Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:49:10

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) azbest válasza Somatom (#4198) üzenetére


azbest
félisten

a 70 dolcsisnál nem kapsz chromecastot. A 130 dolcsis pakkban van cc ultra és kontroller.

(#4202) Somatom válasza azbest (#4201) üzenetére


Somatom
veterán

De, a kettő között nem csak az Ultra a különbség.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4203) Petyuska111


Petyuska111
tag

Még most indul a Stadia. Biztos lesz olyan csomag is, hogy külön megveheted a kontrollert. Engem is az érdekelne, Ultra az már van ugye. Kérdés, hogy ez az egész mikor lesz elérhető Mo-ról?

(#4204) l.skywalker válasza Petyuska111 (#4203) üzenetére


l.skywalker
félisten

2020 vége rémlik közép-kelet Europára

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#4205) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! CC2-n, amik mennek hátterek, kereshetőek-e valahogyan neten? Jó lenne néhányat beállítani háttérképnek pl. PC-n.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#4206) Dr.NX válasza tylerddd (#4205) üzenetére


Dr.NX
addikt

Ez nem jó?
Google első találat:
https://chromecastbg.alexmeub.com/

Elfogadom a sütiket.

(#4207) tylerddd válasza Dr.NX (#4206) üzenetére


tylerddd
veterán

Ezeket az oldalakat már végignézegettem, de itt nincs minden fent. Amikor mennek háttérként, rácsodálkozom némelyikre, hogy milyen jól néz ki és szívesen használnám gépen. De ezeket rendre nem találom ezeken az oldalakon. Amikor még írta, hogy ki fotózta őket, könnyebb volt a keresés, de nagyon sok képért irreálisan magas pénzeket kell kicsengetni letöltéshez vagy nem találni őket fájlként, de pl. meg lehetne rendelni falra akasztható képként. Olyan is volt, amit megtaláltam neten, de csak nagyon alacsony felbontásban volt feltöltve.

Köszönöm azért a segítséget!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#4208) totopad válasza tylerddd (#4207) üzenetére


totopad
senior tag

4 éve, amikor megvettem a CC-t, én is ráleltem erre a funkcióra, én azóta ezért használom a saját fotóim tárolására a gúgli képeket -elő is fizettem a legkissebb tárhelycsomagra-. Minden esemény, nyaralás, utazás, anyámkinja megy fel a felhőbe és igy a saját galériám pörög mostmár vagy 8000 képpel.

(#4209) barizo


barizo
tag

Sziasztok

A napokban vásároltam egy Polk Audio Magnifix Max soundbart,
[link]

paraméterei szerint beépített Chromecast funkcióval bír.
Szereném tapasztaltabbaktól megkérdezni, hogy ez a lehetőség a zenén és a zenei alkalmazásokon (Spotify, Youtube Music, stb) alkalmas e videók közvetítésére is?
IOS alól próbálok saját videót átküldeni, de nem megy. A Youtube sem megy át rajta.
HA számítógép (Windows)chrome böngészőböl próbálom ott is csak a zene megy. Sem a youtube videót sem a gépen tárolt filmet nem hajlandó átküldeni.
A Chromecast támogatja az .mkv fájlokat?
Meg tudom oldani hogy a wifin át adott mkv filmet a Polk baron keresztül a Samsung (2011-es 3D modell, ami már nem annyira "smart") tv-n megnézzem?
Ezidáig sajnos nem vagyok elégedett ezzel a Google Home-ba integrált Cast dologtol elájulva. Ugy látom h éppen ott vagyok vele mintha bluetooth-on tolnám át a zenét.. biztos h ennél több is van ebben a dologban.

Köszi előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#4210) Dr.NX válasza barizo (#4209) üzenetére


Dr.NX
addikt

Szerintem ez csak hangot tud, így is van a leírásban:
"Bemenetek: ... Google Chromecast audio"

Elfogadom a sütiket.

(#4211) barizo válasza Dr.NX (#4210) üzenetére


barizo
tag

Értem
Bár a szükségét akkor megkérdőjelezném. Hiszen Bt-n mindent is át lehet küldeni ami hang. Akkor ez kb paradsztvakitas? De a Google cast piciny készüléke ennél többe tud...
illetve akkor kiért szükséges a soundbarnak h a Google Home sw alól legyen indítva ?

(#4212) MikeRenton válasza barizo (#4211) üzenetére


MikeRenton
tag

A Chromecast Audio és ennek a Built-in verziója csak hangot tud. De azt sokkal jobb minőségben, mint a Bluetooth. És ehhez egy elérési útvonalat kap, onnan kéri le a tartalmat. Magyarul nem a készülék továbbítja folyamatosan, mint a Bluetooth kapcsolat esetében. A készüléket akár ki is kapcsolhatod, ha átdobtál egy playlistet.
Valamint több Chromecast Audio eszköz csoportokba rendelhető. Multiroom bluetooth alapon érdekes lenne:D Szóval nem parasztvakítás ez. Csak tájékozódni kell vásárlás előtt.

[ Szerkesztve ]

(#4213) ArthurShelby válasza barizo (#4211) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A cc wifin keresztül működik (ha már különbségeket keresünk)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4214) desigo


desigo
senior tag

Üdv!

Egy hete nem tudok az asztali pcn lejátszott filmekhez,sorozatokhoz semmilyen feliratot bekapcsolni.Újra raktam a telefonon is és pcn is a Videostreamet de semmi változás.Youtuberól,pcről is mindent rendben játszik de sehogy nem jelennek meg a feliratok.
Mit érdemes még megnéznem?

(#4215) Greybeard válasza desigo (#4214) üzenetére


Greybeard
tag

A Videostream-nél a hiba. A legutóbbi chromecast-ra érkező frissítés tett keresztbe. Jó fél éve is volt hasonló. Akkor cirka 2 hét alatt javították a hibát. Szerintem 3 lehetőséged van: 1) Vársz türelmesen a javításra. 2) Felteszed Videostream helyett/mellé a Plex-et. 3) Felteszed Videostream helyett/mellé a Soda Player-t. Én a harmadik lehetőség mellett döntöttem. Teljesen elégedett vagyok vele. Egy cast képes asztali lejátszó, ami a VLC-vel ellentétben a feliratokat is cast-olja.

s.k.

(#4216) tylerddd


tylerddd
veterán

Megoldottam a képkeresős problémát. Lefotóztam adott képet a tévén és rágugliztam feltöltve a képet :DDD

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#4217) Luissimo válasza tylerddd (#4216) üzenetére


Luissimo
veterán

és több kép is van ott, ahol ez?

És mi a linkje ?

köszi, a nép nevében :)

(#4218) tylerddd válasza Luissimo (#4217) üzenetére


tylerddd
veterán

Ne haragudj, de nem tudok konkrét oldalt mondani. A Google-nek van külön képkeresős része, ahová feltötöttem a lefotózott képet és gondolom valami algoritmus alapján bedobott néhány oldalt, ahol az adott kép megvolt és nekem már csak a megfelelő felbontásút kellett kikeresnem.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#4219) slice14


slice14
veterán

Nálatok sem jelzi az új frissítés óta a wifi térerőt a cc? Csak egy fehér négyzet van a jelszint helyén. Két eszköznél is ugyan ezt tapasztalom (CC2, CC3).
Az nem zavarhat be hogy a router jelét egy repeater-el osztom tovább házon belül, mert frissítés előtt mutatta. rendesen.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#4220) desigo válasza Greybeard (#4215) üzenetére


desigo
senior tag

Maradt a Videostream a best és mától ismét megjelennek a feliratok :)

(#4221) gulyasa


gulyasa
őstag

Helló!
Tegnap beszereztem én is egy CC3-at (tovább okosítani a régen okosnak számító TV-met, mert igencsak lemaradt a nem túl régen vásárolt telefonomhoz képest... :D a telefon által készített videókat ez a tévé már nem tudja lejátszani önmagától), sikerült mindent beüzemelni - egy dolog kivételével.

Az ugyanabban a hálózatban lévő PC-n megosztott (videós) mappákat hogyan lehet elérni a CC-vel?
A telefont használva "távirányítóként" a telefonon lévő cuccokat el tudtam érni a Google Home appból is és másik "cast"-olós appal is ki tudom küldeni a CC-re a telefonos videókat, képeket, meg még pl. a Digi Online alkalmazással a tévécsatornákat is tudom nézni így a tévén, de az itthoni hálózaton lévő PC-t és az azon lévő megosztott cuccokat nem találom vele...

Egyelőre csak a PC-ről indítva a "Videostream for Google Chromecast" windows-os programmal sikerül ezeket lejátszani a CC+TV-n...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#4222) Greybeard válasza gulyasa (#4221) üzenetére


Greybeard
tag

PC-n tárolt helyi tartalom (videó) lejátszására tudtommal jelenleg ez a három megbízhatóan működő alkalmazás létezik:
-Videostream
-Soda Player
-Plex

Majd bővíti a listát, aki többet tud. Az első 2-nek van android alkalmazása is (iPhone-t nem tudom), így mobilról is indíthatod lejátszásra, vezérelheted a PC-n lévő filmeket.

[ Szerkesztve ]

s.k.

(#4223) gulyasa válasza Greybeard (#4222) üzenetére


gulyasa
őstag

Kössz.
Pont írtam, hogy a PC-re a "Videostream for Google Chromecast" programot sikerült megtalálnom, amivel ki tudtam küldeni a CC-re a filmeket.
Az viszont nem volt meg, hogy van mobilos változata is, amivel "távirányítani" lehet a PC-n futó párját. :C

Igazából a régi hálózati lejátszómból kiindulva azt hittem, lehet csak simán böngészni a hálózaton megosztott cuccok között, de ha csak így megy, akkor így lesz...

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#4224) totopad válasza gulyasa (#4223) üzenetére


totopad
senior tag

Erre való a plex, már, ha média tartalomról beszélünk.
Sok éve használom, gond nélkül.

(#4225) gulyasa válasza totopad (#4224) üzenetére


gulyasa
őstag

Egyszerű windows-os hálózati megosztásra gondoltam, nem média szerver létrehozására.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#4226) Greybeard válasza gulyasa (#4225) üzenetére


Greybeard
tag

Akkor a Videostream a te barátod. Az androidos alkalmazással kiválasztod, hogy mely PC-s mappákra lásson rá a mobil. Azokból mobilról indíthatsz lejátszást, megállíthatod, ugorhatsz a lejátszásban előre-hátra, adhatsz hozzá feliratot, stb. Hasznos. Kb. annyi problémám van vele, hogy fél évente egy-egy frissítés hatására eltűnik belőle a felirat cast-olási lehetőség 1-2 hétre, amíg javítják a hibát. Egyébként egyszerű és nagyszerű.

s.k.

(#4227) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Olyat próbált már valaki, hogy a KODI lejátszón (PC) neten keresztül néz egy filmet/sorozatot és a Chromecastra az küldi át, hogy nagy képernyőn lehessen nézni a filmet? Egyáltalán ez lehetséges? :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4228) gulyasa válasza Dolphine (#4227) üzenetére


gulyasa
őstag

Biztos van valami lehetőség, mert a kereső talált a Kodi-hoz Chromecast addon-t...
Pl. ezt a leírást is: https://www.techradar.com/how-to/how-to-install-kodi-on-chromecast

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#4229) Grougon válasza Dolphine (#4227) üzenetére


Grougon
tag

Én Plex-el szoktam távoli szerverről neten keresztül chromecaston nézni, simán megy.

(#4230) Dolphine válasza Grougon (#4229) üzenetére


Dolphine
addikt

Ez pontosan hogyan is működik? :B

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4231) Grougon válasza Dolphine (#4230) üzenetére


Grougon
tag

Megnyitom Plex appot, ott felkapcsolódik a távoli szerverre és simán kiküldi chromcastra mintha helyi hálózaton néznéd.

(#4232) gulyasa


gulyasa
őstag

Egy technikai jellegű kérdés a CC3-al kapcsolatban.
A tévébe csatlakoztatva a HDMI-t és az USB tápkábelt, működés közben érzetre eléggé felmelegszik a kütyü - még akkor is, ha nincs ráküldve semmi és csak az ambient mód megy.
Ez mennyire elfogadható? Vagy hagyjam, mert bírja az ilyen "gyűrődést"?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#4233) UberMutant válasza gulyasa (#4232) üzenetére


UberMutant
őstag

és mit tudnál vele csinálni?
hagyd a francba, ha tönkremegy, majd gariztatod

(#4234) Luissimo válasza gulyasa (#4232) üzenetére


Luissimo
veterán

A CC-k melegednek, ez normális.
kézzel fova melegebb mint a testhőmérsékleted.
Mivel napi 24-ben a tv-ben vannak és tápot is kapnak melegednek, de birják.

Ha aggódsz, akkor vedd le tápról és mindig csak akkor dugd fel, amikor használni szeretnéd.
(de sztem hülyeség lenne...)
(jaaa, és füsttel működnek, vigyázz, ha kijön belőlük a füst, akkor nem működnek tovább :) )

(#4235) gery14


gery14
senior tag

Sziasztok ! Van egy chromecast-om első gen. De akadoznak a youtube videók amiket átküldök ez hogy lehet? Régen nem volt ilyen gond de mostmár minimum 1 éve ez van. A wifi jel jó mivel szobán belul ven a router. De csak a 2.4ghz-s csatornát látja ez még nem ismeri a 5ghz-t? Videostream- ell szoktam videot átküldeni a tv re 1080P ig az sose akadozik ezert nem értem a youtube_all mibaja. De elég akár egy zene mixet àtkuldeni az is.van hogy megakad.. :W

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#4236) sgeza


sgeza
veterán

Sziasztok! Tervezek venni egy Chromcastot, de lenne néhány kérdésem.
Alapvetően nincs szükségem a 4k-ra, illetve feltehetően később sem, mert ha már 4k-s tévét veszek, akkor abban úgyis lesz minden, amit a CC tud.
Van-e valami más érv az ultra mellett a 3-mal szemben?
Konkrét műszaki adatok érdekelnének, amit sehol nem találok (adatlapra gondolok értelmes műszaki adatokkal). A laikusoknak szánt marketing anyag a honlapokon minimális technikai adatokkal semmit nem mond el. Gondolok például arra, hogy az ultra 1080p-ben tud-e nagyobb fps-t, mint a 3 (>60fps). Mivel az ultra 4k-ban is tud 60-at, felmerül bennem a kérdés, hogy 1080p-ben tud-e többet.
Itt visszaolvasva úgy látom, hogy a korábbi verziók is tudnak netet kapni az USB-n egy megfelelő adapterrel. Ez így van? Ha igen, akkor újabb kérdés, hogy az USB portok között van e különbség a 3 és az ultra esetén? Ha legalább USB 2.0 a 3-as is, akkor elvileg tud 480Mb/s-et.

Van-e valamilyen egyéb különbség a két típus között, akár szoftveres tudás tekintetében? Teszemazt az ultra mondjuk tud képernyőt tükrözni, de a 3 nem, stb. Ez csak példa, nem konkrétan ez érdekel, hanem bármi, ami még szoftveresen vagy netán hardveresen különbség lehet.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4237) sgeza


sgeza
veterán

Még egy apróság, csak lejárt a szerkesztési időm:

az ultra egyébként nyilván egy erősebb hardver. Ez jelent-e a mindennapi használat során gyorsabb használatot (1080p videó vagy bármi egyéb nézésénél)? Gyorsabban tölt be, pörgősebben teker bele a filmbe, ilyesmire gondolok. Vagy ez a 3-nál is teljesen sima?

(#4238) gulyasa válasza sgeza (#4236) üzenetére


gulyasa
őstag

Ahogy én tudom, a CC-k alapvetően WiFi-re vannak kitalálva.
A vezetékes netes használathoz viszont egy speciális táp adaptert kell beszerezni - viszont az eredeti google megoldással nem tudod a működéshez szükséges tápellátást a tévé USB-jéből elvezetni.
A google boltjában az eredeti (nem EU-s) ethernet adapter ilyen:
https://store.google.com/gb/product/ethernet_adapter_for_chromecast

Azt viszont nem tudom, hogy létezik-e EU-s verzió, de talán... csak nem tudom, hol.

Viszont létezik nem google verzió is. Egy másik átalakító, USB "energiaforrással" (tehát használhatod a tévé USB-jét is vagy az eredetileg a csomagban kapott töltő adaptert is):
https://www.amazon.co.uk/UGREEN-Ethernet-Adaptor-Chromecast-Network/dp/B01N1X28F1

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#4239) sgeza válasza gulyasa (#4238) üzenetére


sgeza
veterán

Pontosan azt a típust néztem én is, amit a végén linkeltél.

A LAN-os kérdés arra vonatkozott, hogy a korábbi, tehát a 3-as verzió is tud-e az USB-n keresztül kommunikálni, amennyiben egy megfelelő adaptert használok? Az ide vonatkozó technikai részletekkel tisztában vagyok (más országok dugvilla szabványa, tévéből táplálás, stb). Ezek nem fognak gondot okozni, csak a Chromecastról nem találok normális adatlapot, felhasználói útmutatót, amiből ezek az információk kiderülnének számomra.

Az ultra tud, mivel gyárilag jár is hozzá Ethernet porttal ellátott adapter, és a szegényes leírásában ez szerepel is. A 3-nak nem szerepel a rövid leírásában, de attól még tudhatja az is, mint ahogy itt a fórumon többek utaltak rá. Többek között erről is meg szeretnék győződni, hogy valóban tudja-e az is.

[ Szerkesztve ]

(#4240) gulyasa válasza sgeza (#4239) üzenetére


gulyasa
őstag

A linkelt oldalon a második képen az látszik a felsorolásban, hogy ez a UGREEN adapter kompatibilis a CC 1, 2, 3, Ultra és Audio változatokkal és azon kívül még használható a Google Home Mini-hez és a Raspberry Pi Zeros-hoz is.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#4241) Greybeard válasza sgeza (#4236) üzenetére


Greybeard
tag

Gyorskeresés:
Különbségek

s.k.

(#4242) sgeza válasza Greybeard (#4241) üzenetére


sgeza
veterán

Köszi! Bár még mindig nem tudom eldönteni, hogy 3 vagy ultra... :DDD

Tulajdonképpen már csak annyi a kérdésem, hogy esetleges sebességbeli különbség miatt érdemes-e az ultrát venni?

[ Szerkesztve ]

(#4243) gulyasa válasza sgeza (#4242) üzenetére


gulyasa
őstag

Meg ide kapcsolódva azt kell eldöntened, hogy az UHD képességen kívül a többi nem tisztázott plusz (pl. gyorsabb-e?) mennyire számít neked?
És hogy megéri-e neked a sima 3-as 15 ezres ára helyett kiadni 30 ezret az Ultráért? (edigital árak most)

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#4244) UberMutant válasza sgeza (#4242) üzenetére


UberMutant
őstag

nincs értékelhető sebességklönbség

(#4245) sgeza válasza gulyasa (#4243) üzenetére


sgeza
veterán

Az, hogy számít-e, attól is függ, hogy van-e olyan tényszerű különbség, ami engem érdekel. De ahogy látom nem igazán. Úgyhogy szerintem marad a 3-as.

Köszi a segítséget!

(#4246) sgeza válasza UberMutant (#4244) üzenetére


sgeza
veterán

Köszi!

(#4247) sgeza


sgeza
veterán

Ja, még egy kérdés:
van a Chromecastnál olyan, hogy európai vagy egyéb nemtudommilyen változat?
Olyasmire gondolok, mint a telefonoknál, amikor valamilyen szürkeimportos megoldással más régiósat hoz be egy adott cég, és akkor a garancia magyarországon csak az adott boltnál érvényes, nem a hivatalosat kapja.
Egyik tud magyarul, másik nem, mert akármilyen importos, stb.
Lehet, hogy hülyeség, és itt nincs ilyen, de azért megkérdem.

Ezt néztem ki. Okés lehet?

Most jut eszembe, hogy Budaörsön is van Edigital, és épp a közelébe megyek ma délután, úgyhogy lehet, hogy inkább ott veszem. Az ott kapható példányra is vonatkozik a fenti kérdésem.

[ Szerkesztve ]

(#4248) gulyasa válasza sgeza (#4247) üzenetére


gulyasa
őstag

Szerintem működés szempontjából nincs régió függés.
Egyébként én is edigitalban vettem.
A szürke importtal csak annyi lehet a macera, hogy a mellékelt hálózati USB-s töltőadapter esetleg nem EU csatlakozós lesz. Az edigitalosban EU szabványos hálózati csatlakozós az adapter.
De ha a tévéden van szabad (vagyis erre a célra feláldozható) USB port, akkor ez tökmindegy... ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#4249) Luissimo válasza gulyasa (#4248) üzenetére


Luissimo
veterán

Nekem USAbol jott egy 4k CC, amerikai dugvillaval, de szerencsere adtak hozza atalakitot 😃
Semmi gondom vele, picivel nagyobb a csomag, ha viszem a hotelba 😃

(#4250) Luissimo válasza sgeza (#4247) üzenetére


Luissimo
veterán

Emagnal multheten meg 10ezer volt a CC, fiamnak eppen ajanlottam, hogy vegyen, ñagyon jo ar.
Mondjuk piros szinu, de kinem sz@rja le a tv hatuljàn 😃

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.