Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10801) Laraxior válasza Speedhs (#10795) üzenetére


Laraxior
titán

csakhogy terhelés alatt nem elég a 70%-os ventifordulat :))

#10800: ugyan... 2D-ben ez is ugyanannyit eszik szinte mint bármelyik más csúcsVGA. Loadban kicsit beindul.. nagy dolog. Valamit valamiért. Úgytudom hogy az összes jelenlegi egyGPU-s csúcsVGAk TDPje 250 körül mocorog :D Tehát annyira nem kell hasraesni a 480tól.

itt is van a TDP database... jól mondtam.
Bár itt-ott eltérés van,de mind 250 körül mozog.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10802) Cybertrone válasza Qru (#10800) üzenetére


Cybertrone
veterán

Elkéne már felejteni egy bizonyos szinten ezt a fogyasztási f*szságot... ami árammal megy az fogyaszt... teccik teccik, nem nem... Most mivel jobb ha nem a gép fogyaszt hanem egy méteres plazma 800w-os házimozival? Vagy üvölt egész nap a hifi ami 500w-os? Esetleg valaki a villanyt égvehaggya :K Aki sajnálja rá az áramot az vegyen laptopot, és csak 5 óránként dugja töltőre :D

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#10803) Qru válasza Cybertrone (#10802) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD

#nincsbennetarcsi

(#10804) lizRRR válasza Cybertrone (#10802) üzenetére


lizRRR
őstag

:))

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#10805) Speedhs válasza Laraxior (#10801) üzenetére


Speedhs
őstag

Jól megépítették ezt a hűtést, látszik, hogy csak a pénzre mentek, mondván van hírnév úgyis mindenki megveszi.. De ha sikerül megjavíttatnom, akkor jön a már rég kiszemelt hűtő rá :D

(#10806) Qru válasza Cybertrone (#10802) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vagy akkor egy underclock-ol Galaxy tab akár...

Speedhs: Mit veszel rá? MSI TF II vagy Zamlan VF3000?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10807) Speedhs válasza Qru (#10806) üzenetére


Speedhs
őstag

http://hardverapro.hu/apro/gelid_icy_vision_gc-vga02-01_bontatlan/hsz_1-50.html ilyenre gondoltam. Vagy ár/érték szerint tudtok jobbat ?

(#10808) Laraxior válasza Speedhs (#10805) üzenetére


Laraxior
titán

hiába van olyan hűtője hogy a pipe-ok közvetlenül érintkeznek a GPUval akkor sem tudja normálisan elvezetni a hőt,mert kicsi a hőleadófelület. Sajnos. 580nál már okosabbak voltak és hőkamrás hűtést kapott :C Meg persze kis átalakítást :D

8k-ért teljesen kóser. 10be van fennt egy Accelero is :K

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10809) Speedhs válasza Laraxior (#10808) üzenetére


Speedhs
őstag

De legalább szépen néz ki..

(#10810) Qru válasza Speedhs (#10807) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pofás és nem is drága. :K

#nincsbennetarcsi

(#10811) szab.tam válasza Cybertrone (#10802) üzenetére


szab.tam
nagyúr

úgy olvastam elsőre, hogy aki sajnálja az áramot, 5 óránként dugjon.... :U :)) :DD

más :
egyes topicokban annyira elharapództak a "néma" gépek, (itt is volt már néma 480), hogy eszembe jutott egy jó játék.

fogadókedvű delikvens eljön hozzám.
10-ből 10x mondja meg hallás alapján, hogy be van-e kapcsolva gépem. mondjuk 30 centiről és csak elölről, hogy hőt ne érzékelhessen. sőt, kap ajándékba 2 telitalátaot. az első 2-t. egy kikapcsolt és egy bekapcsolt referencia pontot. és természetesen az adott ventibeállításokkal fél óra idle bemelegdési idő, majd le kell futtatni legalább egy 3d06-ot.
azután változatlan beállításokkal mehet a halláspróba.

tehát csak következő 8-at kell kitalálnia. max tét 50k. 5x-ös pénzt nyer, ha eltalálja. miután elnyertem a pénzét, és mivel neki van a legnémább gépe, így korrekt módon az övén visszajátszhatjuk. nap végére lesz 250k-m és neki kisebb szája.

nyitott ablak, egyéb zajkeltő trükkök kizártak.

ez van. nem csak szerény vagyok, hanem zseni is. :))

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10812) Erdei88 válasza Qru (#10800) üzenetére


Erdei88
veterán

Aki most hogy az MSi Twin Frozr 55k környékén van, és nem azt veszi a 480-ból meg is érdemli, hogy szívjon vele.

Számolgattam, hogy ha a fogyasztást nézem megéri mondjuk az 580, kb 50W-al eszik kevesebbet. Sli eseté, ez 100W egy évben napi 6órát használva, évi 8-10k-vel fogyaszt többet a 480. Aki pedig 100k-ért vesz videókarit, csak nem fog neki gondot okozni havi +1k áramszámla.

(#10813) Speedhs válasza Qru (#10810) üzenetére


Speedhs
őstag

Neked a Foxconn gtx 480on milyen hűtő van ? Esetleg valami tapasztalatod nincsen arról a hűtőről, amit linkeltem ? Olvastam róla fórumokon kb ugyanaz, mint az AC extreme plus.

(#10814) Cybertrone válasza Erdei88 (#10812) üzenetére


Cybertrone
veterán

Azt az 1k-t télen a fűtéssel lazán vissza lehet hozni ;] ;] ;]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#10815) Speedhs válasza Erdei88 (#10812) üzenetére


Speedhs
őstag

Ezt nekem szántad :F Én is azt vettem volna, ha látom, hogy van ilyen is :Y Volt egy msi gtx 275 lightningom. Azon is TF 2 hűtő volt, mit ne mondjak nagyon hal volt és hűvös is .

(#10816) Qru válasza Speedhs (#10813) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sima gyári. Így néz ki mint a többi referencia darab: galéria

Erdei88: Az tuti, csak amikor vettem még nagyon drágák voltak a nem ref karik.

#nincsbennetarcsi

(#10817) szab.tam válasza Speedhs (#10813) üzenetére


szab.tam
nagyúr

accelero-val vannak fentartásaim:

itt láthatod a jobb oldalon, hogy elég picike a gpu-val ltalálkozó felület. amúgy jó az elrednezése.

az alsó bordák viszont a vicc kategóriába tartoznak. 2-3 dekányi, vékony pilincka laumíniumok.

viszont a fenti link baloldalán lévő zalman nyákbordája igen fejlett és vaskos. nem véletlen, hogy az amp!-re is ez került.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10818) Erdei88 válasza Speedhs (#10815) üzenetére


Erdei88
veterán

Nem, csak leírtam a véleményem. Még mindig nem késő váltani :)

Lara-nak egy szava sincs, ő szerel nagy erőkkel. Jut eszembe, nem érdekel a V6GT a 480ra? Az tuti lehűtené :D

Qru, Te valamikor januárban vetted ugye? Ha jól emlékszem elég olcsón az akkori árakhoz képest :)

(#10819) Speedhs válasza Qru (#10816) üzenetére


Speedhs
őstag

Akkor használd magas fordulaton :) / Jó nagydarab cpu hűtésed van :Y
Szab.Tam A zalman az nagyon drága :/ Ha van 8.000 Ft körül az a Gelid Icy. hűtő, jobban megérné nem ?

(#10820) Speedhs válasza Erdei88 (#10818) üzenetére


Speedhs
őstag

Rá lehet szerelni ? Vagy ez milyen hűtő ? Ha megtudják javítani a gtx 480-at (F27) akkor lehet érdekelni fog.

(#10821) Laraxior válasza Erdei88 (#10818) üzenetére


Laraxior
titán

:D engem nem érdekel kinek milyen hűtő van rajta én az enyémet lerendeztem 6k-ba azóta onnan tudom hogy működik hogy a port ráfújja a venti :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10822) szab.tam válasza Speedhs (#10819) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem volt még a kezemben, nem tudok hozzászólni... :N

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10823) Speedhs válasza szab.tam (#10822) üzenetére


Speedhs
őstag

Értem. Ment pü .

(#10824) Qru válasza Erdei88 (#10818) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Aham, januárban vettem olcsósítva. :)

mod:

Speedhs: Anno a Q6600-ra vettem de mint kiderül meghűti a mostani procimat is így maradt. Jelenleg ez a legidősebb cucc a gépemben (2008-as).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10825) lizRRR válasza Qru (#10824) üzenetére


lizRRR
őstag

:DDD

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#10826) FaTHI


FaTHI
őstag

Én is agyalok a 460-at leváltom 480-ra, de a több mint 2x-es fogyasztás már alapon is terhelés nélkül elég rémisztő!!
480
460

Vagy valamit elnéztem???

[ Szerkesztve ]

(#10827) szab.tam válasza FaTHI (#10826) üzenetére


szab.tam
nagyúr

430/145 a 480-nál elég reális.

nálam 437/100

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10828) Qru válasza FaTHI (#10826) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem sokat tényleg sokat eszik a 480-as. Viszont porig alázza teljesítményben a 460-at. Vmit vmiért...

#nincsbennetarcsi

(#10829) szab.tam válasza Qru (#10828) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja. még a 470-et is ronggyá veri..

FaTHI

tavaj nyáron nálam a váltási sorrentd 2 héten belül ez volt:

280amp - 295 - 470- 480

- a 280 iszonyú jó volt, de már akkor gyenge.
- a 295-öt azóta siratom, de én hülye: kellett nekem a dx11... :O
- a 470 egy nayon komoly visszalépés volt. dx9 gyengébb a 295-nél, dx11-ben meg egyszerűen fullhd + fullgraf kevés... (3 nap után dobam a francba.9
- a 480 zabál, meleg, de erős. most már olcsó is.... - megvan egy jó éve, és legalább annyit még marad is. de lehet, hogy 2-t...

kis segédlet a döntéshez.... :))

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10830) attamero81


attamero81
senior tag

Szevasztok.Én nekem egy 470-em van,de én is le akarom cserélni 480 vagy 580!Még nem tudom melyik legyen majd,persze gigabyte gyártmányúban! :))

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#10831) Qru válasza attamero81 (#10830) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

580 kevesebbet fogyaszt és erősebb de cserébe jóval drágább is. Ha belefér 580-at vegyél.

#nincsbennetarcsi

(#10832) FaTHI


FaTHI
őstag

Köszi a hozzászólásokat, most már megvan a 480-hoz a tápom Már csak kari kell, bár a 480-ból az MSI lenne a legjobb a Twin Frozer2 vel az alacsonyabb fogyasztás és a hőfokok miatt, de az most használtan elég ritka jószág!

(#10833) Cole86 válasza FaTHI (#10832) üzenetére


Cole86
senior tag

Újonnan 55k alatt.. Az szerintem még mindig bomba jó vétel.. ennél jobban nem fog leesni az ára már.. :N

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#10834) Reibek


Reibek
senior tag

Én tegnap vettem meg a GTX 480 MSI Twin Frozr II karim és teljesen megvagyok vele elégedve alapjáraton a 8cm-es szabájzott ventim hangosabb a karinál 100%-on pörgetve pedig még mindig nem éri útól a volt ref 470-es hangját. Halk erős és jó árban van csak ajánlani lehet.
A tuningot is jól bírja

(#10835) lizRRR válasza Reibek (#10834) üzenetére


lizRRR
őstag

Ha szabad megkérdeznem , akkor mennyiért jutottál hozzá?

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#10836) Reibek válasza lizRRR (#10835) üzenetére


Reibek
senior tag

Szabad nem titok :K
545361FT volt 3 év garival
Szerintem jelenleg ár-teljesítmény mutatóba nincs jobb
Én abszolúte meg vagyok elégedve 100%-os venti mellett furmarkba nem megy 65fok fölé a kari ez a hűtés nagyon hatékony és még így kokszon járatott ventivel sincs elviselhetetlen hangja.

(#10837) lizRRR válasza Reibek (#10836) üzenetére


lizRRR
őstag

:K :C Az elég baráti ár !

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#10838) Reibek


Reibek
senior tag

(#10839) zimi1991 válasza Reibek (#10838) üzenetére


zimi1991
aktív tag

énis nem rég tettem szert egy ilyenre télleg nagyon jó kártya de nekem van egy gyanum hogy cpu limitem van vele.
tudnál egy 3d mark vatage teszt képet ide rakni és hogy milyen procival hajtod?

A privátokra illik válaszolni!

(#10840) lizRRR válasza Reibek (#10838) üzenetére


lizRRR
őstag

Mostanában minden hirdetésben szerepel ez a kártya.. nagyon fel kapott lett ... vagy az ára miadt vagy én nem tudom minden hirdetésbe vagy rá fizetek , vagy beszámítók , vagy csere szal lehet nekem is bekéne neveznem ilyenre.. de akkor már helyből 2-re.. Hátha nem lesz elég a kraft :C :C :C

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#10841) Reibek válasza zimi1991 (#10839) üzenetére


Reibek
senior tag


I7 920 de már ez se sokáig marad a gépbe jön az utód :K

(#10842) Erdei88 válasza lizRRR (#10840) üzenetére


Erdei88
veterán

Meg ne előzzelek, nagyon rákattantam a 480 Sli-re :D

(#10843) lizRRR válasza Reibek (#10841) üzenetére


lizRRR
őstag

Hát én egy olyan 2500K-s gépen + GIGA UD4 + 4-8 GB vegance + 850-es táp a 2 480-nak 1 TB vinyó cm 692 plexi aztán kezít csokom :C

Erdei88
(őstag)
: igyekszem :))

[ Szerkesztve ]

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#10844) zimi1991 válasza Reibek (#10841) üzenetére


zimi1991
aktív tag

ez jó csak tuningal én tuning nélkül ha jól emlékszem 4500 pont körül hozzok szóval rendesen limitet kapott a karim. :U

A privátokra illik válaszolni!

(#10845) Reibek válasza lizRRR (#10840) üzenetére


Reibek
senior tag

Nekem is szándékomban áll még egy ilyen kari 3.-nak meg marad fizikára a 8800GTS

(#10846) Reibek válasza zimi1991 (#10844) üzenetére


Reibek
senior tag

Ez egy alap minden tuning nélkül

(#10847) zimi1991 válasza lizRRR (#10843) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Én teszteltem a 2500k procit élőben és nem vagyok tőle hasra esve tuning nélkül majdnem annyit tudott mint a mostani athlon 640 esem amivel proci limitem van sztem a 2500k nagyon kevés lesz két karinak!

A privátokra illik válaszolni!

(#10848) zimi1991 válasza Reibek (#10846) üzenetére


zimi1991
aktív tag

ez is nagyon szép eredmény az enyémhez képest
na de nem baj majd a bulldozer :C

A privátokra illik válaszolni!

(#10849) lizRRR válasza zimi1991 (#10848) üzenetére


lizRRR
őstag

4.6 GHZ-n na nehogy kevés legyen? :C :)) :DD

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#10850) zimi1991 válasza lizRRR (#10849) üzenetére


zimi1991
aktív tag

nem tudom de azt tudom hogy nagyon intelt akartam venni de ez a 2500k most rendesen elvette tőle a kedvem :(((

A privátokra illik válaszolni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.