Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:49:10

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) Sancza


Sancza
tag

Sziasztok!

Most, hogy úgy harcolok a vírus ellen, hogy itthon ülök, megpróbáltam használni újra a Chromecast-omat (van egy sima és egy audio eszközöm). Szomorúan tapasztaltam, hogy nem látja a telefonom egyiket se. Pedig korábban használtam ezeket az eszközöket :( . Miután az eszközt és a wifi-t újraindítottam, a telefon megtalálta mindkét eszközt és tudtam használni. A probléma, hogy egy kis idő után (5-10perc, egy két óra) egyszerűen eltűnt mindkét eszköz, nem látta többet a telefonom. Rendkívül dühítő volt, túrtam a netet a témában, szinte mindenhol leírják, hogy IGMP Snooping legyen engedélyezve és az AP Isolation legyen kikapcsolva. Ezek mind megfelelően vannak beállítva, ennek ellenére mindkét eszköz újraindítás után egy kis idővel mindig eltűnt. :(
Pár nap net túrás után meglett a megoldás: A router-ben Beacon Interval értékének ajánlott beállítása: 50ms (nekem alapból 100ms volt) - WiFi advanced setttings résznél van
Amióta ez a Beacon Interval 50ms -re van állítva, azóta 2 napja újraindítás nélkül működik mindkét eszköz
Gondoltam megosztom veletek tapasztalatomat, hátha valaki ilyen jelenséggel szenved.

A megoldást itt találtam: [link]

Nekem Linksys WRT1200AC routerem van OpenWRT van rajta (OpenWrt SNAPSHOT r12235-49caf9f98a / LuCI Master git-20.047.03130-732722d - 19.07.1)

[ Szerkesztve ]

(#4902) sgeza válasza Sancza (#4901) üzenetére


sgeza
veterán

Ezt érdemes azért hozzá elolvasni:
https://routerguide.net/beacon-interval-best-optimal-setting-improve-wireless-speed/

(#4903) Sancza válasza sgeza (#4902) üzenetére


Sancza
tag

Köszi, hasznos írás :)

(#4904) sgeza válasza Sancza (#4903) üzenetére


sgeza
veterán

Nincs mit!

(#4905) kiskakas


kiskakas
senior tag

Sziasztok,

jelenleg is keresek egy osszefoglalo tesztet a chromecast-rol, de lenne egy gyors kerdesem, ha tudtok segiteni. Adott 3-4 eves huawei telefon, hbogo app-al, ill egy buta fullhd tv, erre kellene kitolni a hbogo tartalmat. Mennyire szamit a telefon 'ereje' ? Tavolsagra mennyit hidal at ez a cucc? Egy regebbi tplink 2.4g-s router van az illetonek, akinek segitenek, ebbol kene fozni valamit, koszonom!

(#4906) kiskakas


kiskakas
senior tag

illetve sorry, szerkeszteni mar nemtudom az elozomet.. a forras hardware-t pl laptop, tablet, telefon mennyire terheli a lejatszas? vagy igazabol csak a streamet kuldi a chromecastra?

(#4907) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

Szoktatok cc-en keresztül tv-n játszani úgy, hogy a telefon a kontroller? Normálisan működik a dolog? Nincs nagy lagg? Melyik játékok ajánlottak?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#4908) sgeza válasza kiskakas (#4905) üzenetére


sgeza
veterán

A telefon szinte mindegy, milyen, a lejátszandó kérést csak átküldi a CC-nek, a lejátszást már ez utóbbi végzi. Nem tudom, hogy pontosan mit tud a routered, de én azt tippelem, hogy a sávszélesség elég lehet.

(#4909) Somatom válasza petymeg (#4907) üzenetére


Somatom
veterán

Sakk. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4910) MaCS_70 válasza Somatom (#4909) üzenetére


MaCS_70
félisten

Rapid?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4911) Somatom válasza MaCS_70 (#4910) üzenetére


Somatom
veterán

Képernyőtükrözéssel mindegy, bármelyik átmegy.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4912) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Van most valami általános hiba a Google részéről? Spotify és Netflix is rendetlenkedik néhány napja. Pl. mobilról rákapcsolódok, pöccre megy, aztán viszont a film/zene nem akar elindulni.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#4913) gulyasa válasza tylerddd (#4912) üzenetére


gulyasa
őstag

Vedd figyelembe, hogy amióta rengetegen vannak otthon home office-ban, home school-ban, karanténban, stb., igencsak megnövekedett az internet leterheltsége.
Talán ez lehet az oka... :F

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#4914) mizsemizse


mizsemizse
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Remélem jó helyen járok, nem vagyok képben teljesen a probléma okával.
A problémám, hogy 5.1-es hangfalrenszerrel a pc-n Google chromeon keresztül youtubon halgatva a zene nem olyan dinamikus mint ha mp3-ról szól. youtubról letöltve ugyanaz a szám sokkal dinamikusabb nagyobb a mély.
Szerinetem a chrome-al van baj, vagy lehet kellene hozzá valamilyen bővítmény?

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#4915) gulyasa válasza mizsemizse (#4914) üzenetére


gulyasa
őstag

Valószínűleg az otthoni hálózatod a szűk keresztmetszet. A magas bitrátájú anyagok átküldéséhez kell egy bizonyos sávszélesség, amihez kevés a routered wifi-je (néha még a vezetékes megoldással is adódhatnak problémák).
Ugyanez okozza azt is, amikor egész videók streamelése során leskálázódik az anyag, mert nem bírja a sávszél.
A megoldás egy modernebb router beszerzése.
Korábban már többször írtak itt erről.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#4916) tylerddd válasza mizsemizse (#4914) üzenetére


tylerddd
veterán

Ez a Chromecast topik, ami egy streaming eszköz a tévéhez csatlakoztatva. Ha jól értem, te gépről hallgatod a zenét Youtube-on, közvetlenül az erősítőbe kötve. A kérdést inkább a Chrome topikban tedd fel, ha erre gyanakszol.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#4917) mizsemizse válasza tylerddd (#4916) üzenetére


mizsemizse
csendes tag

Igen, pontosan. Köszönöm!

(#4918) kiskakas


kiskakas
senior tag

Lenne még 1 kérdésem nekem is.. van 1 nasom, filmekkel, azt vettem észre, ha pl mobilról (fel van mountolva androidba a megosztás) vlc-vel küldöm ki a jelet a chromecast-nak, a forgalom átmegy a telefonon. Van olyan app,ami kozvetlen a nasrol kuldi?

(#4919) sgeza válasza kiskakas (#4918) üzenetére


sgeza
veterán

Raspberry Pi. :)
Én úgy tudom, hogy a CC ezt nem oldja meg közvetlenül. Habár jó lenne.
Ha rosszul tuom, akkor javítsatok ki! Én is örülnék egy ilyen megoldásnak (habár én ezt megoldottam másképp).

[ Szerkesztve ]

(#4920) SZATA


SZATA
senior tag

Lehet olyat csinálni, hogy YT-ról kitolok egy videót CC2-re, de a hangja ne a TV-re, hanem egy BT hangszóróra menjen?

(#4921) Somatom válasza SZATA (#4920) üzenetére


Somatom
veterán

Szoftveresen nem. A HDMI -ről kéne egy plusz kütyüvel leválasztani az audió jelet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4922) #16820480


#16820480
törölt tag

Sziasztok!
Kicist off, mert inkább a funkcióhoz kapcsolódik, de azt hiszem ti többet találkoztok vele, ha egyáltalán: olyan gondom van, hogy amióta tegnap használtam a Cast funkciót webes Spotify playerből (nem először, rendszeresen használom, majd csak bezártam a böngészőt, nem választottam le, hogy megint a saját eszközön szólaljon meg és ne castolva), azóta folyton felugrik minden Android eszközön az értesítés, hogy another device is casting to Spotify, és ott vannak a médiavezérlő gombok is. Minden olyan eszközökön felugrik ez, ami ezen a WiFi hálózaton van, még akkor is, ha nincs rajtuk Spotify, és nyilván nincsenek bejelentkezve azzal az accounttal, ami a Spotify-hoz tartozik.
Mégis ez milyen funkció hogy mindenki a lakásban irányíthassa milyen zenét akarok hallgatni a szobámban? :U Eddig nem volt, és nem szeretném, hogy mostantól legyen.

(#4923) Matevics


Matevics
újonc

Sziasztok.
Nekem egy olyan problémám lenne, hogy van egy philips okos tv-m, és vettem egy chromecast 3-ast. Amikor bevan kapcsolva a cast akkor a tv-n nem müködik a net. Ezzel talákozott esetleg valaki? És ha kikapcsolom a cast-ot akkor ujra van net a tv-n.
Válaszokat elölre is köszönöm.

(#4924) sgeza válasza #16820480 (#4922) üzenetére


sgeza
veterán

Vam egy ilyen beállítás a Google home-ban, hogy mások is irányíthassák a chromecastot - nem tudom pontosan, hogy van megfogalmazva, de valami ilyet keress!

[ Szerkesztve ]

(#4925) Matevics válasza sgeza (#4924) üzenetére


Matevics
újonc

Nem működött. :(

(#4926) *Ropi* válasza Matevics (#4925) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem is neked válaszolta. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4927) #16820480 válasza sgeza (#4924) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, nem találok semmi ilyen beállítást viszont én :( Csak én vagyok a Home alatt egyetlen user, ehhez képest mások tabletjén is megjelneik, hogy a device is casting. Ráadásul úgy, hogy rohadtul semmi nem castol elvileg rá, és ha rányomok, hogy "stop casting" a Home app alatt, akkor eltűnik, majd egy másodperc múlva újra felugrik, hogy a device is casting...

(#4928) *Ropi* válasza #16820480 (#4927) üzenetére


*Ropi*
félisten

Vendég mód?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4929) #16820480 válasza *Ropi* (#4928) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem a Home app settingsben ezek vannak csak: Home nickname, Set address, Home members (ez alatt én szereplek csak, és csak hozzáadni tudok mást, nincs egyéb opció), Notifications, Digital wellbeing, Rooms és Delete this home.
A device settings alatt meg: Linked accounts (csak én), Name, Home, Room, Ambient mode, Remove device és Information.

A három pontos menük meg mindenhol csak help meg licences.

(#4930) *Ropi* válasza #16820480 (#4929) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ambient mode-ban próbálkozz!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4931) sgeza válasza *Ropi* (#4926) üzenetére


sgeza
veterán

:DDD

(#4932) sgeza válasza #16820480 (#4927) üzenetére


sgeza
veterán

Bocs, nem ott van (vagy nem csak ott): a Google beállításokban van ilyen. Bár szerintem valahol a home-ban is megtalálható.

(#4933) #16820480 válasza sgeza (#4932) üzenetére


#16820480
törölt tag

Elég fura, mert a Google settings alatt a "Cast media controls" részen azt írja szó szerint, hogy "You can prevent other devices from controlling media that's streaming on your Cast device. Open the Google Home app, then go to Settings and turn off Shared controls. Open Google Home app (link)".
Rányomok, és nincs ott ilyen opció :D

*Ropi* : Érteném én, de nincs ilyen opció a beállításokban :U

(#4934) sgeza válasza #16820480 (#4933) üzenetére


sgeza
veterán

Nem tudom, hogy nálad pontosan mi a helyzet, nekem a Google beállítások között is ott a csúszka, meg a home-on belül a Chromecast beállításon belül is.

(#4935) #16820480 válasza sgeza (#4934) üzenetére


#16820480
törölt tag

Köszi azért a segítséget mindkettőtöknek! Elég fura, hogy más opciók vannak nálam, pedig minden up-to-date elvileg.

(#4936) sgeza válasza #16820480 (#4935) üzenetére


sgeza
veterán

Nem értem én sem. Telefon és szoftver verzió mi egyébként?

(#4937) Imifej válasza #16820480 (#4935) üzenetére


Imifej
senior tag

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#4938) Imifej


Imifej
senior tag

Itt van a vendég mód, és az engedély is, hogy mások irányítsák a médiatartalmat.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#4939) #16820480 válasza sgeza (#4936) üzenetére


#16820480
törölt tag

Xperia 5, Android 10.
Valószínűleg az lesz a megfejtés, hogy hiába úgy reklámozzák, de mégse teljes funkcionalitású CC van beépítve abba a Shield TV-be :( Csak így meg fura, hogy alapértelmezetten engedélyez egy olyan dolgot, ami elég kérdéses lehet.

(#4940) #14069248


#14069248
törölt tag

Sziasztok!

Amazonos tabletem van. Egy fire. És Google Chromecast 2. Youtubos videók tanulsága szerint mennie kéne, de nekem nem sikerül. A saját áruházába ha beírom, hogy chromecast, rengeteg app kijön. Kipróbáltam párat, de nekem nem sikerül kiküldeni semmit.
tudnátok segíteni?

(#4941) Dr.NX válasza #14069248 (#4940) üzenetére


Dr.NX
addikt

Nem tudom mit szeretnél kiküldeni, de a Chromecast appja a Google Home, YouTube-ot értelemszerűen Youtube-ról, helyi fájlt pedig Web Video Cast (Instantbits) vagy Videostream Chromecast. Böngészőnek meg Chrome.
Ha nincsenek az Amazon áruházban, akkor próbáld apkmirrorról vagy apkpure-ról.

Elfogadom a sütiket.

(#4942) #14069248 válasza Dr.NX (#4941) üzenetére


#14069248
törölt tag

Sajnos itt nincsen Google Chrome böngésző, illetve semmiféle Googlés app sem. Silk nevű böngésző van. Letöltésből még nem próbáltam telepíteni rá semmit. Nem tudom egyáltalán lehet e.
a Youtubról szeretnék tévére küldeni filmeket. Van külön Youtube app, de sajnos nem látok cast emblémát.

(#4943) Dr.NX válasza #14069248 (#4942) üzenetére


Dr.NX
addikt

Nincs otthon más androidos teló, amivel belőhetnéd a Chromecastot?
https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-home/

Elfogadom a sütiket.

(#4944) #14069248 válasza Dr.NX (#4943) üzenetére


#14069248
törölt tag

Már belőttem egy Androidos telefonnal. Arról megy is a kijátszás, de az nem az enyém. Nekem ez a 10" -os Amazon Fire tabletem van csak. Erről szeretnék tévére küldeni műsort.

(#4945) Dr.NX válasza #14069248 (#4944) üzenetére


Dr.NX
addikt

Kövesd a leírást:
https://kindlefireforkid.com/how-to-install-google-play-store-on-amazon-fire-tablet-fire-hd-7-fire-hd-8-and-fire-hd-10/
A lényeg, hogy telepíteni kell a Google kiegészítőket is:
Google Account Manager
Google Services Framework
Google Play services
Google Play Store

Elfogadom a sütiket.

(#4946) #14069248 válasza Dr.NX (#4945) üzenetére


#14069248
törölt tag

Köszi! Megpróbálom.

(#4947) Matevics


Matevics
újonc

Sziasztok.
Nekem egy olyan problémám lenne, hogy van egy philips okos tv-m, és vettem egy chromecast 3-ast. Amikor bevan kapcsolva a cast akkor a tv-n nem müködik a net. Ezzel talákozott esetleg valaki? És ha kikapcsolom a cast-ot akkor ujra van net a tv-n.
Válaszokat elölre is köszönöm.

(#4948) #14069248 válasza Dr.NX (#4945) üzenetére


#14069248
törölt tag

:R Tökéletetes lett!

[ Szerkesztve ]

(#4949) snooze


snooze
veterán

.

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#4950) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Érdemes váltani CC2-ről 3-ra ha nem ragaszkodok a HD/60fps-hez?
Vagyis ezen kívül van a két eszköz tudása között más is a 3-as javára?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.