- Szólánc.
- Asszociációs játék. :)
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Samsung LE40A536T1F LCD TV képhiba
- Megoldások IBS/IBD-re
- Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Egy korszak vége
- Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- 20 éve a PH!-n
- Mindent a StreamSharkról!
-
LOGOUT.hu
Haladó szintű hálózati témák topikja
Új hozzászólás Aktív témák
-
bambano
titán
válasz Dominator #2999 üzenetére
mindkét kijárati routeren ugyanazt a belső hálózati címtartományt használod, mondjuk a 192.168.1.0/24-et. Az egyik routeren a belső lábat beállítod 192.168.1.254-nek, a másikon 192.168.1.1-nek. Minden kliens gépet felveszel valamelyik routerbe, mac cím alapján, hogy csak annak a kliensnek osszon ip címet, aminek a mac-jét ismeri. Így meg tudod oldani, hogy amelyik routertől dhcp-t kap, az legyen a default kijárata és ezzel szeparálod, hogy melyik gép merre menjen ki.
A másik lehetséges verzió, hogy a ddwrt-vel csinálsz egy lokális lan-t, amire mennek a hozzá tartozó gépek, emellett egy lan lábat leválasztasz a helyi lanból és azzal bekötöd a másik routert is. Az router/hardver függő, hogy le tudod-e választani a lanról a lanos lábat. A tpllink 1043nd-ben meg a 943nd-ben emlékeim szerint le lehet.
Ekkor a két router mögé kapcsolt gépeknek két külön címtartományt kell osztani, pl. 192.168.1.0/24-et és 192.168.2.0/24-et és meg kell oldani, hogy azon gépek, amelyek a másik lanba tartozó forgalmat is generálnak, tudjanak arról, hogy hol a másik lan. ezt elvileg a dhcp-vel local routing table bejegyzéssel meg lehet oldani. Legalábbis a szabvány ezt tartalmazza, de vannak kétségeim, hogy minden cuccban rendesen implementálták-e.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest