Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) envagyok


envagyok
veterán

Tegnap este unatkoztam kicsit, és DX9 SLI 3DM03 teszteket csináltam.
Azért megdöbbentő, mekkora fejlődés volt akkor szűk évente.
6800 ULTRA SLI 7800GTX SLI 7900GTX SLI, és 7950GX2 Quad SLI
[link]
Sajnos a Quad SLI valamiért nem jól skálázódott. Van egy olyan érzésem, hogy jobban eszi a procit, illetve komolyabb felbontásokon, élsimítással, a 3DM03-nál újabb játékokkal tudna talán előnyt szerezni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1152) GAI válasza envagyok (#1151) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Milyen lapban sikerült életre kelteni a Quad SLI-t? Én anno az SLI vs CF cikkemnél rengeteget szívtam vele, de sehogy se működött, így ez egy nagyon fájó hiány volt a cikkben :(

[ Szerkesztve ]

(#1153) envagyok válasza GAI (#1152) üzenetére


envagyok
veterán

XFX Nforce 680i SLI LT
Az mondjuk érdekes volt, hogy korabeli forceware driverekkel nem látszott az sli lehetősége a driver vezérlőpultján.
Szerintem azokkal még csak a sínosztós kártyásos alaplapok mentek.
Csak a letöltőoldal által ajánlottal ment (XP SP3, Nforce driver, 307.83)

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1154) GAI válasza envagyok (#1153) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Hát én vagy tízféle drivert végig próbáltam, illetve XP-t és Win7-et is, de sehogy se ment... mondjuk X58-as volt a lap.

Ez volt a legtöbb amit el tudtam érni:

(#1155) Alpi. válasza GAI (#1154) üzenetére


Alpi.
addikt

Mert a 7950GX2 slibe vagyis 4 gpus módban 1-2 lapban volt képes menni hivatalosan !
Más típusokban sli-hackkel talán mehet, de az utolsó pár oldschool slis nekifutásom egytől egyig óriás szopórollerbe torkollott... Én nem tudom, de 1000X, hogy történ(t)ik valami, mert pár éve nem kellett ennyit vacakolni ezekkel. Plusz öröm, hogy kb. az összes driverbe benne van a támogatás. Leírás alapján.... A valóság meg nyomokban mutat egy kis egyezést azokkal a támogatási listákkal. Van, hogy be se adja, aztán új driver, ok. 2 gpus mód bekapcs, instant fagyás vagy ha nem is ott, de egy teszt indításakor teszi ugyan ezt, szal' nem tudom, másnál is ilyen-e, de valami történik idővel.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#1156) GAI válasza Alpi. (#1155) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A többi NV kártyával a cikkben nem volt ilyen gondom, minden ment elsőre. Radeon oldalon még a 3870 3-way CF szivatott meg, azt se sikerült működésre bírni, de azon kívül ott is ment minden rendesen.

(#1157) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Úgy tűnik, mostanában az irigység vezérli az impulzusvásárlásaimat :DDD A 290-es után megirigyeltem a fentebb bemutatott 7990-est is, így kimenekítettem a bányából az egyik példányt, amit a cikkemhez használtam anno, és visszavásároltam. Mondjuk állítólag nem is bányásztak vele. A kétoldalas hőlégfúvó meg csak azért jött, mert olcsó volt :DDD

(#1158) envagyok válasza GAI (#1157) üzenetére


envagyok
veterán

Én a Rage Fury Maxx-al vagyok így :))
Csak épp sehol sincs.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1159) GAI válasza envagyok (#1158) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Igen, az már beszerezhetetlen sajnos. Vagy ha mégis van, akkor horror árakon. Én a dx10 előtti szériákról már lemondtam, hogy újra beszerzem őket, mert nagyon elszálltak az áraik. Egész egyszerűen nem vagyok hajlandó annyit kiadni értük, amikor tudom, hogy pár éve még fillérekért hajigálták utánad őket. Különösen igaz ez a 3dfx kártyákra. Mezei Voodoo 1-2 kártyákért, amik egyáltalán nem ritkák, is simán elkérnek 10k körüli összeget, nevetséges.

(#1160) envagyok válasza GAI (#1159) üzenetére


envagyok
veterán

Amíg madár van, van szar is.
Múltkor volt itthon liciten 4db v2 "teszteletlen" 24000-ig licitált egy közös ismerősünk.
Szerintem kb mind hibás volt, mert ilyet azért illik letesztelni, mert nem 500Ft-os dolog.
Ránézésre képek alapján 2 tuti hibás volt.
Én is hülye voltam, mert elkönyörögte egy ismerős a V2 12MB SLI-met, aztán most meg égen földön nincs. Abban a hiszemben adtam oda őket, hogy úgyis lesz, mert 1-2 éve simán rábukkant az ember 1-1 darabra. Hiba volt.
Most csak egy creative v2 8MB van pár nélkül, de ezt nem fogom odaadni senkinek, amíg nem lesz helyette egy 12MB SLI pár.
Most még a 8-as 9-es 200-as széria van aránylag emberi áron, azt szedem össze ezerrel.
Találtam dobozos 8800gtx-et is újszerűt.
Látom te is keresel 480GTX-et. Az jó ötlet, az még aránylag jó áron van.
GTX590 690 megint csak horror, szerintem annak 10-20 körülre soha nem fog lemenni az ára.
Egyébként vicc ez a voodoo drágaság.
V5 5500-at most dobtam össze a dual p3 1.4s-es konfigba, 2 proci miatt kell a w2000 vagy xp, normális driver alig van hozzá, a Quake3 valamiért el sem indul, 3dmark-okban egy filléres korabeli GF2 elveri. Csak szopás van vele.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1161) GAI válasza envagyok (#1160) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Igen, most a dx10-es és a korai dx11-es kártyákat kell venni, azoknak van padlón az ára. Kivéve a 8800GTX, annak már kúszik fel. Az Ultrába bele se merek gondolni, az sose volt olcsó, mostanra meg teljesen eltűntek, olyanom se lesz már valószínűleg, hacsak nem az egyik gyűjtő ismerősömtől kunyerálok egyet, akinek több is van :DDD

A V5-el valóban tud szívás lenni, és a teljesítményétől sem esel hanyatt. Egyedül az antialiasing az, amit jobban tud, mint a korabeli GeForce-ok. De a Voodoo-nak nem is ez a lényege, hanem hogy mennek vele a régi, glide-only játékok. De azokra meg bőven elég egy V3 is...

(#1162) Laraxior


Laraxior
titán



70EUR...és szerintem magyar a hirdető, Stuttgartban :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1163) Alpi.


Alpi.
addikt


https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#1164) envagyok válasza Alpi. (#1163) üzenetére


envagyok
veterán

Ej te betyár :Y
Aztán nincs egy ekkora tuningmesternek kettő egyforma hűtője? ;]
Küldjek egyet? :DD

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1165) Alpi. válasza envagyok (#1164) üzenetére


Alpi.
addikt

Nincs. :B
Egyelőre még csak provizor konfig, tesztelgetem, ismerkedunk.
A végső koncepció még nincs készen a fejemben, meglátjuk. Beleraktam ezt a Quadrot és nagyon adja, most bejött egy Quadro sli képe is, mint cél. :D

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#1166) GAI válasza Alpi. (#1165) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Akkor el kell szomorítsalak, mert a Quadro FX 3700-on gyárilag van egy ilyen matrica az SLI csatin:

[ Szerkesztve ]

(#1167) envagyok válasza GAI (#1166) üzenetére


envagyok
veterán

Nem mindegyiken.
Vagy igen?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1168) Alpi. válasza GAI (#1166) üzenetére


Alpi.
addikt

Ja, de semeddig nem tart levenni ! :DDD
Ezt nem tudtam, enyémen nincs.... :( Hát ez rossz hír, módosítani kell az álmodozásaim irányán. :)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#1169) GAI válasza Alpi. (#1168) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nem tudom, hogy számít-e valamit, hogy nincs rajta a matrica, vagy semelyik sem tudja, még nem próbáltam... olyat is olvastam valahol, hogy semelyik Quadro nem tud SLI-t, mert az GeForce feature. Ki kell próbálni...

(#1170) Alpi. válasza GAI (#1169) üzenetére


Alpi.
addikt

"semelyik Quadro nem tud SLI-t, mert az GeForce feature" Ebbe spec. látok logikát, lehet, hogy Quadro-nál nincs, mert igazábol minek is ! Számításokhoz nem szükséges, lehet használni úgy is több vga-t. Fps növelésre multi-vgazni meg nem fő irányvonal ott. :))
Ahogy írom, közben beugrott, hogy az ős Rivatunerbe nem kizárt, hogy ezért van olyan opció, hogy a Quadro vga-t Geforce-nak lássa. Hmm... Mindegy, nem akarom megtudni, hogy lehet-e. Erősen X@pás szaga van, ahhoz, hogy "just for fun" nekiálljak. :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#1171) envagyok válasza Alpi. (#1170) üzenetére


envagyok
veterán

Akkor ez a feladat direkt neked van kitalálva :D
Szerintem menni fog az sli

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1172) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Jött még 2 ex-nagyvas.

Alul egy kifejezetten szép állapotban megmaradt ref 5870.

Felül az ASUS brutál 3 slotos hűtőjével szerelt, kevéssé ismert típus: egy GTX 560 Ti Core 448, vagyis lényegében egy butított GTX 570. Ezzel talán ez a leggyengébb kártya, ami ezt a batár hűtőt kapta. Ugyan nem ref, de a gyűjteményemben a helye, mert ilyet mindig is el szerettem volna rakni egyet, és ebből talán nem is volt ref kártya (vagy ha volt, az a GTX570 ref dizájnnal egyezik meg).

(#1173) Smiley válasza GAI (#1172) üzenetére


Smiley
őstag

Ha csak dísznek kell, nekem valahol van egy ilyen 3 slotos döglött asus 570GTX. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#1174) Sanchez638 válasza GAI (#1172) üzenetére


Sanchez638
addikt

Asus HD6970-em volt. Mivel kemény 4 csavar tartja a hűtést, eléggé mozgolodós volt. Tehát szar kispórólt hulladék.. Nem jöttem rá, miért üvölt a venti, persze mert elmozdult a 4db felfogatás miatt...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#1175) DarthSun válasza Sanchez638 (#1174) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig azért egy 6970 már felsőkategóriás kártya, a maga korában, ráadásul Asus. Az Asus cuccokkal meg vagyok elégedve amúgy, új és régebbiekkel is.

(#1176) DarthSun válasza GAI (#1172) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor ez ugyanaz a hűtő mint ami a GTX580- asomon van :U .

(#1177) GAI válasza Sanchez638 (#1174) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ezen még nem mozog, áll mint a cövek. Mondjuk a nagy felületű fémsapkás GPU-ra rákövült paszta is tartja a helyén valószínűleg :DDD

DarthSun: igen, ugyanaz. Csak itt jóval kisebb hőtermeléssel kell megbírkóznia.

(#1178) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A sok számomra kedves, de a topik közönsége számára talán kissé érdektelen, modern refkártya után végre egy igazi gyűjtői csemegét is tudok mutatni. Íme egy Gainward PowerPack! Ultra/2400 típusú 6800GT brutális hűtővel, ami az egykor neves gyártó talán utolsó munkája a szégyenletes és minőségromboló, a márkát a low-end szegmensbe száműző, Palit-féle felvásárlás előtti dicsőséges időkből. Ez nem a tuningos változat, tehát csak 6800GT ref órajeleken jár, de azért így is igen kívánatos. Nem is volt olcsó, de azért ha valaki elcserélné velem egy Ultrára, nem mondanék nemet :DDD

(#1179) flymi válasza GAI (#1178) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Az nem kifejezés, h nem volt olcsó! Szerintem 8-10k körül ér egy GT most.
Bár ugye az, h mi mennyit ér attól függ mennyiért veszik meg.
De szép darab nem kétséges. Nekem mindig is bejött a 6800-as széria, van is egy sima Leadtek A400-asom. Persze egy Ultra az már más kategória, ki ne akarna egy olyat!? :D

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#1180) Sanchez638 válasza GAI (#1178) üzenetére


Sanchez638
addikt

Palit-nál voltak még jobb kártyák. De gondolom azok még a GW-től maradtak meg..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#1181) GAI válasza flymi (#1179) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Hát igen, de ilyen nem jön szembe minden nap, és ez az egyik kedvenc GT-m (a Leadtek A400GT mellett), szóval lecsaptam rá, pedig nem is ref... És most elvileg csak refkártyákat gyűjtök :DDD

(#1182) GAI válasza Sanchez638 (#1180) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Hát a Palit-érából az egyetlen említésre méltó modell szerintem a fentebb az oldal közepe felé látható 7800GS+ az Arctic-féle hűtővel, azt még valószínűleg tényleg a Gainward tervezte. De ami utána jött az förtelmes mind...

(#1183) envagyok válasza GAI (#1178) üzenetére


envagyok
veterán

Szép darab, én is leveleztem az eladóval.
Most én is rákattantam a 6800-7800-7900-7950gx2 korszakra. Majd dobok fel róluk egy közös panorámát.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1184) GAI válasza envagyok (#1183) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Egyre kevesebb van belőlük, nagyon eltűntek sajnos. Nem csak a 6800-as, de a 7800, 7900 széria is. Pár éve még térdig gázoltunk bennük, most meg alig lehet találni. Akár sima 6800-at, 6800GT-t, 7900GT-t, 7950GT-t is, ami tucatmodell volt, legalábbis az Ultrákhoz, GTX-ekhez képest.

(#1185) DarthSun válasza GAI (#1184) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Én már azon is csodálkoztam, hogy pár éve egy Asus 6800GT- t fogtam ki olcsón.

(#1186) Sanchez638 válasza GAI (#1182) üzenetére


Sanchez638
addikt

Phantom modell egész korrekt.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#1187) GAI válasza Sanchez638 (#1186) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Olyan még nem volt a kezemben, de elég sokat hirdetnek venti hibával, szóval az sem lehet túl minőségi megoldás. Más részről meg semmi értelme a borda és a nyák közé tenni a ventit.

(#1188) Sanchez638 válasza GAI (#1187) üzenetére


Sanchez638
addikt

Cserélhető.. :D Csavar kézzel kiteker és ki kell húzni. Nagyon vagány megoldás.

Nekem nem volt vele gondom. És venti hibással se találkoztam még..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#1189) GAI válasza Sanchez638 (#1188) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ok, hogy cserélhető, de honnan szerzel hozzá tartalékot? Ilyen alapon bármelyik kártyának cserélhető pár csavar oldása után, de eleve nem kéne szétmennie néhány év alatt. Vagy a Gainwardnál tudták, hogy eleve gagyi ventit tettek be, és ezért tervezték könnyen cserélhetőre? :DDD

(#1190) Sanchez638 válasza GAI (#1189) üzenetére


Sanchez638
addikt

Én hibásat nem láttam még belölük. De legtöbb márkánál van ilyen, ott se lehet cserélni.. :D Sapphire termékeinél szinte a legtöbb venti csapágyas lesz.. Anno még a Toxic kiadás ami 4870-90 -nél volt, annál volt minőség. (Nagyobb lapátok, olyan mint a 7900gtx-en van)

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#1191) envagyok válasza Sanchez638 (#1190) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem is régi vágyam egy phantom valamiből.
Komolyan néz ki.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1192) Retro11 válasza GAI (#1178) üzenetére


Retro11
senior tag

Szép darab!

Ebből a tipusból meg az ultrából nekem is van 1-1 bontatlan még a szekrény mélyén. :K

[ Szerkesztve ]

(#1193) envagyok válasza Retro11 (#1192) üzenetére


envagyok
veterán

:Y :Y :Y

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1194) flymi válasza envagyok (#1193) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Van a srácnál minden csak nem reklámozza. :D

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#1195) Retro11 válasza flymi (#1194) üzenetére


Retro11
senior tag

:DDD :C :R

BRSZK-ra szivesen kivinném a motyóimat egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#1196) flymi válasza Retro11 (#1195) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Bacsisssal beszéld le, ő a főnök.
Szerintem simán össze lehetne válogatni a cuccaid közül olyanokat ami senkinek, vagy csak nagyon keveseknek van idehaza.

Épp most próbálok összeszedni egy újabb vga-t a gyűjtibe és ami a legszebb az eladónál van egy viszonylag ritka cpu hűtő is. Utóbbival csak annyi a bajom, h nem dobozos full tartozékokkal de cserébe nem is kér érte horror árat.
Remélem összejön, mert mostanában nem voltam valami szerencsés. Mindössze csak egy Gigabyte GV-N4464D-t sikerült összekaparnom az elmúlt hetekben, viszont szépen passzol az MX gyűjteményembe.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#1197) envagyok válasza Retro11 (#1195) üzenetére


envagyok
veterán

Én meg szívesen megnézegetném :D

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1198) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Kérnék kis segítséget, szerintem a legjobb helyre írom, hátha alapon.
Múltkor vásároltam egy pcie-es inno 6800gt-t.
Érdekes hibát fedeztem fel.
Adott alaplapban(p5b) beüzemelve, driver felrakása után, kevésnek találja az energiaellátását.
Hoppszza.
3db tápegységgel is ezt produkálja( chieftech 350w, macron mpt 400w, chieftech aps 450w).
Processzorokat is cseréltem alatta, esetleg kisebb fogyasztással kompenzálja a felvett áramot, de ugye a 6800gt külső 6 pines tápcsatis, így ez a lehetőség is kilőve.
Gyanakodtam az alaplapra, de egy fx 3450-es quadro-val, tökéletesen működött.
Egyelőre, külső látható sérülést, égést nem látok, persze a hűtőt le kell szednem, hogy a nyák teljes felületét át lehessen vizsgálni.
Volt már nálatok hasonló hibajelenség?
Ma érkezik egy ep43-as Giga lap, még abban kipróbálom, de borítékolnám, hogy ott is ez lesz majd.
Bios frissítés jutott még eszembe, ha látható nyomok nincsenek a vga-n.
Semmiféle grafikai hibákat nem mutat, egyszerűen csak dobálja egymásra az ablakokat, hogy kevés a kraft.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#1199) GAI válasza moongoose (#1198) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Volt ilyen hibával nálam anno egy 7950GT kártya. Ritka hiba, de előfordul, valószínűleg a kártya saját tápellátó része nem tökéletes már. Teljesítménycsökkenést nálam se okozott.

(#1200) moongoose válasza GAI (#1199) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Értem.
Teljesítényt nem tudtam próbálni, mert a driver felrakása után azonnal dobta, csak lekapcsolni tudtam a lapot.
Újraindítás után ugyanez fogadott.
Az egérrel alig lehetett kattintani, és inkább reset-eltem, majd kivettem, elraktam a vga-t.
Javítani lehet, érdemes, gondolati szinten túl is?

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.