Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10151) Zájec válasza Takhanto (#10141) üzenetére


Zájec
veterán

hát nem olcsó :N bizony drágább a Thermalright cucc ;]

nálam a dupla HR-07 van fent,, két soros bordával :)

(#10152) Gorneck válasza schwartz (#10150) üzenetére


Gorneck
titán

:DDD

Ezt senki se fogja neked megmondani...mivel lap és lap között is van szórás...lehet DS4be uazt fogja menni az proci, mint egy Extreme-be...de az is lehet, hogy DS4 klasszissal jobbat fog menni vagy épp fordítva...
Gondolom 500+ kéne...arra meg ott az XS...sztem ott előbb találsz érdemi választ leírást eredményt...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#10153) schwartz válasza Gorneck (#10152) üzenetére


schwartz
addikt

Stabil 500-al meg lennek elegedve. Az XS-en meg nem arra hajtanak... :) De koszi a gyors valaszt. :R Szetnezek ott is...

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#10154) Gorneck válasza schwartz (#10153) üzenetére


Gorneck
titán

Még esetleg itt...

Gorneck#1239

(#10155) Takhanto válasza eladohardver (#10146) üzenetére


Takhanto
őstag

nekem 4 db kell

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#10156) Gorneck válasza AlaBOSS (#10129) üzenetére


Gorneck
titán

Első körben ezt állítsd be:
PCI-E: 100
Latch: Auto
DRAM: Auto (valszeg 800ra fogja állítani)
DRAM Timings: 5-5-5-18
CPU VCore: Normal
CPU Term: Normal
CPU PLL: Normal
CPU Ref: Normal
MCH Core: Normal
MCH Reference: Normal
MCH/DRAM Reference: Normal
ICH I/O: Normal
ICH Core: Normal
DRAM Voltage: 1,8V
DRAM Termination: Normal

Ha müxik akkor elmondhatnád mekkora tuning is a cél és miért pont azt a ramaty ramot vetted...?! :)

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#10157) kicsigeri


kicsigeri
senior tag

Hi all. Nézegettem hogy van F4 Bios a lapomhoz, stabil az a jószág?

(#10158) BullKoxa válasza Gorneck (#10156) üzenetére


BullKoxa
őstag

Szia Gorneck23!Kérdezni szertném hogy mekkora fesz lehet max adni a MCH Core Északi hídnak! mert most feltettem az fsb-507-re 7.5 * és így a ramok 1014 be mennének 55515-be!

(#10159) BullKoxa


BullKoxa
őstag

MCH Core azt hiszem most1.320 ban !de lehet 1.340 nem tom most elfelejtettem most fut az Orthos! Ja és váltanék 64 bites rendszere szerintem 64b Vista lesz mert abból van Magyar verzió.(ha jól tudom).

(#10160) Gorneck válasza BullKoxa (#10159) üzenetére


Gorneck
titán

Az jónak tűnik...

Gorneck#1239

(#10161) BullKoxa válasza Gorneck (#10160) üzenetére


BullKoxa
őstag

Nem sok a fesz? Vagy annak mi szabb határt talán a Hőfök?Neked magyar a Vistád ,mert ha igen leírnád melyik van meg a sok közül.

(#10162) BullKoxa


BullKoxa
őstag

56. Percnél hibát észlelt!! Ja és mindig 1:1 ben van csak húzva mert nem tom hogy kell máshugy. Lehet az a baj?

(#10163) Gorneck válasza BullKoxa (#10161) üzenetére


Gorneck
titán

Nem.

Nemtom...fogalmam sincs milyen beállításokat használsz...

SP1 Ultimate.

Gorneck#1239

(#10164) BullKoxa


BullKoxa
őstag

így van beállítva aM.I.T
Robust graphisc Auto
CPU Clock Ratio 8x eszt szerettem volna 7,5x
CPU Host clck control Enabled
CPU frequenci 475 éls ezt szerettem volna 507Fsb
PCi Express 100
C.I.A2 Disabled
Performance Enhance Standard
Extreme memory profile Disabled
(G) MCH Frequency Latch 333MHz
System memory Multi.(SPD) 2.00 B
Dram Timing Selectable (SPD) Manual
Cas Latency 5
tRCD 5
tRP 5
tRAS 15
CPU-nál Cpu Vcore 1,34375v alatta
Normal csak a CPU Reference2 van Auton

MCH Core 1,300v A Többi Normalon van ezt írtam át 1,320v ra

Dram Voltage 2,280
Dram Termination Normal a másik kettő auton van

Ami sőtétebbel van azt dobta ki 56. percnél!Amúgy a régivel stabil volt a rendszer 2 órát néztem csak, de én arra azt mondtam jó! Nem is volt gondom vele

(#10165) Gorneck válasza BullKoxa (#10164) üzenetére


Gorneck
titán

Itt már láthatod, hogy nem minden van normálon... és még van egy csomó 500+ eredmény...nézd meg őket minek adtak még egy kis kakaót...

Gorneck#1239

(#10166) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Köszi szépen! ok megnézem köszönöm ismét

(#10167) BullKoxa válasza Gorneck (#10165) üzenetére


BullKoxa
őstag

Ahogy nézem amit linkeltél, csoda hogy nem főt meg az a gép .szerintem!

(#10168) BullKoxa válasza Gorneck (#10165) üzenetére


BullKoxa
őstag

Gorneck23!Kérdezném te szetél -e le új cucokat az alaplapodhoz mióta 64 bites rendszered van?Mert ugye a lap oldalán már van 1 csomó új driver .te használod valamelyiket? Bocsi hogy ebben a topikban zaklatlak de nem találtam ilyesmi topikot.(rendszereset 64 bit)

[ Szerkesztve ]

(#10169) SteeWe válasza Zájec (#10119) üzenetére


SteeWe
aktív tag

Nem gáz a winyónak, hogy ferdén van? Úgy tudom, hogy vagy vízszintes vagy függőleges állás az egészséges nekije :F

(#10170) Gorneck válasza BullKoxa (#10168) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem mindig a legfrissebb driver van fent...gyári oldalról leszedve...
Egyébként van Vista topik... :K

SteeWe: Nem gáz...

Gorneck#1239

(#10171) eladohardver


eladohardver
őstag

A p45-ös lapokon 8 lábú a proci áram csatija x38 on meg 4.... azzal tudtam prime stabilt csinálni... Lehet gátló tényező h több áramot, v több szálról kapja az áramot a proci...??? úgy sejtem azt a +4 szálas áram ellátásra csak extrém körülmények közt van igény mondjuk szárazjeges okosságnál....

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#10172) RapUGround


RapUGround
tag

Sziasztok.
Az lenne a kérdésem milyen alaplap jó a crossfirehez? Intel kéne. De ha nincs olcsó lap amiben jó a crossfire, akkor inkább veszek AMD-t. Játékhoz elég az is és még olcsó is. Azért hogy legyen egy crossfire rendszerem nem szeretnék X48 60k-ért mikor nekem 30k-s lap is elég lenne(valami jó P45 amin jó a crossfire). Tudtok valami jó alternatívát?

(#10173) BullKoxa válasza Gorneck (#10170) üzenetére


BullKoxa
őstag

szia!Bocsi megint én akkor azt mondod mindenhez külön külön szedjem le a drivert az alaplaphoz és a legujjabbat tegyem fel pl:audio,Lan,Chipset,Sata raid jó persze a Vga-nak a driverja eleve 64 bites az tiszta!És milyen sorendbe tegyem fel az alaprapra a drivereket,Pl: Chipset.Sata.lan.Audio ?

(#10174) Gorneck válasza BullKoxa (#10173) üzenetére


Gorneck
titán

Igen, Én így szoktam...
Sorrend nálam így néz ki:
Chipset
Lan
Audio
VGA
Sata driver nem kell hacsak nincs raided vagy nem achi mode-ba telepíted az OS-t...

Gorneck#1239

(#10175) winfier


winfier
senior tag

Na srácok kicsit tesztelgettem a ramomat, hátha ki tudok préselni valamit hát ezt sikerült.

1066MHz 5-5-5-15 1,79 V
1100MHz 5-5-5-15 1,79 V
1152MHz 5-5-5-15 1,98 V
Hát eddig eszt sikerült kihoznom belőle, csak azt nem értem, ha ilyen jól megy akkor mi a f@szomért nem viszi a 1200MHz-et. Eszt most meg tudná nekem mondani valaki? :)

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#10176) Gorneck válasza RapUGround (#10172) üzenetére


Gorneck
titán

Miért ne lenne jó?! Bár a CF vagy SLI értelme nulla...
DS3 is tudja...de akkor inkább DS3P vagy DS4et vennék hozzá.

Gorneck#1239

(#10177) eladohardver válasza Gorneck (#10176) üzenetére


eladohardver
őstag

értelme nulla a cf-nek p45-ben ahoz vagy x38 v 48 kell---- bocsi h javítlak;) kacsa

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#10178) Takhanto


Takhanto
őstag

Lapomhoz van új bios frissítésem,asszem nem érdemes felraknom: Support raid HDD up to above 2000GB size, jól gondolom? Vagy mindegy hogy miről szól,csak frissítsem?

[ Szerkesztve ]

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#10179) Gorneck válasza winfier (#10175) üzenetére


Gorneck
titán

Az hogy alacsony feszen megy ennyit még nem gar semmire...

Gorneck#1239

(#10180) Gorneck válasza eladohardver (#10177) üzenetére


Gorneck
titán

Ez alapján ezt nem mondanám...és akkor arról még nem is volt szó, hogy ezt újra kéne mérni az újabb driverekkel is...
Szal tartom magam a kijelentésemhez...P45 jó CFhez, de maga a CF+SLI nem ér annyit, mint amennyit nyer vele az ember...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#10181) eladohardver válasza Gorneck (#10180) üzenetére


eladohardver
őstag

kb mint ddr2 vs ddr3:D utóbbival sok szívás

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#10182) BullKoxa válasza Gorneck (#10174) üzenetére


BullKoxa
őstag

Akkor amit a laphoz kaptál lemezt nem is használod mikor telepíted a gépet?!Ja és a tuningot vegyem majd vissza alapra?És mikor telepítsem a legújabb drivereket,most Xp alatt vagy mikor először feláll majd a vista??

(#10183) Zájec válasza SteeWe (#10169) üzenetére


Zájec
veterán

a vincsi tartó az még nincs kész, le kell vágni kisebbre... csak nem volt már idöm rá..

(#10184) Gorneck válasza BullKoxa (#10182) üzenetére


Gorneck
titán

Nem.

Nem kell, ha stabil a gép.

Mi van? Te két OS-t akarsz használni? Vista alatt kell drivereket felrakni...nem XP alatt..

Gorneck#1239

(#10185) Zájec válasza Gorneck (#10180) üzenetére


Zájec
veterán

hát igen elég jól szerepel 2x8-ba :K a P45... és arról nem is beszélve hogy a tuningot jobban meglehet spékelni a p45-ben :K
teljesen megnyugtató hogy bármikor beüzemelhetnék akár egy CF is , de én maradok az egykártyás hivök körében , az a biztosabb..

(#10186) BullKoxa válasza Gorneck (#10184) üzenetére


BullKoxa
őstag

Aha 2-t!az elején mert ha nem jön össze ez a 64 bites Vista akkor legalább ot lesz az Xp-m.

[ Szerkesztve ]

(#10187) eladohardver válasza Zájec (#10185) üzenetére


eladohardver
őstag

-az nem egy nv kártya a gépedben? Vagy csak én néztem annak a képen? Akkó h akarsz cf-et?

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#10188) Gorneck válasza BullKoxa (#10186) üzenetére


Gorneck
titán

Ahogy érzed...

eladohardver: Attól még lehet neki nem?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#10189) eladohardver válasza Gorneck (#10188) üzenetére


eladohardver
őstag

de, de ténneg nem igazán frankó dolog... sok probléma az is... főleg ha összerakja az ember a drága nem azt kapja amit vár... mmint performance ban..

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#10190) Zájec válasza eladohardver (#10187) üzenetére


Zájec
veterán

az hogy mivan jelenleg a gépembe az semmit nem jelent.... :N
elad ,vesz másik ha arról van szó....
az eddigi E0 procimat is most eladtam , ma hoztam egy utódot... :U

mod :: ja , én pont az mondtam hogy akarok CF-t , csak 1 karit... pedig birná a tápom.. de ahogy elnézem a kisebb 450 táp is elbirná a 4850 CF-t... :)

[ Szerkesztve ]

(#10191) Chapel válasza Gorneck (#10144) üzenetére


Chapel
addikt

"Leszedtem" érsd.: letöltöttem,felraktam,fent van :)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#10192) atiska007


atiska007
senior tag

Srácok!
Tudnak valaki adni néhány kiinduló értéket a tuninghoz (a cél:~3,5-3,6 GHz)
E8400
Gbyte EP45DS3R
2*2 GB kingmax 1066MHz
Gondolok itt arra, hogy sacc/kb. milyen szorzóval, fsb-vel, feszekkel stb. induljak el.
Köszi előre!
:R :R :R

Még mielőtt valaki írná, hogy vannak értékek fentebb, amit normálra kell állítani, az be van állítva.
azon kívül kellene segítség :DD

Mittudomain!

(#10193) Gorneck válasza atiska007 (#10192) üzenetére


Gorneck
titán

[link]

Gorneck#1239

(#10194) eladohardver válasza Zájec (#10190) üzenetére


eladohardver
őstag

gyólenne ha ténneg ilyen könnyedén menne ahogy leírod... Én meg pont megakarok szabadulni a cf-től...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#10195) _Padre


_Padre
csendes tag

Segítségre lenne szükségem, hogy a P45 DS4 vagy a P45 Extreme lap lenne jó egy stabil gép alapjáúl?
Ebbe egy E8500 procit tennék 4GB Ram társaságában, egy GTX videokarival! Sajnos azonban a Rammal bajba vagyok, mert nem találtam a gyártó honlapján utalást arra, hogy ezen fenn megjelölt lapok lekezelnék a 2x2 GB Corsair rammokat!

Válaszokat előre is köszönöm!

(#10196) AMATŐR válasza _Padre (#10195) üzenetére


AMATŐR
őstag

Tökéletesen kezelik!

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#10197) _Padre válasza AMATŐR (#10196) üzenetére


_Padre
csendes tag

Köszönöm megtisztelő válaszod! :R

Ez jó hír, hogy mind a kettő lap lekezeli ezen memória típust! :K Szerinted a P45 Extreme lap teljesítményben és stabilitásban felér egy X48 DQ6 os lappal?

Nálad nem okoz működési alomániát az, hogy az X-fi hangkarid közel van a PCI-E 2.0.16X csatiban elhelyezett videokarihoz?

A videokártyád nem takar el az alaplapodon 2 db SATA csatlakozót? Sok helyütt ugyanis ennél a lapnál ezt hozzák fel negatívumként, hogy akinek nagy videokártyája van annak búcsút kell mondania 2 sata csatlakozónak...

Válaszod előre is köszönöm!

(#10198) eladohardver válasza _Padre (#10197) üzenetére


eladohardver
őstag

rosszul tudod... ha hosszú kártya van a gépében akkor csak 2db sata eszközt tud csatlakoztatni.... szóval raid-nek annyi

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#10199) AMATŐR válasza _Padre (#10197) üzenetére


AMATŐR
őstag

Nekem előzőleg X48-DQ6 lapom volt, 1066 os ramokkal. Nem bántam meg a cserét! :D
A hangkarim tökéletesen működik, bár előszőr féltem az esetleges túlmelegedéstől, mivel tényleg közel vannak egymáshoz, de hónapok óta semmilyen problémát nem tapasztalok.
Nálam nem takar el semmit a kari.

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#10200) _Padre válasza eladohardver (#10198) üzenetére


_Padre
csendes tag

Lehet hogy rosszul fordítottam le a külföldi oldal leírását... :) Bár a RAID lehetőség engem nem érint. Azonban ez nem túl fényes, mert az emberek többsége legalább 3 eszközt szokott használni: 2db Vinyót és egy DVD irót....Így igénybe kell venni a régi IDE csatlakozót is? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.