Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) Márton válasza mexel (#2300) üzenetére


Márton
nagyúr

napja? itt hete..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2302) Hegyirabló válasza Márton (#2301) üzenetére


Hegyirabló
veterán

2-3 hete... :U

Aquila non captat muscas.

(#2303) Márton válasza Hegyirabló (#2302) üzenetére


Márton
nagyúr

úgy értem én is, csak lehagytam a számokat..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2304) Hegyirabló válasza Márton (#2303) üzenetére


Hegyirabló
veterán

A lényeg az, hogy ez már szánalmas. Amit tudtam ki is regisztráltam tőlük. De van, ahol nem lehet mail címet változtatni, pl. Jófogáson.

Aquila non captat muscas.

(#2305) dargelot


dargelot
senior tag

Hali,

Levelezgettem egy ideje a supprortal, hogy nem jön meg a levelem egy helyről, és hosszas hoza-vona után meglett a megoldás, hogy nem tudnak a spam szűrőbe belenyúlni, tehát a letiltott oldalról nem fogok emailt kapni. Érdekesség, hogy a letiltott oldal egy orosz webshop emailcíme. :F
Lényeg, hogy akkor kicsit komolyabban odaszóltam a supportnak, hogy a spam szűrőjük úgy ahogy van haszontalan. No azóta nem kaptam egy spam levelet sem, de ha gmail-ról írok levelet a freemailos címemre az is kb 2 órás késéssel jön meg, ha megjön. Support meg elkezdett ignorálni. :C

(#2306) MájMekk válasza dargelot (#2305) üzenetére


MájMekk
tag

Volt olyan levelem a héten, ami majdnem egy nap késéssel jött meg, ráadásul feliratkozás megerősítő levél lett volna...
Nekem még a support válasza is a spam fiókban kötött ki múltkor.
A Matrox hírlevél meg mindig a spam fiókban köt ki, hiába nyomom be, hogy nem spam, továbbra is oda megy. A spam szűrőt meg nem lehet kikapcsolni.
Szóval egy kabaré az egész...

(#2307) RR-13 válasza MájMekk (#2306) üzenetére


RR-13
őstag

Nekem az Icsekk e-mailjeim mennek Spam.ba, pedig állandóan rányomok, hogy nem az, de mégis oda teszi.... :W .. és ez csak az egyik baj...

(#2308) tibor23


tibor23
senior tag

Sziasztok!
Fel tudnátok világosítani mi a freemail-nél ez a régi és ú felület? Közel 20 éves fiókom van, így valószínű régi, de én androidos klienssel IMAP módban szeretném leszedni a leveleket. Azt írják ez csak az új felületű fióknál van meg. Át tudok migrálni, vagy mi ez az egész?

(#2309) Visormail válasza tibor23 (#2308) üzenetére


Visormail
addikt

Mikor kerül át az új felületre a fiókom?

A régi felületet fokozatosan vezetjük ki, a fiókok új felületre költöztetése jelenleg is zajlik – ugyanakkor ez egy hosszabb folyamat, ezért a fiókod átkerüléséig szíves türelmedet kérjük!

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#2310) tibor23 válasza Visormail (#2309) üzenetére


tibor23
senior tag

Kösz, de ez nem jelent semmit. Írtam nekik, de nem válaszoltak.

(#2311) Visormail válasza tibor23 (#2310) üzenetére


Visormail
addikt

Szerintem azt jelenti, hogy semmit sem tehetsz, csak várhatsz, hogy sorra kerülj.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#2312) gyurasz


gyurasz
tag

Ha webes felületről írtok e-mailt *@yahoo.com-os e-mail címre, a címzett nem fogja megkapni, ugyanis a freemail-es Magyar Telekom szerverek feketelistán vannak a yahoo-nál, nem fog átmenni a levél.
Elképzelhető, hogy más nagy szolgáltatók is ignorálják a webes felületről küldött e-maileket.

[ Szerkesztve ]

(#2313) tusi_


tusi_
addikt

Ez a freemail ugy szar ahogy van. Honapok ota!!! varok egy megerosito levelre a steamtol, hogy atköltöztethessem a fiokomat errol a hulladekrol vmi olyanra, ami rendszeresen elerheto. De nem lehet, nem jonnek meg bizonyos e-mailok. Az oldal hol elerheto, hol nem....
Szabalyzatokat azt tudnak küldeni, meg cookiekat, de egy normalis mail oldalt azt nem tudnak üzemeltetni. Sajnos nem tudom törölni a fiokom, mert az atköltözteteshez szukseges mailok nem jönnek meg :U
Nagyon szanalmas...

eat, sleep, play, replay

(#2314) Sygnus83


Sygnus83
csendes tag

Sziasztok !

Van 2 freemailes email címem, levelező programmal akarnám használni, az egyiket simán fel tudtam venni működik, a másik cím elakad a helytelen név/jelszónál......
Thunderbird, gmail alkalmazásban egyformán, egyik megy, másik nem.
Webes felületen működik a belépés, viszont amit megfigyeltem, más a 2 oldal kinézete a 2 címhez, bár nem tudom ez összefüggésben van e valamivel

Ha valakinek lenne ötlete megköszönném ! :F

(#2315) 4Grider válasza Sygnus83 (#2314) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem olvastál vissza a topikban?
A freemail.hu elég régóta egy hulladék szolgáltatás, mert kezdő programozók homokozójaként szolgál. Miért akarnád - az esetleg fontos - e-mailjeidet egy ilyen szolgáltatóra bízni?
Át kell a leveleket irányítani megbízhatóbb e-mail címre, és idővel átszoktatni oda a kapcsolataidat. Különben mindig lesz olyan partnered, akinél gondot fog okozni az, hogy te freemaillel levelezel.

(#2316) Sygnus83 válasza 4Grider (#2315) üzenetére


Sygnus83
csendes tag

De, tudom, hogy a freemail egy hulladék...de egy csomó acc van erre regelve stb stb...macera lenne új címre vinni, de lehet az lesz a vége.

(#2317) Visormail válasza Sygnus83 (#2316) üzenetére


Visormail
addikt

2309 azért néznek ki máshogy.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#2318) 4Grider válasza Sygnus83 (#2316) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én még a c3-as időszakban regisztráltam, utána még vagy bő 10 évig egy szabványos levelezőrendszer volt a freemail. Ma viszont már a használatával kicseszünk a levelezőpartnereink többségével. Vagy azért, mert nem tudnak nekünk levelet küldeni, vagy azért, mert amit válaszként kapnak innen az a kettős átkódolás miatt olvashatatlan, vagy csak natúr azért, mert észre sem vesszük a sok spam között a beérkezett levelüket. A fenntartó képes egy külsősnek a spamszűrésért fizetni, miközben dőlnek be a magyar spamek. Átirányítva a levelezést egy idegen rendszerbe, simán szűrhető a sok átengedett spam.

(#2319) tibor23 válasza 4Grider (#2318) üzenetére


tibor23
senior tag

Az a gond, hogy én pl. annyi oldalon erre vagyok regelve, hogy nem is tudom. 2. Hova migráljak ha gmail-re semmiképp nem akarok?

(#2320) scarabaeus válasza tibor23 (#2319) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nézz rá a gmx-re. (.com, nem a .de vagy .at). Átpakoltam bele 2x0 ezer e-mailt az elmúlt huszonpár évből, nem zavarta, korlátlan. (Nem x GB és kész)
Klasszikus levelezőprogrammal használom, eM Client, valós almappák vannak. Van IMAP.

Kemény meló, de a regisztrációkat át kell költöztetni, függetlenítsd magad a freemailtől. Amire a keepass összes bejegyzésének a végére értem... még a webshopokon is végigvittem a váltást... Szóval nem két napig tartó elfoglaltság volt.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#2321) Sygnus83 válasza Visormail (#2317) üzenetére


Sygnus83
csendes tag

Értem köszi ! Akkor lehet, ha a régi fiók is átkerül már az sem fog működni !?

(#2322) Sygnus83 válasza 4Grider (#2318) üzenetére


Sygnus83
csendes tag

Értem, köszi a választ, és hova érdemes átcuccolni ? gmail.com jó lehet, mert az már van....

(#2323) AxBattler válasza tusi_ (#2313) üzenetére


AxBattler
félisten

Nekem egy tavalyi mailt kellene előbányásznom, de egyszerűen nem megy ezzel a szeméttel, már napok óta! :W

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2324) MegaNorby


MegaNorby
tag

Sziasztok! A freemailes leveleim importálva vannak gmail címre, de az utóbbi időben egyre többszőr azt írja ki hogy a szerver ideiglenesen nem elérhető. Nem jönnek át a leveleim.
Hiba: A szerver átmenetileg nem érhető el.
A szerver a következő hibát adta vissza: „Error in RETR command: Bad message number argument”
Van erre valami megoldás hogy működjön rendesen?

Northlight music

(#2325) 4Grider válasza MegaNorby (#2324) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem a gmail-lel kérdezed le a leveleid, hanem a freemail beállítások oldalán az átirányítás részben beállítod, hogy a freemail a gmail.com-os e-mail címed felé továbbítson.

(#2326) MegaNorby válasza 4Grider (#2325) üzenetére


MegaNorby
tag

Köszi, megtaláltam! Beállítottam arra hogy továbbít és helyben tárol.
Holnap kiderül hogy jó-e.

Northlight music

(#2327) MegaNorby válasza 4Grider (#2325) üzenetére


MegaNorby
tag

Nem működik, azt írja hogy hitelesítési hibaHitelesítési hiba!
Hitelesítési hiba.
A szerver a következő hibát adta vissza: „[SYS/TEMP] Temporary authentication failure. [fm2lb00.freemail.private:2020-...”

Northlight music

(#2328) 4Grider válasza MegaNorby (#2327) üzenetére


4Grider
nagyúr

A továbbításhoz nem kell hitelesítés.

(#2329) Ciccuka


Ciccuka
veterán

vélemények

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2330) 4Grider válasza Ciccuka (#2329) üzenetére


4Grider
nagyúr

Kicsit is hozzáértő ember már sok évvel ezelőtt megszabadult a freemail-től.
A fb-on posztolt problémák nem először - és nagyon nagy eséllyel nem is utoljára - fordulnak elő náluk. Az sem újdonság, hogy magas a false pozitív és a beengedett spam-ek aránya. Az sem, hogy pop3 vagy működik, vagy nem. Az sem, hogy össze-vissza kódolják az ékezetes e-maileket, így egy ékezetes e-mailre válaszolva az idézett részek a címzettnél vagy elolvashatóak, vagy hieroglifák. És lehetne még sorolni a problémákat, de minek...

(#2331) Ciccuka válasza 4Grider (#2330) üzenetére


Ciccuka
veterán

Idén tavasszal indult el ez az egész. Azóta eltelt fél év és látszólag maradt minden változatlanul rossz.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2332) 4Grider válasza Ciccuka (#2331) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az általam felvázolt problémák jó része nem idén tavasszal indult, hanem hosszú évek óta tart. Ha utána nézel, pl. a webáruházak jó részébe nem idén tavasz óta került be az, hogy ha freemail.hu e-mail címet adnak meg a vásárlók kapcsolattartásra, akkor nem tudják garantálni, hogy a megrendelések státuszával kapcsolatos e-maileket a vásárlók meg is kapják. A webáruházak ügyfélszolgálatainak a freemail.hu évek óta sok felesleges munkát és így költséget okoz a megbízhatatlan és szabványoktól eltérő szolgáltatásaival.

(#2333) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Jöttem kérdezni... De visszaolvastam. Szerintem próbálok mindenhol a gmail-es címemre átállni. Napok..hetek óta nem tölti le a Thunderbird a freemailes leveleket.... Na jó, néha.
Androidos telót sem tudtam soha rávenni hogy kezelje.
Emlékeim szerint 90-es évek vége óta meg van a fiók....De már elég volt belőle. :W

(#2334) bsh


bsh
őstag

ez már tényleg elképesztő. legalább mondanák meg nyíltan, hogy nem tudjuk / nem akarjuk megcsinálni, lehúzzuk a rolót, húzzatok a 'csába... :U

(#2335) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

Webről hibátlan a belépés.
LiveMailről és androidról 2 hete folyamatos hibákat dob a levelek lekérdezésekor, minden 3. vagy 4. probálkozásra sikerül.
Mi a problémája ? :(( :((( :(( :((( :W
Köszönöm.

Kiszolgálóhiba: 0x800CCC90
Kiszolgáló válasza: -ERR [SYS/TEMP] Temporary authentication failure. [fm2lb00.freemail.private:2020-09-30 16:20:15]
Kiszolgáló: 'freemail.hu'
Windows Live Mail Hibaazonosító: 0x800CCC92
Protokoll: POP3
Port: 110
Biztonságos (SSL): Nem

[ Szerkesztve ]

(#2336) akaido


akaido
addikt

Két freemail címem is van, az egyikkel ide a prohardverre regisztráltam. Belépni be tudok, az e-mailt is küldi, de az nem érkezik meg, így van január óta.
Ismerve a freemail vacakságát, megszüntetném a fiókokat, de akkor mi lesz a ph! tagságommal?
Hja kérem: a https://haveibeenpwned.com/ szerint "Ooh no..." :Y
azaz problémák vannak mindkettővel. Jelszót változtattam, de így sem érkezik meg a címzetthez levél..

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#2337) scarabaeus válasza akaido (#2336) üzenetére


scarabaeus
őstag

A prohardveren legalábbis nem lesz gondod ezzel. Az adatlapon adj meg egy új e-mail címet. Arra az új címre elküld egy ellenőrző e-mailt, és annyi.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#2338) akaido válasza scarabaeus (#2337) üzenetére


akaido
addikt

Rendben, köszönöm.
Szerelő: Működik is! :R

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#2339) venom8888


venom8888
őstag

2 napja nem tudok belepni freemailbe, ti sem?

(#2340) NagyL válasza venom8888 (#2339) üzenetére


NagyL
csendes tag

Én betudok lépni,de ezt írja:

A mappák lekérdezése sikertelen. Kérjük, próbáld meg 30 perc múlva!: postafiók elérési hiba (#02744)

[ Szerkesztve ]

(#2341) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

kb 1 hónapja szar, napi szinten :((

(#2342) venom8888


venom8888
őstag

Hogy tehetik ezt,valaki munkahoz hasznalja,levelezik stb. Napokig nem elerheto,az mae felhaborito. Bar at tudnek menni a gmail hez,de anyi helyen at kene irnom az email elerhetosegemet,hogy megszamolni sem tudom.

(#2343) DeadmaN89


DeadmaN89
csendes tag

Félelmetes amit csinálnak, ha nem a jelentéktelen regekre, spam gyűjtőnek használnám már rég kukáztam volna. Kisiskolásként regeltem kb. 22 éve, pár helyen azért még meg van adva 😂

(#2344) venom8888 válasza DeadmaN89 (#2343) üzenetére


venom8888
őstag

En is,20 eve regeltem.

(#2345) cappa72 válasza venom8888 (#2344) üzenetére


cappa72
nagyúr

Asszem valamikor én is 20-22 éve regisztálhattam...
És olyan szépen nem működik normálisan már, hogy lehet, hogy átirányítom valahova máshova a leveleimet. Úgy legalább megkapom.
Viszont a számítógépes kliens (Thunderbird) esetén küldésnél még nem volt gond...
:F

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2346) gya/352


gya/352
tag

Eddig legalább időnként jó volt, időnként nem. Most permanensen nem működik már órák óta. :(

(#2347) bsh válasza cappa72 (#2345) üzenetére


bsh
őstag

thunderbid letöltésnél állandóan hibát ír már rohadt régóta. ezért át vannak irányítva egy gmail címre a beérkező levelek, de vagy nem küldi át őket vagy csak több napos(!) késéssel hirtelen beesik az összes.
hihetetlen ez a freemail. :O :W

(#2348) venom8888 válasza bsh (#2347) üzenetére


venom8888
őstag

Rakas szar. 1 napig jo volt,most ujra szar.

[ Szerkesztve ]

(#2349) JamesHun


JamesHun
addikt

én ott akadtam ki a freemailre, hogy a nem frissítései miatt ellopták jó pár accountomat, mert a telefonra fél nap késéssel jöttek meg a jelszó reset kérelmek amik a feltört freemailes fiókom eredményei voltak.
A support szerint normális, közel 50 sikertelen belépés 1 nap alatt 4 országból és az is, hogy ismeretlen helyről való belépésre nem küldenek egy emailt ahogy a gmail is teszi pl.
És a csoda autentikátorral meg kitörölhetem a seggem, mert az csak webes belépéshez kell, ők meg telefonos appot használtak.
Szóval security level -100 a freemailnél.
Már sok helyen meg van másodlagos emailnek a gmailes címem
Szép lassan elkezdem átrakni elsődlegesre a gmailt és szanálni a freemailt.

SeriesX: JamesSHun

(#2350) venom8888 válasza JamesHun (#2349) üzenetére


venom8888
őstag

Nekem is ez a szandekom, ahonnan legtobbet kapom az emaileket, azokon az oldalakon kell elkezdeni at irni a freemailt. Es szerintem 1 ev alatt sikerul minden fontos weboldalon,hivatalos helyeken at irni Gmailre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.