Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10301) Gorneck válasza eladohardver (#10299) üzenetére


Gorneck
titán

Nem csak Giga és eléggé beállítás függő... ;)

gr.bence: Ram feszekkel esetleg ram szorzóval játssz...de nem biztos segít...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#10302) gr.bence válasza Gorneck (#10301) üzenetére


gr.bence
aktív tag

ok köszi a válaszokat

esetleg nemtud valaki olyan embert akinek olyan lapja van mint nekem meg procija?

(#10303) 8800gts


8800gts
tag

Szacsee-nek minden segítségért

:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#10304) szacsee válasza 8800gts (#10303) üzenetére


szacsee
nagyúr

:B Szívesen!
A lényeg, hogy elégedett vagy....igaz volt egy kis Ánuszos kiruccanás is, de időben váltottál.
Ahogy visszanézem a topikot, ott vagy szarnak az emberre, vagy a szakik itt leledzenek. :DDD

gr. bence
: Ez is segít...valamint egyből ne 450-es FSB-vel indíts, hanem apránként tapasztald ki az alaplapot, sajnos nem P35-ös lap egyszerüségével kell a tuningot belőni.
Sok tapasztalatot osztottunk meg és a tulajok cserélődnek, illetve, ha nincs probléma nem jönnek ide, ezért nem árt, ha visszaolvasol.
Hiába mondanánk neked értékeket, ha nem bootolna vele az alaplap...
VTT-nek kell kb 1,2-1,25V max
MCH-nak kb ~1,3V
CPU-nak elég 1,25V, ha jobb procid van, E0-nál alapfesszel is megy lehet..
GTL-el pedig játszadozni kell.. :U

[ Szerkesztve ]

(#10305) strebacom


strebacom
senior tag

Sziasztok..gondolkodom egy P45-s gigán...milyen lapok ezek megbizhatóság szempontjából, van-e velük sok gond...
Köszi!!! :R

ui ja és szereti a Geil ramokat??? :R :R

[ Szerkesztve ]

(#10306) 8800gts válasza strebacom (#10305) üzenetére


8800gts
tag

Szia

kb 8 órája vagyok tulajdonában 1 ilyen lapnak és csak jót tudok róla mondani nagyon ajánlom már most is!!!
gond nincs vele 1-enlőre de ahogy hallottam nem is lesz:D
előtte rádőltem 1 asus-ra (anus P5Q pro)pokolba vele!!!!
sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#10307) Zájec válasza gr.bence (#10300) üzenetére


Zájec
veterán

valószinü az adott memoórajelhez kevés a RAM fesz...
ezért csinálja ezt a dolgot.. probáld meg 1000körül , ahog irtad...

(#10308) strebacom válasza 8800gts (#10306) üzenetére


strebacom
senior tag

Mi volt a baj az anus-al...az enyém is szarakodik..... :F

(#10309) szacsee válasza strebacom (#10308) üzenetére


szacsee
nagyúr

Mi a bibi, van itt 1-2 volt Asus guru.. :DDD

(#10310) gr.bence válasza Zájec (#10307) üzenetére


gr.bence
aktív tag

megprobálom akkor ugy hogy adok a ramnak 2,0v-ot

(#10311) strebacom válasza szacsee (#10309) üzenetére


strebacom
senior tag

OFF
szétszedtem apró darabokra összeraktam most meg jó....milyenek a giga lapok van sok rossz belölük??
köszi!!! :R :R

(#10312) 8800gts válasza strebacom (#10308) üzenetére


8800gts
tag

sorolom mi volt a baj

nem volt stabil mér alapon sem
nem ment benne a memória 800-on sem (1066-os ramokról van szó)
nem lehetett tuningolni ezálltal semmit
fagyott a gép

szerintem ez mindet elárul róla

sajna bedőltem a márkának lehet hogy nem mind rossz de ez a P5Q Pro 1 fos

(#10313) szacsee válasza strebacom (#10311) üzenetére


szacsee
nagyúr

Szerezz valami noname ramot haveroktól, a Te ramod nem indul 1,8V-on...vagy valamelyik a 4 közül, próbáld ki mindegyik modullal, hogy indul-e, ha egyet teszel csak bele és ha elindult, akkor adj a memóriának feszt. ;)

(#10314) zso73 válasza strebacom (#10305) üzenetére


zso73
veterán

DDR 3 nem túl jó belőlük.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#10315) zso73


zso73
veterán

Érdekes, hogy a ramom 1111 MHz-en stabil. De 133-on nem megy. Miért lehet?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#10316) strebacom válasza szacsee (#10313) üzenetére


strebacom
senior tag

Ezeken a dolgokon már túl vagyok....másik ram(ok), táp,stb...de nem indult, szétszedtem az egészet az összes csatlakozót, a procifoglalatot is, áttisztítottam egy speckó kontakt tisztító folyadékkal...összeraktam és megy...
A ramokat meg 1.8v-on járatom hanem 2.1-en ...na mindegy... :R :R :R

(#10317) strebacom


strebacom
senior tag

(#10318) Zájec válasza gr.bence (#10310) üzenetére


Zájec
veterán

probáld meg , bár a 4GB (2x2) Geil-nek lehet hogy még az is kevés lehet..
assziszem az többet kér.... szóval lehet hogy sovány lesz nekik...
az mch most mennyit kap nálad ? akkor a ramok most 1000-n?

(#10319) AMATŐR válasza zso73 (#10315) üzenetére


AMATŐR
őstag

Ha az aláírásodban lévő konfigod van, és a kérdésedben lévő szám nem 133 hanem 1333 , akkor nem adtál elég feszt az MCH CORE-nek!

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#10320) gr.bence válasza Zájec (#10318) üzenetére


gr.bence
aktív tag

mch 1,2
ram 1080MHz

(#10321) eladohardver válasza AMATŐR (#10319) üzenetére


eladohardver
őstag

háá én ezt azért nem állítanám, neked telljesen más lapod van... Batár hűtővel ... a ds3r en csak 1 alu tako*y van... Egyébként próbálgattam a kingmax memóriát.. tuti stabil proci settings melett... ha az mch nak 1.4 vagy felette adok voltot kb 10 mp múlva hibázik... prime ban... viszont ha 1.22-t adok neki akkor megy a teszt hiba nélkül vagy 10-15 percet.... Szóval itt igencsak a biossal vannak problémák... hacsak azt nézem, hogy ha alapra állítok mindent... Mmint alap órajelre és úgy összehasonlítok egy játékot, egy másik alapban ugyanezzel a konfiggal... akkor a gigabyte lap átlag 50-60 fps-el tud kevesebbet...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#10322) Gorneck válasza gr.bence (#10320) üzenetére


Gorneck
titán

Megpróbálhatod emelni...

Gorneck#1239

(#10323) Gorneck válasza eladohardver (#10321) üzenetére


Gorneck
titán

Nem inkább túlmelegszik vmi?

Gorneck#1239

(#10324) eladohardver válasza Gorneck (#10323) üzenetére


eladohardver
őstag

nooo Mérem a ventiszabályzó szenzorjával...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#10325) 8800gts


8800gts
tag

Sziasztok

Kellemes karácsonyi ünnepeket mindenkinek

[ Szerkesztve ]

(#10326) Gorneck válasza 8800gts (#10325) üzenetére


Gorneck
titán

Viszont kívánom. :R

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#10327) Loituma69


Loituma69
őstag

Gigabyte EP43 lapom van 3Dmark 2006 12000 pont, need for speed unleased játszhatatlanul lassú. 4870 videokártya!
Abit ab9 13.000 pont fölött volta 3dmark és lefolyt a képernyőről az unleased.
3Dmark 2006 megnéztem PCI express sin 4x a rate abitnál 16 volt! A gigabyte alaplap alpból tudja a PCIE 16 ot nem értem miért csak 4x ez most? Help Bios beállítás vagy driver? 8.12 catalyst van fent! Vista 32 bit sp1!

(#10328) Zájec válasza eladohardver (#10321) üzenetére


Zájec
veterán

abszolút elképzelhetetlen számomra hogy mitöl menne 50-60fps-el kevesebbett... :N

Kellemes ünnepeket mindenkinek !! :)

(#10329) Loituma69


Loituma69
őstag

Én voltam a marha, alaplapon 2 PCIE slot van az egyik 4x a másik 16x és én természetesen a 4x slotba raktam elöször, de most a 16x ban van és lőn csoda megjavult a sebesség, minnyá 13900 pötty lett a 3dmark 2006!

(#10330) zso73 válasza AMATŐR (#10319) üzenetére


zso73
veterán

Persze a konfig az stimmel. 1333 MHz a ram. 1066-on stbil a cucc. De 1333-on már túlfűt az MCH, és lefagy a masina. Ha megfeszelem, akkor még hamarabb megy a dolog.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#10331) Zájec válasza Loituma69 (#10329) üzenetére


Zájec
veterán

nekem a másodikban van és x8... nem látok egetverö külömbséget a kettö közt...
meg igy kevésbé melegiti az NB-t :K és jobban is néz ki..

(#10332) szacsee


szacsee
nagyúr

Békés Boldog Karácsonyi Ünnepeket Kívánok Mindenkinek!

(#10333) Zájec válasza szacsee (#10332) üzenetére


Zájec
veterán

:K :R :R kellemes ünnepeket neked is.. !

(#10334) Loituma69 válasza Zájec (#10331) üzenetére


Loituma69
őstag

Nem látsz külömbséget? Érdekes, futtasd a need for speed unleased gamet és meglátod mekkora külömbség van a 4x és a 16x slot között! Mellesleg a 8x nem tudja csak a 4x és 16x-ost 8x nincs. Te valami mást nézel! jah igen 4x slotba 11000 pont a 16x slotba 13900 pont ez természetesen a játékoknál is számít nem csak a tesztben gyorsabb!
Én 1650x1050 ben játszom tehát egyáltalán nem mindegy, hogy 4x vagy 16x a sávszél a videokártyának! A házon oldalt 14cm házventi van ami kellően hüvösen tartja az NB-t, tehát nálam a hütés miatt teljesen mind1 hova teszem a kátyát! De a teljesítmény miatt nem mind1!

[ Szerkesztve ]

(#10335) szacsee válasza Loituma69 (#10334) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ööööö nem akarok belepofázni a vitába, de Zájec leírta a tapasztalatait, neki más kártyája van NV alapú, és 8x-os PCI-E 2.0-s csatlakozóval tolja, ami PCI-E 1.1-nél x16-os sávszélnek felel meg. Nálad x4-es csatiban volt, ami PCI-E 1.1-nél x8-os sebességüvel ér fel.
Namost akinek régi lapja van nem panaszkodik AMD architektúrájú grafikus kártyával, hogy nála más eredmények jönnek ki, mint akinek 2.0-s PCI-E-vel rendelkező alaplapja van.
Arra következtetetk ebből, hogy a Te kártyádnak kell PCI-E 1.0/1.1-nél x16-os sávszél, de PCI-E 2.0-nál már x8-al is beérheti, hiszen a régebbi szabványnál ez az x16-os sávszélnek felel meg.
A másik, hogy NE 1000 éves gémmel hasonlítgass, hanem újabbal, de legalább ha nem veszed meg, akkor tanuld meg helyesen leírni a nevét. (Gondolom nem azért nem tudtad, mert a DVD-t állandóan pakolászod és a dobozát nap mint nap látod).
Zájec leírta a véleményét és igaza van, NÁLA nincs különbség, az még nem azt jelenti, hogy NÁLAD nem lehet, szerintem nem kell a kioktatás részedről neki, hisz Ő is megnézte a különbséget 1-2 játékkal.. :K
PEACE és Kellemes Ünnepeket! :)

(#10336) eladohardver válasza Zájec (#10328) üzenetére


eladohardver
őstag

számomra is... plusz még ehez jön a szaggatás is....

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#10337) Zájec válasza eladohardver (#10336) üzenetére


Zájec
veterán

szerintem nincs alapja a megálapitásodnak , csupán azért mondasz ilyeneket , mert nem jött össze az általad várt müködés, és emiatt a lapot hibáztatod alaptalanul....
de ha van valami kézzelfogható , akkor rukolj elö vele...

(#10338) eladohardver válasza Zájec (#10337) üzenetére


eladohardver
őstag

ja mer hülyevagyok aki nem képes leolvasni riva tuner grafikonjáról hogy mettől meddig van az a sávocska a framerate-nél.

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#10339) szacsee válasza eladohardver (#10336) üzenetére


szacsee
nagyúr

Teljes konfigot kitölthetnéd, hátha látnánk valami érdekeset.
Jugeenék is tapasztalták, hogy Extremenél a skew-okkal kell játszani rendesen DDR3-nál, valamint MCH-nak kell a sok kakaó, ha tuningal stabil gépet akartak.
Nálad bios beállítás ismerete nélkül vakon tapogatózva nem tudunk még tippet sem adni.
Azt viszont kétlem, hogy ugyanilyen kaliberü konfiggal 50-60 FPS-el kevesebb lenne.
Ha még a hardverek az alaplap kivételével egyeznének is (FSB, Dram órajel/timiing), akkor is vannak buktatók..pl:
Más OS, más VGA driver, más felbontás, más driverbeállítás...és még sorolhatnám. :K

[ Szerkesztve ]

(#10340) Zájec válasza szacsee (#10339) üzenetére


Zájec
veterán

na igen ez baj nála, hogy nem jön össze sajna az elvárt beállitás..

jól mondod, ottvannak az egyébb dolgok is ,amitöl változhat a sebesség...
a ddr3-hoz több kraft kell a lapnak ,és valamilyen szintü tuning , csak vagy inkább az "extreme"-be valósitható meg ,mert annak már olyan a hütése , amivel már valahogy normálisabb szinten lehet tartani az NB höjét... a DS3T-nél azzal a kicsi NB hütövel nem igazán sokra lehet jutni.. de azon is lehetne valamennyire enyhiteni a melegedés , megfelelö elrendezésü ventikkel egy huzatos házban...

(#10341) eladohardver


eladohardver
őstag

hehe tuningot nem enged a lap(menni ugyan megy 4Gigán de stabilizálni nemlehet memória miatt valszeg), semmit.... úgyhogy lényegtelen

Alapórajeles beállításról volt szó.... azon meg mitlehet eltolni? Memória 1.86 minden normalon cpucore auto azt jóvan így prime stabil és a gamek sem fagynak ki.... akármilyen tesztet futtatok prime occt vagy intel burn test mind ok.

Viszont gameknél szaggat, és jóval kevesebb fps.. ennyi nem user error van a háttérben.

Nem véletlenül szapulom azt az alaplapot és ezzel nem vagyok egyedül Savanya nevű user is ezzel a lappal szemved meg zso73 is.

Frankó hogy mindenkit hülyének kell néznetek....

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#10342) Zájec válasza Loituma69 (#10334) üzenetére


Zájec
veterán

assziszem szacsee kolléga szakszerüen leirta helyettem...

az tény hogy én nem játszok nagy felbontáson , mert nincs hozzá TFT-m , csak szerényen nyomom, na meg amivel játszok ( Call of Duty 2 ) nem egy teljesitményéhes game , megvan a stabil 250fps azt kész,, amúgyis levan fixálva a maxfps...

egy másik dolog amihez lenne kommentem :::
"A házon oldalt 14cm házventi van ami kellően hüvösen tartja az NB-t, tehát nálam a hütés miatt teljesen mind1 hova teszem a kátyát! De a teljesítmény miatt nem mind1"

nekem oldal van egy 25cm szélmalom , elöl 2db 12cm , hátul 2db 8cm...
a VGA-m egy 8800GT 256mb,, nem egy hötermelö tipus, de nem is mondanám hidegfejünek....
általában az NB-t nem alapon (1.1v) hanem tuningolva használom kb.1.3v körül...
az alaplapon heatpipe hütés van , ami kicsit több mint a DS3-n van....

de még igy se merek tenni olyan kijelentéseket hogy "kellően hüvösen tartja az NB-t" mert nem az .... nem tüzforró , hanem lanygyos..
pedig a hütésröl gondoskodtam ...

azt most megfigyeletem , hogy lejebbraktam , igy nincs olyan közel az NB-hez , nem füti annyira a VGA-nak a felsö oldala az NB-t.. mert ugye a VGA-nak a teteje is melegszik nem csak a másik oldala ahol a cuccok meg a hütés van.....
most hogy lejebb van igy az SB is a VGA fölé került.... az is sokat számi , mert az SB is hütermelö tud lenni... pláne ha a VGA is ottvan a felsö slotba akkor pláne fütik egymást...

a jelenlegi állapotban hidegebb a heatpipe és az NB , SB...

(#10343) Zájec válasza eladohardver (#10341) üzenetére


Zájec
veterán

"Viszont gameknél szaggat, és jóval kevesebb fps.. ennyi nem user error van a háttérben."

a kisbetüs sort nem olvastad el :: " akkor is vannak buktatók..pl:
Más OS, más VGA driver, más felbontás, más driverbeállítás...és még sorolhatnám :) "

(#10344) eladohardver válasza Zájec (#10343) üzenetére


eladohardver
őstag

blabla okoskodni kiba tudtok ... Minden ugyanaz...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#10345) Loituma69 válasza szacsee (#10335) üzenetére


Loituma69
őstag

A játék nevét elírtam undercover akart lenni naná nem 3 éves játékkal tesztelem a 4870-et.
Ha minden játékot megvennék hivatalosan sose lett volna pénzem 4870-re! Gondolom neked minden szoftvered legális eredti, de nem is 85.000ft netot keresel az tuti, mert ha igen és tényleg minden eredeti nálad akkor nem eszik a család az tuti! Meg nem lesz mit a karácsonyfa alá tenni. Egyébként kár bele menni abba ,hogy ki vesz eredetit ki nem ez teljesen magánügy. A másik ha neki nem ati hanem nv kártyája van akkor mit szól bele az ati-s dolgokba mivel ahhoz nem ért mert neki nincs és nem tesztelte! ennyi!

(#10346) Loituma69 válasza Zájec (#10342) üzenetére


Loituma69
őstag

Én még egy légkondit is rákötnék, nehogy az a 3 éves game túlfütse a géped! :C
Ha nincs a házadon semmi venti akkor is tökéletesen kell működni az alaplapnak így van tervezve!

(#10347) Loituma69


Loituma69
őstag

Mindentől függetlenül Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok nektek!

(#10348) malwy


malwy
senior tag

Nyugi már, elvégre hát Karácsony van...

:) :) :) :) :) :)
;) ;)
:R

(#10349) Zájec válasza Loituma69 (#10346) üzenetére


Zájec
veterán

légkondit ? nincs szükség rá :N miért kellene... amugyse birjuk az egészségtelen klimás levegöt.... na meg drága is... :)
függetlenül hogy 3éves a Call of Duty2 , attól még azt játszom és elég komoly pro szinten.. sajna a COD4 nem lett az igazi, a COD5-t , meg majd meglátjuk , bár a kezdetnek jobban néz ki mint a COD4.... a COD2-nek meg megvan a maga klasszikus varázsa... legalábbis részemre..

"Ha nincs a házadon semmi venti akkor is tökéletesen kell működni az alaplapnak így van tervezve!"

ez igy van ahogy mondod, az Intel is úgy garantálaja a procimüködést ha az a gyári órajelen fut ,és akkor a gyári hütö is elég neki...
a lappal is ugyanez van... csak az alapórjeles müködést garantálja a gyártó...
tehát ha 1.1v kap , akkor még a tüzö napon is mennie kell.....

namár most, elég sokan nem alapbeállitáson használják a lapjukat....
szeretik az emberek a benne rejlö tartalékokat is kihasználni , igy bizonyos kisebb - nagyobb tuninghoz folyamodnak az user-ek....
én meg szeretem hidegen tartani a cuccokat a házba, ezért egy-két ventivel huzatot alakitok ki a házba, hogy a termelt melelevegöt kivezessem a házból...
kiprobáltam , huzat és venti nélkül is müködik a lap hibátlanul , bár a nagyobb tuningot nem eröltettem , mégiscsak kimélem és vigyázok a lapra...
hidd el elég szépen be tud szorulni a levegö , olyankor minden feleslegesen melegszik...
de miért melegedjen amikor egyszerüen meglehet oldani ezt a dolgot....

(#10350) zso73


zso73
veterán

EP45T-rem milyen csipszet hűtő jó?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.