Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) tomtom9


tomtom9
tag

Olyan kerdesem lenne h h lehet ugy megolni egy gepet h ez bizonyos alkatresze ne seruljon? Mert egy egy alkatreszre lenne szuksegem a fejleszteshez de miutan elpusztul a gep vele egyutt az alkatresz is… koszi

(#602) Kotomicuki válasza tomtom9 (#601) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

A vadászíjjaknak van jóval nagyobb tépési, mint rombolási sebzése, valamint a Hasító és Fényrobbanás sasszemíjaknak van külön, a gépek részegységeinek a leválasztására dedikált nyílvesszői, amikkel leszedhetőek a még "élő" gépekről a kellő darabok.
Ha a játékélmény rombolása is belefér, akkor a legegyszerűbb módszer a beállításoknál az "easy loot" bekapcsolása, ami MINDEN részegységet épen hagy a gépek elpusztításakor.

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#603) tomtom9 válasza Kotomicuki (#602) üzenetére


tomtom9
tag

Ezer hala. koszonom🤞

(#604) Jorus válasza tomtom9 (#601) üzenetére


Jorus
nagyúr

Arra is figyelj, hogy ha az adott gépnek van vmi tartálya (tűz, fagyvíz, sav), akkor az ne sérüljön meg, mert ha felrobban, akkor elég kevés ép alkatrésze marad. Ilyen esetben szép módszeresen, kicsiket sebezve a végtagokon lehet érdemes harcolni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#605) tomtom9 válasza Jorus (#604) üzenetére


tomtom9
tag

Koszi🤞 Egy ket fegyver fejlesztesert most ra kellet ezekre hajtanom…

meg egy olyan kerdesem lenne h a “nagyon ritka” meno fegyvereket, pancelokat stb… hol erdemes beszerezni? Mert eddig csak kereskedoknel lattam elvetve meg alig… de sajnalom ra a penzt…😕

(#606) Jorus válasza tomtom9 (#605) üzenetére


Jorus
nagyúr

A legendás felszerelések jellemzően küldetésekhez kapcsolódnak.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#607) Kotomicuki válasza tomtom9 (#605) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Nagy általánosságban:

A második részben a jobbféle tárgyak és a nagyobb ellenfelek csak akkor jelennek meg a kereskedőknél, ha a főküldetésben túljutott a karakter bizonyos küldetéseken - pl. a bázisfoglalás és a Kulrut megmentése.
A játék harmadától-közepétől Aloy bázisának tövében is létesül egy kereskedelmi hely, ami a történet előrehaladtával, egyre több mindent tud árulni.

A jobb dolgokat jellemzően a "fővárosokban" - pl. Pusztadal, Tövismocsár - és egyes vadásztáboroknál lehet megvenni, de a fő-, mellék és egyéb küldetések is szép számmal dobálnak végső jutalomként használható tárgyakat, sőt, néha egy-egy feltörhető láda is tartalmaz ilyen dolgokat, ezért érdemes mindent alaposan körbejárni.
Jellemzően minél nehezebb, vagy hosszabb a küldetés(szál), vagy minél nyugatabbra található a helyszín, annál jobb tárgyak nyerhetőek ki, amiket a küldetés leírásában már annak megkapásakor felsorol -> minden zöld felkiáltójelet érdemes felkeresni, majd végigfutni a küldetések leírását, hogy melyik is ad tárgyat.

A pénzt nem érdemes sajnálni rájuk, ha valóban jobbak a már meglévőnél, de érdemes nyitott szemmel, minden kereskedőt megnézni, mert egy-egy féle és színű tárgyból lehet 3-4 darab is és nagyon eltérő tulajdonságokkal - esetleg "nem szeretem" játékstílust megkívánva az előnyeik működésre bírásánál.
Valamint az lenne az ideális, ha minden elemtípushoz lenne legalább egy-egy fegyver is, hogy semelyik ellenfél ellen se kelljen - annyira - hátrányba kerülni a harcok során.

A fejlesztések értéke és tárgyigénye a színekkel egyre csak nő, miközben a sebzés nem biztos, hogy ilyen arányban változik - pl. a kék 4. szint általában megegyezik a lila 3.-kal, de az utóbbihoz jóval macerásabb eljutni - , ezért jól meg kell gondolni, hogy egyáltalán van-e a fejlesztésre rászánható fedezet a zsákban - meg idő és kedv - , mert a kellő fejlesztések nélkül (addig) fölösleges egy, csak az alapdolgaiban jobb eszközt beszerezni, ha a fejlesztett, már meglévő annál többet tud.
A jobb tárgyak mellett szól, hogy a tépési-, elemi állapotba hozási és egyéb (pl. DoT) képességeik sokkal jobban nőnek a sebzési értékeiknél , ezért már sikeresebben használhatóak a nagyobb gépek ellen, ill. sokkal kevesebb lesz a lőszerigény a kisebbeknél is általuk, HA fejlesztve vannak. Valamint egyre több képességük és tekercshelyük lesz, amik különösen akkor mutatnak látványos előrelépést a kisebb szintű tárgyakhoz képest, ha a fegyverjártasságokat, bátorsághullámokat, főzeteket és ételeket is használja mellettük a játékos és így az egymásra rakódó bónuszok végösszege megsokszorozódik.

A gyűjtögetős és több helyszínes küldetésszálak nagy valószínűséggel ugyan csak a játék vége felé fejezhetőek be, mert szükség lehet hozzájuk a speciális képességekre is, amit Aloy a történet előrehaladtával tanul meg, de mindig legendás tárgyat adnak jutalmul:
- Ereklyék és Fekete dobozok gyűjtése
- a 6 nagyobb Lázadótábor kifüstölése
- a vadászpróbák és a "lovasversenyek" teljesítése
- a veremkihívások teljesítése "csak" Aloy lándzsáját, annak sebzését fejleszti legendás szintűre (ehhez azért pár marék Xanax is legyen kéznél...)

[ Szerkesztve ]

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#608) unreg1 válasza tomtom9 (#603) üzenetére


unreg1
tag

Ha jót akarsz magadnak, akkor azt is beállítod, hogy felszedegetésnél ne álljon meg és hajoljon le pillanatonként, hanem menet közben tudjon felszedni.

[ Szerkesztve ]

(#609) tomtom9


tomtom9
tag

Koszonom mindenkinek🤞 igy mar elvezetesebb lett a jatek.

Amugy platinahoz mennyi ido kell? En nehez fokozaton nyomon(nem a legnehezebb) de igy is 44 ora benne es 22%os elorehalas csak…
Nem felfedezo modban nyomom tehat a kuldetesek es utszakaszok iranyitott modba vannsk belole…
ez realis kb vagy sokat tokolok nehezebb ellenfeleknel?😂

(#610) Mike válasza tomtom9 (#609) üzenetére


Mike
veterán

200 órát raktam ebbe a játékba. Igazából olyan 170-180-at, csak nem akartam abbahagyni

(#611) tomtom9 válasza Mike (#610) üzenetére


tomtom9
tag

Aztan platina nem is volt is benne?!😂

(#612) tomtom9


tomtom9
tag

Meg egy olyan kerdesem lenne h erdemes elobb a foszalat vegig vinni mert ott ugye jobb felszerelest kapunk mi t a mellekeket?
mert az a problemsm h hard fokozaton nyomom 40es szinten vagyok de a 35 os kuldetesek kufognaknvelem sokszor….
vagy varjak hatha kapok legendas fegyvert smi azert jobban sebez mert eddig a nagyon ritka(lila) fegyverek vannak fel re felfejlesztve de igy is alig alig sebeznek… a ruhak mind fullon vannak🤞

(#613) Jorus válasza tomtom9 (#612) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ízlés kérdése, sok játéknál próbáltam már, hogy a főküldi utánra hagyok jó pár mellékszálat, de szinte mindegyiknél elszállt az illúzió azt követően, hogy a naaaaagy küldetésnek a végére értem.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#614) bbuffy válasza Jorus (#613) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ez sajnos igaz, Ezért nincs annyira kedvem ezt sem kimaxolni. Max newgame+ nál már úgy játszik az ember, de az sem ugyanaz az élmény már.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#615) Kotomicuki válasza tomtom9 (#612) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Ahogy már írták előttem: ez egyéni döntés kérdése.
A játékfejlesztők túl(?)/nagyon sok mellékes elfoglaltságot tettek bele a játékba, ami egy adott szintű karakternek és felszerelésének sokáig tud kalandokat biztosítani, így a legjobb ha saját magad fedezed fel a térképet, gyűjtöd a küldetéseket és oldod meg a feladatokat, aztán, ha ezek elfogytak, vagy csak olyan van már, ami túl kemény, akkor lépsz tovább a főszálon.

A Rémhatár bezártságában illene minden feladatot megoldani, így felkészítve Aloy-t mind szintben, mind felszerelésben a rá váró megpróbáltatásokra.
Majd a bázisfoglalásig mindenképp célszerű elvinni a fősztorit, mert ez számos dolgot megnyit. (ez még teljesen felfejlesztett, zöld tárgyakkal megoldható a legnehezebb szinten is)
Ezután eléggé sok (mellékes) dolog van, amit tenni lehet: ezen a ponton pár 10 órácskát bele lehet hajtani könnyedén a játékba. (kék cuccok)
Majd a 3 részegység és Béta begyűjtését nagyjából egyben letolni, mert ezek is oldanak föl újabb lehetősségeket.
Emiatt itt is megnyílik egy nagyobb "ablak" a térképen az eddig megoldhatatlan feladatok felkutatására és végig vitelére. (lila dolgok beszerzése és húzása)
Ezután már csak a végjáték következik, de a repülés elsajátítása után is vannak, direkt ezen tudást igénylő küldetések és csak ezek befejezése után kellene az utolsó főküldetést megcsinálni. (talpig legendás felszerelésben)
De ez csak egy szerintem optimális "útvonal", amitől szabadon el lehet térni: ha korábban kellenek a jobb cuccok, akkor a főszálat kell hajtani - a Kulrut megmentéséig mindenképp - , ha "megelégszel" azzal, hogy a játék csodálatos hangulata beszippantson, akkor az önálló felfedezésnél nincs nagyobb élmény, ebben a játékban sem.

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#616) tomtom9


tomtom9
tag

ertem. Eddig en ugy alltam hizza h a melleksztorikkal felfejlesztem magam es ha elfogyatkoznak akkor durr neki a foszalnak… de akkor ezek szerint lehet taktikat valtok…🙂

(#617) Mike válasza tomtom9 (#611) üzenetére


Mike
veterán

Nem. Nem szopattam magam a szünetes bohóckodással, meg a felugirva hátra nyilazni fejbe és társaival az arénában

(#618) Madoc válasza Mike (#617) üzenetére


Madoc
veterán

1 óra alatt megvolt mind.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#619) Mike válasza Madoc (#618) üzenetére


Mike
veterán

Én nem vagyok ennyire ügyes

(#620) Jorus


Jorus
nagyúr

Úgy döntöttem, hogy az április 19-én megjelenő DLC-ig NG+-ban végigtolom megint a játékot. Tegnap nekivágtam, nagyon nagy élmény megint, hihetetlen hangulatos ez a játék. :) Érdekes, hogy sokan kritizálják Aloy karakterét, hogy nincs benne elég élet, meg sokszor furán reagál dolgokra (RPG szempontból), de nem tudom, mit várnak, tizenéves koráig egyedül nevelte egy kitaszított vadász a vadonban, gyilkos gépek között, zéró szociális fejlődéssel, mégis, milyennek kellene lennie? :)
Úgyhogy Aloy póló fel, és nyomjuk :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#621) tomtom9 válasza Jorus (#620) üzenetére


tomtom9
tag

Dlc? Le maradtam volna rola? Mit lehet rola tudni?

(#622) Jorus válasza tomtom9 (#621) üzenetére


Jorus
nagyúr

Horizon Forbidden West Burning Shores DLC

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#623) F-ECT$


F-ECT$
titán

A bátorsághullámot meg lehet szakítani, vagy mindenképp végigmegy?

Dive ever, work never.

(#624) Jorus válasza F-ECT$ (#623) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mindenképpen végigmegy, nem lehet megállítani. Cserébe relatíve könnyen visszatölthető, ha még tart a harc.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#625) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!

Lassan jön a dlc(remélhetőleg :D), és felmerült egy olyan dilemmám, hogy tavaly elkezdtem egy new game +-t, de még nagyon a sztori elején félbe is hagytam. Ilyenkor bármikor el lehet kezdeni a dlc-t aktív lesz a quest , vagy valami progress-hez fogják kötni? Az első részt PC-n, játszottam, de nagyon már ott se emlékszek,hogyan is volt a dlc.

(#626) F-ECT$ válasza Rison77 (#625) üzenetére


F-ECT$
titán

Ilyenkor általában egy quest vezet el egy új területre, aminek lehetnek előfeltételei. Én lehet hogy az első végigjátszás utolsó mentéséből indulnék el, ha még nagyon az elején vagy az NG+ -nak.

Dive ever, work never.

(#627) bbuffy válasza Rison77 (#625) üzenetére


bbuffy
senior tag

Mivel az előzőnél is egy bizonyos szint volt a követelmény, így gondolom most sem lesz másképp. Szóval simán lehet az NG+ ból tolni.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#628) Kotomicuki


Kotomicuki
senior tag

Aki kíváncsi az új DLC történéseire és tud angolul, annak Arktix csatornáját ajánlanám a yt-on, aki most nagyon korai hozzáférésben foglalkozik az új résszel: [link]

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#629) Jorus


Jorus
nagyúr

Bezsákoltam én is a DLC-t még pre-orderben, de előtte végigtolom az alapjátékot NG+-ban, lassan a felénél járok már, másodszorra is nagyon jó élmény. Persze most NG+-ban már nem nézek be minden kő alá, de a mellékküldiket azért tisztességgel végignyomom, aztán jöhet a DLC. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#630) Mike válasza Kotomicuki (#628) üzenetére


Mike
veterán

én inkább játszom vele magam

(#631) F-ECT$ válasza Jorus (#629) üzenetére


F-ECT$
titán

Remélem 2-3 hónap és kap egy 50% leárazást. Akkor behúzom én is.

Dive ever, work never.

(#632) centrino


centrino
aktív tag

Anno Elden Ring elvitte a fókuszt, és valahogy unalomba fulladt nekem a Forbidden West. Most hogy kijött a DLC, adtam neki egy esélyt és nagyon nagyon élvezem. Ajánlatra teljesen újrakezdtem, very hard fokozaton. Lassabban, taktikusabban, megismerve és kihasználva a teljes eszköztárat, fegyvereket, képességeket és az ellenfelek gyengeségeit. Így egy teljesen más, számomra sokkal sokkal jobb játék. Csak ajánlani tudom. Normálon nagyon hamar súlytalanná vált, unalomba fulladt.

(#633) mad1


mad1
veterán

Sziasztok.
Ha a tesom végigviszi a dlc-t akkor én, csak magát a dlc-t újrakezdhetem?
Az alapjáték kb kimaxolva (lv52)

[ Szerkesztve ]

Ne szemetelj ! = Steam

(#634) -=Jam=- válasza mad1 (#633) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Legyen meg az utolsó főküldetés utáni mentés, és akkor el tudod Te is az elejéről kezdeni a DLC-t, ha azt betöltöd.

(#635) Jorus


Jorus
nagyúr

Mivel NG+-ból kezdtem én is a DLC-t, így még bőven a Szingularitás küldi előtt kimaxoltam a skillfát az új skillekkel együtt, így most van vagy 90 skillpontom, amit már nem lehet elkölteni. :) A Szellemszint csak azt mutatja, hogy szintet léptem, de nincs semmi következmény, folyomány, ha jól értem.

A DLC főszálán haladok, de egyelőre nagyon kevés side questbe futottam bele, nem tudom, ez szándékos-e, vagy egyáltalán van-e benne értelmezhető számú side quest - persze elolvashatnám a leírásokban, de nem szeretném magamnak szpojlerezni. :D
Itt egyébként olyanokra gondolok, mint a W3-ban volt a B&W DLC, ott is volt főküldi, meg rengeteg SQ, felfedeznivaló, stb.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#636) bbuffy válasza Jorus (#635) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nem lesz sok sidequest.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#637) mad1 válasza -=Jam=- (#634) üzenetére


mad1
veterán

Az alapjáték vagy a dlc utolso küldetése?

Ne szemetelj ! = Steam

(#638) Jorus válasza mad1 (#637) üzenetére


Jorus
nagyúr

Alapjáték - Szingularitás

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#639) Jorus


Jorus
nagyúr

Tegnap befejeztem a BS-t, nekem nagyon tetszett. Oké, a fősztori kicsit gyengébb lett, mint vártam, de ez egy DLC ugye, és nem lehet mindent a W3 DLC-ihez viszonyítani. Szóval nagyon bejött a hangulat, a látvány, az új gépek, fegyverek - az ucsó kemence szerintem az eddigi legjobb volt. Ami nem érintett meg különösebben, az az új skillek csoportja volt, az szerintem nem feltétlen kellett egy DLC-be pluszban. Összességében nagyon elégedett vagyok, kíváncsian várom a 3. részt. :)

PS5-ön a statisztikák elég érdekesen néznek ki, szinte minden trófea esetében a max az 5% körüli stat, de mondjuk az olyanok, hogy oldd meg az összes fő- és mellékküldtetést, az ilyen 2% körül áll. Ez valami olyasmit jelent, hogy sokan megvették, de kevesen játszanak vele, vagy elkezdik és abbahagyják pl?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#640) Jorus


Jorus
nagyúr

Ezek voltak már?

Horizon Forbidden West VS Reality

Horizon Burning Shores VS Reality

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#641) F-ECT$ válasza Jorus (#639) üzenetére


F-ECT$
titán

Szerintem a DLC trófea statisztikák is az alap játék eladásaihoz vannak viszonyítva. És mivel sokan nem vették meg a DLC-t, ezért ilyen alacsony.

Dive ever, work never.

(#642) RudY válasza Jorus (#639) üzenetére


RudY
addikt

Platináztam volna (nem kényszerűségből), de bugos, úgyhogy feladtam, és valószínűleg sokan mások is.
A légi fotózás, ha nem "jó" sorrendben történik, akkor az északit nem lehet aktiválni. :( ([link])
Elvileg egy előző manuális mentést visszatöltve megoldható, de ezt még nem próbáltam.

(#643) RudY válasza RudY (#642) üzenetére


RudY
addikt

(#644) Jorus válasza F-ECT$ (#641) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ahha, köszi, így érthetővé válnak a statok, köszi!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#645) RudY válasza RudY (#643) üzenetére


RudY
addikt

Akkor ez is kiplattant végül, szép volt, jó volt. New Game+ is kellett hozzá egy kicsit, hogy minden képzettség meglegyen, de emiatt már nem akartam otthagyni a serleget. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#646) tomazin válasza Jorus (#639) üzenetére


tomazin
veterán

Nekem most tunt fel,hogy van dlc, pedig engem erdekel.
Jol latom,h ezt csak ps storebol lehet megvenni es nincs lemezes verzioja?

(#647) -=Jam=- válasza tomazin (#646) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Jól látod, csak store-ból lehet megvenni, mint a DLC-k 99%-át :)

(#648) Beretvás


Beretvás
addikt

Sziasztok.

DLC-t megéri megvenni?

(#649) -=Jam=- válasza Beretvás (#648) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Ha tetszett az alapjáték, akkor mindenképp.

(#650) Beretvás válasza -=Jam=- (#649) üzenetére


Beretvás
addikt

Tetszik, de még messze a vége,ha mindent is meg akarok csinálni.. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.