Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84851) natë válasza zsoltiz (#84850) üzenetére


natë
nagyúr

Inkább ezt használd.

(#84852) Plazmacucci válasza zsoltiz (#84850) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hibátlan.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#84853) zsoltiz válasza natë (#84851) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

(Nem szimpi, hogy regisztráció nélkül méretkorlátos. De most beregisztráltam. Egyébként a Postimage miért nem jó?)

(#84854) natë válasza zsoltiz (#84853) üzenetére


natë
nagyúr

Mert a teljes mérethez pöcsölni kell 😁

(#84855) Valaki87


Valaki87
senior tag

szerintetek iphone 6s után nagy váltás lenne az iphone 8 ( nem plus! ) kamerában ?nem tudom eldönteni.. :U :))

[ Szerkesztve ]

(#84856) psajti válasza Valaki87 (#84855) üzenetére


psajti
aktív tag

Nekem 8 plus van - az alap kamera elvileg egyforma - , volt korábban 6s is. Egymáshoz képest mindenképpen előrelépés, viszont az alma gyári képfeldolgozó algoritmusát nem igazán bírom megszeretni. Jó-jó de szvsz. semmi extra/kiemelkedő nincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#84857) natë válasza Valaki87 (#84855) üzenetére


natë
nagyúr

Automatában nem lesz nagy ugrás, sőt raw-ban sem.

[link]

Mi Mix 2s

[ Szerkesztve ]

(#84858) Z.É.T. válasza natë (#84857) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Pont akartam kérdezni, hogy ide most mehet-e vágva, de ez válasz is egyben :)

Teljes méret

Xiaomi Redmi Note 5 (picit vágva, nulla téma)
(((elfelejtettem hogy kell a thumbnail alá tenni az eredeti méret linkjét :o )))

[ Szerkesztve ]

(#84859) natë válasza Z.É.T. (#84858) üzenetére


natë
nagyúr

Teljesen jó a Note.

(#84860) Z.É.T. válasza natë (#84859) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Nappal elmegy, sajnos ritkán érdekel nappali téma. Naplementét, pirkadatot, felhős eget, meg low light fotókat kár erőltetni vele, persze még bootloadert sem nyitottam, gcam próba sem volt. Pedig az a terv, hogy jövő márciusig ennél maradok.

(#84861) natë válasza Z.É.T. (#84860) üzenetére


natë
nagyúr

Gcam-mel frankó low light fotókban is, csak a front HDR+ szelfi portré nem szuperál, de az meg kit érdekel ugye.
Esti témákat ne mobillal csinálj imho.

[ Szerkesztve ]

(#84862) Z.É.T. válasza natë (#84861) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ez jó hír, mert a szelfi pont egyáltalán izgat. 2 évig volt Canon DSLR -em, de soha nem volt nálam a megörökítendő pillanatokban, a telefon meg mindig kéznél. Ráadásul a teljes méret a legkevésbé sem érdekel, ha FHD monitoron és vagy kb A5 méretben jól mutat, az nekem simán elég :) Ebben pedig még mindig a Huawei a kategória királya, pedig kipróbálnék valami mást is egy évre, de szinte az összes 2017-2018-as Androidos versenyző volt már nálam/társaságomnál és eddig semmi nem volt alkalmasabb. Ez van, ha a zember ilyen baromságokra gerjed :D

(#84863) Valaki87 válasza psajti (#84856) üzenetére


Valaki87
senior tag

értem köszi :K

Moz: nálam csak automata mód játszik, nem vagyok nagy fotós, nem is szeretek mókolni :) hát akkor marad a 6s ha nincs érdemi váltás... talán az XR... kiderül majd..

[ Szerkesztve ]

(#84864) balazs0102 válasza natë (#84857) üzenetére


balazs0102
senior tag

Szép! Jó tiszta, éles kép. Ha tettek volna bele infrát vettem volna egy ilyen telefont.

(#84865) Thom! válasza zsoltiz (#84850) üzenetére


Thom!
veterán

nagyon frankó :R

(#84866) jofiucska


jofiucska
tag

MI8

[ Szerkesztve ]

(#84867) Shingen válasza zsoltiz (#84850) üzenetére


Shingen
addikt

tényleg frankó képek

風林火山

(#84868) natë


natë
nagyúr

Gcam

[link]

Stock

[link]

Nem a gcam miatt, mert az itt tilos ugye, hanem azt szemléltetve, hogy a Mix 2s-nél, Mi 8-nál mennyivel jobb beltérben este, mesterséges - álló lámpa - fénynél a stock algoritmus.

(#84869) quint válasza jofiucska (#84866) üzenetére


quint
aktív tag

Lehet, hogy vaksi vagyok, de ez nekem nagyon tetszik :R

(#84870) natë


natë
nagyúr

[link]

Xiaomi Mi Mix 2s

(#84871) akooos válasza natë (#84870) üzenetére


akooos
veterán

Wow csak 1800 a somat mosogatótabletta :Y

(#84872) #18001664 válasza akooos (#84871) üzenetére


#18001664
törölt tag

:D :D :D

(#84873) natë válasza akooos (#84871) üzenetére


natë
nagyúr

😂🤣

De azé' a csigacsíkot látod a padlón.

(#84874) zsoltiz


zsoltiz
aktív tag

Mi8

[ Szerkesztve ]

(#84875) tomboy0013 válasza zsoltiz (#84874) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nagyon király kamerája van a MI8-nak. Érdekes, itt nem igazán látok a széleken mosódást mint Moz Mix2S-es képein, pedig a szenzor ugyanaz meg a gyártó is :D

(#84876) Saccco válasza tomboy0013 (#84875) üzenetére


Saccco
nagyúr

És a lencse?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#84877) natë válasza Saccco (#84876) üzenetére


natë
nagyúr

Az is ugyanaz.

Mi 8

[link]

Tényleg nincs mosódás?

...vagy nézzétek meg a kolléga utolsó zöld fás, bokros fotójának a sarkait.

(#84878) natë válasza natë (#84877) üzenetére


natë
nagyúr

(#84879) zsoltiz válasza tomboy0013 (#84875) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Van mosódás, csak helyzetfüggő, hogy mennyire feltűnő. Meg torzít is rendesen a lencse a szélek felé haladva, olyan tojásfejeket tud produkálni, hogy jujj :)

Meg ha nagyon kötekedni akarok van más baja is:
- sok a zaj, főleg az árnyékos részeken
- valahogy a fénymérés nem tökéletes: van amikor 2 egymás után lőtt fotó ugyanott, ugyanakkor 2 teljesen eltérő képet eredményez kicsit túl vagy alul exponálva
- az arcokat -pláne napsütésben- hajlamos valahogy nagyon kivilágosítani, illetve a fehéregyensúly is kicsit túl meleg
- úgy általában nekem hiányzik egy kis plusz kontraszt a képekről

Egyébként összességében elégedett vagyok vele :) Állítólag a kínai rommal jobb képeket csinál, remélhetőleg a global-ban is javítanak még a képminőségen.

(#84880) Anulu79 válasza natë (#84878) üzenetére


Anulu79
addikt

Ez a kép rossz a szemnek. :D

(#84881) silentkiller


silentkiller
senior tag

Adott egy user aki S4-S7 között az összes androidos Samsung-ot használta. Pár éve iPad-et használ, így kapóra jött az S7 után egy iPhone X (cégesre iPhone 8-at használ). Szeretne visszatérni androidra (az iOS bizonyos munkamenetek korlátozottsága, valamint az XS kevésbé innovatív megoldásai miatt), neki a legfontosabb a kamera és a legalább 1, de inkább 2 napos használati idő. Az ár nem számít, ha kiszáll az X-ből szinte bármelyik készüléket újonnan meg tudja belőle venni. Én ezeket ajánlottam neki, mint pool, amiből érdemes lenne választania (nem sorrendben):
Samsung S8 - akksiban jobb, mint az S9
Google Pixel 2 (és XL) - itt a SOT-ban nem vagyok biztos, hogy elég lenne neki
HTC U11
Xiaomi Mi 8
Huawei P20 Pro - nem vagyok biztos a kamera képességeiben, hogy előrelépés a X-hez képest.

Mit hagytam ki a listából? Nektek mi lenne a preferenciátok?

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#84882) Saccco válasza silentkiller (#84881) üzenetére


Saccco
nagyúr

Note9

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#84883) balazs0102 válasza silentkiller (#84881) üzenetére


balazs0102
senior tag

s9+

(#84884) Plazmacucci válasza silentkiller (#84881) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát nem tudom, a Mi 8 nappal nekem egységesebb végeredményt hoz mint az S9/N9 páros. Éjszaka már más a helyzet, videót meg nem tudom. Ha a többi kényelmi funkció nem számít, csak a fényképezés, akkor Mi8 vagy HTC 12, a Pixelek szerintem ár/értékben alul maradnak.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#84885) vittgen


vittgen
aktív tag

Rendszeresen olvasom a topikot,ritkán posztolok is..../ habár,már rég nem raktam ki fotókat,mert szinte sosem volt reakció rá /
De most már nem hagyom szó nélkül,hogy csak 2-3 típus van "versenyben" itt!!
Xiaomi,Samsung,Pixel...
Na most képzeljétek el,nekem NOKIA 7 Plus van és nagyon jó fotókat tudok vele készíteni!
Landscape és Macro témában is...
Hát...
Csak ennyi!

(#84886) Saccco válasza vittgen (#84885) üzenetére


Saccco
nagyúr

Pics or did not happen. ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#84887) natë válasza vittgen (#84885) üzenetére


natë
nagyúr

Ööö :F

(#84888) tomboy0013 válasza vittgen (#84885) üzenetére


tomboy0013
veterán

Akkor tölts fel képeket ne csak a szád járjon. Hadd nézzük meg mi is mennyire jók a képeid.

(#84889) trebrona válasza vittgen (#84885) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nekem nem rémlenek olyan nagyon jóknak. :N
Persze gondolom mindenki meggyőzhető. ;)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#84890) akooos válasza vittgen (#84885) üzenetére


akooos
veterán

Bárki és mindenki tölthet fel ide képeket, nem csak Xiaomi, Samsung és Pixel userek. De van is sok Huawei és iPhone kép is. Nincs szerintem semmi az egekbe magasztalva, főleg nem a Samsung ;]

(#84891) balazs0102 válasza vittgen (#84885) üzenetére


balazs0102
senior tag

Most jolmegmondtad nekik .. :DDD :DDD képzeld én már a Sony Ericsson k750i -vel is nagyon jókat csináltam... Sőt : KÉPZELJÉTEK! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#84892) Anulu79 válasza vittgen (#84885) üzenetére


Anulu79
addikt

Engem is érdekelnének a Nokia 7 plusz képek mert elgondolkodtam korábban a készülék vásárlásán. Így meg érdekelne, hogy mégis mit tud most képalkotásban a készülék.

(#84893) atike válasza vittgen (#84885) üzenetére


atike
nagyúr

Mi lenne ha megmutatnád és nem elképzelni kellene...? Erről szól a topic... :) Részemről örülnék Nokia 7 Plus képeknek...

(#84894) Saccco válasza balazs0102 (#84891) üzenetére


Saccco
nagyúr

Mondjuk, ezt most nem hiszem el neked. :U

;]

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#84895) mtm800


mtm800
senior tag

I8 plus automata....kutyafuttában

[link]

(#84896) lenzso válasza vittgen (#84885) üzenetére


lenzso
tag

Melegfront ? ;] :D

(#84897) vittgen válasza lenzso (#84896) üzenetére


vittgen
aktív tag

+ mindenki más!!

Jahh... Azt hiszem a vénasszonyok nyara megzavart!! :D :DD
...csak elmondtam a véleményemet!

Most...miután "Jól megmondtam nektek" majd töltök újra fotókat ide!! :K

Amúgy májustól,amióta megvan a teló sok-sok fotót tettem ide /is/, de egyikőtök-másotok kivétellel rá sem bagóztatok!

Erőltettem a fotót is és a videót is egy darabig,de aztán felhagytam vele!

Rá is kereshettek.....

Halaszthatatlan dolgaim elvégzése után töltögetek! :K

(#84898) Saccco válasza vittgen (#84897) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az előbb rákerestem, de a traktoros HTC-s képeken kívül mind törlődött.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#84899) akooos válasza vittgen (#84897) üzenetére


akooos
veterán

Ez nem a facebook, hogy lájkolni kelljen a képeket. Ha csak azért töltesz fel, hogy megdícsérjenek, akkor rossz helyen jársz.

(#84900) lenzso válasza vittgen (#84897) üzenetére


lenzso
tag

Likera itt van ez [link]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.