Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10851) Jorus válasza HIJ (#10850) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mivel a stressztesztek nem használnak ki minden utasításkészletet, ez természetes jelenség.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10852) HIJ válasza Jorus (#10851) üzenetére


HIJ
őstag

Viszont ennek nemritka az ellenkezője sem. 3-4 hónap hibátlan működés után 20 perc prime és hibázik.

(#10853) Aryan válasza HIJ (#10848) üzenetére


Aryan
senior tag

Ds5-ön több fázis van, sata raid vezérlő, TPM chip amivel titkosítani lehet az adatokat, mondjuk ezt tudja ds4p is azt hiszem. Tuning terén nem tudom mekkora a difi a kettő közt. Ds5ön 2db pci-e 16x van még ds4-en 2db pci-e 16x + 1 pcie-e 4x a vga-nak.

(#10854) Gorneck válasza Rosep (#10845) üzenetére


Gorneck
titán

Semmi.

De miért DDR3? Értelme nulla.

Gorneck#1239

(#10855) Gorneck válasza gr.bence (#10849) üzenetére


Gorneck
titán

Ez vmi ramos szarság...

Milyen ramok ezek pontosan? Tesztelted azt is vagyis a ramot? Mert 4 gigát nem biztos fullra tesztel egy blend...
Melyik beállítást használtad? Auto időzítésekkel nem próbáltad? Esetleg nem turbo hanem standard...szal le kéne butítani a ram dolgokat...és úgy kéne kipróbálni...
Bár ha a 9*450 megy akkor az is jó... :K Ramnak megy úgyis mind1 mennyin megy...900on is tökéletes csak stabil legyen...

ui:
GTA4 az havernál is kékhalálozik... :D Én egyszer raktam fel...jót röhögtem és le is szedtem... :(

Gorneck#1239

(#10856) gr.bence válasza Gorneck (#10855) üzenetére


gr.bence
aktív tag

valószínü most átraktam standart-ra (1000MHz) és most jó 8*500-ba megy.........

fentebb kérdeztem hogy ez hogy 50% tul van hajtva az fsb ettől nem lehet baja a gépnek......?
élettartamat hogy befolyásolja?

bocs a láma kérdésekért...... :C

előre is köszi a válaszokat :))

[ Szerkesztve ]

(#10857) kem válasza gr.bence (#10856) üzenetére


kem
addikt

ha több feszt adsz neki, akkor rövidül az élete, egyébként nem nagyon.

Köszi!

(#10858) Gorneck válasza gr.bence (#10856) üzenetére


Gorneck
titán

Olyan feszeket írtam amivel nem lesz gond...kérdés akkor most mi is a végleges 8*500as beállításod feszek terén? Mert amit emeltél lehet esetleg csökkenteni...kiszűrni minek adtál feleslegesen több feszt...

Gorneck#1239

(#10859) Jorus válasza HIJ (#10852) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ezért is szoktam az adott beállítást Prim95-tel nyúzni pár órán át, majd nekiállni tolni néhány óra komolyabb játékot, konvertálni, renderelni. Ha ezeken nem bukik meg a dolog, akkor 99%-osan stabilnak minősítem.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10860) HIJ


HIJ
őstag

Szóval, DS4 vagy UD3P? Kb ugyan annyi mind2.

(#10861) csigi válasza Jorus (#10859) üzenetére


csigi
addikt

Prime95 után egy Intel Burn Test? Nincs három perc, és nekem plussz ~10 fokot dob a procin a prime95-höz képest.

nofene

(#10862) SteeWe válasza p0c0k (#10831) üzenetére


SteeWe
aktív tag

Nekem 800-asom van ami 1,9 mellett tudja a 4-4-4-12, eddig 960-ig néztem, akkor 2,1-et adtam neki, igaz azt a beállítást nem teszteltem le memetes-el, csak prime futott pár órát. Szvsz adhatsz neki 2,1-et esetleg az időzítéseket első körben hagyd auton-n utána finomhangolj.

mod: Én úgy vettem észre, hogy nálam a 400-as strap-ot szereti a ram.

[ Szerkesztve ]

(#10863) Gorneck válasza HIJ (#10860) üzenetére


Gorneck
titán

Kb mind1...de az UD3P-t válaszd...az az újabb... :K

Gorneck#1239

(#10864) Jorus válasza csigi (#10861) üzenetére


Jorus
nagyúr

Például. Bár nálam a hőmérséklet nem mérvadó, mivel általában alacsony feszes, 24/7-es tuningban gondolkodom, ott meg mindegy, hogy 40 vagy 54 fokosak a magok.

Látom sikerült 4GHz-Ready Wolfit szerezned! :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10865) gr.bence válasza Gorneck (#10858) üzenetére


gr.bence
aktív tag

na helyzet a következő hogy 8*500 (a feszek azok voltak amiket te irtál) nem ment stabilan kifagyott játék alatt a gép aztán 9*450 ezzel játszottam is fasza volt minden aztán inditottam ma a gépet és alig akart elindulni.......

most vissza raktam 8*450-be 1080 a ram.......

(#10866) Laraxior


Laraxior
titán

Srácok mekkora FSB-ig nem kell nyúlni semmihez a CPU-NB-RAM feszeken kívül? úgy értem mikor kell elkezdeni játszani a CPU refekkel,mch reffel. 512x9re van egy stabil beállításom (P35-DQ6)...este megyek a lapért (EP45-DS5),nem óhajtok sokat kínlódni :D 500x8-at úgy láttam hogy viszi így... :R

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10867) szacsee válasza Laraxior (#10866) üzenetére


szacsee
nagyúr

Faxtudja, szerintem ahhoz csak finomhangoláskor kell nyúlni.
Jelenleg nálam 450-en megy a cucc csak NB-hez nyúltam és memófeszhez, azt meg tudjuk, hogy 2 modulnál nem nagyon kell játszani a refekkel, főleg ha 2x1-ről van szó, de megkockáztatom 4x1-ben 2x2-nél sem kell.
Ja és összvér párosítás van nálam 1080-on mennek a ramok 2x2Gb Cruciall Ballistix és 2x1Gb kingmax .. ;]
500x8-hoz nem kell refhez nyúlni szerintem, ha tolsz a procinak, nb-nek ramnak veszt. ;)

(#10868) Laraxior válasza szacsee (#10867) üzenetére


Laraxior
titán

örülnék neki ha pöccre menne az 512x9 :D (4608MHz)
aztán később lehetne kicsit megemelni az FSB-t és csökkenteni a szorzót..de egyelőre az
560x9 (5040MHz) a cél hogy 3dmark stabil legyen... aztán örülnék egy 590x9 (5310MHz) 3dmark stabilnak...aztán mire ezek megvannak költözködöm az i7 topikba :DDD
Ennyit várok a procimtól...ami tudná is...csak a laptól ódzkodom hogy nem lesz türelmem :D :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10869) Gorneck válasza Laraxior (#10868) üzenetére


Gorneck
titán

Lehet öregedsz 10 évet... :D De legalább nem látszik majd...mindig fiatal leszel... :DDD

Gorneck#1239

(#10870) HIJ válasza Laraxior (#10868) üzenetére


HIJ
őstag

Hát velem addig szóba se állt a lap 500on, amíg a cpu refeket be nem lőttem. A stabil 500 nálam:
CPU Termination: 1,4V
CPU Reference: 0,875V
CPU Reference2: 0,895V

(#10871) gr.bence


gr.bence
aktív tag

gorneck23 igazad volt most visszaraktam a ramot standartra most ugy néz ki hogy jó de viszont a ramok 5-7-7-20-ba mennek és ha átrakom manuálisra akkor meg hiába állítok bármit is bármilyen időzitést nem indul el vele a gép ha vissza rakom automatára akkor azonnal elindul a gép.......ez miért van?

(#10872) Gorneck válasza gr.bence (#10871) üzenetére


Gorneck
titán

MCH és a RAM fesz mennyi?

Pontosan milyen ramod van? Geil oldaláról kéne a link!

Gorneck#1239

(#10873) szacsee válasza Gorneck (#10872) üzenetére


szacsee
nagyúr

Inkább egy memset 4.0 3-as beta EPP (SPD) fülről kellene egy kép szerintem.. amin trfc...twr..stb is rajt van.. úgy már könnyebb.

Bence: XMP-t lehet állítani?

(#10874) gr.bence válasza Gorneck (#10872) üzenetére


gr.bence
aktív tag

MCH: 1,280
RAM: 2,060
RAM [link]
nemértem a dolgokat......sajna.......

remélem megoldjuk a dolgot! :O

hogy stabil legyen a tuningom 450fsb *9szorzó ram 1080 ugy hogy ne induljon 26x ujra a gép első bekapcsolásnál....... :DD

(#10875) csigi válasza Jorus (#10864) üzenetére


csigi
addikt

Nekem bejött, az addig stabilnak gondolt rendszer ott bucskázott, máshol nem. Gondolom Intel tudja, hogy lehet egyszerre a legtöbb tranzisztort megmozgatni. De mindegy...

Zájec barétunk prociját vettem meg. Mondjuk kell neki 1,306 Volt a bioszban. Ebből lesz terhelés nélkül 1,28Volt, terhelve pedig 1,26Volt. Így megyeget 4GHz-en.

nofene

(#10876) Gorneck válasza gr.bence (#10874) üzenetére


Gorneck
titán

Adj még a ramnak...mert: -Working Voltage: 2.2~2.4V, lehet kevés a fesz és azért nem megy az 5-5-5-15 vagy 5-5-5-18. :K

Gorneck#1239

(#10877) troly válasza zso73 (#10050) üzenetére


troly
tag

Sziasztok!

Ma kaptam egy p45-ds3 alaplapot mert baszart az asus x38-asom és elveszett 500GB adatom.Egy kissé kezdek mosrci lenni.
Ezen az alaplapon mint a misákon használni szeretném a raid-et de sehol sincsen a bios ban.amit ir a kézikönyv hiányzik egy menű.
A bios F7 vami fent van.Frissiteni nem tudom mert semmiről nem bootl be a gép mindent szart kiir .amit leszedtem a honlaprol arrol se floppy se cd-rom.
Ez a funkció rejtve van mert ctrl f1-f12 semmi nem jön elő alt+bármi semmi nemt ötrténik.Valaki ha minél előbb irna valamit az már jó lenne.
Előre is köszönöm!

"Ha poros a PC, ne mosd ki slaggal !"

(#10878) Laraxior válasza Gorneck (#10869) üzenetére


Laraxior
titán

főleg hogy ez a lap is szar... :W
Lassan úgy veszem a lapjaimat hogy egy rossz egy jó..tököm tele van vele..még kínlódok hogy elinduljon egyáltalán :(((

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10879) Gorneck válasza Laraxior (#10878) üzenetére


Gorneck
titán

1 rammal?

Gorneck#1239

(#10880) Kommy válasza troly (#10877) üzenetére


Kommy
veterán

Van egy rossz hírem, a P45-DS3 lapban nincs raid vezérlő, csak a P45-DS3R-ben van. Ugyan az a kézikönyvük nézd meg, hogy meg van jelölve és oda van írva alulra a kézikönyvben a raidhez, hogy ds3r. Amúgy énis először azt hittem , hogy lesz rajta raid, de így jártam.

szerk: helyesírás

[ Szerkesztve ]

(#10881) Frenky89 válasza troly (#10877) üzenetére


Frenky89
őstag

DS3 vs DS3R

Azért nem találod a BIOS-ban mert a fenti két lap kézikönyve "egyben" van.

Amúgy a Gigabyte-nál a "Magic Key" a Ctrl+F1, bár ez DS3-nál semmi plusz sem hoz elő a BIOS-ban.

mod: megelőztek

[ Szerkesztve ]

(#10882) gr.bence válasza Gorneck (#10876) üzenetére


gr.bence
aktív tag

már én is láttam......

[ Szerkesztve ]

(#10883) gr.bence válasza Gorneck (#10876) üzenetére


gr.bence
aktív tag

már én is láttam......adtam neki még egy kis kakaot 2,2V most 5-5-5-15 megy de auto-n van az időzítés 450*9 ram 1080-on megy majd tesztelek és irok hogy mi a helyzet......viszont manuálisan állitom be az időzitést akkor még mindig nem indul el a gép egyből.....nem kell valamit engedni a biosba?mert gondolom ha átnyomom manuálba és megadok neki valamilyen időzitést azzal el kéne induljon a gép nem?

(#10884) troly


troly
tag

Köszönöm kommy és frenky89 a segitséget.
Eddig azt hittem szarabb nem lehet a napom de ez még rányomott egy lapáttal.
De köszönöm a segitséget!
Bár azért majdnem 30000ft-os alaplap és nincsen raid ez a kemény!

"Ha poros a PC, ne mosd ki slaggal !"

(#10885) Laraxior válasza Gorneck (#10879) üzenetére


Laraxior
titán

1 ram...
összes slot kipróbálva..
cmos clear...
reset
egy winyoval sem...
mást nagyon nem tudok kitalálni...főleg úgy hogy közben össze kell raknom a másikat..olyan egyszerű...fele víz itt..fele víz ott.. :W
UD3P lesz ebből.. :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10886) Gorneck válasza gr.bence (#10883) üzenetére


Gorneck
titán

adtam neki még egy kis kakaot 2,2V most 5-5-5-15 megy de auto-n van az időzítés
Ezt most nem értem...2,2V-ot adtál és indul és jó is...5-5-5-15tel...de akkor mi a baj? Hogy lehet auto-n az időzítés mikor 5-5-5-15-re van állítva?! Vagy most auton állított be ennyit időzítésnek?

Gorneck#1239

(#10887) tlac válasza Laraxior (#10885) üzenetére


tlac
nagyúr

rakd össze az asztalon, csak azt dugd rá, ami nélkül amúgy sem indulna el, plusz egy pc speaker-t

és ha tudod, kölcsönözz egy régebbi procit, videokártyát, esetleg ramot

(#10888) Gorneck válasza troly (#10884) üzenetére


Gorneck
titán

Hááát érdemes megnézni mit vesz az ember...mielőtt megveszi... :K

Gorneck#1239

(#10889) Zsubi válasza Laraxior (#10885) üzenetére


Zsubi
őstag

Látom most mindenki az UD3 szériára van beizgulva :DDD
Én is rendeltem egy UD3R a P5Q helyett :C
Olcsóbb mint az UD3P és ugyan azt tudja elméletileg, pár sallang kivételével :D ATI kártyám sem lesz mostanában nem hogy Crossfire :D nVidia RULEZ :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10890) gr.bence válasza Gorneck (#10886) üzenetére


gr.bence
aktív tag

igen a gép magának állította be az 5-5-515-öt(auton), indul a gép fasza minden eddig, mch:1,280 ram:2,2 cpu:1,31 (biosba) de a prime95 meg hibát dob 18perc után még kell a procinak fesz?

köszi az eddigi segítséget..........

(#10891) Gorneck válasza gr.bence (#10890) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor hagyd auto-n az időzítést...vagy elindulhatsz azon az úton, amit fentebb szacsee kolléga ajánlott. Manuál vmit másképp állít a lap annak ellenére, hogy auto-n is uazt állítja...

Emelj cpu feszt első körben...

Gorneck#1239

(#10892) Laraxior válasza tlac (#10887) üzenetére


Laraxior
titán

görnyedtem a lap felett egész eddig... víz le..intel hűtő fel..kábel ki,be..-5 fok van odakinnt és én nem tudok tuningolni :(((
EP45T-Extreme pöccre indult a cuccaimmal... egy procit kérek a hétvégére,ha lesz...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10893) tlac válasza Laraxior (#10892) üzenetére


tlac
nagyúr

lesz még jövőre is hideg :D

asztalon is próbáld meg
speaker mit mond?

(#10894) Laraxior válasza tlac (#10893) üzenetére


Laraxior
titán

egyelőre csak én dumálok... magamba :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10895) gr.bence válasza Gorneck (#10891) üzenetére


gr.bence
aktív tag

ok

adtam fesz a procinak most jónak tünik 4,0GHz megy 450*8 1080MHz ram feszek fentebb leirtam játék közben eddig nem fagytam még ki............

nemtom ezt a manuálos dolgot de majd megprobálom megcsinálni...(persze a segítségetekkel)

külön köszönet Gorneck23-nak a sok segítségért meg a frankó oldalért.......csak igy tovább remélem hogy zaklathatlak majd a jövőben is ha valami nem megy......... :C

XMP? az mi?mert nem vágom

[ Szerkesztve ]

(#10896) Takhanto


Takhanto
őstag

Ma megpróbálom ezzel a konfiggal feltelepíteni az Osx Leopard oprendszert (macintosh),ha valakit érdekel szívesen megosztom....

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#10897) gr.bence


gr.bence
aktív tag

még mindig nem jó pedig már örültem hogy sikerült beállítani kifagyogat megint.......

proci 1,34 ram 2,2 mch 1,280 minden más normal mindez 8*450fsb

5let, javaslat?

még adjak a procinak vagy mi? nem vágom

előre is köszi

(#10898) gr.bence


gr.bence
aktív tag

elegem van......... :W

3,8GHz 9,5*400fsb most itt tartok szép lassan stabilizálom a dolgot aztán ha meg vagyok akkor és fasza minden nem fagy le 30perc játék után a gép (Grid,gta) akkor leszek kész utánna megyek feljebb asszem vagy maradok......

azt nem értem hogy a 450fsb nem tudtam megcsinálni stabilra.....vagy lehet hogy még mindig nem volt elég a procinak a 1,32V

na majd délután benézek nyugodt fejjel, mert vannak itt profi tunerek remélem sikerül stabilizálni.... :R

[ Szerkesztve ]

(#10899) szacsee válasza gr.bence (#10898) üzenetére


szacsee
nagyúr

Próbáld ki 1 modullal mindegyik slotban. Nálam az egyik modult nem szerette, ha az 1-2-es slotban volt...
Ja és az Advanced timing controllt is manual lődd be trfc stb, majd a static tread value-nak adj laza értéket (Performance Level)..pl. 12-t. A többit ott hagyd auto-n, strapot a legvégén állítsd, mert nem biztos, hogy az összes latch/szorzó kombinációt szereti. :K

(#10900) szacsee


szacsee
nagyúr

Ez segíthet:

Az spd fület nézd, mert a monitorozó rész nem a biosban belőttet mutatja...1-2 helyen.
SPD fül EPP profilt jól írja ki.. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.