Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) keIdor


keIdor
titán

UD5-nél futottatok bele már C1-es hibába? tegnap vettem egy UD5-t de úgy néz ki inkompatibilis a ramommal... :(

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2452) troly válasza bim (#2450) üzenetére


troly
tag

Akkor marad az 1600.
Remélem a nagykerben lesz CL7-es ram.
Sajna ezen múlik minden.

"Ha poros a PC, ne mosd ki slaggal !"

(#2453) bim válasza keIdor (#2451) üzenetére


bim
veterán

Te vagy az első aki C1-et kapott bár nem vagyunk sokan UD5-ös lappal.
Egy modullal sem indul el ? Esetleg kézzel valamit hangolni rajta. (fehér slotok? :B )

(#2454) Sárpac válasza keIdor (#2451) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Bios reset első körben aztán a megfelelő slotokba berakni a ramokat.
F10 bios fel!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2455) keIdor válasza Sárpac (#2454) üzenetére


keIdor
titán

Sajna ezek sem segítettek biosig nem jutok el. 1 rammal sem megy... kell keresni mást:( elemet kivettem egész estère

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2456) mpierre válasza keIdor (#2455) üzenetére


mpierre
veterán

Ez érdekes, mert nekem is mushkin van... Melyik típus?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#2457) keIdor válasza mpierre (#2456) üzenetére


keIdor
titán

1600 CL8, de ha hazamegyek tudok adni rendes "típus számot".

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2458) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Nincs valakinek eladó UD5 v Extreme lapja?
THX

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#2459) Qru válasza troly (#2452) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

CL8-as is elég. Valós alkalmazásokban úgy sem lesz érezhető különbség. Nekem volt OCZ 1600 CL7-es, most Corsair 1600 CL8-van és a bench progikon kívül nincs különbség. És szvsz a CL7 elég drága azért még mindig...

#nincsbennetarcsi

(#2460) keIdor válasza Qru (#2459) üzenetére


keIdor
titán

...és érdemesebb inkább 1800/1866 CL8/CL9 ramokat venni 1600 CL7 helyett.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2461) mpierre válasza keIdor (#2460) üzenetére


mpierre
veterán

...ehh, tudja a pék. Nekem bejött az 1600 cl7-es ram... :DDD ~5-8% plusz memóműveletekben, ugyanannyi uncore mellett. Persze, ha az 1800/1866 cl9 olcsóbb mint az 1600 cl7, akkor még jó is lehet. Lassabban lehet hajtani, de akkor minek? :F Csak az uncore kérdés, hogy bírja-e 1800/1866×2 (+1) tempót. (Az enyém nem szerette... 3500 MHz volt a max, utána kapufa volt...)

Típus szám?

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#2462) Blackmate


Blackmate
senior tag

http://www.jzelectronic.de/jz2/index.php

Itt van egy olyan, hogy 12.02.10 - Gigabyte Firmware Update für alle Boards mit USB 3.0. Kipróbálta már valaki? :F

(#2463) bim válasza keIdor (#2460) üzenetére


bim
veterán

Mi a helyzet? Jutottál valamire? :F

(#2464) keIdor válasza mpierre (#2461) üzenetére


keIdor
titán

998681
XP3-12800 8-8-8-24 1T

bim: Sajnos semmire...:( hétvégén lesz kipróbálva másik rammal.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2465) Blackmate válasza Qru (#2433) üzenetére


Blackmate
senior tag

1,65V DDRAM fesszel és 1,34 QPI-al is 4 GB bootolok :(

(#2466) Qru válasza Blackmate (#2465) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1,66 és 1,35/1,36V-al próbáld meg. Ha úgy sem akkor jöhet egy másik bios. Esetleg még azt is megpróbálhatod, hogy tényleg csak 2 modult teszel be, hogy úgy látja-e mindet. Vagyis hogy minden modul működőképes-e.

#nincsbennetarcsi

(#2467) Blackmate válasza Qru (#2466) üzenetére


Blackmate
senior tag

Legfrissebb F10 van fent. Pöpec amúgy.
A többit kipróbálom.

(#2468) Sárpac válasza Blackmate (#2465) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Memónál a TRFC-t tedd 90 körülire a többi érték legyen auto!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2469) Hix3r


Hix3r
csendes tag

Sziasztok!

Tervezek egy X58A-UD5-re és Core i7 930-asra épülő rendszert, amihez keresek megfelelő RAM-ot.
Namost én nézegettem az írásokat itt és azt írtátok, hogy OCZ Platinummal megy a lap. Én meg már előtte is szemezgettem itt OCZ-vel:
OCZ Platinum 1600MHz CL6

Ez mind szép és jó, de 50k TRI-KITért azért rendesen megfacsarodik a szívem és a pénztárcám is, úgyhogy ha tudok jó teljesítményű, megbízhatóságú RAM-ot ami passzol a laphoz lehetőleg kevesebbért, az szuper lenne. Egyenlőre 6GB-ot tervezek a gépbe 3x2GB modulokat, majd később lehet megduplázom, ha bővítek.

Régóta kiestem abból, hogy melyik RAM gyártó jó, melyik gagyi, nem tudom mi a mai helyzet, bennem az él, hogy a Kingmax trágya valamiért, lehet ez már nem így van, ezért kérdek olyat aki jártas mostanság, hogy 6GB-nyi RAM-ot javasoljon, X58-as rendszerhez.
Nem tudom mennyivel előnyösebb 1333MHz, vagy 1600MHz, eléggé béla vagyok ehhez, eddig a "nagyobb a jobb" szerint keresgéltem.

Előre is köszi!

"It ain’t what you don’t know that gets you into trouble. It’s what you know for sure that just ain’t so."

(#2470) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Sziasztok!

Lenne egy Gigabyte EX58-UD3R alaplapom, és egy Intel Core i7 920 cpu-m, nem d0-as! :D

Cooler Master Hyper 212 plus-al hűteném, és 3*1gb 1600mhz Corsair 9-9-9-24 ramom lenne!

Kérdésem az lenne, hogy mit csináljak, hogy triple channelben fusson, elvileg jó helyre raktam a ramokat, az 1-3-4 slotba.

Következő kérdésem, hogy alapfeszen, ha jól tudom, ez nálam 1,26875v, mennyi az mhz-m, amit 99%, hogy tud, és itt ha valaki segítene, hogy mit hogyan kell beállítsak biosban, nagyon örülnék, mert nem nagyon vágok semmit sem! :D

Előre is köszi!

üdv :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#2471) Qru válasza N-vidi-A (#2470) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt minden le van írva a tuningról. Itt találsz pár fix beállítást (amik persze nem feltétlenül mennek nálad is term, csak támpont).

Nekem is C0-om van. 3,4GHz körül mennifog az alapból magas vid miatt, de ugye ki kell tesztelned.

Semmit nem kell tenned, ha alkalmas a ramod a Tri chanelre akkor mennifog (bár lehet kicsit kell játszanod a feszekkel). DualChanel-nél sem kell állítani semmit ugye.

mod:

Hix3r: OCZ jó, de ne CL6-osat vegyél, CL7-eset vagy CL8-9-es bőven elég. Corsair, Mushkin jók. Kingmax se rossz csak i7-hez oda kell figyelni, hogy 1,65V-os modulok legyenek ne 1,8V-osak (azok főleg AMD-hez valók meg LGA775-höz).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#2472) N-vidi-A válasza Qru (#2471) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Nem értem, most everestnél a teszteknél triple channel-t ír, viszont a control panelnál úgy írja, hogy 3gb ram ( 2gb usable)...

Nem értem, miért?

Viden 3360mhz most úgy néz ki, prime 95-nél 8 magot (szálat) lát, gondolom a HT!

Ez jó így, vagy fölösleges?

Még annyit, hogy az természetese, hogy viden (1,26875v) 70-75c full terhelésnél?

:R

[ Szerkesztve ]

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#2473) Qru válasza N-vidi-A (#2472) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nézd meg az Everest mit ír a ramra. Ezt kell(ene) látnod ha TC-ben van, mert ha 192bit-et ír akkor Tri C, ha csak 128-at akkor Dual C ha 64-et Single C-ben van.

Hogy felesleges-e vagy sem az felhasználás függő. Ha renderelsz, tömörítesz vagy más nagy számítási kapacitást igénylő feladatokra használod a procit akkor jó vagy még tán' kevés is. Ha "köznapi" dolgokra (játék-net) arra meg feleslegesen gyors sztem. Én főleg utóbbi kettőre használom ezért 1V-on megy alapon. HT off, persze. Eléggé megdobja a fogyasztást és egyáltalán nem használok olyan progit ami profitálna a 4-nél több feldolgozási szálból.

Jah melegszik rendesen az i7 900. Nekem is akadnak gondjaim már 4GHz körül, verdesi a 80-85fokot ami már eléggé max hőfok 24/7-re. Pedig nem egy belépőszintű cpu hűtőm van, a 3,8GHz-es Q6600-ot 1,5V-al lazán meghűtötte anno, ezzel meg...
HT-t lődd ki, spórolsz fogyasztásban meg hőfokban is és nem lesz érezhető lassulás sem a programok kb 95%-ban.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#2474) Hix3r válasza Qru (#2471) üzenetére


Hix3r
csendes tag

Szia!

Köszi a választ, és gondoltam, hogy a CL6, egy kicsit sok lesz, de ha megnézed, 47k... a Corsair 6GB KIT 1600-on CL9-ben ilyen áron, van, sőt ha megnézed a többi OCZ is macimum 2-3ezerrel olcsóbb itt.

Ha tudsz helyet, ahol olcsóbban kapok megfelelő CL8-9-es 6GB KIT-et, akkor annak örülök, de ahogy elnézem ez az OCZ CL6, vagy sem még mindig "olcsó" a többihez képest...

"It ain’t what you don’t know that gets you into trouble. It’s what you know for sure that just ain’t so."

(#2475) troly


troly
tag

Sziasztok!

Hosszas huzavona után végre meglett a memóriám.
Garanciában a Kingston Hyper-x 1866 helyett Corsair Dominator 1600-as CL7-es memóriákat raktam a gépbe.A különbözet 10300Ft lett.Hát ennek annyira nem örültem, de ez van.
Élettartam garancia és frankó a memória. Bárkinek ajánlani tudom,ha UD5-ös lapja van.
Csak valamiért az F10-es bios-t vissza kellett cserélnem F9-re mert a Windows 7 nem örült neki.De lehet csak telepíteni kellett volna ujra de a bios frissítés óta eléggé korrekt a rendszer.
Mindenkinek köszönöm a segítséget. :R :R

[ Szerkesztve ]

"Ha poros a PC, ne mosd ki slaggal !"

(#2476) Mans20


Mans20
addikt

Est

Van olyan lap amibe megy i3 meg i7 is?mert még rohadt drága a i7 920 meg a lap is hozzá.

(#2477) Blackmate válasza Sárpac (#2468) üzenetére


Blackmate
senior tag

Ezeket a beállításokat használom:
CAS 7
tRCD 7
tRP 7
tRAS 24

tRCD 33
tRRD 4
tWTR 5
tWR 10
tWTP 18
tWL 6
tRFC 90
tRTP 5
tFAW 16
CR 1

Semmi eredmény :( DDRAM 1,66 QPI 1,36-on, de akkor is 4GB-al indul :O

(#2478) mpierre válasza Blackmate (#2477) üzenetére


mpierre
veterán

Memtest cd-ről bootolva (ehh be szép szó) kóstolta már a ramokat?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#2479) Blackmate válasza mpierre (#2478) üzenetére


Blackmate
senior tag

Igen. 6GB-val hibátlan (2-3 óra futás)
4-el már érdekesebb. Volt, hogy el sem indult a test, viszont volt, hogy szintén ment 2-3 órát hiba nélkül.

(#2480) mpierre válasza Blackmate (#2479) üzenetére


mpierre
veterán

Akkor, szerintem próbáld egyenként. Lehet előkerül a hibás modul.

Habár a slot is lehet koszos, hibás... Elsőre próbáld meg a slot pucolást, pl sűrített levegővel. Gondoltam nézzük a legtriviálisabbal... Bocs, ha már volt, vagy megcsináltad...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#2481) Qru válasza Blackmate (#2477) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2T-ben is gyengelkedik a rendszer?

A mellék időzítéseket is lazíthatod. Bár mikor ilyen gondjaim voltak az OCZ kit-emmel az egyik modulrol kiderült, h döglött. Egyenkent es párban is tesztelgesd ki őket!

#nincsbennetarcsi

(#2482) troly


troly
tag

Sziasztok!

Röviden és tömören.Lassan egy hónapja szenvedek az i7-es konfigommal.A cuccaim között ott van ponosan mim is van.A lényeg az hogy edddig e memoriákkal volt problémám 1866-os kingstonokkal.Sikerült kicseréltetnem Jelenleg corsair van a gépemben.Bios frissitéseket is végeztem az X58-as lapomon.Rengeteget olvastam fórumokat.De még mindig nem jó.
Akár hogyan telepítem a windows 7-et,bármilyen verzióval amióta megvannak az uj ramok elsőre indul a gép pöcre jó de kék halálozik a windows.Kiírja elfogyott a memória százalékosan számol a bal alsó sarokban és ennyi.Olvastam bios frissités memória csere már megvolt. Cserememóriák alatt is csinálta amit a boltbol kaptam kölcsönbe.De semmi.
Valakinek valami ötlet.

Bocs ha sokat írtam.De tanácstalan vagyok a géppel kapcsolatban. :O
Előre is köszönök mindent!!!

"Ha poros a PC, ne mosd ki slaggal !"

(#2483) mpierre válasza troly (#2482) üzenetére


mpierre
veterán

A kékhalálnál milyen számsort ír ki? Pl: 0x00000000 Ha megvan, akkor itt tudsz utána nézni mi is lehet körülbelül a baj.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#2484) troly válasza mpierre (#2483) üzenetére


troly
tag

Igen a számsort ki szerettem volna irni de sajna még egyszer se volt időm mert hülye időközönként jön elő.
De most már én is le szeretném írni.

"Ha poros a PC, ne mosd ki slaggal !"

(#2485) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Gigabyte EX58-UD5 F11 -es vadi új bios tesztelve normálisan működik tapasztalat kisebb vdrop!!:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2486) troly válasza mpierre (#2483) üzenetére


troly
tag

Megoldodott a kék halál.
kiszedtem a modulokat és felcsréltem őket.Utána reszetelteem a bios-t és most úgy néz ki jó a cucc.

"Ha poros a PC, ne mosd ki slaggal !"

(#2487) Sárpac válasza troly (#2486) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Legközelebb ha biost frissítesz a dpmi adatokat ne tartsd meg szedd ki a pipát!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2488) troly válasza Sárpac (#2487) üzenetére


troly
tag

Szia!

Egy kicsit reggel van ma.DPMI adatok pipa? :B

"Ha poros a PC, ne mosd ki slaggal !"

(#2489) Sárpac válasza troly (#2488) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Lényeg ne legyen on!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2490) Qru


Qru
MODERÁTOR

UD4P-vel próbált vki újabb BIOS-okat az F8-nál? Most az van eléggé bevált érdemes frissíteni vagy nincs nagy előrelépés az újabbaknál sem?

#nincsbennetarcsi

(#2491) Sárpac válasza Qru (#2490) üzenetére


Sárpac
nagyúr

DVID a nagy újítás érdemes a legfrissebbet feltenni!!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2492) Qru válasza Sárpac (#2491) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Állandóan 1V-on megy alapon, úgy is van értelme?

Ha bios-t frissítek a mentett profilok is elvesznek? Eddig nem használtam profilokat ugyanis... :B

#nincsbennetarcsi

(#2493) Sárpac válasza Qru (#2492) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nekem 0.75V idle load 0.95V-on megy 24/7-ben tehát van.:)
Profilok elvesznek igen.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2494) troly válasza Sárpac (#2489) üzenetére


troly
tag

oké! ;)

"Ha poros a PC, ne mosd ki slaggal !"

(#2495) Qru válasza Sárpac (#2493) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

C0-om van, BIOS 1,1V idle 1,072V load 1V (LLC off). Ha ettől kevesebb feszt kap instabillá válik alapórajelen is.

#nincsbennetarcsi

(#2496) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Jó "régi" Gigabyte GA-965P-DS4 lapra épülő konfigomat szeretném újra cserélni.
GA-X58A lapban gondolkodom. Meg tudjátok mondani, hogy mi a különbség az UD3R, UD5, UD7 között az árukon kívül? Természetesen az összehasonlítást látom, csak a különbséget nem, azaz annyit még látok hogy:
* UD3R-ben nincs debug LED + Power/reset/Clr CMOS gombok (vagy nem írják),
* UD3R= ???, UD5= 12+2+2 fázisú, UD7= 24+2+2 fázisú tápellátó áramkörös,
* UD3R= ???, UD5=UD7= 2 gigabites ethernet "Teaming" funkció (amiről halvány lila gőzöm nincs mi)
* UD7= Hybrid Silent-Pipe 2 rendszerű, amiről szintén gőzöm nincs mi (fel van készítve vízre :F , és ha igen, akkor melegszik mint az állat :F, vagy egyszerűen csak jobb a hűtése mint az UD3 és 5-nek :F )
Szóval mi az igazi különbség közöttük és Ti melyiket javasoljátok annak szellemében, hogy ugyan a pénz nagyon is számít, éppen ezért 3-4 éves távra szeretnék beruházni (inkább drágább, de időállóbb)?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2497) Hix3r


Hix3r
csendes tag

Na, finishben vagyok döntésileg, mit gondoltok melyik hasznosabb, kb hány % teljesítménykülönbség van a kettő között:

OCZ 6GB 1600MHz CL8-as
vs.
OCZ 6GB 1333MHz CL7-es

Olvastam egy cikkben, hogy a második jobb, az időzítés ugyanis többet dob, mint a MHz. Core i7 lesz benne, ami majd lehet tuningolva lesz, hogy menjen 4GHz-n 24/7. Erre meg pont azt olvastam, hogy akkor magasabb MHz kell, hogy tudjad tuningolni!

Most melyik az igaz? Egyébként videószerkesztés/konvertálásra lesz a gép, szóval ez az elsődleges, hogy ez gyorsan menjen.

#2496: én azt mondom, UD5... UD7 vízhűtés esetén, extrém tuningokra jó, én biztos nem használnám ki, ennyit nem tuningolok és nem is tervezek komoly vízhűtést a gépembe, szellős ház+noctua... nem lesz rekorder, de bőven jó., minden másban meg UD7-re hajaz, szóval sok negatívumot nem látok ezeken kívül... UD3R-t nemtudom én középút párti vagyok.

[ Szerkesztve ]

"It ain’t what you don’t know that gets you into trouble. It’s what you know for sure that just ain’t so."

(#2498) mpierre válasza VGYke (#2496) üzenetére


mpierre
veterán

Alap: UD3R (funkció, oszt ennyi)
Közép: UD5 (világít a deszka, szép színekben)
Felső: UD7 (vízhűtéshez jó a chipset hűtése, de szárazon is elmegy)

Az UD3R 1 gigabites hálócsatlakozóval, a többi kettővel. A teaming szerintem tök felesleges, nem sokat nyom a latban hétköznapi felhasználásban. Az UD3R 6+2 fázisos, az UD5 12+2, az UD7 24+2. A 24 fázis, az elméletileg marketing.

Bármelyik jó. Egyéni ízlés dolga melyiket választod. Ezek az X58A deszkák majdnem teljesen egyformák, egy-két apróságot kivéve.

#2497: Hát az időzítés nem sokat számít. 8-8-8-20 1600MHz és 7-7-7-18 1600MHz között 5-8% teljesítmény különbözet van. Saját tapasztalat. A magasabb MHz-el többre mész.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#2499) Qru válasza Hix3r (#2497) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem volt OCZ 1600 CL7-es kitem, most Corsair 1600 CL8-as van, még itt is elhanyagolható a különbség (benchmarkon kívül észre se vehető a különbség gyakorlatilag), tehát inkább a 1600 CL8-at vedd. MHz többet jelent mint az időzítés. Arról nem is beszélve hogy az 1333 CL7 úgy sem menne 1600-ot csak CL8/9-ben akkor meg ugyan ott vagy vagy még ott sem ,mert a tuning lutri ugye...

Amúgy az OCZ jó, csak készülj fel rá, hogy baromira melegszik a gyári XTC hűtéssel, elég kicsik a bordák rajta. :( Corsair DHX-e sokkal jobb, igaz az magasított bordás az OCZ-vel ellentétben.

#nincsbennetarcsi

(#2500) Hix3r válasza Qru (#2499) üzenetére


Hix3r
csendes tag

Egy Corsair Dominator emelt hűtőbordája mennyire zavarja pl. Noctua D14-es hűtőt??? Elfér egyáltalán?

"It ain’t what you don’t know that gets you into trouble. It’s what you know for sure that just ain’t so."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.