Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:49:10

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) norberto9


norberto9
aktív tag

Sziasztok.A Google Chromecast 3 lejátsza a youtubon lévő 4K-s videókat?

(#4352) gulyasa válasza norberto9 (#4351) üzenetére


gulyasa
őstag

4k-ra a Chromecast Ultra van.
CC3 max 1080p-t tud.

De ha arra gondoltál, hogy kezeli-e a 4k-s youtube videókat 1080p-ben, abban az esetben is valójában a videó 1080p-s változatát fogja lejátszani. De ez inkább a youtube működéséből adódik.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#4353) norberto9 válasza gulyasa (#4352) üzenetére


norberto9
aktív tag

Köszi a választ.Vannak videók ami 4k-ban van fent,és az érdekelt hogy azt lejátsza e FULLHD-ban,de ezek szerint lejátsza csak 1080p-re butítva ezek szerint.

(#4354) tylerddd válasza norberto9 (#4353) üzenetére


tylerddd
veterán

Ami 4K-ban elérhető, az 1080p-ben is. Nem butít, hanem az eszköznek megfelelő felbontást játssza le, persze net sebességétől függően.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#4355) andrew-msi válasza Dolphine (#4350) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

:C

(#4356) spanyoll


spanyoll
addikt

Sziasztok!

Láttam, hogy a fekete-képernyős dolog nem egyedi.
Nálam is elkezdte azt csinálni, hogy tv elindul, chromecast felirat, google logó, aztán feketeség.
Gépről látom, hogy az eszköz megy, tudok rá castingolni, hang át is megy, de kép nem.
Wifivel nincs baj, az biztos, próbáltam nem tvről szerezni a tápot CC-hez hanem áramról (ez sem segített), próbáltam másik HDMI-be dugni, de az sem megoldás.
Tv hdmi portjai jók, teszteltem mással.

A CC elég meleg, de az volt mindig is, nem tudom, hogy miért pont 1 év után jelentene ez problémát.

Mit javasoltok megoldásként?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#4357) l.skywalker válasza spanyoll (#4356) üzenetére


l.skywalker
félisten

Ez kicsit olyan mintha a HDMI része ment volna gallyra. Az lehet?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#4358) spanyoll válasza l.skywalker (#4357) üzenetére


spanyoll
addikt

Fogalmam sincs; lehet. Igazából ugyanúgy lógott a tv mögött 1 éve, úgyhogy nem tudom :D
Vettem egy 3-as verziót azóta, csak gondoltam tesztelgetem, hátha mégse kuka aztán jó lesz apóséknak vagy valami.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#4359) krystman


krystman
őstag

Van egy olyan problémám, hogy van nekem egy CC2-őm, és egy TP-Link WR720N routerem. Eddig tökéletesen működött, kapcsolódott a WIFI-hez. Kb 1 éve van meg a CC2. Tegnap előtt vettem észre, hogy nem csatlakozik a routerhez. Újra indítottam, mind a kettő készüléket. Nem jött helyre. Reseteltem mind a kettő cuccot. Új FW is tettem a routerra, és továbbra sem kapcsolódik hozzá. De, ezzel a routerral használtam több mint 1 évig. Most meg nem lehet hozzá kapcsoltatni. Viszont minden tökéletesen kapcsolódik a routerhez, telefon, tablet, pc, stb. Gyors hibátlan. Csak a CC2 nem. Egy másik routerrel is kipróbáltam, egy régi TP Link-el, azzal azonnal kapcsolódik. Mi lehet a baj szerintetek? Esetleg ötlet? Mert én nem látom, hogy miként lehet ilyen baja egyik napról a másikra. Köszi.

(#4360) totopad válasza krystman (#4359) üzenetére


totopad
senior tag

Próbálj tólni egy factory resetet cc-re is.
Ha úgy sem megy, akkor CC hiba lesz, hogy mi az passz. DE, ha minden más megy a routerrel, csak a CC nem, akkor eléggé egyértelmű a hiba forrása.

(#4361) UberMutant válasza krystman (#4359) üzenetére


UberMutant
őstag

a wifi csatornát is állítsd át
5Ghz-en 36os , 2.4Ghzen olyanra, amit a szomszédok nem telítettek 1 és 11 között 12-13 nem jó

(#4362) l.skywalker válasza krystman (#4359) üzenetére


l.skywalker
félisten

ahogy (#4361) UberMutant írja, a routerben ha a csatornakiosztás automatikus, akkor elképzelhető, hogy olyan kerül beállításra, amit a CC nem támogat

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#4363) krystman


krystman
őstag

A CC2 csináltam egy FR et, ami van rajta kis gombbal. Egyszerűen nem csatlakozik ehez a Routerhez. Ha a másikat beteszem helyette, azzal minden oké. A csatornát is állítgattam semmi nem változik. Más routerral jó. Rejtély a hiba oka számomra. :F

(#4364) spanyoll válasza l.skywalker (#4357) üzenetére


spanyoll
addikt

Végül megjavult...
Tv kihúz áramból, chromecast tvből, áramból, mindenből. Mindketten pihentek egy jó 5-10 percet, tentikéztek, majd miután megint összedugtam minden jól működött... :F :DDD

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#4365) WickedOne válasza krystman (#4359) üzenetére


WickedOne
csendes tag

Ma vettem észre én is. Ment factory reset, még Google Home app reinstall is, de semmi. Folyamatosan "Check Internet Connection" error írt.

Talátam reddit-en ezt a thread-et:
https://www.reddit.com/r/Chromecast/comments/cxfu6b/chromecast_error_check_internet_connection/

Ez alapján gondolt egyet a google és bannolt egy csomó Kínai router márkát. (TP Link, DLink stb.)

Úgyhogy annak ellenére, hogy minden jel arra mutat, hogy Chromecast-al van a baj, valójában nem hajlandó csak kommunikálni a router-el.

(#4366) Somatom válasza WickedOne (#4365) üzenetére


Somatom
veterán

Vajon Lanon is?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4367) dejvid8


dejvid8
őstag

Sziasztok! Lenne pár kérdésem a Chromecast 3-al kapcsolatban.
Van egy 43" LG TV-m, nem okos, nem is akartam olyat.
Ezekre vagyok kíváncsi:
- Az HBO GO-t tudom castolni a TV-re, mobilról?
- Ha igen, ilyenkor a mobil amolyan távirányítóként működik, vagy a mobil képernyőjén is megy feleslegesen a műsor? Vagy esetleg ki lehet kapcsolni a képernyőt?
- Offline, laptopomon lévő média fileokat (főleg videó, film) tudok castolni TV-re?
- Online, sokszor streamen nézek foci meccseket. Ezeket a streameket tudnám castolni?
- Lényegében kb tud helyettesíteni egy Laptop-TV HDMI kábellel való összekapcsolást?
Mert jelenleg úgy oldom meg a dolgokat, amiket felsorolok. Csak hát ugye sokkal kényelmesebb lenne a chromecast, főleg a mobilról való irányítás végett (YT, HBO GO ha lehet)

Köszönöm a segítséget! :R

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#4368) azbest válasza dejvid8 (#4367) üzenetére


azbest
félisten

Igen, ha egy hálózatban vannak, akkor megjelenik a cast ikon a hbo go appban androidon. Ha ios, akkor google home app is kell hozzá, bár lehet már androidhoz is. Persze, youtube is hasonlóan megy.

Távirányítóként, nem a képernyő tartalmát tükrözi. Így eltehető, kikapcsolható a telefon akár.

A chromecast inicializálódásához mindenképpen kell internet és a helyi videó elindításához is internetről tölti be a minialkalmazást, ami a lejátszást végzi. Az összefoglalóban és az előzményekben is volt sokszor szó helyi fájlok kiküldésére. Szerintem arra nem ideális, nem garantált, hogy minden fájl zökkenőmentesen működik úgy. De kompromisszumok mellett működhet.

Online streamnél is attól függ, hogy miből streamelsz. A mindigo app, telenor mytv app is támogat castolást rá. Ha valami weblapról, akkor szerintem a webvideocast alkalmazás egész jó erre, abban megnyitva a weblapot jó eséllyel elkapja a videót és átirányítható chromecastra (nem a képernyőt tükrözi).

A közvetlen hdmi összekötést nem helyettesíti, mert másképp működik. Ha fájlt küldesz át, akkor a fájlt játsza le azzal a cast alkalmazással, amivel csinálod. Ha épp szereti az adott video fájlt, akkor eredeti minőségben játsza. Ha a desktopot tükrözöd chrome böngésző segítségével, akkor a képet tömörítve, késleltetve látod a tévén. Persze a hang is megy vele.

(#4369) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Nyaralunk, kevés estére a csatorna és elgondolkoztam a Chromecast-on.

Két kérdésem lenne, lehet láma, de eddig nem néztem utána.

Ha telefonon osztom meg a netet a Chromecastnak (hotspot), erről a telefonról tudok átküldeni tartalmat?
HBO GO működik telefonról a Chromecastra?

Köszönöm! :R

(#4370) azbest válasza sepsi0 (#4369) üzenetére


azbest
félisten

Ha két telefon van nálatok, akkor valsz igen. Egyikről osztod a netet, a másikkal szintén a megosztott net wifijére mégy fel és beállítod vele a google home alkalmazással, hogy milyen wifire kapcsolódjon a cc. Erre azért van szükség, mert az a telefon, amivel a beállítást végzed oda-vissza váltogat a cc wifije és a netes wifi között, ami egyúttal meg is szünteti a legtöbb telefonon a netmegosztást, ha az is róla menne.

Ha már beállítottad, akkor utána valószínűleg a netet megosztó telefonnal is lehet irányítani. Csak a beállítás idejére kell egy második eszköz segítsége.

[ Szerkesztve ]

(#4371) sgeza válasza azbest (#4370) üzenetére


sgeza
veterán

Szerintem nem kizárt, hogy megy a művelet egy telefonnal is, mert logikailag végig tud menni a művelet. Amikor rámegy a cc WiFi-jére, akkor a cc sincs fent a neten (router esetén sem), hiszen éppen hálózatot ad neked. Nem is tud fent lenni, csak ez után, hiszen épp ezért konfigurálod. Legrosszabb eset, hogy kézzel kell megadni a wifi paramétereket (ha lehet ilyet). Egy próbát megér. Mondjuk ez helyszíntől függetlenül bármikor elvégezhető.

[ Szerkesztve ]

(#4372) Somatom válasza sgeza (#4371) üzenetére


Somatom
veterán

Megy úgy, ahogy azbest írta. Így használtam a kamionban.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4373) sepsi0


sepsi0
őstag

Köszönöm mindenkinek! :R
Két telefonnal oldottam meg így elsőre, de biutos menne egyel is. HBO go is megy, tökéletes.

(#4374) Somatom válasza sepsi0 (#4373) üzenetére


Somatom
veterán

Ha már összebarátkoztattad a telót a CC -vel, akkor megy közvetlenül a teló hotspotjáról is.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4375) dejvid8 válasza azbest (#4368) üzenetére


dejvid8
őstag

Köszönöm! :R
Rendeltem is a CC3-at. :)

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#4376) azbest válasza sgeza (#4371) üzenetére


azbest
félisten

Ha a cc nem tud netre kapcsolódni, akkor ő kezd el ap-ként működni. A google home app rákapcsolódtat a cc ap-jára közvetlenül, ami egyúttal hotspot módból ki is dobja a telefonodat. Ilyenkor a cc-nek hiába mondod a home appal, hogy mire kapcsolódjon, mivel nem látja így nem folytatja. Ha kézzel gyorsan visszakapcsolód hotspot módra a telefonodat, akkor pedig a folyamat szakad meg és lehet a végén még akarna egy megerősítést, ami nélkül nem menti el a beállítást. Nincs olyan opció sajnos, hogy most megmondom mire kapcsolódjon és csak később akarjon kapcsolódni :)

Annó a csak 2.4GHz-es wifit tudó telefonommal is csak szökőévente egyszer sikerült 5GHz-es hálózatot manuális beállítással megadni, mert a végén ahogy a cc sávot váltott, a telefonom már nem látta többé az 5GHz-re váltó cc ap-t. Szóval muszáj volt akkoriban a windows-os chrome böngészőt használnom a beállításhoz, ha 5GHz-re akartam tenni a cc-t.

Szegény mióta megpusztult, azóta nem használtam cc-t, csak a mibox cc módját. De ez valószínűleg nem változott azóta sem.

[ Szerkesztve ]

(#4377) sgeza válasza azbest (#4376) üzenetére


sgeza
veterán

Igen, az alapelv világos, csak gondoltam hátha tud olyat (nem emlékszem, mert ezt nem néztem), mint egy "normál" wifi beállításnál, amikor csak simán kézzel beállítasz egy wifi hálózatot, ami pillanatnyilag nem érhető egyébként el. De akkor ezek szerint ez így nincs/nem megvalósítható.

(#4378) dejvid8


dejvid8
őstag

Megérkezett a Chromecast 3, letesztelve.
Hát nekem az állam leesett, nem gondoltam hogy minden ilyen tökéletesen fog működni..:)
HBO Go pipa, youtube pipa, google photos pipa, online stream (bármilyen) egy mobil alkalmazásnak köszönhetően pipa, mindez HD-ban, akadás mentesen.
Ráadásul a mobil a távirányító, amit ki is kapcsolhatok.
Évszázad találmánya! :C

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#4379) UberMutant válasza dejvid8 (#4378) üzenetére


UberMutant
őstag

aha , próbáld ki az rtl mostot is légyszi.

(#4380) Mikemend


Mikemend
senior tag

A CC 2 és 3 között csak az a különbség, hogy 60fps-t is bír az utóbbi? Más nincs? Kerestem a neten, de mindenhol inkább ultráznak.

(#4381) dejvid8 válasza UberMutant (#4379) üzenetére


dejvid8
őstag

Chrome-on próbáltam, ott nem működött, nem jelent meg a tv-n.
Viszont ezzel a mobil alkalmazással lehetséges, csak a sok reklám az elején baromi idegesítő...
De sikerült ráküldeni a "fő" műsort.

(#4380) Mikemend
Tudtommal igen, meg gyorsabb a cc3-as. Én is gondolkodtam a 2-esen, de aztán rájöttem hogy manapság rengeteg 60fps-es videó van, és a jövőben még több lesz, szóval nem rossz ha tudja. Illetve, nyilván tovább is lesz támogatva, szóval szerintem nem hülyeség a legfrissebb generációt beszerezni.

[ Szerkesztve ]

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#4382) Mikemend válasza dejvid8 (#4381) üzenetére


Mikemend
senior tag

Köszi az infót! Csak mert 2-esem van, viszont az ultráért sokallom a dupla árat, na meg úgysincs még 4K-s tévém. Mire olyanom lesz, majd az ultra ára is jobb lesz :) A CC2-esem sokat szaggatott az utóbbi időben Chrome-ból kilőve, ezért is érdekel a 3-as, hátha jobb átvitelre képes, az ára meg baráti.

(#4383) UberMutant válasza dejvid8 (#4381) üzenetére


UberMutant
őstag

ezzel a mobil alkalmazással
?

(#4384) dejvid8 válasza UberMutant (#4383) üzenetére


dejvid8
őstag

Ja igen, Web video cast az app neve.
Mikemend, esetleg próbáld ki te is ezt az alkalmazást, hátha nem fog szaggatni. :)

[ Szerkesztve ]

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#4385) Mikemend válasza dejvid8 (#4384) üzenetére


Mikemend
senior tag

Ezt anno feltettem, aztán jól le is tiltottam, ha ez az, amire gondolok. Ugyanis minden rendszerindítással betöltődött, és figyelt a háttérben. Franc se tudja, mit sugározhat, úgyhogy inkább letiltottam. Majd ha kell, engedem, mint egy DLNA-t, de nekem ne menjen állandóan a háttérben, főleg, hogy sugároz...

(#4386) dejvid8 válasza Mikemend (#4385) üzenetére


dejvid8
őstag

Nálam nem megy feleslegesen, csak ha elindítom. :)
Szóval én nem aggódom miatta.

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#4387) ubid


ubid
őstag

Sziasztok.
Upc Horizon Go működik GC eszközön? Van bármi korlát rajta?
Köszi a választ előre is.
Több felét hallottam már ezért kérem h olyan mondja aki biztosan tudja és használja is.

[ Szerkesztve ]

-.-

(#4388) csabi63 válasza ubid (#4387) üzenetére


csabi63
senior tag

Nem működik.

(#4389) ubid válasza csabi63 (#4388) üzenetére


ubid
őstag

Köszi!

-.-

(#4390) Mikemend válasza ubid (#4387) üzenetére


Mikemend
senior tag

Ha asztali Chrome böngészőből indítod, akkor a böngésző kiküldésével megy. Telefonos vagy Win10 appból nem.

[ Szerkesztve ]

(#4391) Luissimo válasza Mikemend (#4390) üzenetére


Luissimo
veterán

Így a pontos, így igaz :K :K

(#4392) vacs


vacs
Topikgazda

Sziasztok.

CC2-n kiakaszt a Spotify (prémium)... állandóan elveszti a telefonnal a kapcsolatot, van hogy 3 másodperc és van, hogy 1-2 perc után! :(((
OnePlus telefon 8 giga rammal és 9-es androiddal.
Youtube és HBOGO működik rendesen.

Másnál is van ilyen hiba?

(^)(>.<)(^)

(#4393) Timer válasza vacs (#4392) üzenetére


Timer
veterán

Nemrég én is úgy jártam, hogy beragadt a session, ugyanez volt, Oneplus teló és Premium előfizetés. A poén, hogy ingyenes fiókkal jól ment. Megírta ma supportnak, és migrálták az előfizetésem és a zenéimet is az ingyenes fiókba, azóta működik. Medddzsssikkk.

(#4394) yumme


yumme
csendes tag

Sziasztok,

ha veszek Chromecast 3-at aminek HDMI kimenete van és van egy 22" monitorom (nincs beépített hang!) aminek csak VGA illetve DVI-D bemenete van, hogyan tudom megoldani hogy össze lehessen kötni a kettőt úgy hogy valahogy jack-en keresztül hang is legyen?

Azt olvasom, hogy a tartalomvédés miatt HDMI -> VGA átalakító valószínűleg nem fog menni
Viszont valahogy HDMI -> DVI átalakítókban nem találok olyat ami a HDMI-ről leválasztaná a hangot jack-re

CC3-ban bluetooth sincs.

Hogy lesz ebből hang?

(#4395) azbest válasza yumme (#4394) üzenetére


azbest
félisten

Amilyet én próbáltam hdmi-vga adaptert, azzal annó működött. És van hdmi -> hdmi + audio extractor is, amit használok hasonló célra most is. [link]

Mondjuk dvi bemenettel tényleg problémásabb. Azzal tényleg nem biztos, hogy megy egy sima extractor, mert más az adatformátum, ami áthalad.

[ Szerkesztve ]

(#4396) azbest válasza yumme (#4394) üzenetére


azbest
félisten

bocs dupla

[ Szerkesztve ]

(#4397) yumme válasza azbest (#4395) üzenetére


yumme
csendes tag

Köszönöm a választ!

Ha a CC3 működik HDMI->VGA átalakítón keresztül is nekem tökéletes mert a monitoron VGA és DVI-D is van és találtam a boltokban HDM->VGA + jack audio-t

egyszóval sima liba :) köszönöm, akkor eszerint próbálkozok

(#4398) Somatom válasza yumme (#4397) üzenetére


Somatom
veterán

A képminőség nem olyan VGA -n, mint DVI -n. Nekem is ugyanolyan VGA adapterem van, mint Azbestnek és DVI/VGA monitorom.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4399) SZATA


SZATA
senior tag

CC2-m van, és azt vettem észre pár napja, hogy angol nyelvű lett rajta a YouTube.

Ez a kezelőfelületen és néhány videó címének automatikus fordításában nyilvánul meg.

Az eszközeim körül csak annyi változás volt, hogy újrahúztam az LG telefonom.

Ti nem tapasztaltok ilyet?

(#4400) NB2


NB2
aktív tag

Üdv!

Ez a 3.as CC? [link] Furcsa, hogy itt 3250 Mo-n meg 13e :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.