Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10601) Laraxior válasza kicsipapucs (#10582) üzenetére


Laraxior
titán

Elküldtem az arcnak a címem...azóta nem jött semmi..ennek kb két hete :DDD tehát ennyit az extra hűtésről.
Van egy ilyenem:

A Thermalrightot egy darabbal keresztben fogattam fel (balról a második fémlapocska), a mostani Scythe hűtő pedig a két rövidebbel van felfogatva (3.4. fémrudacska), hogyha a VGA lefelé néz úgyse húzza le a súlya. Betonbiztos megoldás. Hosszú csavarokat pedig egy revoltec 8-12-es ventiátalakító-szettről szereztem.

kicsit nagyobb kép

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10602) Laraxior válasza Laraxior (#10601) üzenetére


Laraxior
titán

megtaláltam a képet.. :D

[link]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10603) Speedhs válasza gYaLo (#10591) üzenetére


Speedhs
őstag

Szia !
Megegyeztünk anno, hogy csütörtökön megveszem a vgad. Te ezt megszegted és jövő hét keddet akartál, mondván addig nem lesz semmi a gépben.. Én írtam neked 2 x, hogy biztos nem lesz jó a csütörtök ? .. Mert nekem akkorra kellett volna. Te nem válaszoltál egyszer sem. Pedig írtam, hogy azt veszem meg,ha válaszolsz még ma és jó lesz a csütörtök. Ezek után másnap kapom a választ, hogy ilyen gyerekes szemétláda vagyok. Te előre megrendelted a gtx 480-ad. Nekem ehhez mi közöm van ? Ez nem volt gyerekes, tudván, hogy nincs meg a pénzed, s előre megrendelted ? Én többször is bocsánatot kértem, vállaltam a felelősséget, holott te változtattál időpontot. És ne mondd, hogy nem szóltam róla, hogy, akkor nincsen üzlet, mert a megbeszélt időpontban lett volna jó az átvétel :F
Ezek után te meg írsz pmben, hogy mekkora FAIL!!! , szín rosszindulatból. Na kérdem én ki a gyerekes ? Eddig csak veled volt egész üzletelgetéseim során probléma.. Részemről még egyszer bocsánat, de látom nálad nem ér semmit sem.

[ Szerkesztve ]

(#10604) Laraxior válasza Speedhs (#10603) üzenetére


Laraxior
titán

megvan erre a megfelelő topik.. kivel érdemes üzletelni..stb. nevű totyikok
Ott kifejthetitek bátrabban :D

nem kell töröltetni..elfér az itt...legalább megismerjük a kollegát :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10605) Speedhs válasza szab.tam (#10590) üzenetére


Speedhs
őstag

Szia !
Akkor átnézek minden csatlakozót, megpróbálom másik pciE foglalatban is . Köszönöm a segítséget.

(#10606) Speedhs válasza Laraxior (#10604) üzenetére


Speedhs
őstag

Bocsánat, átírom oda.
Mod törölni fogja, vagy szólnom kell neki ?

(#10607) gYaLo válasza Speedhs (#10603) üzenetére


gYaLo
őstag

Jaah igen, mondtad h lesz egy másik vga-d ?! Akkor miért ne lett volna géped ? jah kiderült h az a báttyádé lesz, aztán megint nálad van az a vga ami a báttyádé ?! :D
Ha megnézted volna h nem voltam netközelben, talán felhívsz akkor nem lett volna galiba ;)
Azért rendeltem meg a kártyát, mert a szavadat adtad h MEGVESZED!!!

Sokra megyek a bocsánatoddal, a mai napig nem ment el a kártya, azóta buktam is rajta.

Have a nice day!! ;)

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#10608) szab.tam válasza Laraxior (#10602) üzenetére


szab.tam
nagyúr

megjött az átalakított riser. nem működik. se kép, se hang, se semmi.... :(

úgyhogy most elindul némi hibakeresés. többesélyes.
de ez most megint megakasztotta a projectet....

vagy visszaalakít a gyári 15 centire. pedig nagyon profin van megoldva.

ha esetleg valaki tudna linkelni a pcie16x 2.0 szabvány csatlakozásairól valami rászletes, szakmai leírást, ahol a lábak szerepéről van szó. és hogy mindegyiknek (64? :F ), be kell-e lenni kötve. ha nem kell mindegyiket, akkor melyeket igen, melyeket nem....

:R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10609) szab.tam válasza gYaLo (#10607) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ez minket itt nagyon nem érdekel. :N
fínoman mondom: szépen menjetek át a szaktopicba vitakozni. mindketten.
és az sem érdekel senkit, ki kezdte.
nem vagyok moderátor. (talán jó is...) :D
ha az újonc kolégának még új, de neked, őstag létedre illene már ismerneded a szabályzat idevonatkozó részét... :K

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10610) gYaLo válasza szab.tam (#10609) üzenetére


gYaLo
őstag

Azért írtam off topicosan, mivel a kolléga megpróbált lejáratni előttetek is.

Itt nem ejtek róla több szót.

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#10611) Laraxior válasza szab.tam (#10609) üzenetére


Laraxior
titán

úgyfest mégiscsak lesz SandWitch-project ;] :C
írt az ürge hogy jövőhétre itt a Thermalright... nem egy kapkodós fajta :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10612) gYaLo válasza Laraxior (#10611) üzenetére


gYaLo
őstag

Itt van még az egész nyár, ráérsz, nem ? :D

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#10613) szab.tam válasza Laraxior (#10611) üzenetére


szab.tam
nagyúr

jó neked.

nekem most egy jó hét, mire kiderül, hol a hiba. ha működne a riser, már nagyjából megvannak a végleges tervek.
q*** sok alumínium. az biztos. majdnem 25-30 kiló...
ezt fűtse fel 250w... :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10614) Speedhs válasza szab.tam (#10613) üzenetére


Speedhs
őstag

Ez elég lesz a 480-nak ? :DDD

(#10615) szab.tam válasza Speedhs (#10614) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem lehet tudni, hogy mi lesz. előre kiszámíthatlan. de van alapvető, súlyos tervezlési hiba, amit a cpu hűtésnél még bebuktam, itt viszont már kikerülöm.

a tömeg elég lesz. egyik kérdés, hogy a hőleadó felület is az lesz-e. de azt tudom növelni.
a bukta az, ha a hőcsövektől nem tudom kellő képpen széteríteni a hőt a bordatalpakban. és valahol feltorlódik a hő, közben a bordavégek még esetleg hidegek.
erre lesznek beépítve másodlagos hőszállító csövek.

csak rohadt drága lesz az egész. viszont, ha lesz mégis működő riser, akkor kompatibilis lesz a cucc jövőbeli, 1 gpu-s vga-kkal. ez vígasztal, hogy 1x kel megcsinálni. max új lefogató kell....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10616) Speedhs válasza szab.tam (#10615) üzenetére


Speedhs
őstag

Akkor sok sikert !
Anno tőled vettem egy tuningos e8500 at emlékszel ? Én léggel hűtöttem és 4.ghzn ment mindig. Csak játékra volt használva. Hőfok: 60 körül :) Nagyon jól jártam vele anno.
Mostani q9550 is szépen hasít :)

A hűtésre visszatérve, a te gtx 480-ad a Zalman hűtővel mennyivel lett csendesebb/hűvösebb ?

(#10617) szab.tam válasza Speedhs (#10616) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:K

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10618) Chalez


Chalez
őstag

Van valakinek ilyen vga-ja: MSI GTX 480 Twin Frozr II ?

Mik a tapasztalatok vele, esetleg van valahol elrejtve teszt róla? Mert én nem találtam... :R

(#10619) zimi1991 válasza Chalez (#10618) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Nekem ilyenek van mire vagy kíváncsi?

A privátokra illik válaszolni!

(#10620) Chalez válasza zimi1991 (#10619) üzenetére


Chalez
őstag

tuning, melegedés, venti hangosság, általános stabilitás...

(#10621) szab.tam válasza Chalez (#10618) üzenetére


szab.tam
nagyúr

itt van-eeeeeee??? :F

rjatam, kívül szinte már mindenkinek csak az van.... :D

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10622) Speedhs válasza zimi1991 (#10619) üzenetére


Speedhs
őstag

Sli-d van ? :C Hogyan teljesít ?

[ Szerkesztve ]

(#10623) zimi1991 válasza Speedhs (#10622) üzenetére


zimi1991
aktív tag

nem azt félre írtam hogy ilyenek van de az a cél mert 3 moncsit akarok :C
Ha egy full hd-s monitort teszek rá tökéletes minden game rajta csak a gta4 nem de már megtudtam miért nem.

A privátokra illik válaszolni!

(#10624) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Na akkor ide is.

Zotac GTX465 alapórajelekkel, alapfeszen 1.5óra furmark extreme+prime95 teszt után(még most is megy teszt) +H2O

http://img89.imageshack.us/img89/2659/kpkivgsv.jpg

Live-Die-Respawn

(#10625) szab.tam válasza oriic (#10624) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ha egyidőben stresszelek cpu + furmark fulloadot, akkor mindig a feladatkezelőben a furmarknak max prioritást adok. különben a gpu nem akad ki 100%-ra, és jóval hűvösebb marad. kvázi egy ál procilimit áll elő, mert a prime elszipkázza teljesen procit, holott a furmarknak abból is kell egy kicsi. (q9550-nél kb. 25%)

így csináltad? vagy alapon ráengedted?

most nézem: ja, hogy vízzel főzöl. úgy könnyű! :D

de szép. :C

realtempes cpu hőmérésklet azért valódibb lenne.... (hacsak nem csináltál légkonidval 18 fokot a szobában... :K

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10626) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Csak simán ráeresztettem mindent. MOst cpu is meg gpu is 100%-on megy 1.5 órája.

Realtempes kép:

Aida ennyire pontatlan CPu téren? :F

Valamelyik nap tolok tuningot is. :)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#10627) Speedhs válasza zimi1991 (#10623) üzenetére


Speedhs
őstag

Úgy legyen ! Brutális lehet egy sli ezekből a szörnyekből, bár ha ref. hűtősek, akkor a zaj is brutális lehet :D

(#10628) Lethal Gene válasza Chalez (#10618) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

Szega! Olvass vissza, egy csomót írtunk róla, sokunknak ilyen kártyája van. Tuningoltuk is, és melegedést is néztük. Sőt még a feszültségekkel is játszottunk...

(#10629) zimi1991 válasza Speedhs (#10627) üzenetére


zimi1991
aktív tag

alapon nem is hallani őket :P

A privátokra illik válaszolni!

(#10630) Chalez válasza Lethal Gene (#10628) üzenetére


Chalez
őstag

:R

(#10631) Speedhs válasza zimi1991 (#10629) üzenetére


Speedhs
őstag

Én alapon 70 % on használtam, s mégis meghalt 2 nappal ezelőtt :/ :W

(#10632) zimi1991 válasza Speedhs (#10631) üzenetére


zimi1991
aktív tag

uhh az baj na engem nem érdekel mert vissza gariztatom amúgy terhelés allatt nem használom alapon pont ezért.

A privátokra illik válaszolni!

(#10633) Speedhs válasza zimi1991 (#10632) üzenetére


Speedhs
őstag

Megy is vissza hétfőn Iponhoz. Remélem minden összejön .
Jó éjszakát.
:R

(#10634) zimi1991 válasza Speedhs (#10633) üzenetére


zimi1991
aktív tag

REméljük jó éjt.

A privátokra illik válaszolni!

(#10635) Laci2277


Laci2277
senior tag

Hali!

Vettem egy MSI GTX 480 Twin Frozr II vga-t. Remekül hasít marha jó kis kártya. Olvasgatva a fórumot egy kicsit furcsálom azt, hogy terhelt állapotban 1,075v eszik, ez normális? Természetesen minden érték gyári beállításokkal fut. Nem sok ez egy kicsit? 2D-ben 0,963v azzal nincs gond.

(#10636) Qru válasza Laci2277 (#10635) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem kirívóan magas érték. Valószínűleg alapórajelen menne 0,9V környékén is.

#nincsbennetarcsi

(#10637) Cole86 válasza Qru (#10636) üzenetére


Cole86
senior tag

Nekem kiváló példányom van, de nekem stabilan csak 9,25ön vissza gond nélkül az alapórajeleket.

Viszont alapon 840 /4100-on hasít.. 1075ön pedig már 870:4200!!! :Y :Y :Y :Y :Y :Y :DDD

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#10638) Qru válasza Cole86 (#10637) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Teljesen jó. Leeht én is nekiugrok ennek a fesz csökkentős dolognak, úgy is csak alapon kocog. Az első vga-m amit még nem is húztam, pedig meg van már jó pár hónapja.
Úgy látszik öregszem... :D

#nincsbennetarcsi

(#10639) zimi1991 válasza Qru (#10638) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Hát akkor tuningra fel! :C

A privátokra illik válaszolni!

(#10640) Qru válasza zimi1991 (#10639) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1680x1050-en játszok így is fut minden de lehet jövő hétvégén kicsit felpörgetem a 480-at... :D

#nincsbennetarcsi

(#10641) Laci2277 válasza Qru (#10636) üzenetére


Laci2277
senior tag

Ok, kösz, már kezdtem félni, hogy miért ilyen magas. Visszaraktam 0,975v-ra úgy néz ki, hogy ez a legkisebb amin még jól működik. 0,95v-on már 15másodperc alatt hibát irt ki a FurMark alatt.

(#10642) szasz1


szasz1
tag

ráeresztettem most a furmark burn in testet 1680x1050ben 8x AAval, mennyi idő után mondhatom azt hogy a vga biztos jó? full loadon megy, szépen lassan felkúszott 91°C re a gpu de ott megállt, eddig 20 perce megy a "teszt", mint már előbb is írtam az alap problémám az volt,hogy a gép alvó állapótból nem kelt fel, tettem új drivert azóta így randomra szétesett a kép, a win meg kiírta hogy az illesztőprogram leállt, majd újraindult, jóesetben :) rosszesetben a reset segített csak. de volt hogy youtube alatt, vagy pl amikor egy játékot elindítottam, vagy amikor a játék már betöltötte a mentést, de ha egyszer bejött onnantól sosem döglött meg. szerintetek mi lehet a para?

(#10643) Qru válasza szasz1 (#10642) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

20 percet kibír az már jó. Valószínűleg szoftveres gond van csak.

#nincsbennetarcsi

(#10644) szasz1


szasz1
tag

Aha, igazából ez a nem ébred fel alvó állapotból dolog, egy olyan baleset után óta van hogy egyik reggel beragadt a power gomb amikor alvó állapotból akartam visszakapcsolni, azóta lemegy alvóba, vissza is kapcsol frankón a gép, csak a monitor nem kap jelet. még kicsit várok a tesztel, had menjen, továbbra is szépen áll 91-92 fokon a gpu, gyári hűtés van rajta.

(#10645) szasz1


szasz1
tag

Egy óra után minden frankón működött még mindig, szerintetek akkor driveres gond lehet? ha igen, akkor még az mitől lehet hogy alvó állapot után nem kap jelet a monintor ?:(

[link]

[ Szerkesztve ]

(#10646) horush


horush
addikt

Hali! Van nekem egy Sparkle GTX465 kártyám. Olvastam, hogy ezeket elvileg lehet 470-né alakítani. Ezt hogyan tudnám elérni? :)

(#10647) Laraxior válasza horush (#10646) üzenetére


Laraxior
titán

hűtő leszed... ha megvan az összes memóriachip akkor mehet,egy sima bioscsere...ha nincsen akkor nem érdemes próbálkozni.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10648) horush válasza Laraxior (#10647) üzenetére


horush
addikt

Értem, köszi. Akkor megnézem :)

(#10649) Laraxior válasza horush (#10648) üzenetére


Laraxior
titán

:K nekem is az volt az első dolgom :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10650) attamero81 válasza Laraxior (#10647) üzenetére


attamero81
senior tag

Esetleg 470-et - 480-ra az lehetséges házilag? :DD

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.