Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13801) tibi666


tibi666
senior tag

amúgy érdekes, hogy schumachert sikerült rosberg elé "taktikázni"... :U

(#13802) prmcsk válasza MPowerPH (#13791) üzenetére


prmcsk
addikt

Értem én, de nem ez a gondom...
Természetes, hogy SC. után verseny van, de itt a SC. bejövetele után nem volt már egy egész kör a verseny végéig.

Az utolsó körben,a cél előtt párszáz méterrel állt ki, így a megelőzöttnek már nincs ideje és távja az esetleges visszaelőzésre. Szerintem így védik ezt az esélytelenséget.

Ha a SC. kijövetelétől számítva nincs már hátra egy egész kör, akkor előzni tilos...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#13803) MPowerPH válasza Oliverda (#13799) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, biztos fáj neki, hogy vissza kellett vonulnia Schumi árnyékában... ;]

Sundesz: Ez kész. :DDD Akkor büntessék meg a Brawnt. Rosberg is elment volna, ez lett volna még szép. Kettős Mercedes bünti. :DDD

tibi666: NEm nagyon kellett taktikázni, Schumi is gyors volt.

prmcsk: Pedig a Mercedesnél valahogy máshogy értelmezték a szabályokat. Érdekes...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13804) Oliverda válasza MPowerPH (#13803) üzenetére


Oliverda
félisten

Nyugi, nem mindenki gondolkozik ilyen pitiáner módon.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13805) kisza25 válasza hunnylander (#13795) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ennek a be linkelt szabálynak az a lényege, hogy az utolsó körben kint van a sc akkor úgy fejeződik be a verseny mögötte előzés nélkül
szerintem erre a szitura másik szabályt kell keresni

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#13806) MPowerPH válasza Oliverda (#13804) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pedig Hillre mindig is jellemző volt a nagyképűség, a cinizmus, és a felsőbbrendűség érzése. Igazi hamisítatlan angol sz@rdarab...

Don't Tread On Me

(#13807) TESCO-Zsömle válasza decibel (#13796) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A szabály akkor érvényes, ha SC alatt fejeződik be a verseny. De nem így történt, a SC-t behívták, és zöld zászlót lengettek a népnek.

Hunny-nak akkor lett volna igaza, ha a SC villogva hajt be a BOX-ba. A szabály erre vonaktozik. Zöld zászló után pedig az első SC vonal az előzés határa. Utána mindent szabad.

-szerintem-

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13808) Peat;)


Peat;)
veterán

[link] Button eset, ez olyan ferraris módszer volt. :)

[link] - Schumi előzése nem előzése. Egyébként meg Brawn ne pattogjon, majd Schumi elintézi magának a dolgot. Brawn nézzen tükörbe inkább, hogy Rosberg két hellyel hátrébb ért be mint amit megérdemelt volna. Véletlenül pont a csapattárs mögé ragadt be a boxkiállás után, véletlenül akkor hívták ki amikor már több kör óta visszalassult a tempója. Egyébként Alonso elé jön vissza. Ezt nézegesse Brawn, bár ha jól sejtem nézegette ő eleget.

(#13809) tibi666 válasza MPowerPH (#13803) üzenetére


tibi666
senior tag

nem, épp elég volt webbo mögött tartani pár körig, aztán kihívni, hogy tuti schumi mögé jöjjön vissza.

(#13810) decibel válasza tibi666 (#13801) üzenetére


decibel
aktív tag

Az nem érdekes, hogy Rosberg sikeresen lenullázta a jobb pozícióját a rajtnál? Már ott eldobott egy helyezést, éééérdekes..... Arra meg kíváncsi vagyok, hogy a versenymérnöke miért is dolgozna a pilótája ellen, biztos a csapat tudatosan dobálja a kukába a saját pontjait. :W

"you are a monkey poo-poo"

(#13811) MPowerPH válasza TESCO-Zsömle (#13807) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor meg az FIA a hülye, vajon mit vizsgálhatnak?! :) Lehet ők is éppen lapozgatják a kis füzetet, mi van ilyenkor érvényben. :DDD
Egyetértek Veled, én is úgy tudom, hogy így szól a szabály.

Azok akik megint Schumit és Brawn-t szapulják. Miért is volt az megírva, hogy Rosbergnek Schumi előtt kelljen végeznie. Csinálhatták volna azt is, hogy Schumit hagyják kint, az volt nagyobb hátrányban aki előbb kijött, ezt itt látni lehetett. Talán így nézve mégse Schumink kedveztek. Főleg azt nézve, hogy csak szerencséje volt, mert ha Barrichellonal nem rontják el a kerékcserét, akkor úgyis beragad mögé. Egyértelműen Rosbergnek kedveztek itt.

"Nem kizárt, hogy a versenyigazgatás hibázott, és teremtett vitás helyzetet a Safety Car kihívásának bejelentésével és a zöld zászlók elrendelésével. Tavaly például, amikor az Ausztrál GP hasonló körülmények között ért véget, a sárga zászlókat lengették a sportbírók. A versenyzőknek elvileg a zászlókra kell támaszkodniuk, így Schumacher joggal gondolhatta úgy, hogy előzhet. A monacói felügyelők, köztük Damon Hill, vizsgálják az esetet."

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13812) TESCO-Zsömle válasza MPowerPH (#13811) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Gondolom valaki elsikította magát, akinek jól jönne, ha Schumit kikapnák előle...

Kivizsgálják, de ez a szabály szerintem egyértelmű... Az előzési tilalom a zöld zászlóig tart, azt pedig megadták nekik...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13813) kisza25 válasza MPowerPH (#13811) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

gyerekek ezt lehetett volna így?
gyorsan írjátok ki, hogy vizsgáljuk :DDD
decibel: jogos

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#13814) hunnylander válasza TESCO-Zsömle (#13807) üzenetére


hunnylander
őstag

Én örültem MS 6. helyének. De aztán olvastam, hogy folyik a vizsgálat és megszegett egy szabályt, aminek én is utánanéztem. Én csak azt idéztem, amit a helyszínen lévő szakújságírók véleményeztek a dologról, hogy büntetés várható.

www.HunnyF1.com

(#13815)



addikt

Aki azt mondja, hogy Rosberget direkt hozták be Schumi mögé, az légyen szíves fejezze be, mert nyilvánvalóan fogalma sincs arról, hogy
1. hogy működik az F1
2. mi folyt adott pillanatban a pályán

szerk: itt eléggé jó össze van foglalva, hogy mi okozza a zavart Schumi előzésével kapcsolatban

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#13816) tibi666 válasza decibel (#13810) üzenetére


tibi666
senior tag

amit visszanyert volna, ha kihozzák időben. érdekes...

Pá: pénz beszél és schumacherben nagyobb pénz van. ennyi. így működik a forma1. mint minden más a világon.

[ Szerkesztve ]

(#13817) darál0w válasza (#13815) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

az oké, h mi okozta a zavart. az a baj, még mindig az van :U

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13818) MPowerPH válasza tibi666 (#13816) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mert neki kedveztek, ha őt hozzák ki előbb, akkor kedveztek volna Schuminak. Ennyi, ezen nincs mit beszélni. Az hogy mikor hozzák ki, a pilóta és a mérnöke dönti el. Schuminak csak mázlija volt Barichelloval, értsétek már meg. Pont vele akartak kitolni. Aztán meg Rosbergel. Tulajdonképpen mindkét pilótájukkal kitoltak, csak Schumi jobban jött ki belőle.

Don't Tread On Me

(#13819) TESCO-Zsömle válasza hunnylander (#13814) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én meg csak kifejtettem, hogy jelen helyzetben max a pályabírók büntethetők, akik meglengették a zöld zászlót... Elég lett volna a sárgát kint hagyni és nem lett volna előzés...

De a Pá által linkelt cikk világosan elmagyarázza a tényállást.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13820) tibi666 válasza MPowerPH (#13818) üzenetére


tibi666
senior tag

furamód, régen brawnéknak mindig volt a váratlan helyzetekre egy jó húzásuk, mostanában mintha ez nem működne. még gyuláéknak is feltűnt, mikor kijött rosberg elé webber, hogy most be kellene hívni.

(#13821) Oliverda válasza MPowerPH (#13806) üzenetére


Oliverda
félisten

Kár hogy magaddal szemben nem tudsz tized ennyire sem kritikus lenni. Mondjuk a véleményedet (is) az utolsó szavad jellemzi leginkább, de az nagyon jól.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13822) prmcsk válasza (#13815) üzenetére


prmcsk
addikt

Ez egyértelmű:
a szabályzat 40.13 pontja kimondja:

"Ha a verseny aközben ér véget, hogy a Safety Car a pályán van, akkor az utolsó kör végén be fog hajtani a boxutcába, és az autók normál módon, előzés nélkül mennek el a kockás zászlóig."

A többi emberi hiba, büntit nekik... :D

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#13823) gézu válasza hunnylander (#13769) üzenetére


gézu
őstag

40.13 If the race ends whilst the safety car is deployed it will enter the pit lane at the end of the last lap and the cars will take the chequered flag as normal without overtaking.

40.7 With the following exceptions, overtaking is forbidden until the cars reach the first safety car line after the safety car has returned to the pits. Overtaking will only be permitted under the following circumstances :
....
- when the safety car is returning to the pits it may be overtaken by cars on the track once it has crossed the first safety car line ;

Enyhe ellentmondás, szóval a szabályalkotók ismét alkottak, de majd megoldják...valakinek a kárára.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#13824) hunnylander válasza TESCO-Zsömle (#13819) üzenetére


hunnylander
őstag

A zöld zászló nem írhatja felül az SC szabályt. Ez esetben nem előzési szabadságot adhatott, hanem, hogy tiszta a pálya 'elvileg lehetne gyorsítani, versenyezni', ha nem a legutolsó körben lennénk és nem lépne életbe egy különleges szabály az előzés tiltására.

www.HunnyF1.com

(#13825) tibi666 válasza gézu (#13823) üzenetére


tibi666
senior tag

én nem látok ebben ellentmondást.

(#13826) TESCO-Zsömle válasza prmcsk (#13822) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Na jó, de a pályabírókra kiszabott büntetés miként befolyásolja Schumachert? ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13827) MPowerPH válasza Oliverda (#13821) üzenetére


MPowerPH
félisten

Bagoly mondja verébnek, nem látod a fától az erdőt... Ennyit vártam tőled kb, többet nem igen...hozod a jól megszokott formádat.

tibi666: Igen, taktikai malőr. De mindkét pilóta esetében. :( Nem voltak ma a toppon, főleg ha a végén még ez az előzés is szabálytalan, az is a Mercedes számlájára írható, nem a pilóta hibája.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13828) prmcsk válasza TESCO-Zsömle (#13826) üzenetére


prmcsk
addikt

Marad a 7-ik. és ne büntessék, ilyen "egyszerű". :B

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#13829) shev7 válasza hunnylander (#13824) üzenetére


shev7
veterán

de a kulonleges szabaly akkor lep eletbe, ha a safetycar alatt fejezodik be a verseny. Ez a verseny nem safety car alatt fejezodott be... a safetycart a verseny vege elott behivtak.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#13830) sekli


sekli
addikt

Szerintem a Ferrari is - mint mindenki más - tudta, hogy lehet majd előzni. Érdekes, mindenki odalépett amint bement a SC, Massa is.

(#13831) [CS]Blade2 válasza prmcsk (#13828) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ha szabálytalan volt, akkor +25sec-et is kaphat, amivel 12. helyre esne vissza.

(#13832) qestion válasza prmcsk (#13828) üzenetére


qestion
aktív tag

dehogy marad, ha elveszik a F1 monnyon le :C

[ Szerkesztve ]

a pálya

(#13833) válasza tibi666 (#13816) üzenetére



addikt

na jó leírom, mert látom sokan Gyula szemüvegével nézik a futamokat, nem ártana néha rápislantani a live timingre, hogy lássuk mi folyik a pályán

Amikor Schumiék kijöttek a boxba Rosberg előtt lett egy nagy szabad pálya rész és a lágy gumin simán szórhatta a jó időket. Ez egyértelműen Rosbergnek kedvezett, hamar át is ugrotta Barikát és Scumit és esélye lett befogni Alonsot. Schumi egyébként ebben az időben szintén nagyon jól ment a kemény gumikkal, kb 4 tizeddel ment lassab köröket Rosbergnél, mindketten gyorsabbak voltak Alonsonál.
Pár kör alatt Schumi ledolgozta a kb 4 mp hátrányát Alonsoval szemben, ekkor Rosberg mindkettejük elég visszajöhetett volna a kerékcserével, de annyira jól ment, hogy esélye lett elkapni Hamiltont és Massát is így kint hagyták.
Ekkor jött be elé Webber és szerintetek itt kellett volna behozni Rosberget. Mivel az addigi 1.17-es körei helyett Webber mögött csak 1.18-asokat tudott futni. Csak amiről nem beszélt senki, ebben a pillanatban a Massa-Hamilton-Alonso-Schumi vonat utolérte Kobayashit, aki szintén nem volt még kint kerékcserén és feltartotta őket így a vonat 1.19-es köröket ment. 4-5 kör alatt Rosberg megelőzhette volna az egész társaságot. Ezért nem hívták ki. A gond az volt, hogy Kobayashi pont ekkor esett ki műszaki hibával(amiről szintén lemaradt a TV közvetítés) ráadásul Rosberg pont a pálya végén járt ekkor, így leghamarabb csak a következő körben tudták kihívni, amit meg is tettek. Ezalatt viszont az üres pályán a Massa vezette vonat 1.17-es köröket tudott menni, ami elég volt ahhoz, hogy Rosberg megszívja, de kb kivédhetetlen volt és ha Kobayashi nem romlik el, akkor simán bejön Massa elé.

Amúgy, ezalatt a kb 10 kör alatt Schumi 22mp-re húzott el Barikától, annak ellenére, hogy a végén beszorult Alonso mögé szóval ez mutatja, hogy a Mester is kitett magáért, hogy megtartsa a helyét.

Ennyi a történet.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#13834) TESCO-Zsömle válasza Oliverda (#13821) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azért ne felejtsük el, hogy nem volt akkora ász, mint amekkorának látszik... Han em a pole-ból indult, vagy leesett egy csepp eső, vége volt a versenyének... Láttam már nála sokkal jobb pilótákat az elmúlt néhány évben...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13835) prmcsk válasza [CS]Blade2 (#13831) üzenetére


prmcsk
addikt

A bölcs döntés éppen az volna, amit írtam: 7-ik. hely és nincs bünti...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#13836) Peat;) válasza (#13815) üzenetére


Peat;)
veterán

"Aki azt mondja, hogy Rosberget direkt hozták be Schumi mögé, az légyen szíves fejezze be, mert nyilvánvalóan fogalma sincs arról, hogy
1. hogy működik az F1
2. mi folyt adott pillanatban a pályán"

Ha kivesszük a ", az légyen szíves fejezze be, mert "-t maximálisan illik Brawnra ezen a futamon. Rosberg ott lohogott Schumi nyomában az elejétől, mivel Schumit is lehet feltartották, talán Barika, majd elkezdték felrakni a kemény gumikat mert mindenki gyorsult tőle és aki nem váltott: az lemaradt mert sokaknak nem működött a puha keverék. Nem véletlen cserélt mindenki, ráadásul Schumi hamarabb megeszi még a gumikat saját elmondása alapján. Azonban Rosberg spórolt a gumival a vonatozásban és ahogy kimentek előle, megtáltosodott és többször a leggyorsabb köröket rótta. Többször. Msch mielőtt kiment volna a boxba egy másodperc ha volt köztük. Utána meg többször leggyrosabb kör. Majd elfogytak a puha gumik+Webber is Rosberg elé jön vissza, Brawn reakció: 2-3 körig kint hagyták, hogy a szerelők had pihenjenek egyet. Eredménye: 1s-el Schumi mögé jött vissza. Elbaszták? El. Szerintem.

Ezt a Koba gyereket nem tudtam követni, a tv-n át nem lehetett megítélni hogy az amit mondasz működhetett volna vagy sem. Majd ha lesz valahol összefoglaló táblázat kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#13837) gézu válasza Peat;) (#13836) üzenetére


gézu
őstag

Ha Pá volt oly kedves és utánanézett a köridőknek, akkor azok tények és nem magyarázkodás. Szerintem.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#13838) [CS]Blade2 válasza shev7 (#13829) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Szerintem akkor elég hülye helyzet állna elő.
Ha SC alatt fejeződik be a verseny, akkor az SC is elmegy a célegyenesre, és az első előtt átszeli a kockás zászlót. Ezek után már nehéz lenne kimennie az utolsó körben, a többieknek meg nem lenne értelme előzés nélkül elmenni még egyszer a kockás zászlóig.

(#13839) Oliverda válasza TESCO-Zsömle (#13834) üzenetére


Oliverda
félisten

Senki nem mondta hogy akkora nagy ász volt csak kicsit sántít, hogy valakinek fingja sincs a pályafutásáról és úgy böfög be nagyobbnál nagyobb ökörségeket. Nem mondom hogy meglepő mert ez nem az első eset csak azért na... :)

Amúgy ez az esős hasonlat is eléggé hibádzik. Ott van példának 98' Spa vagy éppen 96' Monaco de még volt pár hasonló.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13840) Peat;) válasza gézu (#13837) üzenetére


Peat;)
veterán

Nekem azért nem tiszta, mert ha utol érték Kobát akkor az Msch tempójára is kihatott volna. De mondom, én tv-ben néztem és ha lesz táblázat valahol és látom: abszolút meghajolok az előtt hogy a gyorsabb végzett hátul, van ilyen.

(#13841) shev7 válasza [CS]Blade2 (#13838) üzenetére


shev7
veterán

nem. ha SC alatt fejezodik be a verseny, akkor is kimegy az utolso kor vegen, csak tovabbra is kinn vannak a sarga zaszlok sc tablak, es villog a lampa a tetejen amikor kimegy. Ahogy ez mar megtortent korabban is.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#13842) hunnylander válasza shev7 (#13829) üzenetére


hunnylander
őstag

De az "SC in this lap" akkor is lezajlhat, ha SC alatt fejeződik be a futam, sőt tévesen is lezajlhat. Olyan valószínűleg kerülendő, hogy az SC megy át először a kockás zászlónál. Valószínűleg esztétikai okokból megy le a pályáról az utolsó körben az SC.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#13843) tibi666


tibi666
senior tag

chandhok-ról meg sem emlékezünk?

(#13844) JJános


JJános
addikt

Pedig Sumi mindent megtett ronaldo-ért is. Nehogy carba maradjon. Jöhet az akrobatika.

2007-05-06 óta itt!

(#13845) hunnylander válasza tibi666 (#13843) üzenetére


hunnylander
őstag

Karun: Real shame-pace was really strong. Generally quicker than most other new cars so very frustrating. Waiting outside charlie whitings office !

Gyalázat, a tempó olyan erős volt. Alapvetően gyorsabb, mint az új autók legtöbbjének, szóval nagy frusztráló [hogy kiestem]. Charlie Whiting hivatala előtt várakozok.

:D

www.HunnyF1.com

(#13846) MPowerPH válasza Peat;) (#13836) üzenetére


MPowerPH
félisten

PÁ elmondta, ezek tények. És Schumit nem lehet, hogy fogták, hanem biztos. Utána Rosberg le is szakadt, az kérdéses, hogy direkt, vagy csak lassú volt.

Don't Tread On Me

(#13847) qestion válasza tibi666 (#13843) üzenetére


qestion
aktív tag

aranyos figura, a keze még megvan :DD

[ Szerkesztve ]

a pálya

(#13848) quby


quby
őstag

Most volt bünti Sumáknak vagy nem? :F

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#13849)



addikt

Massa boxkijöveteléről van valakinek videoja esetleg?
Arról pont lemaradtam, hogy belecsíptett a vonalba. (biztos a live timinget néztem :) )

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#13850) Peat;) válasza MPowerPH (#13846) üzenetére


Peat;)
veterán

Nekem a tényről más a definícióm. Amit Pá írt nekem arra elég, hogy ha lesz forrás utánanézzek, mert adok a szavára.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.