Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67051) w333


w333
félisten

Vegyes képek ... Galaxy S8 :)

[link]
...
[link]
...
[link]
...
[link]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67052) BogyóBP válasza w333 (#67051) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nem melegszik hamar túl az S8 ad? Tényleg csak 5 perc HD-t lehet felvenni?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67053) w333 válasza BogyóBP (#67052) üzenetére


w333
félisten

Hmmm ... nem melegszik, miért is melegedne ? :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67054) BogyóBP válasza w333 (#67053) üzenetére


BogyóBP
addikt

Olvastam egy post ban, több helyen is a készülék (nem is értem miért) marha gyorsan felmelegszik és a telefon leáll, vagy takarék üzemmodba teszi magát, pl túl sok fotozás után, és valamiért lelimitálták a videófelvevőjét is 5:00 percre. Nem hiszem hogy ennél bárki is többet akarna filmezni de ez érdekes.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67055) w333 válasza BogyóBP (#67054) üzenetére


w333
félisten

Bárhol is olvastad ez kamu ... tessék 1óra 33 perc FHD videó (30 perc a limit) ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67056) falijja


falijja
őstag


Hdr+
Raw

Szlovákia valami kis falu..

Nexus 6p

(#67057) dark/night


dark/night
csendes tag

Sziasztok!

Nagy dilemmában kérném a segítségeteket:

Telefonvásárlás előtt állok, hamarosan, augusztus végén-szeptember elején lelépek elég hosszú időre egy ázsiai országba, ahova mindenképpen szeretnék egy nagyon jó mobiltelefont vinni magammal, egyrészt a kommunikációs funkciók, másrészt a videózás-fényképek miatt... Mondhatnánk, hogy alap telefon+fényképezőgép, de nekem a 2in1 opció szükséges, a munkám miatt kell egy erős, megbízható telefon és emellé jönnének a fotós-videós funkciók...

Mivel ott éppen az esős évszak jön, így mindenképpen vízálló telefont keresek, így leszűkült a kör 2, esetleg 3 típusra, illetve azon belül altípusokra: Samsung S7 Edge, Samsung S8/S8+, HTC U11, emellé jöhetne még a Samsung Note FE, de azt itthon még nem találtam (a Samsung Note8 az ára és a megjelenési időpontja miatt már nem fér bele a körbe)...

És akkor itt megállt a tudomány, képek, videók alapján, hang alapján hol a HTC U11, hol a Samsung S8/S8+ viszi a prímet (az S7 Edge ugye az alacsonyabb ára miatt van versenyben leginkább, úgy vélem, az S8 széria és az U11 is jobb már nála)... Egyedül a hangban, legyen az kijövő, vagy felvett hang van tuti nyertes (U11)...

Még annyi csavar van a sztoriban, hogy olyan készüléket keresek, ami itthon és Ázsiában is egyaránt használható... A garancia gyakorlatilag mindegy, ha gond van, úgyis rohadt távol leszek az országtól... A telefon védelménél kicsit előnyben van a Samsung a tokok szélesebb választéka miatt, ha ő lesz a kiválasztott, tutira Spigen-be vagy UAG-ba lesz öltöztetve...

Pluszban a memória sem mindegy, ugye mind a 3 készülékből van 128 GB-os verzió is, 4-6 GB RAM-al... Bár ezek nyilván jóval korlátozottabban beszerezhetőek...

A fórum témája miatt kérnék, akár privátban is véleményeket a fényképezési/videózási tapasztalatokról, illetve bárki nyugodtan más szempontból is írhat a gordiuszi csomó feloldásáért...

Szeretném a legjobb opciót választani, mert olyan helyre megyek, ahol igazán lesz mit fotózni/videózni, amit szeretnék megosztani a fórum tagjaival is...

Elnézést, hogy ennyire hosszan írtam... Szeptemberben pedig jövök majd a képekkel/videókkal, bármi is lesz a döntés... A tartalék teló pedig egy Nexus 5X vagy egy Honor 8 lesz...

(#67058) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Én nemtudom nekem szar minőségü lesz a raw ha kimenetem. Életlen és tiszta zaj. Egy raklap appot végigprobáltam már, iphone 7 plus om van.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67059) gerner1 válasza BogyóBP (#67058) üzenetére


gerner1
veterán

Ott a Lightroom. Azt próbáltad már ?

(#67060) no more válasza w333 (#67051) üzenetére


no more
addikt

Nagyon ott van az S8! :R

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#67061) Aryon87 válasza dark/night (#67057) üzenetére


Aryon87
félisten

Ha jot akarsz, U11 :)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#67062) w333 válasza no more (#67060) üzenetére


w333
félisten

Köszi :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67063) Dr. 444Hertz válasza dark/night (#67057) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Bár attól is függ, hogy melyik ázsiai országba mész, miért nem ott veszel telefont?
Csak mert simán lehet hogy olcsóbban tudod beszerezni ugyanazt.
Egyébként igazából tök mindegy, hogy melyik telefont veszel a felsoroltak közül, de talán az S8 több szempontból "támogatottabb és népszerűbb" készülék (tok, jack, ez, az, amaz).

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#67064) dark/night válasza Dr. 444Hertz (#67063) üzenetére


dark/night
csendes tag

Igen, ez az én fejemben is megfordult, hogy ott kéne megvenni, de ilyen téren még egyáltalán nem ismerem a helyi viszonyokat... Persze ha ott is lesz a vétel, ettől a típus még eldöntendő...

Az ország amúgy Indonézia...

Az mindenképpen igaz, hogy a Samsung támogatottabb, népszerűbb termék, lásd a barátnőm azt mondta, ő Samsungot venne, bár igazából a Htc-t szerintem nem is ismeri... Amúgy meg jelenleg iPhone-ja van... :F

Hajlok több szempontból is a Htc felé (akusztikai szempontokból mindenképpen), részben pont azért, mert nem annyira mainstream, mint a Samsung (bár bevallom, hogy tetszik a Samsung designja az S8-nál), de sok képen látom azt a fátyolosságot, életlenséget a képeken, amit többen is írtak... A Samsung általában élesebb, de szerintem jobbak, kevésbe harsányak, illetve élethűbbek a Htc színei...

De ahány videó, kép, annyi féle benyomás, sokszor 1-1 videón, képsorozaton belül is hol a Samu, hol a Htc a jobb... Olyan ember véleménye is érdekelne, aki mindkét készüléket használta... Mint írtam, nagyon fontos lenne a videózás is, ezért szempont pl. a hang vagy az képstabilizáció...

Az tuti, hogy a Samsung a Htc-nél kiegészítőkben jobban támogatott, de mivel esetemben nem a kecsesség, hanem a biztonság lesz a szempont, bármelyik is lesz a végén, kap egy strapabíró tokot és ennyi, amúgy sem vagyok az a tokcserélős, pimp-elős típus... :DDD Samsung esetén tuti UAG, mert a cég már bizonyított, sajnos a Htc-re nincs, mondjuk neház is lenne az Edge Sense miatt... Ott maradna a Spigen...

Továbbra is várom a véleményeket, tapasztalatokat, itt és privátban is, biztos vagyok benne, hogy még lesz egy pár...

Jó kis csapat ez a fórum, jelenleg is napi szinten olvasom, szeptembertől pedig igyekszem be is csatlakozni közétek...

(#67065) Quqesz válasza dark/night (#67064) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Keresd Leslien kollegát, neki volt mind2...

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#67066) no more válasza dark/night (#67064) üzenetére


no more
addikt

Ami mindenképpen a Samsung mellett szól az az üzemidő (legalább kétszer annyi ideig bírja mint a HTC), valószínűleg jobb a támogatás is, van rajta Jack csati, vezeték nélküli gyorstöltés, akkor az Edge részhez rengeteg featuret állíthat be magadnak, és, hát, Super AMOLED kijelző. ;)

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#67067) Aryon87 válasza no more (#67066) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem birja az 2x annyit :))
Legalabbis en megcafolom :P

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#67068) S e t h válasza no more (#67066) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ezt támaszd alá vmivel, mert elég durva adatnak hangzik.
A legalább azt jelenti, hogy samu 2,5 vagy 3x annyi ideig is bírja?
Pont azt láttam tesztekben, hogy az S8 nem vmi fényes aksiban ha minden be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#67069) w333 válasza S e t h (#67068) üzenetére


w333
félisten

Ha 2X nem is de legalább 20-30%- al jobban bírja :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67070) no more válasza S e t h (#67068) üzenetére


no more
addikt

S7E és S8+ simán bírja kétszer annyi ideig.

(#67067) Aryon87: Te más tészta vagy, rádsóztak egy hibás használt szemetet...

Egyébként a sima S8 az i7 Plusnál is jobban bírja.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#67071) Ricardo válasza Aryon87 (#67067) üzenetére


Ricardo
félisten

Elvileg (saját tapasztalatom nincs) Az S8 sokkal jobban bírja akkuban. [link]

(#67072) Lacy6 válasza no more (#67066) üzenetére


Lacy6
senior tag

Attól függ, hogy tesztelik illetve hogy használod.
Ezért van az, hogy sok esetbe a felhasználónál teljesen más eredmények jönnek ki.
A másik, hogy HTC M8-nál nagyon ritkán volt, hogy valami beragad a háttérbe, de pl. P9-nél volt nem egyszer.
Ilyenkor elkezdi zabálni a bennragadt alkalmazás az akut és máris rádöbbensz, hogy hiába néztél át 50 tesztet.
De itt egy másik teszt ahol jobb volt üzemidőbe a HTC U11 az S8-nál.
Akkor ez után is azt mondod hogy 2-szer jobban bírja az S8?
Azért ne legyünk már ennyire fanatikusan elvakultak légyszíves!
Teljesen félre tájékoztatsz mindenkit. :U

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#67073) Aryon87 válasza Ricardo (#67071) üzenetére


Aryon87
félisten

Persze hogy jobban birja akkuban, mert csalni jo... :C
Keresd a hibat:

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#67074) no more válasza Lacy6 (#67072) üzenetére


no more
addikt

Melyik része volt érthetetlen annak, hogy S7E, illetve S8+? Melyik betűt nem ismered?

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#67075) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Kis mini teszt:

Samsung S8

iPhone 7

[ Szerkesztve ]

(#67076) Aryon87 válasza B-L-A-C-K (#67075) üzenetére


Aryon87
félisten

Nemszotam :))

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#67077) B-L-A-C-K válasza Aryon87 (#67076) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nyugi van, orvosoltam... :P

(#67078) Lacy6 válasza no more (#67074) üzenetére


Lacy6
senior tag

Teljesen mind1 a lényegen nem változtat...

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#67079) no more válasza Lacy6 (#67078) üzenetére


no more
addikt

Dehogynem...

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#67080) Ricardo válasza Aryon87 (#67073) üzenetére


Ricardo
félisten

:U

Ok, Nem szoltam. Furcsa volt, hogy ugyanakkora akkuval ekkora az eltérés.

(#67081) Aryon87 válasza Ricardo (#67080) üzenetére


Aryon87
félisten

Semmiseg. Mar megkaptam mashol a magamet az "ellenvalasz" miatt :))
Csak a szokasos..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#67082) balazs1022 válasza dark/night (#67057) üzenetére


balazs1022
őstag

Hű Te aztán tenyleg céltudatos vásárló vagy! :D Egyébként én is tamogatnam h kint vegyel telcsit, biztos sokkal olcsobbak. Esetleg xiaomi-nem gondolkodtal? Nem tudom h abbol van-e vizallo csak azt h jó ár érték arányú telokat csinál, jo üzemidővel.
En azok kozott is szetneznek :)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#67083) falijja válasza dark/night (#67064) üzenetére


falijja
őstag

Én a helyedben az s8/+ t választanám, mert összességében szvsz a legjobb telefon jelenleg.
És a te esetedben összességében pont minden érdekel.
Video/szoftver/esti,nappali teljesítményt összevetve a legjobb kamerás teló jelenleg.
Vannak körülmények, ahol egy nexus jobb képet csinál, ugyan így vissza is igaz.
Az hogy + ba víz álló, jó az aksi és a világ legszebb kijelzője van benne, még oké.
De hogy minden más telefon, sült bohóc megjelenésében is mellette, az is tuti.!
De ha a htc11 -et választod sem jársz rosszul.
De csak mint kívülálló mondom ezt, nekem egyik sem volt még.

(#67084) tomboy0013 válasza falijja (#67083) üzenetére


tomboy0013
veterán

"Vannak körülmények, ahol egy nexus jobb képet csinál"

Vannak, úgy kb körülmények 80%-a ;]

"más telefon, sült bohóc megjelenésében is mellette, az is tuti"

Tuti hát, és te vagy az ember aki eldönti, hogy az S8-nak mindenki szemében a legszebb megjelenésű telefonnak kell lenni. :B

"Én a helyedben az s8/+ t választanám, mert összességében szvsz a legjobb telefon jelenleg."

És az ilyen véleményekből látszik, hogy a Samsung nem feleslegesen öl milliárdokat a marketingbe.

"De ha a htc11 -et választod sem jársz rosszul.
De csak mint kívülálló mondom ezt, nekem egyik sem volt még"

És akkor a hozzászólás végére itt a "nesze semmi fogd meg jól" kijelentés és felkerült az i-re a pont ;]

Jó telefon aláírom, de azért nem kell piedesztálra emelni mert más jó neked és más a többieknek, pláne úgy hogy még nem is használtad.

[ Szerkesztve ]

(#67085) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Adobe lightroom for mobile:

[link] JPG
[link] DNG
[link] DNG
[link] JPG

Alap kamera szoftver:

[link] JPG
[link] JPG

Iphone 7 Plus

(Nyilván amelyiken közelebb van a táj az a teleobjektives kép). Direkt fotoztam jó részletgazdag részt.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67086) Aryon87 válasza tomboy0013 (#67084) üzenetére


Aryon87
félisten

:C

És az ilyen véleményekből látszik, hogy a Samsung nem feleslegesen öl milliárdokat a marketingbe.

Ettől a mondattól végem van :DDD

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#67087) Yofej75 válasza tomboy0013 (#67084) üzenetére


Yofej75
aktív tag

:C :R

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#67088) Yofej75 válasza Aryon87 (#67086) üzenetére


Yofej75
aktív tag

A következő alma-samu szabadalmi pernek a tárgya: melyik kezdte el hamarabb hülyére venni a népet és melyik lopta a másiktól a milliárdokat-ölni-a-marketingbe találmányt :DD

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#67089) balazs1022 válasza falijja (#67083) üzenetére


balazs1022
őstag

Hat en csak azert nem ajanlanam az esnyúcat mert elég törékeny ékszer. Azert Ő sokat fogja előkapni zord körülmények között, konnyen tortenhet baleset. A samsungnak az eleje es hatulja is torik. Meg ott van a hajlitott kijelzo. Nem igazan van ra rendes uvegfolia, vagy tok. Meg az is lehet h Ő nem szereti az Amoledet, ahogy sokan masok sem.

Ez csak az en velemenyem. :)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#67090) falijja válasza tomboy0013 (#67084) üzenetére


falijja
őstag

Én csak a saját véleményem írtam le, csak szabad vagy nem..?
Azt nem tudtam, hogy te mondod meg nekem, mi lehet a véleményem de most már tudom főnök.

[ Szerkesztve ]

(#67091) India


India
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg Google Pixel telefonom van imadom ,de tudjatok az embernek ha viszked a keze megy tovabb , HTC U11 , Samsung S8 , S8+
Legfontosabb nalam a kamera hatso es az elolapi, melyik a jo ? Vagy mas? Elore is koszi valaszotokat :R

(#67092) Aryon87 válasza India (#67091) üzenetére


Aryon87
félisten

Esnyóc!

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#67093) gerner1 válasza balazs1022 (#67089) üzenetére


gerner1
veterán

Törik mindegyik, ha pofára, vagy a sarkára esik. Jó tokban pedig, mindegyik sokat veszít a natív megjelenéséből. Ezen felül, mindegyikkel kapcsolatban kell kötni kompromisszumokat, mert nincsen tökéletes teló sem.
Mondjuk, szerintem nem volt szerencsés ide feltenni a kérdést sem. Legalább is, én biztosan mellőztem volna.... Ez mindenhol, többnyire "vastagon-szaftosan-elfogultsággal" párosuló vélemény-cunamit indít, és csekély mértékben kerül felszínre a kendőzetlen realitás.

Szubjektíve, én a mai tapasztalataimmal, ha csak a fotós képesség volna a cél .... -akkor letöltenék innen pendrive -okra, szépen típus szerint különválogatva fotókat, a leszűkített max 4db készüléktől, és amennyiben nincs otthoni lehetőségem, akkor besétálnék egy MM -ba, hogy ott egy 4K -s TV -n megnézzem őket, a 16:9 -ben többnyire jellemző ~9Mpix felbontáson, tehát fotók az eredeti méretéhez nagyon közeli pixelszámú kijelzőn. Így ugyanis, ~kb rögtön látszanak a különbéségek (amik vannak) amelyek alcsonyabb felbontáson kevésbé, és bizony az is, hogy "ami jónak látszott eladdig" az → valójában ..."mindenki ide gondolhatja azt, amely a saját aspektusából következne...", és ehhez nem kell 160cm képátló, mert már egy ~108cm -esen is, azonnal pofán ver.

De, persze egy mobillal kapcsolatban vannak egyébb, egyéni szempontok is. Szerencsére, van sokféle lehetőség, mindenki arra locsolja a pénzét, amire gondolja....😃
A jó fotóhoz pedig, nem feltétlen szükséges a legjobb kamera. Ide is rendszeresen felkerülnek nagyszerű fotók, hardverben gyengébb, olcsóbb készülékekkel is. Vannak olyasmik, amikre nem lehet pénzért szert tenni.

[ Szerkesztve ]

(#67094) Mans20 válasza India (#67091) üzenetére


Mans20
addikt

Útizenegy! De én a pixelt nem cserélném, főleg S8-ra, ha nagyon muszáj akkor U11.

(#67095) zseko válasza w333 (#67051) üzenetére


zseko
veterán

Ez már az új szoftverrel van? Azt írja a frissítés, javítottak a kamerán, észrevettél változást? Más azt írta, hogy szerinte a low light képek rosszabbak lettek, neki legalábbis úgy tűnik, de fotót még nem láttam. Ha rosszabb lett, nem teszem fel :D

HR24.hu

(#67096) no more válasza tomboy0013 (#67084) üzenetére


no more
addikt

"Én a helyedben az s8/+ t választanám, mert összességében szvsz a legjobb telefon jelenleg."

És az ilyen véleményekből látszik, hogy a Samsung nem feleslegesen öl milliárdokat a marketingbe.

Nagyjából igaza van egyébként. Legjobb üzemidő, legjobb kijelző, legkorszerűbb hardver (nem tavalyi, igaz? ;] ), egyik legjobb kamera, feature-ökben is top, ráadásul IP68. És igen, mellé még szép is.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#67097) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Térutazás metrósebességgel


dng, jpg


dng, jpg


dng, jpg


dng, jpg


dng, jpg

P9 (RAW+utómunka/ DNG/ JPG)

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#67098) no more válasza Dr. 444Hertz (#67097) üzenetére


no more
addikt

A legalsó milyen szép! :Y Neked nagyon jó érzéked van ehhez!

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#67099) dark/night


dark/night
csendes tag

Köszönöm mindenkinek az eddig érkezett válaszokat, üzeneteket, de nem szeretnék feszültséget szítani esetlegesen a fórumozók között azzal, hogy ki melyik oldal mellett foglal állást... Nyilván a végső döntést nekem kell meghozni, ahol az általam felállított preferencia sorrend alapján, racionálisan fogok választani a lehetőségek közül, emellett fontos szempont lehet(ne) még az ár is, nyilván itt is vannak eltérések a készülékek között, de igyekszem egy elfogadható kereten belül mozogni, hiszen ha az ár abszolút nem lenne mérvadó, akkor most vennék valamit, aztán jöhetne egy iPhone8 vagy egy Note 8 Emperor Edition is akár...

Azt elfogadtam már, hogy a céljaimnak megfelelő készülék ára valahol a 150-250.000.- Ft között fog leledzeni, így nem 10-20.000.- Ft-os árbeli különbség alapján fogok dönteni...

Tetszenek a Xiaomi készülékei is (sokszor olyan képeket lőttük velük, hogy leesik az állam), de a vízállóság mindenképpen preferált szempont, illetve összességében a tudásukat szem előtt tartva szerintem még nincsenek egy Samsung/Htc szintjén...

Ha a desing lenne az elsődleges szempont, akkor mindenképpen a Samsung lenne a befutó, azt már sikerült élőben is megnéznem (S8/S8+ is), sajnos vidéken egy Htc, pláne egy U11 gyakorlatilag mission impossible...

Az üveg hátlap, lekerekítés mindkét típusnál játszik, törésteszteken egyik sem lenne első helyezett, az tuti, bár biztos hogy maximális védelmet kapna bármelyik, mivel nálam nem a külső lenne a szempont, kvázi munkatelefon lesz a kiválasztott, még ha kicsit furán hangzik is ez így, de éppen a fotózási/videózási szempontjuk elsődleges a munkám miatt, a telefonálás, kommunikáció egy sokkal "gyengébb" telefonnal is megoldható lenne... Plusz ha egy UAG Monarch vagy Metropolis tokban megsérül egy S8, azt valószínűleg a Htc vagy más telefon sem úszná meg ép bőrrel...

Amúgy jelenleg fő telefonként egy OnePlus X-et nyúzok több, mint másfél éve, a speciális, kerámia hátlapos kiadást és eddig még csak a kijelzőt védő fólián sikerült összehozni egy karcot, amikor a rotring a hegyével esett rá a kijelzőre... Így ha nem is a Super AMOLED-et, de az AMOLED-et ismerem...

A Samsung mellett szólhat még az én esetemben a DEX, mivel egy 17 colos, közel 3 kilós HP ProBook-ot inkább nem repülőztetek, így csak egy tablet fog velem jönni...

Úgyhogy biztos lesz még 1-2 "álmatlan", töprengős éjszaka, hogy mi legyen a befutó, mint írtam, továbbra is nagyon szívesen veszem bárki véleményét, de a fórum nyugalma érdekében inkább privátban...

Addig pedig szívesen nézem és sokszor csodálom a feltöltött képeket...

[ Szerkesztve ]

(#67100) w333 válasza dark/night (#67099) üzenetére


w333
félisten

Igazából egyik telefonnal sem nyúlsz mellé mert mindkettő nagyon jó ...
szerintem azt válaszd amelyik jobban tetszik, nincs ezen mit gondolkodni :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.