Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68151) falijja válasza siskad (#68150) üzenetére


falijja
őstag

A nexus hdr+ féle portot mindenképpen próbáld ki, mert az mi5 aszem támogatja.( jó ez a imx298 is )
El is gondolkoztam egy mi5s-en.. :B

[ Szerkesztve ]

(#68152) siskad válasza falijja (#68151) üzenetére


siskad
őstag

Snapdragon 820 van benne. úgyhogy támogatja, csak gyári romon nem megy a camera2api hiánya miatt. :( De tegnap kértem BL nyitásra engedélyt

Xiaomi 13

(#68153) G-Guts válasza natë (#68143) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Na itt a második képnél kellene kipróbálnod az Lcamerát. Kíváncsi lennék az mit tud összehozni ilyen fényviszonyoknál.

(#68146) trebrona: Úgy látszik a Redmi 3S Prime a bor utcán is megállja a helyét.

(#68142) siskad: Ezeket manuális beállításokkal készítetted?

[ Szerkesztve ]

(#68154) taptaq válasza siskad (#68142) üzenetére


taptaq
aktív tag

Az első nagyon jó lett.

Samsung A54, CASIO 1500WH

(#68155) Ricardo


Ricardo
félisten

Sok jó kép lett mostanában. Lassan jön az ősz színesedik a természet. Már várom. :K

(#68156) gipsztigris válasza csaba1203 (#68134) üzenetére


gipsztigris
addikt

Zalaszántói sztúpa. :) Első kép tetszik.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#68157) outdoor válasza natë (#68143) üzenetére


outdoor
aktív tag

Jók. A nexus 5x óta a Google remekel térbeli elrendezésben.

Szívesen látnék Samsung S8 és iPhone 7 Plus fotókat.

És Google Pixel király képeket, LG G6 trónkövetelővel.

A proper digital assistant could be my best friend

(#68158) csaba1203 válasza gipsztigris (#68156) üzenetére


csaba1203
addikt

Köszi!
Igen hazafelé nyaralásból útba ejtettük rég voltunk itt sok minden épült azóta. :)

(#68159) toto0569 válasza pergabb (#68129) üzenetére


toto0569
addikt

Sisakos sáska.

(#68160) siskad válasza G-Guts (#68153) üzenetére


siskad
őstag

Nem, automata módban készültek.

Xiaomi 13

(#68161) Sanki


Sanki
addikt

Honor 8

(#68162) Bossi


Bossi
őstag

S8

(#68163) Zsozsoka 74 válasza Bossi (#68162) üzenetére


Zsozsoka 74
senior tag

A harmadik kép gyönyörű lett ;)
Gratula

[ Szerkesztve ]

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#68164) falijja válasza Bossi (#68162) üzenetére


falijja
őstag

Kár hogy samukra nem jó a hdr+, na nem mintha így is bármiféle gond lenne a képminőséggel akármilyen körülmények között is legyen..

(#68165) Bossi


Bossi
őstag

(#68163) Zsozsoka 74 köszönöm

(#68164) falijja azt én is sajnálom, hogy az exynos nem támogatott...

A fény és az árnyék jól nézett ki ennyi...

kivégzés

S8

[ Szerkesztve ]

(#68166) no more válasza Bossi (#68165) üzenetére


no more
addikt

Uh, de jó képek! :Y

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#68167) Bossi válasza no more (#68166) üzenetére


Bossi
őstag

Köszönöm

(#68168) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr


[link]
Galaxy S8
Annyi módosítás történt, hogy kikotortam a rendszámot. Egyébként nyers kép.

valami

(#68169) tomp


tomp
félisten

naplemente gyors hajóról
naplemente HDR
naplemente manual azaz Pro módban
HDR mozgó hajóról mozgó tárgyat fotózni erős ellenfényben, annyira nem lett gáz
Tihany HDR
Tihany auto módban 2X-es zoom(másodlagos kamera)

OnePlus 5 gyári kamera. Szerintem magában a szenzorban rengeteg plusz van még. Elférne egy jó adag finomítás mert túlságosan mos a zajcsökkentő. Másodlagos kamera is nagyon szuper lenne ha nem mosna ennyire. Na de a régi Xperia M4-hez képest csúcsképek. :)

(#68170) siskad válasza tomp (#68169) üzenetére


siskad
őstag

Az első nagyon ütős lett, a többi is szép. :)

Xiaomi 13

(#68171) juuzer


juuzer
addikt

Huawei P9 - monokróm

M3 - Direkt

Legközelebb az eredeti méretet linkeld. Jobban látszik rajta minden.

[ Módosította: Ricardo ]

Vamos a la playa.

(#68172) outdoor válasza tomp (#68169) üzenetére


outdoor
aktív tag

Nagyon szep kepek. Milyen szenzora van?
Ezt a bulihajot lattuk mi is.

Juuzer, dogos. Nem is tudnam elfelejteni, hogy a P9 vegzett a samu es az lg g4 utan. Nagyon jo telefon. Amit azzal orokitettem meg, megallja a helyet. A csucstelefonok egyetlen csucskameraja Kinabol. A tobbi mind koreai.
(Ez csak a tarsadalmi berendezkedes kulonbsege miatt erdekes. Ami moge a kommunizmus leteszi a voksat, valoszinuleg a legkevesbe sem fancy, de szaz ev mulva, lebombazva is beindul, elzummog, mukodik. Persze Korea is zsenialis, csak a P9 az egyetlen kinai fotos telo.)

[ Szerkesztve ]

A proper digital assistant could be my best friend

(#68173) Vikooo válasza outdoor (#68172) üzenetére


Vikooo
addikt

De a lelke mindegyiknek Japán :)

(#68174) outdoor válasza Sanki (#68161) üzenetére


outdoor
aktív tag

Becsületére válnak a fotók.
Különösen a harmadik kép. Fényár volt? Mennyiben adja vissza a valóságot, és miben más?

trebrona Köszönöm. Épp U11 fotókat nézegetek, és már kezdtem elhinni, hogy a pohár nem kerek, a gömb nem gömbölyű, az emberek féloldalas fejűek, stb. Örülök, hogy a különösen ajánlott Redmi 3s hagyományosabb nézetet képvisel.

A proper digital assistant could be my best friend

(#68175) Aryon87 válasza outdoor (#68174) üzenetére


Aryon87
félisten

Pontosabban?

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#68176) LSM


LSM
csendes tag

Sziasztok!

Milyen mobilt ajánlotok fickándozó kisgyerek fotózására, pillanatképek készítésére.
LG G4-et vettem a legendás fotó képességei miatt. Viszont erre a célra nem vagyok elégedett vele.

Ha az ideálistól eltér a fényviszony, vagy mozgó dolgot kell fotózni, elmosott, életlen képek a végeredmény. Persze marha jó fotókat lehet vele csinálni, statikus dolgok esetén, de amire nekem van szükségem, arre sokszor nincs idő rákészülni, ilyen olyan beállításokkal vackolódni az app-ban. Hanem csak előkapom és katt fotó.

Valahol azt olvastam, hogy az ilyen jellegű zsebből előkapva készített finomhangolás nélküli fotózásra az iphone család a legjobb.

Nekem az is elég ha ezt megerősítitek. Egyéb elvárásom nincs a telefonnal szemben, illetve ami van, azt bármi tudja.

Köszönöm!

Üdv.

(#68177) akooos válasza LSM (#68176) üzenetére


akooos
veterán

Jó az iPhone gyors point&shoot képekre. 7 Plussal van tapasztalatom, az nagyon gyorsan fotóz. De ugyan erre képesek az újabb Huawei / Honor telefonok is. P9, P10, Honor 8, 9. Ha a pénz nem számít, vegyél iPhonet.

(#68178) Ricardo válasza akooos (#68177) üzenetére


Ricardo
félisten

A Samsungok is jók fotózásban. Gyorsan elkészülnek a képek.

(#68179) #16514048 válasza LSM (#68176) üzenetére


#16514048
törölt tag

Tölts le egy olyan kamera appot, amiben vannak motívumprogramok és/vagy lehet sorozatfelvételt csinálni vele és akkor nem kell a beállításokkal foglalkozni. Nem kell egyből iPhone-t venni, ha nem felel meg a gyári alkalmazás.

(#68180) LSM válasza #16514048 (#68179) üzenetére


LSM
csendes tag

Szia!

Tudsz konkrétan bizonyos appot ajánlani.

Ez a pontos probléma, fényviszony határeset, de nincs nagy fény

Az elsőből sajnos rendre készül 1-2, mire lesz egy olyan, ami már elrakható, és elővehető sok év múlva. De az is előfordul, hogy már nem aktuális az amit szeretnék megörökíteni, mire elkészülne az éles kép.

Köszönöm!
Üdv.

[ Módosította: Ricardo ]

(#68181) ThorsHUN válasza LSM (#68180) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Ez meg komolyabb gepeknel is problemat jelent es fog jelenteni.
Jellemzoen belteri (ezaltal gyenge, szart fenyviszonyok kozott), varatlan gyors mozgasu celpont (meg jo fenyviszonyok kozott is kepes bemozdulni).

Fix rekeszertek, ezaltal marad az ISO es az exponalasi ido amivel dolgozhatsz. A gyors temahoz gyors exponalasi ido kell, ergo marad a magas iso, amit jellemzoen bazi szarul kezelnek a telefonok (is) es tokzajos lesz a kep.

Kedvenc kepem a temahoz:

(#68182) Lacy6 válasza LSM (#68180) üzenetére


Lacy6
senior tag

Szia!

Ezt mobillal igen nehéz kivitelezni.
Kevés fénynél gyors záridőt kell alkalmazni, aminek az lesz az eredménye hogy emelni kell az ISO értéken.
A kis szenzor nem fogja jól viselni ha emelsz az érzékenységén ezért zajos lesz a kép.
Inkább fényképezőt ajánlok gyerek fotózásra, privátba tudok segíteni.
Ha mindenképp maradnál a mobilnál, akkor kettő lehetőség van.
Automata üzemmódban való fotózáshoz érdemes minél több teszt képeket nézni, és ott is a paramétereket.
Itt az a nyerő ami kevés fénynél is gyorsabb záridőt választ. Pl. a Samsung S8 vs U11-nél az S8 szinte mindig hosszabb záridőt alkalmaz kevés fénynél. Ez álló témánál teszteken jól néz ki, de egy gyerek mozgás közben már nagyon mosott lesz.
A másik lehetőség, hogy csak a mobilok paramétereit nézed meg. Konkrétan hogy jó szenzor és fényerős 1.8 vagy 1.7-es optika. Mivel a mobilba ott a lehetőség csak lehet nem jól működik az automatika manuálisan választod ki azt az értéket, amivel még elmosódásmentes értékelhető képet lehet csinálni.
De még egyszer mondom, hogy ez mobilokkal kevés fénynél borzasztóan nehéz.

Hoppá megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#68183) LSM válasza Lacy6 (#68182) üzenetére


LSM
csendes tag

Szia!

Ez a jól sikerült kép "Exif" adatai(azért rakom idézőjelbe, mert csak lemásoltam, de fogalmam sincs mit jelent azon kívül, hogy műszaki paraméterek a kép készítés módjáról/készülékről:
LG Electronics LG-H815
ƒ/1.8 4.42mm — Kevesebb Exif adat
Manufacturer LG Electronics
Model LG-H815
Aperture ƒ/1.8
Focal Length 4.42mm
Resolution Unit inches
Color Space sRGB
Orientation Rotate 180
Sensing Method Monochrome area
Scene Capture Type Standard
Exposure Program Not Defined
Exposure Mode Auto
Metering Mode Center-weighted average
Flash Off, Did not fire
White Balance Auto

"Aperture ƒ/1.8" - Ez gondolom az általad is említett optika. Ennél akkor jobbat kell keresnem pl 1.7 -es érték?

Van olyan oldal, ahol ezt tömegesen meg lehet nézni a készülékeknél? Nyílván nem megyek fel a gyártó honlapjára, mire a 4 tonna marketing hígfos között megtalálom 1 db telefon erre vonatkozó adatait.

[ Szerkesztve ]

(#68184) Viktor0610 válasza LSM (#68183) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Valami hiba lesz az adatokkal.
Nincs benne sem a záridő, sem az ISO-érték.
Ez így semmit sem mond.

Egyébként szerintem gyenge fényviszonyok között a csúcsmobilokkal (pl. 1,7-es rekeszértékesek) sem fogsz sokkal jobb képet készíteni. A naaaaagy iPhone-okkal sem.

Max. állványról.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#68185) #16514048 válasza LSM (#68180) üzenetére


#16514048
törölt tag

Snap Camera biztosan tud ilyeneket, de abból a fizetőset kell megvenni, ha gyorsan akarsz képet készíteni. Ugyanazt tudja az ingyenes verzió is, de azzal minden indítás után 10 másodpercet várni kell mire használhatod.

(#68186) tomp válasza outdoor (#68172) üzenetére


tomp
félisten

A 16Mpixeles szenzor(sima fotók) egy Sony IMX398. A 20Mpixeles másodlagos szenzor (2X-es zoom) pedig IMX 350. Előbbi f/1.7 utóbbi f/2.6.

(#68187) Csarli85 válasza LSM (#68180) üzenetére


Csarli85
aktív tag

Nekem is ugyan ez volt a bajom a g4-el. Szerintem a kamera app alapból túl hosszú záridőt állít be amit kézzel is nehéz kitartani néha, plusz még a reakcióideje is lassú, illetve a fókusz se volt valami villám. Nekem a vaku is nagyon szar volt, állandóan kiégtek a fejek. Az S6 sokkal jobban bevált számomra erre az előkapom és lövök célra. Talán manuális módban ha be van állítva egy fix témára akkor jobb a G4, de amúgy minden másban számomra inkább az S6

Galaxy S21 Ultra, Galaxy A14 5g

(#68188) LSM válasza Viktor0610 (#68184) üzenetére


LSM
csendes tag

Kérlek ne vonj semmilyen párhuzamot a különböző os/gyártó rajongók sajátos hozzáállása, és a témám közé.

Nem azért hoztam fel az iphone-t, hogy az azért lehet jó mert iphone. Hanem mert -ahogy említettem- valahol azt olvastam, hogy az olyan hülyék és laikusok mint én, akiknek sem tapasztala/tudása nincs belőni a beállításokat, csak előkapják és nyomkodják mint egy idióta, és ITT szeretnék, hogy a végeredmény a készülék/app miatt az auto beállításokkal az átlagosnál jobb legyen.

Úgy jöttem ide, hogy mit tudtok ajánlani, én AZT olvastam...

Ezt találtam egyébként:
5312 x 2988

1/20 s f/1,8 4,42 mm

ISO 750

(#68189) ThorsHUN válasza LSM (#68188) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Fenykepkeszitesi tanacsok 1.02
Azt olvastam, hogy az allvany hasznalata azert javallott, mert a kep bemozdulasat ketto dolog tudja okozni.
Az egyik az alany mozgasa a masik meg a kepkeszito megmozdulasa.
Ezert javallott allvanyt hasznalni.
A fenykepezogepeken is van szandekos kesleltetes, hogy ne a vaz megnyomasakor (amikor megmozdul a vaz) keszitse el a kepet hanem icipicivel utana.
Szal a vazzal a gep bemozdulasat kiszurod. (Erre segitseg kezbol az OIS)

(#68190) LSM válasza ThorsHUN (#68189) üzenetére


LSM
csendes tag

Szia!

A G4-ben van OIS, de gondolom ez always ON.

Üdv.

(#68191) Lacy6 válasza LSM (#68190) üzenetére


Lacy6
senior tag

Akármelyik mobilt választod nem lesz sokkal jobb a G4-től.
Talán U11 vagy S8, de ezekkel is körülményes lehet úgy fotózni.

Kollégám is ugyanígy volt ezzel. Most született a gyerek és mobillal kevés fénynél nem tudott normális képet csinálni. Ajánlottam neki egy belépő tükrös gépet fényerősebb obival. Eleinte húzta a száját, hogy így nem meg úgy nem, utána meg jött oda hogy milyen jó hogy megvette a fényképezőt. Nem győzte mutatni hogy milyen jó képeket csinált és nem kellett belevakuzni a gyerek szemébe és hogy épp beszűrődött a fény akkor is.
Én már akkor megmondtam neki, hogy ne sajnálja rá a pénzt is jól is járt. Persze megértem azt is ha nincs rá keret, akkor marad az állvány meg manuális kísérletezés.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#68192) LSM válasza Lacy6 (#68191) üzenetére


LSM
csendes tag

Szia!

Nem a pénz az elsődleges probléma. De -saját butaságom miatt- azt gondoltam, hogy megoldható mobillal amit szeretnék, és nem kell plusz eszköz, plusz akksi management, stb.

Mivel a téma lezárult mobilos részről, miszerint sokkal többet ne várjak, hiába költenék egy aktuális csúcstelefonra, ott is csak viszonylagosan kicsi előrelépés történne, ha nem ideálisak a körülmények.

Privátban tudnál kérlek ajánlani nekem 1-2 ilyen képkészítő kézikészüléket?

Köszönöm!

(#68193) Quqesz válasza LSM (#68176) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Vakus képek készítésénél tényleg lassú a G4, de a fókusz lassú benne. Nekem eddig a sony gyorsasága tetszett, de a minőség ott meg nem a legjobb. Igazából erre tényleg egy fényképező a legalkalmasabb kevés fénynél. Vakuval csinálj egyszerre több képet és szelektálj vagy a G4 manuális kamerájánál csak a fókuszt állítgasd, semmi mást(minden mást auto módban fog használni)

Amúgy kollegának igaza van, tükrösnél jobb megoldást nem fogsz találni....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#68194) mokus1


mokus1
addikt

Eddig csak olvastam, de most gondoltam, hogy érint a téma írok én is.
Nekem G4-em volt eddig és gyakorlatilag bármit nagyon jó minőségben tudtam megörökíteni. Ezek közül, csak egy mozgós van, viszont az elég gyorsan mozog mégis simán jó lett a végeredmény. Kompozíció most ebben az esetben lényegtelen. Én nagyon szerettem vele fotózni mind manuálisan mind automatan. Ezek sima jpg képek, nem dngk.


Direkt

Direkt

Direkt

[ Módosította: Ricardo ]

(#68195) Yasuo válasza mokus1 (#68194) üzenetére


Yasuo
aktív tag

Az első nagyon jól sikerült! :Y :Y :C

S9+

(#68196) G-Guts válasza LSM (#68183) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Üdv. Nehogy eladd a G4-et! A probléma közel sem olyan nagy, mint gondolnád. Persze teljes mértékben igaz az. amit a többiek írtak, de a fő problémád kiderül az exif adatokból, mégpedig: "Flash Off, Did not fire"
Azaz beltérben kapcsold be mindig a vakut, akkor is, ha úgy érzed, hogy elegendő a fényviszony. :) Na most már nyomás a gyereket fényképezni! :)

(#68197) Ricardo válasza mokus1 (#68194) üzenetére


Ricardo
félisten

Jó lenne őket látni teljes felbontásban is.

(#68199) mokus1 válasza mokus1 (#68198) üzenetére


mokus1
addikt

[link]

[link]

[link]

Az előző hszt esetleg tudod törölni?

[ Szerkesztve ]

(#68200) Ricardo válasza mokus1 (#68199) üzenetére


Ricardo
félisten

Jó képek.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.