Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12151) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Eddig úgy tűnik bejött a váltás Buttonnak. :K
Valszeg tudta, h nem fejlesztenek idényre és gondolta a Meki már év végén is jobbak voltak meg a lé is több, hát mi baj lehet. :U

(#12152) hoffman_ válasza 7Heads Drago (#12150) üzenetére


hoffman_
nagyúr

De. Már láttuk a legelején. Egy izgalmas időmérő(jóesetben), és utána végigmegy unalmasan a mezőny. Ne legyen száraz meccs.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12153) legiaap válasza #95904256 (#12143) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ennyi pénzért, amennyit keres jó hogy ilyen barátnője van...

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#12154) Oliverda válasza #95904256 (#12149) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez nem tilos.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12155) 7Heads Drago válasza Csabee. (#12145) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hát nekem nem az aranyos jelző jutott eszembe.... ;]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#12156) Tomics


Tomics
addikt

Hamilton: nem tudom miről van szó...
@nyád...

PH! addikt since 2004

(#12157) Bibby


Bibby
addikt

Sajnos nem vagyok otthon ezekben a folyamatos szabálymódosításokban, ezért nem tudom, azt mikor vezették be hogy akinek a monogramja LH azt nem lehet megbüntetni? :F

Ελευθερια η θανατος

(#12158) Bermi válasza 7Heads Drago (#12141) üzenetére


Bermi
aktív tag

nem írtam le, csak sajnálom, hogy nem megy még neki úgy.
ha jól emlékszem a végén cáfolták azta búlvárhírt, hogy új csomaggal .

ronaldo: engem se győzőtt meg tavaly button, csak azért hoztam párhuzamot, hogy a nyílván jelenleg legjobb kocsival úgy kellet volna indulniuk mint tavaly a brawnak, mert lassan elfogy az előny.

sajna 3 hét szünet:(

F1.....

(#12159) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Aszondja: "Egy kicsit húzott rám, de szerintem rendbe volt, fair volt." Álat :DDD

Nem értem miért kell ezért dobálni rá a sarat. Nem volt szép, túl agresszív, ez tény. De utána a kis Vettel is pont ugyanannyira köcsög volt. 1-1, nincs ezzel baj.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12160) Csabee. válasza Tomics (#12156) üzenetére


Csabee.
nagyúr

:D

Üdv: Csabee.

(#12161) Oliverda válasza hoffman_ (#12159) üzenetére


Oliverda
félisten

Azért kell dobálni a sarat mert van rajta sapka. Most éppen volt. Amikor meg sisak van rajta akkor azért. Persze ezt is csak pont azok csinálják akiknek halvány lila fingjuk sincs a szabályokról.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12162) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Jó kis verseny volt ez, volt benne minden ami kell.
Következő versenyeken random indőközönként fel kéne locsolni a pályát,és akkor mindegyik verseny ilyen izgi lenne ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12163) Kephamos


Kephamos
addikt

Jelenleg nincs tévé az albérletemben és neten szeretném nézni a mai futamot.Hol tudom ezt megtenni?

(#12164) Csabee. válasza Kephamos (#12163) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Most vége lett.. De lehet az ismétlést itt megtudod nézni: [link]

Üdv: Csabee.

(#12165) hoffman_ válasza Oliverda (#12161) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én sem ismerek nagyon sok szabályt, F1.com-ot lusta vagyok végigolvasni, szimplán imdádom a futamokat. Hamiltont azóta csípem mióta van, amíg volt Kimi, addig fej-fej mellett, most viszont csak a Hami. De elfogult nem vagyok.

Nézzenek meg itt sokan pár régebbi(nem 5-10 éves) meccset. Sokat. És utána mondják, hogy fúj, meg hogy mocsok bunkó paraszt. Ez egy ilyen sport. Az interjúban Hamilton mondta, hogy nem is volt semmi, ami tényleg picit vicces volt, de csak azért, mert pontosan tudta, hogy beppfátlankodott, amit Vettel vissza is adott kijövetelnél. A pályán lévő meccsük pedig iszonyatosan jó volt szerintem.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12166) 7Heads Drago válasza Oliverda (#12161) üzenetére


7Heads Drago
veterán

De miért kell ennyire belerágnod magad. :F
Ahogy ő nem idézi a szkönyvet, pont úgy te se.

Mindenkinek: Nem az életünk függ tőle. Ez csak motorsport. Nem kell megölni senkit se. A stewardok döntenek úgyis.
Ha Hami büntit kapp, akkor Alonso is kaphat és a múltkoriért Webber is megérdemelte volna. De valószínűleg a versenybíróság kevesebbet akar beleszólni a végeredményekbe, mint az elmúlt években. Végül is jobb ha pályán dől el a verseny és nem az asztal mögött.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#12167) hoffman_ válasza 7Heads Drago (#12166) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Neked: Így van :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12168) #70869248 válasza Tomics (#12156) üzenetére


#70869248
törölt tag

Ezt miért kell?
Mindkét esetnél benne volt Vettel, amikor SC alatt Webber-rel volt incidense, akkor Vettel ment be Hamilton mellé, a pit-ben meg Vettel szorította befele.

Ezek egyszerűen kemény szituk, voltak régen és vannak más sorozatokban...ahogy pl. nekem egy szavam sincs arra hogy MS kitette Hamilton-t a fűre, csinálja...ettől verseny.
Pedig jobban megvolt mint anno Hamilton-Glock Monza-ban.
Egyszerűen ez az arc csinálja a versenyt már 3 futam óta, ezért aztán el kell üldözni.
...még egy olyan büntetés ami után szabályt kell módosítani, ami alapján büntetnek, mint Spa-ban, és én el is filóznék rajta hogy itt hagyom a sorozatot és irány a Indy.

(#12169) Oliverda válasza 7Heads Drago (#12166) üzenetére


Oliverda
félisten

Mit idézzek ezen ha ezt nem tiltja a szabálykönyv? :)

Nem tiltja azt hogy a kavicságyban menj a boxutca bejáratához, és azt sem hogy párhuzamosan menj be egy másik autóval. Ezen nincs mit magyarázni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12170) MTbc


MTbc
senior tag

Üdv,nagyon jó futam volt,DE azért várjunk még, büntetések lesznek.
Van valami petíció Palik hangjára vonatkozóan?

(#12171) 7Heads Drago válasza Oliverda (#12169) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez igaz. :R :R :R
:D :D :D
És egy kicsit jobban elgondolkozva, a FIA-nak tetszik is ez az agresszivitás. Emeli a néző számot.
Nem alszanak be a nézők.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#12172) #95904256 válasza Oliverda (#12154) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ha nem tilos, akkor remélem még látunk ilyen adok-kapokot a boxutcában...
Nekem kifejezetten tetszett. :K

(#12173) hoffman_ válasza #70869248 (#12168) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem tagadom, nekem is az egyik ok, amiért szeretem Hamilton nagyon, hogy tényleg parádésan vezet, hol agresszív, hol őrült. Öröm nézni, mikor csak úgy rájön az 5 perc.

Eddig nem csíptem az idei évi módosításokat, de most mégis úyg érzem, hogy megyünk vissza a legendákhoz. Még sem olyan rossz ötlet az egy féle slick, a teletank. Hatalmas box-csaták lesznek(legyenek!) még itt :))

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12174) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Jajj, de megérdemelte Massa amit most kapott! Alonso nem akarta sorozatban 3. futamát leutazni Felipe baby mögött, ezt meg kellett tennie. Remélem most már nem kérdés a Ferrarinál, hogy kit kell nyomni a VB-ért..

Amúgy meg grat az első 4-nek, Button-ról nem gondoltam volna, hogy életben marad Hamilton mellett a McLarennél, de úgy látszik fel tudja venni vele a versenyt! Jóval higgadtabban versenyzik, kiérleltebb döntéseket hoz. Respekt!

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#12175) #95904256 válasza Oliverda (#12169) üzenetére


#95904256
törölt tag

Nekem csak az rémlett, hogy régebben volt pár olyan szituáció amikor valaki úgy nyert pozíciót, hogy a pályát elhagyva előzte meg a másikat de ezért büntetést is kapott. Még olyasmi is rémlik, hogy egy-egy ilyen szituáció után gyorsan visszaengedte magaelé a másik, nehogy megbüntessék.

(#12176) Tomics válasza Oliverda (#12169) üzenetére


Tomics
addikt

már ne haragudj de akkor minek a boxutcába vezető út? akkor menjen mindenki a kavicságyba...veszélyeztette a másikat, miután meggondolta magát. ez minden csak nem szabályos. majd miután megtörtént a kerékcsere majdnem elgázolta a fél boxutca állományt úgy nyomta neki hogy ismét veszélyeztesse a másikat. aztán a SC mögött szépen kitette a kavicságyba Vettelt, így előzőtt ami legjobb tudomásom szerint szabálytalan. És akkor úgy tesz mintha semmi sem történt volna... :((( Nem beszélve az előző futamban történtekről. Legalább 1 büntit megérdemelt volna 2 futam alatt...

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#12177) hoffman_ válasza Tomics (#12176) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hamilton bűnöző. Nem lehet tagadni. Ki kéne zárni az F1-ből. .......

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12178) Peat;)


Peat;)
veterán

Jó futam volt, szerintem egy igazi szabálytalanság volt és azért megkapta a büntetést Alonso. Én Haminál csak egy dolgot nem láttam, hogy Webbert most mikor is rakta ki, de szerintem már SC után, így az sem bünti.

Viszont Massa és Schumi komoly gondban lesz, Schumi legalább megmutatta régi önmagát amikor kirakott egy két arcot. Azt nagyon nem értem Massának miért akarják meghosszabbítani a szerződését, az meg pláne vicces lenne ha a csapat Alonost cseszné le. Négy futamból kettőt Massa mögött töltött Alonso, míg harmadjára már kiakadt, ő az a fajta. Majd a csapat eldönti hogy a 4. és 9. hely vagy a 9. és 10. a jobb-e. Ha két csapattárs közül a lassabb feltartja a másikat a csapatnak kellene beavatkoznia, ezt kétszer nem tették meg. Ha valakire mérges lehet a csapat az önmaguk...amatőrök.

(#12179) 7Heads Drago válasza Motion_Blur (#12174) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ezt várom már én is egy ideje.
Sőt öszintén szólva én szívesebben látnám a csapatnál Kubicát, mint őt. És talán pontot is többet szerezne. :K

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#12180) #95904256 válasza Tomics (#12176) üzenetére


#95904256
törölt tag

Sajnos a fél büntik nem adódnak össze... :DDD

(#12181) Tomics válasza #95904256 (#12180) üzenetére


Tomics
addikt

"de az angol boxutcai előzését még vizsgálják, büntethetik is érte. "

van még remény. remélem kap vagy 10 helyes visszasorolást :D ;]

PH! addikt since 2004

(#12182) 7Heads Drago válasza hoffman_ (#12177) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Még egyéb hülyeség? :C
Ennyi erővel akár téged is kizárhatnak a Forma1-ből.... na meg inen a topikból is. :)
Vagyis: Nincs rá esély. :)

Legalább egy smájlit kirakhattál volna!

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#12183) hoffman_ válasza 7Heads Drago (#12182) üzenetére


hoffman_
nagyúr

" " ( :) - nézd meg hogy mire válasz)

mod: Essen má le :DDD - ne haragudj, next time lesz smile

(amúgy már vagy 4 postomban is csak azt hajtogatom, hogy mennyire szeretem Hamit :D )

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12184) Oliverda válasza #95904256 (#12172) üzenetére


Oliverda
félisten

Volt már hasonló adok-kapok párszor csak akik koca F1-esek azok nyilván éppen aludtak vagy kapáltak a kertben és nem emlékeznek rá.

"Italy 2006 - Kubica and Alonso in second pitstop"

Igaz itt Alonso nem szorította be Kubica-t a boxok fele.

Tomics:

Unalmas már ez a folyamatos fröcsögés amit nyomsz. Elérhetne már a csökevényes felfogásodig az ami már legalább ötször le lett írva. Ez NEM szabálytalan! Azt lehet büntetni ami a szabályokkal ellentétes, ez nem az. :N

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12185) Tomics válasza Oliverda (#12184) üzenetére


Tomics
addikt

Én nem személyeskedtem, Te se tedd... :( :U
Azért, mert egyedül te állítod azt hogy nem szabályos, nem fogok neked hinni...
Forma1 szabálykönyvét is ilyen jó ismered, mint a PH-ét? :C

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#12186) IreN!CuS válasza Tomics (#12181) üzenetére


IreN!CuS
őstag

h egy filmből idézek: figyelj lépj egyet hátra és szó szerint....!én meg ebben reménykedek :D ;](ne vedd fel)

Amúgy ez egy nagyon jó futam volt szerintem rég volt ilyen.Ilyenből legyen több és lesz itt szórakozás.Meg flame a Ph-n :)

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#12187) 7Heads Drago válasza Oliverda (#12184) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Viszont amit nem tudok az a Webber előzés SC mögött.
Hami hátulról hogy tudta kiszorítani a pályáról? Nem csak simán kicsúszott Webber? Mert akkor simán elmehet mellette bárki.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#12188) Oliverda válasza Tomics (#12185) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem volt ebben semmi személyeskedés csak gondoltam hátha így már eljut a tudatodig a dolog.:)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12189) hoffman_ válasza 7Heads Drago (#12187) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem, azt én pont telibe kaptam replay-ben, és tényleg leszorította, szvsz. nagyobb vihart kéne kavarnia, mint a boxutcás izgalomnak. De hogy mi késztette rá, azt nem tudom, fentebb írta valaki, hogy őt meg Vettel előzte le, és ezért morcizott be. Nem tudom, azt még pont nem láttam :B

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12190) #95904256 válasza Oliverda (#12184) üzenetére


#95904256
törölt tag

A kertben kapáló koca F1-es sem azon morfondírozik, hogy szabad-e a boxutcában előzni. Hanem azon, hogy a pályát elhagyva szabad-e ilyet tenni...

(#12191) #95904256 válasza Tomics (#12185) üzenetére


#95904256
törölt tag

A boxutca is a versenypálya része. Előzni ott is szabad.

(#12192) puttputt válasza Csabee. (#12124) üzenetére


puttputt
őstag

Webbónak a barátnője egyben menedzsere.
Ott viszont tényleg van vagy 10 év korkül. :K :)

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#12193) Oliverda válasza #95904256 (#12190) üzenetére


Oliverda
félisten

A pályát elhagyva?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12194) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Nem is értem miért görcsölnek egyesek azon, hogy a boxutca bejáratához érkezve előzött Hami. Az még 100%-ban a pálya része, nincs ezzel semmi gond. Nekem inkább azt tűnt neccesnek, amikor túl későn döntött úgy, hogy kimegy a boxba, és gyakorlatilag visszafordult a bukótérben és úgy ment ki (ha nagyon szigorúan vesszük: wrong way). A másik eset a Webber (Vettel?) féle előzés, én úgy emlékszem, hogy SC alatt alatt történt, illetve a az SC kiállása után közvetlenül. Itt valszeg azért nem kapott büntetést, mert nem előzés volt, hanem a Red Bull kigyorsítás közben megcsúszott a kerékvetőn, kiment a fehér vonalon kívülre.

Amikor Vettel-el egyszerre álltak ki kerékcserére.. ott szerintem a McLaren csapat hibázott, hogy Vettel mellé/elé kiengedték Hamiltont. Mert ha Hami nem csúszik meg a fehér vonalon, akkor Vettel-el kb. egy vonalba engedték volna vissza. Viszont Vettel úgy használja a boxutcát, ahogy akarja, ha akar akkor teljesen jobbra tart és akkor nincs helye Haminak. Szóval szerintem ebben hibázott a csapat, max. nekik járna bünti.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#12195) 7Heads Drago válasza hoffman_ (#12189) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Vettel még a futam elején ment el Webber-nek.
Motion_Blur: Ez a legvalószínűbb.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#12196) Viktor77


Viktor77
titán

Egy kérdés azokhoz, akik vágják a szabálykönyvet (látom, azért vannak itt olyanok).

Meddig dönthet úgy a pilóta, hogy (mégis) kimegy a boxba? Gondolom a pálya (és a boxutca) kialakításától függ.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#12197) MPowerPH válasza Tomics (#12131) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ne félj, lesz majd bünti. ;]
Van egy konkrét okoskodó emberke itt, majd abírák eldöntik, szabályos volt e. Egy biztos, Hamilton boxbamenetele nem volt az(bár ez nincs konkrétan lefektetve), és az se mikor kiengedték őt a boxból Vettel abszolút elsőbbséget élvezett. És itt nem is Hamit hibáztatnám, hanem a csapat hibája volt. Ott szépen meg kellett volna várni Vettel-t. Ennyi. Aki ezt nem érti meg, az olyan is. És ha a csapat hibázik, akkor is a pilóta bűnhődik, ez mindig így volt, kivétel a konstruktőri pontlevonás esetén.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#12198) Motion_Blur válasza Viktor77 (#12196) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Amíg szembe nem fordul a menetiránnyal.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#12199) #95904256 válasza Oliverda (#12193) üzenetére


#95904256
törölt tag

Eh... az aszfaltcsík, szélein egy-egy fehér csíkkal.

(#12200) hoffman_ válasza MPowerPH (#12197) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Már miért lenne.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.