Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) waithEard válasza mmili (#50) üzenetére


waithEard
őstag

Egyébként megvan a gyűjteményben, és a nagytesó is.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#52) mmili válasza waithEard (#51) üzenetére


mmili
tag

Szépek :)

(#53) mmili


mmili
tag

Ismeretlen márkájú Geforce 3 Ti200 64 mb DDR AGP 4x VGA+TV-Out

PixelView Geforce4 Ti4200 8X 128MB DDRam AGP card w/DVI, ViVo
Egy Titan Round Copper VGA Cooler volt rajta, de eléggé zajos mivolta miatt leszedtem, és még nem találtam újat.

Mindkettő működik.

[ Szerkesztve ]

(#54) Sanchez638 válasza mmili (#53) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ilyesmi GeF2 MX-em van nekem is. Arany pcb, bga vram. Majd lesek márkát is.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#55) mmili


mmili
tag

INNO3D 6600 GT 128MB DDR3
1 Ft-ért jutottam hozzá Vaterán. Hibásként árulták, ami igaz is volt a VGA kimenetre, de DVI-on keresztül tökéletesen működik :)

(#56) mmili


mmili
tag

Inno3D 7600 GT 256 Mb DDR3

A jobb alsó 2 kondi cserélve lett, mert teljesen kiszőrösödött, bá úgy is simán működött :)

(#57) mmili


mmili
tag

Thermaltake Indigo Orb
Socket 423-as P4 processzorhűtő

(#58) Sanchez638 válasza mmili (#57) üzenetére


Sanchez638
addikt

Áhá szvl ez TT termék. Nekem Xeon-on van ez a kialakítés.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#59) mmili


mmili
tag

Slot 1-es Intel Pentium II 333 (80523PX333512PE SL2WY)
Sosem volt lehetőségem kipróbálni, így inkább csak "dísz".

[ Szerkesztve ]

(#60) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ez a Quad SLI project nem nagyon akar összejönni... Kezdődött azzal, hogy Az A8N32-SLI lapom a második PCIE slotba rakott VGA-t sehogy sem akarta érzékelni. Sebaj, relatíve olcsón szereztem egy másik ugyanolyan lapot, abban már jól működött a második PCIE slot, ment is benne a két 9800 GTX SLI-ben. Viszont a másik 7950GX2 (amit jónak hirdettek) nem nagyon akar képet adni :W Így most van egy kissé megviselt (cserélt kondis, zörgő hűtős), de működő, és egy szebb állapotú, de vélhetőleg halott kártyám, ebből nem lesz Quad SLI :DDD

Vigasznak itt egy X800 XT PE, ami becsületesen teszi a dolgát :)

(#61) Potzee


Potzee
addikt

Scythe Orochi

A venti a gyári dobozában pihen...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#62) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ma érkezett: ASUS V8200 T5 Deluxe (GeForce 3 Ti 500), a GF3 kártyák királya :) Szépen működő állapotban, még a ventilátor sem zörög.

Érdekessége, hogy Radeon 9600XT-ként, egy 9600XT dobozában hirdették. Ezt a legtöbb ember biztosan átverésnek érezné (hiszen a 9600XT erősebb kártya), de nekem gyűjtői szemmel a sokkal ritkább Ti 500 jóval többet ér. Ráadásul az ASUS 9600XT dobozhoz és tartozékokhoz van bele való kártyám, így dupla haszon :)

(#63) waithEard válasza GAI (#62) üzenetére


waithEard
őstag

Nekem is van egy ilyen, de sajnos a ventilátorát az előző tulaj kukázta, és rászerelt valami p3 procihűtőről valót. Egyébként tökéletesen működik.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#64) flymi válasza Potzee (#61) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Oh igen! Micsoda csoda! Kösz, hogy megosztottad velünk! :R

Én pedig megkaptam a rég óta áhított Asus V9180 VS-t! Tesztelt, működőképes példány!
Holnap majd lövök róla pár képet az "új" telóval. :D

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#65) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Tegnapi szerzemény: az első dupla GPU-s NVIDIA kártya, a Gigabyte 3D1! Ráadásul nem is a hazánkban elterjedtebb, butított órajelű, 1 ventilátoros XL változat, hanem az eredeti, dupla ventis. Legnagyobb meglepetésemre működik is, pedig az urban legend, és a korabeli PH teszt szerint csak a hozzá csomagolt alaplappal lenne működőképes, de az ASUS A8N32-SLI lapomban is elindult, igaz csak 1 GPU látszott (az SLI módhoz valószínűleg már tényleg a saját alaplapja kellene). Egyébként kézbe véve meglepően kompakt kis kártya, igaz nem is csúcs GPU-k vannak rajta, csak 2 db 6600GT. És a legszebb az egészben, hogy egy mezei 6600GT áráért, azaz fillérekért sikerült hozzájutni :)

(#66) Sanchez638 válasza GAI (#65) üzenetére


Sanchez638
addikt

Volari-t mennyire eselyes talalni?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#67) GAI válasza Sanchez638 (#66) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Kb semennyire sajnos, ritkább mint a Voodoo5 vagy a Fury MAXX. Pár éve még az 1 GPU-s Volari-k nagyritkán felbukkantak, de a dupla GPU-sból sosem láttam eladót itthon.

[ Szerkesztve ]

(#68) waithEard válasza GAI (#65) üzenetére


waithEard
őstag

Nekem is van egy ilyen jószág. Eddig azt hittem, hogy hibás, mert csak 1 GPU látszik, de ezek szerint a lap miatt nem működik? :F

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#69) Sanchez638 válasza GAI (#67) üzenetére


Sanchez638
addikt

Árba is olyasmire rúg mig az említett darabok?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#70) GAI válasza waithEard (#68) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Igen, csak a saját Gigabyte K8NXP-SLI típusú lapjában működik elvileg. Illetve érdekes, mert a 3D1-XL változat (ami csak annyiban különbözik, hogy 50 MHz-el alacsonyabb a GPU-k órajele, és csak 1 db ventilátor van rajta) elvileg minden SLI kompatibilis alaplapban működik (anno használtam is egy ideig ASUS lapban olyan kártyát gond nélkül), ez a kártya viszont az ASUS-omban is csak 1 GPU-snak látszik. Nem SLI licenszes lapban viszont biztosan csak 1 GPU-val fog menni mindkettő.

[ Szerkesztve ]

(#71) GAI válasza Sanchez638 (#69) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Mivel gyakorlatilag nincs jelen a piacon, ezért az ár is jó kérdés, de biztosan nem lesz olcsó ha esetleg felbukkan egy. Leginkább attól függ az ár szerintem, hogy az eladó mennyire van tisztában azzal, hogy mekkora ritkaságot árul, mert sok gyűjtő megadna érte komolyabb összegeket is. Én ugyan elvből (meg anyagi lehetőségek miatt :DDD ) nem vagyok híve az egekbe srófolt árú kártyáknak (ami pl. manapság 3dfx árazás néven folyik, az számomra már sokszor kimeríti a lehúzás fogalmát), de egy dupla GPU-s Volari-ért gondolkodás nélkül letennék az asztalra mondjuk 20k-t, sőt némi gondolkodás után valószínűleg valamivel többet is :)

(#72) waithEard válasza GAI (#70) üzenetére


waithEard
őstag

Na akkor majd megkukkantom sli-s lapban is. Viszont GPU-z nek látni kéne a másik GPU-t, annak ellenére, hogy nem megy SLI-ben, nem? :F

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#73) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Talán különleges kis szett, saját dobozában.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#74) GAI válasza waithEard (#72) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Szerintem nem feltétlenül, mert ezen a kártyán nincs semmilyen extra chip, ami szétosztaná a PCIE sávokat a GPU-k között. Az összes későbbi dupla GPU-s csúcskártyán (akár NVIDIA, akár ATI modellről van szó) található ilyen chip, de itt egyszerűen rádrótozták az első 8 PCIE sávra az egyik, a második 8 sávra pedig a másik GPU-t. Így aztán az alaplapi chipset feladata, hogy megkülönböztesse és etesse őket, erre pedig valószínűleg csak az SLI-s chipsetek vannak felkészítve. Még az sem kizárt, hogy valami BIOS-os hack is szükséges hozzá, és azért támogatta kezdetben csak a saját alaplapja a kártyát, mert a többi gyártó SLI-s lapjának a BIOS-a még nem volt felkészítve rá, de ez már csak találgatás a részemről :)

[ Szerkesztve ]

(#75) flymi válasza Sanchez638 (#73) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem csak talán, az is! Ez így rendben van. :K

Teszek fel még képeket az 1. hsz-ba. (Gigabyte G-Power Lite és Sparkle GTX 260)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#76) waithEard válasza GAI (#74) üzenetére


waithEard
őstag

:R Azért örülök, hogy a kártya valószínűleg hibátlan.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#77) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Az über-G80, vagyis egy Quadro FX 5600, 1,5GB RAM-al. Fölötte egy 8800GTX összehasonlítás képpen :)

(#78) flymi válasza GAI (#77) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Kiszórtad a kártyáid nagy részét, hogy most újra gyűjtögethess? :U :D

Amerikában is kerülnek piacra érdekes és ritka hardverek. Sajnos egy óceán, átlag 50$ szállítási költség, no meg a vám és áfa macera választ el attól, hogy lecsapjak ezekre. :((

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#79) Sanchez638 válasza flymi (#78) üzenetére


Sanchez638
addikt

Vám és áfa?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#80) GAI válasza flymi (#78) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ebben nálam nem kell logikát keresni :DDD Nem vagyok hardcore gyűjtő, vannak eladási fázisok, amikor másra kell a pénz, és van gyűjtögetés, amikor épp futja rá. Most épp a Quadro-kra álltam rá, mert nem kizárt, hogy írni fogok egy Quadro-s cikket, de persze sok függ attól, hogy a ritkább darabokból mit sikerül beszerezni

(#81) flymi válasza GAI (#80) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Értelek. Sok sikert a gyűjtögetéshez! :R

sanchezsa: Jah.
NAV, Posta. De szerintem az sem mindegy mi van a csomagban.
Mikor az esküvői meghívókat rendeltük, csak remélni mertem, hogy nem lesz gubanc (nem lett), mert a 22 eurós határérték felett állt meg picivel az összeg, de szerintem az elektronikai motyókra, meg hasonló dolgokra figyelnek inkább, nem a papírárura.

Egyre nehezebb olyan hűtőbe botlanom, ami még hiányzik a gyűjteményemből, ezért most kicsit elkanyarodtam a videokártyák felé, bár a GF4 MX széria ritkább példányain kívül célirányosan nem gyűjtök ilyeneket. (Igazából ez sem épp gyűjtői kategória... :N )

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#82) waithEard válasza GAI (#80) üzenetére


waithEard
őstag

"nem kizárt, hogy írni fogok egy Quadro-s cikket,"

Az bizony jó lenne! És akkor már adja magát a cikk kerekítése firepro és egyéb profi kártyákra. :)

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#83) Sanchez638 válasza waithEard (#82) üzenetére


Sanchez638
addikt

Wildcat 7110? :K

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#84) waithEard válasza Sanchez638 (#83) üzenetére


waithEard
őstag

:R

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#85) GAI válasza waithEard (#82) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Sajnos Quadro-n kívül más biztosan nem lesz benne, mert a 3DLabs kártyákhoz nem értek, az ATI FireGL-ek meg azért maradnak ki, mert sokkal kevésbé elterjedtek, mint a Quadro-k, és itthon szinte lehetetlen beszerezni őket. Mindössze egyetlen FireGL kártyám van, Quadro-ból meg már most is van egy raklappal, pedig eddig nem is tematikusan kerestem őket... Szóval ez inkább egy GeForce vs Quadro cikk lenne majd, bemutatva az egyes Quadro-kat az azonos GPU-ra épülő GeForce-okkal összevetve, illetve különböző programokban leméregetve, hogy valóban annyival jobbak-e egy GeForce-nál, hogy indokolt legyen az (újkorukban) többszörös felár, illetve a másik oldalról közelítve: játékra mennyire használhatóak a ma már emberi áron beszerezhető használt példányok?

[ Szerkesztve ]

(#86) Sanchez638 válasza GAI (#85) üzenetére


Sanchez638
addikt

Tudok fire gl talán v3000 szolgáltatni ha kell. De még régebbi darabokat is tudok adni.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#87) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Feltettem 2 képet életem első VooDoo kártyájáról az 1. hsz-be. Semmi extra, de legalább már ilyenem is van!

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#88) waithEard válasza GAI (#85) üzenetére


waithEard
őstag

Kár. Mindenesetre így is érdekes a téma, (sőt, nem hiszem, hogy akár világviszonylatban feldolgozták volna)
szóval várjuk a cikket! :R

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#89) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Típus utána gyártási év és egy márka :).


[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#90) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Az utóbbi napok termése... ebből a pakkból szerencsére mindegyik példány működőképes, ami nagy szó manapság :)

- ATI Xpert2000Pro (ez a hangzatos elnevezés egy 64 bitesre butított memóriabuszú Rage 128 Pro-t takar)
- egy valószínűleg Medion FX 5200
- ELSA GF2 GTS
- EVGA 7800 GS CO AGP
- GeForce 9500 GT alapú Quadro FX 580 (nagyon szép újszerű állapotban)
- egy szintén nagyon szép állapotú ASUS GTX 280, bár sajnos az általam legkevésbé kedvelt matricázást kapta (angyalka + terepminta hogy jön össze?) de így is impozáns darab

(#91) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Érkezett egy Sparkle 8800GTX a korábban már bemutatott Sparkle GTX260 mellé, hogy ne unatkozzon és mert jól mutatnak együtt :D ,valamint vettem egy egyenlőre ismeretlen állapotú PNY MX440-et is, szóval talán érdemes megnézni ismét az 1. hsz-ban a képeket.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#92) waithEard válasza flymi (#91) üzenetére


waithEard
őstag

Szép a 8800! Érdekes módon a 8800 sorozatból én a GTS 640-es kártyákat kedvelem a legjobban. Anno egy álom volt, ami nem teljesedett be, mert MSI 7900 GTO-ról jó nagy ugrással egy Galaxy GTX 260-ra váltottam. Természetesen 192 sp-re. :)
Öcsém próbált rábeszélni egy HD 4870-re, de akkor még zöld szemüveget hordtam. :B Ma már megvan mindegyik.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#93) waithEard válasza GAI (#90) üzenetére


waithEard
őstag

Szerintem az nem angyalka, hanem valami vadász csaj akar lenni, de a tereptarka tényleg gáz.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#94) Sanchez638 válasza flymi (#91) üzenetére


Sanchez638
addikt

Még pár ilyen és 10x lehet kattintani.. :D Rakd ide is a linket. Meg mindig amikor ilyen van.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#95) flymi válasza Sanchez638 (#94) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Csak kétszer kell... ;)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#96) GAI válasza waithEard (#92) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nálam pont fordítva volt: 8800GTX volt sokáig, és a 200-as széria maradt ki aktív használatra... mondjuk onanntól már nem is követtem "realtime" az új fejlesztéseket, mert egyre kevesebbet játszottam, szóval 1-2 generáció lemaradásban voltam mindig (most is egy 780-as fűt a gépben :DDD )

(#97) Sanchez638 válasza GAI (#96) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nekem meg 6970-es van a gépbe... Aktívan én sem követem, de majd jővőre veszek egy kicsivel újabb vga-t.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#98) waithEard válasza GAI (#96) üzenetére


waithEard
őstag

Én jó sokáig egy GTX 480-al voltam el, de azt sem fénykorában vettem. Az utolsó "naprakész" karim egy HD 4890 volt, méghozzá ő:

Egyébként gyönyörű kártya, de maga a hűtés iszonyatosan hangos volt. Hiába a 6 db hőcső, ha nincs elég hőleadó borda. Idén vásároltam vissza. :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#99) GAI válasza waithEard (#98) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nem tűnik olyan kicsinek az a borda (legalábbis a refhűtőnél sokkal nagyobb), szerintem inkább az a baja, mint a cikkemben szereplő, szintén szörnyűségesen hangos Gainward "Good Edition" GTX 580-nak: a nyitott felépítésű hűtést túlságosan bezárták egy műanyag házba, így a levegő csak két oldalt tud minimális mennyiségben távozni, de a nagy részét "visszaköpik" a ventilátorok (a szívás irányában távozik visszafelé) ahelyett, hogy rendesen átszellőztetnék a bordát. Nem véletlen, hogy manapság az ilyen felépítésű hűtőket igyekeznek a lehető legkevésbé beburkolni, mert ezeknél a szabad légáramlás kiemelten fontos.

Egyébként épp a napokban láttam egy ilyen ASUS-t eladót vagy itt, vagy a Vaterán, gondolkodtam is rajta, de aztán végül nem vettem meg.

[ Szerkesztve ]

(#100) Sanchez638 válasza waithEard (#98) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ennek néztem a hűtését és nagyon bejött.. De viszont nekem a DCUII van a kártyámon és hát 4csavar tartja.. Most egy ide kábelköteg nyomja oda a gpu-hoz a bordát. Így már 60-70 fok fölé nem megy és hangja sincs.

Gai Itt láttad és én is nézegettem, hogy megkéne venni :D.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.