Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) fatal`


fatal`
titán

Sziasztok,

Szemezek egy ilyen eszközzel (feltéve, hogy be tudok szerezni :D), iqos-t akartam, de közben egyre több helyen olvastam, hogy ez jobb.

A gépek között csak a szín a különbség? Illetve a sima dohány íz a blue lenne, ha nem pattintom a mentolt? Köszi. :R

(#102) x_pnK válasza fatal` (#101) üzenetére


x_pnK
tag

Igen, a készülékek között csak a szín ami különbözik. :K
A mentolosnak nem pattintva is van némi mentol íze, a sima dohány ízű a barna ("Terracotta Tobacco" fantázianevű) lenne. :) Nekem ez a barna jött be ízre a legjobban, boost móddal.

Én 26 éves vagyok, és ~10 éve dohányzom, csak sima cigit (napi 1 doboz piros Marlboro, később kék Multi) szívtam eddig, páromnak IQOS-a van, azt próbáltam 1x-2x, de a kukoricás ízzel egyszerűen nem tudtam megbékélni.
A GLO viszont teljes mértékben leváltotta nálam a cigit, 3 hete használom, volt amikor lemerült, akkor sima cigit szívtam, de egyáltalán nem esett már jól, az íze is borzalmas volt.
Párom is kipróbálta, neki viszont nem jött be egyáltalán, ő maradt az IQOS-nál.

(#103) fatal` válasza x_pnK (#102) üzenetére


fatal`
titán

Köszi. :)

A terracottara is valami ízt írt a weboldal, de most nem találom, azért gondoltam, hogy a kék lenne a sima.

33 éves vagyok, 16 éves korom óta dohányzom, vagy 10-15 éve már napi 1 dobozzal. Valószínűleg veszek egyet és kipróbálom (már ha be lehet szerezni a környéken, ha jól olvastam feljebb, akkor nem egyszerű). :)

(#104) Velocity


Velocity
aktív tag

Én most épp kint vagyok Tenerifén, szóval amellett, hogy a cigi (22-29€/karton) és a Heets (29€/karton) is olcsóbb mint otthon, forgalmazzák ezt is elvileg, hátha ez is olcsóbb és talán kapni is lehet... holnap megnézem hol lehet venni és kipróbálom, remélem nem lesz csalódás 20 év bagózás után... ez lenne az első nem hagyományos cigim evör, szorítsatok

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#105) diskeeper


diskeeper
csendes tag

Sziasztok.

Ma voltam Gödöllőn. Szabadság út 52. Van még nekik 71 db kék készülékük.

(#106) HellGreg válasza diskeeper (#105) üzenetére


HellGreg
őstag

Ahhoz képest, mennyire nem lehet kapni sehol, sikerült felhalmozniuk :DDD

(#107) diskeeper


diskeeper
csendes tag

Igen. Azt mondta az eladó srác, hogy a főnök valami vidéki dohányelosztóba személyesen ment el és onnan szerzett 100 darabot. Egyébként Náluk G402-es modell van, ami 5V/2A-es. Én egy másik helyen is vettem múlt héten. Az pedig G403-as modell és csak 5V/1A-es. Más egyéb különbség szemmel láthatóan nincs közöttük.

(#108) need válasza diskeeper (#107) üzenetére


need
addikt

Itt Pesten ahol felvoltam írva dohányboltba az is úgy volt hogy Fehérvárra ment le főni és onnan hozta a készüléket kb. 20 db-t.

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#109) SpongyaBob válasza need (#108) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Ha minden igaz minden dohánybolt fog kapni 20db készüléket a jövőhéten (Miskolc, de gondolom akkor máshol is)
Mondjuk én biztosra mentem nincs olyan hely a városban ahol ne iratkoztam volna fel :DDD

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#110) Kincici


Kincici
csendes tag

Pár észrevétel így 3 hét használat után:
- Ezek az ízek nagyon jól sikerültek, meglehetősen addiktív a cucc. Figyelni kell arra, hogy ne szívjak többet, mint korábban a hagyományos cigiből (1 doboz/nap).
- Apropó, hagyományos cigi: nem tudom elszívni, egyszerűen pocsék íze van a Glo után.
- A készülék matt festése elég sérülékeny, a táskában kulcs, ilyesmi könnyen összekarcolja.
- Korábban azt írtam, hogy nem nagyon koszolódik, de aztán mégis. Nem csak a cső aljában, hanem a felső részén (ahol ezek a barázdák vagy mik vannak) hajlamos felgyülemleni ilyen barna trutyi. Tehát valami égéstermék azért csak keletkezik. A kefe, amit adnak hozzá, semmire nem jó. Célszerű fültisztító pálcával pár naponta áttörölni az egészet, az leszedi.
- A Glo cigi füstje nem büdös, ellenben a használt, megperzselődött stick az. Nem célszerű a konyhai szemetesbe dobni, ha ez valakit zavar.
- És egy érdekesség: vettem egy epres ízesítésű Neót, de a golyó benne olyan kemény, hogy alig tudom elpattintani. Hiába tolom neki erőből, nem pattan el, csak belenyomódik az ujjamba. Eddig csak ez az 1 doboz volt ilyen.

(#111) fatal` válasza Kincici (#110) üzenetére


fatal`
titán

Egyébként a töltet mennyibe kerül? Annyiba, mint a normál cigi, vagy drágább?

(#112) trebrona válasza fatal` (#111) üzenetére


trebrona
Topikgazda

1200

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#113) fatal` válasza trebrona (#112) üzenetére


fatal`
titán

Köszi, akkor azért az lényegesen olcsóbb.

(#114) dionaea


dionaea
őstag

Kollégám megkert amerre járok nezzek6ilyen glo cuccot. Hát 6 bol semmi a x kerben. Attól fél ha még fog jönni az szállítmány az már nem ennyi lesz

(#115) x_pnK válasza dionaea (#114) üzenetére


x_pnK
tag

Facebookon az IQOS adok-veszek csoportban árulnak készüléket páran, van aki regisztrálhatót 5 ezerért. Esetleg nézelődjön ott, hátha.

(#116) 4daam


4daam
újonc

Sziasztok!

Az lehet, hogy a 5V/2A-es készülék jobban köhögtet, mivel erősebb? Vagy nagyon nagy hülyeséget kérdezek?
Nekem miközben szívom, soha sem köhögök se nem fullaszt, viszont miután elszívtam egyet, 15-20 percig köhögök tőle. :(

(#117) dionaea válasza x_pnK (#115) üzenetére


dionaea
őstag

Köszönöm

(#118) Moldan 1


Moldan 1
friss újonc

Sziasztok az lenne a kérdésem milyen íze van már az iqost kostoltam nekem az nem jött be ennek is hasonló vagy teljesen más? :)

(#119) Optimus84


Optimus84
csendes tag

Sziasztok! Mendén a fő út 24. (CBA melletti) dohányboltban van még jó pár darab és minden színből!! :) Ma reggel vettem.

[ Szerkesztve ]

(#120) c64fanhun


c64fanhun
tag

Sziasztok!
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy ha Samsung gyorstöltővel megkínálom lesz baja?
Nem azért hogy gyorsabban töltsön, csak egyszerűbb nem előbányászni külön kábelt hozzá...

(#121) pleslie82 válasza c64fanhun (#120) üzenetére


pleslie82
tag

Én is azzal szoktam tölteni, semmi probléma. :)

Samsung Galaxy Tab S7+ LTE / Xiaomi 12 PRo / Redmi Watch 4

(#122) vpeti88


vpeti88
csendes tag

Sziasztok!

Pár napja felhívtam az ügyfélszolgálatot, a következő címeket adták:
- Rumbach Sebestény utca 20-22 (7. kerület) - Itt már csak kék volt és a Király utca felől van
- Andor út 2 (11. kerület)
Illetve még Nyíregyházát kérdeztem:
- Rákoczi 1.
- Agyag u. 3.

@c64fanhun: Én a Motorola gyorstöltőjével töltöm eddig nincs semmi gondja (2 töltés)

[ Szerkesztve ]

(#123) dionaea


dionaea
őstag

Szigethalmon a hev atjaronal van fekete fehér színben

(#124) fatal` válasza dionaea (#123) üzenetére


fatal`
titán

Köszi :) A pennyvel szemben lévőhöz járok, megnézem ott előtte. :)

(#125) dionaea


dionaea
őstag

Na én is vettem magamnak. Ez az első ilyen készülékem soha meg hasonlót sem próbáltam.Fura. A sima dohányt illetve az afonyasat vettem egyelőre.
Van egy utó íz mindkettőnek ezt nagyon szokni kell. De lehet ez arra lesz jó hogy leszokjak a bagorol. Ezt magyarázom magamnak. Ami nagyon érdekes hogy az elszivott dekk szinte olyan mint mikor kiveszem szallat a dobozból picit meg van perzselodve a papír. Ennyi a különbség
Tetszik hogy nem vagyok budos a cigitol. De az utóízt szokni kell.

(#126) Ejiii


Ejiii
csendes tag

Én furcsának érzem az ínyem és fogam 5 szál után.
Ez az egy bajom vele,nem akarom h a fogaim bánják.

(#127) dionaea válasza Ejiii (#126) üzenetére


dionaea
őstag

Ez érdekes. Igazából a dohányosok tudják hogy a cigi egészségtelen, és tudják hogy mi bajuk lehet belőle de ezekről azért még semmit nem tudunk. De pl ha tudnánk érdekelne minket?
A szervezet megszokja a cigit most kap egy ilyen behatast mit fog kezdeni vele.

(#128) diskeeper válasza dionaea (#125) üzenetére


diskeeper
csendes tag

Első körben én is a simát és az áfonyásat vettem. Azóta megragadtam az epresnél meg néha a trópusinál. Mindkettőt persze pattintás nélkül. Első két nap nekem is fura volt az íze. Harmadik nap állapítottam meg, hogy olyan mintha teafiltert nyalogatnék. Egy hét után a rendes ciginek már fura íze volt. Két hét után meg már csak a Glo-t szívtam.

(#129) Öreg Zoli


Öreg Zoli
friss újonc

Sziasztok!
Tegnap sikerült beszereznem bár megmondom őszintén nekem nem IQOS volt hanem UWOO amivel meg vagyok elégedve de persze miért ne próbáljam ezt is ki? Na szóval nem lenne rossz de kérdésem van, hátha valaki tud segíteni. Miért van az, hogy olyan forró a töltet füstszűröje, hogy szabályosan égeti a számat? Emellett amikor a töltetet kiveszem a dohányos részének a vége mintha nem is látott volna hevítőt, a papírja is hófehér...

(#130) c64fanhun válasza Öreg Zoli (#129) üzenetére


c64fanhun
tag

A szűrő forróságát én sem teljesen értem, talán a szűrőhöz közel kezdődik a hevítés, és megy lejjebb, és emiatt ott először forró, de nekem csak az első 3-4 slukk ilyen.
A vége pedig azért tűnik érintetlennek, mivel gyakorlatilag az is. Ugye az Iqos az úgy működik, hogy egy apró "kés" megy bele a heets-be, és ez hevítődik. A Glo-ban pedig maga a "csőnek" a fala hevítődik, és körben melegíti a rudat, nem a végét. Ezért is hosszabb jóval mint egy heets, bár ha megnézed, dohány nincs benne a szűrőig.

(#131) diskeeper


diskeeper
csendes tag

Én az első slukk helyett óvatosan megfújom. Így már az első sem égeti a pittyem.

(#132) jUUh


jUUh
addikt

Aki esetleg IQOS-ról váltott: 1-2 szál kék glo-t elszívtam, füstre, stb-re tetszik, de iqosnál is simát szívok, ennek jelentősebben dohány íze van. A sima dohányos GLO mennyire hasonlít az IQOShoz? (Terracotta, vagy micsoda a sima)

Samsung Galaxy S23+

(#133) need válasza jUUh (#132) üzenetére


need
addikt

én arról váltottam de IQOSnal utoljára a Sienna Caps-ot szívtam nekem ennek az íze jött legjobban be. GLO-nál a Terraát szívom ez lenne a sima ennek valóban dohány íze van szerintem. Ha tovább nyomom a gombot tehát boost módot nyomom akkor kellően erős is. Ami még szerintem belefér kategória az Áfonyás ha túl akarom tolni a Nyáfonyát akkor összeroppantom a kis golyót.

Még egy jó tanács mindenkinek..
Amikor belehelyezd a töltetet és elkezdődik az indukciós hevítés sima vagy a boost módban az első szívásnál előfordulhat hogy meleg és égeti az ajkadat az a javaslat hogy picit húzd kifelé akkor megszűnik.. Az hogy ki meg befelé tologatom nem megoldás meg olyan blőd dolog is. Amikor belehelyezd a töltetet és elkezdődik az indukciós hevítés sima vagy a boost módban az első szívás előtt egész egyszerűen csak egy kis levegőt kell belebújni én ezt 2x csinálom meg. Javaslom próbáljátok ki nekem bevált..! :D

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#134) jUUh válasza need (#133) üzenetére


jUUh
addikt

:R

Samsung Galaxy S23+

(#135) c64fanhun


c64fanhun
tag

A boost mód lényegét értem; nagyobb ízintenzitás, meg 4 helyett 3 percnyi szívás...de igazából mi történik? Nagyobb hővel fűt a Glo? Gondolom jobban is merül tőle...

(#136) need válasza c64fanhun (#135) üzenetére


need
addikt

Amikor OQOS-t használtam akkor sem a saját eszközével szívtam hanem volt egy Hitaste Pro készülékem aminek az volt a lényege hogy lehet állítani az időt és a hőmérsékletet.. Én 280-290 C használtam 3 perces idővel. Így szerintem jobban kihasználta a Heets nyújtotta lehetőségeket mert szerintem a 2.4 Cap a 12 slukkal nem annyira gazdaságos főleg hogy nem olcsó. Termeszttetésen itt is a Heets jóval erősebb volt mivel magasabb volt a hőmérséklete. Visszatérve a GLO-ra én szerintem boost módban is el lehet vele szívni szerintem 1 dobozzal szerintem én csak azt a módot használom.. ha másképépen gondolkozunk magasabb hőmérséklet kevesebb idő ez a boost a normál több idő alacsonyabb hőmérséklet. BIG/GROSZ ugyan az :D

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#137) fatal` válasza dionaea (#123) üzenetére


fatal`
titán

Hév átjárónál nem is hozza a térkép, érdekes. Taksony felől jöttem ma, a többi helyen nem volt.

(#138) dionaea válasza fatal` (#137) üzenetére


dionaea
őstag

Taksony hídon atmesz Szigethalom fele és mész a hév fele az átjáró előtt jobb oldalt van kb 25m re. Sztem azért volt(van) nekik mert kicsi a forgalma a megállás miatt

(#139) fatal` válasza dionaea (#138) üzenetére


fatal`
titán

Itt lakom Szigethalmon, tudom hogy melyik dohányboltra gondolsz, csak ha felmész a myglo.hu-ra, akkor az a dohánybolt nincs is rajta mint hivatalos forgalmazó, ami érdekes. Három másik mű úti van. Holnap napközben kiugrok, megnézem.

(#140) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Délután csatlakozom :C (Végre!) :DD
Szóltak az egyik helyről, hogy eltettek nekem egy feketét, hát nagyon kíváncsi vagyok már, főleg hogy az Iqos sem százas, nem tölt fel rendesen és pirosan villog, meg van benne 5-6 slukk aztán annyi. Rögtön veszek is van 2 doboz áfonyásat :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#141) fatal`


fatal`
titán

Na sikerült venni egy kéket, egyelőre egy doboz áfonyás töltettel. :) Remélem a töltetből nincs hiány, akkor majd bevásárolok. :D

(#142) Toxy


Toxy
aktív tag

Tegnap én is csatlakoztam, egy fehér készülékkel. (Sajnos csak az volt már)

Andor út 2. (XI. Kerület) - itt vettem, köszönöm a tippet.

Én egy áfonyás, egy mentolos és egy sima töltetet vettem hozzá.

Még kicsit fura, szoknom kell, de egész jó a cucc. :)

(#143) dionaea


dionaea
őstag

3 nap után tapasztalat.En nem szeretem az ízesített cuccokat. a sima meg még azért fura. Olyan az íze mint az éget hús szaga néha. Kicsit más elképzelésem volt a hevítet dohanyrol.
Egyébként jó a cucc csak jó lenne sítábor lenne más vagy az is ilyen fura?

(#144) x_pnK válasza dionaea (#143) üzenetére


x_pnK
tag

Elején nekem bejöttek az ízesített töltetek, de 2-3 nap után émelyegni kezdtem tőlük, mert túl édesek nekem.
Kipróbáltam a mentolosat - úgy, hogy normál cigiből ki nem állhattam soha - és meglepetésemre úgy egész kellemes volt, hogy nem pattintom el.
Én a mentolost, illetve a simát szívom belőle, már körülbelül 1 hónapja. :K

(#145) dionaea válasza x_pnK (#144) üzenetére


dionaea
őstag

Mi az hogy nem pattintod el?

(#146) fatal` válasza dionaea (#145) üzenetére


fatal`
titán

Nem nyomja össze a pattintott részt a cigi végén.

A sima nekem fura volt (bár 1 szálat szívtam csak), olyan mint a papír és a kukorica keveréke kicsit :D Bár jobb, mint a Heets így is.

#143: A sítábor helyett mit szerettél volna írni? :)

(#147) need válasza SpongyaBob (#140) üzenetére


need
addikt

na grat :D
aztán majd mesélj :D
vegyél simát is az is elég jó terranova vagy terrakotta vagy terror bolygó vagy telenor.. vagy ilyesmi :D

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#148) dionaea válasza dionaea (#145) üzenetére


dionaea
őstag

Hoppá rájöttem. Eddig nem így használtam hiába na az első ilyenem.
Így azért más az íz

(#149) c64fanhun


c64fanhun
tag

Én nekem még epreset ki kell próbálnom, tropicosat pedig rég szívtam, azt majd később. Amúgy saját véleményem de a sima dohányos egész jó, semmi különös, áfonyás se rossz, csak túl műanyag rágós, szörpös íze van...mentolos meg nagyon bejön, alapból szerettem a mentolos cigit, ez meg olyan mintha 3 airwawes extreme lenne a számban :D

(#150) SpongyaBob válasza need (#147) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Na két szál után a fekete áfonyás nagyon finom ebből vettem egyelőre 2 dobozzal :D
A készülék érzetre, minőségre köröket ver az Iqosra (2.4-hez képest) és tetszik, hogy nincsen slukk szám hanem 4 perc és addig annyit szívsz bele amennyit akarsz, legalábbis a dohányboltban ezt mondták és ez igaz is lehet :)
Következőre jön a terrakotta :DDD

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.