Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) vv5204 válasza 0805 (#550) üzenetére


vv5204
senior tag

A kérdésben benne volt a válasz! Miért habozol? Csináld meg!
Én is épp most tettetem szinte ugyanezt! A Logi Z-5500-am tényleg szép nagy
mélyet ad, de azok a kis műanyag szatelitek/center... egy belépő szintű
5.1-hez talán még épp nem lenne ciki.
Szépen bementem a Genius-hoz a Gyöngyösi utcába és vettem 5 darab 3 utas
FA center hangszórót. A különbséghez nem kellett vájt fülűnek lenni!
Érezhetően szebben szólnak most már. Hangosabb nem igazán lett, csak jóval
élvezhetőbb, nem is értem a többi gyártó miért spórol a FÁval ha szatelitekről van
szó?!
1 szó, mint 100, nem hinném, hogy nagyot hibáznál.

(#552) GeniusHU válasza hellboy20ger (#549) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Szia!

A hibádra egy bevizsgálásra lenne szükség nálunk, utána lehet mondani valamit.
Valamikor hozd be a sub-ot, ha tudod.

A távirányítót sajnos már nem lehet rendelni.
Egyetlen megoldás a tanítható távirányító.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#553) GeniusHU válasza 0805 (#550) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Szia!

A Z4 a hangszórókra csak közepet és magast fog küldeni.
Így sajnos több mélyed nem lesz, max a nagyobb membránméret miatt a közép hangok sokkal szebben fognak szólni mint eddig. Többre ne számíts, bár szerintem ez sem kevés.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#554) 0805 válasza GeniusHU (#553) üzenetére


0805
tag

Sziasztok!
És ha azt csinálnám h ez az alaplapom van és most a Genius Sp hf1250x az RCA csatira van kötve a Z4 mélynyomóját pedig 3,5mm jackel rádugnám a narancs szinü hangkimenetre.
Ugy elvileg még ütösebb lenne v nem?
Gondolom egyszere küldi a jeleket az Rca-n és audio kimeneteken...
Azért gondoltam így mivel ha a két sima geniust kötném rá a Z4-re akkor szerintem a föhangszóró nélkül elég gyengécske jelet kapna,mvel a föhangszóróba erösitö vagy mi van v nem??

(#555) hellboy20ger válasza GeniusHU (#552) üzenetére


hellboy20ger
csendes tag

Köszi hogy írtál!!!!

De hova kellene bevinnem a Sub-ot?

(#556) GeniusHU válasza hellboy20ger (#555) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

www.genius.hu --> kapcsolat :D

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#557) GeniusHU válasza 0805 (#554) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Nem tűnsz hozzáértőnek :)

Kétlem hogy egyszerre két helyen is kitolná a jelet.
Szerintem szoftveresen egyik vagy másik, de ezt neked kéne tudnod.
Alaplapi leírás (könyv vagy cd-n pdf-ban) el is tudod olvasni.

Aztán a másik hogy a Z4-ben is erősítő van, tehát az is meghajtja a hangszórókat.
Talán úgy a legjobb, ha 4.1-re állítod a hangkártyát és a zöldbe bedugod az 1250X-et gyári állapotában és a Z4-et pedig a valamelyik másikba (színe hangkártya függő, Vistától felfelé meg mindegy, mert rákérdez - jobb hangkártya szoftver lekezeli xp alatt is)
De ilyenkor két helyen kell hangerőt állítani, ami macerás.

Próbáld ki végre a Z4re rákötni a két passzív hangszórót. Szerintem azzal is jól megleszel.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#558) hellboy20ger válasza GeniusHU (#556) üzenetére


hellboy20ger
csendes tag

Hali!!

Csak az a baj hogy én Szabolcs megyébe élek :)
Valami közelebbet nem tudsz mondani?
Nekem legközelebb Mátészalka van.

(#559) fricz19


fricz19
őstag

bocs rossz helyre ment
:R

[ Szerkesztve ]

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#560) Sickboy25 válasza GeniusHU (#541) üzenetére


Sickboy25
addikt

szia

és tudnál ajánlani ilyen 2,4 ghz-es szettet?

köszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#561) GeniusHU válasza hellboy20ger (#558) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Szia!

Sajnos szervizünk csak Budapesten van.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#562) GeniusHU válasza Sickboy25 (#560) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Jelenleg csak a Luxemate 810 van, ami 2.4Ghz és magyar karakteres a Genius kínálatából.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#563) yozsoo


yozsoo
csendes tag

Üdvözlet mindenkinek!
Vagy 2 éve vettem egy genius home theater, asszem 5000-es hangfalcsodát, amivel körübelül egy évig semmi bajom nem volt.Egy év után a subwoffer megadta magát elösször elkezdett recsegni a basszus, majd teljesen megszűnt.Ez után még használtam.Elkezdett recsegni a poti, majd nem sokkal később a gyönyörű spánielem kettérágta az erősítő-számítógép összekötő kábelt...kis édes...házituningal megcsináltam(ezt nem részletezném), de nem az igazi...a hangfalakkal semmi gond szerintem.Most jutottam egy költözés után arra, hogy mi lenne ha megcsináltatnám, hogy újra olyan szép hangja legyen mint volt.Szerintetek ha szervízbe viszem, megtudják csinálni?(Hiányzó kábel,rossz subwoffer, poti) és körübelül mennyiért?...vagy inkább érdemesebb lenne venni egy újat?...a tanácsokat és avéleményeket szívesen várom...előre is köszönöm...

(#564) Sanya


Sanya
nagyúr

üdv!

egyik napról a másikra azt vettem észre, hogy nem szól a centerem. tüzetes differenciál-diagnosztikai műveletek után rájöttem, hogy csak a hangfalam lehet a ludas ( GENIUS HT 5.1 3600pmpo).
SZédszedtük a munkahelyen dolgozó szervizes, és műszaki ismeretekkel rendelkező kollegával, maj észrevettük, hogy az egyik panel eltörött, de a helyéről nem mozdult el, és mintha tönkrement volna az egyik TDA7360-as IC egy csomó más dióda mellett.
a diódákból sikerült vásárolni ( kicsit jobbat is mint volt benne), de az IC-ből 1 hete nem találok, se pesten, sem debrecenben. Hol lehet ilyet kapni?

KÖszi

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#565) hellboy20ger válasza GeniusHU (#561) üzenetére


hellboy20ger
csendes tag

Szia

Tudnál mondani egy olyan távirányítót ami jó lenne hozzá???

(#566) VIPowER válasza Sanya (#564) üzenetére


VIPowER
senior tag

Itt sincs most [link], de rendelés alatt áll. Írj nekik emailt.

(#567) GeniusHU válasza hellboy20ger (#565) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Szia!

Nincs ajánlott távirányító, amit mi ajánlanánk.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#568) GeniusHU válasza yozsoo (#563) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Szia!

Látni kellene, hozd be hozzánk.
genius.hu -> kapcsolat részen minden infó ott van.
megnézzük és adunk rá ajánlatot. a bevizsgálás nem kerül semmibe.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#569) GeniusHU válasza Sanya (#564) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Szia!

Telefonálj be hozzánk és kérd a szervizt.
Kollégám megmondja, hogy mit tudsz vele kezdeni.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#570) Sanya válasza GeniusHU (#569) üzenetére


Sanya
nagyúr

nektek sincs ilyen IC-tek

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#571) ChrissTa


ChrissTa
tag

Hello! Kiszemeltem egy Slimstar 310-es billentyűzetet. Az lenne a kérdésem, hogy a munltimédiás gombjait be lehet úgy programozni, hogy ne csak a win media playerrel és az IE-el működjenek? A régi bill-em is genius, és annyit sikerült elérnem, hogy ha nem rakom fel a driverét, akkor a firefox-nál működnek az internetes billentyűk, de a többi csak a wmp-vel műkszik, amit egyáltalán nem használok. Ha felteszem a drivert, akkor a firefox sem jó, csak az IE, amit szintén nem használok. Amúgy jó kis strapabíró cucc. Több, mint 6 éves, és azon kívül, hogy a space nem működik igazán (ez sajnos az én hibám...), meg azért már elég hangos, meg vagyok vele elégedve.

Ami jó lenne, ha el tudnám érni, hogy tudjam használni firefox-al bsplayerrel és winamp-al az extra gombokat. Lehetséges ez? Ha nem, akkor nem éri meg multiméiásat vennem. :(

A másik kérdés, hogy lehet ezt kapni valahol feketében? Több helyen is ki van írva a neten, de amikor megkérdeztem, akkor mondták, hogy csak fehér van. :W

[ Szerkesztve ]

(#572) GeniusHU válasza ChrissTa (#571) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

A slimstar 310 és 311ből a fekete megszűnik. Hamarosan a fehér is.
A slimstar 220ast ajánlom, az is vízálló.

töltsd le a driverét a www.genisunet.com-ról és szerintem a te bill-eddel is mennie kell
azzal próbáld ki előbb.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#573) Zolly81


Zolly81
csendes tag

Szia GeniusHU!

Én egy problémával fordulnék hozzád. Márciusban vettem egy e-digitális boltban Genius SW-HF5.1 5005ös hangfalszettet. Már régen kinéztem, megrendeltem, minden jó volt. Egészen október közepéig, amikor is filmet néztem, kimentem kajálni ( a hangfal működött, tehát üzemben volt), és utána mire bejöttem a szobába, egyáltalán nem kapott áramot. Hosszas hibaanalízist követően rájöttem, hogy nem tudok mást tenni, mint visszaviszem a boltba. Elvittem, hangfal fel Pestre, 1 hét ott, aztán vissza Miskolcra. Eddig nem is volt baj. Hazahoztam a hangfalat, szépen szólt, semmi baja nem volt. Tegnap este tévét néztem, a hangfal be se volt kapcsolva, hallottam egy kis elektromos zajt, mint mikor kimegy egy biztosíték, v lecsapna valami egy biztosítékot, és megint nem kap áramot. A hiba ugyanaz, mint a múltkor. A hangfal csak készenléti állapotban volt, hátul volt On állapotban a kapcsoló.

A leírásom alapján tudod, mi lehet a probléma a hangfallal? Tudsz rá megoldást?

Válaszodat előre is köszönöm.

(#574) ChrissTa válasza GeniusHU (#572) üzenetére


ChrissTa
tag

Koszonom szepen. Kiprobalom otthon a mostanival a drivert.

Lattam a slimstar 220-bol van egy uj pro verzio. Az usbhub rajta az 1.1-es vagy 2.0-as?

(#575) GeniusHU válasza Zolly81 (#573) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Szia!

Mindenképpen a mélynyomót újra el kell juttasd a vásárlás helyére, mert ez nem normális. Elég azt, mert a hiba forrása benne van. Nem tudom elsőre mit javítottak és most mi ment ki.
Nagyon ritkán szokott ilyen előfordulni, de lehetséges. Szerintem ha ezt kijavítják, utána már nem lehet ilyen hiba vele.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#576) GeniusHU válasza ChrissTa (#574) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

2.0-s hub van rajta.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#577) _Petya_ válasza Sanya (#570) üzenetére


_Petya_
őstag

itt van abból a TDA ID-ből

Petya

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#578) Azazael


Azazael
aktív tag

Hali!

Van nekem egy Genius SW-HF5.1 5000 hangfalszettem, es annyi gondom lenne vele, hogy a bekapcsolasnal a hangeroszabalyzo poti ahogy "feltekeri magat", vagy ha a motora mozgatja akkor hallhatoan szenved (berrego hangot ad de meg mozog), vagy ha kezzel allitok a hangeron akkor is mintha csusznanak egymason a fogaskerek tipusu erzesem van.

Javithato ez a hiba? mert ezt leszamitva minden tokeletes mukodik rajta.
koszi!

(#579) GeniusHU válasza Azazael (#578) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Szia!

Ha poti baja van, az 3125Ft-ért kapsz egyet nálunk.
De kollégám szerint lehet a bemeneti panel kezd haldoklani, eddig a hasonló hibák (mivel nem láttuk) mind ezzel végződtek. Az viszont kb 10e Ft...

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#580) hellboy20ger válasza GeniusHU (#567) üzenetére


hellboy20ger
csendes tag

Szia
Van egy olyan kérdésem hogy a házimozim trafója nagyon melegszik és már korábban megírtam akusztika szivacsot tettem bele és a trafó környékén is van. Attól félek hogy a túlságosan nagy hőtől meg fog gyulladni a szivacs. Ha tennék bele egy 12V-os hűtő ventit és a trafóra kötném el fogja még azt is bírni???

[ Szerkesztve ]

(#581) Degeczi válasza hellboy20ger (#580) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem hiszem, h számolnod kellene vele

a ha 80-90 fokot elér a trafó, az már régen rossz - és hol van az még az ilyen szivacsok gyulladási hőmérsékletétől?

(#582) solat


solat
csendes tag

Hali.

Van egy Genius HS-04U USB-s fejhallgatóm. Egyszer csak minden előzetes nélkül elkezdett búgni, ha bekapcsoltam a mikrofont. Átnyálaztam az összes beállítását, de semmi változás. Újratelepítettem a szoftverét, USB portot váltottam, de semmi változás. Jött 1 esedékes Vista újratelepítés, felraktam a szoftvert és a mikrofont bekapcsolva továbbra is búg(hardver környezet nem változott). Próbaképen felraktam egy másik gépre is, de ott nem volt búgás, csak az én gépemen. Ezt miért csinálja?

(#583) BBX


BBX
csendes tag

Sziasztok! Nagyon sokat filóztam azon, hogy mit is vegyek inkább a pézemből és úgy döntöttem egy Genius sw-ht 6000 lesz. Nagyon sok fórumot egyéb oldalt olvastam ez után a hangfal után és nem tűnik olyan rossz vételnek ár/minőség szempontjából. Na szóval, kérdésem lenne az, hogy egy sima CMI 8738 5.1es kártyám van, és ez mennyire tudja majd megszólaltatni? Vagy vennem kell még külön ezt azt hozzá hogy egyáltalán össze tudjam kötni a hangfalat a kártyával? Kérlek szépen válaszoljatok, előre is köszi! Ja és akinek van ilyen hangrendzsere az írjon róla pár mondatot, hogy milyen tapasztalatai vannak vele kapcsolatban, köszi

(#584) Azazael válasza GeniusHU (#579) üzenetére


Azazael
aktív tag

Eloszor is koszi a valaszt, hogy pontositsam a hibat a hangfal tokeletesen szol, hangeroszabalyozas is prima, az egyetlen gond magaval a potmeterrel van (legalabbis jelenleg ugy tunik).
A bemeneti panel hibanak mas jele van?
koszi!

(#585) GeniusHU válasza hellboy20ger (#580) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Szerintem sem kell aggódnod, nem normális hogy üzem közben benne nyúlkálsz. :DDD

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#586) GeniusHU válasza solat (#582) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Front usb vagy hátsó, pc vagy laptop?

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#587) GeniusHU válasza Azazael (#584) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

A másik jele ha nem is szól semelyik bemeneten, de kívülről működönek látszik.
Be kéne hozzad egy kontrollra.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#588) GeniusHU válasza BBX (#583) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Ha a hangkártyád nem tudja az 5.1-et (láttam már ilyet, hogy sztereót adott ki), csak akkor kell hangkártyát cserélni. Elméletileg mennie kell azzal is.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#589) solat válasza GeniusHU (#586) üzenetére


solat
csendes tag

Asztaligépről van szó. De egyaránt búg front és alaplapi USB portra kötve.
Kipróbáltam egy 3. gépen is. Ott is búg, ha bekapcsolom a mikit.

[ Szerkesztve ]

(#590) GeniusHU válasza solat (#589) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Remélem garanciális még, mert ez lehet nem múlik el.
Ha másik gépen is csinálja, akkor valószínűleg a füles a rossz.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#591) solat válasza GeniusHU (#590) üzenetére


solat
csendes tag

Ok köszi.
Reménykedtem, hogy vmi beállítási/driver gond lesz és nem szervíz(2 hónapos a fejes).
Akkor ruccanok vissza a Media Markt-ba.

(#592) btomi11


btomi11
csendes tag

Helló! Azt szeretném kérdezni hogy van egy Genius 5.1 hangfalszetem és a nagy pótméter tönkre ment ! a kérdésem az lenne hogy hol lehet pótmétert rendelni hozzá? A száma: SW-HF 5.1 (DHT 510)

(#593) GeniusHU válasza btomi11 (#592) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Szia!

Sajnos ennek a típusnak már külön nem rendelhető a potija.
Lehet hogy panellal komplett van, de ezt írd meg a szerviz@genius.hu címre és kollégám megválaszolja.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#594) imi1983


imi1983
csendes tag

Sziasztok lenne egy olyan kérdésem hogy van egy Genius TVGo A12-es tv kártyám Windows 7 alatt használnám de nincs kép csak hang rendesen feltelepítettem de semmi kéne egy kis segítség előre is köszi megadom az e-mail címem ide várom a segítséget hamilton1983@t-online.hu

(#595) GeniusHU válasza imi1983 (#594) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Szia!

A www.geniusnet.com oldalon (gyár oldala) van fent mindig a legfrissebb driver.
A listában még csak a Windows Vista van ehhez a termékhez, amivel ezek szerint nem működik. Próbáld meg a parancsikonján a jobbklikk-es menüben a kompatibilitási módban indítást és vista vagy xp-re állítva. Talán úgy menni fog.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#596) dev89


dev89
tag

Sziasztok!

Nekem egy sw-hf5.1 5000-es típusú hangfalam van és az lenne a problémám vele, hogy tegnap még működött, viszont ma már be se tudom kapcsolni, se a mélynyomón se a távirányítón keresztül.

Mi lehet a baja, mit tudnék vele csinálni, esetleg típushiba lenne??

Várom a válaszokat, előre is köszönöm!

(#597) GeniusHU válasza dev89 (#596) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Szia!

Nem mondanám típushibának, amíg nem tudunk róla semmit.
Hozd be a mélynyomót és bevizsgáljuk.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#598) dev89 válasza GeniusHU (#597) üzenetére


dev89
tag

Szia!

Úgy néz ki talán nincs vele probléma, hanem a 220-as kábel ahol be van kötve a mélynyomóba ott van egy kis "csavar" ami meglazult, gondolom a rezgéstől. Nos ez idáig feszes volt úgy hogy finoman körömmel visszacsavartam feszesre és működik szépen.

Valószínű csak ez volt vele a gond.

Egyébként ez milyen "csavar" ott, mi a feladata neki?

(#599) VIPowER válasza dev89 (#598) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ott van a biztosíték, azon keresztül kapja a 230V-ot.

(#600) BBX


BBX
csendes tag

Sziasztok! Vettem egy Genius sw hf 6000 hangszettet, de nem értem a problémát. CMI 8738as hangkártyám van tudom nem egy nagy durranás de tudnia kéne az 5.1et mégis csak 3 szól + a mély. Ha nem winampot hanem mást használok pl media player, vagy youtubon nézek valamit nem szól egyszerűen a mély. Miért?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.