[ Szerkesztve ]

(#3177) hovajk válasza m.jeno (#3174) üzenetére


hovajk
tag

Lehet hogy igazad van , én az általam látottakat írtam le (megtalálta az adót , tesztelte , majd kiírta hogy TMC elérhető ) .

(#3178) hovajk válasza qqriq95 (#3176) üzenetére


hovajk
tag

TMC lefedettségi térkép elérési helye www.trafficnav.co.uk/hu/tmc.htm .

(#3179) successkozo válasza successkozo (#3162) üzenetére


successkozo
csendes tag

Kérem valaki, akinek működő tmc-je van Primo alatt segítsen:

"Gondolom azt kellene elérni, hogy a 0.0 folyamatosan seek-eljen, de ezt az egyet nem tudom."

Nektek ez 0.0 Mhz, vagy folyamatosan keres, amíg nem találja meg az Mr2-t

Nálam ez van:
?

Ha rábökök a Traf_nav-ra, akkor ez és pár mp után visszaáll "Keresés:"-re.

(#3180) Digger válasza m.jeno (#3174) üzenetére


Digger
senior tag

Nekem is Rubinom van. (Sajnos)
Én azt olvastam valahol, hogy a Neo is fogja a TMC-t sugározni!
Sőt én is iGO8-al mostanában próbálgatom, és mai nap is tapasztaltam, hogy megáll a hangolás közben a Neonál és azt írja, hogy TMC elérhető! Amúgy általában 31-35 oldal infót ad, persze azt nem tudom, hogy melyik adóról gyűjtötte!

Hovajk:
Szerintem kár a default 7-es porton kívül mással próbálkozni!
Ez hw-esen erre van megcsinálva, máshol biztosan nem megy.
(Jól emlékszem a 7-re? A Gps az 5-ös ugye? Mindig keverem a kettőt!)
Most ahogy működik az iGO8-on, az nekem Avanteq TMC beállítással, illetve ahhoz való dll-ekkel megy. Biztos az a GNS chipset?

(#3181) kirillhun válasza m.jeno (#3174) üzenetére


kirillhun
csendes tag

biztosan mondhatom ,hogy nem csak és kizárólag a petőfi ad tmc jelet!!
Nekem automata hangoláson van a tmc vevő és a neo fm-en is van tmc jel ki is írja : van tmc jel .ez frankón tuti!

Nagyjából 100-200 esemény jön össze TMc naponta ,de szinte egyik se érinti az útvonalamat :)

Amikor az M3 budapesti beveztőjén csinálták a felüljárókat ,egy sáv volt járható,szép ki kerültette velem ,azt írta 20 perc a várakozási idő tervezzen másik útvonalat? nagyon penge volt :)

Én elöször Blue panthert vettem,de mivel nem tudtam szóra bírni a tmc vevőt,túl adtam rajta.
Akkor vettem a wayteq 950 et,royaltek tmc vevővel,rögtön müködött ! :)
A bluepanther rubinban avanteq tmc vevő van ,ez tuti!valami olyan beállitást kell keresni.

(#3182) hovajk válasza Digger (#3180) üzenetére


hovajk
tag

Nekem a működő TMC-s Igo8-nál 5-ös port van beállítva és hibátlanul megy . A GNS TC6000-es chip (meg lehet nézni a GNS honlapján) négy az egyben , felel a GPS , TMC FM , és BT működéséért , mellesleg a chip mellet szerepel az AVANTEQ TMC logo is .

(#3183) successkozo válasza hovajk (#3182) üzenetére


successkozo
csendes tag

hovajk, a GNS chipet onnan gondolod, hogy láttad magában a készülékben?

(#3184) kisspista válasza successkozo (#3179) üzenetére


kisspista
senior tag

A számláló ilyenkor pörgeti az FM sávot, majd ha talál TMC jelet, akkor ott beolvassa az információkat az antennán keresztül, majd feldolgozza és megjeleníti a térképen! Ha ezt a jelenséget nem tapasztalod, akkor nem jó a beállítás, ez szinte biztos.
Sajnos a beépített TMC vevők nem a legmegbízhatóbbak, de ettől függetlenül mennie kéne a dolognak....

Nálam rendesen működik:

[ Szerkesztve ]

(#3185) m.jeno válasza qqriq95 (#3176) üzenetére


m.jeno
senior tag

Az M2 összes regionális hullámhosszán fogható, ami nem sok, mármint az országos információ-

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3186) m.jeno válasza kirillhun (#3181) üzenetére


m.jeno
senior tag

Olvassátok már el a Trafik-Nav oldalát!

TraffcNav a rádióban

Mától – Magyarországon elsőként – az országos NeoFM és a budapesti Radio Café híradásai számára is a TrafficNav szolgáltatja a közlekedési híreket, a rádió hallgatók által jelzett torlódások és útfelbontások pedig bekerülnek a TMC adásba is. Így most már nem csak a Dugóvadász vonalon, hanem közvetlenül a Neo vagy a Radio Café felé is jelezhetik a forgalmi akadályokat. Mert ha Ön már nem mehet, az másoknak még jól jöhet. Kellemes rádiózást és dugómentes közlekedést kívánunk!

VALÓSIDEJŰ KÖZLEKEDÉSI INFORMÁCIÓS SZOLGÁLTATÁS

A beérkezett közlekedési adatokból a feldolgozás után előálló valósidejű „forgalmi térkép” különböző csatornákon keresztül juthat el a közlekedőkhöz. Ezek egyike a navigációs készülékek (GPS) által fogható TMC, amely a Petőfi Rádió FM hálózatán keresztül kerül az éterbe. Az alábbi térkép a magyarországi TMC szolgáltatás által lefedett úthálózatot, illetve a Petőfi Rádió területi lefedettségét szemlélteti

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3187) m.jeno


m.jeno
senior tag

Ha nem akarsz ráklikkelni a Trafik-Nav oldalára, akkor további info:
TMC-s navigációs készülékem nem talál TMC adást, annak ellenére, hogy az MR2-Petőfi Rádió műsora jól fogható.

A TMC digitális jeleinek vételkörzete némileg szűkebb a rádióműsor analóg jeleinél, ezért a rádióvétel még nem jelenti azt, hogy a készülék a TMC adás vételkörzetén belül van. Ha a készülék automatikusan nem hangol rá a TMC jeleket sugárzó adóra, próbálja meg manuálisan beállítani a frekvenciát. (A manuális beállításról a szoftver kezelési utasításában talál bővebb tájékoztatást.) Az MR2 Petőfi rádió adóhálózatának frekvenciái a következők:

Budapest 94,80 MHz
Csávoly 89,40 MHz
Debrecen 89,00 MHz
Győr 93,10 MHz
Kabhegy 93,90 MHz
Kékes 102,70 MHz
Kiskőrös 95,10 MHz
Komádi 96,70 MHz
Miskolc 102,30 MHz
Nagykanizsa 94,30 MHz
Pécs 103,7 MHz
Sopron 99,50 MHz
Szeged 104,60 MHz
Szentes 98,80 MHz
Tokaj 92,70 MHz
Uzd 90,30 MHz
Vasvár 98,20 MHz

További információk az MR2-Petőfi Rádió honlapján.

Navigációs készülékemen megjelennek a torlódásokat és útlezárásokat jelző ikonok, az útvonaltervező mégsem veszi figyelembe azokat.

A TMC-s üzenetek értelmezése a navigációs szoftver szintjén történik, ezért a különböző márkájú készülékek egymástól eltérően reagálhatnak ugyanarra az üzenetre. Általános gyakorlat azonban, hogy a felhasználó – a navigációs szoftver menürendszerén keresztül – beállíthatja: kívánja-e, hogy az útvonaltervező figyelembe vegye a közlekedési adatokat. Ellenőrizze, hogy aktív-e ez az opció. Ha a szoftver ennek ellenére nem kerül el a TMC által jelzett közlekedési problémát, az azt jelenti, hogy nincs gyorsabbnak ígérkező alternatív útvonal.

Még egy apró kiegészítés, a Trafik_nav-on kívúl más nem szolgáltat magyarországon TMC-hez infót.

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3188) hovajk válasza kisspista (#3184) üzenetére


hovajk
tag

Ha szabad tudnom neked milyen készüléked van ?

(#3189) hovajk válasza successkozo (#3183) üzenetére


hovajk
tag

Nem egy cseh fórumon láttam .

(#3190) kisspista válasza hovajk (#3188) üzenetére


kisspista
senior tag

Privát ment!

(#3191) greenpalms válasza hovajk (#3182) üzenetére


greenpalms
csendes tag

Privát ment!

(#3193) hovajk válasza greenpalms (#3191) üzenetére


hovajk
tag

Igo8 alatt .

(#3194) hovajk válasza hovajk (#3193) üzenetére


hovajk
tag

Mégegyszer .

(#3195) hovajk válasza hovajk (#3194) üzenetére


hovajk
tag

(#3196) hovajk válasza aswna (#3192) üzenetére


hovajk
tag

Köszi M.Jenő jóvoltából már elolvastuk .

(#3197) aswna válasza hovajk (#3196) üzenetére


aswna
csendes tag

Nem erre céloztam. Sebaj. ;]

(#3198) greenpalms válasza hovajk (#3195) üzenetére


greenpalms
csendes tag

Még a skin is ugyanaz, viszont nálam nem jelenik meg az eseménylista.
Csak ennyi: <Nincs közlekedési esemény>

Valami tipp esetleg?

(#3199) m.jeno válasza greenpalms (#3198) üzenetére


m.jeno
senior tag

Mo. mely táján használnád?

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3200) Digger válasza aswna (#3192) üzenetére


Digger
senior tag

Azt lehet állítani, hogy nem ad a Neo, de a tények azt mutatják, hogy DE!
Ma Kisújszállás környékén teszteltem. Letiltottam az auto kereső funkciót, a sys.txt-be beírtam a Neo itteni frekijét, a 103 Mhz-et, kiléptem, majd újraindítottam. Rögtön a TMC-be mentem és mutatta, hogy fogható a Neo-n a TMC és rövidesen több oldal adat jött!
Tehát az ellenkező híreszteléssel szemben sugároz a Neo!

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.