Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Folytattam a retro határán projektet. Felküzdöttem a Mugent, morogtam néha közben ( volt benne p**sa is meg f**z is ).

A ramok feletti ventit kicsit magasabbra tettem, hogy kényelmes legyen az 1. modult behelyezni.

A hatásfoka nagyon szuper, 3.9GHz- en terheléssel max 35 fok a CPU. Feszültségemeléssel is :Y . A 4GHz- et viszont nem tudtam stabilizálni, 1.48V- on sem, feljebb meg nem emelek, itt ennyit tud a CPU :U
A 3.9 viszont már 1.42V- on stabil teljesen. Elég is lesz. Izomból viszonylag kevesebbet hoz :

A 3DM06 viszont szerencsére 20K fölé ment :

3.8- ra lövöm be véglegesre, látszik hogy nem nagy a különbség, de kisebb feszt kér (épp az alapfesz felső határa) :

A GTX órajeleit kicsit visszábbvettem, így is bőven procilimit van sztem a tuningolt 965- össel is.

Teszt közben :

Már csak egy nagyobb vinyó, egy X-Fi hangkari, és mehet a házba. Ki is néztem már egy dizájnos házat hozzá.

(#352) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Próbálkozások a 3-way SLI beüzemelésére... 3 db 9800 GTX, amiből az egyik "pluszos". De valami miatt az egyiket (nem biztos, hogy pont azt) 8800 GT-nek ismeri fel a rendszer :D Szóval itt még valami driveres (BIOS-os?) masszírozásra lesz szükség...

A hűtést se bíztam a véletlenre, ha már van a HAF XB tetején egy ilyennek való hely:

(#353) Sanchez638 válasza GAI (#352) üzenetére


Sanchez638
addikt

Tudod 8800GTS-->9800GTX-GTS250 :D. Jól mondom?

Egy olyan 22CM ventit használok én is hűtésnek.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#354) GAI válasza Sanchez638 (#353) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Igen, csak így nem engedi az SLI-t :D ha nem pont ugyanannak hiszi a 3 kártyát

(#355) GAI válasza GAI (#354) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

(#356) GAI válasza GAI (#355) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Közben megoldódott: ha a "pluszost" teszem első kártyának, akkor minden rendben, és működik a 3-way SLI :) Ilyen apró kis szopások miatt "öröm" a tesztelő élete :DDD

(#357) DarthSun válasza GAI (#352) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Brutál-konfig :C Nézegettem a HAF XB- t, nem semmi ház, jó drága is. A sima tornyot könnyebben elhelyezem, asszem én maradok egy Sharkoon 3 ventillátoros modell mellett.

(#358) GAI válasza DarthSun (#357) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nekem kifejezetten a könnyű felülről szerelhetőség miatt kellett teszt háznak :)

(#359) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Asus Lion Square, ebből két darab lesz, ez az első. Fullos, dobozos.
Aerocool Silverwind, csak azért vettem meg, mert gombokért volt és mert mára elég ritkán találkozni vele, sajnos eléggé lestrapált állapotban van.
Akuatek Extreme FS92 kompakt vízhűtő, vadiúj állapotban.
Kíváncsi leszek, mit tud majd a nagy léghűtőkhöz képest, ha egyszer eljutok a nagy tesztig. Ez a hűtőcsoda is megérne egy külön blogbejegyzést, ahogy a Verax Polargate is. Nem volt egy olcsó mulatság, de mindenképp megérte megvenni, a gyűjteményem sokadik ékköve lett.
Matrox Pulsar, nem sokat tudok róla, igazából csak azért vettem meg, mert érdekes a sok különböző gyártó chipje egy nyákon. (Xilinx, Philips, MGA, IBM, Texas Instruments + SEC memóriák)

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#360) DarthSun válasza flymi (#359) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

A különlegességekre specializálódtál :)

(#358) GAI : arra tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#361) RexMaximus válasza flymi (#359) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

lassan keszulhet az uj gyujtemeny bemutato :)

(#362) flymi válasza DarthSun (#360) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Mit mondjak, már igen. :D Van épp elég kommersz cuccom is.
Másik tény, hogy ez az Akuatek hűtő lett az első vizes holmim, mert EZT a tuning MSI vga-t sajnos nem sikerült megcsípnem. :(
Kíváncsi leszek a pumpa hangjára és a teljesítményre (korabeli tesztek nem sok jót mondanak róla).

A Silverwind jól működik (többit még nem próbáltam), mind a 4 led világít, a szabályzó is rendben van. Sajnos szállítás során mind a négy vacak fehér műanyag karom/pöcök letört, szóval újítanom kell valahonnan ilyen rögzítőket. :U

Az Asus Lion Square (PH cikk a linken) megy apróra így ahogy van, képekkel alaposan megtűzdelve, az árát illetően még bizonytalan vagyok, plusz valamiért így a nyár közepén nem nagyon viszik a "régebbi" hardvereket... :D Talán érdemes kivárni vele, nem kótyavetyélném el, ahogy a 88 gétével tettem tegnap. A hűtő párja majd később érkezik és az marad a gyűjteményben, szóval azzal a darabbal már hivatalosan is megkezdtem a 775-ös platformra is a cpu coolerek vadászatát (4. darab lesz) és csak ritka és érdekes (és olcsó) :DDD példányok kerülnek majd bele. Hirdetést erről nem teszek fel, ezeket majd privátban fogom levadászni, ami érdekel.

A Matrox kártya működik egyébként simán vga-ként is? :F

RexMaximus: Köszönöm! Ha lesz időm ősszel, megejtem a nagy retró procihűtő tesztet.
Sajnos nem fog az összes példány szerepelni a tervezett cikkben, mert van olyan, amelyiknél a gyári ventilátor be van állva, vagy a felfogatás egy-két esetben nem lesz jó az adott foglalatra (s478), házi barkáccsal meg nem szívesen foglalkoznék. De ez benne volt a pakliban, mikor nekiálltam beszerezni a holmikat, hogy becsúszik pár ilyen is.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#363) DarthSun válasza flymi (#362) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Biztos jó, de én valahogy a vizes cuccoktól idegenkedek.Az MSI 8800- asból is inkább a léghűtésest választanám.
Azt a Matrox- ot nem ismerem, sajna nem tudok semmit a működéséről.

(#364) RexMaximus válasza DarthSun (#363) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Vizzel en is igy vagyok. Pedig regen ment nagyon ez, lada radiatorbol meg hasonlokbol osszehekkeltek az egeszet. En meg ugy voltam vele a viz nem a gepbe valo :D

(#365) Sanchez638 válasza RexMaximus (#364) üzenetére


Sanchez638
addikt

kompakt hűtés attól még jó lehet.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#366) DarthSun válasza Sanchez638 (#365) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nem ismerem őket, de a kompakt is kilyukadhat/ereszthet ?, ha pedig belefolyik a víz a működő gépbe...

(#367) Sanchez638 válasza DarthSun (#366) üzenetére


Sanchez638
addikt

Általában repairfree vagy hogy szokták hívni. Tehát nem kell hozzá nyúlni. Nekem már jó 1 éve van ilyesmim.

Ha valami jól össze van rakva, akkor nem lesz bajod belőle. Szerintem a legjobb ár/érték az Enermax LiquidMax II

Épített víz drága, meg akkor már érdemes minden lehűteni vele.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#368) flymi válasza Sanchez638 (#367) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ja, engem is érdekelt a vízhűtés, de végül lemondtam róla, több okból is:

1. karbantartás igényes
2. ha baj van vele akkor nagy a baj (elázik és a konfig kuka)
3. pumpa "morgó" hangja, rezgéscsillapítás, stb.
4. csövek elvezetése, csatlakozók, rugalmasság
5. épített víz méregdrága és érdemes ilyennel az egész konfigot, de legalább vga-cpu párost hűteni
6. kompaktok csúfneve "játékvíz", nem bonthatók meg, valamennyivel biztonságosabbak, de itt is vannak gyárilag selejtes példányok (lásd raijintek triton balhé). Van bővíthető változatuk is, de azok is méregdrágák.

Fapados 478-ra vagy valami kommersz 775-re nem sajnálnék vizet rakni, ha elázik nagy kaland, pár ezres bánja.

Tény, hogy a víz jobban hűt, mint a levegő, de utóbbi sosem romlik el. :N
Max ventit kell cserélni azt jól van.

Visszakanyarodva a témához, aki tudja, hogy működik-e a Matrox Pulsar vga üzemmódban is, az jelezze! Köszi! :R
Mondjuk eszerint a PDF alapján mondjuk mennie kéne...

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#369) Sanchez638 válasza flymi (#368) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nekem a koncepció miatt lett egy LQMax 240mm. Ez 2x12CM ventit tartalmaz és ez hűtés a házat is. Van hely a házba + talán annyira nem terheli a foglalatot. (Biztosan síkban reáfekszik)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#370) flymi válasza Sanchez638 (#369) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Igen, ennyi előnye van még a víznek, kevesebb helyet foglal és nem terheli kilós réz/alu tömb a foglalatot.
Nekem a Prolimatech Genesis alatt például bajos lenne memóriát cserélni... :DDD De cserébe hűti az alaplap ezen részét és a feteket.

Mondjuk a jelenlegi gépházammal sem vagyok 100%-ig megelégedve, a merevlemezek sokkal melegebbek, mint a régi CM Elite 335-ben volt és a tápnak sem a legjobb, hogy felül van, a meleg levegő 50-60%-a azon át távozik.
Építeni fogok ennek a konfignak egy olyan kuckót, ami teljesen lefedi az igényeimet. Táp és hdd-k alul, az alaplap vízszintesen van elhelyezve, de nem annyira széles, mint egy CM HAF XB, annyi hely nincs az asztalomon. Már vannak tervek, csak sok idő és némi lapanyag hiányzik még.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#371) Sanchez638 válasza flymi (#370) üzenetére


Sanchez638
addikt

Van egy Fractal Arc Mini. mAtx, 4x12cm venti hely, 3x14cm hely. Kellemes anyag hasznalat. Konnyu szereles.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#372) DarthSun válasza flymi (#362) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Már itthon : kíváncsiságból elolvastam a linkelt hűtőtesztet. Érdekes, szemet szúrtak a magas hőmérsékletek.
Az ok hogy a 65 nanos QX6700- at meghajtották 2667- ről @3330- ra. Namost alapon a Quad 130W, meghajtva bekajálja a max TDP- jét, 167W- ot. 100%- ra kihajtva, a legjobb hűtővel is 50 fok fölé ment :F

Nálam a Phenom-II ( 45 nano / 125W ) @3.9GHz- en sztem eszik annyit mint a Quad 3.33- on. 35 fok fölé nemtom vinni, mióta a Mugen van rajta. Feltehetően a lap tűrhetően mér mert gyári hűtővel belevágott a 60 fokba.

(#373) Sanchez638 válasza DarthSun (#372) üzenetére


Sanchez638
addikt

TDP nem tud kajálni :D. Vgay rosszul tudom? :) Am biztosan jóval többet eszik a cpu. Az csak elmelegített hő.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#374) RexMaximus válasza Sanchez638 (#365) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Osszesegeben az eredmeny az lehet jo. Kerdes nalam a gyakorlatban mindig az volt a vizhutesekkel kapcs. miota feltuntek, hogy ar ertek aranyban biztosan megeri? Ezzel a megkozelitessel nem nagyon talaltam ervet mellette.

Az mas teszta ha az a celod, hogy barkacsolj, vagy valami kompakt megoldast valasz valamilyen celbol. Vagy csak mert kivancsi az illeto vagy csak mert, miert kell mindenre magyarazat :D Belso inditatas oszt kesz.

Olyan ez kb mint DSLR eseten a Full Frame vagy nem kerdes. A valas: attol fugg :)

Fo gepeim mar regota laptopok, ezek alapbol eleg halk masinak. Ha vaami miatt kene egy brutal desktop akkor hang miatt lehet ujra megvizsgalnam a vizhutes kerdeset. De csak lehet. Attol fugg milyen a hangero anelkul :D

(#375) Sanchez638 válasza RexMaximus (#374) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ha minden le van hűtve egy komolyabb rendszerrel akkor biztosan jó. Főleg úgye sli/cf-nél hatásos.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#376) DarthSun válasza Sanchez638 (#373) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Az elmelegített hő a sokmillió tranyó, nyitás-zárása, a tulajdonképpeni munka, annyit eszik a proci lényegében. Helyettesítheded egy baromi nagy ellenállással az áramkörben.

(#374) RexMaximus : Ha 12cm-es ventikkel építed halk, csak a szélzajt hallom a fenti Phenom-II konfignál. A VGA- nál lehet hallani a motorhangot (2x10cm venti), de olyan 25% fordulatnál jelenik meg, affölé automata vezérléssel csak erős 3D igénybevétel esetén megy.

(#377) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A 3-way SLI után a 3-way CrossfireX beüzemelése is megtörtént. Itt semmilyen dráma nem volt, a 3 db eltérő mértékben OC-s 4890 elsőre, a legkisebb zokszó nélkül dolgozott együtt.

(#378) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Üdv fiúk és lányok, lányok és fiúk!
Most vettem át a Kínából rendelt csúcs Prescott SL7PP procimat.
Le is kéne tesztelni. Talán majd holnap délelőtt megejtem azt is, mikor még nem fuldoklok a hőségtől...

Az s370 és s478 tesztkonfigokat ezennel már késznek tekintem. Még egy win xp újrarakás kelleni fog, de ez már "csak" szoftveres szarakodás. :DDD

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#379) Sanchez638 válasza flymi (#378) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nem a csucs. Van jobb stepping. Nekem SL8JZ-van. Csak kikene tapasztalni mi a vege.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#380) flymi válasza Sanchez638 (#379) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

"Nem a csucs" -> Ezzel azért vitáznék. Maradjunk annyiban, hogy gyári órajel alapján a 3400-as a csúcs, még ha nem is egy G1 steppinges SL8K4, ami beszerezhetetlen.

Választhattam, hogy SL7E6 vagy SL7PP, hát az utóbbit választottam.

szerk: nem titok, 4k meg egy kávé ára volt.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#381) Sanchez638 válasza flymi (#380) üzenetére


Sanchez638
addikt

De a csucs akk is az EE.. :) max orajelcsucs.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#382) #34576640


#34576640
törölt tag

Sziasztok

Melyik topic alatt tudnám felbecsültetni az eladásra szánt gépemet?
Köszi

(#383) flymi válasza #34576640 (#382) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ha retro akkor ITT.
Ha újabb akkor ITT.
Összefoglalót olvasd el mielőtt beírsz. ;)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#384) DarthSun válasza Sanchez638 (#381) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

De az már 775 alatt. 478 alatt a max EE is 3.4GHz gyárilag.

(#378) flymi : kíváncsi vagyok mennyit megy, a 3GHz- est 4- ig tudtam tuningolni, jó hűtővel.

(#385) flymi válasza DarthSun (#384) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Majd keresek róla valami videót, hogy lehet tuningolni, én nem szoktam. :B
Elsőnek majd a Q6600-át szeretném felrántani 2,7-3GHz-ig.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#386) Sanchez638


Sanchez638
addikt

:)) 1 napi vásárlás. Kemény 20 matyi volt, de megérte.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#387) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Fermi kimaxolva: GTX 590 Quad SLI. Alakul az SLI vs Crossfire cikk.

(#388) GAI válasza Sanchez638 (#386) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Annyit valóban megér, ha működnek

(#389) Sanchez638 válasza GAI (#388) üzenetére


Sanchez638
addikt

9800GTX kétséges egyenlőre. Bár valami anomália lesz.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#390) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Jövő héten érkezik még egy nagyobb csomagom (vga-k és procihűtők), meg tegnap vettem két teszteletlennek hirdetett 8800 ultrát is egy Gtx 480 mellé, majd meglátjuk működnek-e.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#391) waithEard válasza flymi (#390) üzenetére


waithEard
őstag

Ezek a "teszteletlen" kártyák... :(

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#392) GAI válasza waithEard (#391) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

"teszteletlen" = 99%, hogy hibás :(

(#393) flymi válasza GAI (#392) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Milyen kis pesszimisták vagytok. Hát figyeljetek. Egy próbát megérnek, benne van a pakliban, h hibásak, esetleg nem is javíthatók.. Occsó volt, csak a pk dobja meg kicsit az árát. Polcra dísznek is jók, szerintem bárki szívesen látna egy 88 ultrát a sajátján.
Max ettől az eladótól nem veszek többet semmit. Ezt belekalkuláltam.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#394) Sanchez638 válasza GAI (#392) üzenetére


Sanchez638
addikt

3870 X2 sis 5k volt... Azt hittem javítva volt, de nem. :D Előző tulaj csak átpasztázta és ennyi. Első tulajos a por ami a két borda között volt.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#395) flymi válasza Sanchez638 (#394) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Azért a 20 Matyi nem volt olyan jó fogás a 3 kártyáért szerintem. Mindenesetre mákosgubád van ha mind működik. Remélem nekem is mákom lesz. Tűkön ülve fogom várni a csomagot, de jövő héten is meglesz a program. 3 vga, 3 proci hűtő. :K

Sőt ma nagy meglepetés ért. Reggel kaptam egy üzenetet, amiben felajánlottak pk ellenében egy (s478) mobo+cpu+cooler kombót! :Y :C Vannak még nagylelkű úri emberek na.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#396) Sanchez638 válasza flymi (#395) üzenetére


Sanchez638
addikt

Írtam, csak a GTX ami nem megy, de azt vissza veszik ha nem megy. Holnap megy vissza tesztre.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#397) DarthSun válasza GAI (#387) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Szépek :) Tudom gyors procit használsz, de kihajt négy ilyen GPU- t ? Nálam a Phenom-II nem hajtja ki rendesen az 580- asomat, de hobbigépnek kiváló.

(#398) GAI válasza DarthSun (#397) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nyilván program függő, de a 6 magos i7 4 GHz-en azért nem olyan gyenge :) Persze lehetett volna modernebb rendszert rakni alájuk, de gyorsabbat sokkal nem.

(#399) DarthSun válasza GAI (#398) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Persze, príma a tesztrendszered ( már sok gépet nem akarok a gyűjteménybe, de egy ehhez hasonlót igen ), de 4 ilyen szörny GPU elég éhes...

(#400) waithEard válasza flymi (#393) üzenetére


waithEard
őstag

Nem az a gond, hogy "benne van a pakliban".
Szerintem az eladó az esetek nagy részében tudja hogy döglött, esetleg már sütögette is kicsit. Csak nincs annyi gerince, hogy ezt odaírja. Jobban hangzik, hogy "teszteletlen", mert ha odaírja, hogy "sütöttem, de nem jó", akkor a nyakán marad.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.