- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- urandom0: Kicsit most elfáradtam...
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- sellerbuyer: Milyen laptopot vegyek? Segítek: semmilyet!
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Gurulunk, WAZE?!
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
"Toshiba 4TB-os külső vinyó"
Nem derült ki a leírtakból, hogy pontosan milyen külső HDD, gyárilag készre szerelt Toshiba, vagy Toshiba belső HDD utólag egy USB-s külső házba téve, utóbbi esetben a külső ház kezel-e megfelelően 2+ TB-os HDD-ket, eredetileg az USB-s külső házban lett-e inicializálva a HDD vagy a PC-be téve SATA-n, stb.
A mellékelt screenshot alapján ránézésre csak a szokásos felhasználói hiba (user error), GPT helyett MBR séma szerint lett inicializálva a 4 TB-os HDD, azért nem particionálható a 2 TB feletti lemezterület.
A megoldás ilyenkor a lemezkezelőben meglévő 2 TB-os kötet törlése - ha nincsen rajta semmilyen fontos adat - , majd az MBR-lemez GPT-re konvertálása, utána már particionálható lesz a teljes lemezterület, lásd az alábbi útmutatót.How to Convert MBR Disk to GPT Disk in Windows 10
Ha fontos adatok vannak a 2 TB-os partíción, akkor viszont 3rd party particionáló programmal lehet adatvesztés nélkül GPT-re konvertálni (példa).
Ha eredetileg a PC-be téve SATA-n lett inicializálva és particionálva a HDD, majd utólag az USB-s külső házba téve, akkor amiatt is lehet ilyen probléma, illetve ha nem stimmel a kettő között a logikai-fizikai szektorméret (pl. 512e vs. 4Kn). Ahol ilyenkor a megoldás visszahelyezni a HDD-t a PC-be, ott lementeni az adatokat, majd utána tenni a külső házba és ott újrainicializálni, újraparticionálni és újraformázni.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- OLED TV topic
- Diablo II: Classic és Resurrected
- OFF TOPIC 44 - Te mondd, hogy offtopic, a te hangod mélyebb!
- Víz- gáz- és fűtésszerelés
- Futás, futópályák
- Parfüm topik
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- További aktív témák...
- 122 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 - 4 év garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro Max 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3109
- HIBÁTLAN iPhone 12 mini 128GB Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3400, 94% Akkumulátor
- Csere-Beszámítás! Macbook Air 13 2020! I3 / 8GB / 256 SSD. Akksi- 124 Ciklus
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest