Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21451) legiaap válasza Blyan (#21449) üzenetére


legiaap
nagyúr

Bakker eddig még nem is foglalkoztam ezzel a témával és most kezd idegesíteni a dolog.
Most vagy az enyém szar, vagy kamu az egész.
Fény nélkül, hogy a fenébe lehet ilyet alkotni?
Lehetetlen.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#21452) Blyan válasza legiaap (#21451) üzenetére


Blyan
félisten

Addig ne gyere vissza, míg ki nem derítetted. :D Amúgy én is elsiklottam efelett, csak most hogy linkelted jutott eszembe, hogy a bemutatót leszámítva azóta sem láttam hasonlót.
Dobd be témaként a 920 topikba, hát valamelyik tudja a tutit.

Lalll ;]

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#21453) MR007RM válasza legiaap (#21451) üzenetére


MR007RM
addikt

Hazudnak mint a vízfolyás. :D

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#21454) Bozek válasza legiaap (#21451) üzenetére


Bozek
nagyúr

Szerintem kamu. A Nokia meg egyre jobban égeti magát ezekkel.

(#21455) Blyan


Blyan
félisten

Itt foglalkoznak ezzel a témával.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#21456) MC Pite


MC Pite
veterán

N8
[link]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#21457) Blyan


Blyan
félisten

No, ez a sötét fotózós dolog megoldódott, sajnos élőben kellett volna látni, mert videón keresztül nem jött át rendesen. [link]

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#21458) Tuninger válasza Blyan (#21449) üzenetére


Tuninger
addikt

Annyira bírnám, ha valaki odamenne egy ilyen Nokiás rendezvényre trollkodni egy iPhone 5-el és egy NightCap-el, 1/3 záridővel...

Bár ha jól tudom, direkt megkérnek hogy gyári kamera appot használj, azért ők sem hülyék :D

[ Szerkesztve ]

(#21459) Blyan válasza Tuninger (#21458) üzenetére


Blyan
félisten

Azért a F2.4-es kamera nem nyerne,de F2.0-ással már bőven jobb lenne, sőt az ilyen közelibb fotókon biztosan jó a Lumia.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#21460) Tuninger válasza Blyan (#21459) üzenetére


Tuninger
addikt

Nem számít annyit mint gondolnád. F2.0 és az F2.4 között 0.5 FÉ különbség van, ami adott esetben azt jelenti, hogy az iPhonenak félnyivel nagyobb ISO-t kell használnia azonos világosság eléréséhez. Vagyis ha a "dark room"-os szituációban a Lumia ISO640-et használ, akkor az iPhonenak azonos világosság eléréséhez ISO800-at kell használnia (nagyságrendileg) az 1/3 zár meg fix, mert max annyit tud a Lumia.

Egyébként a L920 ISO800-at F2.0-át és 1/3-ot tud maximum.
Az iPhone 5 ISO3200-at F2.4-et és 1sec-et tud maximum, tehát sokkal világosabb tud lenni külső appal. (más kérdés hogy a képminőség ebben az esetben eléggé katasztrófális, linkeltem régebben egy ilyen képet)

Az új 925 viszont simán ráígér a 920-ra, mivel már tud ISO3200-at is akár.

(#21461) Blyan válasza Tuninger (#21460) üzenetére


Blyan
félisten

Egy másodperc a Lumia csúcsa, amit láttam, pl a srác által készített képeken, amit a 920 topikba csinált, iso800 mellett. Szóval, de látható különbség lenne, mármint ISO800-on. Oké, lehet 3200-as ISO-val a szifon világosabb képet csinálna, de olyan zajjal, hogy elképesztő - sőt tagadhatatlan.

[link]

Basic Image Information
Camera: Nokia Lumia 920
Exposure: 1 sec, f/2, ISO 800, Compensation: +2
Flash: Off, Did not fire
Date: May 14, 2013 11:43:03PM (timezone not specified)
(44 minutes, 14 seconds ago, assuming image timezone of US Pacific)
File: 2,000 × 3,552 JPEG (7.1 megapixels)
2,411,154 bytes (2.3 megabytes) Image compression: 89%

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#21462) Assdak válasza Blyan (#21461) üzenetére


Assdak
őstag

De azért, ahogy ott is hangsúlyoztam ezek nem a legideálisabb beállítások. Lehet ennél sokkal jobbat is lőni, csak már úgy felhúzott az értetlenkedés, hogy nem volt kedvem csesződni vele =)

(#21463) Blyan válasza Assdak (#21462) üzenetére


Blyan
félisten

Alapvetően én erre voltam kíváncsi, ahogy írtam a videóban annyira nem jön át a dolog.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#21464) Assdak válasza Blyan (#21463) üzenetére


Assdak
őstag

Így van. De mondjuk, minimális hozzáértéssel azért csak kilehet következtetni, hogy ha valóban full sötét lenne a szoba, akkor ott vaku nélkül az ég világon semmivel nem csinálnál fényképet. Nem kell rögtön összeesküvés elméleteket gyártani, és csalót kiáltani.

(#21465) Blyan válasza Assdak (#21464) üzenetére


Blyan
félisten

Nem, amit félreértesz, hogy nem a full sötét szoba volt kifogásom (tisztában vagyok azzal, hogy kell némi fény ehhez, sőt már a neve is ezt sugallja), hanem, hogy a látható fény volt minimális, sőt nem érzékelhető.

Értek én a fotózáshoz, nem ma kezdtem, ezért akartam látni az eredményt.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#21466) Assdak válasza Blyan (#21465) üzenetére


Assdak
őstag

Bele kell merülni akkor kicsit a kamerázás rejtelmeibe is =)

(#21467) Blyan válasza Assdak (#21466) üzenetére


Blyan
félisten

A videózás kevéssé érdekel :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#21468) Assdak válasza Blyan (#21467) üzenetére


Assdak
őstag

Nem akarom szétoffolni a topikot, de a videózás is tud annyira érdekes lenni, mint a fotózás.

(#21469) Tuninger válasza Blyan (#21461) üzenetére


Tuninger
addikt

Úgyis csak kijelzőn lehet a helyszínen vizsgálni, ott meg mindegy :)

Ugyanakkor okos a marketing, mert ha bármelyik gép alap fényképező appjával próbálkozunk automatában, a Lumiák földbe döngölősek.
Na majd az iPhone 5s 50MP felbontással képstabival, tripla Xenonnal, dupla LED-del, 4K videóval!

(#21470) Assdak válasza Tuninger (#21469) üzenetére


Assdak
őstag

Nem pont ez irányba indult el az apple =) Személy szerint 4S el jobb képeket tudtam lőni mint az 5-el. Bár ez lehet az én bénaságom.

(#21471) Blyan válasza Tuninger (#21469) üzenetére


Blyan
félisten

Ugyanakkor okos a marketing, mert ha bármelyik gép alap fényképező appjával próbálkozunk automatában, a Lumiák földbe döngölősek.

Pedig alapvetően ezt az Applenek kellene tudnia, hiszen a szinfon gyári fotó appnak pont ez a lényege. Előveszed lősz, nem állítgatsz (nem is tudsz).

Na majd az iPhone 5s 50MP felbontással képstabival, tripla Xenonnal, dupla LED-del, 4K videóva

:DDD

Plusz adapterrel bármilyen DSLR obi feltehető. ;]

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#21472) Tuninger


Tuninger
addikt

L925 vs HTC One Low Light <-- azért elég durva, mert mindkettő F2.0, és stabis

Blyan: kelleni is fog az adapter, hiszen legalább APS-C szenzort raknak ugye bele, sőt, egész hátlap egy szenzor lesz!

[ Szerkesztve ]

(#21473) Blyan válasza Tuninger (#21472) üzenetére


Blyan
félisten

Ez volt az alapja a fent látható beszélgetésnek. És igen, a felsoroltak miatt ez tényleg durva.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#21474) Bibby válasza Blyan (#21473) üzenetére


Bibby
addikt

Biztos bennem van a hiba de szerintem a lumiak is sz@r képet csinálnak gyenge fényben. Csak világosabbat. :) De az még nem minőségjavító.

Ελευθερια η θανατος

(#21475) Lall válasza Bibby (#21474) üzenetére


Lall
veterán

A Lumia abban jobb, hogy a discóban le tudod fotózni haverodat, ahogy összehánnya magát. :D

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#21476) Palesz191


Palesz191
aktív tag

Láttam mostanában sok a pitypangos kép.. én is beszállnék EGY ilyen képpel.

Megmondom az őszintét, csináltam kb 5 képet, azok közül is ez "tetszett" a legjobban, azért ezt osztom meg... Viszont ez se nyeri el a tetszésemet valamiért.. :S nemtudom :D
ISO 100 volt.

Sony Xperia Z

(#21477) legiaap válasza Bibby (#21474) üzenetére


legiaap
nagyúr

+1

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#21478) Blyan válasza Bibby (#21474) üzenetére


Blyan
félisten

Jó képet csak hosszú záridővel és megfelelő nagy érzékelővel - no meg bemozdulás nélkül lehet csinálni (objektívet már is említek).
Egyértelmű - és megoldhatatlan egy mobil telefon számára..

Viszont a kevéssé szar már elég jó marketing értékű ahhoz, hogy eladni lehessen.

Lalll, úgy úgy! :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#21479) donceleger8


donceleger8
őstag

Tudom,hogy "szar" képek, de legalább szép a táj.

Simssee Rosenheim

Szintén csak másik irányba

Lumia 920

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#21480) Assdak válasza Bibby (#21474) üzenetére


Assdak
őstag

Két low light kép 920-al. Hasonló körülmények mellett a 4S, illetve még az N8-is kb teljesen elvérzett.

MMI

Mirror

Nem azt mondom, hogy tűéles képeket lehet vele lőni sötétben, de teljesen normálisakat. A többivel, meg kb. értékelhetetlent.

[ Szerkesztve ]

(#21481) Tuninger válasza Assdak (#21480) üzenetére


Tuninger
addikt

A tükrös szerintem nagyon hangulatos!

(#21482) Bibby válasza Assdak (#21480) üzenetére


Bibby
addikt

Persze, az optikai stabilizátor számít, meg a nagyobb fényerő számít. Csak attól a zaj az még zaj marad. Egyébként nagyon jó képek!

Ελευθερια η θανατος

(#21483) legiaap válasza donceleger8 (#21479) üzenetére


legiaap
nagyúr

Érdekes, hogy a képeid bal széle sokkal mosottabb és homályosabb, mint a többi rész.
:U

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#21484) Bozek válasza Blyan (#21465) üzenetére


Bozek
nagyúr

"a látható fény volt minimális, sőt nem érzékelhető"

Azt hogyan? Ha nem érzékelhető, akkor azt nem is látod. Na meg azért nehogy már egy monitor fényét ne lehessen érzékelni.

(#21472) Tuninger: 0:49-nél még felvillan a vaku, szóval sokkal valószínűbb, hogy tárolta addig valahol a képet, mert ilyent nem fog csinálni, az 100%.

(#21480) Assdak: Az első vakus, ez látszik. Persze másik telefonnál azt nem használva, egyértelmű a különbség. :D

[ Szerkesztve ]

(#21485) Bozek válasza Assdak (#21480) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az meg a másik, hogy hová tűntek az EXIF adatok? Szóval ezt akármivel lőhetted...

(#21486) irgum


irgum
addikt

Makro lencsés, akváriumos, garnélarákos: link link

iPhone 5

(#21487) Blyan válasza Bozek (#21484) üzenetére


Blyan
félisten

Ha megnézed, a Nokia 920-as demonstrációjában nem lehetett látni a fényt a dobozban, amibe befényképeztek. De ettől még volt benne elég fény egy fotózáshoz.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#21488) RECSKA válasza Bozek (#21484) üzenetére


RECSKA
veterán

A vakut csak segedfenynek hasznalta, pozicionalashoz, leven semmi nem latszott a telefon kijelzojen abban a soetetben. De hogy nem vakuzas alatt lotte el, az szepen latszik es hallatszodik...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#21489) Bozek válasza Blyan (#21487) üzenetére


Bozek
nagyúr

Lehet, hogy az a rész volt megvilágítva, amit fotóztak, a másik telefonnál meg lekapcsolták.

Ha megnézed ezt a cikket, akkor itt se épp a valóságot mutatták be a 920-al kapcsolatban...

(#21488) RECSKA: Hang nélkül néztem. De tudod, a Nokia-tól bármi kitelik sajnos, hogy eladja a cuccait. Ott volt ugye a videós baki és a most említett fotós hazugság is...

[ Szerkesztve ]

(#21490) Blyan válasza Bozek (#21489) üzenetére


Blyan
félisten

Persze, és nem néztek be az újságírók abba, ahol a 920 fotózott, mert segghülyék és mindent elhisznek...

Akkor most egy i4S demó, persze külön appal, és jóval bonyibb módon (a téma választás zseniális, tudom :D).

félhomály, normál mód, vaku nélkül, szabad szemmel ennyit lehetett látni

Night mode, ugyanaz a körülmény, vaku nélkül

Ezt a Lumia tudja külön app és külön beállítás nélkül. Ennyi az egész.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#21491) Quasi_modo válasza RECSKA (#21488) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Meg valami olyan is látszik, hogy nem az utoljára készült képet nézte vissza, hanem előbb lapozott egyet visszafelé. Valami ilyet láttam.

valami

(#21492) Blyan válasza Quasi_modo (#21491) üzenetére


Blyan
félisten

Egyértelmű, hogy nem annak az újságírónak mutatta meg először (és valszeg nem is ő volt az utolsó), ergo biztos csinált vagy fél- vagy száz vázás fotót már.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#21493) Quasi_modo válasza Blyan (#21492) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Értem persze. Csak azt kifogásoltam, hogy nem az akkor helyben készített fotót mutatta meg, hanem egy másikat.

valami

(#21494) legiaap válasza Blyan (#21490) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ezt te csináltad?
Ez még az én estis képeimnél is jobb.
:D

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#21495) Blyan válasza legiaap (#21494) üzenetére


Blyan
félisten

Igen, en.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#21496) Wa2x_ válasza Blyan (#21490) üzenetére


Wa2x_
veterán

Én is csináltam egy tesztet, hasonlóan jó a téma (haverom kolis szekrénye): :D

Normál mód | Éjszakai

Ace 2

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#21497) legiaap válasza Wa2x_ (#21496) üzenetére


legiaap
nagyúr

Az első alkalom mikor azt mondom a képedre, hogy szar
:D

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#21498) Blyan válasza Wa2x_ (#21496) üzenetére


Blyan
félisten

Csak ránézésre Te sokkal sötétebb körülmények közt csináltad.

Frászt! Most nézem, hogy az első képen iso200-at lőtt a telód, ezt automatán csinálta? Mert akkor nem túl okos. :D

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#21499) Wa2x_ válasza legiaap (#21497) üzenetére


Wa2x_
veterán

:DDD Ezt bóknak veszem.

Blyan: Jóval sötétebb volt, mint a tiéden (egy szekrény belseje, csak az ablakból jött be fény az meg az ajtója mögött volt). Azért sokat javított a cucc, még ha egy fos is a minőség.

Szerk.: Jah automata volt. ISO 50-en szokott, azért nem állítottam át, mert manuálisan csak ISO 100-at tudok, nem tudom mi lett vele.. most nézem én is. :N

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#21500) RECSKA válasza Blyan (#21490) üzenetére


RECSKA
veterán

ez nagyon szép...

Kicsit hihetetlen, hogy vaku nélkül ennyit ki lehet hozni a 4S-ből... GRAT! :C

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.