Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Mike válasza Frod (#300) üzenetére


Mike
veterán

Igaz, mert én mindennel sokat játszom. Pl rdr2 story 270 óra

(#302) Mike válasza Mike (#301) üzenetére


Mike
veterán

2-300 óra ebbe is bele fog csusszani, ahogy látom. Ellenben kell egy vadászíj, mert csak sasszemijjal csődbe megyek anyagilag, hiába hatékony a cucc. 500 szilánk egy adag gépizom (50 db) azt meg bontásra pillanatok alatt ellövöldözöm (4 db bontó nyíl gyártása helyszinen 13 gépizom, asztalnál 10, bontási sebzése ellenben 424, elég szépen leszedi azt is amit a másik íjam 150-e nem)
igen #296 régi önmagam :) , szaladok vissza az asztalhoz. új értelmet nyertek a mindenhova szétszórt pihenőhelyek

és igazából akár ki is lehetne platinázni, hacsak nincs benne valami nagy szopás

[ Szerkesztve ]

(#303) lajosx válasza Mike (#299) üzenetére


lajosx
őstag

Túl sok a mellék küldi, a történet érdekelt nagyon, és azt megkaptam. Igazából ami fontos volt mindent meg csináltam, úgy páncél, küldetés , fejlesztés terén is. A többi már részemről nem annyira érdekes, bár hozzá teszem ha nincs egy másik játék amit nagyon vártam hogy elkezdjem, lehet kicsit jobban szétnézek még. De így is egy szép kerek történetet, és egy jó játékélményt kaptam. Igaz néhol van egy kis bag stb. De szerintem rendben van ez a játék, és ha lenne folytatása biztos elsők között veszem majd meg :R

(#304) Frod válasza Mike (#302) üzenetére


Frod
addikt

Így valóban minden forintot megér, de szerintem a hajamat leraknám, ha 200+ óráig nem mehetnék másik játékra :D
A platina - már megszokott Sony 1st party módra - szinte gyerekjáték, semmi különösebb nem kell hozzá, még maxolni sem kell a gyűjtögetnivalókat.

Do you see the white shadow?

(#305) Mike válasza Frod (#304) üzenetére


Mike
veterán

oh, a 4000 óra rdr2, 700 óra Genshin Impact után ez valami teljesen más :) és már ideje volt azt elengedni

[ Szerkesztve ]

(#306) Mike válasza lajosx (#303) üzenetére


Mike
veterán

ne vedd komolyan, csak hülyéskedtem, annyit játszol egy játékkal amnennyit jólesik

(#307) lajosx válasza Mike (#306) üzenetére


lajosx
őstag

Persze tudom :) nem is arra írtam. Pl BloodBorne esetében 170órát játszottam én is, azt nagyon nehezen engedtem el :DD

(#308) Mike


Mike
veterán

lehet valahogy állítani a kameratávolságot a karaktertől? mert most a nagy csatározásban valahogy teljesen rámászott a kamera a hátára, és most úgy maradt, bár remélem újraindítással majd helyreáll. de ha nem?

megcsináltam Demetert is, már van benne 105 órám :D és 40-es szint

[ Szerkesztve ]

(#309) Marcus88 válasza Mike (#308) üzenetére


Marcus88
tag

Nekem is volt már olyan,hogy ráközelített a kamera kilépés és folytatás után vissza állt a régire.
Én egy-két küldetéssel előrébb járok 50 óra és szintén 40 szint.

[ Szerkesztve ]

(#310) S e t h


S e t h
nagyúr

A játék vége előtt jóval elértem az ötvenes szintet, plusz maradt 55 kiosztatlan skill ponton.
Ezek kicsit balanszolhattak volna, mondjuk úgy, hogy Aloy szinte arra is kap pontot, ha fingik kettőt.
Hard fölé nem mentem nehézségi fokban, a nem aktivált skillekre sem volt nagyon szükségem.
Elég lett volna jóval kevesebb pont.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#311) -=Jam=- válasza S e t h (#310) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Ugye nem úgy maradt 55 pontod, hogy ki van maxolva minden skill? Mert én pont ezzel szenvedek, hogy mindent megcsináltam, és hiányzik tizenpár pont, hogy minden skill maxos legyen, de nincs több dolog, amit meg tudnék csinálni. A progress is 91,83%-on áll, de nem hiszem, hogy attól lesz majd 100 ha azt a pár kimaradt gépet szkennelem. :F Minden megvan, ami a 100% progresshez kell elvileg. Ötlet valakinek? Most épp alapanyagokat farmolok, hogy maxoljam a legendás cuccokat, amik kellenek, de idegesít, hogy nem maxos pár dolog. :)

[ Szerkesztve ]

(#312) S e t h válasza -=Jam=- (#311) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nincsenek kimaxolva a skill treek, mert nem láttam értelmét.
A hasznos skilleket minden fán aktiváltam, de feleslegesnek tartottam azokat amiket nem használnék.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#313) Moby


Moby
addikt

Pár napja már, hogy végetért, itt egy véleményposzt a játékról, amit a végigjátszás napján írtam (máshova). Sajnos én nem írok olyan jól, mint LnB, meg nem is foglalom szépen keretesbe, szóval ezt inkább neki kellett volna megírnia. Mindegy. Ez ilyen :D

Pörög a HFW credits, az utolsó chapterrel lett meg a platina. Tökéletes befejezés mondhatni.
Nagyonjól szórakoztam, de közben egy csomó bajom is van a játékkal. Az egyik, hogy miközben a szokásos sony kidolgozottság, rengeteg...bántóan sok az apró bénaság. És a bénaságok egy jelentős részéről szerintem a decima engine tehet, ami szerintem mostanra, hát, elaggott. Nem jó ez PS5-re semmilyen szempontból. A másik, hogy dolgozhattak volna ezen még bőven, mielőtt kiadják.
Namegaztán nekem a story nem jött be. Sem azon aspektusból, ahogy az első bejött (rossz irányba ment el), másrészt az első sokkal nagyobb scale, itt ez jóval szűkebb, és a nagyobb távokat inkább csak túlmagyarázza, de mindezek miatt meglehetősen híg a játék. De a legnagyobb bajom vele, hogy miközben egy csomó, az első rész hibáiból vagy a gyengeségeiből nagyot fejlődött, egyvalami nem fejlődött semmit, és ez eleddig nem tűnt hatalmas hibának: a gameplay. Totttálisan ugyanaz, mint az első rész, gyakorlatilag nulla fejlődés, vagy változás. És ez a gameplay - sajnos ez most derült ki számomra -- nem elég jó ahhoz, hogy két részt elvigyen a hátán. Nincs semmi progressz, hiszen nem halad sehova, ott áll, ahol állt az első részben, és egy lépést nem ment sehova.
Őszinte leszek: a végére untam a játékot. A sztori vitte el, de ugyanebből egy harmadik részt én nem kérek, csak akkor, ha a gameplay képes kimozdulni ebből a mozdulatlanságból, mert ez az gépek nyilazgatása némi súlytalan csapkodással, ez mostanra kurvára megfeküdte a gyomrom. Van persze rengeteg pozitívuma a játéknak, de ezekről írtam korábban. Az animációk, a motioncap, a faceanim, a látvány, a színészi játék mind-mind parádés, hamisítatlan sony minőség, itt-ott még afelett is. De maradt egy nagy adag hiányérzet, és nekem ez nem ütött akkorát a nyilvánvaló és értékelendő fejlődésekkel sem, mint az első rész. Ez most nekem olyan 8/10.

[ Szerkesztve ]

(#314) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

(#315) Frod válasza Peat76 (#290) üzenetére


Frod
addikt

"Fixed an issue with the Elusive Fanghorn salvage contract where the quest would sometimes not complete correctly."

Na, az új patch-ben már hozzányúltak elvileg :)
Ellenben a tűzcsillám-bug még mindig csak "in progress" :(

Do you see the white shadow?

(#316) Peat76 válasza Frod (#315) üzenetére


Peat76
őstag

:C :C :C
Igen láttam, köszi :R :R
Ki is próbálom remélem ma este...

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#317) ImACeltic válasza SH4D0W2011 (#314) üzenetére


ImACeltic
őstag

Csekkolta valaki, hogy mennyit javult a zajosság a performance módban?

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#318) SH4D0W2011 válasza ImACeltic (#317) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Személyesen nem néztem, de készült összehasonlító videó. Ha javult is, sajnos csak minimálisan, legalábbis a Chainscrape környékén készült felvételeken. Jó két hete nem játszottam, és így továbbra sincs sok kedvem visszamenni. :( Azon gondolkodtam, ha ez nem fog javulni a közeljövőben, muszáj lesz megszoknom a 30 fps-t. :((

(#319) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

A Soundtrack Vol. 1 megjelenésekor kicsit elszámoltam magam, ma viszont tényleg megérkezett a Vol. (1+)2.

(#320) Peat76 válasza Frod (#315) üzenetére


Peat76
őstag

Siker :C :C :C
Megvan...teljesítve!

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#321) Mike válasza Peat76 (#320) üzenetére


Mike
veterán

én még húzom, 120 óránál tartok :))

(#322) -=Jam=- válasza Mike (#321) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Én is 120 óra körül járok, mindent megcsináltam, de bugos, és 1 gépet nem lehet szkennelni, és a progress is beakadt 98,77%-on, és két pont híján nem lehet kiamxolni az összes skillt. Marha idegesítő :(((

(#323) Mike válasza -=Jam=- (#322) üzenetére


Mike
veterán

Oh, én még csak most megyek a geminihez

(#324) Frod válasza Peat76 (#320) üzenetére


Frod
addikt

Na szuper! :)

Do you see the white shadow?

(#325) Mike


Mike
veterán

A Horizon Zero Dawn mennyire hasonló játék? És grafikailag mennyivel rosszabb mint ez? Azért kérdezem, mert ennek lassan vége, és az első rész kimaradt. És ha nem nagyon kezdetleges ehhez képest, akkor belekezdek, igaz nagyjából tudom a történetet, de a West nagyon bejött

[ Szerkesztve ]

(#326) unreg1 válasza Mike (#325) üzenetére


unreg1
tag

Bátran belekezdhetsz, a grafika még most is megállja a helyét, a törénet remek, a harc szinte ugyanaz.
Igazából ezzel kellett volna kezdened, hogy megértsd Aloy motivációját és megismerd a történetet.

Ráadásul a PS4 változatot lemezesen már bagóért megkapni és ingyenes a PS5 upgrade.

[ Szerkesztve ]

(#327) bbuffy válasza Mike (#325) üzenetére


bbuffy
senior tag

Mindenképp menj rá akkor.
Én pl a Last of us t játszottam így, pedig ott jóval nagyobb a difi. Aztán mikor lement az első, újra nekimentem a másodiknak :)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#328) Frod válasza Mike (#325) üzenetére


Frod
addikt

Szinte ugyanez, de mindenben kicsit gyengébb.
Szvsz nem tudom mennyi értelme van elkezdeni úgy, hogy kvázi a folytatást már tudod. A sztori így kb semmit nem fog nyújtani, nincs kampó, nincs glider, nincs Sunwing, nincs úszás. A látvány még ma is korrekt, de nyilván az is gyengébb lesz közvetlen ez után.
Nem rossz játék, de tipikus "első játék", tehát ami most a folytatásra kiforrott/javított az ott pont olyan amilyennek gondolod. Pl a side questek közelében nincsenek a FWben lévőkhöz, inkább a klasszik fetch quest (ölj 3 XY lényt) ami szerintem manapság már nagyon legalja.
Én az elsőt egyáltalán nem imádtam, vagy éltetem, egy korrekt alapnak gondolom amire lehet építkezni - és ezt most a folytatásra megtették, mert ezt sokkal jobban egyben érzem.
Bár tény, hogy bagóért megy, így ha nagyon nincs más játékod, akkor tégy egy próbát.

Do you see the white shadow?

(#329) Mike válasza unreg1 (#326) üzenetére


Mike
veterán

néztem róla 1 órás összefogalalót, de ugye az nem ugyanaz.
megvan a játék, de valamiért akkor nem kötött le. lehet, hogy az is kellett, hogy rdr2-ben megszerettem a vadászatot. mert most is ezt csinálom: távolról figyelve, kivárva az alkalmas pillanatot, néha 5 percig csak figyelek. (valahogy csak sikerült 130 órét eddig belerakni :) )

[ Szerkesztve ]

(#330) STC Speed


STC Speed
őstag

Sziasztok,

13-as szinten vagyok még csak, de esetleg van valamilyen armor tipp vagy bármi más ami előnyt ad?
Zero Dawnban pl tök jól jött az ancient armor, a golden fast travel, erős lándzsák.. :)

(#331) keIdor


keIdor
titán

Ma a végére értem a kalandnak, minden téren előrelépés történt az 5 évvel ezelőtti részhez képest. Nagyon élveztem. A platina sincs messze 90% van meg és csak Arena, Hunting Grounds-ot kell befejezni elvileg hozzá.
Azért jó kis fordulatok voltak benne, a vége is. El nem tudtam képzelni, hogy mi lesz a folytatásban, de erre a végén ott volt a válasz.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#332) -=Jam=-


-=Jam=-
őstag

Amúgy kinek mi a véleménye a végkifejletet illetően?
DLC-ben lesz lerendezve vajon Nemezis vagy a következő részben?

[ Szerkesztve ]

(#333) ImACeltic válasza -=Jam=- (#332) üzenetére


ImACeltic
őstag

Túl nagy ez a fenyegetés ahhoz, hogy lerendezzék egy DLC-ben szerintem.

Viszont van az a konzol a bázison, ahol gép alkatrészekkel ki lehet oldani a teljes felülírást, ott maradt egy "?" jel. Talán egy DLC-ben lévő új gépnek tartogatják, vagy nem tudom.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#334) -=Jam=- válasza ImACeltic (#333) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Az a Sunwing, csak miután feloldod nem marad ott a jele, az egy bug.

(#335) ImACeltic válasza -=Jam=- (#334) üzenetére


ImACeltic
őstag

Áhááá. Mondjuk igen, bug azért akad a játékban. :D Engem nem zavartak, de a Zero Dawn sokkal polírozottabban jelent meg emlékeim szerint.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#336) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

Horizon Forbidden West - Patch 1.08

Nem, a shimmering továbbra sem lett javítva.

Eruanno·1 hr. ago
One of these days, I'm hoping to read "we've identified and fixed the shimmering issues" and to open the game and discover that the 60 fps mode is sharp and amazing.
One of these days... but not today :'(

(#337) Frod válasza STC Speed (#330) üzenetére


Frod
addikt

Itt elég lineáris a progress, nincs nagyon olyan dolog, amit kvázi korán fel tudsz szedni, hogy ütős legyél. A legjobb cuccok az Arénában megszerezhetőek, vagy olyan feladatok jutalmai amik hosszasak (pl összes ősi rom kipucolása, összes feketedoboz, stb).
Golden Fast Travel most nincs - legalábbis 65 óra után én még nem találtam.
Lándzsa végig egy van.

Amint van rá lehetőséged az 5 db Lázadó Tábort (nem a kis helyőrségeket, a nagyobbakat - kicsit más az ikonja) csináld meg, az ad egy elég durva elementál íjat, és ez talán nem annyira grindolós.

De ami tippet tudok adni: az elején hagyd a fenébe a felfedezgetést (vagy csak módjával), hanem pörgesd a main sztorit addig, amíg megkapod az összes olyan tárgyat, ami a továbbhaladásodat segíti. 4 ilyen van, és tudni fogod melyek ezek ;)
Hidd el, rengeteget segít, amikor nem kell visszafordulnod felfedezgetés közben, mert nincs meg az eszköz, hogy tovább haladj. Időt spórolsz, mert nem kell kétszer megnézni valamit.

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#338) ImACeltic válasza SH4D0W2011 (#336) üzenetére


ImACeltic
őstag

Viszont az ott van, hogy dolgoznak rajta.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#339) Mike válasza ImACeltic (#335) üzenetére


Mike
veterán

én pl most a feltöréskről nem tudok feladatot létrehozni. eddig működött, tegnap óta nem. és ha újraindítom sem.
akkor az sem kellemes, hogy nem jelzi ha egy virágot, vörös kristályt már megcsináltam
a zöld kövek helyéről nem beszélve, amit a feladat akkor is mutat ha onnan már felszedtem

(#340) Mike válasza Frod (#337) üzenetére


Mike
veterán

én nem éreztem azt, hogy kellettek volna erősebb cuccok, mint amik éppen voltak.
max az a fontos, hogy a szinted magasabb legyen mint amit megpróbálsz megölni

(#341) SH4D0W2011 válasza ImACeltic (#338) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Úgy legyen. Elég kemény dió lehet megoldani.

(#342) Frod válasza Mike (#339) üzenetére


Frod
addikt

"akkor az sem kellemes, hogy nem jelzi ha egy virágot, vörös kristályt már megcsináltam"

Ezt elvileg végre pont megoldotta a mai patch a leírás alapján :R

Do you see the white shadow?

(#343) -=Jam=- válasza Frod (#342) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Igen, ezt pont most néztem meg, már nem mutatja a térkép, amit megcsináltál végre. Viszont a progress még mindig beragadt 98,91%-on, nem tudom mitől lesz 100%, mikor minden ki van maxolva. 1 gép nincs szkennelve, de az meg nem jön sehol állítólag, de az ilyen 0.2% körül ad, szóval azzal sem lenne meg :((

[ Szerkesztve ]

(#344) Frod válasza -=Jam=- (#343) üzenetére


Frod
addikt

Csak nem ez az?
Ez nem is gép, csak egy variáns, szóval idontcare :D

Gondolom majd utólag beleteszik, vagy esetleg adnak hozzá egy plusz aréna harcot, ahol kifejezetten ez a típus van, hogy mindenki tudja szkennelni.

Do you see the white shadow?

(#345) -=Jam=- válasza Frod (#344) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Igen ez az, tudom, hogy csak egy variáns, de ezek is beleszámolódnak a teljes progressbe az a baj :)

(#346) STC Speed válasza Frod (#337) üzenetére


STC Speed
őstag

Köszi a tippeket :)
A tűzes nyíl mikor nyílik meg? Már 18-as vagyok de még nincsen meg nekem :S

(#347) Frod válasza STC Speed (#346) üzenetére


Frod
addikt

Olyan íjat kell hozzá szerezned, amin van tüzes nyíl, itt így működik.
(Tehát nem tud bármelyik íj tüzeset lőni, nekem pl 60+ óra után lett csak olyanom ami shock/áram vesszőket tud lőni, ami tisztítóvizeset, olyanom még most sincs :DDD )

Legkorábban a Plainsong-ban lévő (Pusztadal) árusnál tudsz venni ilyet vagy az Aréna előtti normál árustól a lista szerint.

De ahogy haladsz előre a fő sztorival úgy lesz az árusoknál egyre több eladó fegyver/páncél, ez a menete annak, hogy jobb dolgaid legyenek, ezért is írtam az előzőben, hogy elég lineáris a progress. (Tehát ha most csak nekiállsz simán kalandozgatni akkor nem találsz jobbat ettől még)

Do you see the white shadow?

(#348) Mike válasza STC Speed (#346) üzenetére


Mike
veterán

Rögtön az első településen tudsz tűzes íjat venni

(#349) NemMo


NemMo
őstag

Emiatt a játék miatt elgondolkodtam egy ps5 beszerzésén, de basszus túlzásnak érzem 2 konzol tartását

(#350) DaDa válasza NemMo (#349) üzenetére


DaDa
senior tag

Én is így vagyok vele, de a ps5 beszerzése azt jelenti, talán fél év múlva lesz egy ha most rendelek. Dupla árért meg nem veszek neppertől. Szóval én megrendeltem és várok. Mivel hiánycikk lassan a ps4 is, utána el tudom adni majd valamennyiért.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.