Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Fred23


Fred23
nagyúr

i5-661 2010-ből, és 6600 GT 2004-ből. A procikupak alatti IGP, vagyis a sorozatban legerősebb Intel HD Graphics (Clarkdale) kábé olyan erős, mint a 6600 GT.

(#2002) DarthSun válasza Fred23 (#2001) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Az már jó eredmény egy CPU- ba préselt VGA- tól. Tesztelted is hogy egyszinten vannak ?

(#2003) Fred23 válasza DarthSun (#2002) üzenetére


Fred23
nagyúr

Személyesen még nem mértem, viszont elolvastam egy halom tesztet mindegyikről, le is mentettem vagy 20 képet, és ezek alapján egy szinten vannak. A 6800 Ultra vagy a 7600 GT már simán elveri az első Intel HD-t, azt is, ami az i5-661-ben van, pedig az ugye az órajelnövelt, leggyorsabb változat. Van persze egy halom számomra még érdekes ismeretlen is -különféle játékok 0 adattal- amiknek utána fogok járni, ahogy lesz rá elég időm. Nem kizárt, hogy egyes -nem nézett- alkalmazásokban másként néz ki a történet.
Az lenne az igazi, ha ehhez vennék egy PCIe-s 6600 GT-t is, mert ha P4-es lapban mérek AGP-s karival, sok régi játéknál az i5-661 és -az akár húzott- P4 között akkora az erőkülönbség, hogy VGA limit esetén is bele tud szólni a végeredménybe. Gondolj például a '99-es Unreal Tournamentre, mennyit is számít ott a procierő! Biztos vagyok benne, hogy az i5 mellett sokkal többet gurítana egy PCIe-s 6600 GT, mint egy P4 mellett.

(#2004) DarthSun válasza Fred23 (#2003) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, sokkal többet hoz már maga a PCIe csatoló is, a prociról nem is beszélve, nagyon nagy erőkülönbség van, nemrég teszteltem egy korai @2.6GHz C2Duo- t, simán lenyomja procierőben a @4GHz Prescottot. A Core i5 meg még sokkal gyorsabb...

(#2005) GAI válasza DarthSun (#2004) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A PCIE önmagában semmit nem jelent egy 6600GT-nek. Anno kimértem, hogy még a 3850-nek sem. A procierő persze nyilván számít.

(#2006) Sanchez638


Sanchez638
addikt

És párat veszek még. :) Bontatlanok.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#2007) DarthSun válasza GAI (#2005) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Biztos igazad lehet, vegyes, nem teljesen összevethető konfigokat teszteltem - [link]

(#2008) envagyok válasza Sanchez638 (#2006) üzenetére


envagyok
veterán

Szerintem egy helyről vettük:)
Az E6850, 2 Q9650, és a 2 E8ezres nálsm landolt.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2009) Sanchez638 válasza envagyok (#2008) üzenetére


Sanchez638
addikt

:R

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#2010) envagyok


envagyok
veterán

Men röhögni :D
Régi vágyam teljesült az XFX S775 Nforce microATX lapomba egy mini körbeüveges akvárium szerű házba meglett a beleillő VGA:

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2011) Sanchez638 válasza envagyok (#2010) üzenetére


Sanchez638
addikt

Jók ezek az XFX kártyák. De nálam szinte csak rosszak járnak..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#2012) DarthSun válasza envagyok (#2010) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Divat lett a kis gép. A 9- es sorozattal én is szemezgettem, ezek lehet tartósabbak, mint a 8- as :U . Bár a 8600GTS- em még megy, de az jóval kisebb TDP, mint egy 8800.

(#2013) envagyok


envagyok
veterán

Heti termés eddig.
Még egy ASUS dual p4 (xeon), még egy gf3, gf4, voodoo banshee, rush, intel i740, Radeon 7200 sdr, és egy dobozos MSI X48, és egy újszerű Gigabyte X48 dobozzal, minden cuccával geil 4*2GB dobozos DDR2-1066 rammal.
Utolsót csak a ram miatt vettem meg, sajnos Gigabyte nekem nem a favoritom, sose volt, nincs kötődés, az menni fog majd.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2014) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Halláskárosodás felsőfokon: R9 290 100%-os ventifirdulattal (különben throttlingol). Elkezdtem az új cikkem méréseit :DDD

(#2015) eldiablo válasza GAI (#2014) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nekem újrapasztázás után normalizálódott. :K

(#2016) GAI válasza eldiablo (#2015) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nem bolygatom inkább, mert ha szétszedem, akkor szakad széjjel a sok thermal gap pad, amit nem tudok hirtelen pótolni. Inkább kibírom a hangzavart :DDD Ilyen oldtimer kártya örülök ha egyáltalán végigbírja a méréseket... nagyjából 12 óra nyúzás.

(#2017) Sanchez638 válasza GAI (#2014) üzenetére


Sanchez638
addikt

De jó is volt anno, 7850 dobozába ez a kártya várt. Egy darabig használtam, de nagyon hangos..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#2018) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A cikkírás árnyoldala, hogy az érdektelen, leglassabb kártyákkal is ugyanúgy végig kell mérni a nagyjából 12 órás folyamatot, sőt sok esetben még lassabban is végez a diavetítéssel, mint az erősebb modellek. Azért durva belegondolni, hogy a HD 7770 az előző cikkemben igencsak erős darabnak számított, itt meg az egyik leglassabb modell lesz, amin örülök ha egyáltalán lefut valami. Ilyenkor érzem, hogy öregszem :DDD

(#2019) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Lett egy drága papírnehezékem... a tesztgép lapja (MSI Z390-A Pro) nem komálja a Titan Z-t. Kép van egy befagyott kurzorral, boot nincs, a vga error led világít csak. A kártya biztosan jó, mert egy megbízható ismerőstől származik, aki napi szinten használta.

(#2020) flymi válasza GAI (#2019) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Azta*u#+@! :Y
Jó kis papírnehezék. Másik lapban nem próbáltad?

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#2021) GAI válasza flymi (#2020) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Hirtelen nincs más gépem amiben lenne 700+ W-os táp :)

(#2022) flymi válasza GAI (#2021) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

No, én ezért is szereztem egy 1000W-osat. Így lefedtem minden eshetőséget.

Seasonic SS-650HT - napi használatban lévő gépben
Seasonic SS-400ET
Seasonic SS-380HB
FSP FSP350-60APN
FSP FSP1000-50AAG
+tervben van egy újabb 650-es minőségi táp is.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#2023) GAI válasza flymi (#2022) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

1000-es van a teszt gépben. De jelentem kicseleztem :DDD

A második pcie slotba kapott még egy GT710-et a lap, így nem sír be hogy nem talál vga-t, továbbmegy a boot, és Windows alatt már megy a Titan is :))

(#2024) Sanchez638 válasza GAI (#2023) üzenetére


Sanchez638
addikt

Bios csere a lapon?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#2025) GAI válasza Sanchez638 (#2024) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Az nem segített, de a plusz kártyával most megy, az SLI is rendben

(#2026) Alpi. válasza GAI (#2019) üzenetére


Alpi.
addikt

Gyakori 2 gpus kínlódás. Túl gyorsan várja a lap a "vga init" -et és a kártya még nincs kész, ezért ad egy "vga error"-t vagy "no vga"-t.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#2027) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A Fury is csak úgy indult, ha mellette volt a gt710. Ez az alaplap bugja lesz akkor szerencsére, nem a Titan-é

(#2028) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Kis aranyosság. Már be is üzemeltem. Bár nem volt szívem gépet építeni rá..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#2029) Fred23


Fred23
nagyúr

HD 5770 IceQ van most eBay-en, hátha érdekel valakit. Nekem drága lenne a postázás, de az illető hajlandó Magyarországra is feladni.

[ Szerkesztve ]

(#2030) envagyok válasza Sanchez638 (#2028) üzenetére


envagyok
veterán

Komoly cucc.
Nekem R4gene van napi használatra, imádom.
Közben jött ez a szépség is:

Igaz csak gf3 ti200, de fut ti500 magórajelen, és a ram is 10mhz híján.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2031) Laraxior válasza Sanchez638 (#2028) üzenetére


Laraxior
titán

:C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2032) envagyok


envagyok
veterán

2 újabb tiptop állapotú GTX295 megy a többi mellé elrakva az utókornak.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2033) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nem rajongok a manapság divatos csicsamicsa RGB világításért, de ez a kártya egynek elmegy :) A ventilátorok lapátjainak szélére szerelt LED kétségkívül ötletes és egyedi, kérdés hogy a csapágyazásnak hosszú távon mennyire árt. De ha esetleg megtartom használós kártyának (amin gondolkodom), akkor az RGB LED-ek kábele le lesz kötve a nyákról, az tuti :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2034) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Látom szép felhozatal van többeknél :C

(#2028) Sanchez638 : szép lap, gondolkodóba estem, DDR3 ramom több van mint DDR4.

(#2035) Sanchez638 válasza DarthSun (#2034) üzenetére


Sanchez638
addikt

Szerintem felejtős ez a 2011 vonal Intel-éknél.. Kb mindig az régebbi generációból csinálnak a csúcsot. Max akkor érdekes, ha ki tudod használni a sok magot.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#2036) DarthSun válasza Sanchez638 (#2035) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Hmm, nem is tudom. Sok mag kihasználása nem annyira jellemző nálam, esetleg ha újabb gamet kipróbálnék. Csak arra kellene hogy legyen :DDD :B . 2011 vagy 2011v3, tanakodok magamban. Persze nekem drága, halasztani kell, csak úgy nézelődök. Mindennapi használatra még az FX is teljesen megfelelő nekem.
Amúgy azért mondtad mert nem nyerte el a tetszésedet ?

(#2037) Sanchez638 válasza DarthSun (#2036) üzenetére


Sanchez638
addikt

Több s2011 x79 rendszer volt már itt. Most talán az ár emelkedések miatt érheti meg.. De sokat eszik, csak olyan hűtés ami rávaló. És nem sokan rakják el a s2011 hűtéseket. Mondjuk az Asus ad itt egy olyan hátlapot a procihoz, amivel az 1366 hűtések rámennek. De ebből is nagyon válogatni kell.

Modernebb rendszerrel szerintem jobban jár a user.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#2038) Sanchez638 válasza Sanchez638 (#2037) üzenetére


Sanchez638
addikt

Szerk: Nem sokan rakják el a s2011 készletet a hűtésen.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#2039) DarthSun válasza Sanchez638 (#2038) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Használt hűtésből mindíg hiányzik valami, sokszor csak az van meg amivel lefogatták az adott lapra, a többit meg elfelejtik hogy hova rakták. Így hát gyári újat veszek, amihez garantáltan mellécsomagoltak minden lefogatóelemet.

(#2040) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nekem "csak" ez jött az utóbbi időben:

Így már a 3870x2-őt is bedupláztam, tök egyformák.

Még júliusban pedig ez, nem tudom vót-e má? Gigabyte HD4650.

Valamint bővítettem a tárolókapacitást 3x4TB-al, két WD Black és egy külső WD Passport személyében.

Ezeken kívül beszereztem két kompakt vízhűtést, ezek az első "játékvizeim":
Arctic Liquid Freezer II 240 -> dobozos, egyelőre ez üzemel a napi használatos gépben.
Be Quiet Silent Loop 360 -> ha elköltözik a konfigom egy másik kuckóba ezzel terveztem hűteni az i5-öt. De eddig a LF II 240 is nagyon szépen teszi a dolgát. Idle ~1-2°C-ot nyertem vele a Prolimatech Genesis Black-el szemben. Terhelve még nem néztem, az lenne a mérvadó. Talán a két ünnep között lesz idő kicsit játszani.
A Genesis bekerült a gyűjteménybe.

Karácsony környékére ígértek még egy kisebb pakkot, amiben lesz 4 vga. Semmi hűde extra.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#2041) envagyok válasza flymi (#2040) üzenetére


envagyok
veterán

Hú, szépek azok az ASUS-ok.
Ilyen csajosból csak 4850 és 4870 van.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2042) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Egy darabka történelem. :)

Diamond Multimedia Edge 3D 2120 --- Nvidia NV1

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#2043) GAI válasza Sanchez638 (#2042) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ez a gyengébbik változata, de ez is nagyon ritka. Ha eladnád szólj :DDD

(#2044) Sanchez638 válasza GAI (#2043) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nem itthon lesz az eladása.. :) De még tesztelgetni akarom egy ideig, hogy mit tudhat.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#2045) GAI válasza Sanchez638 (#2044) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nekem nem sikerült anno beüzemelni sajna. Csak nagyon kevés, speciálisan rá írt játékban tud 3D gyorsítást.

(#2046) envagyok válasza Sanchez638 (#2042) üzenetére


envagyok
veterán

Mekkora mákod volt :)
Rég vadászok én is egy ilyenre.
Tegnap jött egy gép P4 Abit IC7 lappal, Prophet !! 9800pro videókártyával, xaser II ablakos házzal 2db 2003-as hdd-vel.
Nyitom ki, túl tiszta, mondom kipucolta biztos valaki.
De minden patyolat, a ventik, minden..
Tesztelem a hdd-ket, 120 óra mindegyikben.
Szóval szinte új a cucc.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2047) DarthSun válasza flymi (#2040) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Szép kártya ! A HD4650AGP pedig az egyik király, evvel a csatolóval.

(#2048) DarthSun válasza envagyok (#2046) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nem semmi. Valaki megvette, majd hamar megunta :U

(#2049) envagyok


envagyok
veterán

Winfast Geforce 3 ti 500 és Radeon 9700 (TX). Ezek jöttek többek közt most.
Ezt az xt dolgot az órajelből veszem 263/263 MHz, neted keresés alapján találtam infót.
Egyébként rendes 256 bites 9700-as

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2050) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Néha kikell pakolni őket, had kapjanak levegőt.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.