Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-24 22:49:03

LOGOUT.hu

Ebben a topikban a nápolyi , római stílusú pizza otthoni keretek közt történő sütését próbáljuk meg kivesézni, tökéletesíteni egymás tapasztalatai alapján... de azért elférnek a szép, házilag sütött kenyereink is!
Mirelit és a tepsis pizza szigorúan off! :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21) adp válasza sz.zs. (#14) üzenetére


adp
őstag

Pedig ez elég jó receptnek tűnik.
Amúgy ha jól beolajozod nem fog bőrösödni :)

Fagyasztással szokott valaki próbálkozni? Nekem sajna bedöglött tőle a tészta. Pedig a pizzavasas recept szerint lehet. Meg ismerős is mondta, hogy szokta, de nekem valahogy nem lesz már oyan

(#22) adp válasza sz.zs. (#14) üzenetére


adp
őstag

az app-ban mi ez a sok opció élesztőnél?

ja közben megtaláltam: [link]

[ Szerkesztve ]

(#23) fragola.6035


fragola.6035
aktív tag

Mondjuk ezt a pizzát pont nem én csináltam. De ha már hardcore pizza topik, akkor legyen már legalább egy hardcore pizza fotó is.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#24) bbuffy válasza fragola.6035 (#23) üzenetére


bbuffy
senior tag

Hát ez eléggé csámpás lett.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#25) bbuffy


bbuffy
senior tag

Gyáli úton a Metro mellett van egy igen fasza olasz árúk boltja, (Gusti), ott mindent megkapni egy jó pizzához.

Nem lehet kibővíteni pizza és kenyérre? Gondolom sokan sütnek kenyeret is. Nem lenne off téma.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#26) kozsy18 válasza bbuffy (#25) üzenetére


kozsy18
tag

Nekem alapvetően nincs ellenemre: a kenyér egy olyan topik, amiben kisebb sikereket csak krumpli tartalmú tésztával értem el. Szívesen olvasok arról is a pizza mellett.

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#27) sz.zs. válasza bbuffy (#25) üzenetére


sz.zs.
Topikgazda

Én az év 98 %-ában saját sütésű kenyeret eszek, de szénhidrát csökkentett lisztből.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#28) sutszi


sutszi
veterán

Csak halkan szólok, hogy van egy [Főzőcskés] topikunk, aminek a topikgazdái eléggé rendben tartják az összefoglalót is és a kenyér sütés és a pizza sütés is markánsan jelen van...ráadásul nem lütyi-mütyi módokon... Ott is nagy az érdeklődés ezekre... Lehet érdemesebb volna oda bekapcsolódni ezzel. :K

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#29) paljoc válasza fragola.6035 (#23) üzenetére


paljoc
tag

Ez tök jó, nem para hogy nem szimmetrikus, az olaszok simán így nyomják a legjobb helyeken is, itt is van pár kép néhány ikonikus nápolyi pizzéria termékéről, végigjártunk jópárat, baromi jók voltak egytől-egyig:

(#30) adp válasza bbuffy (#25) üzenetére


adp
őstag

Ezt már nekem is ajánlották, sajnos csak vállalkozóknak elérhető.....
Én az auchanban szoktam bevásárolni, nagyi titkai pizza liszt, mozzarella, meg mutti paradicsom. Tudom lehetne jobb is de még mindig jobb mint bármelyik rendelős pizza ami a 20ker-be szállít.

[ Szerkesztve ]

(#31) OPiiPO válasza sutszi (#28) üzenetére


OPiiPO
addikt

Kávés topicból is van hardcore, automata, egyszerű, szerintem elfér egy hardcore pizza topic itt simán :K

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#32) adp válasza OPiiPO (#31) üzenetére


adp
őstag

szerintem is

(#33) bbuffy válasza adp (#30) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nem. Én simán bementem vásárolni. Céggel is cég nélkûl is. Mondjuk kb egy éve voltam ott utoljára, lehet azóta valtozott. Megnézem jövő héten.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#34) sutszi válasza OPiiPO (#31) üzenetére


sutszi
veterán

Jaa, egy sima pizza topik elfér amennyiben tényleg a hardcore vonalra meg rá...csak én a közben felvetődött kenyér sütés vonal miatt dobtam be...
A másik topikban már igencsak sok infó van a kovász vonalról is ami szintén a hardcore vonalat képviseli. Mind pizza mind kenyér témában. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#35) bbuffy válasza sutszi (#34) üzenetére


bbuffy
senior tag

Én azért köszi, belenézek majd.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#36) sutszi válasza bbuffy (#35) üzenetére


sutszi
veterán

Ha van konkrét kenyeres kérdésed is akkor nyugodtan dobd be a topikgazda tényleg ért hozzá. ;)

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#37) adp válasza bbuffy (#33) üzenetére


adp
őstag

Ha sikerult lecsekkolni beirnad ide, koszi

(#38) sz.zs. válasza Xabi78 (#16) üzenetére


sz.zs.
Topikgazda

Itt van egy Fyra, egyelőre még 180 €-ért. [link]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#39) fragola.6035 válasza bbuffy (#24) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Ez Da Michele, szerintem Nápolyban is benne van a top 3-ba.

https://caffe35.webnode.hu/

(#40) bbuffy válasza fragola.6035 (#39) üzenetére


bbuffy
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.