Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:49:10

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) sgeza válasza MaCS_70 (#5100) üzenetére


sgeza
veterán

Szerintem az Ugreen sem drágább ennél. Vagy nem sokkal. De egyébként tapasztalatom nincs, hogy a kérdésre is válaszoljak.

[ Szerkesztve ]

(#5102) MaCS_70 válasza sgeza (#5101) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az Ugreen majdnem kétszerese az olcsóbbaknak. Ahol 2300 Ft körül van a noname, ott 4400 az Ugreen. Felment az ára. Én még 10 dollár környékén vettem.

Ez az adott helyzetben állítólag elvi kérdés. Én megvenném az Ugreent.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5103) sgeza válasza MaCS_70 (#5102) üzenetére


sgeza
veterán

Szerintem ekkora különbség nem tétel, de ez az én szubjektív véleményem.

(#5104) MaCS_70 válasza sgeza (#5103) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, én is így gondolom.

De akár itt a fórumokban is számtalanszor látunk olyat, hogy egy-két ezres különbségek miatt veszi meg valaki a gyengébb eszközt, aztán persze jön a panaszkodás.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5105) sgeza válasza MaCS_70 (#5104) üzenetére


sgeza
veterán

:K

(#5106) Kija


Kija
aktív tag

Kijön egy frissítés a Chromecastre és a Google Home appra.
[link]
Ezt a reboot utáni hangerő növekedés problémát én pl nem tapasztaltam.

(#5107) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Sziasztok!
Gondoltam egy Choremcast 3-al okosítom a régi LG tv-m, de azon csak 1 db HDMI csatlakozó van és oda most egy Digi TV box csatlakozik, ez utóbbin van 1 db szabad USB és egy Ethernet port. Úgy lenn jó használni, ha nem kellene odamenni és ki-be dugdosni egyik eszközt sem, az lenne a kérdésem, hogy hova és milyen módon kössem be a Chromecast 3-at?

(#5108) Somatom válasza teleahocipöm (#5107) üzenetére


Somatom
veterán

Léteznek HDMI elosztók. Azt nem tudom, hogy van-e távkapcsolgatós.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5109) teleahocipöm válasza Somatom (#5108) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Olyan 10e körül találtam távirányítós HDMI elosztót, de jó lett volna ezt elkerülni, mert lassan annyi távirányító lesz a lakásban, hogy külön asztal kell nekik

(#5110) sgeza válasza teleahocipöm (#5107) üzenetére


sgeza
veterán

Gyanítom, hogy a tévédnek kellene tudnia a dvb-c szabványt, ez esetben pedig nincs szükség a digis dobozra! Vagy nem tudja?

[ Szerkesztve ]

(#5111) teleahocipöm válasza sgeza (#5110) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Nem tudja, ráadásul plazma és csak HD ready, de lecserélni nem akarom ezek miatt, mert hibátlan.

(#5112) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Chromecast 3-nak nektek is ez a firmware van?
1.42.172094, Home app-al ellenőriztem...
A google oldalán újabb van fent: 1.44.185164
[link]
Nektek sem frissített erre?

Próbáltam manuálisan frissíteni ezzel Windows Powershell-ből:

Invoke-WebRequest -Method Post -ContentType “application / json” -Body ‘{“params”: “ota foreground”}’ -Uri “http: // [IP ADDRESS]: 8008 / setup / reboot” -Verbose -UserAgent ” curl “

De ezt a hibát kapom:

"Invoke-WebRequest : Invalid URI: Invalid port specified."

Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#5113) Csaby25 válasza Csaby25 (#5112) üzenetére


Csaby25
senior tag

Kozben javitottam a space-eken:

Invoke-WebRequest -Method Post -ContentType "application/json" -Body '{"params": "ota foreground"}' -Uri "http://192.168.1.2:8008/setup/reboot" -Verbose -UserAgent "curl"

Most ezt kapom:

"VERBOSE: POST http://192.168.1.2:8008/setup/reboot with -1-byte payload
Invoke-WebRequest : The remote server returned an error: (403) Forbidden.
At line:1 char:1
+ Invoke-WebRequest -Method Post -ContentType "application/json" -Body ...
+ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
+ CategoryInfo : InvalidOperation: (System.Net.HttpWebRequest:HttpWebRequest) [Invoke-WebRequest], WebExc
eption
+ FullyQualifiedErrorId : WebCmdletWebResponseException,Microsoft.PowerShell.Commands.InvokeWebRequestCommand"

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#5114) totopad válasza Csaby25 (#5113) üzenetére


totopad
senior tag

ezek béta verziók -vagy valami olyasmik-, google home appban x-eld be az előnézeti programot és le fogja tölteni a legújabb fw-t, de nekem semmi újdonságot nem jelentett CC2-őn

(#5115) Csaby25 válasza totopad (#5114) üzenetére


Csaby25
senior tag

[link]
Itt a "Current production firmware version" alatt is megjelenik az újabb FW. Ez gondolom nem előnézeti hanem végleges verzió.

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#5116) geza844


geza844
aktív tag

Sziasztok!
Elhoztuk nyaralásra a CC-t.
Már fel órája b.sztatom, töröltem a szobát, mindent kipróbáltam, de ez állandóan az otthoni wifi-hez akar csatlakozni...
Mit csináljak?

(#5117) sgeza válasza geza844 (#5116) üzenetére


sgeza
veterán

Reseteld a cc-t!
Vagy próbáld meg a vendég módot!

[ Szerkesztve ]

(#5118) geza844 válasza sgeza (#5117) üzenetére


geza844
aktív tag

Ez a leírás alapján próbáltam a testet:
https://support.google.com/chromecast/answer/6254654?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=en
De nincs meg a "Factory reset" menüpont.

Aztán ez a leírás alapján a vendég módot:
https://victoriavette.com/hu/5084-how-to-set-up-guest-mode-for-google-chromecast.html
De ilyen menüpont sincs sehol:

(#5119) geza844


geza844
aktív tag

Meglett, az "Otthoni cím"-et kellett átírni, aztán már látta az itteni wifit. Hogy én mennyire utálom a cc beállításait...

(#5120) desigo


desigo
senior tag

Miért nem tudom a [link] Videostream for Google Chromecast bővítményt telepíteni? Folyamatosan ide jutok el : [link] .Chrome a legfrissebb.
extension_2_20_505_0.crx-et is próbáltam telepíteni de azt sem sikerült.
Korábban ez működött hiba nélkül.

(#5121) Proci85


Proci85
senior tag

Sziasztok

Tudtok valamit a cc 4-ről? Érdemes rá várni? Mivel tud többet?
Mostanában tervezek venni cc-t, de ha érdemes, várok egy kicsit.
Van most kölcsönben egy cc3. Fő felhasználás youtube illetve próbálkozom a Synology NAS DS videó használatával, de sok régi filmemet nem viszi. Ezügyben esetleg várható fejlesztés vagy el kell fogadni..engedni?

mod: vagy az ultra lenne az?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5122) azbest válasza Proci85 (#5121) üzenetére


azbest
félisten

Az ultra már a 2-es idejében is volt. Amiről én hallottam és idevágó, az legfeljebb az, hogy stick formátumú androidtv eszköz fog megjelenni kb chromecast ultra áron a google kiadásában. És ugye az androidtv egyben chromecast is. De ahogy látom, volt olyan hír, ahol chromecast4-ként emlegették az új sticket [link]

Egyébként a xiaomi nemrég adott ki fullhd androidtv sticket (a 9es rendszerrel), ennek elvileg lesz 4k változata is, ami kb a mibox-szal egyenértékű. Bár a google változat lehet újabb felületű lesz már, arról még túl sok infó nem derült ki.

Ha helyi fájlok lejátszására is szükséged van, akkor érdemes lehet várnod rá, vagy másik hivatalos androidtv alapú eszközt választanod a régi cc helyett. A castoláshoz képest többféle formátummal kompatibilisek a chromecast mód mellett önálló lejátszóként is működő eszközök.

[ Szerkesztve ]

(#5123) Luissimo válasza geza844 (#5119) üzenetére


Luissimo
veterán

Miert?
Logikus nem?
Otthonvoltal vagy .nemvoltal otthon.,hmm? :DD

(#5124) BonFire


BonFire
veterán

Napok óta kínlódok a CC-tal. A Cc működik, csak a telefon nem látja. A tévén szépen megy az ambient, de sehigy se tudok rá csatlakozni. Már reseteltem, a Home appot is frissítettem, megis semmi.

Valami ötlet?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5125) MaCS_70 válasza BonFire (#5124) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azonos hálózatok és AP-on vannak az eszközök?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5126) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! A Chromecast eszközzel kapcsolatban lenne kérdésem?
Úgy olvastam, hogy nem smart tv-ből csinál Smartot. Tehát ezen vannak alkalmazások és ha erősítőre dugom HDMI-re akkor látom az alkalmazásokat pl Youtube és megnyitom?

(#5127) sgeza válasza Csabi1984 (#5126) üzenetére


sgeza
veterán

Nem pont így. Castolni tudsz rá, ha van egy HDMI bemenetes, egyébként nem "okos" tévéd. A Chromecastot látják a telefonon lévő kompatibilis alkalmazások (pl.: YouTube, HBO-GO, stb.), így az ezekben kiválasztott elemet át tudod lőni a CC-ra, így a tévén fog megjelenni, de magát a lejátszást is már a CC végzi. Tehát nem a telefon streamel.

[ Szerkesztve ]

(#5128) snooze válasza Csabi1984 (#5126) üzenetére


snooze
veterán

nem éppen ugy csinál,hanem a telefonon,tableten vagy pc-n megnyitod a nézni kivánt dolgot,és az a cc lejátsza atv-n ugy,hogy közben a müsorleadot nem kell üzemeltetni..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#5129) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Azért kérdeztem! Mert ayumnál van egy Samsung H6400-as okos TV de olyan sz-r a youtube alkalmazás akár Wifiről akár kábelesen csatlakoztatva a hálózatra, hogy random szerűen a hang elmegy 1-1 másodpercre de a kép megy szóval nem megáll!
Anyum szobájából rácsatlakoztam a szobámba levő médialejátszóra és full HD filmet röhögve visz kábelen és nincs hang megakadás. Szóval nem TV, nem hálózat hanem kizárólag az alkalmazás lehet régi a Tv-n.

Gondolom a Chromecast gyorsabban dolgozik mint a TV youtube :D

(#5130) sgeza válasza Csabi1984 (#5129) üzenetére


sgeza
veterán

Ha van rá lehetőséged, kérj valakitől kölcsön egyet, és próbáld ki! Gondolom telefonon simán megy a YouTube. Ha igen, akkor elképzelhető, hogy valami nem stimmel a tévével (vagyis ezzel a funkciójával).

[ Szerkesztve ]

(#5131) totopad válasza Csabi1984 (#5129) üzenetére


totopad
senior tag

https://www.youtube.com/watch?v=GjtqSEzCaw8&t=725s

(#5132) Csabi1984 válasza totopad (#5131) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi :)

(#5133) greike


greike
tag

Sziasztok!
Sajnos nem sikerült kiigazodnom a topicot nézegetve! Most akkor a crhromecast tudja netflixen a 24p? Van egy blu ray lejatszóm sajnos nem tudja a 24p-t! Ezért keresek olyan eszközt amin kadenciahelyesen menne a netflix! Előre is köszönöm a segítséget!

(#5134) tylerddd


tylerddd
veterán

Helló! Esetleg feltűnt-e HBO Go felhasználóknak, hogy Androidról indítva a tartalmat, nincs felirat. 2 telefonnal is próbáltam. PC-ről megy, sőt, iOS alól is.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5135) totopad válasza tylerddd (#5134) üzenetére


totopad
senior tag

Az app és nem CC hiba lesz!

(#5136) totopad válasza greike (#5133) üzenetére


totopad
senior tag

Melyik CC? :D

(#5137) tylerddd válasza totopad (#5135) üzenetére


tylerddd
veterán

Igen, én is úgy gondolom, csak kíváncsi voltam, hogy más tapasztalja-e, mielőtt reklamálni kezdek :DDD

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5138) greike válasza totopad (#5136) üzenetére


greike
tag

Valamelyik tudja?

(#5139) tylerddd válasza totopad (#5135) üzenetére


tylerddd
veterán

Az androidos app gyorsítótárának törlése után működik rendesen, ma kaptam erre tippet. A kérdés az, hogy majd milyen időközönként kell ezt eljátszani. Nem nagy dolog, de na ... ha ment/menne enélkül is, akkor mégis jobb lenne.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5141) azbest válasza Greybeard (#5140) üzenetére


azbest
félisten

No, ha bruttó 20 körül itthon is lesz sabrina stick és 4k-s 2GB-os legalább, akkor még egészen jó is lehet (a többi hasonló androidtv eszközhöz képest). A fullhd androidtv9-es 1GB-os mi stick 14 eft a hivatalos xiaomi üzletben.
És remélhetőleg ők bugmentesebb vagy gyorsabban javított referenciát adnak. Bár most épp a xiaomi chromecast képes androditv eszközök is a jobb szintjükön vannak, de verziólépős szoftverfrissítések után nagy völgyek szoktak lenni a minőségben.

[ Szerkesztve ]

(#5142) ZeCse


ZeCse
csendes tag

Néhány hete, mióta villámcsapás miatt elhalálozott CC2-t le kellett cserélnem CC3-ra, azt tapasztalom több PC-ről is, hogy az HBO Go-t nem úgy játsza le a CC-n keresztül ía TV mint korábban (ja TV csere is volt természetesen). Vagyis mintha nem a tartalmat/streamet venné át a CC (mindegy hogy lap/asztal/akármi van kiválasztva az átküldésnél), hanem a PC által lejátszottat, és szaggat is a TV-n a film. YT-ról teljesen OK.
Okostelefonról tok jól működik, csak PC-ről nem az igazi.
Másnak nincs ilyesmi tapasztalata?

Régen minden jobb volt, pl. nem volt facebook sem!

(#5143) azbest válasza ZeCse (#5142) üzenetére


azbest
félisten

tényleg elszúrhattak valamit, mert nálam is tab castolást csinál, nem pedig táviránytást. A weblappal lehet valami gubanc.

(#5144) o_pegazus_o válasza tylerddd (#5139) üzenetére


o_pegazus_o
tag

Sem a gyorsítótár, sem a teljes adattartalom törlése nem oldja meg a hibát. Egyértelműen a CC-re nem tudja átküldeni az alkalmazás. Írtam ma levelet az ügyfélszolgálatnak. Ez így nagyon gáz! :W

(#5145) o_pegazus_o válasza ZeCse (#5142) üzenetére


o_pegazus_o
tag

Nekem is szaggat CC 2 PC-ről. Pedig 300 MB-os belső wifi hálózat megy. Telefonról pedig nem megy a felirat. Lassan Netflixre kell váltsak?

(#5146) vacs


vacs
Topikgazda

Szeptember 30-ra várják az új Chromecast-et! :))

(^)(>.<)(^)

(#5147) o_pegazus_o


o_pegazus_o
tag

Ez a HBO Go ügyfélszolgálat levele...

Ez egy normális válasz, illetve kérdés??? Mobilinternetről CC?

[ Szerkesztve ]

(#5148) snooze válasza o_pegazus_o (#5147) üzenetére


snooze
veterán

megosztott mobilnetröl lehet..

GO Gunners!!!

(#5149) tylerddd válasza o_pegazus_o (#5144) üzenetére


tylerddd
veterán

Sajnálom, nálam működött. Tény egyébként, hogy lenne nekik az app-en mit csiszolni. Az említett Netflix nagyon patent módon megy.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5150) azbest válasza vacs (#5146) üzenetére


azbest
félisten

Van aki már kézhez kapta a chromecast sabrinát és csinált képeket, kis videót a felületről. Nagyjából amlogic s905x3 2GB rammal android tv 10-es rendszerrel. [link]
Ha jól látom nem usb-lan-os tápegységet adnak mellé, mint a cc ultrához.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.