Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Készül a cikk :))

Folyamatosan mérek és átgondolok és újra mérek és káromkodom :DDD DX9 alá vért izzadtam mire összeszedtem 10 db olyan játékot, ami kellően shaderintenzív, működik benne az SLI, és nem fagy a csapnivaló drivertámogatású DX9-es ATI kártyákkal sem. Ja, és (félig-meddig kényszerűségből, másrészt munkamennyiség-optimalizálásból) úgy döntöttem, hogy 3 részre lesz osztva a cikk: DX9 era, DX10 era, DX11 era (azért "era" mert nem feltétlenül abban az API-ban renderelnek a programok, amelyik korszakból valóak), és a CPU limit elkerülése érdekében minden program csak a vele egyidős kártyákkal lesz lemérve. 2-3-4 GPU-nál nem nagyon oldható meg másképp... Kivételt ezalól egyedül a benchmark programok fognak képezni (3DMarkok és Unigine benchmarkok), amik minden kártyával le lesznek mérve, amivel elindulnak.

Az illusztráló képen 2 db X1950 Pro CF-ben :)

(#552) DarthSun válasza GAI (#551) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Kíváncsian várom ! Ha Te nekiállsz nem adod alább a MEGAcikknél :)

(#553) Barret001


Barret001
addikt

Ti is bele szoktatok nézni a Teccóban az elektromos hulladék tárolóba? Szinte mindig hozok valamit belőle:D
Most is belenéztem... Sajnos az egyik kakukktojás,de a másik eredeti :D Kár hogy semmire nem tudom már használni,a kora miatt.De örülök neki így is :)

(#554) flymi válasza Barret001 (#553) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:F
De gondolom nem véletlenül került bele...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#555) Barret001 válasza flymi (#554) üzenetére


Barret001
addikt

Nem valószínű hogy ki fogom őket próbálni,de nem hagyhattam ott őket:) Ráadásul az 560-on hőcsöves hűtés van!
Ránézésre újszerű,szinte semmi kosz,a képen is látszik. Ha a nyák felől nézem,akkor látszik valamennyi szösz.
Szoktam nézni használt hőcsöves kártyákat,még üzemképtelenül sem adják oda őket 5000 alatt,jó lesz ez még valamire :)

(#556) waithEard


waithEard
őstag

Még soha nem néztem bele, de elvileg pont holnap megyek Tecsóba. Feleségem imádni fogja, ha guberálni kezdek... :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#557) Barret001 válasza waithEard (#556) üzenetére


Barret001
addikt

Nincs evvel semmi gond,jövő héten visszaviszed :)
engem már oda küld az asszony,ha nem nézem meg.

[ Szerkesztve ]

(#558) DarthSun válasza Barret001 (#553) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nagy szerzemények ! Érdekes hogy így dobozosan dobták ki. Ha valami nem működik, kiveszi a gépből, kihajítja, dobozt meg szintén ( ha megvan ), nem csomagolják vissza szépen - vagy ritkán - , az a gyanúm, nem kizárt hogy működőképesek.

(#559) flymi válasza Barret001 (#557) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nekem épp tegnap mondta asszony, hogy már megint tele a szoba a vackaimmal, ez nem raktár. Pedig csak egy hdd porosodik a polcon, ez volt épp szem előtt. :D
Minden holmim elásva az asztalfiókokban, az előszobában dobozolva meg a padláson a szekrényben pihen.
Szerintem ha a Tescóban az e-hulladék közt turkálnék (azt sem tudom nálunk van-e ilyen gyűjtő) egy bevásárlás alkalmával, az már válóoknak minősülne. :B

Egyébként szerintem is érdemes kipróbálni, ha már egyszer ilyen állapotban van és tartozékokkal. :K

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#560) DarthSun válasza flymi (#559) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Az asszonyt szigorúbban kell fogni, nem szabad engedni hogy beleszóljon a férfi hobbijába ;]

(#561) RexMaximus válasza DarthSun (#560) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

;]

[ Szerkesztve ]

(#562) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Felküzdöttem a Brokent a DDR2- es rendszerre, megtetszett, jó a felfogatása és jól is hűt, már egy ventivel is, de ráteszek mégegyet, csak rendelnem kell.

Érdekes hogy a kétirányú lehetőséghez fel kellett tenni az intel Clipet is, így lett egy 4szög alak

Hátramutató légáramláshoz pont az Intel Clipbe kell csavarni a fő lefogatót

A backpline is ötletesen van kialakítva, így le is cseréltem a gyárit

Viszonylag nem is olyan nagy hűtő ez még, de monumentálisan néz ki

A kész gép :
Giga GA-MA790GP-DS4H lap
Phenom II X4 955 C2 3.2G@3.6G
Asus HD6850
12GB DDR2 800
Audigy2ZS Platinum Pro hangkártya
320GB és 1TB HDD- k
Plextor DVDRW+LG CDRW
Kártyaolvasó, Floppy drive
600 W CoolerMaster táp
AeroCool mindenhol világító ház :D

Vigyázat, kábelmanagement nincs, kissé gubancos ;] , de engem nem zavar




Tesztek :


(#563) DarthSun válasza DarthSun (#562) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Immár fent a második venti :

Hőfokok - terhelés :

Idle :

(#564) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A cikk (AMD fronton) legerősebb kártyáiból egy pár: R9 290X. És emellé kell majd egy harmadik is :) Szép zsúfoltság lesz a gépben.

(#565) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Két kis gépem sajnos kicsit hiányosak, meghibásodás elajándékozás miatt: :)
Első egy Commodore 128 Floppyval, monitor, Joy, Nyomtató sajna nem látszik.
Második Abit BX133Raid 3dfx Voodoo 2 SLI, TNT2.


Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#566) Sanchez638 válasza zoltanz (#565) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nehogymá elopjad az ötletemet, hogy csak barna pcb-s cuccokból építsek gépet.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#567) RexMaximus válasza Sanchez638 (#566) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

;] Há' nehogymá' !!!!! ;]

[ Szerkesztve ]

(#568) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog


AVC Ice Cold, avagy a réz napocska vagy a vörös Halálcsillag.





Az eredeti foglalatokon kívül, már az újabb 1050/55/56-ra is felszerelhető.

Jött még egy QX6850 is a Q6600 kiváltására, ezt még nem fotóztam, majd délután letesztelem.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#569) waithEard válasza flymi (#568) üzenetére


waithEard
őstag

Szép példány. Nekem csak ennyire futotta héten. :)

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#570) flymi válasza waithEard (#569) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Az egyiket megtartom, a másikat meg eladom, ha tudom.
Ha nem sikerül, az sem baj, kinek van ebből párjával? ;]

Nem rossz az az AC sem. Pár százast az is megér, ha új.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#571) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A mai nap a 9800GTX+ típusú kártyák mérésével telik (1,2 és 3 GPU-val). Ezzel kapcsolatban egy kellemetlen után egy kellemes meglepetés is ért. A korábban bemutatott 3 db referencia 9800GTX-ből ugye csak az egyik volt "pluszos" és mivel nem akartam széttuningolni őket (nyugdíjas vasakat jobb nem hergelni), ezért inkább úgy döntöttem, hogy beszerzek még 2 "pluszost". Igen ám, de az egyik GTS250-re "sikerült", de gondoltam semmi gáz, majd szépen átírom a BIOS-át 9800GTX-re, hiszen csak átnevezés a kártya. Na ez sehogy sem ment, bármilyen id-t írtam át a BIOS-ban, mindenképp GTS250-nek ismerte fel a gép. Viszont kiderült, hogy ez a kártya pont azon (fehér hollónál is ritkább) kivételek közé tartozik, ahol engedni az NV az SLI-t eltérő kártyák között, vagyis szépen bekapcsolható volt a 3-way SLI a két 9800GTX+ és a GTS250 között :)

Más kérdés hogy ebben a tesztkonfigban a 3 GPU-s mérések értelme erősen megkérdőjeleződik. Sajnos fixen 16x/16x/4x módban fut a 3 PCIE slot a lapon (ennél még a 16x/8x/8x felosztás is jobb lenne), vagyis ahol "nem fér át" az adat a 4x-es PCIE sloton harmadik GPU számára, ott elég extrém belassulások figyelhetők meg már ezeknél a régi kártyáknál is, mi lesz itt később? Igaz ugyan, hogy a végeredmény persze így is magasabb, vagyis bekerülhet a cikkbe, de ez így ebben a formában eléggé élhetetlen megoldás volt akkoriban. Persze még mindig jobb a mai állapotoknál, ahol ha nem high-end HEDT procit veszel, akkor összesen csak 16 PCIE sávval rendelkezel. Talán emiatt is kezdenek kihalni a több GPU-s rendszerek...

(#572) DarthSun válasza GAI (#571) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Arra nem tudtam rájönni hogy az MSI KA780G- ben miért csak x8- ban indulnak a videok. PCIe x16 / v2.0 csati van rajta. Bár nem különösebben korlátoz, a PCIe x8 v2.0 / PCIe x16 v1.1 egyenlő (4GB/s). Ugyanazon kártyák a Giga GA-MA790GP-DS4H- ban x16- al mennek.

(#573) GAI válasza DarthSun (#572) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Lehet hogy kontakthibás a csatlakozó valahol az utolsó 8 pcie sáv részénél, és akkor így "reagálják" le a kártyák.

(#574) DarthSun válasza GAI (#573) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Hmm, 2 példányom van a KA780G- ből, lehet hogy mindegyiknél van kontakthiba :U -végülis ez sem zárható ki . Vagy még az is lehet hogy a telepített szoftver/driver együttes kavar be, Win7 alá hasonló receptet használok a különböző konfigoknál, persze a driverek kivételével.

(#575) GAI válasza DarthSun (#574) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nincs esetleg kártya az x1-es slotban?

(#576) DarthSun válasza GAI (#575) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ott nincsen, de úgy emlékszem valamelyik alaplapi eszközt, talán a hálókártyát, PCIe 1x vonalra jelzi (most nincs bekapcsolva az a gép) , a gyanú felmerült, de a hálókártya kell...

(#577) Sanchez638 válasza GAI (#571) üzenetére


Sanchez638
addikt

Tudom nem nagy szám, de nekem ez lesz a 775-ös retro rendszerbe. Vajon 2*2x6 Pin-ről fog menni?

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#578) flymi válasza Sanchez638 (#577) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ütős!
Darabjához kell 6+8pin.

Aztán proci kihajcsae?

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#579) DarthSun válasza Sanchez638 (#577) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Milyen VGA- k ezek ?, szemre még gyakorlatlan vagyok ezekben a szériákban.

(#580) flymi válasza DarthSun (#579) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Szerintem két darab 3870x2. 99,9%. :D

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#581) DarthSun válasza flymi (#580) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Azért az már jó kis retro, 1 db HD3850 AGP is elég jól megy már.

(#582) Sanchez638 válasza flymi (#580) üzenetére


Sanchez638
addikt

Igen :D. Viszont valszeg a 2db 3850-et ezek után nem tartom meg.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#583) flymi válasza Sanchez638 (#582) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:K Így jártak szegények.

DarthSun: Pci-e 3870x2! Ez már nem AGP vonal. :N

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#584) DarthSun válasza flymi (#583) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Tudom, azt látom, azért mondtam hogy még az AGP- s is jól megy :)

(#585) Sanchez638 válasza DarthSun (#581) üzenetére


Sanchez638
addikt

Az is van, de zalman hűtéssel.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#586) DarthSun válasza Sanchez638 (#585) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Az enyém meg sima ref hűtős.

(#587) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Egy munkatársamtól került hozzám ez a megkímélt állapotú retro laptop :DDD Gondolkoztam is hogy be kéne fogni retro játékgépnek, de sajnos Win98 driverek nincsenek hozzá, így inkább megpróbálom elpasszolni

(#588) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Apple Powermac G4. Ne kérdezzétek milyen indíttatásból vásároltam. :N
Kívülről még nem csináltam róla képet, de remek állapotban van. Apróbb karcok vannak rajta, de nem vészes.
733MHz, 512 ram, 41gb hdd, mac os 9.2.2.

A bélés a vga és SCSI vezérlő nélkül:

A kihalászott Radeon 7500:

Altera Flex SCSI vezérlő, már önmagában is szép látvány:

Vettem egy Cooler Master Jet7 s370 hűtőt is. A bordához való rögzítésért felelős 4 kis csavar hiányzik, majd kell oda keressek valamit. A blower venti már kicsit hangos, de amúgy rendben van, leszámítva, hogy elfelejtettem képet készíteni róla. :B
Akinek megvan a tesója (Jet4) ne tartsa magánál, adja nekem! :K

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#589) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Csak a hardverek, szöveg nélkül. :) Akit érdekel a körítés is, az EBBEN a bejegyzésben megtalálja.










Az ismeretlen hűtő:


/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#590) DarthSun válasza flymi (#589) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Jó kis retro cuccok ! Látom az Abit PCIe- s, én is egy PCie kártyát szerváltam , Radeon HD3650 :

Moddoltam sufniventivel mert a nagy, szárnyas hűtő totál forró volt :

(#591) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Úgy néz ki, hogy (az előzetes tervekkel ellentétben) őfelsége is szerepelni fog a cikkben, persze csak ha sikerül neki párt találni. Folyamatban az AMD-s ellenfelei beszerzése is.

(#592) czundermák


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Mindenki gyűjteményében biztosan szerepel olyan hardver amit a leg eldugottabb sarok legutolsó polcának legmélyén rejteget, ESD zacskóba csomagolva, vagy olyan amit a vitrin tetejére tesz, az egyik így, a másik úgy értékes, mert annyira féltjük, vagy esetleg mutogatni szeretnénk a hozzá értő ismerősöknek.

Nálam a gyűjtemény igaz egyre szűkül, még is vannak olyan elemei, amit velem kell, hogy eltemessenek.

Az Abit SH6 egy ilyen portéka.

Gondolhatná, aki nem ismeri, hogy mi olyan nagy dolog egy Slot1 alaplapban? Nos ebben pont az, hogy Slot1... ugyanis ő északi hídassága nem épp rá való szerzet, mondhatni rossz buszra szállt.

Az egyetlen alaplap, ami i815 chipsettel készült Slot1 foglalattal. :R
Itt a kör nem csak az Abitra szűkül, globálisan kell érteni, senki, egyetlen garázsgyártó de még a nagyok közül sem próbálkozott ezzel a megoldással. Előnyeit felsorolni is nehéz lenne, a BX-ekkel szemben.
A komplett és teljes 4x-es AGP támogatás, a tuning nélkül elérhető 133MHz-es FSB, ami garantáltan nem fullad ki 160MHz-en sem, vagy a tudat, hogy a legkisebb 233-as P2-től a Tualatinig minden gond nélkül röffen, még az olyan kizárólag Slot1-re készült proci mint a Deschutes P2 vagy a Katmai P3 is... röviden ami s370-re és Slot1-re elkészült, mindezt i815 mellett... gyönyörű technika, nagyon szeretem.

Másik két igazi igáslovam, az 1100MHz-es Coppermine páros. Lényegében ahogy minden ép eszű ember egy Volvo P1800-at inkább vinne OT-ra, akad aki bukócsövet hegeszt bele, homologizálja és rallyzik a géppel. Valami hasonló élményben lehet része a két Coppermine-nak idehaza. Sosem kíméltem őket, nem volt célom, viszont amit ezek ketten kibírnak... na azt nem igazán köszönné meg semmi. A sakraik romokban, a mag tetején a védöréteg mélyen karcos, csoda hogy még mennek, de és itt a DE! 1410MHz-en ketyegtek egy Abit VP6-ban... minden mókolás nélkül. Különlegességük, hogy a legmagasabb órajelű natúr Coppermine magos s370 processzorok ezek. Alapjáraton egy 1000/133-as testvér valamivel gyorsabb náluk, mivel csak 100MHz az FSB, igaz tuningnál javukra válik.

Kapják és kapni fogják az ívet továbbra is, mert az igazi harcos lelke a harcmezőn teljesedik ki, nem egy puha párnákkal teli ágyon, vagy esetünkben vitrinben. Marketingduma mögé csomagolva, tele van a piac Fighter/Killer jó ég tudja milyen nevekkel illetett hardverekkel, könyörgöm... ezeknek a prociknak a sarkán már málik a szilícium de még mindig mennek, 17 évesek... Ugyan itt 17 év múlva szeretnék találkozni ismét a fentebb nevezett Fighter/Killer cuccokkal, mutassák már meg hogy állják a sarat, mert a nyakamat rá, hogy ez a két proci simán üzemképes lesz. Minden tiszteletem a mérnököknek akik megalkották őket! :K

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#593) DarthSun válasza czundermák (#592) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Szép darabok ! A 815 viszont csak 512MB ramot kezel, bár Win98- hoz amúgy is az a max. A két Copper is ritka darab, nincsenek azok még annyira lesarkazva :)

(#594) GAI válasza DarthSun (#593) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Igen, láttam én már ennél sokkal rondábban lesarkazott Coppermine-t is indulni (szinte szó szerint gömbölyű volt a mag :DDD ), igaz, az Celeron volt :)

Hasonlóan strapabíró technika például a Voodoo 3-as, ahol már barnára színeződött a zöld NYÁK a forróságtól, mert egy apró passzív borda hűti, mégis üzemelnek a mai napig... a régi jó RoHS mentes világ szülötte még ugyebár...

[ Szerkesztve ]

(#595) Sanchez638 válasza czundermák (#592) üzenetére


Sanchez638
addikt

Rám is vár egy Dupla 1100-es.. Csak ez egyiknek letört a lába. Azt hiszem a széléről.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#596) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Csak 3.000FT volt. Alpenföhn Matterhorn Rev. B

És kb egy hete vett darabom teljes értékű Low Profile Galaxy 9600GT:

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#597) Laraxior válasza Sanchez638 (#596) üzenetére


Laraxior
titán

Wow, ahogy látom van vrm a VGAn :DDD :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#598) GAI válasza Laraxior (#597) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

(#599) Laraxior válasza GAI (#598) üzenetére


Laraxior
titán

Bázz.. de durva :DDD
Épphogy nem lóg le a GPU a nyákról :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#600) GAI válasza Laraxior (#599) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ahogy nézem, a NYÁK kb ugyanaz is a két kártyán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.