Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Huzzy kód

Hozzászólások

(#12) liksoft válasza hiperFizikus (#11) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szervusz!

Szerintem igen, van akadálya. Mondom úgy, hogy én is csak tanulom még, tehát lehet, mellé lövök.
Magyarázatom (nem teljesen pontos, de remélem a lényeget eltalálom):

A PHP a server oldalán fut, és a feladata, hogy amit előállít, az egy HTML + JS oldal legyen. Majdnem azt lehet mondani, hogy a segítségével a böngésző statikusnak érzékeli az oldalt HTML szinten. Mivel adatbázisok kezelése is feladat lehet, ezt is ez az oldal végzi. Vagyis minden olyan feladat a PHP része, melyet a server oldalán kell (vagy célszerű) megoldani.

A JS a felhasználói oldalon fut (a böngészö dinamikus része), így képes kezelni a képernyőt, billentyűzetet, helyi gép tárhelyét, így a helyi file-ok kezelését is.

Vagyis a két rész egy egészet próbál alkotni. Egy PHP adatbázisban való keresést nem is tudom hogyan lehetne JS-el megoldani, de az tuti, az egésznek "utaznia" kellene a neten. Sem adatbiztonság, sem sebesség tekintetében nem vállalható. A fordítottja meg, mikor a billentyűzetről vár adatot a program, azt JS röhögve, míg a PHP elképzelni sem tudom, hogyan oldaná meg.

Vagyis egy meglévő nyelv szimulálását tanulás céljából meg lehet próbálni, de újként nincs értelme. Míg a meglévőt nem ismered, utasításai 90%-át legalább nem használod, addig sem előnyeit, sem buktatóit nem tudod felmérni. Így viszont annak alternatíváját sem tudod elkészíteni.

U.i.: Az egész világon rengetegen használják, szinte minden erre épül fel. Amennyiben egy egyszerűbb új rendszert sikerül összehozni, az már érdekes lehet. Vagy akár egy BASIC, PASCAL nyelvet ismerő számára készülő rutinkészlet is jó lehet. Ami ugyebár a meglévőt használja, de logikája a régi nyelvekre hasonlít. Nekem ugyanis gondot okoz, hogy a meglévőkben irgalmatlanul sok rutin és azok paraméterezése létezik. Számomra a kevesebb több. (tudom, nem kell mindent kihasználni, de a mindenből kell kiválogatni, ami időnként számomra hajtépést okoz.)

Sok sikert!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Huzzy kód
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.