Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10751) Qru válasza szab.tam (#10750) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Minden ilyen "felület" váltásnál, még ha jól is pasztázod valamennyire romlik a hőátadás hatásfoka. Szóval sztem jobb ha nem rétegesen csinálod.

#nincsbennetarcsi

(#10752) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Na akkor megvan a kártyám végleges tuningja:

Maximum hőmérséklet a vantage teszt alatt: 59fok.

:C

Szerk:

Képmentés előtt visszalőttem afterburnert. :( Ezek a beállítások a kártyán:

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#10753) lizRRR válasza oriic (#10752) üzenetére


lizRRR
őstag

:Y Nem semmi , de ugye tudod , hogy ez hosszú távon nem egészséges. :))

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#10754) Qru válasza lizRRR (#10753) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Miért ne lenne? Vízzel hűti nem fő meg a kari.

#nincsbennetarcsi

(#10755) lizRRR válasza Qru (#10754) üzenetére


lizRRR
őstag

Nem a főzésről van szó , hanem a tuning miatt.
Nyilván rövidebb az élettartalma , mert tuningvan rajta , de amúgy lehetséges ezzel a tuningal már ott vagy mint a 470 ? vagy még előrébb?

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#10756) Qru válasza lizRRR (#10755) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sztem a stock 470-et behozza simán.

Így is előbb avul el mintsem kidöglene.

#nincsbennetarcsi

(#10757) lizRRR válasza Qru (#10756) üzenetére


lizRRR
őstag

Na ja... nálam mondjuk egy VGA 1 évnél tovább sose marad , mert jön az újabb , és sikerült mindig jó áron eladnom , jó áron meg venni.. :K

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#10758) Qru válasza lizRRR (#10757) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mázlista vagy. :)

#nincsbennetarcsi

(#10759) lizRRR válasza Qru (#10758) üzenetére


lizRRR
őstag

1 évben legalább mindig 4-5 BEST BUY kártya :K , amit érdemes meg venni , még ha 1 kicsit rá is kell fizetni általában ez úgy szokott lenni.. :)) BIZNISZ - BIZNISZ :C

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#10760) Qru válasza lizRRR (#10759) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lehet gyakrabban kéne az aprón is nyomulnom... :U

#nincsbennetarcsi

(#10761) lizRRR válasza Qru (#10760) üzenetére


lizRRR
őstag

Na igen.. :K

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#10762) oriic válasza lizRRR (#10753) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Izé, nem fogom ezt használni 24/7, felesleges is lenne mert csak egy 21-es monitorom van 1440x900as felbontásban, és alapon is megy minden játék maxon. Ha meg úgy döntök hogy mégis tuningolva használom akkor max egy évig fog menni, utána jön egy gtx480-as. :)

Amúgy meg ha évekig használnám akkor sem lenne semmi baja szerintem.

Live-Die-Respawn

(#10763) lizRRR válasza oriic (#10762) üzenetére


lizRRR
őstag

Nem azt mondom h baja lenne , csak jelentősen csökkented az életét.
Értem azon itt azt , h 10 év helyet 4-5 :K

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#10764) oriic válasza lizRRR (#10763) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egy vga-m sem marad meg 2 évnél tovább. :DDD

Live-Die-Respawn

(#10765) lizRRR válasza oriic (#10764) üzenetére


lizRRR
őstag

Tudom , nálam se.. nekem 1 év a plafon.. :DDD
1 képet meg néznék a rendszeredről ! :R

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#10766) oriic válasza lizRRR (#10765) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

[link]

Kicsit összevisszaság van, de héten jön nagy radi, utána lesz összerakva rendesen. :)

Live-Die-Respawn

(#10767) lizRRR válasza oriic (#10766) üzenetére


lizRRR
őstag

Na ja.. Ez milyen ház amúgy ?

Azért majd kábeleket pakold el rendesen :)

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#10768) oriic válasza lizRRR (#10767) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Thermaltake v3 black edition. Kicsit kicsi a ház, és nehéz elpakolni a kábeleket benne. :(

Live-Die-Respawn

(#10769) lizRRR válasza oriic (#10768) üzenetére


lizRRR
őstag

10-12 k -ért már kapsz CM 690-et abban el lehet rejteni a kábeleket rendesen !

Meg szerintem 1 táp csere se ártana neked , mert egy 450-es tápra látom h már ugy kelet 4 x 2 pin 6 pinre raknod + pumpa legalább rakj alá egy 600 W tápot szerintem , de te tudod.

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#10770) Laraxior válasza oriic (#10768) üzenetére


Laraxior
titán

told be az asztal alá ház nélkül... ;] olcsó..jobba szellőzik..kábelek sem látszanak :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10771) lizRRR válasza Laraxior (#10770) üzenetére


lizRRR
őstag

Nagyon ocsóó megoldás... akkor legalább csinálj valami ilyesmit : link :))

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#10772) FaTHI


FaTHI
őstag

Sziasztok!
Srácok a lenti konfigomat ez [link] az Fsp Epsilon 700w-os táp elvinné e?

Ami leginkább érdekel, GTX480-as kari lenne a gtx460 helyett!

(#10773) zimi1991 válasza FaTHI (#10772) üzenetére


zimi1991
aktív tag

bőven nekem is egy ilyen táp megy egy ilyen karival csak a villany órát ne lesd. :DD

A privátokra illik válaszolni!

(#10774) lizRRR válasza FaTHI (#10772) üzenetére


lizRRR
őstag

Simán...

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#10775) FaTHI


FaTHI
őstag

Csak azért kérdeztem mert ugye az Fsp nek 4db 12v-os ága van, ami egyenként 18A-os
Akkor ezek összeadódnak hogy elbirják a 480-at, vagy trükközni kell valamit?

(#10776) Qru válasza FaTHI (#10772) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bőven, csak ne egy ágról kapja a kakaót a GTX480.

Amúgy nem pont ide vágó de most képedtem el, miszerint egy fórumtárs azt állította, hogy a GTX480 320W-ot is bekajál alapon. Hááát... Némi saját mérési eredménnyel ki kellett, hogy ábrándítsam. Ok sokat eszik a kari na de azárt ennyire nem.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10777) lizRRR válasza FaTHI (#10775) üzenetére


lizRRR
őstag

1x6 pin-t rá dugsz + hogyha van 6+2 - es de ha nincs akkor van át alakító molexról 8 pinre :K

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#10778) Speedhs


Speedhs
őstag

Sziasztok!
Ez új volt, amit az előbb írtak, hogy ne egy ágról kapja az áramot a gtx 480. Nekem egy hipro 700 W hajtotta. Bár nem ad képet, szóval lehet nincs értelme megnéznem mégegyszer.. Esetleg, ha beledobom a karit egy x8-as foglalatba az alaplapon ? A 9500 gt meg lesz a fő kártya.

(#10779) FaTHI


FaTHI
őstag

Köszi a válaszokat!!!

(#10780) Qru válasza Speedhs (#10778) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

PhsyX-re méglehet használható. De inkább gariztasd, vagy tedd ki a polcra dísznek akkor legalább nem fogyaszt. :D

#nincsbennetarcsi

(#10781) lizRRR válasza Qru (#10780) üzenetére


lizRRR
őstag

Ha nincs rajta garancia , keress szerelőt.
Ph-n van pár ember aki ezzel foglalkozik , aprópénzért meg csinálják értem ezen 4-5 e FT
Csak hát annyit nem érne már meg , mert maga a kártya ér 8-7 E-t
De ha van rá garancia akkor nyert ügy. :K

[ Szerkesztve ]

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#10782) Speedhs válasza Qru (#10780) üzenetére


Speedhs
őstag

Ja gariztassam. A helyzet az, hogy úgy vettem meg, hogy garanciális . Tönkrement visszavittem az Iponba. Ahol mondták, hogy már szét volt szedve :W Ennyit erről. Az eladó állítása szerint nem volt szétszedve... Küldhetem szerelőhöz. F27-et ajánlották.

(#10783) lizRRR válasza Speedhs (#10782) üzenetére


lizRRR
őstag

Hát én őt ajánlom korrekt , megbízható kolléga.

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#10784) Qru válasza Speedhs (#10782) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha sérült a matrica akkor visszadobják sajnos. :(

To all:

Tápos topikban állítja a srác, hogy GTX480 320W-ot eszik. Gyárihűtéssel rég szétolvadt volna mind ha valóban ennyit kajálna, nem?
Ehhez képest ugye Lara Mini Ninja akciója is hozott jó pár fokot a gyárihoz képest. Mini Ninja meg nem egy csúcs hűtő, nem hiszem hogy a gyár vagy akár a Mini Ninja 320W-ot el tudna disszipálni.

#nincsbennetarcsi

(#10785) Cybertrone válasza Qru (#10784) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hogy sikerült neki kimérni a rendszerből ezt az értéket? :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#10786) Qru válasza Cybertrone (#10785) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Netes tesztek alapján állítja.

#nincsbennetarcsi

(#10787) Cybertrone válasza Qru (#10786) üzenetére


Cybertrone
veterán

Majd ha megméri, és nem a fake tesztek alapján állítja a hülyeséget lehet neki hinni addig nem... :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#10788) Qru válasza Cybertrone (#10787) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De feleslegesen mondom neki, csak ragaszkodik hozzá. :( Mind1, ráhagyom. Okos enged... :D

#nincsbennetarcsi

(#10789) zack válasza Cybertrone (#10787) üzenetére


zack
nagyúr

Több teszt is van a neten ahol 800-900W környékét fogyasztotta a 480 SLI-s gép. Ebből kiindulva, nem biztos hogy akkora hülyeséget beszél az ember. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#10790) Qru válasza zack (#10789) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Oké, de hogy nem főtt szét a kártya? Az a borda ami gyárilag rajta van nem vezet el 320W-nyi hőterhelést az 100%.

#nincsbennetarcsi

(#10791) Cybertrone válasza zack (#10789) üzenetére


Cybertrone
veterán

Sok az nagyon...max 280w... annál biztos nem több! :K Nemtudom hogy van e OCP a 480-ban vagy még csak softveres, de az nem engedné 300e fölé tartósan... plusz akkor ha ennyit eszik alap órajelen húzva elégne a kari! :K a 6990 bírja a strapát a digit vrm-ek doppingolják, a 480-on nem digit cucc van... az is kétlem hogy a ref verzió képes 350w-nál többet leadni a gpu-nak és a ramoknak! Persze egy AMP zotacnál, vagy egy TF2-es MSI cuccnál lehet mert ott már kicsit powerebb vrm-ek vannak! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#10792) zack válasza Qru (#10790) üzenetére


zack
nagyúr

Azt nem tudhatod...A 4870 X2 is 300W felett fogyaszt, és az is el bírja vezetni.
Egyébként én is reálisabbnak tartok egy 260-280W fogyasztást... :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#10793) Qru válasza Cybertrone (#10791) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát ez az! Ráadásul OEM gépekbe is raknak 480-at, ha túllépné a 300W-ot nem férne bele az ott érvényes fogyi szabványba.

mod:

zack:

Lara ugye jobb hőfokokat ért el a Mini Ninjával mint a gyári bordával. Mini Ninja kevés lenne 300+W TDP-hez. Ott már egy TRUE is küzdene.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10794) Cybertrone válasza zack (#10792) üzenetére


Cybertrone
veterán

Természetesen elbírja vezetni... volt nekem is x2-es... izzott is nem kicsit :D És kellő hangossággal még tudott hűvös is maradni, és én tekertem a ventijén, leszarom a hangot, ha meleg valami hűteni kell :K Viszont a 480 gyári hűtése egy elrontott konstrukció... Kicsi a venti beszívónyílása, és a nyák is meg van nyitva neki... a hőcsöveket meg nem is mondom... ezenkívül a borda nincs 40dkg... nem csoda hogy üvölt, és 80 fokos! :( Láccik hogy kapkodva készül, és nem erre a chipre való! :K

Qru:
Ne tévesszük össze azt hogy egy procihűtő van a gpu-n kint a szabadban nem házban körberakva ventikkel... még jó hogy jobbak a hőfokok :K Mindez egy házban kicsit romlana, és ne feledjük hogy ez elég hard mod már egy karin, és kicsit több a lamella a ninjan, mint a gyári szaron emi szinte egy egybefém semmi :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#10795) Speedhs válasza Cybertrone (#10794) üzenetére


Speedhs
őstag

Nekem is ezért halt meg, holott alapból 70 % on használtam. :W A gtx 480.

[ Szerkesztve ]

(#10796) Laraxior


Laraxior
titán

a kártya gyári TDPje kb 250W. Egy kis feszemeléssel vígan átléphető a 300W. Kár hogy ahhoz nem elég a hűtés. Legalábbis a gyári nem, hiszen hőcsöves megoldás, és nem hőkamrás. Egy nagyobb bordás hűtő többventivel elviszi simán. AC mondjuk, zalman vf3000...stb. Meg persze a csúcskategóriás processzorhűtők ;]
Elbírja a kisebb is mint mondjuk az én Ninjám...de ott csak hangban lesz változás, hőfokban nem sok. Bár 75°Con megáll. TRUE megfogja 60°C körül. Noctua.. kíváncsi lennék :D de nem ér meg a kísérlet 15k-t

fogyasztásról meg annyit hogy van itt olyan aki 480 SLi-t egy Giga Odin 800W-al etet és még nem volt gondja :))

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10797) Qru válasza Cybertrone (#10794) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én betoltam alá egy 120-as venti, az fújja bele a kis gyári venti lyukán (a gyárival együtt term.) a luftot. Elég sokat hozott hőfokban.
Van még egy 120-as az oldalról fújja de az kb semmit nem ér méréseim alapján, csak lusta vok kiszerelni. :D

szerk-edre:

Jaja, pláne. Ezt figyelembe véve kizárt, hogy a gyári hűtés megküzdene 300+ W-os TDP-vel.

mod:

Lara:

Végre vki aki megmondja a tutit. :K
Mi alapórajelről beszéltünk és alapfeszen. Na hogy ott nem eszik 300+W-ot az fix.
Kicsit megcibálva más ebben nincs vita részemről.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10798) Cybertrone válasza Qru (#10797) üzenetére


Cybertrone
veterán

Sok embernek ezért nem alternatíva a 480-as.... olcsó de egy kazán! A hangos ventivel pedig sok ember nem hajlandó együtt élni... A nem refek már jobbak természetesen :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#10799) szab.tam válasza Qru (#10793) üzenetére


szab.tam
nagyúr

például.... :K

nálam alapfeszültségen, csak a gpu freki 700@790 kb. kb +15w rendszer összfogyasztástfogysztást hoz konnektorból mérve, fulload, magas prioritású furmark + linx alatt...
majnem hoz annyit, mint +0.1v a procimnál a 3.6@4 ghz emelésnél. (az kb. +20w-ot)

a fent említett 300w fölöttinél vagy nem volt alapfesz, emeltek a frekin, rossz volt a műszer, vgy szándékos fake...
vagy valami hiba.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10800) Qru válasza Cybertrone (#10798) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Így van. Kinek mi kell. Hétvégi gémernek ideális (mint pl én vok) kártya aki meg sokat ül a gép mellett az vegyen vmi (legalábbis fogyasztásilag) heréltebb cuccot. O'szt csuma. :D

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.