Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Sanchez638 válasza Laraxior (#597) üzenetére


Sanchez638
addikt

Az a vicc, 1 slotos a kártya... Elgondolkodtam egy mini itx régebbi játék gépen.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#602) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Az van a dobozkákban, ami rájuk van vésve. :)


Hmm. A legszebb Ti4400, ráadásul dobozosan.


A belső tartalom sem elhanyagolható.


Éééés igen! Ezzel a gyöngyszemmel vált teljessé a 2002-es GeForce4 sorozat. Gondolom nem kell bemutatni senkinek, de azért megteszem: íme minden idők egyik leghangosabb VGA kártyája az ABIT Siluro Ti 4200-8x OTES. :D


Még egy kép a hátuljáról.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#603) waithEard válasza flymi (#602) üzenetére


waithEard
őstag

Ezek szerint megvan 4200-4400-4600-4800? Csinálsz képet a sorozatról?

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#604) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Valamennyire össze szedtem a különlegesebb memóriákat. Elég vegyes a felhozatal. SDR-DDR1-DDR2 + Egy Titan ram hűtés




Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#605) flymi válasza waithEard (#603) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

2002-es GeForce4
4800 és SE az 2003-as. ;)

1. hsz-ben ott a link Google Drivehoz, ma tettem fel pár friss képet. De beteszem ide is még egyszer: Link :)

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#606) waithEard válasza flymi (#605) üzenetére


waithEard
őstag

:R
Nekem a Ti 4200 otes a nagy kedvenc. Gyönyörű kártya.

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#607) RexMaximus válasza waithEard (#606) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Ti 4200-bol a sima piros nyakos MSI jon be, feludules volt az addigi zol-kekeszol szinek utan (ATI-t leszamitva term). Hutese is jol nezett kis a piros alapon, hatul is kapott egy rezlapot.

[ Szerkesztve ]

(#608) DarthSun válasza RexMaximus (#607) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Jó kártya, van is belőle 1 példány, de DVI nélküli [link] , kicsit gyorsabb is az Abit Ti4200- nál.

(#609) flymi válasza RexMaximus (#607) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Csak az a fránya ventikábel... :D Sikerült rendesen rögzíteni? (belógott a venti útjába)

Ma voltam begyűjtő körúton. Majd ha lesz időm megmutatom mit sikerült bezsákolni, aztán vége az idénynek. Kiürült a malacpersely...

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#610) RexMaximus válasza flymi (#609) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Hogy oszinte legyek, azota se jart gepben :). Kb 2-3 honapja nem retroztam most.

(#611) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Mérsékelten hűvös hármas szendvics... avagy lennél-e középen? :DDD Amikor bárki csodálkozik, hogy a referenciakártyákat miért építik a kissé zajosabb és jobban koszolódó blower hűtésekkel... hát ezért, mert azok fel vannak készítve a 3 kártyás működésre is, ellentétben a custom csodákkal. 100% ventifordulattal azért túlélték...

[ Szerkesztve ]

(#612) DarthSun válasza GAI (#611) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Milyen kártyák ezek ? Látom a szélső hasonló 3 slotos felépítésű, mint a GTX580- asom.

(#613) GAI válasza DarthSun (#612) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Igen a szélső egy 3 slotos ASUS 7970, a másik kettő az 280X (Gigabyte, ASUS)

(#614) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog


Referencia 590 gtx, picit poros belül, de még nem mertem megbontani, talán nem is kell.


Ugyanez a kártya hátulról.


8800 gtx a Gigabyte kiadásában.


Egy szép, de nem túlságosan jó Thermaltake Gunmet Orb. Még nem kapott delejt, így még nem tudom világít-e és mennyire beteg, de a ventilátora igen erősen lötyög és már kézzel pörgetve is zúgolódik, cserébe olcsó volt. Hátlapi merevítő nincs hozzá, csak a 775-ös felfogató.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#615) Sanchez638 válasza flymi (#614) üzenetére


Sanchez638
addikt

TT hűtések hátsó kerete kb mindegyiknél ugyan az..

BigWater vizesnél és az ORB-nál is pontosan ugyan az..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#616) flymi válasza Sanchez638 (#615) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nincs modernebb TT hűtésem, így hátlapom sincs. Egyébként a legtöbb ilyen eladó példányhoz már rég elkeverték ezt az egyébként fontos alkatrészt. Csak azért vettem meg, mert olcsó volt. Holnap lepróbálom mennyire kajla és morgós a ventije áram alatt.

Esetleg azt tudja valaki, hogy létezett Quadro4 980xgl gyárilag ragasztott hűtőbordával? :U Mert sikerült kifognom egy ilyen példányt. Így sajnos nem tudom pasztázni. A ventit, a bordát és a nyákot azért szépen megpucoltam. (Borostyánsárga kőkemény trutyival van odavarázsolva a gpu-ra)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#617) Sanchez638 válasza flymi (#616) üzenetére


Sanchez638
addikt

PNY nekem is ragasztott... Bafta a csőrőm, hogy nem tudom megpasztázni.

Ha kell akadhat a hűtéshez univerzális TT hátlapkeret.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#618) DarthSun válasza flymi (#614) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Működik az 590- es ? Király darab amúgy :C

(#619) flymi válasza DarthSun (#618) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Örülök, h tetszik. Nekem is. :)
Még nem próbáltam, de jó helyről való a jószág, így a működése nem kétséges számomra. Driver telepítés nélkül bedobom majd a 770gtx helyére a 1150 gépbe. A 775-ben lévő qx6850-nek még a 88gtx is bőven elég, már ha a bench pontokat nézem, ilyen kártyával nem erőszakolnám meg, nincs értelme.

No és a hűtő? (retró topicba feltöltve)
A CM V8-at itt vettem aprón, sosem gondoltam volna, h egy ötösért ilyet is fogok tudni szerezni, mázlim volt, ez tény. A képeket már feltöltöttem G Driveba (majd ide is teszek párat), de az év végén szerzett cuccokról csinálok majd egy összefoglaló blogbejegyzést, érdemes lesz megpillogni. Mondjuk csak utánvéttel postázva volt lehetőségem megvenni, de így is abszolút megérte.

Nincs valakinek működő 3,06-os 533fsb-s northwood procija fölösbe? :U

Szemezek ebayen egy elég ritka cpu hűtővel, de a megvásárlását jövő évre halasztom, hacsak közben el nem viszik. Az idén már túlköltekeztem hw ügyileg.
Korabeli teszteket nézve elmondható, hogy nem túl hatékony, de annál furcsább példány, plusz elég ritka dobozosan. Többet nem árulok el róla, nem iszok előre a polármaci bőrére. :N
Addig meg hátha nyerek a skandin. Tudnék kapásból legalább két tucat eladó produktumot, amit gondolkodás nélkül megvennék akkor.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#620) DarthSun válasza flymi (#619) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, ja a CM V8 is gyönyörű darab, 5K- ért teljesen jó vétel. Jó nagy, elfér rendesen a lapokon ?

(#621) flymi válasza DarthSun (#620) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Gondolkoztam rajta, h ezt tegyem-e fel a 775 tesztlapra az Auras CTC helyére, mert azt visszatenném a dobozába. De lehet, h inkább egy gyári hűtőt teszek fel, tesztekhez bőven elég, ezeket a szép darabokat meg kár kíntatni szerintem. Eleve úgy veszem őket, h nálam a nyugdíjas éveiket töltik. Persze mindegyiket megjáratom legalább egyszer. Kicsit portalanítani kell a V8 ventijét, de amúgy tipp-topp állapotban van. Végeredményben nekem nem releváns, h felszerelhető-e az egy szem 775 lapomra, de ezeknél már nem volt jellemző, h útban lenne bármilyen alkatrész. 478-nál már annál inkább belefuthatunk ilyen problémába.
A tesztlapot csak össze szoktam dobni, egy dobozban pihennek az alkatrészei. Nincs saját gépháza, de semeddig nem tartana összerakni egy tesztbench alapot egy szétbombázott P4 burkolatából. Majd tavasszal, ha lesz rá időm és festéshez is alkalmas lesz már a kinti hőmérséklet.
Vár még rám néhány gépház, amit rendbe kéne vágni. Ott van mindjárt az előbb említett szétszedett gépház, aztán van egy üres fura másik P4 is. A CM Elite 335 oldalát már elnagyolva kivágtam, plusz van egy atomjaira szétszedett és elcsomagolt Csifi dragon nagytorony, meg egy lecsupaszított Dell XPS 7 szériás kuckó is (meg nem mondom most fejből pontosan a számát). Szinte mindbe tudnék pakolni egy teljes konfigot, csak bajban lennék, mert nem nagyon tudnám hová tenni.
Asus TUSL2-C is jelen állás szerint jobban érzi magát a dobozában, mintha egy gépházban lenne kint a fagyos padláson.
Még szerencse, h a cpu hűtőim 95%-nak nem ártanak a mínuszok. :)
A kis kompakt dobozos Akuatek Extreme FS92-őt azért kimentettem onnan, szobahőmérsékleten pihen.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#622) DarthSun válasza flymi (#621) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

No akkor van tennivaló, én is dolgozgattam egy kevéske szabadidőt, mire összejött a 38 gép. Szerencsére helyem van, semmi nem tárolódik mínuszokban, legfeljebb 10 fok környékén, mivel mániákus hidegkedvelő vagyok :DDD

(#623) flymi válasza DarthSun (#622) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Én is jobban bírom a hideget, mint a nagy meleget. A hardverekkel kicsit más a helyzet. A hűtőknek nem ártanak a mínuszok, de a tápokat, a vga-k többségét és a mobo-kat jobb szeretem szobahőmérsékleten tartani. Így van egy kis szekrény és egy 80 literes műanyag doboz, ezekben éppen elférnek ezek a ritkább vagy gyűjteményes darabok.
Bár ha úgy gondolják, h megmurdelnek állásukban, akkor úgyis édesmindegy a tárolás helye, de ne így legyen.
Procikat kellett volna gyűjtenem, azok legalább nem helyigényesek. Két fiókban elfér vagy 200 darab is. De ilyen sokmindenkinek van. :)
84 cpu hűtője meg az országban talán senki másnak. Szépen kinőtte magát ez a hobbi... Bár az utóbbi időben egyre nehézkesebb ezek begyűjtése, vga vonal volt ami inkább gyarapodott.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#624) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Az élelmes magyar megoldja az AMD és NVIDIA házasságot: SLI csatlakozó takaró műanyag távtartja egymástól a két 7990-est hogy ne érjenek össze :DDD (különben megakad a venti az elsődleges kártyán). Azért lehet, hogy ha újkorukban vettem volna 300k-ért darabját, akkor kevésbé lennék boldog, hogy ilyen megoldáshoz kell folyamodni (pláne hogy álló házakban még jobban előjönne a probléma).

(#625) Sanchez638 válasza GAI (#624) üzenetére


Sanchez638
addikt

Én az Asus 6970-et dúcoltam fel... Az a 4db csavar nem tartotta megfelelően a hűtést.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#626) GAI válasza Sanchez638 (#625) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Hát itt se volt elég az a picike távtartó... konkrétan meg kellett fújatni extra ventikkel, és kitenni félig az erkélyre (jobban nem lehetett, mert eleredt az eső :DDD ), hogy ne forrjon fel :DDD így "csak" 90 fokos és nem throttlingol el...

[ Szerkesztve ]

(#627) Laraxior válasza GAI (#624) üzenetére


Laraxior
titán

Csak megjegyzem, hogy nekem a 2 darab 1080Ti, is hasonlóan viselkedett. Az egyik 240ezer volt a másik 270ezer... :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#628) GAI válasza Laraxior (#627) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Igen, ilyen szoros egymás mellett dolgozást csak a blower hűtős modellek viselnek el hosszú távon. Nem véletlen, hogy a referenciakártyák általában ilyenek, csak a 7990-nél valami miatt áttértek erre a fajta belső levegőkeringetéses megoldásra, ami egyébként valószínűleg halkabb, de a többkártyás üzemet nem tolerálja.

(#629) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Szép is, jó is, csak kicsit hangos, de hát ez sajnos gyárilag ilyen. Meg kicsit kancsal is, de minden tesztet megugrott. Látszik, hogy nem egy nepperkártya. Használatban volt, kicsit poros.
Szó íz it in veri pörfikt kondisön!





[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#630) Sanchez638 válasza flymi (#629) üzenetére


Sanchez638
addikt

Én is találtam valahol pár hónapja, de a posta miatt nem mertem megvenni.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#631) flymi válasza Sanchez638 (#630) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Karácsonyi ajándék tőlem, magamnak. :)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#632) DarthSun válasza flymi (#629) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Szép példány !

(#633) GAI válasza flymi (#631) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Bezzeg a 690-est nem vitted el :DDD

(#634) Laraxior válasza GAI (#633) üzenetére


Laraxior
titán

Én viszont szomorúan látom, hogy az egész X58-as rendszered elment :Y

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#635) GAI válasza Laraxior (#634) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Igen, elég hamar elkelt, azt hittem nehezebb lesz eladni.

(#636) Laraxior válasza GAI (#635) üzenetére


Laraxior
titán

X58-at? Megy mint a cukor. Én is pont most vettem egy Sabertooth alaplapot egy 6 magos 970-el. Gombokért. Megy is tovább az ebayen. :B :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#637) Sanchez638 válasza GAI (#635) üzenetére


Sanchez638
addikt

Igen, még könnyű fejleszteni. Egy jó WS proci bele 15k és 6mag/12szál+ alapon 3,0ghz..Nálam sok x58 fordult meg. De valahogy nem jöttek be. Sok az a 6mag és rettenetes melegedés.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#638) flymi válasza GAI (#633) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Az kábé hatszor ennyibe került volna. :)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#639) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Még Decemberben vettem egy Cooler Master V8-at, szigorúan dobozosan és meglepően olcsón. :)






Aztán idén januárban a cpu hűtők sorát ismét egy CM szépség koronázta meg egy ajándék ventivel. Kicsit drágább volt, mint a V8, de nem bánom. Nem is rossz kezdés ez az új évre.




/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#640) waithEard válasza flymi (#639) üzenetére


waithEard
őstag

Annak idején nagyon ácsingóztam egy v8-ra, de nem volt rá pénz... szép szerzemény!

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#641) flymi válasza waithEard (#640) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Annál jókor voltam jó helyen, ez az igazság. Bárki megvette volna, aki tudja mivel áll szemben.

V10? Az is kívánós, meg ha már TEC hűtő, akkor Ultra ChillTec Silver / Black és a Titan Amanda-t se hagyjuk ki. Igazából holnap estig tudnám sorolni milyen bitang hűtőkre fáj a fogam még. :DDD

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#642) Laraxior


Laraxior
titán

:D :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#643) DarthSun válasza Laraxior (#642) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Szép darab és fullos :C

(#644) Laraxior válasza DarthSun (#643) üzenetére


Laraxior
titán

1200MHz-es ramokkal a fedélzeten. :Y :D
Most ment el ebayen egy Rampage Extreme. 152EUR-ért :Y

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#645) Alpi. válasza Laraxior (#644) üzenetére


Alpi.
addikt

150 Euro alatt nem kapsz. Ha szeretnél ilyent és látsz 150-ért, akkor azt meg kell venni azonnal ! ;)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#646) Sanchez638


Sanchez638
addikt

[link]

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#647) flymi válasza Sanchez638 (#646) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ez kettő darab mi is? AGP és HD****, az tuti.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#648) DarthSun válasza flymi (#647) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

HD3850- esek.

(#649) flymi válasza DarthSun (#648) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

És tényleg. Nem túl autentikus ezzel a két hűtővel.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#650) DarthSun válasza flymi (#649) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

De jobban lehűtik mint az eredeti, feltéve ha fel tudja szerelni/rögzíteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.