Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Heroes of the Storm (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:51

LOGOUT.hu

ÜDVÖZÖLLEK A NEXUSBAN!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8651) CactuS válasza DaveNo1 (#8650) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ez tény, de neki szó szerint 0 volt, azaz még arra sem volt képes, hogy 1 db miniont leöljön. A nagyobbik baj az, hogy heroban is a support alatt volt és egyébként simán nyerhettünk volna, ha nem hisztizik be valamin. De hát ilyen ez a random bicikli. :)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#8652) AxBattler válasza DaveNo1 (#8650) üzenetére


AxBattler
félisten

Nálam nem, Nova a bástyákra is no.1 killer! :DD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8653) Realradical


Realradical
őstag

Besírok egy rövidet.
Mióta újra kellett placementelni (30-ról 50-re kerültem 13 nyert meccsel) megőrülök. Minimum egy afk, de inkább kettő van HL-ben/team. Tök random, hogy nyerek vagy nem. Nem is függ attól mit csinálok. Amelyik csapatban megmarad az 5 ember azok nyernek.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#8654) mqm


mqm
senior tag

Sziasztok!
Most vágtam bele a Moba világának megismerésébe ,azon belül is eme blizzard gyönyörűségbe. Ami azt illeti eléggé elvagyok veszve ebben a világban és jó lenne ha valaki vállalná a mester szerepét! :)
Ha valakinek van kedve segíteni akkor kérem írjon privatot! Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv,
P.

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#8655) Madwe válasza mqm (#8654) üzenetére


Madwe
nagyúr

Topik összefoglalóban ott van addig is sok okosság! :D

(#8656) mqm válasza Madwe (#8655) üzenetére


mqm
senior tag

Végig olvastam! :R

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#8657) tomazin válasza DaveNo1 (#8650) üzenetére


tomazin
veterán

a múltkor nem tudom kivel játszottam és nagyon próbálta összehozni a 0 sieget, de lehetetlen ha játszol és nem afkolsz.
amúgy mostanság lett divat ez az afkolás( csak hogy Te is ragelsz miatta)?
mert egy csomószor látom, hogy ilyen fél-1 percekre nem csinál semmit a delikvens. ha ez 2-3x előfordul én akkor is nyomom rá a reportot.
mert ha 1x felborul a bili, felrobban a radiátor, elfolyik a takony az ok. de 3-4+ alkalommal 20perc alatt akkor ülj le coopozni, nem szivasd a többit.

(#8658) CarajoEsp válasza tomazin (#8657) üzenetére


CarajoEsp
senior tag

Az AFK megnőtt az utóbbi időben, én is azt érzem. Sokszor együtt jár azzal, hogy ki, mit pickel kezdésnél.

Szóval általában úgy néz ki, hogy valaki hoz egy Gazlowe-t, majd egy másik írja, hogy GG és AFK végig...

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#8659) CactuS válasza CarajoEsp (#8658) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én azt nem értem, hogy miért gondolja, hogy előrébb van, ha AFKzik? Ugyanakkor végez, mint a többiek, hiába dobja ki a játék...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#8660) ThySoul


ThySoul
senior tag

Ünneplés!! :C
Level 30, 7 herom van( minimum 12-vel akarok a rankednek nekivágni) és megtaláltam a tökéletes hőst magamnak Zeratul személyében+ a goblinos portré is megvan. :R

(#8661) kippedli


kippedli
tag

"Sokan panaszkodnak az új HL miatt. A visszajelzésekre reflektálva a következőket tudhattuk meg:
-Lehet, hogy a későbbiekben látjuk majd az MMR-ünket.
-Ha a placement matcheid jól sikerültek és mégis irreálisan magas rankra rakott, az hibának számít, nem így tervezték és már kutatják mi lehet az oka."

(#8662) horvi0813 válasza kippedli (#8661) üzenetére


horvi0813
tag

15WIN 5LOSE RANK46.... :(((

(#8663) Derrewyn válasza kippedli (#8661) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Ez szép és jó, de ezzel nem oldják meg azt a problémát, hogy a korábbi rank 1 embereke a main accountjukkal nem tudják elérni rank 1-et, viszont egy alt accounttal simán és lényegesen rövidebb idő alatt.

Szóval egyszerűen nevetséges a ranking rendszer és a mellérakott matchmaking, mert összerakja a magas MMR játékosokat, akik körbeverik egymást, míg az alacsonyabb MMR-rel rendelkező accounttal surranópályán, kikerülve a ténylegesen jó játékosokat, el lehet érni rank 1-et.

(#8664) kippedli válasza Derrewyn (#8663) üzenetére


kippedli
tag

A blizz tudja ,hogy mi képesek vagyunk a sz*rból is várat építeni :DD

(#8665) zws válasza Derrewyn (#8663) üzenetére


zws
senior tag

Ha indul az első season akkor gondolom reselik az MMR-t is, és azzal megoldják ezt a problémát.

(#8666) F-ECT$ válasza zws (#8665) üzenetére


F-ECT$
titán

Ebben én már csak reménykedek, de nem bízok.

Dive ever, work never.

(#8667) Tyler Durden válasza horvi0813 (#8662) üzenetére

Ez most komoly? Ilyen win/loss aránnyal rank 46? Sok értelme van ennek a 20 meccsnek. Kb mintha dobnál egy 50 oldalú kockával az eredménye meg a rankod. Minden egyéb amit csinálsz irreleváns, gg Blizz..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#8668) adrian360 válasza zws (#8665) üzenetére


adrian360
őstag

MMR-t soha nem resetelik, csak a rankokat. MMR-t csak akkor, ha esetleg új algoritmust raknak be, de az nem valószínű

(#8669) Madwe válasza adrian360 (#8668) üzenetére


Madwe
nagyúr

Arra alap esetben sose lesz szükség, ha normális. Amennyire mi látjuk, az mmrel nincs is baj. A rankrendszer meg a matchmaking az, ami rosszul működik mmrből számolva. Nem hiszem el h nem lehet egy normális áttétet írni erre h mindenki hasonló szintű játékosokkal játszon, ne adj isten még a rankja is jelentsen valamit...

Aztán lehet az mmr se működik rendesen, csapatsportnál eleve nehéz jól működőt alkotni, pláne ha nem is lehet rendesen mérni az egyén teljesítményét (nincs rendes k/d mutató, nem lehet súlyozni azt h épp objot csinálsz vagy tfben mit érsz el esetleg lanet pusholsz) pedig ha lehetne is, akkor is nehéz lenne azt súlyozni, lásd pl cs, ahol lehetsz mondjuk uberpro de csapat szempontjából nem segítesz, hiába ölsz le 3 másikat, a kört elvesztitek miattad.

Értem én h ezek nem egyszerű dolgok, de ha már ömlik hozzájuk a pénz, azért 1 év alatt vmi használhatóbbal előállhattak volna :S

(#8670) Hunner válasza Tyler Durden (#8667) üzenetére


Hunner
senior tag

Lehet hogy 15x elvert rank50-es 5 meccsel rendelkező vérpistákat és 5x kikapott rank 40-42 közöttiektől. Akkor pontosan jó helyen van. A rendszerrel inkább az a baj, hogy ha mondjuk azért hogy találj placement meccsre ellenfelet, mindenkit megkaphatsz már, akkor illene engedni a játékosoknak a gyorsabb mozgást a létrán a skillpontokkal, ami ha jól tudom most nincsen.

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#8671) Tyler Durden válasza Hunner (#8670) üzenetére

Az már a rendszer hibája ha folyamatosan nyomik ellen megy. Mi értelme lenyomnom 20 besoroló meccset, ha nem sorol sehova, mert szar az összesorsolás? Ennyi erővel rank reset és menj 50ről is értelmesebb volna..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#8672) horvi0813 válasza Hunner (#8670) üzenetére


horvi0813
tag

Nem egyedül mentem 2en 3an voltunk TSen folyamat HL besoroláson és 8Winünk is volt zsinórban de már 4. Win után Rank 1-10közöttieket kaptunk 10perces várakozással hogy kapjunk ki végrel... Most meg 46ról 1Win után annyi pontot ad hogy 2szint minusz/nyert meccs... Érti a faszom akkor miért 46ra dobott

(#8673) -conrad-


-conrad-
addikt

Ha már itt tartunk: ha van moba tapasztalatom és nem akarom a kalibráló meccseimet 4 magam mellé sorsolt idiótával failolni, akkor ha pl. innen jön pár ember akinek magas a rank-ja és velük tolok 20 win-t akkor az mennyiben befolyásolja a végeredményt (ugye magas rankú player mellé magas rankúakat dobna ellenfélnek is)? Vagy csak soloban lehet kalibrálni?

(#8674) F-ECT$ válasza -conrad- (#8673) üzenetére


F-ECT$
titán

2 liga van: 1-4 fős, 5 fős. Ez utóbbi elég szar, kevesen jelentkeznek, tehát az előbbiben érdemes nyomulni, de oda szerintem a legjobb 3 fővel jelentkezni.

Dive ever, work never.

(#8675) Hunner válasza Tyler Durden (#8671) üzenetére


Hunner
senior tag

A rendszer hibája persze, de ha nem játszanak adott időpillanatban százezrek a játékkal, hogy minden szint képviseltetve legyen, akkor vagy beülteted a játékost placement quene-be 20percre amíg lesz egy csapat akik hozzávalók, vagy megpróbálod elkerülni ezt és mondjuk a saját rangjára, vagy a rangja alá is keresel. Ebből lesz a horror, mikor végez a játékos, és nevetséges rangot kap... Bár fölötted látom, hogy itt nem ez történt...

Nyilvánvalóan rossz a szisztéma, de te hogy játszatnád le a placement meccseket egy olyan játékban, ahol 5 emberből áll egy csapat, nem játszák elegen, és tök gyerekcipőben jár az egész? Továbbra is úgy gondolom, mindenkit be kell szépen sorolni, és utána adni kellene a bonus skillpontokat a mecseken, hogy haladhasson felfelé.

Vagy tök más rendszer kellene, de azzal meg hidd el, más lenne a baj

(#8672) horvi0813: System brainfart... :(

[ Szerkesztve ]

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#8676) Tyler Durden válasza Hunner (#8675) üzenetére

Hja pont amit horvi is ír, hogy rendes rank1-10 embereket kaptak már a 8as streak után, ennek ellenére rakja be őket a végén rank 46-ra. Szal lehet ezt bárhogy magyarázni, gyak ez a rész még bétának is gyenge lenne, és egyetértek Dave-el, hogy amíg a ranked rendszer nincs belőve, addig ki se szabadott volna adni, maradnia kellett volna béta stádiumban.
Másik fele, hogy olyan nehéz lenne bele egy ELO féle rendszert implementálni? Másnem lopják le a lol rankingját, igaz csak hallottam róla de sokkal szimpibbnek tűnik, mint ez a katyvasz :(

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#8677) ígyvanferi válasza F-ECT$ (#8674) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mondjuk az eredeti kérdésre a válasz engem is érdekel.

(#8678) DaveNo1 válasza ígyvanferi (#8677) üzenetére


DaveNo1
veterán

A rendszer nézi milyen MMR-rel rendelkező ellenfelekkel játszottál, és ez alapján ad pontokat.

Ebben az új placement systembe sikerült is ezt rendesen elkúrni, mert azoknak a játékosoknak akiknek túl magas az MMR-jük alig ad pontot azután miután letudták a placement meccseiket, mert átlagban jóval gyengébb mmr-rel rendelkező játékosokat kapnak.

Tudtommal viszont azt nem nagyon veszi figyelembe, hogy milyen mmr-rel rendelkező csapattársaid volt, pl. ha totál idiótákat kapsz jóval alacsonyabb mmr-rel és miattuk kapsz ki annak ellenére hogy jól csináltál mindent, akkor ugyanúgy szívni fogsz.

You are not prepared.

(#8679) adrian360


adrian360
őstag

csak hogy növeljem a remek statisztikát : rank 18 (20 -15 között ingáztam) patch elött, mentem egy 13 / 7 -es selejtezőt, és berakott rank38-ra.

(#8680) Derrewyn válasza adrian360 (#8679) üzenetére


Derrewyn
senior tag

És aztán biztosan kapod majd a 300 pontokat nyert meccsenként, amíg 20-at el nem éred. :D

(#8681) Madwe válasza adrian360 (#8679) üzenetére


Madwe
nagyúr

én is ma végeztem, ugrálok örömömben... rank 28 (23-35 között ugráltam), szintén 13/7es selejtező, és meg is nyertem a rank50et!!! Na, ez azért no comment, legalább a 40esig levihetett volna :D utána 1 rendes hlt mentem még, esett is a 300 pont...

Másik remek dolog amivel ma szembesültem: rengeteg bot. először ellenünk játszott 5 bot, majd nálunk volt néha 1-2. Mellettünk rohangálnak, össze vissza csinálnak mindent, nem beszélnek, szörnyű pickeket csinálnak. Az, hogy hlbe jönnek, engem arra enged következtetni, hogy a konkurencia csinálja őket hogy minket bosszantson, egyéb értelmét nem látom, miértne qmbe mennének, ha ugyanaz a reward? vagy esetleg ilyen kínai csoda add oda az accod meg mellé x dollárt s pár nappal késöbb visszakapod az accod rengeteg goldal dolog lenne? de akkor is, miért ne qmbe mennének?bosszúból leviszik a rankjukat a béka segge alá? eddig nem láttam botokat mert csak hlezek, de már itt is gyakori :S

[ Szerkesztve ]

(#8682) F-ECT$


F-ECT$
titán

Patch van: BB, Mines és Garden 1 hétig nem lesz benne a rotában, meg elvileg megjavult Infernal Shrines is.

Dive ever, work never.

(#8683) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Engem 11-9-cel rank 34-re rakott, ha még érdekel valakit ilyen adat. Előző "szezonban 40 valahányon kezdtem és egészen 16-ig adott extra pontot. Végül talán 20-on fejeztem be.

(#8684) Shadowguard válasza F-ECT$ (#8682) üzenetére


Shadowguard
senior tag

Nem lehetett volna a változatosság kedvéért a cursedet is kivenni? :(( "Szerencsére" az első diablo map óta bőven elég nekem a coop is lenapizni, de néha olyan emberek vannak ott is, hogy csodával határos amikor megnyerjük...

(#8685) Sprq válasza F-ECT$ (#8682) üzenetére


Sprq
aktív tag

Egyébként az új map még mindig olyan imba mint a fene, aki elviszi az első Punishert kb meg is nyerte az egészet.

Do you hear the voices, too?

(#8686) F-ECT$ válasza Sprq (#8685) üzenetére


F-ECT$
titán

Én még nem voltam rajta sajnos. Kicsit csökkent a lelkesedésem a játék iránt, a napi 1-2 meccset letolom, de van már, hogy csak versus ai-ban. (Ahol az elite is hülye mint a seggem.)

Dive ever, work never.

(#8687) CarajoEsp válasza F-ECT$ (#8686) üzenetére


CarajoEsp
senior tag

Remélem, hogy javítják az MMR-t, mert épp most nem lenne szerencsés a játéknak, ha elveszítené a játékosbázist..

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#8688) adamkaa777 válasza CarajoEsp (#8687) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Már ott elvesztette hogy félkészen jelent meg .

El. Psy. Congroo.

(#8689) Sprq válasza F-ECT$ (#8686) üzenetére


Sprq
aktív tag

Teljesen megtudlak érteni, nekem ugyan a patch hozott egy kis lendületet, de még mindig megszakad a szívem amikor HL-en, rank 10-12 között még mindig képesek emberek first picknek, úgy hogy nem lát semmit se a saját sem az enemy teamből egy Novát pickelni, vagy bármilyen tényleg nagyon low tier hőst, majd általában ugyanezek kezdenek el kritizálni mindenkit. Nem tudom, hogy nekem hogy sikerült olyan mentalitást kifejlesztenem, hogy megtanultam minden role-on minimum 3 hőst játszani, és nem az alja tierből, de nem hiszem, hogy olyan nehéz lenne ezt felfogni.

Do you hear the voices, too?

(#8690) CarajoEsp válasza adamkaa777 (#8688) üzenetére


CarajoEsp
senior tag

Nem hinném, hogy ez lenne a játék vége, azért látszik fény az alagút végén, ha az MMR-t javítják, nem lesz ezzel gond.

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#8691) CarajoEsp


CarajoEsp
senior tag

Az első aki megnevezi a hibát vagy furcsaságot a képen, kap egy :R Smiley-t.

Köszönöm.

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#8692) whitezo88 válasza CarajoEsp (#8691) üzenetére


whitezo88
nagyúr

TL nem csak negyventől van, mégis van rankod? vagy az a csillag mi?

(#8693) F-ECT$ válasza CarajoEsp (#8691) üzenetére


F-ECT$
titán

Zerával több játéka van, mint Kael-lel?

whitezo88: a csillag azt jelenti, hogy még nincs rankja.

Dive ever, work never.

(#8694) CarajoEsp válasza whitezo88 (#8692) üzenetére


CarajoEsp
senior tag

Nem. A srác Rank10 192 meccsel. Az elobb jatszottunk es rossz volt nagyon.
Elo peldaja a rossz Rank rendszernek.

[ Szerkesztve ]

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#8695) adrian360


adrian360
őstag

kezdem azt hinni, hogy elirtak egy plusz minusz jelet a placement algoritmusban

(#8696) CarajoEsp


CarajoEsp
senior tag

[MMR]

Hátha valaki kibogarássza, hogy mit is akarnak.

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#8697) Derrewyn válasza CarajoEsp (#8694) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Hát ez röhej, ezek után azt hiszem ki lehet jelenteni, hogy a rank szart sem jelent. :D

(#8698) Derrewyn válasza Derrewyn (#8697) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Visszavonom, nem röhej. Egy hasonló emberrel játszottam együtt, a második bekapott punisher után kijelentette, hogy akkor játszunk 4-en és solo pushban nekiállt feedelni.
Ha ilyenek jönnek továbbra is, akkor könnyen lehet keresek másik játékot.

Ja igen, rank 27-en volt, gondolom oda rakta be a 20 meccse után.

[ Szerkesztve ]

(#8699) Tyler Durden válasza Derrewyn (#8698) üzenetére

Nekem totál elment a kedvem, pár napja be se léptem még küldizni se /a 20 besoroló meccset se toltam le/. Nem azt mondom, hogy végleg abbahagyom, de biztos, hogy annyit amennyit eddig játszottam nem fogok vele. Haverokkal pár meccs funolva okay, de jelenleg ennyiben kimerül. A solo q az sajtreszelővel rejszol@s, béta idején negyed ennyi hülye nem volt. Gyakorlatilag sok meccsnél első 5 percben látod, hogy kikapsz és mivel feladni nem lehet, így marad a negyed óra - 20 perc szenvedés.. Majd ha lesz értelmes ladder és megfelelő csapattársakat kapok, akkor megint lehet komolyabban foglalkozni vele, addig meg van más amivel lekösse magát az ember.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#8700) Derrewyn válasza CarajoEsp (#8696) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Ez a legszebb mondat benne:
"Finally, you won’t lose any ranked points before reaching rank 40, so if you found yourself placed in the 40 – 50 range, you should be able to begin your ascent with relative ease."

Kösz szépen, de a 20 meccsel simán 40 alá lehet menni, ha kapom a bónusz pontokat, elég a felét megnyerni. Ehelyett van aki végig tolt 20 placementet, és 45-ön találta magát 50% feletti winrate után.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Heroes of the Storm (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.