Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-05-22 12:52:35

LOGOUT.hu

Üdv a Fűnyíró topikban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Dluinet válasza Jester01 (#150) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nagy fordulatszámú motor van benne, a szíj segítségével a kés fordulatszámát csökkentik, és ezáltal a nyomatéka 10×-re növelik a hagyományos elektromos fűnyírókhoz képest.
Ha a kés megakadna, akkor nem rongálódik a motor, hanem a szíj megcsúszik.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#152) Jester01 válasza Dluinet (#151) üzenetére


Jester01
veterán

Értem, köszi! :R

Jester

(#153) Newyorker válasza Dluinet (#151) üzenetére


Newyorker
addikt

ilyen szíjas megoldás van a bosch-rotak-40-be is nem?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#154) Dluinet válasza Newyorker (#153) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A bosch-rotak-ban szíjhajtás van, ezért nem tudja megfogni a nagy fű, mint más elektromos fűnyírókat.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#155) Newyorker válasza Dluinet (#154) üzenetére


Newyorker
addikt

és emiatt jóval erősebb, mint a hagyomásnyos ugye?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#156) Dluinet válasza Newyorker (#155) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Igen, és ha megütődik a kés, akkor a motor tengelye nem hajlik meg.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#157) Newyorker válasza Dluinet (#156) üzenetére


Newyorker
addikt

Köszönöm :R

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#158) M.Z.ZoLee


M.Z.ZoLee
újonc

Sziasztok,

Fűnyíró vásárlás elött állók,eddig 2 típust néztem ki
Partner p53-160 DW
Partner p53-625
ezek 100.000 vannak.
Esetleg valakinek más ötlete?

(#159) Newyorker


Newyorker
addikt

Megjött az ergo flexes Bosch Rotak 40 :) mivel ajándék lesz így nem tudtam még kipróbálni, de brutkónak tűnik :) kiv leszek a teljesítvényére :)

[ Szerkesztve ]

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#160) Dluinet válasza Newyorker (#159) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Mikor lesz kipróbálva?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#161) Newyorker válasza Dluinet (#160) üzenetére


Newyorker
addikt

Június 06-án van az ajándék átadás napja, szval akörül :) muszáj volt most megvennem, mert akcióba volt 52e, egyébként meg 65e felett látom javarészt ahol lehet is azonnal kapni! Nagyon szépen néz ki, igényes csomagolással!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#162) Dluinet válasza Newyorker (#161) üzenetére


Dluinet
nagyúr

jó sokára lesz

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#163) Newyorker válasza Dluinet (#162) üzenetére


Newyorker
addikt

jaja, de féltem, de felvettem a kapcsolatot a bolttal és írták, hogy szerde éjfélig van az akcioó, aztán újra 66e, szval lépnem kellett, mégiscsak 14evel olcsóbban vettem így meg, és szerintem ez nagyon sokáig gép lesz, ráadásul az ergoflexes fogantyús

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#164) sanzi89 válasza Newyorker (#163) üzenetére


sanzi89
addikt

Én is keresgélnék valami normális fűnyírót 50-60k környékén, de sok rosszat olvasni a Bosch Rotak típusokról. Nagyon sokan panaszkodnak motor leégésre, műanyag elemek megolvadására, stb. A konstrukció maga rendben van, csak a motor gyenge minőségű benne. Legalábbis erre jutottam az olvasottak alapján. :U

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#165) Dluinet válasza sanzi89 (#164) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A 40-es erősebb konstrukció, leégni akkor tud, ha nincs kitakarítva és a fű teljesen eltömíti a szellőzőnyílásokat.

A nagyon régieknél voltak konstrukciós hibák, de már javították.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#166) Newyorker válasza sanzi89 (#164) üzenetére


Newyorker
addikt

Ebben már nem az 1600 W-os, hanem az 1700 W-os motor van. Bízom benne, hogy ilyen probléma nem lesz vele.

- 1700 Watt Power-Drive szíjáttételes motor
- motortúlterhelés védelem

Gondolom ez a motortúlterhelés védelem pont emiatt van benne :F

• Highspeed-Bosch Powerdrive™ motor.
• Rendkívüli forgatóerő akár 22 Nm-ig.

"A Rotak 40-es egészében egy sokat tudó, nagy teljesítményű fűnyíró. Használatát különösen az elhanyagoltabb területekhez ajánljuk, és persze oda is, ahol gyakran elfelejtkezünk a fűnyírásról, és aztán 30-40 cm-es fűvel kell birkózni. "

Hát nálam ilyen magas fű sosem lesz :(

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#167) Newyorker válasza sanzi89 (#164) üzenetére


Newyorker
addikt

Látom ITT szidalmazzák a Rotakot, a 32, 34, és a 40-est is, de ez a 40-es régebbi motorja az 1600 W-os.

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#168) Dluinet válasza Newyorker (#167) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Csak arról hallgatnak, hogy derékig érő vizes fűnek tolják neki, "mert a rotak bírja", normális használat mellet nem lehet gond.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#169) sanzi89 válasza Dluinet (#168) üzenetére


sanzi89
addikt

Én is ebben reménykedek, mivel rövid úton kellene egy Rotak 40-es vagy 37-es.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#170) Newyorker válasza Dluinet (#168) üzenetére


Newyorker
addikt

Hát jah, én úgy gondolom, hogy ez a gép nem elhanyagolt telkekre van, van szőlőkre, hanem családi házak kertjére, ház előtt, udvar, ott meg normális esetben nincs ekkora fű, ha csak nem az ember évente 1x nyír füvet, azt is ősszel :) nálam max 15-20 cm lesz és ennyi

[ Szerkesztve ]

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#171) Newyorker válasza sanzi89 (#169) üzenetére


Newyorker
addikt

Nekem már megvan a 40-es ergo flexes,de csak jún 4-e után tudok véleményt írni :(

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#172) ß3NC33


ß3NC33
tag

Motoros fűkaszából mit ajánlanátok?
Havonta kellene kertet kaszálni (kb 2-300m2 lehet) plusz egyéb apróságokra kellhet.
Köszi!

(#173) Legolas91


Legolas91
csendes tag

Sziasztok!

Fűkasza vásárláson gondolkodom, mivel a régi bemondta az unalmast (AL-KO BC 4125, tavaly vettük sárga-piros áruházban, terméktámogatás=0) és kellene a helyére 1 másik.

Melyik márkát ajánlanátok?

Stihl-ből az FS90-et néztem, ami még beleférne a keretbe (135-ért jutnék hozzá), Husqvarna-ból konkrét típust még nem néztem.

Kinek van negatív/pozitív, egyáltalán bármilyen tapasztalata a fent említett márkák valamelyikével?

Előre is köszi a segítséget.

Üdv

ui: Ide írtam a hsz-emet, mert a témát amit nyitottam, becsukták :U

(#174) Ninja760


Ninja760
csendes tag

Sziasztok
nekem egy husqvarna 323 fűkaszám van ( 25cm3 ) 3-4 éves meghibásodás nélkül használom kisebb nagyobb területek vágásához pár centis fűtől 20-30 cm ig vágtam vele jól bírja
csillag kerékkel is vágtam vele párszor azzal sem volt gondja
a motorjától annyit , hogy kicsit pörgősebb mint az azonos cm3 stihl én úgy tapasztaltam de jól lehet vele haladni ha pörgetem csak husqvarna olajjal használom a stihl olajat annyira nem szereti
nyomatéka megfelelő a teljesítményéhez képest szerintem
fogyasztása egész jó 1 óra alatt fogy ki a tankja ( kb 6-7 deci ) ha ha húzom neki rendesen
ha megint meg kellene vennem ezt a fűkaszát gondolkodás nélkül megvenném :D
333 r el is van tapasztalatom az megy mint a bolond ott nem kell gondolkozni hogy gyorsan belemerjem e tolni a nagy gazba :DD

Nekem mindegy, miben hiszel. Csak az nem mindegy, hogy hogyan hiszel benne!

(#175) Espla


Espla
aktív tag

(#176) Tristis


Tristis
őstag

Ideje, hogy kicsit megpörgessük a topicot. Máshol sincsen semmiféle normális fórum (indexet hagyjuk már...)
Tehát, életem első fűnyíróját választottam ki ma. Elmondom, hogy mire jutottam. Kicsi, kert tehát villanyos jöhetett csak szóba. 1200 Wattot mindenhol ajánlottak, hogy annyi legalább kell (régi kertész újságok). Én úgy voltam vele, hogy túl sokat nem akarok költeni rá, mert nem én leszek a világ legnagyobb kertésze, és nálam a gyepet nem fogják sohasem pázsitnak hívni :DDD

Nézzük a kínálatot. A teljesen noname szarokat kihagytam.
Einhell 35e Ft a legkisebb fűnyírója
- Bosch 25e Ft és kicsi a motorja
- Makita 25e Ft és kicsi a motorja
- Viking 35e Ft, na menjetek a jó büdös.....
- Gardena Power max 32E 28e Ft Small Cut 300-as szegélyvágóval együtt most az Obiban. Nem lenne rossz, de nekem nincs szükségem fűkaszára.
- Al-Ko 25e Ft a nagyobb, a kicsi 19e, de az kicsi.... plusz a kereke ki volt hullva a kiállító helységben, rá is jöttem, hogy kb. az össze kerékfelfüggesztése szar (azaz ha picit rálépsz vagy ütést kap, simán kitörhet az ilyen rápattintós fém bütyök.) A garanciájáról meg csak annyit, hogy kb. semmit se képesek kijavítani, illetve még ott van egy Tékozló Homár cikk is.
MTD Opti 3812: 1200watt, egész nagy gazgyűjtő, klassz kerékfelfüggesztés 15e Ft ákciósan. Az MTD-k kerékfelfüggesztésénél van egy fém rúd, amire kvázi rá van tekerve egy "műanyag dísztárcsa" elem és ezen a perselyen csúszik a kerék. Egyszerű, de nem is fog könnyen eltörni, még ha rálépek akkor se. Hogy-hogy hogy nem ezt le is teszteltem. :DDD Viszont ez piros (kutyamindenitmár... ;] ), piros márpedig nem lesz.

Itt jön a csel! MC 38 Mi ez?

Ha jól megnézed ez nem más, mint az MTD Smart 38 E csak zöldben. A gari papírjain is rajta van, hogy MTD gyártmány. 35 literes tartály, 1200 watt, 37 cm-ert vág, bár nekem nyolc.

Ezek mindegyike egy gyerekjátéknak tűnik elsőre. Most 15e Ft-ért gyakorlatilag egy porszívót veszünk és úgy is kell rájuk nézni. Az a baj, hogy a 25e Ft-os kategória sem jobb, sőt még a 35-40e Ft-os Bosch is nevetségesen nézett ki számomra egy Gardena-hoz vagy egy Einhellhez képest. Egyébként 1e Ft-tal drágább lesz később, most ez is ilyen miniakcióban van. Kíváncsi vagyok, hogy látjátok, én azt hiszem veszek egy ilyen zöld rémet. Jobb ötletet szívesen fogadok! :R

Szerk.: Némi technikai adat Eszerint 14 kg, ami nehezebb, mint az átlagos kategóriabeli gépek súlya. Mivel a műanyag nem a legnehezebb elem, ezért bizonyára fémből van több benne, ami sose volt baj...

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#177) Dluinet válasza Tristis (#176) üzenetére


Dluinet
nagyúr

tökéletes választás, kb 7-10 évig jó lesz

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#178) Espla válasza Tristis (#176) üzenetére


Espla
aktív tag

Nekem is valami hasonló paraméterű van 10+ éve.
Amire érdemes ügyelni általában:
- nem rakja teli a fűgyűjtő kosarat, félig van akkor érdemes üríteni, mert elhagyja a levágottat
- aljukat tisztítani, nedves-saras-fűtől, használat után egy spaklival, a hatékonyabb működésért
- pengéket sűrűn élezni, különben rojtos és elhalt lesz a fűszál vége

Legközelebb mulcsozót vennék, szövet fűgyűjtővel (kevesebb pollen) és talán akkusat ha már megfizethetőbb lesz.

Van egy tologatós Al-Ko hengerkéses fűnyíróm is. Szeretem, szórakoztató vele a vágás, de nagy izomerő és lendület kell a használatához. Kicsit nagyobb füvet többszörös energiabefektetéssel lehet csak levágni vele.
Persze nem is arra van, hanem, hogy max. 3 naponta átszaladj vele a gyepen.
Sportnak nem rossz és halk, vagyis vasárnap se zavarsz vele senkit.

(#179) nyuzso1


nyuzso1
csendes tag

Kedves fórum, szükségem van egy kis segítségre, és nagyon tetszik a hozzáértésetek. Szabad ezeket megvenni? (muszáj olcsónak lennie :(( )
Ez az egyik:

Hecht 1450
Fogyasztói ár: 22 075,- Ft

Gyártó: Hecht, teljesítmény: 1400 W, szélesség: 34 cm, Utazás: Nem ajánlott terület: 600 m2, alapterület Trash: 40 l, a fűnyíró: 2in1, golyóscsapágy, nem, magasság állítás: igen, maximális vágási magasság: 6 cm, minimális vágási magasság: 2,5 cm, vágás típusa: forgás, mulcsozó szett: nem lehetséges, fordulatszám beállítás: nem, fűgyűjtő: igen, súly: 13 kg, teljesítmény: 220-230 V elektromos

A másik a Lidlben most csütörtöktől árult Florabest.

Ha ezek reménytelenek, akkor mit ajánlotok egy magánház kertjébe max. 30000 Ft-ig?

Hálás lennék a segítségért

[ Szerkesztve ]

(#180) Dluinet válasza nyuzso1 (#179) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mekkora terület?
sík vagy emelkedős?
milyen időközönként nyírtok?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#181) Espla válasza nyuzso1 (#179) üzenetére


Espla
aktív tag

Lidl-ös designos és kicsinek tűnik, biztos könnyen tolható, 15-ért megérheti annak aki megszereti

30 körül már érdemes elgondolkodni a benzinesen is
de igényeidet írd körül

(#182) nyuzso1 válasza Dluinet (#180) üzenetére


nyuzso1
csendes tag

Köszönöm a válaszokat.

A Lidlesről lecsúsztam, sajnos. A kert kb. 400 m2, a fű átlagos (nem az a golf minőség), sík. Próbáljuk rendszeresen nyírni, ha sok az eső persze nem mindig sikerül. Eddig a legrosszabb minőségű fűnyírót használtuk, de kezd szétesni és muszáj újat venni. Pénz nem sok van rá, de olyat se szeretnénk, ami két év alatt tönkremegy. A benzinessel szerintem sok a macera, meg hangos. Gondolkodtam a Makitán is, az mennyivel lehet jobb?

[ Szerkesztve ]

(#183) Dluinet válasza nyuzso1 (#182) üzenetére


Dluinet
nagyúr

400m2-re egy sima MTD, ha betartod a minden 10-dik nap fűnyírást, akkor 10 évig el fog menni.
A pengét félévente élezni, kétévente cserélni.
ha naponta öntözitek a füvet, akkor hetente 2× kell füvet nyírni.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#184) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Esetleg ha érdekelne valakit..

[link]

Látom ajánlott a Rotak 40-es, hát ez 43-as... :) Kicsi gyepterületre nem akarom befogni de ha nem megy el, akkor ez lesz a sorsa..

[ Szerkesztve ]

(#185) maross


maross
veterán

Udv! Funyirovasarlas elott allok, pici a kert (kb 100nm fu), de parom ragaszkodik a dologhoz. Elektromosat szeretnek, fugyujtovel, es jo lenne minel olcsobban meguszni. Mik a kilatasaim? Csak edigitalba kukkantottam be, ott 30ezer alatt nem nagyon uszom meg, ha olyat akarok venni, amirol mar hallottam (b&d emax32, rotak 32). Adjam alabb nyugodtan? :DDD

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#186) Dluinet válasza maross (#185) üzenetére


Dluinet
nagyúr

100nm az semmi, tuskóban van MTD 16000Ft-ért, könnyű, és ilyen kis terepre tökéletes ha 7-10 naponta lenyírod a füvet. Ha hagyod megnőni, és 14 naponta nyírnál akkor rotak.
A kéthetente nyírás az 2,5× több idő mint a heti.

Amiket felsoroltál azok 400nm fölött érdemes venni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#187) philoxenia válasza maross (#185) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mindenképp olyat javasolnék, ami komolyabb minőség. Al-ko- ból van több méret Obi-ban, ilyesmi helyeken is kapni, három év garancia. Tavaly vettük meg a másodikat, de az első is jó még, csak relatíve kicsi, nálam nagy a terület aránylag és tagolt is. Akár ez is elég lehet Neked.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#188) maross válasza philoxenia (#187) üzenetére


maross
veterán

A kicsi szimpi 19-ert, raadasul sok helyen ennyi. Majd benezek az obiba, hogy ott mennyi pluszt tesznek ra. Van valakinek jobb megoldasa 20alatt? Ha nincs, akkor ez lesz, koszonom szepen az infokat :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#189) Tristis válasza philoxenia (#187) üzenetére


Tristis
őstag

Al-ko ellen nem is szól semmi, csak az, hogy gariztatni lehetetlen, a kerék felfüggesztése elég széthullós (egyszer lépjen rá véletlenül bárki) és ott van még a Tékozló Homár is.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#190) Dluinet válasza maross (#188) üzenetére


Dluinet
nagyúr

AL-KO-ra nagyon vigyázni kell, könnyen törik
Ha nagyon vigyázol rá akkor tökéletes.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#191) maross


maross
veterán

Akkor ez bukta, konnyen toros nem kell, parom leszavazta. Meg is ertem, olyan aranyos amikor felbukik dolgokban meg ilyesmi :DDD.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#192) philoxenia válasza Tristis (#189) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát, Ti nem tudom, hol használjátok és mire, de nekem sehogy sem akart eddig összetörni, fogott sokszor betont, vasat, téglát, már az első kést le is kellett cserélnem, elkopott az élezésben, a kereket is igaz, az elsőket, de vagy négy év után és párszáz forint volt. A szomszédokban jártak úgy olcsó fűnyírókkal, hogy telement porral a motor és cserélni kellett, ezt az ősszel néztem meg még mindig pormentes... Itt falun nem ültetett pázsitot vágok vele, hanem ami kel, sok helyen tarackot, nagy erős, olykor akár félméteres dudvamezőt, árokpartot, így gyakran földet, erőltetem, de nem bírtam még tönkretenni. A motoros fűnyírónk azóta alig van használva.
Annyira régi, hogy nem találok a neten olyat még a sárga színű, 900W-os...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#193) Tristis válasza philoxenia (#192) üzenetére


Tristis
őstag

Én a legújabb Al-ko-t néztem nem a 10 évvel ezelőttit. A kerekét egy ilyen fémbütyök tartotta, ami egy rossz mozdulatnál kitörik a műanyag kerékből. Nekem ez tette be a mínuszt. Édesapa régi MTD-je is tolja már 10 éve az 50 centis pázsitot olykor-olykor :DDD Ilyen ez, ha dinnye szezon van a pázsit mehet a picsába. Fél kezemet adnám ha ilyenek lennének a mostani gépek is.....

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#194) philoxenia válasza Tristis (#193) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Én nem néztem, én használom, nem tört ki az újnak se, egy szezont már végigvitt..... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#195) maross válasza philoxenia (#194) üzenetére


maross
veterán

alternativakent valami, ami hozza ezt a szintet, es masszivabb? nyilvan dragabb lesz, majd osszeszoritom a fogam, csak minel kevesbe szeretnem :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#196) Tristis válasza maross (#195) üzenetére


Tristis
őstag

Vedd a legnehezebbet, én is azt tettem! Manapság lehet, hogy nem is rossz döntés :U

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#197) philoxenia válasza maross (#195) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem menj el egy Obiba és nézd meg. Ha nem találod elég masszívnak akkor nézd meg melyik masszívabb... :) A szomszéd most vett ilyet, tőlem függetlenül, bement és szétnézett az Obiban, meg van vele elégedve, pedig neki is nagy a terület és sokadik fűnyíró, még robikapából átszerelttel kezdte...
De ez is alternatíva, bár ezt 500 négyzetméterhez ajánlják, masszív és nagy kerekekkel szerintem...
Nincs olyan fűnyíró, amit azzal a céllal használva, hogy tönkretedd, ne lehetne tönkretenni, de normál használat mellett a legelsőként linkeltet se teszed tönkre, amit a régebbi hsz.-ben ajánlottam. :)
Vehetsz egy ilyet, mondjuk, de ez azért elég drága....
Ennek is a kereke is, a háza is műanyag, nézd meg a nagyobb képen, értelme nem volna komoly csapágyazott fémkerekekkel szerelni egy ilyen kategóriájú gépet.
Ja, és gondolom azért az angolok értenek a gyephez, nézd meg itt a tesztet.[link]

Tristis: Ez nagyjából olyan tanács volt, mintha fűnyírós fórumon processzorvásárlási tanácsként P4-et ajánlanának, mert jó sok MHz és sokat fogyaszt.... :U Azért ezek a cégek ebből élnek, az Al-ko német cég, megfelelő minőségellenőrzéssel és erre szakosodtak.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#198) maross válasza philoxenia (#197) üzenetére


maross
veterán

Ah, 100negyzetmeterre mindent sokallok, nemhogy 40-50ezreket. Ha azt mondjatok hogy muszaj 30ezres kategoriat venni ok, lenyelem, de folotte nem. Bemegyek obiba amint tudok :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#199) Tristis válasza maross (#198) üzenetére


Tristis
őstag

Abszolút felesleges 30 ezres fűnyíró. A súly meg ugye ott számít, hogyha nehezebb a motorja, akkor több anyag van benne, ami sose baj. Egyébként mindegyik ilyen fűnyíró leginkább gyerekjátékhoz hasonlít és mindegyik elég ócska, az 50 ezer forintos is. CMI-t azért ne vegyél :DDD

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#200) philoxenia válasza maross (#198) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mindenképp érdemes többet megnézni, azt is, hogy melyik mennyire áll kézre, de a garanciát is nézd és úgy vegyél olcsót, hogy kisebbet veszel, ne úgy hogy gyengébb minőségűt... :)
Te Tristis, úgy mennyi füvet vágtál már le életedben és milyen helyeken?
súly meg ugye ott számít, hogyha nehezebb a motorja, akkor több anyag van benne, ami sose baj. ennyi erővel egy súly is lehet rajta.... Sok mindent meg kell nézni egy fűnyírón, de a súly pont nem igazán nyerő ha több, ott könnyítenek rajta a gyártók ahol tudnak... Nekem volt még fiatalon orosz biciklim, ezek szerint az jobb volt, mint a mai gépcsodák, ott volt anyag, az biztos, de a boltból hazatekerve már két óra csavarutánhúzás következett.... :U Egyébként alapvetően nem a motor erőssége számít, a motor erősségében meg nem a súly az egyetlen tényező, sőt... PC-hez is lehetne gyártani öt-hat kilós tápokat, mégse az a trend.... :N

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.