Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Huzzy kód

Hozzászólások

(#1) hiperFizikus


hiperFizikus
aktív tag

A Huzzy kód, ill. Huzzy programozási nyelvet én találtam ki hiperFizikus, újabban Okos Árnyék = Erdős Attila a szlováki Rimaszombatból .

A Huzzy kódnak az a célja, hogy maximálisan kihasználja az Unicode karakterkészlet lehetőségeit . Ezért a Huzzy kód csak olyan programozási nyelven valósítható meg, amelyik a sztring kezelését Unicode karakterkészlettel végzi !

A Huzzy kód besorolása a programozási nyelvek közé: a Huzzy kód az igen nagyon bonyolult problémák részére szolgáló programozási nyelv .

A Huzzy különlegessége, hogy a forráskódja egy valami általános megoldású , ezért a Huzzy -banód programozóknak egyre megy, hogy Huzzy kódot írnak-e vagy a forráskódon változtatnak-e egy kicsit .

A Huzzy kód lényegében egy érdekesen megkavart Lisp :
§ 1 db () zárójel alak helyet néhány zárójel alakot használ .
§ a zárójeleiben 1 db vetődés helyet több vetődést, akár sok vetődést is használhat .
{A vetődés =def olyan szakasz, aminek az elején megkülönböztető szimbólum, fej vagy más jel, ill. azonosító van .}
§ az Unicode lehetőséget ad a programozónak a nemlátszó, rejtett karakterek használatára is . A Huzzy is fenntart magának néhányat belőlük . Például vannak a Huzzy kódban olyan különleges aktívan használatos sztringek. amik láthatatlan idézőjelek közé vannak téve, evvel végtelen szabadságot adva a programozó kezébe .

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#2) hiperFizikus válasza hiperFizikus (#1) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Mivel páran már várják a félkész, még nyers Huzzy kódomat is, ezért nekik feltettem a portálocskámra .
:C

a Huzzy programozási nyelvem 001
:DD

Ez az ! Pontosabban ez csak egy zip -be csomagolt HTML/JavaScript, a Chrome böngészőmben futott .

Erre a linkre rá kell klikkelned !
Le kell töltened valahová ! - asztalra, mappába .
Ott ki kell bontanod e zip-et . Csak pár kattintás az egér helyi menüjében .
Ekkor kapsz 2 db mappát . Figyelj arra, hogy a kibontott mapápól nyisd meg az ott lévő html-et, lehetőleg a Chrome böngészőt válaszd .

És írd meg ide, hogy mire jutottál vele .
:F

A használathoz még azt kell tudnod, hogy mivel ez a legújabb verzió, ezért a régi sorok csak úgy mennek benne, ha a régi sorok föl ezt másolod oda:
cm.Alef_ ℵ:k1 ℵ:k2 ℵ:k3

például:
cm.Alef_ ℵ:k1 ℵ:k2 ℵ:k3
⁘ ☄ 1 ; ☄ 2 ; ❨☄ 5 ; ☄ 6 ; ❨☄ 9 ; ☄ 10 ; ☄ 11 ; ☄ 12 ; ✾ w¿ = 13❩ ; ☄ 8 ; ✾ w¿ = 9❩ ; ☄ 4 ; ✾ w¿ = 2 ∷

Sajnálom a sok üres négyzetecskét, de másoljátok be valamely hatékonyabb szövegszerkesztőbe, és majd ott tisztán láthatjátok ! - például egy Wordba dokumentumba, pdf-be, ...stb. .
:((

Megy ez is, legalábbis a régi laptopomon /:
csak figyeljetek oda a ; jel elhelyezkedésére
több @ = ☄ elemet a , vessző jellel kel elválasztani egymástól

cm.Char_ @ = ☄ ;
cm.Alef_ ℵ:k1 ℵ:k2 ℵ:k3
Nőci_ ∴ @ 777 ∷

cm.Char_ @ = ☄ ;
cm.Alef_ ℵ:k1 ℵ:k2 ℵ:k3
Huzzy_ ∴ @ 777 ∷

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#3) hiperFizikus válasza hiperFizikus (#2) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

cm.Alef_ ℵ:k1 ℵ:k2 ℵ:k3
⁘ ☄ 1 + 2 ∷
:((
Látom, hogy ez nem megy !
Az egyikőtök igazán szólhatott volna !
Most már megy a 002 verzióban, csak 1 db sort kellett 5 helyre átmásolnom benne .
Hamarosan felteszem ezt a 002 verziót is, csak mást is kell rajta még csinálnom !
:)

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#4) hiperFizikus válasza hiperFizikus (#3) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Sikerült először ténylegesen végig vinnem egy nemlátszó Unicode karakterrel egy minimális méretű kódot a Huzzy kódban !
:DD

Mivel már 18.30 óra van, ezért máma időben nem igen fogom tudni bejezni, de holnapra vagy legkésőbb holnap utánra felteszem a netre, és ti is konkétan kipróbálhatjátok, hogy milyen is nem látszó aktív sztringeket használni a kódotokban ! Majd a bugokat jelezzétek vissza, kellesz a fejlesztéshez !
;]

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#5) hiperFizikus válasza hiperFizikus (#4) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Huzzy = Nőci programozási nyelvem 002
Már a külalakja is egy picit jobb, és leteszteltem rajta kódokat, mielőtt feltettem nektek .
:DD

Kipróbált kódok a korporáció egyszerűbb változatára, ami nem zárójelezése, hanem beszúrásos Soft Hypen stílus .
https://erdosattilask01.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1212984
:K

Fontos, hogy a bugokat írjátok meg ide, hogy gyorsan javíthassam ♥
:W

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#6) hiperFizikus válasza hiperFizikus (#5) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

https://erdosattilask01.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1212985
:)
Ezeket az utasításokat kombinálhatjátok a Huzzy kódban, de majd megcsinálom, hogy a JavaScript utasításokat is lehessen közvetlenül használni a Huzzy kódban, hiszen csak eval() -olzni kellesz hozzá !
:U

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#7) hiperFizikus válasza hiperFizikus (#6) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Természetesen a Huzzy kód 003 verzióján is dolgozom, addig is a 002 verzión egy kis változtatás árán már fut valamennyi JavaScript funkció, ha elemi értékeket kap a paraméterlistájába !

De hogy ne kelljen neked kotorászni a 002 kódban, ezért feltettem a 002.2 verziót, amiben elvégeztem a lentebb részletezett változtatásokat, és a 002.2 verzióban már futni fognak a JavaScript funcióid : 002.2 . Ez is ZIP, bondzs ki, a kibontottban nyisd meg a .html fájlt !

például, de ki kell tenni mindegyikhez a ‽ névtérjelemet is majd :
⁘ ☄ isFinite‽(123) ∷

Ehhez csak a :

ListNev1 = " isNumeric recs Err1_0 ChrW Chr AscW Asc Replace Replace11 ReplaceC Repla InStrBL IsUres01 Rep Trim Mid Left Right Len UBound Split Join msgBox zero1 " ; 
        if (InStrBL( ListNev1 , " "+xb1[0]+" " )){ // később feltöltendő 
            xa1[x] = funcAlak2set(xb1[0],e5) ;
        } else {    msgBox(chErr1+" Hiba - sorEgyVan() 1 : Nincs ilyen "+xb1[0]+" név leprogramozva ! 1/0" +vbNL+vbNL+a1) ; Err1_0() ; 
        }; // if_

kódrészt kellet törölnöm, ill. lecserélnem erre :

            xa1[x] = funcAlak2set(xb1[0],e5) 

A túlbuzgóságom :DDD , miatt nem ezt az egyszerűbb alakot írtam oda .

A másik amivel segíthetsz magadon a Huzzy 002 verziójában, hogy a Huzzy forráskódjába beírsz valami egyszerű a többi kódrészt nem zavaró function név(parok){ blokk } ; betétet, majd ezt a névtérjellel kipótolva név‽(parok) használhatod is ! Ezáltal már most is - amíg elkészül a Huzzy 003 verziója - komplikálhatod a korporációdat .

[ Szerkesztve ]

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#8) hiperFizikus


hiperFizikus
aktív tag

Nem ezt kerestem, de találtam egy érdekes linket, ami érdekelheti azokat, akiknek tetszik a Huzzy kódom, ill. majd ami lesz belőle végül is ♥
:DD

http://www.alanwood.net/unicode/fontsbyrange.html
Ez olyan központi jól tematizált és sok sorelemes lista a mindenféle Unicode számmal rendelkező karakterekről !
:C

http://www.alanwood.net/unicode/runic.html
Rovásíráshoz köthető Unicode számok listája . ;]

http://www.alanwood.net/unicode/miscellaneous_symbols.html
Képecske piktogramok magyarázatos listája ! :K

http://www.alanwood.net/unicode/latin_1_supplement.html
http://www.alanwood.net/unicode/general_punctuation.html
A hőn áhított rejtet karaktereim ♥ :))

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#9) hiperFizikus


hiperFizikus
aktív tag

[ bolygó Huzzy =def olyan programozók, akik a végítélet napjáig öröké programozásra vannak kárhoztatva ]
:K

https://hu.wikipedia.org/wiki/A_bolygó_hollandi_(legenda)
https://hu.wikipedia.org/wiki/A_bolygó_zsidó

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#10) hiperFizikus


hiperFizikus
aktív tag

https://sg.hu/cikkek/it-tech/149962/uj-mesterseges-intelligencia-rendszer-kerult-bajororszagba

Valami nagy bonyolultságú chipről szól .
;)

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#11) hiperFizikus


hiperFizikus
aktív tag

Kérdésem van hozzátok !

Legyen kiindulásként adva a közismert és ingyenes HTML + JS + PHP . A Huzzy kódom leprogramozása ütemesen halad, csak egyszerre sokat markoltam, ezért húzódik a 003 verzió internetre tétele . A 003 verzió HTML kódja, ill. külalakja csak egy kicsit lett megváltoztatva, és továbbra is a JavaScripten van írva a forráskódja . Persze mivel a Basic-ból jöttem át a JS-re, ezért csináltam a JS-en belül olyan funcion () -okat, amik hasonlítanak a Basic kódra, de csak azért, hogy gyorsabban tudjak gépelni .

No most találtam a interneten olyan PHP leckéket, amik megtetszettek . A PHP úgy működik, hogy a HTML közé PHP blokkok vannak elhelyezve, a többit meg tudjátok a PHP-ről .

A Huzzy az Unicode karaktereket használja a programozási nyelvében, és mivel a Unicode-ban nem látható karakterek is használatosak, ezért a Huzzy is néhányat e nem látható karakterek közül a nyelvének a különlegesé tételére használja . Ha majd valahára a végére érek a 003 verziónak, akkor direkt ki is próbálhatjátok majd . sajnálom, nem tudok gyorsabban programozni .

Nem kell programozó zseninek lenni ahhoz, hogy a nyelvkódunk eval() -val valamiképpen aktiválni tudja a JavaScript utasításokat . Már működik 1db megfeleltetés a HTML kódnak is .
:)

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy van-e akadálya annak, hogy a Huzzy kódomból, mint ahogyan a JS utasításokat eval() -val és a HTML tagokat innerHTML -vel , úgy a PHP parancsokat is szimuláljam . Tehát a Huzzy-ban a PHP parancsok utánzata az Unicode karakterkészlet betűit használnák ???
:F

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#12) liksoft válasza hiperFizikus (#11) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szervusz!

Szerintem igen, van akadálya. Mondom úgy, hogy én is csak tanulom még, tehát lehet, mellé lövök.
Magyarázatom (nem teljesen pontos, de remélem a lényeget eltalálom):

A PHP a server oldalán fut, és a feladata, hogy amit előállít, az egy HTML + JS oldal legyen. Majdnem azt lehet mondani, hogy a segítségével a böngésző statikusnak érzékeli az oldalt HTML szinten. Mivel adatbázisok kezelése is feladat lehet, ezt is ez az oldal végzi. Vagyis minden olyan feladat a PHP része, melyet a server oldalán kell (vagy célszerű) megoldani.

A JS a felhasználói oldalon fut (a böngészö dinamikus része), így képes kezelni a képernyőt, billentyűzetet, helyi gép tárhelyét, így a helyi file-ok kezelését is.

Vagyis a két rész egy egészet próbál alkotni. Egy PHP adatbázisban való keresést nem is tudom hogyan lehetne JS-el megoldani, de az tuti, az egésznek "utaznia" kellene a neten. Sem adatbiztonság, sem sebesség tekintetében nem vállalható. A fordítottja meg, mikor a billentyűzetről vár adatot a program, azt JS röhögve, míg a PHP elképzelni sem tudom, hogyan oldaná meg.

Vagyis egy meglévő nyelv szimulálását tanulás céljából meg lehet próbálni, de újként nincs értelme. Míg a meglévőt nem ismered, utasításai 90%-át legalább nem használod, addig sem előnyeit, sem buktatóit nem tudod felmérni. Így viszont annak alternatíváját sem tudod elkészíteni.

U.i.: Az egész világon rengetegen használják, szinte minden erre épül fel. Amennyiben egy egyszerűbb új rendszert sikerül összehozni, az már érdekes lehet. Vagy akár egy BASIC, PASCAL nyelvet ismerő számára készülő rutinkészlet is jó lehet. Ami ugyebár a meglévőt használja, de logikája a régi nyelvekre hasonlít. Nekem ugyanis gondot okoz, hogy a meglévőkben irgalmatlanul sok rutin és azok paraméterezése létezik. Számomra a kevesebb több. (tudom, nem kell mindent kihasználni, de a mindenből kell kiválogatni, ami időnként számomra hajtépést okoz.)

Sok sikert!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13) hiperFizikus válasza liksoft (#12) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Tulajdonképen amíg a JS lehetőségeit teljesen fel nem élem, addig nem kerül előtérbe a Huzzy PHP .

Azt kellene tudnom, hogy a PHP-nek van-e saját stringjei és stringkezelő műveletei, és hogy az az Unicode karakterkészletű-e ?

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#14) sztanozs válasza liksoft (#12) üzenetére


sztanozs
veterán

Igazából a JS is futtatható szerver oldalon (node.js pl), csak tipikusan kliens oldalon fut...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#15) sztanozs válasza hiperFizikus (#13) üzenetére


sztanozs
veterán

Ahogy nétem te igazából egy template nyelvet szeretnél csinálni, amit JS értelmez, PHP nyelvi elemeket használva?

Persze lehet használni PHP szintaktikát, az alábbiak figyelembevételével: ha szerverre töltöd fel a kódodat, akkor figyelni kell, hogy a szervern futó PHP értelmező ne próbálja meg értelmezni a kódot. Ez kétféleképp oldható meg:
- előbb értelmezed a kódot, mint a PHP értelmező
- nem fut a szerveren PHP értelmező

Ha PHP szerű kódot szeretnél futtatni JS-ben, akkor mindegy, hogy a PHP mit tud, úgysem azt fogod használni.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#16) hiperFizikus


hiperFizikus
aktív tag

Erre nem számítottam:
Az egyre nagyobb méretű forráskódban, egyre tovább, hatványozottan tovább tart a bugok kijavítása, ráadásul a finomítások és az átfogó tesztelések miatt sokasodnak a kisebb bugok .

Jelenleg a 003 verzió 2701 db sorból áll, ami 90 db ritkás képernyő oldalt tesz ki .
De megcsinálom nektek, akkor is ha égszakadás-földindulás lesz, és e miatt inkább nem is nézek TV híradót .

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#17) hiperFizikus válasza sztanozs (#15) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Ez kéne nekem:
előbb értelmezed a kódot, mint a PHP értelmező ; mármint a szerver oldalon előbb

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#18) sztanozs válasza hiperFizikus (#17) üzenetére


sztanozs
veterán

Ez nem lesz egyszerű, főleg, ha nem te kontrollálod a szervert.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#19) hiperFizikus válasza sztanozs (#18) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

A saját szerveremen lévő saját PHP futása előtt futtatott saját kódomat kellene átfordítani a saját PHP-ém részére .

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#20) hiperFizikus


hiperFizikus
aktív tag

Hát ha már ígértem valamit hétvégére, de nem fejeztem még be a 003 verziót, ezért előzetes képen megnézhetitek, hogy kb. mi van készen a 003 verzióból ! De ehhez még egy keveset hozzá fogok tenni, és többet közülük még finomítanom kell .
:(((


https://erdosattilask01.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1213041
A Huzzy = Nőci kód 003 verzió formális előzetesem .
:D

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#21) hiperFizikus válasza hiperFizikus (#20) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Pénteken azt hittem, hogy meg lesz szombatra, szombaton biztos voltam benne, hogy meg lesz vasárnapra, most úgy gondolom, hogy csütörtökre fent lesz az interneten ♥
:Y


Szerintetek ?
Már olyan 3221 db soros = 107.366 ritkás képernyő oldal . :C
Ugyanis megint egy minőségi ugrás előtt vagyok, ahol nem sokat teszek hozzá, de jobb lesz tőle a forráskód .
:DDD


Vigasztalásképen egy kis Nőci-kód zene : :B
Joy - Touch By Touch 💥💃🎆 shuffle dance mix
https://www.youtube.com/watch?v=Q9aNSOA_aHs

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#22) hiperFizikus válasza hiperFizikus (#21) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Mivel sehogyan se látom még a 003 verzió végét sem, ezért felteszem nektek is buggusan a Huzzy-kódomat !
:C

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=161885665&t=9250519

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=161885759&t=9250519

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9250519

Igazán sajnálom ...
:R

[ Szerkesztve ]

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Huzzy kód
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.