Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25101) allein


allein
addikt

Sziasztok. Kicsit más téma, elnézést kérek. Nem találtam hozzá topikot.
Én bankot szeretnék váltani, Erstes vagyok 2008 óta. Mit ajánlottok? Szoktam online külföldről vásárolni, általában PayPal.

#25102 bigdady Köszi, átolvasom.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#25102) bigdady válasza allein (#25101) üzenetére


bigdady
nagyúr

Összefoglalót nézd meg.
Én gránit bajnok/plusz mellett voksolok vagy unicredit

(#25103) zsola400 válasza allein (#25101) üzenetére


zsola400
aktív tag

Unicredit, külföldi vásárláshoz Revolut, Wise.

(#25104) dredjudge84 válasza zsola400 (#25103) üzenetére


dredjudge84
őstag

+1 az unicreditre

(#25105) Genesist


Genesist
tag

Az mennyire bevett szokás más banknál, hogy egy adott díjcsomagot mondjuk csak 3 évig ad, utána automatikusan átrak másba (nyilván egy drágábba)? Az Erste esetében az összes számlánál látom ezt. Például a CIB Eco is így működhet (erre nem találtam semmilyen infót)? Tehát x évente bankváltás, ha nem tartják a kedvező csomagot?

(#25106) axioma válasza Genesist (#25105) üzenetére


axioma
veterán

Termeszetesen ha "ar alatt" adja akkor erdemes neki korlatozni a kihasznalasat (meg remenykedik abban hogy ugyis lusta a user - valljuk be, amig egyetem/elso melo alatt ez me'g lehet kulcskerdes, ket ovodas mellett hidd el se az osszeg nem szamottevo se az idod arat nem ilyen olcsora arazod). Amugy:
- raiff kedvezmenyes szamlacsomagja "orok" (magasabb is a kuszob beerkezore, de megoldhato mert nem jovedelem kell legyen)
- granitnal is mintha korlat nelkuli lenne
- erste kollega amig a kedvezmenyt ado kapcsolat fennall
- meg siman lehet hogy hosszabbitgatnak vagy kijonnek jobbal, ha valtozik a gazdasagi kornyezet (na az persze nem a kozeljovoben lesz)

(#25107) .tnm válasza bigdady (#25102) üzenetére


.tnm
addikt

ne ajánlgassuk már a gránit plusz-os számláit csak úgy, az emberek 99,9%-a jobban jár a plusz nélkülivel. (vagy ne ajánljuk, vagy legyen ott, hogy milyen extrém esetben érheti meg.)

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#25108) Livius válasza Noxy (#25052) üzenetére


Livius
őstag

Az lehet hogy az Unicredit Partner Aktív Zéró számlacsomag csak azoknak kapható, akiknek még nincs az Unicreditnél bankszámlája éppen?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#25109) bigdady válasza Livius (#25108) üzenetére


bigdady
nagyúr

Persze

(#25110) bigdady válasza .tnm (#25107) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ott van hogy / meg hogy az összefoglalóban van a lényeg, az hogy én mi mellett voksolok az én véleményem, kérdezte ki mit ajánl én azt is.

Plusz: itt van pl tegnap a másik kolléga aki 2m Ft-ot kellett felvegyen digitális csomagban es máris kifizetett egy évi plusz havi díjat stb, ezeket lehet kell mérlegelni megér-e 32 Ft-ot ami már inkább spórolós topik 2022-ben nem banki.

Megkötni nem kell az emberek helyett azt meg azért már mindenki el tudja dönteni megér-e neki napi pl 32 Ft-ot egy korlátlan ingyenes csomag vagy nem, nem kell hozzá pénzügyi végzettség. A bank ahol azért jellemzően a pénzed tartod adott esetben, és mivel ott betéti kamat is van (jelenleg 7%-8) agyonveri árban az összes többi banki csomagot. Pl ha leköt 150e Ft-ot az kitermeli a havi díjat és ingyenes. 150e Ft lekötés…. De jöhet másik bank is nyugodtan ahol ha tartasz 150e Ft-nàl nagyobb összeget még fizet is hogy ott legyél a pénzeddel. (Ez a folyószámla/bank topik nem befektetési meg àllamkincstár stb arra figyelj) Azt most hagyjuk ha nincs 150e Ft megtakarítása sem valakinek mert az megint spórolós topik nem banki. Szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#25111) Qtyii válasza bigdady (#25110) üzenetére


Qtyii
tag

Egyetértek, döntse el mindenki maga... Én is ajánlom bár én az ingyenesben vagyok mert nem kívánok sokat utalni ha meg fel kell venni pénzt akkor Platinum kártyával 4 db ingyen van és ennyi 😀
Ha csak 200 lekötés van itt tartva akkor bőven plusszossőt átlag feletti a kamat is hiszen most lekötött betétre 8% felett ad. És így elég a digitális számlacsonag

[ Szerkesztve ]

(#25112) bigdady válasza Qtyii (#25111) üzenetére


bigdady
nagyúr

Jó ötlet ez a platinumos + bajnok csomag kombó :K

(#25113) .tnm válasza bigdady (#25110) üzenetére


.tnm
addikt

de ez az, hogy nem számolja ki mindenki, sőt szinte senki. addig látnak, hogy korlátlan havi 1000 Ft-ért és nem számolják ki, hogy nem érnék el a havi 1000 Ft felét sem a plusz nélküli csomagban

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#25114) bigdady válasza .tnm (#25113) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kb pár lehetőség van csak, azt azért illik tudni összehasonlítani. Aki ide ír az képes is rá szerintem

(#25115) ztoldy


ztoldy
senior tag

Szerintem el kéne jutnia mindenkinek addig, hogy ha itt rákérdez bármire is és kap visszajelzést, akkor nem ugrik rá rögtön arra, amit leírt valaki. Bár tudom az emberek többsége így működik, mert így a következményeket át tudja hárítani.
Van több összehasonlító oldal, amin részletesen beírva a bejövő utalásokat, költési szokásokat meg lehet nézni melyik bankszámla lehet jó. Ezt követően azért érdemes átolvasni a részleteket, kondíciókat is és meggyőződni, hogy valóban az lesz a jó.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#25116) Genesist válasza axioma (#25106) üzenetére


Genesist
tag

Köszönöm szépen a választ!

Jelenleg még van időm, de megnézem ezeket az ajánlatokat is.

(#25117) bigdady


bigdady
nagyúr

Wise hírek: [link]

(#25118) ollie


ollie
MODERÁTOR

De milyen emelést emlegetnek a cikkben?

***

(#25119) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv! Gránit sztár csomagban nagyobb összeg utalása egyben, van érték határhoz kötve? Mi lenne a költsége? Köszönöm

(#25120) bigdady válasza ollie (#25118) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azt hittem majd tudjátok én ma akartam regisztrálni :DDD

(#25121) kuksa90


kuksa90
őstag

Jól látom, hogy a cib 0,01% évi kamatot fizet?!? :U

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#25122) ollie válasza bigdady (#25120) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

[link]

***

(#25123) ztoldy válasza kuksa90 (#25121) üzenetére


ztoldy
senior tag

Ez nem a látraszóló arra a pénzre, amit csak úgy a számlán tartasz lekötés nélkül? Annak szokott ilyen alacsony lenni a kamata.

Gránit ezért is volt jó, mert ott eleve magasabb volt, mint máshol, viszont ők ezt megvágták az áremelés helyett.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#25124) bigdady válasza ztoldy (#25123) üzenetére


bigdady
nagyúr

7% ott most fèl év, meg jegybanki mínusz 2.75 vagyis 9% egy évre

(#25125) ztoldy válasza bigdady (#25124) üzenetére


ztoldy
senior tag

lekötéssel, de látraszóló a Gránitnál is 0,01%

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#25126) kuksa90 válasza ztoldy (#25123) üzenetére


kuksa90
őstag

De az...
Viszont ettől függetlenül nem erőltetik meg magukat... :(((

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#25127) fatal` válasza fatal` (#25087) üzenetére


fatal`
titán

Hülye ez az ügyintéző. Most megnéztem a CIB Classic mellé a devizaszámlát (CIB Online-om van, az már megszűnt, ahhoz nem hoz deviza kondíciókat, csak USD-t) és az EGT-n belüli (de külföldi) SEPA utalás díja megegyezik a forintszámla utalási díjával.

Csodálkoztam is a bankban, hogy miért ilyen drága, direkt SEPA-t kérdeztem.

Na akkor valamikor besétálok egy másik fiókba. Kész vicc.

(#25128) sifarr válasza fatal` (#25127) üzenetére


sifarr
senior tag

CIB Online-om van, az már megszűnt, ahhoz nem hoz deviza kondíciókat, csak USD-t)
:F Már miért ne hozna?
Kondíciós lista 13. oldaltól, ott vannak az Online csomag devizás díjtételei is.
Bankközi utalás díja USD-ban van meghatározva devizától függetlenül. SEPA utalás díjmentes. Ha forintszámláról utalod, akkor persze van konverziós költség.
Az EGT-n kívüli és belföldi SEPA, illetve egyéb belföldi EUR utalás díja pedig EUR-ban van megállípítva.
Szóval a (nem megszűnt, csak lezárt) Online csomaghoz van devizaszámla, vannak a deviza utalásoknak díja a különböző típusokra.

(#25129) bigdady válasza ztoldy (#25125) üzenetére


bigdady
nagyúr

08.17-ig jegybanki mínusz másfél volt a látra. Sajnos vége lett..

(#25130) cocka válasza ztoldy (#25115) üzenetére


cocka
veterán

Hiába hasonlítgatok, egyelőre nekem még mindig az a legjobb csomag, amiben jelenleg vagyok.

Kb. megnézhetem, hogy más bankoknál mennyit fizetnék még rá.

(#25131) fatal` válasza sifarr (#25128) üzenetére


fatal`
titán

Jah külön kerestem a PDF-eket, mert a Classic csomagnál külön hozott csak devizás PDF-et CHF-hez, USD-hez és EUR-hoz.

Megszűnt-lezárt nekem ugyanaz, azért emeltem ki, mert újat már nem értékesítenek. :)

Köszi.

Ebben 0 forint szerepel (mint a forintutalás díja), baromságot mondott az ügyintéző, pedig direkt EGT-n belüli SEPA árat kérdeztem és ha jól láttam, akkor a kondíciós listából nézte ő is és 20 euro díjat mondott.

Én arra voltam kiváncsi, hogy mennyibe kerül Wisera visszautalni, ha úgy adódik, mert szívesebben tárolom a devizát a bankban, de rohadt szar árfolyamon vált a CIB. De majd kiszámolom, hogy megéri-e.

[ Szerkesztve ]

(#25132) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Srácok! Hol a legolcsóbb itthon egy usd esetleg chf bankszámla?

(#25133) axioma válasza dredjudge84 (#25132) üzenetére


axioma
veterán

(remelem tolem is elhiszed)
usd raiff ingyen - tartani es 1 db eves kartyadij 3600 vagy mennyi -> revo modszerrel kiszedni is
chf is, de onnan nem lehet kedvezoen kiszedni (usd-n keresztul szamoljak oda-vissza, valaki vagy itt vayg a megtak topikban irta, hiaba chf szamlahoz kerte)

(#25134) sifarr válasza fatal` (#25131) üzenetére


sifarr
senior tag

Én arra voltam kiváncsi, hogy mennyibe kerül Wisera visszautalni, ha úgy adódik, mert szívesebben tárolom a devizát a bankban
Ha Online számlád van és ahhoz kapcsolt eurós devizaszámlád, akkor a devizaszámládról a Wise-ra Eurót nulláért utalsz.

(#25135) dredjudge84 válasza axioma (#25133) üzenetére


dredjudge84
őstag

A kártya kötelező? Illetve mennyibe kerül róla az utalás?

(#25136) fatal` válasza sifarr (#25134) üzenetére


fatal`
titán

Igen, láttam most. Ezért vagyok mérges az ügyintézőre, hogy hülyeséget mondott, amikor bent voltam (direkt EGT-n belüli, de külföldi SEPA EUR utalást kérdeztem, mert úgy rémlett, hogy ugyanannyi, mint a forint számláról).

Majd bemegyek egy másik fiókba és megnyitom a számlát.

Köszi a linket mégegyszer. :)

[ Szerkesztve ]

(#25137) axioma válasza dredjudge84 (#25135) üzenetére


axioma
veterán

nem kotelezo, de minden mas leszedesi kiserlet sokkal dragabb. kartyaval me'g pemap-ba is jatszhatod es onnan eu-n belul ingyen utalas [azert vegyel is pemap-ot odaerkezes utan, ne csak az ingyenessegre apellalj mert a vegen beszuntetik]
[ha ft kell a vegen akkor persze lehet hogy a szarul valtas ellenere ugy jon ki jol h helyben valtod, nulla maceraval, idotenyezovel, ha ezek fontosak]

(#25138) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sziasztok. Tanácsot szeretnék kérni .
Kezd telelenni a tököm az OTP -vel, havi szinten levonnak közel 1000 forintot kezelési költségre, készpénz felvételről nagyobb összegnél ne is beszéljünk. (Közel 30k ba volt felvennem 1 misit...)
Most meg kártya kibocsátási díj 2300, éves kártya díj 5300... Nem elég, hogy az én pénzemet forgatják, míg a számlámon van, még minden szarral le is húznak...
Ki milyen bankot ajánlana, ahol nem húznak le ennyire amiért náluk parkoltatom a pénzem?
Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#25139) bigdady válasza Anaren91 (#25138) üzenetére


bigdady
nagyúr

Összefoglaló

(#25140) Anaren91 válasza bigdady (#25139) üzenetére


Anaren91
senior tag

Elolvastam, van 4 bank említve. Saját tapasztalat alapján szeretnék infót, hogy ki melyiket ajánlja a 4 közül, mert nem akarok majd utána megint bankot váltani, ha valami gebasz van az új bankkal.🙂

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#25141) dptrsk válasza Anaren91 (#25140) üzenetére


dptrsk
addikt

Olvass vissza 2-3 oldalt, s akkor kialakul egy képed a bankokról

(#25142) axioma válasza Anaren91 (#25140) üzenetére


axioma
veterán

hasznalatfuggo... pl. Raiff nekem jo, de nincs push meg talan gpay se stb., csak nem erdekel masnal meg alapfeltetel
en irtam elonyok-hatranyok vki kerdesere nem is olyan regen, azt nezd meg, keress a tobbire is ilyet

(#25143) bigdady válasza Anaren91 (#25140) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha nem akarsz jóváírási feltételt és kell betét kamat is: granit
Ha akarsz 75ezres jóváírási előírást akkor uni
Ha nagyobb összeget akarsz jóváírást 400e és kell pl EUR kártya Raiffeisen
Ha problémás appot felületet akkor de ingyen akkor CIB :)
Szvsz

[ Szerkesztve ]

(#25144) kleinguru válasza bigdady (#25143) üzenetére


kleinguru
addikt

CIB-nél is van kötelező jóváírás még bónuszban :D

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#25145) bigdady válasza kleinguru (#25144) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ráadásul :)

(#25146) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Nyitott valaki mostanában Unicredit Partner Zéró csomagot?
Lassan 1 hete nem tudják megnyitni elvileg informatikai hiba miatt. Volt már valakinek hasonló problémája?

(#25147) bigdady válasza ReSeTer (#25146) üzenetére


bigdady
nagyúr

Uez volt, jó egy hétbe került meg jó pár óra telefonba. Androidról sikerült végül de az is vagy harmadik negyedi próbálkozásra, hívás megszakad, nem jön be a kamerájuk, nem látszik az igazolvány, fény ide fény oda, legjobb mikor kész vagy egy sms kód kell és nem fogadja el...ios-el nem is megy, mert ha átlépsz az sms kódra kilép a videóhívásuk stb... Amikor kész majd nézd meg nem is az lesz amit kértél, nem push hanem fizetős sms ilyesmik voltak. Béna na

[ Szerkesztve ]

(#25148) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Ezért kell bemenni fiókba. Ott nincs ilyen gond. Én a fiók számlanyitást választottam, ők hívtak fel időpont egyeztetés volt, és kb 15 perc volt az egész.

[ Szerkesztve ]

(#25149) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv! Kérdezném 10M Ft feletti utalásnál valóban csak másnap érkezik meg a pénz a bankoktól (Gránit) vagy az is pár percen belül ? Köszönöm

(#25150) fatal` válasza andrás47 (#25149) üzenetére


fatal`
titán

Az azonnali átutalás 10 millióig van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.