Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67101) zseko válasza BogyóBP (#67054) üzenetére


zseko
veterán

Aki írta az hülyeséget írt. Van korlát, de 10 perc, és az is csak a 4K és az 1080p60 felbontásnál. Én nem vettem észre, hogy a 10 perces 4K felvétel alatt túlságosan felmelegedett volna. Valamennyire igen, de nem észvesztő mértékben. Kocsiban, navigáció közbeni töltésnél, ott igen, ott már volt hogy szólt, hogy leállította a töltést, mert túlmelegedett, de semmi más esetben nem. A VOLT fesztiválon, igaz nem egyben, de összesen 54 percnyi vegyes 4K/1080p60 videót csináltam a LP koncertről, 3-4 perceseket, valamint két 7-8 perceset, közben ment a fotózás is, nem volt problémám. :N

HR24.hu

(#67102) csaba1203 válasza Dr. 444Hertz (#67097) üzenetére


csaba1203
addikt

Huh nagyon jók lettek!
Szerintem egyre jobban kezded kiismerni a P9 képességeit.

(#67103) Ricardo válasza Dr. 444Hertz (#67097) üzenetére


Ricardo
félisten

Ezek jókletek. Jó ötlet, jó látásmód.

(#67104) mikesgabor válasza tzsolesz (#63158) üzenetére


mikesgabor
aktív tag

Hát én is kb pont így vagyok vele.Az S3 valahogy kimagasló volt a maga korában.Most S5-tel vagyok,de hiába a tuningolt camera softwer valahogy nem az igazi.

(#67105) Dr. 444Hertz válasza Ricardo (#67103) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Köszönöm mindenkinek! :)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#67106) Zsozsoka 74 válasza Dr. 444Hertz (#67097) üzenetére


Zsozsoka 74
senior tag

Gratula. Különleges képek. Különleges látásmód.

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#67107) HardRic válasza csaba1203 (#67102) üzenetére


HardRic
addikt

Szerintem ezek a Marshallal vagy mi a halállal sem lennének rosszak. A szokatlan és érdekes kompozíciótól ilyen faszák.

(#67108) Dr. 444Hertz válasza HardRic (#67107) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Azért a Marshall az mindenen tud rontani, hidd el :D
(Ott konkrétan nem létezik az a kifejezés, hogy fókusz...)
De abban egyetértek, hogy nem (csak) a hardvertől lesz jó egy kép, én is igyekszem. :B

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#67109) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Én annak idején nagyon az S8 fele kacsintgattam, amikor vásároltam készüléket de miután olvasgattam hogy milyen bugjai vannak inkább iphone 7 plust vettem. Igaz a kamera nem olyan jó mint a samsungé de valahol nagyon közel áll a kettő egymáshoz max annyi hogy a samsung túlélesítő algoritmust nyom rá. Volt alkalmam mindkét telefon képét több perspektivából is "végignyalni". S8 nagyon hasonlo képet gyárt mint az S7Edge, bár szvsz szerintem az s7 még mindig jobb nála, illetve az iphone mellett szól a letisztultabb kommersz megjelenés, (nem görbitett kijelző), apple minőség és saját alkatrészek amiket csak az apple gyárt (legjobb tudomásom szerint senkinek az alkatrészeit nem épitik be a készülékeikbe), illetve a teleobjektiv funkció is ami távoli tárgy közelhozatalánál elég jól jön, sokan ezt mókásan 2x optikai zoomnak hivják de nem az mivel ilyenkor csökken a lencse "markolása" (szerintem). Lentebb tettem fel képet JPG és DNG ből is, tele és wide modullal készültet is. Ez az Opció csak az Iphone 7 plusban van, a sima 7 ben nem. Továbbá úgy tudom ehhez lehet kapni egy raklap kiegészitő objektivet ami tovább fokozhatja az élményt. Ami kicsit zavaro az az IOS még mindig "ZÁRT" rendszere. Illetve szerintem vannak olyan okosságok amiket már szinte kuriozumként visz magával tovább amit még más gyártónál nem láttam, pl a némitó gomb.

Ha valakit érdekel a véleményem szerintem az Iphone 8 nál komoly gondok lesznek hogy mit ujitsanak valami nagy durranást kell előhozni a tarsolyukból mert a 7 be kb mindent belepakoltam "amijük volt"

Egyszóval mind a kettő jó telefon szerintem. Ha szeretsz fejlesztgetni testreszabni új dolgokat kiprobálni akkor S8 és android, ha nem akkor IOS. Mostmár azt hiszem mindkettő eléggé kiforrot rendszer. Engem anno az S8 nál a fizikai home button hiánya ilyesztett meg, illetve hogy a hátlap még mindig üveg és ragasztva van amit sajnos nagyon nehéz és körülményes szétszedni (S6 tapasztalat) és szerintem szakértőnek való dolog. Írták még az S8 nagyon hamar felmelegszik, és leáll vagy ki is kapcsol, bár tele van vele a youtube de itt sokan vannak akiknek nincs ilyen gondjuk.

Fényképező részére visszatérve még kicsit. Ha jól tudom mindkettő a szinszűréshez a GRGB rácselrendezést használja, illetve a samsungnál ott van a dualpixel technologia, ami pl az iphonba nincs. Annyira nem releváns a dolog szvsz sok értelmét nem nagyon vettem észre, illetve amit ostobaságnak tartok hogy az S6 után 12mpx re vették vissza a felbontást, holott az S6 al 16 om rohadtul jó képeket lehetett lőni. S7 nek fényerős az objektivje még éjszaka is jól lát, ha az s8 ba is ugyanez a lencse került akkor valószinüleg az is.Azt tudom hogy az Iphone 7 ben 1.8 as apertúra/objektiv fényerő van ami egy fényerősebb objektivnak mondható mig az teleobjektivje az már 2.8 ami meg átlagosnak. Sötétben azért az iphone már nem lát olyan jól. Ha jól tudom pl az iphoneban zafír lencsék vannak az s8 ba viszont nemtudom, szerintem abba nem. De ez látszik is mert ha az ember belenéz az objektivbe kékes lencséket lát. Remélem segitettem dönteni de azért nézd meg őket fizikálisan is :)

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67110) dark/night


dark/night
csendes tag

Uraim, éppen a flickr-en nézelődök és rá kellett jönnöm, még mindig lenyűgöz a Nexus 6P képvilága...
Egyszerűen gyönyörű képeket lehet vele lőni, a szememnek ez a megjelenítés, képi világ a non plus ultra...

Ha a jelenlegi csúcshardver mellett ez a kamera, illetve kameraszoftver lenne ma egy vízálló házba beleépítve, mellé korrekt video és audio képességek, akkor szerintem másnak esélye sem lenne...

Az elmúlt közel két évre visszanézve azt kell hogy mondjam, szigorúan csak a fotós képességeket nézve, hangsúlyozom, az én szememnek még mindig a Nexus 6P a legkedvesebb és viszi a prímet, sem a Pixel, sem az S8 vagy az U11 nem tudja megfogni, valami annyira hihetetlen színeket használ, az élesség, a kontraszt, minden megfelelő...

Bár a jelenlegi kritériumaimnak több pontban sem felelne meg a 6P, illetve már nem is könnyen beszerezhető, de még mindig komolyan elgondolkodtatja az embert...

A Huawei fotózási szempontból 2015-ben (és szerintem azóta is) abszolút csúcskészüléket tett le az asztalra, azt kell mondjam, le a kalappal előttük... Bár feltehetően ehhez azért kellett egy Google is, hiszen azóta a saját készülékeivel a Huawei nem tudta újra elérni ezt a szintet, pedig majd 2 év telt el...

Ami viszont meglepett és picit meg is feledkeztem róla, hogy a Galaxy S7 Edge-el is mennyire korrekt képek készíthetőek... Mindenképpen érdemes rá, hogy odakerüljön a többi lehetőség mellé, szerintem bárki számára jó opció lehet... És ha még megjelenne a hazai piacon a Galaxy Note Fan Edition (Magyarországon még nem láttam sehol), az is mindenképpen számításba jöhetne...

(#67111) Aryon87


Aryon87
félisten

Néhány pocsék kép tegnapelőttről:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

HTC U11

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#67112) Ricardo válasza BogyóBP (#67109) üzenetére


Ricardo
félisten

"apple minőség és saját alkatrészek amiket csak az apple gyárt (legjobb tudomásom szerint senkinek az alkatrészeit nem épitik be a készülékeikbe)"

Ennek azért olvass utána ;)

dark/night:

Amit én még hiányolok az a 16:9 es képarány fotózásnál. Fel sem tűnt igazán amíg itt egy fórumtárs fel nem hívta rá a figyelmem, hogy jobb abban fotózni, hiszen lassan minden abban van. TV, monitor (lassan már a mobil kijezők is nyújtottak), de a standard fotózás 4:3 ban zajlik. Tudják ugyan a telefonok a 16:9-et, de oóaz esetek nagy többségében ez veszteséggel jár. Az S6 azon kevéstelefonok egyike ahol az érzékelő is 16:9-es.
Nem tudom az okát, hogy miért ilyen ritka dolog ez. Még a Samsung sem folytatta ezt az utódoknál.

[ Szerkesztve ]

(#67113) no more válasza Aryon87 (#67111) üzenetére


no more
addikt

+1

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#67114) zseko válasza BogyóBP (#67109) üzenetére


zseko
veterán

apple minőség és saját alkatrészek amiket csak az apple gyárt (legjobb tudomásom szerint senkinek az alkatrészeit nem épitik be a készülékeikbe)

khmm, szerintem ezt gondold át még egyszer ;) Apple-Supplier-List.pdf
Csak az első három ami rögtön eszembe jutott, kijelző LG/Samsung, ram Samsung, kamera modul Sony... :)

lletve hogy a hátlap még mindig üveg és ragasztva van amit sajnos nagyon nehéz és körülményes szétszedni (S6 tapasztalat) és szerintem szakértőnek való dolog.

Minek akarnám szétszedni otthon? :F Az aksi csere persze ezzel kilőve, de egyébként minek... sok ember hamarabb lecseréli a telefont, minthogy megpusztulna benne az aksi... Ha levehető lenne a hátlap, nehezebben lenne vízálló. Viszont valóban lehetett volna más, nem üveg.

a samsungnál ott van a dualpixel technologia, ami pl az iphonba nincs. Annyira nem releváns a dolog szvsz sok értelmét nem nagyon vettem észre, illetve amit ostobaságnak tartok hogy az S6 után 12mpx re vették vissza a felbontást, holott az S6 al 16 om rohadtul jó képeket lehetett lőni. S7 nek fényerős az objektivje még éjszaka is jól lát

A dualpixel csupán annyira nem releváns, hogy gyakorlatilag szinte szarráveri az egész mezőnyt autofokusz sebességben, mellesleg a Canon 2014-ben TIPA díjat nyert ezzel a fejlesztésével ;)
16 vs. 12Mpx, na igen, kevésbé részletes, viszont részben ezzel érték el, hogy 'S7 nek fényerős az objektivje még éjszaka is jól lát' > ugyanakkora alapterületen kevesebb pixel > nagyobb pixelméret > kevesebb erősítés > kevesebb (kép/szín)zaj > jobb éjszakai képek.
'Házon belüli' teszt:
[link]

;)

HR24.hu

(#67115) Quqesz válasza BogyóBP (#67109) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nos csak lg/samsung/sony/tmsc vásárolt alkatrészek vannak benne, amit kínában szerelnek össze a foxconn cégnél. Az apple csak tervez, de a tényleges fizikai legyártást már kiadja. És a minőség sem az igazi. Vannak tervezési hibák és vannak egyediek. Nekem 5 ismerősből 4 tuti 1x már cseréltette a telefonját. Akksi,hálózati jelvesztés miatt pl....de ettől még jó telefon.
A 16 vs 12mpx meg egy érdekesdolog. Az emberi szem kb 8-9 mpx. Hiába pakolsz tele egy szenzort pixellel ha vekés fény jut rá zajos lesz, max szétmossa a jpg-t. A 12mpx és nagy pixelméret egy jó irány.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#67116) Dr. 444Hertz válasza Ricardo (#67112) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Egyébként a 4:3-ba sokkal többféle dolgot lehet komponálni, mint a 16:9-be.
Régen én is az utóbbi híve voltam, de ma már nem igazán szeretek a nyújtott arányokkal dolgozni.
Ha kinyomtatok egy fotót, akkor is jobban néz ki a 4:3 szerintem.
De amint én hiányolok, az a 3:2-es képarány.
CM1-gyel többnyire úgy fotóztam, és élmény volt. :)
Félúton van a két legnépszerűbb telefonos képarány között.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#67117) Quqesz válasza Dr. 444Hertz (#67116) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nekem tetszett a 16:9 képarány, de csak akkor, ha a szenzor is akkora.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#67118) Drakmusz válasza dark/night (#67110) üzenetére


Drakmusz
őstag

Hát igen.Lényegesen jobbat egyik mai csúccsal sem lehet lőni nappali körülmények között.A Pixeleknél is csak a HDR+ algoritmusán módosítottak kicsit,a szenzor nagyjából ugyanaz.Ráncfelvarrott IMX377.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#67119) natë


natë
nagyúr

Pár tatai shot. Sok minden nincs e helyen ;]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Nexus 5X

(#67120) Aryon87


Aryon87
félisten

Postara mentem...


[link]


[link]


[link]

HTC U11

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#67121) gerner1 válasza Aryon87 (#67120) üzenetére


gerner1
veterán

Az első kettő tetszik. Jók lettek. Grat! 😃

(#67122) Aryon87 válasza gerner1 (#67121) üzenetére


Aryon87
félisten

:R
Nezd meg a low light kepeimet (hajnalba tettem fel), hat annyira rossz ez a hátécé 🙃

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#67123) Aryon87


Aryon87
félisten

Dupla.. delete pls

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#67124) BogyóBP válasza Quqesz (#67115) üzenetére


BogyóBP
addikt

Quqesz, Zseko, Ricardo elszomorítottatok :(

Ha tényleg így van akkor kicsit összeszedhatnék magukat :D

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67125) BogyóBP válasza Aryon87 (#67120) üzenetére


BogyóBP
addikt

CSak én látom úgy vagy a képek túlszaturáltak?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67126) Aryon87 válasza BogyóBP (#67125) üzenetére


Aryon87
félisten

A szinek helyesek. Valosban is ilyen.
HDR is aktiv lehetett, mert automatara tettem.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#67127) BogyóBP válasza Aryon87 (#67126) üzenetére


BogyóBP
addikt

Elfogult vagy :))))

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67128) Aryon87 válasza BogyóBP (#67127) üzenetére


Aryon87
félisten

Lehet :)
En is lehetek az nem? :)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#67129) Lacy6 válasza BogyóBP (#67125) üzenetére


Lacy6
senior tag

Szerintem szépek a színek, kellemes a szemnek.
Miért gondolod hogy el vannak túlozva?
Amúgy jó képek és kiváló a minőség :K

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#67130) CsGábor válasza Aryon87 (#67120) üzenetére


CsGábor
tag

Jók!
Nekem tetszik mind de én is elfogult vagyok :K .

(#67131) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Annyira gáz hogy egy jobb kamera app fizetős és még kiprobálni sem lehet. :( Megvenni sem tudom mert nincs bankkártyám. A Procam 4 et szerettem volna meglesni mert nagyon sok jót írnak róla.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67132) w333 válasza Aryon87 (#67122) üzenetére


w333
félisten

Nappali képek jók lettek, de a low light képek, jól látod szvsz is elég gyengusak :B

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67133) #16514048 válasza BogyóBP (#67131) üzenetére


#16514048
törölt tag

Miért lenne gáz? Ez nem az ő bajuk, gondolom úgy vannak vele a fejlesztők, hogy akinek van pénze egy negyedmillió forintos telefonra, az 5 dolcsit is ki tud fizetni egy appért ha kell neki, meg hát valamiből nekik is meg kell élni. A másik opció az lenne, hogy teleszórják reklámmal, az sem jobb szerintem.

Bankkártya a mai világban elég hasznos tud lenni, miért nem csináltatsz? iTunes-ban nincs lehetőség visszatérítésre, ha nem válik be az app?

(#67134) BogyóBP válasza #16514048 (#67133) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nekem szándékosan nincs bankkártyám :)

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67135) Aryon87 válasza w333 (#67132) üzenetére


Aryon87
félisten

Kerlek fejtsd ki bovebben a gyengus fogalmat. Mert gepen visszanezve nem latok kifogasolni valot bennuk. Es ez nem elvakultsag. Mas telo amik megfordultak nalam, nem tudtak ennyire reszletesen es elesen kivitelezni nemelyik temat.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#67136) Ricardo válasza BogyóBP (#67134) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez egy olyandolog ami nem hiszem, hogy a fejlesztőket meghatná. :U

(#67137) w333 válasza Aryon87 (#67135) üzenetére


w333
félisten

Nagyon zajosak a képek és tele van ilyen fekete pöttyökkel ... :U

A óriáskeréknél pedig szellemképes ahol világítás van.

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67138) Aryon87 válasza w333 (#67137) üzenetére


Aryon87
félisten

Azt nem lattam sehol a fekete pottyoket, direkt figyeltem, mert mar lattam a jelenseget. Az oriaskereknel a szokokuton a fokusz...

Szerk: mar latom mire gondolsz..
Na megkeresem az S7e hasonlo idoszakban keszult kepeit...

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#67139) w333 válasza Aryon87 (#67138) üzenetére


w333
félisten

Tessék ... :B

[link] ... [link]

Na megkeresem az S7e hasonlo idoszakban keszult kepeit...

Keresd nyugodtan, ott nem lesz ilyen fekete szemcse ! :N

Szerk.

Sokszor mondtam már ... nappal jó az U11, de esti környezetben felejtős !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67140) Aryon87 válasza w333 (#67139) üzenetére


Aryon87
félisten

Amiket mutatsz, a fokuszon kivul vannak. Nem ismeretlen jelenseg szamomra. :B

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#67141) BogyóBP válasza w333 (#67139) üzenetére


BogyóBP
addikt

i7plus nagyon tömöriti a jpg-t ugy vettem észre. Legalábbis nálam olyan :)

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67142) w333 válasza Aryon87 (#67140) üzenetére


w333
félisten

Akkor hol a fókusz ? bármibe nagyítok ott vannak a fekete szemcsék ! :B

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67143) Ricardo válasza w333 (#67142) üzenetére


Ricardo
félisten

A Nexus 4 volt ilyen. Nagyon zajosak voltak a képei. Igaz az jó fényviszonyoknál is tudott ilyet :D

[ Szerkesztve ]

(#67144) w333 válasza Ricardo (#67143) üzenetére


w333
félisten

Pontosan ...nekem is volt, emlékszem rá ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67145) #16514048 válasza w333 (#67139) üzenetére


#16514048
törölt tag

Nem értek egyet. Megnéztem jó pár összehasonlítást az U11-el, szerintem egyenesen az egyik legjobban teljesítő telefon éjszaka.
Igen, a zajszűrés visszafogottabb a Samsunghoz képest, de ez szerintem egyáltalán nem baj, sőt!

Itt egy összehasonlítás, hogy ne csak Aryon képeiből indulj ki:
U11 vs S8

+ néhány 100%-os kivágás egy másik tesztből:
1
2
3
4

Mindent lehet mondani az U11-re, csak azt nem hogy este elvérezne.

[ Szerkesztve ]

(#67146) HardRic válasza #16514048 (#67145) üzenetére


HardRic
addikt

Semmi baj nincs a zajjal ha nem color noise. Van aki direkt ad hozzá graint a fotóihoz utólag, mert attól élesebbnek tűnik a kép. Én preferálom a mosással szemben. w333, amikor 5X-szel csapattad, valahogy sosem volt ez gond 😀

[ Szerkesztve ]

(#67147) Lacy6 válasza #16514048 (#67145) üzenetére


Lacy6
senior tag

Kár írni neki...
Meg amúgy is sokszor megmondta már, hogy este felejtős a htc. Nem is értem, hogy ezt ki meri vitatni. Egy telefon van amivel lehet sötétbe is fényképezni és az az S8(+)
Ehhez képest a Sony A9 is játékszer.

;]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#67148) S e t h válasza HardRic (#67146) üzenetére


S e t h
nagyúr

Mindig az a jó, ami éppen van, kritika nélkül önmagunk irányába és annál több mások felé.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#67149) natë válasza S e t h (#67148) üzenetére


natë
nagyúr

+1

(#67150) G-Guts


G-Guts
aktív tag

Legjobb telefon sötétben fotózáshoz - a relatíve nagy szenzor és kevés megapixel miatt - a HTC M7 lenne, csak ott elszúrták valahogy a szoftvert. Bár azt olvastam, hogy utólagos frissítésekkel sokat javult. Egy kiválóra megírt képfeldolgozó algoritmussal rendelkező HTC M7 kamerájára kíváncsi lennék, hogy mit tud a nagyokhoz képest. :K

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.