Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9901) tlac válasza Gorneck (#9900) üzenetére


tlac
nagyúr

ahogy nézem semmi újdonság nincs benne, mint, ami már itt le lett sokszor írva

arra viszont kíváncsi lennék, hogy pl. mekkora hátránya lehet, hogy az ud3p-ben csak egy cpu ref van és vajon hogyan képzi a cpu ref2-t?

[ Szerkesztve ]

(#9902) Gorneck válasza tlac (#9901) üzenetére


Gorneck
titán

Semmi extra...csak kicsit tudományosabb... :D

Kb annyi, mint a DS3nak... :K

Gorneck#1239

(#9903) zso73


zso73
veterán

Q flash tapasztalatok: A bios felrakása után, bármilyen beállításokkal lassabb a betöltődés. 5 perc a win indulás. Most újra beraktam ugyanazt a bios-t az @bios progival, és sokkal gyorsabb a betöltődés. :U Találkozott valaki ezzel a jelenséggel?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#9904) Takhanto válasza zso73 (#9903) üzenetére


Takhanto
őstag

Nálam is ez van,lassabb lett,de mi az a @bios? Progi? Hol találom olyat?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#9905) eladohardver válasza zso73 (#9903) üzenetére


eladohardver
őstag

hmm? mi mi? a legújabb biossal lasabb? hmm... ŐŐŐ eddig nem is az új biossal próbáltad? őőőő nekem első dolgom volt h biost flasheltem, utána kezdtem (kontárkodni) de nem lett lasabb....resetelj elem ki stb stb...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#9906) eladohardver


eladohardver
őstag

hááá nálam volt hasonló anno.... asus p5e3-ban az 1 ik bétabiossal az ide kezelés nem volt ok... ha bevolt kapcsolva az ide akkor sokáig ált... majd nem csinált semmit... fura amit írtál... legújabb biost flasheld mégegyszer ha nem az van...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#9907) Gorneck válasza zso73 (#9903) üzenetére


Gorneck
titán

Uaz a bios csak más módon felrakva? Sose tapasztaltam ilyet...
Olyan már volt, hogy drivert illesztett a Vista ismét és emiatt lassabb volt a boot, de a következő uaddig tartott...
A flash utáni cmos clear meg volt? Ez ugye gyári előírás...
Nem azt írtad, hogy a legfrissebb van a lapon?

Olyanokat irkáltok, hogy a hajam kezd Égnek állni...

Gorneck#1239

(#9908) Gorneck válasza Takhanto (#9904) üzenetére


Gorneck
titán

Menü->GB Utility...win alól tudsz flashelni...

Gorneck#1239

(#9909) Nippon válasza Gorneck (#9898) üzenetére


Nippon
őstag

Köszi! :)

(#9910) Lcapitano


Lcapitano
tag

Helló!

Gigabyte P45T extreme mi a véleménytek erről a lapról?
Ilyen memóriákat szeretnék járatni benne Corsair DDR3 1600MHZ XMS3 DHX TW3X4G1600C9DHXNV 2*2GB SLI Readys
1.Nem gond-e az hogy SLI Readys?
2. 2*2gb jól kezelné-e, nem kéne szívnom a lap stabilá tételével a memók miatt?
3. Asus rampage extreme lapot néztem ki de ott miondenki azt mondja hogy elég sokat szívnak a memókkal :O
4. Vagy maradja inkább DDR2 lapnál és inkább DDR4-re gyurjak? :U :C :C :C

Ja és milyen DDR2 lapot nézzek ha azt érdemes még?

(#9911) eladohardver válasza Lcapitano (#9910) üzenetére


eladohardver
őstag

az h sli redy csak a jobb eladhatóságévan... ha hosszú videokártyád van akkor csak 2db eszközt-t tudsz sata-ra csatlakoztatni az extreme-ben.... talán nézd meg a qvl-jét... h melyik memóriával ok... ha nem kapsz rá választ.

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#9912) Gorneck válasza Lcapitano (#9910) üzenetére


Gorneck
titán

SLI ready ram az csak marketing...

Ha egy dbig ez a gép marad, akkor válaszd a könnyebb utat egy DDR2es lappal és 2x2giga rammal (ramot az oldalamról tudsz választani ami már bizonyított ilyen lapban)...amúgy általános szívás van DDR3 ágon...

Wolf esetén szinte mind1...persze jó lenne tudni milyen proci és vga lesz benne...ééésss milyen célokkal veszed a lapot...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#9913) Lcapitano válasza Gorneck (#9912) üzenetére


Lcapitano
tag

A VGA XFX GTX280
CPU E8500-re gondolt

Alaplapot milyet javasolsz? És hozzá memóriát hágy MHZ stb? Corsair Dominator-ra gondoltam!

Csak akkor nem tudok mit kezdeni a DDR3 memókkal estleg tudsz benne segíteni O-km memók. Ésnem akarom bebukni öket

A gép játékra, video szerkesztésre (nem komoly), ilyen dolgokra kell

Várom javaslatod!

(#9914) Gorneck válasza Lcapitano (#9913) üzenetére


Gorneck
titán

Ha meg van a ram, akkor ne variálj velük...akkor T-s lapot vegyél...Extreme jó választás lehet...

Gorneck#1239

(#9915) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok!
Túl sok infót nem találtam itt a fórumon az EP43asokról, külön topikja meg nem igazán van (vagy csak én voltam figyelmetlen)
Gigabyte EP43 DS3 vagy Giga EP35 DS3?
Melyiket vegyem?Viszonylag kevés közöttük a különbség árban... :U
Előre is köszönöm a válaszokat! :R

...

(#9916) SteeWe


SteeWe
aktív tag

Vkinek volt már olyan gondja az ET6-al, hogy rosszul méri a venti fordulatszámot?
Konkrétan beállítottam hogy ha 1000 RPM alá esik a procivetni fordulatszáma akkor jelezzen. Erre már második alkalommal volt az, hogy hirtelen leesett 0-ra majd vissza, persze besípolt egy pillanatra. Úgy emléxem mindkétszer tesztprogit indítottam el, kb. 2 hete amikor először csinálta prime-ot indítottam, most meg vga tesztet. A venti egy noctua, nem pwm szabályozós.

(#9917) szacsee


szacsee
nagyúr

Gyerökök, ha mozgatom az egeret kis cicergés hallatszik a gépből.
Hangfalat kikapcsolom akkor is. A VGA-m viszont tudom, hogy terhelve csinálja..lehet attól van?
Megerőltető neki azt a kis nyilat mozgatni? ;]

(#9918) Mystic válasza Nippon (#9870) üzenetére


Mystic
tag

Hali!
Nekem is DS3-as lapom van, 1066-os Corsair Dominatort vettem hozzá, de rendkívül utálta a lapom, pl a Win telepítés kékhalállal megszakadt, pedig alapon ment. Állandóan feszültség problémája volt, ha akár egy kicsit is húztam a procimat(E 5200). Aztán lecseréltem egy Geil Black Dragonra és semmi baja nincs azóta.Nem szoktam tesztelgetni mit bír, de pl. 3.8-on szó nélkül indult.

Az akasztott embert még az ág is húzza

(#9919) Mystic válasza szacsee (#9917) üzenetére


Mystic
tag

Nekem is csinálja, pedig vadi új a lapom is(P45 DS 3) és a VGA is(HD4670).
Úgy látszik ez egy cicergős generáció :DD

Az akasztott embert még az ág is húzza

(#9920) szacsee válasza SteeWe (#9916) üzenetére


szacsee
nagyúr

Vannak ventik, amiket az alaplapi érzékelők nem komálnak, ilyen a Noctua is.
Van még 1-2 márka. A Zalman MFC-2 topikban megtalálod az ilyen tipusokat, ott azt hiszem fel is sorolják, de Gorninak is volt ilyen, Ő is tud nyilatkozni.

Mystic: Ha lesz időm kipróbálom PCI-os VGA-val, az tuti nem cicereg, ha azzal jó akkor VGA lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#9921) AMATŐR válasza Lcapitano (#9910) üzenetére


AMATŐR
őstag

Nekem is ilyen lapom van, 2x2GB Corsair rammal. Abszolút tökéletes választás! :K

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#9922) Gorneck válasza SteeWe (#9916) üzenetére


Gorneck
titán

Ez nem az ET6 hibája...

Egyszerűen a venti nem képes pontos adatokat leadni vagy a szenzor pontosat mérni...nekem is volt olyan ventim, ami egy bizonyos fordulat alatt elvesztette a fonalat és úgy gondolta 0rpmmmel forog...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#9923) Gorneck válasza szacsee (#9917) üzenetére


Gorneck
titán

Ez lehet lap, táp és vga...nekem legutóbb táp volt a hunyó...próbáld behatárolni azt a hangot...

Gorneck#1239

(#9924) eladohardver válasza Gorneck (#9923) üzenetére


eladohardver
őstag

nemlátom elolvasni a nevet szóval zacsi:D nekem ezt a 4870x2 szokta csinálni... próbáld másik kártyával... hátha az a hunyó a venti fordulatszámra meg annyi... hogy nekem is van 1 db olyan ventim, amit pl az alaplap bizonyos 3pinje nem mér, némelyik méri... pl a venti szabályzóm sem szokta némelyikben nem mérni, több lapban is próbáltam... konkrétan egy northq venti kerámia csapággyal és viszonylag alacsony fordulattal... 1000 max

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#9925) SteeWe válasza szacsee (#9917) üzenetére


SteeWe
aktív tag

Nálam is van ilyen cicergő hang, ha pl. dokumentumnál megfogom a scroll-t és egérrel mozgatom.

szacsee, Gorneck23: akkor innentől nem érdekel a dolog, a ventit meg úgyis látom, ha nem megy :)

[ Szerkesztve ]

(#9926) eladohardver válasza SteeWe (#9925) üzenetére


eladohardver
őstag

1 értelmű h nálad a videokártya...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#9927) Zájec


Zájec
veterán

tegnap lecseréltem volna a cpu hütésemet...
gondoltam ha már gigabyte az alaplap, akkor a hütö is az legyen....

ime hogy jártam :: [link] :((

(#9928) Nippon válasza Mystic (#9918) üzenetére


Nippon
őstag

Az is egy megoldás... :) Első körben a lap repül, és úgy tűnik, hogy egy sima UD3 lesz helyette!

Köszi az infót!

(#9929) Jorus válasza Zájec (#9927) üzenetére


Jorus
nagyúr

Homályosíts fel, mit kell figyelni?

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9930) Gorneck válasza Jorus (#9929) üzenetére


Gorneck
titán

Kicsit meg lett gyalázva az a hűtő... :) El van fordulva az egész, ha jól látom... :D

Gorneck#1239

(#9931) leftyke


leftyke
aktív tag

hello
Most vettem a gépem és a a bajom hogy ha alapban megy a gép akkor 6˝szoros a szorzó ha meg dolgozik akkor 9szeres és nem tudom hogy ez normállis-e! Ezelőtt Amd-m volt. Kérem valaki írjon nekem 1-2 mondatot mi hogy van az intelnél.

(#9932) -bh- válasza leftyke (#9931) üzenetére


-bh-
aktív tag

Normális. Amugy ez energiatakarékossági feature , Enhaced Intel SpeedsTep a neve(hasonló amugy AMDnél is van - AM2eseknél...)
Ha nagyon zavar, kikapcsolhatod a BIOSban...

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#9933) Gorneck válasza leftyke (#9931) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor ott is volt ilyen csak CNQ néven...szal no para...

Gorneck#1239

(#9934) zso73 válasza eladohardver (#9905) üzenetére


zso73
veterán

Minden biost végigpróbáltam.
F1 után bios recovery lett. Ez normális, mert alapon az F2 van fent. :W :C Tuti giga lap!!
F2 Eu http: letöltéssel bioszból flash. nem rossz, de lassú.
F3 bioszból flashm lassú. QBios flash után tuti gyors. De sajnos nem túl stabil. A biosz intelligens tuningtól, és MCH fesz emeléstől egész jó lett már 5 percet is birt a stabilitás teszt. :C Err e felé kell nyomozni.
Gorn: A Cmos cler alapon úgy flash-elődik. Mindegy melyik progival csinálom. Most we legújabb van beégetve.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#9935) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Valaki? :U

...

(#9936) leftyke válasza Gorneck (#9933) üzenetére


leftyke
aktív tag

köszönöm a váaszt. Sajna úgy érzem a tápom kicsi:S :((

(#9937) Gorneck válasza zso73 (#9934) üzenetére


Gorneck
titán

De mi lassú? Több csíkkal megy az OS boot?

Cmos Clear flash előtt/után kell és neked kell megcsinálnod...

MCHnak adhatsz dögivel...1,4 felett is tolják neki...

Gorneck#1239

(#9938) Gorneck válasza Devid_81 (#9935) üzenetére


Gorneck
titán

Mind2 megbízható lap...
Pontosan mire kell?

Gorneck#1239

(#9939) Zájec válasza Gorneck (#9930) üzenetére


Zájec
veterán

jól látod,, :K , egy 10fokot még balra elbirt volna :B
ma visszavittem, az árát visszaadták, ..
elkelt a TuniqTower120 is a háztól , igy most a tartalékos AC frez7pro van fent ... :)

(#9940) Gorneck válasza Zájec (#9939) üzenetére


Gorneck
titán

Tervezek Én is egy ilyen hűtőt...szal ha mégis lesz ilyened kíváncsi leszek a véleményedre...

Gorneck#1239

(#9941) gr.bence


gr.bence
aktív tag

sziasztok

lenne egy kérdésem miért fagy ki a gépem undercover meg call of duty alatt?
gépet teszteltem occt-vel 20percet és stabil a rendszer proci 3,8GHz memo 1066MHz-en

itt vannak a feszek :kép

valakinek nincs valami 5lete?

előre is köszi

(#9942) Zájec válasza Gorneck (#9940) üzenetére


Zájec
veterán

akkor nálad is bejön ez a hütö... :)
a véleményem az már most megvan... :: kitünö hütö formailag és összképileg, mert viszonylag kevesebb helyet foglal a 45fokos fekvése miatt.... hatékony kivitelezésü a bordázata,, a csomagolás és körités hibátlan hozzá , ami negativ az a felszerelése,,
a rögzitése az jó, de felszerelése körülményes , szóval "hard fokozat" only for pro , a meghúzás a hátlapon történik , tehát a lapot teljesen ki kell szedni , és még úgy se egyszerü , én két doboz bakon brobáltam szerelni, de siralmas volt.... szenvedtem....
ja persze ráadásul nem bordázott igy kézzel nem lehet csavarni csak keresztélü kicsi csavarhúzoval....

de ha fent van akkor már nagyon jó...
én kifogtam egy ferdét ... megvárom a következö eresztést..

(#9943) zso73 válasza Gorneck (#9937) üzenetére


zso73
veterán

Nem több csík, hanem több perc. Kb a csíkok elindulásáig 5 perc. Mire betölt az OS az ikonokig, addigra 8 perc is eltelik..........Aztán felismer egy darabig.....10-15 perc a feléledés. :W

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#9944) Gorneck válasza gr.bence (#9941) üzenetére


Gorneck
titán

gépet teszteltem occt-vel 20percet és stabil a rendszer proci 3,8GHz memo 1066MHz-en 20 perc szted mire elég?

A PLL alapon is elég lenne...a ramnak adj még kakaót 2,1V, Lehet az MCHnak is kell még...

Gorneck#1239

(#9945) Gorneck válasza zso73 (#9943) üzenetére


Gorneck
titán

Azt remélem tudod, hogy ez nem természetes...vmi baszott mód instabillá válik...mert amúgy ilyen nincs...sose láttam még ilyet...

1 biztos a kezem törjön el, ah bárkinek is fos ddr3as rendszert ajánlok...

Ha felállt a rendszer tolsz rebootot akkor is megmarad a lassúság?

Gorneck#1239

(#9946) Gorneck válasza Zájec (#9942) üzenetére


Gorneck
titán

Be bizony...lehet Januárba nézek Én is egyet...csak úgy próbaképp...a mostani meg jó lesz I7re vagy I5re... :DDD

Gorneck#1239

(#9947) gr.bence válasza Gorneck (#9944) üzenetére


gr.bence
aktív tag

na emeltem mch-án..adtam ramnak is még feszt

occt lefutott 1óra......stabil.

remélem jó lesz most már vagy ha még mindig kifagy akkor a játék a szar........

(#9948) Gorneck válasza gr.bence (#9947) üzenetére


Gorneck
titán

Vagy még mindig instabil a géped... :K

Gorneck#1239

(#9949) gr.bence válasza Gorneck (#9948) üzenetére


gr.bence
aktív tag

azt irta hogy stabil 1óra teszt csak elég.........

(#9950) Gorneck válasza gr.bence (#9949) üzenetére


Gorneck
titán

Majd elválik...

Gorneck#1239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.